frappe - en to eo_UY translation catalogue (8748 entries)

en:  Address
eo_UY: crwdns62296:0crwdne62296:0

en:  Amount
eo_UY: crwdns62298:0crwdne62298:0

en:  BOM
eo_UY: crwdns132084:0crwdne132084:0

note: Label of the istable (Check) field in DocType 'Inventory Dimension'
en:  Is Child Table
eo_UY: crwdns132086:0crwdne132086:0

note: Label of the is_subcontracted (Check) field in DocType 'Job Card'
en:  Is Subcontracted
eo_UY: crwdns132088:0crwdne132088:0

en:  Item
eo_UY: crwdns132090:0crwdne132090:0

en:  Name
eo_UY: crwdns62302:0crwdne62302:0

en:  Rate
eo_UY: crwdns62306:0crwdne62306:0

en:  Raw Material
eo_UY: crwdns132092:0crwdne132092:0

note: Label of the skip_material_transfer (Check) field in DocType 'BOM Operation'
en:  Skip Material Transfer
eo_UY: crwdns132094:0crwdne132094:0

en:  Sub Assembly
eo_UY: crwdns132096:0crwdne132096:0

en:  Summary
eo_UY: crwdns62312:0crwdne62312:0

en: "Customer Provided Item" cannot be Purchase Item also
eo_UY: crwdns62314:0crwdne62314:0

en: "Customer Provided Item" cannot have Valuation Rate
eo_UY: crwdns62316:0crwdne62316:0

en: "Is Fixed Asset" cannot be unchecked, as Asset record exists against the item
eo_UY: crwdns62318:0crwdne62318:0

en: "SN-01::10" for "SN-01" to "SN-10"
eo_UY: crwdns149076:0crwdne149076:0

en: #
eo_UY: crwdns111560:0crwdne111560:0

en: # In Stock
eo_UY: crwdns62380:0crwdne62380:0

en: # Req'd Items
eo_UY: crwdns62390:0crwdne62390:0

note: Label of the per_delivered (Percent) field in DocType 'Sales Order'
en: %  Delivered
eo_UY: crwdns132098:0crwdne132098:0

note: Label of the per_billed (Percent) field in DocType 'Timesheet' Label of the per_billed (Percent) field in DocType 'Sales Order' Label of the per_billed (Percent) field in DocType 'Delivery Note' Label of the per_billed (Percent) field in DocType 'Purchase Receipt'
en: % Amount Billed
eo_UY: crwdns132100:0crwdne132100:0

note: Label of the per_billed (Percent) field in DocType 'Purchase Order'
en: % Billed
eo_UY: crwdns132102:0crwdne132102:0

note: Label of the percent_complete_method (Select) field in DocType 'Project'
en: % Complete Method
eo_UY: crwdns132104:0crwdne132104:0

note: Label of the percent_complete (Percent) field in DocType 'Project'
en: % Completed
eo_UY: crwdns132106:0crwdne132106:0

en: % Finished Item Quantity
eo_UY: crwdns62438:0crwdne62438:0

note: Label of the per_installed (Percent) field in DocType 'Delivery Note'
en: % Installed
eo_UY: crwdns132108:0crwdne132108:0

en: % Occupied
eo_UY: crwdns62442:0crwdne62442:0

en: % Of Grand Total
eo_UY: crwdns62444:0crwdne62444:0

note: Label of the per_ordered (Percent) field in DocType 'Material Request'
en: % Ordered
eo_UY: crwdns132110:0crwdne132110:0

note: Label of the per_picked (Percent) field in DocType 'Sales Order'
en: % Picked
eo_UY: crwdns132112:0crwdne132112:0

note: Label of the process_loss_percentage (Percent) field in DocType 'BOM' Label of the process_loss_percentage (Percent) field in DocType 'Stock Entry'
en: % Process Loss
eo_UY: crwdns132114:0crwdne132114:0

note: Label of the progress (Percent) field in DocType 'Task'
en: % Progress
eo_UY: crwdns132116:0crwdne132116:0

note: Label of the per_received (Percent) field in DocType 'Purchase Order' Label of the per_received (Percent) field in DocType 'Material Request' Label of the per_received (Percent) field in DocType 'Subcontracting Order'
en: % Received
eo_UY: crwdns132118:0crwdne132118:0

note: Label of the per_returned (Percent) field in DocType 'Delivery Note' Label of the per_returned (Percent) field in DocType 'Purchase Receipt' Label of the per_returned (Percent) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: % Returned
eo_UY: crwdns132120:0crwdne132120:0

note: Description of the '% Amount Billed' (Percent) field in DocType 'Sales Order'
en: % of materials billed against this Sales Order
eo_UY: crwdns132122:0crwdne132122:0

note: Description of the '%  Delivered' (Percent) field in DocType 'Sales Order'
en: % of materials delivered against this Sales Order
eo_UY: crwdns132124:0crwdne132124:0

en: 'Account' in the Accounting section of Customer {0}
eo_UY: crwdns62472:0{0}crwdne62472:0

en: 'Allow Multiple Sales Orders Against a Customer's Purchase Order'
eo_UY: crwdns62474:0crwdne62474:0

en: 'Based On' and 'Group By' can not be same
eo_UY: crwdns62476:0crwdne62476:0

en: 'Date' is required
eo_UY: crwdns62478:0crwdne62478:0

en: 'Days Since Last Order' must be greater than or equal to zero
eo_UY: crwdns62480:0crwdne62480:0

en: 'Default {0} Account' in Company {1}
eo_UY: crwdns62482:0{0}crwdnd62482:0{1}crwdne62482:0

en: 'Entries' cannot be empty
eo_UY: crwdns62484:0crwdne62484:0

en: 'From Date' is required
eo_UY: crwdns62486:0crwdne62486:0

en: 'From Date' must be after 'To Date'
eo_UY: crwdns62488:0crwdne62488:0

en: 'Has Serial No' can not be 'Yes' for non-stock item
eo_UY: crwdns62490:0crwdne62490:0

en: 'Inspection Required before Delivery' has disabled for the item {0}, no need to create the QI
eo_UY: crwdns151814:0{0}crwdne151814:0

en: 'Inspection Required before Purchase' has disabled for the item {0}, no need to create the QI
eo_UY: crwdns151816:0{0}crwdne151816:0

en: 'Opening'
eo_UY: crwdns62492:0crwdne62492:0

en: 'To Date' is required
eo_UY: crwdns62494:0crwdne62494:0

en: 'To Package No.' cannot be less than 'From Package No.'
eo_UY: crwdns62496:0crwdne62496:0

en: 'Update Stock' can not be checked because items are not delivered via {0}
eo_UY: crwdns62498:0{0}crwdne62498:0

en: 'Update Stock' cannot be checked for fixed asset sale
eo_UY: crwdns62500:0crwdne62500:0

en: '{0}' account is already used by {1}. Use another account.
eo_UY: crwdns111570:0{0}crwdnd111570:0{1}crwdne111570:0

en: '{0}' should be in company currency {1}.
eo_UY: crwdns127446:0{0}crwdnd127446:0{1}crwdne127446:0

en: (A) Qty After Transaction
eo_UY: crwdns62502:0crwdne62502:0

en: (B) Expected Qty After Transaction
eo_UY: crwdns62504:0crwdne62504:0

en: (C) Total Qty in Queue
eo_UY: crwdns62506:0crwdne62506:0

en: (C) Total qty in queue
eo_UY: crwdns62508:0crwdne62508:0

en: (D) Balance Stock Value
eo_UY: crwdns62510:0crwdne62510:0

en: (E) Balance Stock Value in Queue
eo_UY: crwdns62512:0crwdne62512:0

en: (F) Change in Stock Value
eo_UY: crwdns62514:0crwdne62514:0

en: (Forecast)
eo_UY: crwdns62516:0crwdne62516:0

en: (G) Sum of Change in Stock Value
eo_UY: crwdns62518:0crwdne62518:0

en: (H) Change in Stock Value (FIFO Queue)
eo_UY: crwdns62520:0crwdne62520:0

en: (H) Valuation Rate
eo_UY: crwdns62522:0crwdne62522:0

note: Description of the 'Actual Operating Cost' (Currency) field in DocType 'Work Order Operation'
en: (Hour Rate / 60) * Actual Operation Time
eo_UY: crwdns132126:0crwdne132126:0

en: (I) Valuation Rate
eo_UY: crwdns62526:0crwdne62526:0

en: (J) Valuation Rate as per FIFO
eo_UY: crwdns62528:0crwdne62528:0

en: (K) Valuation = Value (D) ÷ Qty (A)
eo_UY: crwdns62530:0crwdne62530:0

note: Description of the 'From No' (Int) field in DocType 'Share Transfer' Description of the 'To No' (Int) field in DocType 'Share Transfer'
en: (including)
eo_UY: crwdns132128:0crwdne132128:0

note: Description of the 'Sales Taxes and Charges' (Table) field in DocType 'Sales Taxes and Charges Template'
en: * Will be calculated in the transaction.
eo_UY: crwdns132130:0crwdne132130:0

en: 0 - 30 Days
eo_UY: crwdns148570:0crwdne148570:0

en: 0-30
eo_UY: crwdns62538:0crwdne62538:0

en: 0-30 Days
eo_UY: crwdns62540:0crwdne62540:0

note: Description of the 'Conversion Factor' (Float) field in DocType 'Loyalty Program'
en: 1 Loyalty Points = How much base currency?
eo_UY: crwdns132132:0crwdne132132:0

note: Option for the 'Frequency' (Select) field in DocType 'Video Settings'
en: 1 hr
eo_UY: crwdns132134:0crwdne132134:0

note: Option for the 'No of Employees' (Select) field in DocType 'Lead' Option for the 'No of Employees' (Select) field in DocType 'Opportunity' Option for the 'No. of Employees' (Select) field in DocType 'Prospect'
en: 1-10
eo_UY: crwdns132136:0crwdne132136:0

note: Option for the 'No of Employees' (Select) field in DocType 'Lead' Option for the 'No of Employees' (Select) field in DocType 'Opportunity' Option for the 'No. of Employees' (Select) field in DocType 'Prospect'
en: 1000+
eo_UY: crwdns132138:0crwdne132138:0

note: Option for the 'No of Employees' (Select) field in DocType 'Lead' Option for the 'No of Employees' (Select) field in DocType 'Opportunity' Option for the 'No. of Employees' (Select) field in DocType 'Prospect'
en: 11-50
eo_UY: crwdns132140:0crwdne132140:0

en: 1{0}
eo_UY: crwdns62564:0{0}crwdne62564:0

note: Option for the 'Periodicity' (Select) field in DocType 'Asset Maintenance Task'
en: 2 Yearly
eo_UY: crwdns132142:0crwdne132142:0

note: Option for the 'No of Employees' (Select) field in DocType 'Lead' Option for the 'No of Employees' (Select) field in DocType 'Opportunity' Option for the 'No. of Employees' (Select) field in DocType 'Prospect'
en: 201-500
eo_UY: crwdns132144:0crwdne132144:0

note: Option for the 'Periodicity' (Select) field in DocType 'Asset Maintenance Task'
en: 3 Yearly
eo_UY: crwdns132146:0crwdne132146:0

en: 30 - 60 Days
eo_UY: crwdns148572:0crwdne148572:0

note: Option for the 'Frequency' (Select) field in DocType 'Video Settings'
en: 30 mins
eo_UY: crwdns132148:0crwdne132148:0

en: 30-60
eo_UY: crwdns62578:0crwdne62578:0

en: 30-60 Days
eo_UY: crwdns62580:0crwdne62580:0

note: Option for the 'No of Employees' (Select) field in DocType 'Lead' Option for the 'No of Employees' (Select) field in DocType 'Opportunity' Option for the 'No. of Employees' (Select) field in DocType 'Prospect'
en: 501-1000
eo_UY: crwdns132150:0crwdne132150:0

note: Option for the 'No of Employees' (Select) field in DocType 'Lead' Option for the 'No of Employees' (Select) field in DocType 'Opportunity' Option for the 'No. of Employees' (Select) field in DocType 'Prospect'
en: 51-200
eo_UY: crwdns132152:0crwdne132152:0

note: Option for the 'Frequency' (Select) field in DocType 'Video Settings'
en: 6 hrs
eo_UY: crwdns132154:0crwdne132154:0

en: 60 - 90 Days
eo_UY: crwdns148574:0crwdne148574:0

en: 60-90
eo_UY: crwdns62596:0crwdne62596:0

en: 60-90 Days
eo_UY: crwdns62598:0crwdne62598:0

en: 90 - 120 Days
eo_UY: crwdns148576:0crwdne148576:0

en: 90 Above
eo_UY: crwdns62600:0crwdne62600:0

en: <b>From Time</b> cannot be later than <b>To Time</b> for {0}
eo_UY: crwdns62602:0{0}crwdne62602:0

note: Content of the 'Help Text' (HTML) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: <br>
    <h4>Note</h4>
    <ul>
    <li>
    You can use <a href="https://jinja.palletsprojects.com/en/2.11.x/" target="_blank">Jinja tags</a> in <b>Subject</b> and <b>Body</b> fields for dynamic values.
    </li><li>
        All fields in this doctype are available under the <b>doc</b> object and all fields for the customer to whom the mail will go to is available under the  <b>customer</b> object.
    </li></ul>
    <h4> Examples</h4>
    <!-- {% raw %} -->
    <ul>
        <li><b>Subject</b>:<br><br><pre><code>Statement Of Accounts for {{ customer.customer_name }}</code></pre><br></li>
        <li><b>Body</b>: <br><br>
    <pre><code>Hello {{ customer.customer_name }},<br>PFA your Statement Of Accounts from {{ doc.from_date }} to {{ doc.to_date }}.</code> </pre></li>
    </ul>
    <!-- {% endraw %} -->
eo_UY: crwdns132156:0{% raw %}crwdnd132156:0{{ customer.customer_name }}crwdnd132156:0{{ customer.customer_name }}crwdnd132156:0{{ doc.from_date }}crwdnd132156:0{{ doc.to_date }}crwdnd132156:0{% endraw %}crwdne132156:0

note: Content of the 'Other Details' (HTML) field in DocType 'Purchase Receipt' Content of the 'Other Details' (HTML) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: <div class="columnHeading">Other Details</div>
eo_UY: crwdns132158:0crwdne132158:0

note: Content of the 'no_bank_transactions' (HTML) field in DocType 'Bank Reconciliation Tool'
en: <div class="text-muted text-center">No Matching Bank Transactions Found</div>
eo_UY: crwdns132160:0crwdne132160:0

en: <div class="text-muted text-center">{0}</div>
eo_UY: crwdns62612:0{0}crwdne62612:0

note: Content of the 'settings' (HTML) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: <div>
    <h3> All dimensions in centimeter only </h3>
    </div>
eo_UY: crwdns132162:0crwdne132162:0

note: Content of the 'about' (HTML) field in DocType 'Product Bundle'
en: <h3>About Product Bundle</h3>
    
    <p>Aggregate group of <b>Items</b> into another <b>Item</b>. This is useful if you are bundling a certain <b>Items</b> into a package and you maintain stock of the packed <b>Items</b> and not the aggregate <b>Item</b>.</p>
    <p>The package <b>Item</b> will have <code>Is Stock Item</code> as <b>No</b> and <code>Is Sales Item</code> as <b>Yes</b>.</p>
    <h4>Example:</h4>
    <p>If you are selling Laptops and Backpacks separately and have a special price if the customer buys both, then the Laptop + Backpack will be a new Product Bundle Item.</p>
eo_UY: crwdns132164:0crwdne132164:0

note: Content of the 'Help' (HTML) field in DocType 'Currency Exchange Settings'
en: <h3>Currency Exchange Settings Help</h3>
    <p>There are 3 variables that could be used within the endpoint, result key and in values of the parameter.</p>
    <p>Exchange rate between {from_currency} and {to_currency} on {transaction_date} is fetched by the API.</p>
    <p>Example: If your endpoint is exchange.com/2021-08-01, then, you will have to input exchange.com/{transaction_date}</p>
eo_UY: crwdns132166:0{from_currency}crwdnd132166:0{to_currency}crwdnd132166:0{transaction_date}crwdnd132166:0{transaction_date}crwdne132166:0

note: Content of the 'Body and Closing Text Help' (HTML) field in DocType 'Dunning Letter Text'
en: <h4>Body Text and Closing Text Example</h4>
    
    <div>We have noticed that you have not yet paid invoice {{sales_invoice}} for {{frappe.db.get_value("Currency", currency, "symbol")}} {{outstanding_amount}}. This is a friendly reminder that the invoice was due on {{due_date}}. Please pay the amount due immediately to avoid any further dunning cost.</div>
    
    <h4>How to get fieldnames</h4>
    
    <p>The fieldnames you can use in your template are the fields in the document. You can find out the fields of any documents via Setup &gt; Customize Form View and selecting the document type (e.g. Sales Invoice)</p>
    
    <h4>Templating</h4>
    
    <p>Templates are compiled using the Jinja Templating Language. To learn more about Jinja, <a class="strong" href="http://jinja.pocoo.org/docs/dev/templates/">read this documentation.</a></p>
eo_UY: crwdns132168:0{{sales_invoice}}crwdnd132168:0{{frappe.db.get_value("Currency", currency, "symbol")}}crwdnd132168:0{{outstanding_amount}}crwdnd132168:0{{due_date}}crwdne132168:0

note: Content of the 'Contract Template Help' (HTML) field in DocType 'Contract Template'
en: <h4>Contract Template Example</h4>
    
    <pre>Contract for Customer {{ party_name }}
    
    -Valid From : {{ start_date }} 
    -Valid To : {{ end_date }}
    </pre>
    
    <h4>How to get fieldnames</h4>
    
    <p>The field names you can use in your Contract Template are the fields in the Contract for which you are creating the template. You can find out the fields of any documents via Setup &gt; Customize Form View and selecting the document type (e.g. Contract)</p>
    
    <h4>Templating</h4>
    
    <p>Templates are compiled using the Jinja Templating Language. To learn more about Jinja, <a class="strong" href="http://jinja.pocoo.org/docs/dev/templates/">read this documentation.</a></p>
eo_UY: crwdns132170:0{{ party_name }}crwdnd132170:0{{ start_date }}crwdnd132170:0{{ end_date }}crwdne132170:0

note: Content of the 'Terms and Conditions Help' (HTML) field in DocType 'Terms and Conditions'
en: <h4>Standard Terms and Conditions Example</h4>
    
    <pre>Delivery Terms for Order number {{ name }}
    
    -Order Date : {{ transaction_date }} 
    -Expected Delivery Date : {{ delivery_date }}
    </pre>
    
    <h4>How to get fieldnames</h4>
    
    <p>The fieldnames you can use in your email template are the fields in the document from which you are sending the email. You can find out the fields of any documents via Setup &gt; Customize Form View and selecting the document type (e.g. Sales Invoice)</p>
    
    <h4>Templating</h4>
    
    <p>Templates are compiled using the Jinja Templating Language. To learn more about Jinja, <a class="strong" href="http://jinja.pocoo.org/docs/dev/templates/">read this documentation.</a></p>
eo_UY: crwdns132172:0{{ name }}crwdnd132172:0{{ transaction_date }}crwdnd132172:0{{ delivery_date }}crwdne132172:0

note: Content of the 'html_5' (HTML) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: <h5 class="text-muted uppercase">Or</h5>
eo_UY: crwdns132174:0crwdne132174:0

note: Content of the 'account_no_settings' (HTML) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: <label class="control-label" style="margin-bottom: 0px;">Account Number Settings</label>
eo_UY: crwdns132176:0crwdne132176:0

note: Content of the 'html_19' (HTML) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: <label class="control-label" style="margin-bottom: 0px;">Amount In Words</label>
eo_UY: crwdns132178:0crwdne132178:0

note: Content of the 'Date Settings' (HTML) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: <label class="control-label" style="margin-bottom: 0px;">Date Settings</label>
eo_UY: crwdns132180:0crwdne132180:0

note: Content of the 'html_llwp' (HTML) field in DocType 'Request for Quotation'
en: <p>In your <b>Email Template</b>, you can use the following special variables:
    </p>
    <ul>
            <li>
                <code>{{ update_password_link }}</code>: A link where your supplier can set a new password to log into your portal.
            </li>
            <li>
                <code>{{ portal_link }}</code>: A link to this RFQ in your supplier portal.
            </li>
            <li>
                <code>{{ supplier_name }}</code>: The company name of your supplier.
            </li>
            <li>
                <code>{{ contact.salutation }} {{ contact.last_name }}</code>: The contact person of your supplier.
            </li><li>
                <code>{{ user_fullname }}</code>: Your full name.
            </li>
        </ul>
    <p></p>
    <p>Apart from these, you can access all values in this RFQ, like <code>{{ message_for_supplier }}</code> or <code>{{ terms }}</code>.</p>
eo_UY: crwdns132182:0{{ update_password_link }}crwdnd132182:0{{ portal_link }}crwdnd132182:0{{ supplier_name }}crwdnd132182:0{{ contact.salutation }}crwdnd132182:0{{ contact.last_name }}crwdnd132182:0{{ user_fullname }}crwdnd132182:0{{ message_for_supplier }}crwdnd132182:0{{ terms }}crwdne132182:0

note: Content of the 'Message Examples' (HTML) field in DocType 'Payment Gateway Account'
en: <pre><h5>Message Example</h5>
    
    &lt;p&gt; Thank You for being a part of {{ doc.company }}! We hope you are enjoying the service.&lt;/p&gt;
    
    &lt;p&gt; Please find enclosed the E Bill statement. The outstanding amount is {{ doc.grand_total }}.&lt;/p&gt;
    
    &lt;p&gt; We don't want you to be spending time running around in order to pay for your Bill.<br>After all, life is beautiful and the time you have in hand should be spent to enjoy it!<br>So here are our little ways to help you get more time for life! &lt;/p&gt;
    
    &lt;a href="{{ payment_url }}"&gt; click here to pay &lt;/a&gt;
    
    </pre>
eo_UY: crwdns132184:0{{ doc.company }}crwdnd132184:0{{ doc.grand_total }}crwdnd132184:0{{ payment_url }}crwdne132184:0

note: Content of the 'Message Examples' (HTML) field in DocType 'Payment Request'
en: <pre><h5>Message Example</h5>
    
    &lt;p&gt;Dear {{ doc.contact_person }},&lt;/p&gt;
    
    &lt;p&gt;Requesting payment for {{ doc.doctype }}, {{ doc.name }} for {{ doc.grand_total }}.&lt;/p&gt;
    
    &lt;a href="{{ payment_url }}"&gt; click here to pay &lt;/a&gt;
    
    </pre>
eo_UY: crwdns132186:0{{ doc.contact_person }}crwdnd132186:0{{ doc.doctype }}crwdnd132186:0{{ doc.name }}crwdnd132186:0{{ doc.grand_total }}crwdnd132186:0{{ payment_url }}crwdne132186:0

note: Header text in the Stock Workspace
en: <span class="h4"><b>Masters &amp; Reports</b></span>
eo_UY: crwdns148578:0crwdne148578:0

note: Header text in the Selling Workspace Header text in the Stock Workspace
en: <span class="h4"><b>Quick Access</b></span>
eo_UY: crwdns148580:0crwdne148580:0

note: Header text in the Assets Workspace Header text in the Quality Workspace
en: <span class="h4"><b>Reports & Masters</b></span>
eo_UY: crwdns148582:0crwdne148582:0

note: Header text in the Accounting Workspace Header text in the Payables Workspace Header text in the Receivables Workspace Header text in the Buying Workspace Header text in the CRM Workspace Header text in the Manufacturing Workspace Header text in the Projects Workspace Header text in the Selling Work
en: <span class="h4"><b>Reports &amp; Masters</b></span>
eo_UY: crwdns148584:0crwdne148584:0

note: Header text in the Settings Workspace
en: <span class="h4"><b>Settings</b></span>
eo_UY: crwdns148586:0crwdne148586:0

note: Header text in the Accounting Workspace Header text in the Payables Workspace Header text in the Receivables Workspace
en: <span class="h4"><b>Shortcuts</b></span>
eo_UY: crwdns148588:0crwdne148588:0

note: Header text in the Settings Workspace
en: <span class="h4"><b>Your Shortcuts
    			
    		
    			
    		
    			
    		</b></span>
eo_UY: crwdns148590:0crwdne148590:0

note: Header text in the Assets Workspace Header text in the Buying Workspace Header text in the CRM Workspace Header text in the Manufacturing Workspace Header text in the Projects Workspace Header text in the Quality Workspace Header text in the Home Workspace Header text in the Support Workspace
en: <span class="h4"><b>Your Shortcuts</b></span>
eo_UY: crwdns148592:0crwdne148592:0

en: <strong>Grand Total:</strong> {0}
eo_UY: crwdns148848:0{0}crwdne148848:0

en: <strong>Outstanding Amount:</strong> {0}
eo_UY: crwdns148850:0{0}crwdne148850:0

note: Content of the 'html_19' (HTML) field in DocType 'Inventory Dimension'
en: <table class="table table-bordered table-condensed">
    <thead>
      <tr>
             <th class="table-sr" style="width: 50%;">Child Document</th>
             <th class="table-sr" style="width: 50%;">Non Child Document</th>
       </tr>
    </thead>
    <tbody>
    <tr>
             <td>
                      <p> To access parent document field use parent.fieldname and to access child table document field use doc.fieldname </p>
    
             </td>
             <td>
                        <p>To access document field use doc.fieldname </p>
             </td>
    </tr>
    <tr>
            <td>
                       <p><b>Example: </b> parent.doctype == "Stock Entry" and doc.item_code == "Test" </p>
    
            </td>
             <td>
                       <p><b>Example: </b> doc.doctype == "Stock Entry" and doc.purpose == "Manufacture"</p>    
              </td>
    </tr>
    
    </tbody>
    </table>
eo_UY: crwdns132188:0crwdne132188:0

en: A - B
eo_UY: crwdns62642:0crwdne62642:0

en: A - C
eo_UY: crwdns62644:0crwdne62644:0

en: A Customer Group exists with same name please change the Customer name or rename the Customer Group
eo_UY: crwdns62648:0crwdne62648:0

en: A Holiday List can be added to exclude counting these days for the Workstation.
eo_UY: crwdns62650:0crwdne62650:0

en: A Lead requires either a person's name or an organization's name
eo_UY: crwdns62652:0crwdne62652:0

en: A Packing Slip can only be created for Draft Delivery Note.
eo_UY: crwdns62654:0crwdne62654:0

note: Description of a DocType
en: A Price List is a collection of Item Prices either Selling, Buying, or both
eo_UY: crwdns111574:0crwdne111574:0

note: Description of a DocType
en: A Product or a Service that is bought, sold or kept in stock.
eo_UY: crwdns111576:0crwdne111576:0

en: A Reconciliation Job {0} is running for the same filters. Cannot reconcile now
eo_UY: crwdns62656:0{0}crwdne62656:0

en: A Transaction Deletion Document: {0} is triggered for {0}
eo_UY: crwdns111578:0{0}crwdnd111578:0{0}crwdne111578:0

note: Description of a DocType
en: A condition for a Shipping Rule
eo_UY: crwdns111580:0crwdne111580:0

note: Description of the 'Send To Primary Contact' (Check) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: A customer must have primary contact email.
eo_UY: crwdns132190:0crwdne132190:0

en: A driver must be set to submit.
eo_UY: crwdns62664:0crwdne62664:0

note: Description of a DocType
en: A logical Warehouse against which stock entries are made.
eo_UY: crwdns111582:0crwdne111582:0

en: A new appointment has been created for you with {0}
eo_UY: crwdns62666:0{0}crwdne62666:0

en: A template with tax category {0} already exists. Only one template is allowed with each tax category
eo_UY: crwdns62668:0{0}crwdne62668:0

note: Description of a DocType
en: A third party distributor / dealer / commission agent / affiliate / reseller who sells the companies products for a commission.
eo_UY: crwdns111584:0crwdne111584:0

note: Option for the 'Blood Group' (Select) field in DocType 'Employee'
en: A+
eo_UY: crwdns132192:0crwdne132192:0

note: Option for the 'Blood Group' (Select) field in DocType 'Employee'
en: A-
eo_UY: crwdns132194:0crwdne132194:0

note: Option for the 'Cheque Size' (Select) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: A4
eo_UY: crwdns132196:0crwdne132196:0

note: Option for the 'Blood Group' (Select) field in DocType 'Employee'
en: AB+
eo_UY: crwdns132198:0crwdne132198:0

note: Option for the 'Blood Group' (Select) field in DocType 'Employee'
en: AB-
eo_UY: crwdns132200:0crwdne132200:0

note: Option for the 'Invoice Series' (Select) field in DocType 'Import Supplier Invoice'
en: ACC-PINV-.YYYY.-
eo_UY: crwdns132202:0crwdne132202:0

note: Label of the amc_expiry_date (Date) field in DocType 'Serial No' Label of the amc_expiry_date (Date) field in DocType 'Warranty Claim'
en: AMC Expiry Date
eo_UY: crwdns132204:0crwdne132204:0

note: Option for the 'Source Type' (Select) field in DocType 'Support Search Source' Label of the api_sb (Section Break) field in DocType 'Support Search Source'
en: API
eo_UY: crwdns132206:0crwdne132206:0

note: Label of the api_details_section (Section Break) field in DocType 'Currency Exchange Settings'
en: API Details
eo_UY: crwdns132208:0crwdne132208:0

note: Label of the api_endpoint (Data) field in DocType 'Currency Exchange Settings' Label of the api_endpoint (Data) field in DocType 'QuickBooks Migrator'
en: API Endpoint
eo_UY: crwdns132210:0crwdne132210:0

note: Label of the api_key (Data) field in DocType 'Video Settings'
en: API Key
eo_UY: crwdns132212:0crwdne132212:0

note: Label of the awb_number (Data) field in DocType 'Shipment'
en: AWB Number
eo_UY: crwdns132214:0crwdne132214:0

note: Name of a UOM
en: Abampere
eo_UY: crwdns112180:0crwdne112180:0

note: Label of the abbr (Data) field in DocType 'Company'
en: Abbr
eo_UY: crwdns132216:0crwdne132216:0

note: Label of the abbr (Data) field in DocType 'Item Attribute Value'
en: Abbreviation
eo_UY: crwdns132218:0crwdne132218:0

en: Abbreviation already used for another company
eo_UY: crwdns62734:0crwdne62734:0

en: Abbreviation is mandatory
eo_UY: crwdns62736:0crwdne62736:0

en: Abbreviation: {0} must appear only once
eo_UY: crwdns62738:0{0}crwdne62738:0

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: About Us Settings
eo_UY: crwdns143168:0crwdne143168:0

en: About {0} minute remaining
eo_UY: crwdns62742:0{0}crwdne62742:0

en: About {0} minutes remaining
eo_UY: crwdns62744:0{0}crwdne62744:0

en: About {0} seconds remaining
eo_UY: crwdns62746:0{0}crwdne62746:0

en: Above 120 Days
eo_UY: crwdns148594:0crwdne148594:0

note: Name of a role
en: Academics User
eo_UY: crwdns62750:0crwdne62750:0

note: Label of the acceptance_formula (Code) field in DocType 'Item Quality Inspection Parameter' Label of the acceptance_formula (Code) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Acceptance Criteria Formula
eo_UY: crwdns132220:0crwdne132220:0

note: Label of the value (Data) field in DocType 'Item Quality Inspection Parameter' Label of the value (Data) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Acceptance Criteria Value
eo_UY: crwdns132222:0crwdne132222:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Quality Inspection' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Accepted
eo_UY: crwdns132224:0crwdne132224:0

note: Label of the qty (Float) field in DocType 'Purchase Invoice Item'
en: Accepted Qty
eo_UY: crwdns132226:0crwdne132226:0

note: Label of the stock_qty (Float) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the stock_qty (Float) field in DocType 'Purchase Receipt Item'
en: Accepted Qty in Stock UOM
eo_UY: crwdns132228:0crwdne132228:0

note: Label of the qty (Float) field in DocType 'Purchase Receipt Item' Label of the qty (Float) field in DocType 'Subcontracting Receipt Item'
en: Accepted Quantity
eo_UY: crwdns62770:0crwdne62770:0

note: Label of the warehouse (Link) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the set_warehouse (Link) field in DocType 'Purchase Receipt' Label of the warehouse (Link) field in DocType 'Purchase Receipt Item' Label of the set_warehouse (Link) field in DocType 'Subcontracting Receipt' Label of the
en: Accepted Warehouse
eo_UY: crwdns132230:0crwdne132230:0

note: Label of the access_key (Data) field in DocType 'Currency Exchange Settings'
en: Access Key
eo_UY: crwdns132232:0crwdne132232:0

en: Access Key is required for Service Provider: {0}
eo_UY: crwdns62788:0{0}crwdne62788:0

note: Label of the access_token (Small Text) field in DocType 'QuickBooks Migrator'
en: Access Token
eo_UY: crwdns132234:0crwdne132234:0

note: Description of the 'Common Code' (Data) field in DocType 'UOM'
en: According to CEFACT/ICG/2010/IC013 or CEFACT/ICG/2010/IC010
eo_UY: crwdns132236:0crwdne132236:0

note: Name of a DocType Label of the account (Link) field in DocType 'Account Closing Balance' Label of the account (Link) field in DocType 'Bank Clearance' Label of the account (Link) field in DocType 'Bank Guarantee' Label of the account (Link) field in DocType 'Budget Account' Label of the account (Lin
en: Account
eo_UY: crwdns62792:0crwdne62792:0

note: Name of a report
en: Account Balance
eo_UY: crwdns62842:0crwdne62842:0

note: Label of the paid_from_account_balance (Currency) field in DocType 'Payment Entry'
en: Account Balance (From)
eo_UY: crwdns132238:0crwdne132238:0

note: Label of the paid_to_account_balance (Currency) field in DocType 'Payment Entry'
en: Account Balance (To)
eo_UY: crwdns132240:0crwdne132240:0

note: Name of a DocType
en: Account Closing Balance
eo_UY: crwdns62850:0crwdne62850:0

note: Label of the account_currency (Link) field in DocType 'Account Closing Balance' Label of the currency (Link) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Label of the account_currency (Link) field in DocType 'Bank Clearance' Label of the account_currency (Link) field in DocType 'Bank Reconciliation 
en: Account Currency
eo_UY: crwdns132242:0crwdne132242:0

note: Label of the paid_from_account_currency (Link) field in DocType 'Payment Entry'
en: Account Currency (From)
eo_UY: crwdns132244:0crwdne132244:0

note: Label of the paid_to_account_currency (Link) field in DocType 'Payment Entry'
en: Account Currency (To)
eo_UY: crwdns132246:0crwdne132246:0

note: Label of the account_details_section (Section Break) field in DocType 'Bank Account' Label of the account_details_section (Section Break) field in DocType 'GL Entry' Label of the section_break_7 (Section Break) field in DocType 'Tax Withholding Category'
en: Account Details
eo_UY: crwdns132248:0crwdne132248:0

note: Label of the account_head (Link) field in DocType 'Advance Tax' Label of the account_head (Link) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Label of the account_head (Link) field in DocType 'POS Closing Entry Taxes' Label of the account_head (Link) field in DocType 'Purchase Taxes and Label of the
en: Account Head
eo_UY: crwdns132250:0crwdne132250:0

note: Label of the account_manager (Link) field in DocType 'Customer'
en: Account Manager
eo_UY: crwdns132252:0crwdne132252:0

en: Account Missing
eo_UY: crwdns62894:0crwdne62894:0

note: Label of the account_name (Data) field in DocType 'Account' Label of the account_name (Data) field in DocType 'Bank Account' Label of the account_name (Data) field in DocType 'Ledger Merge' Label of the account_name (Data) field in DocType 'Ledger Merge Accounts'
en: Account Name
eo_UY: crwdns132254:0crwdne132254:0

en: Account Not Found
eo_UY: crwdns62904:0crwdne62904:0

note: Label of the account_number (Data) field in DocType 'Account'
en: Account Number
eo_UY: crwdns62906:0crwdne62906:0

en: Account Number {0} already used in account {1}
eo_UY: crwdns62910:0{0}crwdnd62910:0{1}crwdne62910:0

note: Label of the account_opening_balance (Currency) field in DocType 'Bank Reconciliation Tool'
en: Account Opening Balance
eo_UY: crwdns132256:0crwdne132256:0

note: Label of the paid_from (Link) field in DocType 'Payment Entry'
en: Account Paid From
eo_UY: crwdns132258:0crwdne132258:0

note: Label of the paid_to (Link) field in DocType 'Payment Entry'
en: Account Paid To
eo_UY: crwdns132260:0crwdne132260:0

en: Account Pay Only
eo_UY: crwdns62918:0crwdne62918:0

note: Label of the account_subtype (Link) field in DocType 'Bank Account' Label of the account_subtype (Data) field in DocType 'Bank Account Subtype'
en: Account Subtype
eo_UY: crwdns132262:0crwdne132262:0

note: Label of the account_type (Select) field in DocType 'Account' Label of the account_type (Link) field in DocType 'Bank Account' Label of the account_type (Data) field in DocType 'Bank Account Type' Label of the account_type (Data) field in DocType 'Journal Entry Account' Label of the account_type (Da
en: Account Type
eo_UY: crwdns62924:0crwdne62924:0

en: Account Value
eo_UY: crwdns62938:0crwdne62938:0

en: Account balance already in Credit, you are not allowed to set 'Balance Must Be' as 'Debit'
eo_UY: crwdns62940:0crwdne62940:0

en: Account balance already in Debit, you are not allowed to set 'Balance Must Be' as 'Credit'
eo_UY: crwdns62942:0crwdne62942:0

note: Label of the account_for_change_amount (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the account_for_change_amount (Link) field in DocType 'POS Profile' Label of the account_for_change_amount (Link) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Account for Change Amount
eo_UY: crwdns132264:0crwdne132264:0

en: Account is mandatory to get payment entries
eo_UY: crwdns62950:0crwdne62950:0

en: Account is not set for the dashboard chart {0}
eo_UY: crwdns62952:0{0}crwdne62952:0

en: Account not Found
eo_UY: crwdns62954:0crwdne62954:0

en: Account with child nodes cannot be converted to ledger
eo_UY: crwdns62956:0crwdne62956:0

en: Account with child nodes cannot be set as ledger
eo_UY: crwdns62958:0crwdne62958:0

en: Account with existing transaction can not be converted to group.
eo_UY: crwdns62960:0crwdne62960:0

en: Account with existing transaction can not be deleted
eo_UY: crwdns62962:0crwdne62962:0

en: Account with existing transaction cannot be converted to ledger
eo_UY: crwdns62964:0crwdne62964:0

en: Account {0} added multiple times
eo_UY: crwdns62966:0{0}crwdne62966:0

en: Account {0} does not belong to company: {1}
eo_UY: crwdns62968:0{0}crwdnd62968:0{1}crwdne62968:0

en: Account {0} does not belongs to company {1}
eo_UY: crwdns62970:0{0}crwdnd62970:0{1}crwdne62970:0

en: Account {0} does not exist
eo_UY: crwdns62972:0{0}crwdne62972:0

en: Account {0} does not exists
eo_UY: crwdns62974:0{0}crwdne62974:0

en: Account {0} does not exists in the dashboard chart {1}
eo_UY: crwdns62976:0{0}crwdnd62976:0{1}crwdne62976:0

en: Account {0} does not match with Company {1} in Mode of Account: {2}
eo_UY: crwdns62978:0{0}crwdnd62978:0{1}crwdnd62978:0{2}crwdne62978:0

en: Account {0} exists in parent company {1}.
eo_UY: crwdns62980:0{0}crwdnd62980:0{1}crwdne62980:0

en: Account {0} has been entered multiple times
eo_UY: crwdns62982:0{0}crwdne62982:0

en: Account {0} is added in the child company {1}
eo_UY: crwdns62984:0{0}crwdnd62984:0{1}crwdne62984:0

en: Account {0} is frozen
eo_UY: crwdns62986:0{0}crwdne62986:0

en: Account {0} is invalid. Account Currency must be {1}
eo_UY: crwdns62988:0{0}crwdnd62988:0{1}crwdne62988:0

en: Account {0}: Parent account {1} can not be a ledger
eo_UY: crwdns62990:0{0}crwdnd62990:0{1}crwdne62990:0

en: Account {0}: Parent account {1} does not belong to company: {2}
eo_UY: crwdns62992:0{0}crwdnd62992:0{1}crwdnd62992:0{2}crwdne62992:0

en: Account {0}: Parent account {1} does not exist
eo_UY: crwdns62994:0{0}crwdnd62994:0{1}crwdne62994:0

en: Account {0}: You can not assign itself as parent account
eo_UY: crwdns62996:0{0}crwdne62996:0

en: Account: <b>{0}</b> is capital Work in progress and can not be updated by Journal Entry
eo_UY: crwdns62998:0{0}crwdne62998:0

en: Account: {0} can only be updated via Stock Transactions
eo_UY: crwdns63000:0{0}crwdne63000:0

en: Account: {0} is not permitted under Payment Entry
eo_UY: crwdns63004:0{0}crwdne63004:0

en: Account: {0} with currency: {1} can not be selected
eo_UY: crwdns63006:0{0}crwdnd63006:0{1}crwdne63006:0

en: Accountant
eo_UY: crwdns143320:0crwdne143320:0

note: Group in Bank Account's connections Label of the section_break_19 (Section Break) field in DocType 'POS Profile' Label of the accounting (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the section_break_10 (Section Break) field in DocType 'Shipping Rule' Name of a Workspace Label o
en: Accounting
eo_UY: crwdns63008:0crwdne63008:0

note: Label of the accounting_details_section (Section Break) field in DocType 'Dunning' Label of the section_break_9 (Section Break) field in DocType 'Dunning Type' Label of the more_info (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the accounting (Section Break) field in DocType 'POS Invoice 
en: Accounting Details
eo_UY: crwdns132266:0crwdne132266:0

note: Name of a DocType Label of the accounting_dimension (Select) field in DocType 'Accounting Dimension Filter' Label of the accounting_dimension (Link) field in DocType 'Allowed Dimension' Label of a Link in the Accounting Workspace
en: Accounting Dimension
eo_UY: crwdns63052:0crwdne63052:0

en: Accounting Dimension <b>{0}</b> is required for 'Balance Sheet' account {1}.
eo_UY: crwdns63060:0{0}crwdnd63060:0{1}crwdne63060:0

en: Accounting Dimension <b>{0}</b> is required for 'Profit and Loss' account {1}.
eo_UY: crwdns63062:0{0}crwdnd63062:0{1}crwdne63062:0

note: Name of a DocType
en: Accounting Dimension Detail
eo_UY: crwdns63064:0crwdne63064:0

note: Name of a DocType
en: Accounting Dimension Filter
eo_UY: crwdns63066:0crwdne63066:0

note: Label of the accounting_dimensions_section (Section Break) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' 'Journal Entry Account' 'Loyalty Program' 'Opening Invoice Creation Tool' 'Opening Invoice Creation Tool Item' 'Payment Entry' 'Payment Reconciliation Allocation' 'Payment Request' 'POS Invoice' '
en: Accounting Dimensions
eo_UY: crwdns63068:0crwdne63068:0

note: Label of the accounting_dimensions_section (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice' 'Purchase Order' 'Purchase Order Item' 'Subcontracting Receipt'
en: Accounting Dimensions
eo_UY: crwdns132268:0crwdne132268:0

note: Label of the accounting_dimensions_section (Section Break) field in DocType 'Payment Reconciliation'
en: Accounting Dimensions Filter
eo_UY: crwdns132270:0crwdne132270:0

note: Label of the accounts (Table) field in DocType 'Journal Entry' Label of the accounts (Table) field in DocType 'Journal Entry Template'
en: Accounting Entries
eo_UY: crwdns132272:0crwdne132272:0

en: Accounting Entry for Asset
eo_UY: crwdns63168:0crwdne63168:0

en: Accounting Entry for Service
eo_UY: crwdns63170:0crwdne63170:0

en: Accounting Entry for Stock
eo_UY: crwdns63172:0crwdne63172:0

en: Accounting Entry for {0}
eo_UY: crwdns63174:0{0}crwdne63174:0

en: Accounting Entry for {0}: {1} can only be made in currency: {2}
eo_UY: crwdns63176:0{0}crwdnd63176:0{1}crwdnd63176:0{2}crwdne63176:0

en: Accounting Ledger
eo_UY: crwdns63178:0crwdne63178:0

note: Label of a Card Break in the Accounting Workspace
en: Accounting Masters
eo_UY: crwdns63180:0crwdne63180:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Accounting Workspace
en: Accounting Period
eo_UY: crwdns63182:0crwdne63182:0

en: Accounting Period overlaps with {0}
eo_UY: crwdns63186:0{0}crwdne63186:0

note: Description of the 'Accounts Frozen Till Date' (Date) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Accounting entries are frozen up to this date. Nobody can create or modify entries except users with the role specified below
eo_UY: crwdns132274:0crwdne132274:0

note: Label of the applicable_on_account (Link) field in DocType 'Applicable On Account' Label of the accounts (Table) field in DocType 'Mode of Payment' Label of the payment_accounts_section (Section Break) field in DocType 'Payment Entry' Label of the accounts (Table) field in DocType 'Tax Withholding C
en: Accounts
eo_UY: crwdns63194:0crwdne63194:0

note: Label of the closing_settings_tab (Tab Break) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Accounts Closing
eo_UY: crwdns132276:0crwdne132276:0

note: Label of the acc_frozen_upto (Date) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Accounts Frozen Till Date
eo_UY: crwdns132278:0crwdne132278:0

note: Name of a role
en: Accounts Manager
eo_UY: crwdns63226:0crwdne63226:0

en: Accounts Missing Error
eo_UY: crwdns63228:0crwdne63228:0

note: Option for the 'Write Off Based On' (Select) field in DocType 'Journal Entry' Name of a report Label of a Link in the Payables Workspace Label of a shortcut in the Payables Workspace
en: Accounts Payable
eo_UY: crwdns63230:0crwdne63230:0

note: Name of a report Label of a Link in the Payables Workspace
en: Accounts Payable Summary
eo_UY: crwdns63234:0crwdne63234:0

note: Option for the 'Write Off Based On' (Select) field in DocType 'Journal Entry' Option for the 'Report' (Select) field in DocType 'Process Statement Of Accounts' Name of a report Label of a shortcut in the Accounting Workspace Label of a Link in the Receivables Workspace Label of a shortcut in the Rec
en: Accounts Receivable
eo_UY: crwdns63236:0crwdne63236:0

note: Label of the accounts_receivable_credit (Link) field in DocType 'Invoice Discounting'
en: Accounts Receivable Credit Account
eo_UY: crwdns132280:0crwdne132280:0

note: Label of the accounts_receivable_discounted (Link) field in DocType 'Invoice Discounting'
en: Accounts Receivable Discounted Account
eo_UY: crwdns132282:0crwdne132282:0

note: Name of a report Label of a Link in the Receivables Workspace
en: Accounts Receivable Summary
eo_UY: crwdns63246:0crwdne63246:0

note: Label of the accounts_receivable_unpaid (Link) field in DocType 'Invoice Discounting'
en: Accounts Receivable Unpaid Account
eo_UY: crwdns132284:0crwdne132284:0

note: Label of the receivable_payable_remarks_length (Int) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Accounts Receivable/Payable
eo_UY: crwdns132286:0crwdne132286:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Accounting Workspace Label of a Link in the Settings Workspace Label of a shortcut in the Settings Workspace
en: Accounts Settings
eo_UY: crwdns63252:0crwdne63252:0

note: Name of a role
en: Accounts User
eo_UY: crwdns63258:0crwdne63258:0

en: Accounts table cannot be blank.
eo_UY: crwdns63260:0crwdne63260:0

note: Label of the merge_accounts (Table) field in DocType 'Ledger Merge'
en: Accounts to Merge
eo_UY: crwdns132288:0crwdne132288:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account'
en: Accumulated Depreciation
eo_UY: crwdns63266:0crwdne63266:0

note: Label of the accumulated_depreciation_account (Link) field in DocType 'Asset Category Account' Label of the accumulated_depreciation_account (Link) field in DocType 'Company'
en: Accumulated Depreciation Account
eo_UY: crwdns132290:0crwdne132290:0

note: Label of the accumulated_depreciation_amount (Currency) field in DocType 'Depreciation Schedule'
en: Accumulated Depreciation Amount
eo_UY: crwdns63274:0crwdne63274:0

en: Accumulated Depreciation as on
eo_UY: crwdns63278:0crwdne63278:0

en: Accumulated Monthly
eo_UY: crwdns63280:0crwdne63280:0

en: Accumulated Values
eo_UY: crwdns63282:0crwdne63282:0

en: Accumulated Values in Group Company
eo_UY: crwdns63284:0crwdne63284:0

en: Achieved ({})
eo_UY: crwdns63286:0crwdne63286:0

note: Label of the acquisition_date (Date) field in DocType 'Vehicle'
en: Acquisition Date
eo_UY: crwdns132292:0crwdne132292:0

note: Name of a UOM
en: Acre
eo_UY: crwdns112184:0crwdne112184:0

note: Name of a UOM
en: Acre (US)
eo_UY: crwdns112186:0crwdne112186:0

en: Action
eo_UY: crwdns63290:0crwdne63290:0

note: Label of the action_if_quality_inspection_is_not_submitted (Select) field in DocType 'Stock Settings'
en: Action If Quality Inspection Is Not Submitted
eo_UY: crwdns132294:0crwdne132294:0

note: Label of the action_if_quality_inspection_is_rejected (Select) field in DocType 'Stock Settings'
en: Action If Quality Inspection Is Rejected
eo_UY: crwdns132296:0crwdne132296:0

note: Label of the maintain_same_rate_action (Select) field in DocType 'Buying Settings'
en: Action If Same Rate is Not Maintained
eo_UY: crwdns132298:0crwdne132298:0

en: Action Initialised
eo_UY: crwdns63298:0crwdne63298:0

note: Label of the action_if_accumulated_monthly_budget_exceeded (Select) field in DocType 'Budget'
en: Action if Accumulated Monthly Budget Exceeded on Actual
eo_UY: crwdns132300:0crwdne132300:0

note: Label of the action_if_accumulated_monthly_budget_exceeded_on_mr (Select) field in DocType 'Budget'
en: Action if Accumulated Monthly Budget Exceeded on MR
eo_UY: crwdns132302:0crwdne132302:0

note: Label of the action_if_accumulated_monthly_budget_exceeded_on_po (Select) field in DocType 'Budget'
en: Action if Accumulated Monthly Budget Exceeded on PO
eo_UY: crwdns132304:0crwdne132304:0

note: Label of the action_if_annual_budget_exceeded (Select) field in DocType 'Budget'
en: Action if Annual Budget Exceeded on Actual
eo_UY: crwdns132306:0crwdne132306:0

note: Label of the action_if_annual_budget_exceeded_on_mr (Select) field in DocType 'Budget'
en: Action if Annual Budget Exceeded on MR
eo_UY: crwdns132308:0crwdne132308:0

note: Label of the action_if_annual_budget_exceeded_on_po (Select) field in DocType 'Budget'
en: Action if Annual Budget Exceeded on PO
eo_UY: crwdns132310:0crwdne132310:0

note: Label of the maintain_same_rate_action (Select) field in DocType 'Selling Settings'
en: Action if Same Rate is Not Maintained Throughout Sales Cycle
eo_UY: crwdns132312:0crwdne132312:0

note: Label of the actions (Section Break) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Standing' Group in Quality Feedback's connections Group in Quality Procedure's connections
en: Actions
eo_UY: crwdns63314:0crwdne63314:0

note: Label of the actions_performed (Text Editor) field in DocType 'Asset Maintenance Log' Label of the actions_performed (Long Text) field in DocType 'Asset Repair'
en: Actions performed
eo_UY: crwdns132314:0crwdne132314:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Subscription' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Asset Depreciation Schedule' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Contract' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Driver' Option for the 'Status' (Select) fi
en: Active
eo_UY: crwdns63326:0crwdne63326:0

en: Active Leads
eo_UY: crwdns63340:0crwdne63340:0

note: Label of the on_status_image (Attach Image) field in DocType 'Workstation'
en: Active Status
eo_UY: crwdns132316:0crwdne132316:0

note: Label of the activities_tab (Tab Break) field in DocType 'Lead' Label of the activities_tab (Tab Break) field in DocType 'Opportunity' Label of the activities_tab (Tab Break) field in DocType 'Prospect'
en: Activities
eo_UY: crwdns132318:0crwdne132318:0

note: Group in Asset's connections
en: Activity
eo_UY: crwdns63348:0crwdne63348:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Projects Workspace
en: Activity Cost
eo_UY: crwdns63352:0crwdne63352:0

en: Activity Cost exists for Employee {0} against Activity Type - {1}
eo_UY: crwdns63356:0{0}crwdnd63356:0{1}crwdne63356:0

en: Activity Cost per Employee
eo_UY: crwdns63358:0crwdne63358:0

note: Label of the activity_type (Link) field in DocType 'Sales Invoice Timesheet' Label of the activity_type (Link) field in DocType 'Activity Cost' Name of a DocType Label of the activity_type (Data) field in DocType 'Activity Type' Label of the activity_type (Link) field in DocType 'Timesheet Detail' L
en: Activity Type
eo_UY: crwdns63360:0crwdne63360:0

note: Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Purchase Taxes and Charges' Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Sales Taxes and Charges'
en: Actual
eo_UY: crwdns63370:0crwdne63370:0

en: Actual Balance Qty
eo_UY: crwdns63378:0crwdne63378:0

note: Label of the actual_batch_qty (Float) field in DocType 'Packed Item'
en: Actual Batch Quantity
eo_UY: crwdns132320:0crwdne132320:0

en: Actual Cost
eo_UY: crwdns63382:0crwdne63382:0

note: Label of the actual_date (Date) field in DocType 'Maintenance Schedule Detail'
en: Actual Date
eo_UY: crwdns132322:0crwdne132322:0

en: Actual Delivery Date
eo_UY: crwdns63386:0crwdne63386:0

note: Label of the actual_end_date (Datetime) field in DocType 'Job Card' Label of the actual_end_date (Datetime) field in DocType 'Work Order'
en: Actual End Date
eo_UY: crwdns63388:0crwdne63388:0

note: Label of the actual_end_date (Date) field in DocType 'Project' Label of the act_end_date (Date) field in DocType 'Task'
en: Actual End Date (via Timesheet)
eo_UY: crwdns132324:0crwdne132324:0

note: Label of the actual_end_time (Datetime) field in DocType 'Work Order Operation'
en: Actual End Time
eo_UY: crwdns132326:0crwdne132326:0

en: Actual Expense
eo_UY: crwdns63400:0crwdne63400:0

note: Label of the actual_operating_cost (Currency) field in DocType 'Work Order' Label of the actual_operating_cost (Currency) field in DocType 'Work Order Operation'
en: Actual Operating Cost
eo_UY: crwdns132328:0crwdne132328:0

note: Label of the actual_operation_time (Float) field in DocType 'Work Order Operation'
en: Actual Operation Time
eo_UY: crwdns132330:0crwdne132330:0

en: Actual Posting
eo_UY: crwdns63408:0crwdne63408:0

note: Label of the actual_qty (Float) field in DocType 'Production Plan Sub Assembly Item' Label of the actual_qty (Float) field in DocType 'Bin' Label of the actual_qty (Float) field in DocType 'Material Request Item' Label of the actual_qty (Float) field in DocType 'Packed Item'
en: Actual Qty
eo_UY: crwdns63410:0crwdne63410:0

note: Label of the actual_qty (Float) field in DocType 'Stock Entry Detail'
en: Actual Qty (at source/target)
eo_UY: crwdns132332:0crwdne132332:0

note: Label of the actual_qty (Float) field in DocType 'Asset Capitalization Stock Item'
en: Actual Qty in Warehouse
eo_UY: crwdns132334:0crwdne132334:0

en: Actual Qty is mandatory
eo_UY: crwdns63428:0crwdne63428:0

en: Actual Qty {0} / Waiting Qty {1}
eo_UY: crwdns111590:0{0}crwdnd111590:0{1}crwdne111590:0

en: Actual Qty: Quantity available in the warehouse.
eo_UY: crwdns111592:0crwdne111592:0

en: Actual Quantity
eo_UY: crwdns63430:0crwdne63430:0

note: Label of the actual_start_date (Datetime) field in DocType 'Job Card' Label of the actual_start_date (Datetime) field in DocType 'Work Order'
en: Actual Start Date
eo_UY: crwdns63432:0crwdne63432:0

note: Label of the actual_start_date (Date) field in DocType 'Project' Label of the act_start_date (Date) field in DocType 'Task'
en: Actual Start Date (via Timesheet)
eo_UY: crwdns132336:0crwdne132336:0

note: Label of the actual_start_time (Datetime) field in DocType 'Work Order Operation'
en: Actual Start Time
eo_UY: crwdns132338:0crwdne132338:0

note: Label of the timing_detail (Tab Break) field in DocType 'Job Card'
en: Actual Time
eo_UY: crwdns132340:0crwdne132340:0

note: Label of the section_break_9 (Section Break) field in DocType 'Work Order Operation'
en: Actual Time and Cost
eo_UY: crwdns132342:0crwdne132342:0

note: Label of the actual_time (Float) field in DocType 'Project' Label of the actual_time (Float) field in DocType 'Task'
en: Actual Time in Hours (via Timesheet)
eo_UY: crwdns132344:0crwdne132344:0

en: Actual qty in stock
eo_UY: crwdns63452:0crwdne63452:0

en: Actual type tax cannot be included in Item rate in row {0}
eo_UY: crwdns63454:0{0}crwdne63454:0

note: Option for the 'Add Or Deduct' (Select) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Option for the 'Add or Deduct' (Select) field in DocType 'Purchase Taxes and
en: Add
eo_UY: crwdns63456:0crwdne63456:0

en: Add / Edit Prices
eo_UY: crwdns63462:0crwdne63462:0

en: Add Child
eo_UY: crwdns63464:0crwdne63464:0

en: Add Columns in Transaction Currency
eo_UY: crwdns63466:0crwdne63466:0

en: Add Comment
eo_UY: crwdns111594:0crwdne111594:0

note: Label of the add_corrective_operation_cost_in_finished_good_valuation (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Add Corrective Operation Cost in Finished Good Valuation
eo_UY: crwdns132346:0crwdne132346:0

en: Add Customers
eo_UY: crwdns63470:0crwdne63470:0

en: Add Discount
eo_UY: crwdns111596:0crwdne111596:0

en: Add Employees
eo_UY: crwdns63472:0crwdne63472:0

en: Add Item
eo_UY: crwdns63474:0crwdne63474:0

en: Add Items
eo_UY: crwdns63476:0crwdne63476:0

en: Add Items in the Purpose Table
eo_UY: crwdns63478:0crwdne63478:0

en: Add Lead to Prospect
eo_UY: crwdns63480:0crwdne63480:0

en: Add Leads
eo_UY: crwdns63482:0crwdne63482:0

note: Label of the add_local_holidays (Section Break) field in DocType 'Holiday List'
en: Add Local Holidays
eo_UY: crwdns132348:0crwdne132348:0

note: Label of the add_manually (Check) field in DocType 'Repost Payment Ledger'
en: Add Manually
eo_UY: crwdns132350:0crwdne132350:0

en: Add Multiple
eo_UY: crwdns63488:0crwdne63488:0

en: Add Multiple Tasks
eo_UY: crwdns63490:0crwdne63490:0

note: Label of the add_deduct_tax (Select) field in DocType 'Advance Taxes and Charges'
en: Add Or Deduct
eo_UY: crwdns132352:0crwdne132352:0

en: Add Order Discount
eo_UY: crwdns63494:0crwdne63494:0

en: Add Participants
eo_UY: crwdns63496:0crwdne63496:0

note: Label of the add_quote (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: Add Quote
eo_UY: crwdns132354:0crwdne132354:0

note: Label of the add_raw_materials (Button) field in DocType 'BOM Operation'
en: Add Raw Materials
eo_UY: crwdns132356:0crwdne132356:0

en: Add Sales Partners
eo_UY: crwdns63500:0crwdne63500:0

note: Label of the add_serial_batch_bundle (Button) field in DocType 'Subcontracting Receipt Item' 'Subcontracting Receipt Supplied Item'
en: Add Serial / Batch Bundle
eo_UY: crwdns132358:0crwdne132358:0

note: Label of the add_serial_batch_bundle (Button) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Receipt Item' Label of the add_serial_batch_bundle (Button) field in DocType 'Stock Entry Detail' Label of the add_serial_batch_bundle (Button) field in DocType 'Stock Reconciliation Item'
en: Add Serial / Batch No
eo_UY: crwdns132360:0crwdne132360:0

note: Label of the add_serial_batch_for_rejected_qty (Button) field in DocType 'Purchase Receipt Item' 'Subcontracting Receipt Item'
en: Add Serial / Batch No (Rejected Qty)
eo_UY: crwdns132362:0crwdne132362:0

en: Add Stock
eo_UY: crwdns111598:0crwdne111598:0

en: Add Sub Assembly
eo_UY: crwdns63512:0crwdne63512:0

en: Add Suppliers
eo_UY: crwdns63514:0crwdne63514:0

note: Label of the add_template (Button) field in DocType 'Shipment'
en: Add Template
eo_UY: crwdns132364:0crwdne132364:0

en: Add Timesheets
eo_UY: crwdns63518:0crwdne63518:0

note: Label of the add_weekly_holidays (Section Break) field in DocType 'Holiday List'
en: Add Weekly Holidays
eo_UY: crwdns132366:0crwdne132366:0

en: Add a Note
eo_UY: crwdns63522:0crwdne63522:0

en: Add details
eo_UY: crwdns63528:0crwdne63528:0

en: Add items in the Item Locations table
eo_UY: crwdns63530:0crwdne63530:0

note: Label of the add_deduct_tax (Select) field in DocType 'Purchase Taxes and Charges'
en: Add or Deduct
eo_UY: crwdns132368:0crwdne132368:0

en: Add the rest of your organization as your users. You can also add invite Customers to your portal by adding them from Contacts
eo_UY: crwdns63534:0crwdne63534:0

note: Label of the get_weekly_off_dates (Button) field in DocType 'Holiday List' Label of the get_local_holidays (Button) field in DocType 'Holiday List'
en: Add to Holidays
eo_UY: crwdns132370:0crwdne132370:0

en: Add to Prospect
eo_UY: crwdns63538:0crwdne63538:0

note: Label of the add_to_transit (Check) field in DocType 'Stock Entry' Label of the add_to_transit (Check) field in DocType 'Stock Entry Type'
en: Add to Transit
eo_UY: crwdns132372:0crwdne132372:0

en: Add/Edit Coupon Conditions
eo_UY: crwdns63544:0crwdne63544:0

en: Added
eo_UY: crwdns111600:0crwdne111600:0

note: Label of the added_by (Link) field in DocType 'CRM Note'
en: Added By
eo_UY: crwdns132374:0crwdne132374:0

note: Label of the added_on (Datetime) field in DocType 'CRM Note'
en: Added On
eo_UY: crwdns132376:0crwdne132376:0

en: Added Supplier Role to User {0}.
eo_UY: crwdns63550:0{0}crwdne63550:0

en: Added {0} ({1})
eo_UY: crwdns63552:0{0}crwdnd63552:0{1}crwdne63552:0

en: Added {1} Role to User {0}.
eo_UY: crwdns63554:0{1}crwdnd63554:0{0}crwdne63554:0

en: Adding Lead to Prospect...
eo_UY: crwdns63556:0crwdne63556:0

en: Additional
eo_UY: crwdns111602:0crwdne111602:0

note: Label of the additional_asset_cost (Currency) field in DocType 'Asset'
en: Additional Asset Cost
eo_UY: crwdns132378:0crwdne132378:0

note: Label of the additional_cost (Currency) field in DocType 'Stock Entry Detail'
en: Additional Cost
eo_UY: crwdns132380:0crwdne132380:0

note: Label of the additional_cost_per_qty (Currency) field in DocType 'Subcontracting Order Item' 'Subcontracting Receipt Item'
en: Additional Cost Per Qty
eo_UY: crwdns132382:0crwdne132382:0

note: Label of the additional_costs_section (Tab Break) field in DocType 'Stock Entry' Label of the additional_costs (Table) field in DocType 'Stock Entry' Label of the tab_additional_costs (Tab Break) field in DocType 'Subcontracting Order' Label of the additional_costs (Table) field in DocType 'Subcontr
en: Additional Costs
eo_UY: crwdns132384:0crwdne132384:0

note: Label of the additional_data (Code) field in DocType 'Common Code'
en: Additional Data
eo_UY: crwdns151662:0crwdne151662:0

note: Label of the additional_details (Section Break) field in DocType 'Vehicle'
en: Additional Details
eo_UY: crwdns132386:0crwdne132386:0

note: Label of the section_break_49 (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the section_break_44 (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the section_break_49 (Section Break) field in DocType 'Sales Label of the discount_section (Section Break) field in DocType 'Purchas
en: Additional Discount
eo_UY: crwdns132388:0crwdne132388:0

note: Label of the discount_amount (Currency) field in DocType 'POS Invoice' Label of the discount_amount (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the discount_amount (Currency) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the additional_discount_amount (Currency) field in DocType 'Subscriptio
en: Additional Discount Amount
eo_UY: crwdns132390:0crwdne132390:0

note: Label of the base_discount_amount (Currency) field in DocType 'POS Invoice' Label of the base_discount_amount (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the base_discount_amount (Currency) field in DocType 'Sales Order' Label of the base_discount_amount (Currency) field in DocType 'Supp
en: Additional Discount Amount (Company Currency)
eo_UY: crwdns132392:0crwdne132392:0

note: Label of the additional_discount_percentage (Float) field in DocType 'POS Invoice' Label of the additional_discount_percentage (Float) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the additional_discount_percentage (Float) field in DocType 'Sales Label of the additional_discount_percentage (Percent)
en: Additional Discount Percentage
eo_UY: crwdns132394:0crwdne132394:0

note: Label of the additional_info_section (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the more_information (Section Break) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the section_break_jtou (Section Break) field in DocType 'Asset' 'Purchase Order' Label of the more_info (Section Break) fie
en: Additional Info
eo_UY: crwdns132396:0crwdne132396:0

note: Label of the other_info_tab (Section Break) field in DocType 'Lead' Label of the additional_information (Text) field in DocType 'Quality Review'
en: Additional Information
eo_UY: crwdns111604:0crwdne111604:0

note: Label of the additional_notes (Text) field in DocType 'Quotation Item' Label of the additional_notes (Text) field in DocType 'Sales Order Item'
en: Additional Notes
eo_UY: crwdns132398:0crwdne132398:0

note: Label of the additional_operating_cost (Currency) field in DocType 'Work Order'
en: Additional Operating Cost
eo_UY: crwdns132400:0crwdne132400:0

note: Description of the 'Customer Details' (Text) field in DocType 'Customer'
en: Additional information regarding the customer.
eo_UY: crwdns132402:0crwdne132402:0

note: Label of the address_display (Text Editor) field in DocType 'Dunning' Label of the address_display (Text Editor) field in DocType 'POS Invoice' Label of the address_display (Text Editor) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the address_display (Text Editor) field in DocType 'Sales Invoice' L
en: Address
eo_UY: crwdns63678:0crwdne63678:0

note: Label of the address_and_contact_tab (Tab Break) field in DocType 'Dunning' Label of the address_and_contact_tab (Tab Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the contact_and_address_tab (Tab Break) field in DocType 'Sales Order' Label of the contact_and_address_tab (Tab Break) field in D
en: Address & Contact
eo_UY: crwdns132404:0crwdne132404:0

note: Label of the address_section (Section Break) field in DocType 'Lead' Label of the contact_details (Tab Break) field in DocType 'Employee' Label of the address_contacts (Section Break) field in DocType 'Sales Partner'
en: Address & Contacts
eo_UY: crwdns132406:0crwdne132406:0

note: Label of a Link in the Financial Reports Workspace Name of a report
en: Address And Contacts
eo_UY: crwdns63748:0crwdne63748:0

note: Label of the address_desc (HTML) field in DocType 'Sales Partner'
en: Address Desc
eo_UY: crwdns132408:0crwdne132408:0

note: Label of the address_html (HTML) field in DocType 'Bank' Label of the address_html (HTML) field in DocType 'Bank Account' Label of the address_html (HTML) field in DocType 'Shareholder' Label of the address_html (HTML) field in DocType 'Supplier' Label of the address_html (HTML) field in DocType 'Le
en: Address HTML
eo_UY: crwdns132410:0crwdne132410:0

note: Label of the address_line_1 (Data) field in DocType 'Warehouse'
en: Address Line 1
eo_UY: crwdns63774:0crwdne63774:0

note: Label of the address_line_2 (Data) field in DocType 'Warehouse'
en: Address Line 2
eo_UY: crwdns63778:0crwdne63778:0

note: Label of the address (Link) field in DocType 'Delivery Stop'
en: Address Name
eo_UY: crwdns132412:0crwdne132412:0

note: Label of the address_and_contact (Section Break) field in DocType 'Bank' Label of the address_and_contact (Section Break) field in DocType 'Bank Account' Label of the address_and_contact (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the address_contacts (Section Break) field in DocType 'Cu
en: Address and Contact
eo_UY: crwdns132414:0crwdne132414:0

note: Label of the address_contacts (Section Break) field in DocType 'Shareholder' Label of the address_contacts (Section Break) field in DocType 'Supplier' Label of the address_contacts (Section Break) field in DocType 'Manufacturer'
en: Address and Contacts
eo_UY: crwdns132416:0crwdne132416:0

en: Address needs to be linked to a Company. Please add a row for Company in the Links table.
eo_UY: crwdns63806:0crwdne63806:0

note: Description of the 'Determine Address Tax Category From' (Select) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Address used to determine Tax Category in transactions
eo_UY: crwdns132418:0crwdne132418:0

note: Label of the addresses (Attach) field in DocType 'Tally Migration'
en: Addresses
eo_UY: crwdns132420:0crwdne132420:0

en: Adjust Asset Value
eo_UY: crwdns63812:0crwdne63812:0

en: Adjustment Against
eo_UY: crwdns63814:0crwdne63814:0

en: Adjustment based on Purchase Invoice rate
eo_UY: crwdns63816:0crwdne63816:0

en: Administrative Assistant
eo_UY: crwdns143322:0crwdne143322:0

en: Administrative Expenses
eo_UY: crwdns63818:0crwdne63818:0

en: Administrative Officer
eo_UY: crwdns143324:0crwdne143324:0

note: Name of a role
en: Administrator
eo_UY: crwdns63820:0crwdne63820:0

note: Label of the advance_account (Link) field in DocType 'Party Account'
en: Advance Account
eo_UY: crwdns132422:0crwdne132422:0

en: Advance Account: {0} must be in either customer billing currency: {1} or Company default currency: {2}
eo_UY: crwdns132426:0{0}crwdnd132426:0{1}crwdnd132426:0{2}crwdne132426:0

note: Label of the advance_amount (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice Advance'
en: Advance Amount
eo_UY: crwdns63824:0crwdne63824:0

note: Label of the advance_paid (Currency) field in DocType 'Purchase Order' Label of the advance_paid (Currency) field in DocType 'Sales Order'
en: Advance Paid
eo_UY: crwdns132428:0crwdne132428:0

en: Advance Payment
eo_UY: crwdns63832:0crwdne63832:0

note: Name of a DocType
en: Advance Payment Ledger Entry
eo_UY: crwdns151448:0crwdne151448:0

note: Label of the advance_payment_status (Select) field in DocType 'Purchase Order' Label of the advance_payment_status (Select) field in DocType 'Sales Order'
en: Advance Payment Status
eo_UY: crwdns132430:0crwdne132430:0

note: Label of the advances_section (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the advances_section (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the advances_section (Section Break) field in DocType 'Sales Label of the advance_payments_section (Section Break) field in DocType 
en: Advance Payments
eo_UY: crwdns63834:0crwdne63834:0

note: Name of a DocType Label of the advance_tax (Table) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Advance Tax
eo_UY: crwdns63844:0crwdne63844:0

note: Name of a DocType Label of the taxes (Table) field in DocType 'Payment Entry'
en: Advance Taxes and Charges
eo_UY: crwdns63848:0crwdne63848:0

note: Label of the advance_amount (Currency) field in DocType 'Sales Invoice Advance'
en: Advance amount
eo_UY: crwdns132432:0crwdne132432:0

en: Advance amount cannot be greater than {0} {1}
eo_UY: crwdns63854:0{0}crwdnd63854:0{1}crwdne63854:0

en: Advance paid against {0} {1} cannot be greater than Grand Total {2}
eo_UY: crwdns63856:0{0}crwdnd63856:0{1}crwdnd63856:0{2}crwdne63856:0

note: Description of the 'Only Include Allocated Payments' (Check) field in DocType 'Purchase Invoice' DocType 'Sales Invoice'
en: Advance payments allocated against orders will only be fetched
eo_UY: crwdns132434:0crwdne132434:0

note: Label of the section_break_13 (Tab Break) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Advanced Settings
eo_UY: crwdns132436:0crwdne132436:0

note: Label of the advances (Table) field in DocType 'POS Invoice' Label of the advances (Table) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the advances (Table) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Advances
eo_UY: crwdns132438:0crwdne132438:0

en: Advertisement
eo_UY: crwdns143326:0crwdne143326:0

en: Advertising
eo_UY: crwdns143328:0crwdne143328:0

en: Aerospace
eo_UY: crwdns143330:0crwdne143330:0

note: Label of the affected_transactions (Code) field in DocType 'Repost Item Valuation'
en: Affected Transactions
eo_UY: crwdns132440:0crwdne132440:0

note: Label of the against (Text) field in DocType 'GL Entry'
en: Against
eo_UY: crwdns111606:0crwdne111606:0

note: Label of the against_account (Data) field in DocType 'Bank Clearance Detail' Label of the against_account (Text) field in DocType 'Journal Entry Account'
en: Against Account
eo_UY: crwdns63874:0crwdne63874:0

note: Label of the against_blanket_order (Check) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of the against_blanket_order (Check) field in DocType 'Quotation Item' Label of the against_blanket_order (Check) field in DocType 'Sales Order
en: Against Blanket Order
eo_UY: crwdns132442:0crwdne132442:0

en: Against Customer Order {0}
eo_UY: crwdns148754:0{0}crwdne148754:0

en: Against Default Supplier
eo_UY: crwdns63888:0crwdne63888:0

note: Label of the dn_detail (Data) field in DocType 'Delivery Note Item'
en: Against Delivery Note Item
eo_UY: crwdns132444:0crwdne132444:0

note: Label of the prevdoc_docname (Dynamic Link) field in DocType 'Quotation Item'
en: Against Docname
eo_UY: crwdns132446:0crwdne132446:0

note: Label of the prevdoc_doctype (Link) field in DocType 'Quotation Item'
en: Against Doctype
eo_UY: crwdns132448:0crwdne132448:0

note: Label of the prevdoc_detail_docname (Data) field in DocType 'Installation Note Item'
en: Against Document Detail No
eo_UY: crwdns132450:0crwdne132450:0

note: Label of the prevdoc_docname (Dynamic Link) field in DocType 'Maintenance Visit Purpose' Label of the prevdoc_docname (Data) field in DocType 'Installation Note Item'
en: Against Document No
eo_UY: crwdns132452:0crwdne132452:0

note: Label of the against_expense_account (Small Text) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Against Expense Account
eo_UY: crwdns132454:0crwdne132454:0

note: Label of the against_income_account (Small Text) field in DocType 'POS Invoice' Label of the against_income_account (Small Text) field in DocType 'Sales
en: Against Income Account
eo_UY: crwdns132456:0crwdne132456:0

en: Against Journal Entry {0} does not have any unmatched {1} entry
eo_UY: crwdns63908:0{0}crwdnd63908:0{1}crwdne63908:0

en: Against Journal Entry {0} is already adjusted against some other voucher
eo_UY: crwdns63910:0{0}crwdne63910:0

note: Label of the against_sales_invoice (Link) field in DocType 'Delivery Note Item'
en: Against Sales Invoice
eo_UY: crwdns132458:0crwdne132458:0

note: Label of the si_detail (Data) field in DocType 'Delivery Note Item'
en: Against Sales Invoice Item
eo_UY: crwdns132460:0crwdne132460:0

note: Label of the against_sales_order (Link) field in DocType 'Delivery Note Item'
en: Against Sales Order
eo_UY: crwdns132462:0crwdne132462:0

note: Label of the so_detail (Data) field in DocType 'Delivery Note Item'
en: Against Sales Order Item
eo_UY: crwdns132464:0crwdne132464:0

note: Label of the against_stock_entry (Link) field in DocType 'Stock Entry Detail'
en: Against Stock Entry
eo_UY: crwdns132466:0crwdne132466:0

en: Against Supplier Invoice {0}
eo_UY: crwdns148756:0{0}crwdne148756:0

note: Label of the against_voucher (Dynamic Link) field in DocType 'GL Entry'
en: Against Voucher
eo_UY: crwdns63928:0crwdne63928:0

note: Label of the against_voucher_no (Dynamic Link) field in DocType 'Advance Payment Ledger Entry' Label of the against_voucher_no (Dynamic Link) field in DocType 'Payment Ledger Entry'
en: Against Voucher No
eo_UY: crwdns63932:0crwdne63932:0

note: Label of the against_voucher_type (Link) field in DocType 'Advance Payment Ledger Entry' Label of the against_voucher_type (Link) field in DocType 'GL Entry' Label of the against_voucher_type (Link) field in DocType 'Payment Ledger Entry'
en: Against Voucher Type
eo_UY: crwdns63936:0crwdne63936:0

en: Age
eo_UY: crwdns63942:0crwdne63942:0

en: Age (Days)
eo_UY: crwdns63944:0crwdne63944:0

en: Age ({0})
eo_UY: crwdns63946:0{0}crwdne63946:0

note: Label of the ageing_based_on (Select) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Ageing Based On
eo_UY: crwdns63948:0crwdne63948:0

en: Ageing Range
eo_UY: crwdns148758:0crwdne148758:0

en: Ageing Report based on {0} up to {1}
eo_UY: crwdns148596:0{0}crwdnd148596:0{1}crwdne148596:0

note: Label of the agenda (Table) field in DocType 'Quality Meeting' Label of the agenda (Text Editor) field in DocType 'Quality Meeting Agenda'
en: Agenda
eo_UY: crwdns132468:0crwdne132468:0

en: Agent
eo_UY: crwdns143332:0crwdne143332:0

note: Label of the agent_busy_message (Data) field in DocType 'Incoming Call Settings' Label of the agent_busy_message (Data) field in DocType 'Voice Call
en: Agent Busy Message
eo_UY: crwdns132470:0crwdne132470:0

note: Label of the agent_detail_section (Section Break) field in DocType 'Appointment Booking Settings'
en: Agent Details
eo_UY: crwdns132472:0crwdne132472:0

note: Label of the agent_group (Link) field in DocType 'Incoming Call Handling Schedule'
en: Agent Group
eo_UY: crwdns132474:0crwdne132474:0

note: Label of the agent_unavailable_message (Data) field in DocType 'Incoming Call Settings' Label of the agent_unavailable_message (Data) field in DocType 'Voice Call Settings'
en: Agent Unavailable Message
eo_UY: crwdns132476:0crwdne132476:0

note: Label of the agent_list (Table MultiSelect) field in DocType 'Appointment Booking Settings'
en: Agents
eo_UY: crwdns132478:0crwdne132478:0

note: Description of a DocType
en: Aggregate a group of Items into another Item. This is useful if you are maintaining the stock of the packed items and not the bundled item
eo_UY: crwdns111608:0crwdne111608:0

en: Agriculture
eo_UY: crwdns143334:0crwdne143334:0

note: Name of a role
en: Agriculture Manager
eo_UY: crwdns63980:0crwdne63980:0

note: Name of a role
en: Agriculture User
eo_UY: crwdns63982:0crwdne63982:0

en: Airline
eo_UY: crwdns143336:0crwdne143336:0

note: Label of the algorithm (Select) field in DocType 'Bisect Accounting Statements'
en: Algorithm
eo_UY: crwdns132480:0crwdne132480:0

note: Name of a role Option for the 'Hold Type' (Select) field in DocType 'Supplier'
en: All
eo_UY: crwdns63986:0crwdne63986:0

en: All Accounts
eo_UY: crwdns63990:0crwdne63990:0

note: Label of the all_activities_section (Section Break) field in DocType 'Lead' Label of the all_activities_section (Section Break) field in DocType 'Opportunity' 'Prospect'
en: All Activities
eo_UY: crwdns132482:0crwdne132482:0

note: Label of the all_activities_html (HTML) field in DocType 'Lead' Label of the all_activities_html (HTML) field in DocType 'Opportunity' Label of the all_activities_html (HTML) field in DocType 'Prospect'
en: All Activities HTML
eo_UY: crwdns132484:0crwdne132484:0

en: All BOMs
eo_UY: crwdns64004:0crwdne64004:0

note: Option for the 'Send To' (Select) field in DocType 'SMS Center'
en: All Contact
eo_UY: crwdns132486:0crwdne132486:0

note: Option for the 'Send To' (Select) field in DocType 'SMS Center'
en: All Customer Contact
eo_UY: crwdns132488:0crwdne132488:0

en: All Customer Groups
eo_UY: crwdns64010:0crwdne64010:0

en: All Day
eo_UY: crwdns64012:0crwdne64012:0

en: All Departments
eo_UY: crwdns64014:0crwdne64014:0

note: Option for the 'Send To' (Select) field in DocType 'SMS Center'
en: All Employee (Active)
eo_UY: crwdns132490:0crwdne132490:0

en: All Item Groups
eo_UY: crwdns64018:0crwdne64018:0

en: All Items
eo_UY: crwdns111610:0crwdne111610:0

note: Option for the 'Send To' (Select) field in DocType 'SMS Center'
en: All Lead (Open)
eo_UY: crwdns132492:0crwdne132492:0

en: All Parties
eo_UY: crwdns151818:0crwdne151818:0

note: Option for the 'Send To' (Select) field in DocType 'SMS Center'
en: All Sales Partner Contact
eo_UY: crwdns132494:0crwdne132494:0

note: Option for the 'Send To' (Select) field in DocType 'SMS Center'
en: All Sales Person
eo_UY: crwdns132496:0crwdne132496:0

note: Description of a DocType
en: All Sales Transactions can be tagged against multiple Sales Persons so that you can set and monitor targets.
eo_UY: crwdns111612:0crwdne111612:0

note: Option for the 'Send To' (Select) field in DocType 'SMS Center'
en: All Supplier Contact
eo_UY: crwdns132498:0crwdne132498:0

en: All Supplier Groups
eo_UY: crwdns64028:0crwdne64028:0

en: All Territories
eo_UY: crwdns64030:0crwdne64030:0

en: All Warehouses
eo_UY: crwdns64032:0crwdne64032:0

en: All Work Orders
eo_UY: crwdns151888:0crwdne151888:0

note: Description of the 'Reconciled' (Check) field in DocType 'Process Payment Reconciliation Log'
en: All allocations have been successfully reconciled
eo_UY: crwdns132500:0crwdne132500:0

en: All communications including and above this shall be moved into the new Issue
eo_UY: crwdns64036:0crwdne64036:0

en: All items have already been Invoiced/Returned
eo_UY: crwdns64038:0crwdne64038:0

en: All items have already been received
eo_UY: crwdns112194:0crwdne112194:0

en: All items have already been transferred for this Work Order.
eo_UY: crwdns64040:0crwdne64040:0

en: All items in this document already have a linked Quality Inspection.
eo_UY: crwdns64042:0crwdne64042:0

note: Description of the 'Carry Forward Communication and Comments' (Check) field in DocType 'CRM Settings'
en: All the Comments and Emails will be copied from one document to another newly created document(Lead -> Opportunity -> Quotation) throughout the CRM documents.
eo_UY: crwdns132502:0crwdne132502:0

en: All the required items (raw materials) will be fetched from BOM and populated in this table. Here you can also change the Source Warehouse for any item. And during the production, you can track transferred raw materials from this table.
eo_UY: crwdns64046:0crwdne64046:0

en: All these items have already been Invoiced/Returned
eo_UY: crwdns64048:0crwdne64048:0

en: Allocate
eo_UY: crwdns64050:0crwdne64050:0

note: Label of the allocate_advances_automatically (Check) field in DocType 'POS Invoice' Label of the allocate_advances_automatically (Check) field in DocType 'Sales
en: Allocate Advances Automatically (FIFO)
eo_UY: crwdns132504:0crwdne132504:0

en: Allocate Payment Amount
eo_UY: crwdns64056:0crwdne64056:0

note: Label of the allocate_payment_based_on_payment_terms (Check) field in DocType 'Payment Terms Template'
en: Allocate Payment Based On Payment Terms
eo_UY: crwdns132506:0crwdne132506:0

en: Allocate Payment Request
eo_UY: crwdns148852:0crwdne148852:0

note: Label of the allocated_amount (Float) field in DocType 'Payment Entry Reference' Label of the allocated (Check) field in DocType 'Process Payment Reconciliation Log'
en: Allocated
eo_UY: crwdns132508:0crwdne132508:0

note: Label of the allocated_amount (Currency) field in DocType 'Advance Tax' Label of the allocated_amount (Currency) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Label of the allocated_amount (Currency) field in DocType 'Bank Transaction' Label of the allocated_amount (Currency) field in DocType 'Bank T
en: Allocated Amount
eo_UY: crwdns64064:0crwdne64064:0

note: Label of the sec_break2 (Section Break) field in DocType 'Payment Reconciliation'
en: Allocated Entries
eo_UY: crwdns132510:0crwdne132510:0

en: Allocated To:
eo_UY: crwdns111614:0crwdne111614:0

note: Label of the allocated_amount (Currency) field in DocType 'Sales Invoice Advance'
en: Allocated amount
eo_UY: crwdns132512:0crwdne132512:0

en: Allocated amount cannot be greater than unadjusted amount
eo_UY: crwdns64086:0crwdne64086:0

en: Allocated amount cannot be negative
eo_UY: crwdns64088:0crwdne64088:0

note: Label of the allocation (Table) field in DocType 'Payment Reconciliation'
en: Allocation
eo_UY: crwdns64090:0crwdne64090:0

note: Label of the allocations (Table) field in DocType 'Process Payment Reconciliation Log' Label of the allocations_section (Section Break) field in DocType 'Process Payment Reconciliation Log' Label of the allocations (Table) field in DocType 'Unreconcile Payment'
en: Allocations
eo_UY: crwdns64094:0crwdne64094:0

en: Allotted Qty
eo_UY: crwdns64100:0crwdne64100:0

note: Option for the 'Allow Or Restrict Dimension' (Select) field in DocType 'Accounting Dimension Filter'
en: Allow
eo_UY: crwdns132514:0crwdne132514:0

note: Label of the allow_account_creation_against_child_company (Check) field in DocType 'Company'
en: Allow Account Creation Against Child Company
eo_UY: crwdns64104:0crwdne64104:0

note: Label of the allow_alternative_item (Check) field in DocType 'BOM' Label of the allow_alternative_item (Check) field in DocType 'BOM Item' Label of the allow_alternative_item (Check) field in DocType 'Job Card Item' Label of the allow_alternative_item (Check) field in DocType 'Work Order' Label of t
en: Allow Alternative Item
eo_UY: crwdns132516:0crwdne132516:0

en: Allow Alternative Item must be checked on Item {}
eo_UY: crwdns64122:0crwdne64122:0

note: Label of the material_consumption (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Allow Continuous Material Consumption
eo_UY: crwdns132518:0crwdne132518:0

note: Label of the job_card_excess_transfer (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Allow Excess Material Transfer
eo_UY: crwdns132520:0crwdne132520:0

note: Label of the allow_in_returns (Check) field in DocType 'POS Payment Method'
en: Allow In Returns
eo_UY: crwdns132522:0crwdne132522:0

note: Label of the allow_internal_transfer_at_arms_length_price (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Allow Internal Transfers at Arm's Length Price
eo_UY: crwdns142934:0crwdne142934:0

note: Label of the allow_multiple_items (Check) field in DocType 'Buying Settings'
en: Allow Item To Be Added Multiple Times in a Transaction
eo_UY: crwdns132524:0crwdne132524:0

en: Allow Item to Be Added Multiple Times in a Transaction
eo_UY: crwdns143338:0crwdne143338:0

note: Label of the allow_multiple_items (Check) field in DocType 'Selling Settings'
en: Allow Item to be Added Multiple Times in a Transaction
eo_UY: crwdns132526:0crwdne132526:0

note: Label of the allow_lead_duplication_based_on_emails (Check) field in DocType 'CRM Settings'
en: Allow Lead Duplication based on Emails
eo_UY: crwdns132528:0crwdne132528:0

note: Label of the allow_from_dn (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Allow Material Transfer from Delivery Note to Sales Invoice
eo_UY: crwdns132530:0crwdne132530:0

note: Label of the allow_from_pr (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Allow Material Transfer from Purchase Receipt to Purchase Invoice
eo_UY: crwdns132532:0crwdne132532:0

en: Allow Multiple Material Consumption
eo_UY: crwdns64140:0crwdne64140:0

note: Label of the allow_against_multiple_purchase_orders (Check) field in DocType 'Selling Settings'
en: Allow Multiple Sales Orders Against a Customer's Purchase Order
eo_UY: crwdns132534:0crwdne132534:0

note: Label of the allow_negative_stock (Check) field in DocType 'Item' Label of the allow_negative_stock (Check) field in DocType 'Repost Item Valuation' Label of the allow_negative_stock (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Allow Negative Stock
eo_UY: crwdns132536:0crwdne132536:0

note: Label of the allow_negative_rates_for_items (Check) field in DocType 'Selling Settings'
en: Allow Negative rates for Items
eo_UY: crwdns132538:0crwdne132538:0

note: Label of the allow_or_restrict (Select) field in DocType 'Accounting Dimension Filter'
en: Allow Or Restrict Dimension
eo_UY: crwdns132540:0crwdne132540:0

note: Label of the allow_overtime (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Allow Overtime
eo_UY: crwdns132542:0crwdne132542:0

note: Label of the allow_partial_reservation (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Allow Partial Reservation
eo_UY: crwdns132544:0crwdne132544:0

note: Label of the allow_production_on_holidays (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Allow Production on Holidays
eo_UY: crwdns132546:0crwdne132546:0

note: Label of the is_purchase_item (Check) field in DocType 'Item'
en: Allow Purchase
eo_UY: crwdns132548:0crwdne132548:0

note: Label of the allow_purchase_invoice_creation_without_purchase_order (Check) field in DocType 'Supplier'
en: Allow Purchase Invoice Creation Without Purchase Order
eo_UY: crwdns132550:0crwdne132550:0

note: Label of the allow_purchase_invoice_creation_without_purchase_receipt (Check) field in DocType 'Supplier'
en: Allow Purchase Invoice Creation Without Purchase Receipt
eo_UY: crwdns132552:0crwdne132552:0

note: Label of the allow_rename_attribute_value (Check) field in DocType 'Item Variant Settings'
en: Allow Rename Attribute Value
eo_UY: crwdns132554:0crwdne132554:0

note: Label of the allow_resetting_service_level_agreement (Check) field in DocType 'Support Settings'
en: Allow Resetting Service Level Agreement
eo_UY: crwdns132556:0crwdne132556:0

en: Allow Resetting Service Level Agreement from Support Settings.
eo_UY: crwdns64170:0crwdne64170:0

note: Label of the is_sales_item (Check) field in DocType 'Item'
en: Allow Sales
eo_UY: crwdns132558:0crwdne132558:0

note: Label of the dn_required (Check) field in DocType 'Customer'
en: Allow Sales Invoice Creation Without Delivery Note
eo_UY: crwdns132560:0crwdne132560:0

note: Label of the so_required (Check) field in DocType 'Customer'
en: Allow Sales Invoice Creation Without Sales Order
eo_UY: crwdns132562:0crwdne132562:0

note: Label of the allow_sales_order_creation_for_expired_quotation (Check) field in DocType 'Selling Settings'
en: Allow Sales Order Creation For Expired Quotation
eo_UY: crwdns132564:0crwdne132564:0

note: Label of the allow_stale (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Allow Stale Exchange Rates
eo_UY: crwdns132566:0crwdne132566:0

note: Label of the allow_discount_change (Check) field in DocType 'POS Profile'
en: Allow User to Edit Discount
eo_UY: crwdns132568:0crwdne132568:0

note: Label of the editable_price_list_rate (Check) field in DocType 'Selling Settings'
en: Allow User to Edit Price List Rate in Transactions
eo_UY: crwdns132570:0crwdne132570:0

note: Label of the allow_rate_change (Check) field in DocType 'POS Profile'
en: Allow User to Edit Rate
eo_UY: crwdns132572:0crwdne132572:0

note: Label of the allow_zero_rate (Check) field in DocType 'Repost Item Valuation'
en: Allow Zero Rate
eo_UY: crwdns132574:0crwdne132574:0

note: Label of the allow_zero_valuation_rate (Check) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the allow_zero_valuation_rate (Check) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the allow_zero_valuation_rate (Check) field in DocType 'Sales Label of the allow_zero_valuation_rate (Check) field in Do
en: Allow Zero Valuation Rate
eo_UY: crwdns132576:0crwdne132576:0

note: Description of the 'Allow Continuous Material Consumption' (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Allow material consumptions without immediately manufacturing finished goods against a Work Order
eo_UY: crwdns132578:0crwdne132578:0

note: Label of the allow_multi_currency_invoices_against_single_party_account (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Allow multi-currency invoices against single party account
eo_UY: crwdns132580:0crwdne132580:0

note: Label of the allow_to_edit_stock_uom_qty_for_purchase (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Allow to Edit Stock UOM Qty for Purchase Documents
eo_UY: crwdns132582:0crwdne132582:0

note: Label of the allow_to_edit_stock_uom_qty_for_sales (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Allow to Edit Stock UOM Qty for Sales Documents
eo_UY: crwdns132584:0crwdne132584:0

note: Description of the 'Allow Excess Material Transfer' (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Allow transferring raw materials even after the Required Quantity is fulfilled
eo_UY: crwdns132586:0crwdne132586:0

note: Label of the allowed (Check) field in DocType 'Repost Allowed Types'
en: Allowed
eo_UY: crwdns132588:0crwdne132588:0

note: Name of a DocType
en: Allowed Dimension
eo_UY: crwdns64216:0crwdne64216:0

note: Label of the allowed_types (Table) field in DocType 'Repost Accounting Ledger Settings'
en: Allowed Doctypes
eo_UY: crwdns132590:0crwdne132590:0

note: Group in Supplier's connections Group in Customer's connections
en: Allowed Items
eo_UY: crwdns132592:0crwdne132592:0

note: Name of a DocType Label of the companies (Table) field in DocType 'Supplier' Label of the companies (Table) field in DocType 'Customer'
en: Allowed To Transact With
eo_UY: crwdns64224:0crwdne64224:0

en: Allowed primary roles are 'Customer' and 'Supplier'. Please select one of these roles only.
eo_UY: crwdns64230:0crwdne64230:0

note: Description of the 'Enable Stock Reservation' (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Allows to keep aside a specific quantity of inventory for a particular order.
eo_UY: crwdns132594:0crwdne132594:0

en: Already Picked
eo_UY: crwdns64234:0crwdne64234:0

en: Already record exists for the item {0}
eo_UY: crwdns64236:0{0}crwdne64236:0

en: Already set default in pos profile {0} for user {1}, kindly disabled default
eo_UY: crwdns64238:0{0}crwdnd64238:0{1}crwdne64238:0

en: Alternate Item
eo_UY: crwdns64240:0crwdne64240:0

note: Label of the alternative_item_code (Link) field in DocType 'Item Alternative'
en: Alternative Item Code
eo_UY: crwdns132596:0crwdne132596:0

note: Label of the alternative_item_name (Read Only) field in DocType 'Item Alternative'
en: Alternative Item Name
eo_UY: crwdns132598:0crwdne132598:0

en: Alternative Items
eo_UY: crwdns111616:0crwdne111616:0

en: Alternative item must not be same as item code
eo_UY: crwdns64246:0crwdne64246:0

en: Alternatively, you can download the template and fill your data in.
eo_UY: crwdns64248:0crwdne64248:0

note: Label of the amended_from (Link) field in DocType 'Bank Guarantee' Label of the amended_from (Link) field in DocType 'Bank Transaction' Label of the amended_from (Link) field in DocType 'Budget' Label of the amended_from (Link) field in DocType 'Cashier Closing' Label of the amended_from (Link) fiel
en: Amended From
eo_UY: crwdns132600:0crwdne132600:0

note: Label of the amount (Currency) field in DocType 'Advance Payment Ledger Entry' Label of the tax_amount (Currency) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Label of the amount (Data) field in DocType 'Bank Clearance Detail' Label of the amount (Currency) field in DocType 'Bank Guarantee' Label of
en: Amount
eo_UY: crwdns64404:0crwdne64404:0

en: Amount (AED)
eo_UY: crwdns64520:0crwdne64520:0

note: Label of the base_tax_amount (Currency) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Label of the amount (Currency) field in DocType 'Payment Entry Deduction' Label of the base_amount (Currency) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the base_amount (Currency) field in DocType 'Purchase Invoic
en: Amount (Company Currency)
eo_UY: crwdns132602:0crwdne132602:0

en: Amount Delivered
eo_UY: crwdns64554:0crwdne64554:0

note: Label of the amount_difference (Currency) field in DocType 'Stock Reconciliation Item'
en: Amount Difference
eo_UY: crwdns132604:0crwdne132604:0

note: Label of the amount_eligible_for_commission (Currency) field in DocType 'POS Invoice' Label of the amount_eligible_for_commission (Currency) field in DocType 'Sales Invoice' 'Sales Order' 'Delivery Note'
en: Amount Eligible for Commission
eo_UY: crwdns132606:0crwdne132606:0

note: Label of the amount_in_figure (Column Break) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: Amount In Figure
eo_UY: crwdns132608:0crwdne132608:0

note: Label of the amount_in_account_currency (Currency) field in DocType 'Payment Ledger Entry'
en: Amount in Account Currency
eo_UY: crwdns64568:0crwdne64568:0

note: Description of the 'Outstanding Amount' (Currency) field in DocType 'Payment Request'
en: Amount in party's bank account currency
eo_UY: crwdns148854:0crwdne148854:0

note: Description of the 'Amount' (Currency) field in DocType 'Payment Request'
en: Amount in transaction currency
eo_UY: crwdns148856:0crwdne148856:0

en: Amount in {0}
eo_UY: crwdns148598:0{0}crwdne148598:0

en: Amount to Bill
eo_UY: crwdns151890:0crwdne151890:0

en: Amount {0} {1} against {2} {3}
eo_UY: crwdns64574:0{0}crwdnd64574:0{1}crwdnd64574:0{2}crwdnd64574:0{3}crwdne64574:0

en: Amount {0} {1} deducted against {2}
eo_UY: crwdns64576:0{0}crwdnd64576:0{1}crwdnd64576:0{2}crwdne64576:0

en: Amount {0} {1} transferred from {2} to {3}
eo_UY: crwdns64578:0{0}crwdnd64578:0{1}crwdnd64578:0{2}crwdnd64578:0{3}crwdne64578:0

en: Amount {0} {1} {2} {3}
eo_UY: crwdns64580:0{0}crwdnd64580:0{1}crwdnd64580:0{2}crwdnd64580:0{3}crwdne64580:0

note: Label of the amounts_section (Section Break) field in DocType 'GL Entry'
en: Amounts
eo_UY: crwdns151122:0crwdne151122:0

note: Name of a UOM
en: Ampere
eo_UY: crwdns112196:0crwdne112196:0

note: Name of a UOM
en: Ampere-Hour
eo_UY: crwdns112198:0crwdne112198:0

note: Name of a UOM
en: Ampere-Minute
eo_UY: crwdns112200:0crwdne112200:0

note: Name of a UOM
en: Ampere-Second
eo_UY: crwdns112202:0crwdne112202:0

en: Amt
eo_UY: crwdns64582:0crwdne64582:0

note: Description of a DocType
en: An Item Group is a way to classify items based on types.
eo_UY: crwdns111618:0crwdne111618:0

en: An error has been appeared while reposting item valuation via {0}
eo_UY: crwdns64584:0{0}crwdne64584:0

[ctx: <a href='/app/error-log' class='variant-click'>Error Log</a>]
en: An error has occurred during {0}. Check {1} for more details
eo_UY: crwdns64586:0{0}crwdnd64586:0{1}crwdne64586:0

en: An error occurred during the update process
eo_UY: crwdns64590:0crwdne64590:0

en: An error occurred for certain Items while creating Material Requests based on Re-order level. Please rectify these issues :
eo_UY: crwdns104528:0crwdne104528:0

en: Analyst
eo_UY: crwdns143340:0crwdne143340:0

note: Label of the section_break_analytics (Section Break) field in DocType 'Lead' Label of the section_break_analytics (Section Break) field in DocType 'Opportunity'
en: Analytics
eo_UY: crwdns148760:0crwdne148760:0

en: Annual
eo_UY: crwdns64592:0crwdne64592:0

en: Annual Billing: {0}
eo_UY: crwdns64594:0{0}crwdne64594:0

note: Label of the expense_year_to_date (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: Annual Expenses
eo_UY: crwdns132612:0crwdne132612:0

note: Label of the income_year_to_date (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: Annual Income
eo_UY: crwdns132614:0crwdne132614:0

note: Label of the annual_revenue (Currency) field in DocType 'Lead' Label of the annual_revenue (Currency) field in DocType 'Opportunity' Label of the annual_revenue (Currency) field in DocType 'Prospect'
en: Annual Revenue
eo_UY: crwdns132616:0crwdne132616:0

en: Another Budget record '{0}' already exists against {1} '{2}' and account '{3}' for fiscal year {4}
eo_UY: crwdns64606:0{0}crwdnd64606:0{1}crwdnd64606:0{2}crwdnd64606:0{3}crwdnd64606:0{4}crwdne64606:0

en: Another Cost Center Allocation record {0} applicable from {1}, hence this allocation will be applicable upto {2}
eo_UY: crwdns64608:0{0}crwdnd64608:0{1}crwdnd64608:0{2}crwdne64608:0

en: Another Payment Request is already processed
eo_UY: crwdns151580:0crwdne151580:0

en: Another Sales Person {0} exists with the same Employee id
eo_UY: crwdns64612:0{0}crwdne64612:0

en: Any one of following filters required: warehouse, Item Code, Item Group
eo_UY: crwdns64614:0crwdne64614:0

en: Apparel & Accessories
eo_UY: crwdns143342:0crwdne143342:0

note: Label of the applicable_charges (Currency) field in DocType 'Landed Cost Item' Label of the sec_break1 (Section Break) field in DocType 'Landed Cost Voucher'
en: Applicable Charges
eo_UY: crwdns132618:0crwdne132618:0

note: Label of the dimensions (Table) field in DocType 'Accounting Dimension Filter'
en: Applicable Dimension
eo_UY: crwdns132620:0crwdne132620:0

note: Label of the applicable_for (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the applicable_for (Select) field in DocType 'Promotional Scheme' Label of the applicable_for_documents_tab (Tab Break) field in DocType 'Inventory Dimension'
en: Applicable For
eo_UY: crwdns111620:0crwdne111620:0

note: Description of the 'Holiday List' (Link) field in DocType 'Employee'
en: Applicable Holiday List
eo_UY: crwdns132622:0crwdne132622:0

note: Label of the applicable_modules_section (Section Break) field in DocType 'Terms and Conditions'
en: Applicable Modules
eo_UY: crwdns132624:0crwdne132624:0

note: Label of the accounts (Table) field in DocType 'Accounting Dimension Filter' Name of a DocType
en: Applicable On Account
eo_UY: crwdns64632:0crwdne64632:0

note: Label of the to_designation (Link) field in DocType 'Authorization Rule'
en: Applicable To (Designation)
eo_UY: crwdns132626:0crwdne132626:0

note: Label of the to_emp (Link) field in DocType 'Authorization Rule'
en: Applicable To (Employee)
eo_UY: crwdns132628:0crwdne132628:0

note: Label of the system_role (Link) field in DocType 'Authorization Rule'
en: Applicable To (Role)
eo_UY: crwdns132630:0crwdne132630:0

note: Label of the system_user (Link) field in DocType 'Authorization Rule'
en: Applicable To (User)
eo_UY: crwdns132632:0crwdne132632:0

note: Label of the countries (Table) field in DocType 'Price List'
en: Applicable for Countries
eo_UY: crwdns132634:0crwdne132634:0

note: Label of the section_break_15 (Section Break) field in DocType 'POS Profile' Label of the applicable_for_users (Table) field in DocType 'POS Profile'
en: Applicable for Users
eo_UY: crwdns132636:0crwdne132636:0

note: Description of the 'Transporter' (Link) field in DocType 'Driver'
en: Applicable for external driver
eo_UY: crwdns132638:0crwdne132638:0

en: Applicable if the company is SpA, SApA or SRL
eo_UY: crwdns64650:0crwdne64650:0

en: Applicable if the company is a limited liability company
eo_UY: crwdns64652:0crwdne64652:0

en: Applicable if the company is an Individual or a Proprietorship
eo_UY: crwdns64654:0crwdne64654:0

note: Label of the applicable_on_material_request (Check) field in DocType 'Budget'
en: Applicable on Material Request
eo_UY: crwdns132640:0crwdne132640:0

note: Label of the applicable_on_purchase_order (Check) field in DocType 'Budget'
en: Applicable on Purchase Order
eo_UY: crwdns132642:0crwdne132642:0

note: Label of the applicable_on_booking_actual_expenses (Check) field in DocType 'Budget'
en: Applicable on booking actual expenses
eo_UY: crwdns132644:0crwdne132644:0

note: Label of the application_settings (Section Break) field in DocType 'QuickBooks Migrator'
en: Application Settings
eo_UY: crwdns132646:0crwdne132646:0

en: Application of Funds (Assets)
eo_UY: crwdns64664:0crwdne64664:0

en: Applied Coupon Code
eo_UY: crwdns64666:0crwdne64666:0

note: Description of the 'Minimum Value' (Float) field in DocType 'Quality Inspection Reading' Description of the 'Maximum Value' (Float) field in DocType 'Quality
en: Applied on each reading.
eo_UY: crwdns132648:0crwdne132648:0

en: Applied putaway rules.
eo_UY: crwdns64670:0crwdne64670:0

note: Label of the applies_to (Table) field in DocType 'Common Code'
en: Applies To
eo_UY: crwdns151664:0crwdne151664:0

note: Label of the apply_discount_on (Select) field in DocType 'POS Invoice' Label of the apply_discount_on (Select) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the apply_discount_on (Select) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the apply_additional_discount (Select) field in DocType 'Subscription' 
en: Apply Additional Discount On
eo_UY: crwdns132650:0crwdne132650:0

note: Label of the apply_discount_on (Select) field in DocType 'POS Profile' Label of the apply_discount_on (Select) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Apply Discount On
eo_UY: crwdns132652:0crwdne132652:0

note: Label of the apply_discount_on_rate (Check) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Apply Discount on Discounted Rate
eo_UY: crwdns132654:0crwdne132654:0

note: Label of the apply_discount_on_rate (Check) field in DocType 'Promotional Scheme Price Discount'
en: Apply Discount on Rate
eo_UY: crwdns132656:0crwdne132656:0

note: Label of the apply_multiple_pricing_rules (Check) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the apply_multiple_pricing_rules (Check) field in DocType 'Promotional Scheme Price Discount' 'Promotional Scheme Product Discount'
en: Apply Multiple Pricing Rules
eo_UY: crwdns132658:0crwdne132658:0

note: Label of the apply_on (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the apply_on (Select) field in DocType 'Promotional Scheme' Label of the document_type (Link) field in DocType 'Service Level Agreement'
en: Apply On
eo_UY: crwdns132660:0crwdne132660:0

note: Label of the apply_putaway_rule (Check) field in DocType 'Purchase Receipt' Label of the apply_putaway_rule (Check) field in DocType 'Stock Entry'
en: Apply Putaway Rule
eo_UY: crwdns132662:0crwdne132662:0

note: Label of the apply_recursion_over (Float) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the apply_recursion_over (Float) field in DocType 'Promotional Scheme Product Discount'
en: Apply Recursion Over (As Per Transaction UOM)
eo_UY: crwdns132664:0crwdne132664:0

note: Label of the brands (Table) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Apply Rule On Brand
eo_UY: crwdns132666:0crwdne132666:0

note: Label of the items (Table) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Apply Rule On Item Code
eo_UY: crwdns132668:0crwdne132668:0

note: Label of the item_groups (Table) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Apply Rule On Item Group
eo_UY: crwdns132670:0crwdne132670:0

note: Label of the apply_rule_on_other (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the apply_rule_on_other (Select) field in DocType 'Promotional Scheme'
en: Apply Rule On Other
eo_UY: crwdns132672:0crwdne132672:0

note: Label of the apply_sla_for_resolution (Check) field in DocType 'Service Level Agreement'
en: Apply SLA for Resolution Time
eo_UY: crwdns132674:0crwdne132674:0

note: Label of the apply_tds (Check) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the apply_tds (Check) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of the apply_tds (Check) field in DocType 'Purchase Receipt Item'
en: Apply TDS
eo_UY: crwdns132676:0crwdne132676:0

note: Label of the apply_tax_withholding_amount (Check) field in DocType 'Payment Entry' Label of the apply_tds (Check) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the apply_tds (Check) field in DocType 'Purchase Order'
en: Apply Tax Withholding Amount
eo_UY: crwdns132678:0crwdne132678:0

note: Label of the apply_tds (Check) field in DocType 'Journal Entry'
en: Apply Tax Withholding Amount
eo_UY: crwdns132680:0crwdne132680:0

note: Label of the apply_restriction_on_values (Check) field in DocType 'Accounting Dimension Filter'
en: Apply restriction on dimension values
eo_UY: crwdns132682:0crwdne132682:0

note: Label of the apply_to_all_doctypes (Check) field in DocType 'Inventory Dimension'
en: Apply to All Inventory Documents
eo_UY: crwdns132684:0crwdne132684:0

note: Label of the document_type (Link) field in DocType 'Inventory Dimension'
en: Apply to Document
eo_UY: crwdns132686:0crwdne132686:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the CRM Workspace
en: Appointment
eo_UY: crwdns64748:0crwdne64748:0

note: Name of a DocType
en: Appointment Booking Settings
eo_UY: crwdns64752:0crwdne64752:0

note: Name of a DocType
en: Appointment Booking Slots
eo_UY: crwdns64754:0crwdne64754:0

en: Appointment Confirmation
eo_UY: crwdns64756:0crwdne64756:0

en: Appointment Created Successfully
eo_UY: crwdns64758:0crwdne64758:0

note: Label of the appointment_details_section (Section Break) field in DocType 'Appointment Booking Settings'
en: Appointment Details
eo_UY: crwdns132688:0crwdne132688:0

note: Label of the appointment_duration (Int) field in DocType 'Appointment Booking Settings'
en: Appointment Duration (In Minutes)
eo_UY: crwdns132690:0crwdne132690:0

en: Appointment Scheduling Disabled
eo_UY: crwdns64764:0crwdne64764:0

en: Appointment Scheduling has been disabled for this site
eo_UY: crwdns64766:0crwdne64766:0

note: Label of the appointment_with (Link) field in DocType 'Appointment'
en: Appointment With
eo_UY: crwdns132692:0crwdne132692:0

en: Appointment was created. But no lead was found. Please check the email to confirm
eo_UY: crwdns64770:0crwdne64770:0

note: Label of the approving_role (Link) field in DocType 'Authorization Rule'
en: Approving Role (above authorized value)
eo_UY: crwdns132694:0crwdne132694:0

en: Approving Role cannot be same as role the rule is Applicable To
eo_UY: crwdns64774:0crwdne64774:0

note: Label of the approving_user (Link) field in DocType 'Authorization Rule'
en: Approving User  (above authorized value)
eo_UY: crwdns132696:0crwdne132696:0

en: Approving User cannot be same as user the rule is Applicable To
eo_UY: crwdns64778:0crwdne64778:0

note: Description of the 'Enable Fuzzy Matching' (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Approximately match the description/party name against parties
eo_UY: crwdns132698:0crwdne132698:0

note: Name of a UOM
en: Are
eo_UY: crwdns112204:0crwdne112204:0

en: Are you sure you want to clear all demo data?
eo_UY: crwdns64782:0crwdne64782:0

en: Are you sure you want to delete this Item?
eo_UY: crwdns64784:0crwdne64784:0

en: Are you sure you want to delete {0}?<p>This action will also delete all associated Common Code documents.</p>
eo_UY: crwdns151666:0{0}crwdne151666:0

en: Are you sure you want to restart this subscription?
eo_UY: crwdns64786:0crwdne64786:0

note: Label of the area (Float) field in DocType 'Location' Name of a UOM
en: Area
eo_UY: crwdns112206:0crwdne112206:0

note: Label of the area_uom (Link) field in DocType 'Location'
en: Area UOM
eo_UY: crwdns132700:0crwdne132700:0

en: Arrival Quantity
eo_UY: crwdns64792:0crwdne64792:0

note: Name of a UOM
en: Arshin
eo_UY: crwdns112208:0crwdne112208:0

en: As On Date
eo_UY: crwdns64794:0crwdne64794:0

en: As on Date
eo_UY: crwdns64796:0crwdne64796:0

note: Description of the 'Finished Good Quantity ' (Float) field in DocType 'Stock Entry'
en: As per Stock UOM
eo_UY: crwdns132702:0crwdne132702:0

en: As the field {0} is enabled, the field {1} is mandatory.
eo_UY: crwdns64800:0{0}crwdnd64800:0{1}crwdne64800:0

en: As the field {0} is enabled, the value of the field {1} should be more than 1.
eo_UY: crwdns64802:0{0}crwdnd64802:0{1}crwdne64802:0

en: As there are existing submitted transactions against item {0}, you can not change the value of {1}.
eo_UY: crwdns64804:0{0}crwdnd64804:0{1}crwdne64804:0

en: As there are negative stock, you can not enable {0}.
eo_UY: crwdns64806:0{0}crwdne64806:0

en: As there are reserved stock, you cannot disable {0}.
eo_UY: crwdns64808:0{0}crwdne64808:0

en: As there are sufficient Sub Assembly Items, Work Order is not required for Warehouse {0}.
eo_UY: crwdns111624:0{0}crwdne111624:0

en: As there are sufficient raw materials, Material Request is not required for Warehouse {0}.
eo_UY: crwdns64810:0{0}crwdne64810:0

en: As {0} is enabled, you can not enable {1}.
eo_UY: crwdns64812:0{0}crwdnd64812:0{1}crwdne64812:0

note: Label of the po_items (Table) field in DocType 'Production Plan'
en: Assembly Items
eo_UY: crwdns132704:0crwdne132704:0

note: Option for the 'Root Type' (Select) field in DocType 'Account' Option for the 'Reference Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Account' Option for the 'Root Type' (Select) field in DocType 'Ledger Merge' Label of the asset (Link) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the asset (Link)
en: Asset
eo_UY: crwdns64816:0crwdne64816:0

note: Label of the asset_account (Link) field in DocType 'Share Transfer'
en: Asset Account
eo_UY: crwdns132706:0crwdne132706:0

note: Name of a DocType Name of a report Label of a Link in the Assets Workspace
en: Asset Activity
eo_UY: crwdns64848:0crwdne64848:0

note: Group in Asset's connections Name of a DocType Label of a Link in the Assets Workspace
en: Asset Capitalization
eo_UY: crwdns64852:0crwdne64852:0

note: Name of a DocType
en: Asset Capitalization Asset Item
eo_UY: crwdns64858:0crwdne64858:0

note: Name of a DocType
en: Asset Capitalization Service Item
eo_UY: crwdns64860:0crwdne64860:0

note: Name of a DocType
en: Asset Capitalization Stock Item
eo_UY: crwdns64862:0crwdne64862:0

note: Label of the asset_category (Link) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the asset_category (Link) field in DocType 'Asset' Name of a DocType Label of the asset_category (Read Only) field in DocType 'Asset Maintenance' Label of the asset_category (Read Only) field in DocType 'Asset Value
en: Asset Category
eo_UY: crwdns64864:0crwdne64864:0

note: Name of a DocType
en: Asset Category Account
eo_UY: crwdns64880:0crwdne64880:0

note: Label of the asset_category_name (Data) field in DocType 'Asset Category'
en: Asset Category Name
eo_UY: crwdns132708:0crwdne132708:0

en: Asset Category is mandatory for Fixed Asset item
eo_UY: crwdns64884:0crwdne64884:0

note: Label of the depreciation_cost_center (Link) field in DocType 'Company'
en: Asset Depreciation Cost Center
eo_UY: crwdns132710:0crwdne132710:0

note: Label of the asset_depreciation_details_section (Section Break) field in DocType 'Asset Repair'
en: Asset Depreciation Details
eo_UY: crwdns132712:0crwdne132712:0

note: Name of a report Label of a Link in the Assets Workspace
en: Asset Depreciation Ledger
eo_UY: crwdns64890:0crwdne64890:0

note: Name of a DocType
en: Asset Depreciation Schedule
eo_UY: crwdns64892:0crwdne64892:0

en: Asset Depreciation Schedule for Asset {0} and Finance Book {1} is not using shift based depreciation
eo_UY: crwdns64896:0{0}crwdnd64896:0{1}crwdne64896:0

en: Asset Depreciation Schedule not found for Asset {0} and Finance Book {1}
eo_UY: crwdns64898:0{0}crwdnd64898:0{1}crwdne64898:0

en: Asset Depreciation Schedule {0} for Asset {1} already exists.
eo_UY: crwdns64900:0{0}crwdnd64900:0{1}crwdne64900:0

en: Asset Depreciation Schedule {0} for Asset {1} and Finance Book {2} already exists.
eo_UY: crwdns64902:0{0}crwdnd64902:0{1}crwdnd64902:0{2}crwdne64902:0

en: Asset Depreciation Schedules created:<br>{0}<br><br>Please check, edit if needed, and submit the Asset.
eo_UY: crwdns64904:0{0}crwdne64904:0

note: Name of a report Label of a Link in the Assets Workspace
en: Asset Depreciations and Balances
eo_UY: crwdns64906:0crwdne64906:0

note: Label of the asset_details (Section Break) field in DocType 'Serial No'
en: Asset Details
eo_UY: crwdns132714:0crwdne132714:0

note: Name of a DocType
en: Asset Finance Book
eo_UY: crwdns64910:0crwdne64910:0

en: Asset ID
eo_UY: crwdns64912:0crwdne64912:0

note: Label of the asset_location (Link) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the asset_location (Link) field in DocType 'Purchase Receipt Item'
en: Asset Location
eo_UY: crwdns132716:0crwdne132716:0

note: Name of a DocType Label of the asset_maintenance (Link) field in DocType 'Asset Maintenance Log' Name of a report Label of a Link in the Assets Workspace
en: Asset Maintenance
eo_UY: crwdns64918:0crwdne64918:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Assets Workspace
en: Asset Maintenance Log
eo_UY: crwdns64926:0crwdne64926:0

note: Name of a DocType
en: Asset Maintenance Task
eo_UY: crwdns64930:0crwdne64930:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Assets Workspace
en: Asset Maintenance Team
eo_UY: crwdns64932:0crwdne64932:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Assets Workspace
en: Asset Movement
eo_UY: crwdns64936:0crwdne64936:0

note: Name of a DocType
en: Asset Movement Item
eo_UY: crwdns64940:0crwdne64940:0

en: Asset Movement record {0} created
eo_UY: crwdns64942:0{0}crwdne64942:0

note: Label of the asset_name (Data) field in DocType 'Asset' Label of the target_asset_name (Data) field in DocType 'Asset Capitalization' Label of the asset_name (Data) field in DocType 'Asset Capitalization Asset Item' Label of the asset_name (Link) field in DocType 'Asset Maintenance' Label of the ass
en: Asset Name
eo_UY: crwdns64944:0crwdne64944:0

note: Label of the asset_naming_series (Select) field in DocType 'Item'
en: Asset Naming Series
eo_UY: crwdns132718:0crwdne132718:0

note: Label of the asset_owner (Select) field in DocType 'Asset'
en: Asset Owner
eo_UY: crwdns132720:0crwdne132720:0

note: Label of the asset_owner_company (Link) field in DocType 'Asset'
en: Asset Owner Company
eo_UY: crwdns132722:0crwdne132722:0

note: Label of the asset_quantity (Int) field in DocType 'Asset'
en: Asset Quantity
eo_UY: crwdns132724:0crwdne132724:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account' Label of the asset_received_but_not_billed (Link) field in DocType 'Company'
en: Asset Received But Not Billed
eo_UY: crwdns64968:0crwdne64968:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Assets Workspace Option for the 'Type of Transaction' (Select) field in DocType 'Serial and Batch Bundle' Label of the asset_repair (Link) field in DocType 'Stock Entry'
en: Asset Repair
eo_UY: crwdns64974:0crwdne64974:0

note: Name of a DocType
en: Asset Repair Consumed Item
eo_UY: crwdns64982:0crwdne64982:0

note: Name of a DocType
en: Asset Repair Purchase Invoice
eo_UY: crwdns149078:0crwdne149078:0

note: Label of the invoices (Table) field in DocType 'Asset Repair'
en: Asset Repair Purchase Invoices
eo_UY: crwdns149080:0crwdne149080:0

note: Label of the asset_settings_section (Section Break) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Asset Settings
eo_UY: crwdns132726:0crwdne132726:0

note: Name of a DocType
en: Asset Shift Allocation
eo_UY: crwdns64986:0crwdne64986:0

note: Name of a DocType
en: Asset Shift Factor
eo_UY: crwdns64988:0crwdne64988:0

en: Asset Shift Factor {0} is set as default currently. Please change it first.
eo_UY: crwdns64990:0{0}crwdne64990:0

note: Label of the asset_status (Select) field in DocType 'Serial No'
en: Asset Status
eo_UY: crwdns132728:0crwdne132728:0

note: Label of the asset_value (Currency) field in DocType 'Asset Capitalization Asset Item'
en: Asset Value
eo_UY: crwdns64994:0crwdne64994:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Assets Workspace
en: Asset Value Adjustment
eo_UY: crwdns64998:0crwdne64998:0

en: Asset Value Adjustment cannot be posted before Asset's purchase date <b>{0}</b>.
eo_UY: crwdns65004:0{0}crwdne65004:0

note: Label of a chart in the Assets Workspace
en: Asset Value Analytics
eo_UY: crwdns65006:0crwdne65006:0

en: Asset cancelled
eo_UY: crwdns65008:0crwdne65008:0

en: Asset cannot be cancelled, as it is already {0}
eo_UY: crwdns65010:0{0}crwdne65010:0

en: Asset cannot be scrapped before the last depreciation entry.
eo_UY: crwdns148762:0crwdne148762:0

en: Asset capitalized after Asset Capitalization {0} was submitted
eo_UY: crwdns65012:0{0}crwdne65012:0

en: Asset created
eo_UY: crwdns65014:0crwdne65014:0

en: Asset created after Asset Capitalization {0} was submitted
eo_UY: crwdns65016:0{0}crwdne65016:0

en: Asset created after being split from Asset {0}
eo_UY: crwdns65018:0{0}crwdne65018:0

en: Asset decapitalized after Asset Capitalization {0} was submitted
eo_UY: crwdns65020:0{0}crwdne65020:0

en: Asset deleted
eo_UY: crwdns65022:0crwdne65022:0

en: Asset issued to Employee {0}
eo_UY: crwdns65024:0{0}crwdne65024:0

en: Asset out of order due to Asset Repair {0}
eo_UY: crwdns65026:0{0}crwdne65026:0

en: Asset received at Location {0} and issued to Employee {1}
eo_UY: crwdns65028:0{0}crwdnd65028:0{1}crwdne65028:0

en: Asset restored
eo_UY: crwdns65030:0crwdne65030:0

en: Asset restored after Asset Capitalization {0} was cancelled
eo_UY: crwdns65032:0{0}crwdne65032:0

en: Asset returned
eo_UY: crwdns65034:0crwdne65034:0

en: Asset scrapped
eo_UY: crwdns65036:0crwdne65036:0

en: Asset scrapped via Journal Entry {0}
eo_UY: crwdns65038:0{0}crwdne65038:0

en: Asset sold
eo_UY: crwdns65040:0crwdne65040:0

en: Asset submitted
eo_UY: crwdns65042:0crwdne65042:0

en: Asset transferred to Location {0}
eo_UY: crwdns65044:0{0}crwdne65044:0

en: Asset updated after being split into Asset {0}
eo_UY: crwdns65046:0{0}crwdne65046:0

en: Asset updated after cancellation of Asset Repair {0}
eo_UY: crwdns65048:0{0}crwdne65048:0

en: Asset updated after completion of Asset Repair {0}
eo_UY: crwdns65050:0{0}crwdne65050:0

en: Asset {0} cannot be received at a location and given to an employee in a single movement
eo_UY: crwdns65052:0{0}crwdne65052:0

en: Asset {0} cannot be scrapped, as it is already {1}
eo_UY: crwdns65054:0{0}crwdnd65054:0{1}crwdne65054:0

en: Asset {0} does not belong to Item {1}
eo_UY: crwdns65056:0{0}crwdnd65056:0{1}crwdne65056:0

en: Asset {0} does not belong to company {1}
eo_UY: crwdns65058:0{0}crwdnd65058:0{1}crwdne65058:0

en: Asset {0} does not belongs to the custodian {1}
eo_UY: crwdns65060:0{0}crwdnd65060:0{1}crwdne65060:0

en: Asset {0} does not belongs to the location {1}
eo_UY: crwdns65062:0{0}crwdnd65062:0{1}crwdne65062:0

en: Asset {0} does not exist
eo_UY: crwdns65064:0{0}crwdne65064:0

en: Asset {0} has been created. Please set the depreciation details if any and submit it.
eo_UY: crwdns65066:0{0}crwdne65066:0

en: Asset {0} has been updated. Please set the depreciation details if any and submit it.
eo_UY: crwdns65068:0{0}crwdne65068:0

en: Asset {0} must be submitted
eo_UY: crwdns65070:0{0}crwdne65070:0

en: Asset's depreciation schedule updated after Asset Shift Allocation {0}
eo_UY: crwdns65072:0{0}crwdne65072:0

en: Asset's value adjusted after cancellation of Asset Value Adjustment {0}
eo_UY: crwdns65074:0{0}crwdne65074:0

en: Asset's value adjusted after submission of Asset Value Adjustment {0}
eo_UY: crwdns65076:0{0}crwdne65076:0

note: Label of the assets_tab (Tab Break) field in DocType 'Accounts Settings' Label of the asset_items (Table) field in DocType 'Asset Capitalization' Label of the assets (Table) field in DocType 'Asset Movement' Name of a Workspace Label of a Card Break in the Assets Workspace
en: Assets
eo_UY: crwdns65078:0crwdne65078:0

en: Assets not created for {0}. You will have to create asset manually.
eo_UY: crwdns65086:0{0}crwdne65086:0

en: Asset{} {assets_link} created for {}
eo_UY: crwdns65090:0{assets_link}crwdne65090:0

en: Assign Job to Employee
eo_UY: crwdns65092:0crwdne65092:0

note: Label of the assign_to_name (Read Only) field in DocType 'Asset Maintenance Log' Label of the assign_to (Link) field in DocType 'Asset Maintenance Task'
en: Assign To
eo_UY: crwdns132730:0crwdne132730:0

note: Label of the assign_to_name (Read Only) field in DocType 'Asset Maintenance Task'
en: Assign to Name
eo_UY: crwdns132732:0crwdne132732:0

en: Assigned To
eo_UY: crwdns65100:0crwdne65100:0

en: Assignment
eo_UY: crwdns65102:0crwdne65102:0

note: Label of the filters_section (Section Break) field in DocType 'Service Level Agreement'
en: Assignment Conditions
eo_UY: crwdns132734:0crwdne132734:0

en: Associate
eo_UY: crwdns143344:0crwdne143344:0

en: At Row #{0}: The picked quantity {1} for the item {2} is greater than available stock {3} for the batch {4} in the warehouse {5}.
eo_UY: crwdns142816:0#{0}crwdnd142816:0{1}crwdnd142816:0{2}crwdnd142816:0{3}crwdnd142816:0{4}crwdnd142816:0{5}crwdne142816:0

en: At Row #{0}: The picked quantity {1} for the item {2} is greater than available stock {3} in the warehouse {4}.
eo_UY: crwdns142818:0#{0}crwdnd142818:0{1}crwdnd142818:0{2}crwdnd142818:0{3}crwdnd142818:0{4}crwdne142818:0

en: At least one account with exchange gain or loss is required
eo_UY: crwdns151596:0crwdne151596:0

en: At least one asset has to be selected.
eo_UY: crwdns104530:0crwdne104530:0

en: At least one invoice has to be selected.
eo_UY: crwdns104532:0crwdne104532:0

en: At least one item should be entered with negative quantity in return document
eo_UY: crwdns104534:0crwdne104534:0

en: At least one mode of payment is required for POS invoice.
eo_UY: crwdns65106:0crwdne65106:0

en: At least one of the Applicable Modules should be selected
eo_UY: crwdns65108:0crwdne65108:0

en: At least one of the Selling or Buying must be selected
eo_UY: crwdns104536:0crwdne104536:0

en: At least one warehouse is mandatory
eo_UY: crwdns104538:0crwdne104538:0

en: At row #{0}: the sequence id {1} cannot be less than previous row sequence id {2}
eo_UY: crwdns65110:0#{0}crwdnd65110:0{1}crwdnd65110:0{2}crwdne65110:0

en: At row {0}: Batch No is mandatory for Item {1}
eo_UY: crwdns65112:0{0}crwdnd65112:0{1}crwdne65112:0

en: At row {0}: Parent Row No cannot be set for item {1}
eo_UY: crwdns132736:0{0}crwdnd132736:0{1}crwdne132736:0

en: At row {0}: Qty is mandatory for the batch {1}
eo_UY: crwdns127452:0{0}crwdnd127452:0{1}crwdne127452:0

en: At row {0}: Serial No is mandatory for Item {1}
eo_UY: crwdns65114:0{0}crwdnd65114:0{1}crwdne65114:0

en: At row {0}: Serial and Batch Bundle {1} has already created. Please remove the values from the serial no or batch no fields.
eo_UY: crwdns111626:0{0}crwdnd111626:0{1}crwdne111626:0

en: At row {0}: set Parent Row No for item {1}
eo_UY: crwdns132738:0{0}crwdnd132738:0{1}crwdne132738:0

note: Name of a UOM
en: Atmosphere
eo_UY: crwdns112210:0crwdne112210:0

note: Description of the 'File to Rename' (Attach) field in DocType 'Rename Tool'
en: Attach .csv file with two columns, one for the old name and one for the new name
eo_UY: crwdns132740:0crwdne132740:0

en: Attach CSV File
eo_UY: crwdns65128:0crwdne65128:0

note: Label of the import_file (Attach) field in DocType 'Chart of Accounts Importer'
en: Attach custom Chart of Accounts file
eo_UY: crwdns132742:0crwdne132742:0

note: Label of the attachment (Attach) field in DocType 'Issue'
en: Attachment
eo_UY: crwdns132744:0crwdne132744:0

en: Attachments
eo_UY: crwdns65134:0crwdne65134:0

note: Label of the attendance_and_leave_details (Tab Break) field in DocType 'Employee'
en: Attendance & Leaves
eo_UY: crwdns132746:0crwdne132746:0

note: Label of the attendance_device_id (Data) field in DocType 'Employee'
en: Attendance Device ID (Biometric/RF tag ID)
eo_UY: crwdns132748:0crwdne132748:0

note: Label of the attribute (Link) field in DocType 'Website Attribute' Label of the attribute (Link) field in DocType 'Item Variant Attribute'
en: Attribute
eo_UY: crwdns132750:0crwdne132750:0

note: Label of the attribute_name (Data) field in DocType 'Item Attribute'
en: Attribute Name
eo_UY: crwdns132752:0crwdne132752:0

note: Label of the attribute_value (Data) field in DocType 'Item Attribute Value' Label of the attribute_value (Data) field in DocType 'Item Variant Attribute'
en: Attribute Value
eo_UY: crwdns132754:0crwdne132754:0

en: Attribute table is mandatory
eo_UY: crwdns65150:0crwdne65150:0

en: Attribute value: {0} must appear only once
eo_UY: crwdns65152:0{0}crwdne65152:0

en: Attribute {0} selected multiple times in Attributes Table
eo_UY: crwdns65154:0{0}crwdne65154:0

en: Attributes
eo_UY: crwdns65156:0crwdne65156:0

note: Name of a role
en: Auditor
eo_UY: crwdns65158:0crwdne65158:0

en: Authentication Failed
eo_UY: crwdns65160:0crwdne65160:0

note: Label of the authorised_by_section (Section Break) field in DocType 'Contract'
en: Authorised By
eo_UY: crwdns132756:0crwdne132756:0

note: Name of a DocType
en: Authorization Control
eo_UY: crwdns65164:0crwdne65164:0

note: Label of the authorization_endpoint (Data) field in DocType 'QuickBooks Migrator'
en: Authorization Endpoint
eo_UY: crwdns132758:0crwdne132758:0

note: Name of a DocType
en: Authorization Rule
eo_UY: crwdns65168:0crwdne65168:0

note: Label of the authorization_settings (Section Break) field in DocType 'QuickBooks Migrator'
en: Authorization Settings
eo_UY: crwdns132760:0crwdne132760:0

note: Label of the authorization_url (Data) field in DocType 'QuickBooks Migrator'
en: Authorization URL
eo_UY: crwdns132762:0crwdne132762:0

en: Authorized Signatory
eo_UY: crwdns65174:0crwdne65174:0

note: Label of the value (Float) field in DocType 'Authorization Rule'
en: Authorized Value
eo_UY: crwdns132764:0crwdne132764:0

note: Label of the auto_create_assets (Check) field in DocType 'Item'
en: Auto Create Assets on Purchase
eo_UY: crwdns132766:0crwdne132766:0

note: Label of the auto_exchange_rate_revaluation (Check) field in DocType 'Company'
en: Auto Create Exchange Rate Revaluation
eo_UY: crwdns132768:0crwdne132768:0

note: Label of the auto_create_purchase_receipt (Check) field in DocType 'Buying Settings'
en: Auto Create Purchase Receipt
eo_UY: crwdns132770:0crwdne132770:0

note: Label of the auto_create_serial_and_batch_bundle_for_outward (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Auto Create Serial and Batch Bundle For Outward
eo_UY: crwdns132772:0crwdne132772:0

note: Label of the auto_create_subcontracting_order (Check) field in DocType 'Buying Settings'
en: Auto Create Subcontracting Order
eo_UY: crwdns132774:0crwdne132774:0

note: Label of the auto_created (Check) field in DocType 'Fiscal Year'
en: Auto Created
eo_UY: crwdns132776:0crwdne132776:0

note: Label of the auto_created_serial_and_batch_bundle (Check) field in DocType 'Stock Ledger Entry'
en: Auto Created Serial and Batch Bundle
eo_UY: crwdns132778:0crwdne132778:0

note: Label of the auto_creation_of_contact (Check) field in DocType 'CRM Settings'
en: Auto Creation of Contact
eo_UY: crwdns132780:0crwdne132780:0

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Auto Email Report
eo_UY: crwdns143170:0crwdne143170:0

en: Auto Fetch
eo_UY: crwdns65196:0crwdne65196:0

note: Label of the auto_insert_price_list_rate_if_missing (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Auto Insert Item Price If Missing
eo_UY: crwdns132782:0crwdne132782:0

note: Label of the auto_material_request (Section Break) field in DocType 'Stock Settings'
en: Auto Material Request
eo_UY: crwdns132784:0crwdne132784:0

en: Auto Material Requests Generated
eo_UY: crwdns65202:0crwdne65202:0

note: Option for the 'Supplier Naming By' (Select) field in DocType 'Buying Settings' Option for the 'Customer Naming By' (Select) field in DocType 'Selling
en: Auto Name
eo_UY: crwdns132786:0crwdne132786:0

note: Label of the auto_opt_in (Check) field in DocType 'Loyalty Program'
en: Auto Opt In (For all customers)
eo_UY: crwdns132788:0crwdne132788:0

en: Auto Reconcile
eo_UY: crwdns65210:0crwdne65210:0

note: Label of the auto_reconcile_payments (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Auto Reconcile Payments
eo_UY: crwdns132790:0crwdne132790:0

en: Auto Reconciliation
eo_UY: crwdns65214:0crwdne65214:0

en: Auto Reconciliation of Payments has been disabled. Enable it through {0}
eo_UY: crwdns65216:0{0}crwdne65216:0

note: Label of the auto_repeat (Link) field in DocType 'Journal Entry' Label of the auto_repeat (Link) field in DocType 'Payment Entry' Label of the auto_repeat (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the auto_repeat (Link) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the auto_repeat (Link) field i
en: Auto Repeat
eo_UY: crwdns132792:0crwdne132792:0

note: Label of the subscription_detail (Section Break) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Auto Repeat Detail
eo_UY: crwdns132794:0crwdne132794:0

note: Label of the auto_reserve_serial_and_batch (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Auto Reserve Serial and Batch Nos
eo_UY: crwdns132796:0crwdne132796:0

note: Label of the auto_reserve_stock_for_sales_order_on_purchase (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Auto Reserve Stock for Sales Order on Purchase
eo_UY: crwdns132798:0crwdne132798:0

note: Description of the 'Close Replied Opportunity After Days' (Int) field in DocType 'CRM Settings'
en: Auto close Opportunity Replied after the no. of days mentioned above
eo_UY: crwdns132800:0crwdne132800:0

note: Description of the 'Enable Automatic Party Matching' (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Auto match and set the Party in Bank Transactions
eo_UY: crwdns132802:0crwdne132802:0

note: Label of the reorder_section (Section Break) field in DocType 'Item'
en: Auto re-order
eo_UY: crwdns132804:0crwdne132804:0

en: Auto repeat document updated
eo_UY: crwdns65254:0crwdne65254:0

note: Description of the 'Write Off Limit' (Currency) field in DocType 'POS Profile'
en: Auto write off precision loss while consolidation
eo_UY: crwdns132806:0crwdne132806:0

note: Label of the auto_add_item_to_cart (Check) field in DocType 'POS Profile'
en: Automatically Add Filtered Item To Cart
eo_UY: crwdns132808:0crwdne132808:0

note: Label of the add_taxes_from_item_tax_template (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Automatically Add Taxes and Charges from Item Tax Template
eo_UY: crwdns132810:0crwdne132810:0

note: Label of the create_new_batch (Check) field in DocType 'Item'
en: Automatically Create New Batch
eo_UY: crwdns132812:0crwdne132812:0

note: Label of the automatically_fetch_payment_terms (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Automatically Fetch Payment Terms from Order
eo_UY: crwdns132814:0crwdne132814:0

note: Label of the automatically_process_deferred_accounting_entry (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Automatically Process Deferred Accounting Entry
eo_UY: crwdns132816:0crwdne132816:0

note: Label of the automatically_post_balancing_accounting_entry (Check) field in DocType 'Accounting Dimension Detail'
en: Automatically post balancing accounting entry
eo_UY: crwdns132818:0crwdne132818:0

en: Automotive
eo_UY: crwdns143346:0crwdne143346:0

note: Label of the availability_of_slots (Table) field in DocType 'Appointment Booking Settings' Name of a DocType
en: Availability Of Slots
eo_UY: crwdns65270:0crwdne65270:0

en: Available
eo_UY: crwdns65274:0crwdne65274:0

note: Label of the actual_batch_qty (Float) field in DocType 'Delivery Note Item'
en: Available Batch Qty at From Warehouse
eo_UY: crwdns132820:0crwdne132820:0

note: Label of the actual_batch_qty (Float) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the actual_batch_qty (Float) field in DocType 'Sales Invoice Item'
en: Available Batch Qty at Warehouse
eo_UY: crwdns132822:0crwdne132822:0

note: Name of a report
en: Available Batch Report
eo_UY: crwdns127454:0crwdne127454:0

en: Available For Use Date
eo_UY: crwdns65282:0crwdne65282:0

note: Label of the available_qty_section (Section Break) field in DocType 'Delivery Note Item'
en: Available Qty
eo_UY: crwdns65284:0crwdne65284:0

note: Label of the required_qty (Float) field in DocType 'Purchase Receipt Item Supplied' Label of the available_qty_for_consumption (Float) field in DocType 'Subcontracting Receipt Supplied Item'
en: Available Qty For Consumption
eo_UY: crwdns132824:0crwdne132824:0

note: Label of the company_total_stock (Float) field in DocType 'Purchase Order Item'
en: Available Qty at Company
eo_UY: crwdns132826:0crwdne132826:0

note: Label of the available_qty_at_source_warehouse (Float) field in DocType 'Work Order Item'
en: Available Qty at Source Warehouse
eo_UY: crwdns132830:0crwdne132830:0

note: Label of the actual_qty (Float) field in DocType 'Purchase Order Item'
en: Available Qty at Target Warehouse
eo_UY: crwdns132832:0crwdne132832:0

note: Label of the available_qty_at_wip_warehouse (Float) field in DocType 'Work Order Item'
en: Available Qty at WIP Warehouse
eo_UY: crwdns132834:0crwdne132834:0

note: Label of the actual_qty (Float) field in DocType 'POS Invoice Item'
en: Available Qty at Warehouse
eo_UY: crwdns132836:0crwdne132836:0

note: Label of the available_qty (Float) field in DocType 'Stock Reservation Entry'
en: Available Qty to Reserve
eo_UY: crwdns65306:0crwdne65306:0

note: Label of the available_quantity_section (Section Break) field in DocType 'Sales Invoice Item' 'Quotation Item' 'Sales Order Item' Label of the qty (Float) field in DocType 'Quick Stock Balance'
en: Available Quantity
eo_UY: crwdns132838:0crwdne132838:0

en: Available Stock
eo_UY: crwdns65312:0crwdne65312:0

note: Name of a report Label of a Link in the Selling Workspace
en: Available Stock for Packing Items
eo_UY: crwdns65314:0crwdne65314:0

en: Available for use date is required
eo_UY: crwdns65316:0crwdne65316:0

en: Available quantity is {0}, you need {1}
eo_UY: crwdns65318:0{0}crwdnd65318:0{1}crwdne65318:0

en: Available {0}
eo_UY: crwdns65320:0{0}crwdne65320:0

note: Label of the available_for_use_date (Date) field in DocType 'Asset'
en: Available-for-use Date
eo_UY: crwdns132840:0crwdne132840:0

en: Available-for-use Date should be after purchase date
eo_UY: crwdns65324:0crwdne65324:0

en: Average Age
eo_UY: crwdns65326:0crwdne65326:0

en: Average Completion
eo_UY: crwdns65328:0crwdne65328:0

note: Option for the 'Based On' (Select) field in DocType 'Authorization Rule'
en: Average Discount
eo_UY: crwdns132842:0crwdne132842:0

en: Average Rate
eo_UY: crwdns65332:0crwdne65332:0

note: Label of the avg_response_time (Duration) field in DocType 'Issue'
en: Average Response Time
eo_UY: crwdns132844:0crwdne132844:0

note: Description of the 'Lead Time in days' (Int) field in DocType 'Item'
en: Average time taken by the supplier to deliver
eo_UY: crwdns132846:0crwdne132846:0

en: Avg Daily Outgoing
eo_UY: crwdns65338:0crwdne65338:0

note: Label of the avg_rate (Float) field in DocType 'Serial and Batch Bundle'
en: Avg Rate
eo_UY: crwdns132848:0crwdne132848:0

en: Avg Rate (Balance Stock)
eo_UY: crwdns65342:0crwdne65342:0

en: Avg. Buying Price List Rate
eo_UY: crwdns65344:0crwdne65344:0

en: Avg. Selling Price List Rate
eo_UY: crwdns65346:0crwdne65346:0

en: Avg. Selling Rate
eo_UY: crwdns65348:0crwdne65348:0

note: Option for the 'Blood Group' (Select) field in DocType 'Employee'
en: B+
eo_UY: crwdns132850:0crwdne132850:0

note: Option for the 'Blood Group' (Select) field in DocType 'Employee'
en: B-
eo_UY: crwdns132852:0crwdne132852:0

note: Option for the 'Algorithm' (Select) field in DocType 'Bisect Accounting Statements'
en: BFS
eo_UY: crwdns132854:0crwdne132854:0

note: Label of the bin_qty_section (Section Break) field in DocType 'Material Request Plan Item'
en: BIN Qty
eo_UY: crwdns132856:0crwdne132856:0

note: Label of the bom (Link) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Option for the 'Backflush Raw Materials of Subcontract Based On' (Select) field in DocType 'Buying Settings' Label of the bom (Link) field in DocType 'Purchase Order Item' Name of a DocType Option for the 'Backflush Raw Materials Based
en: BOM
eo_UY: crwdns65358:0crwdne65358:0

en: BOM 1
eo_UY: crwdns65380:0crwdne65380:0

en: BOM 1 {0} and BOM 2 {1} should not be same
eo_UY: crwdns65382:0{0}crwdnd65382:0{1}crwdne65382:0

en: BOM 2
eo_UY: crwdns65384:0crwdne65384:0

note: Label of a Link in the Manufacturing Workspace
en: BOM Comparison Tool
eo_UY: crwdns65386:0crwdne65386:0

note: Label of the bom_created (Check) field in DocType 'BOM Creator Item'
en: BOM Created
eo_UY: crwdns132858:0crwdne132858:0

note: Label of the bom_creator (Link) field in DocType 'BOM' Name of a DocType Label of a shortcut in the Manufacturing Workspace
en: BOM Creator
eo_UY: crwdns65390:0crwdne65390:0

note: Label of the bom_creator_item (Data) field in DocType 'BOM' Name of a DocType
en: BOM Creator Item
eo_UY: crwdns65396:0crwdne65396:0

note: Label of the bom_detail_no (Data) field in DocType 'Purchase Order Item Supplied' Label of the bom_detail_no (Data) field in DocType 'Purchase Receipt Item Label of the bom_detail_no (Data) field in DocType 'Subcontracting Order Supplied Item' Label of the bom_detail_no (Data) field in DocType 'Subc
en: BOM Detail No
eo_UY: crwdns132860:0crwdne132860:0

note: Name of a report
en: BOM Explorer
eo_UY: crwdns65408:0crwdne65408:0

note: Name of a DocType
en: BOM Explosion Item
eo_UY: crwdns65410:0crwdne65410:0

en: BOM ID
eo_UY: crwdns65412:0crwdne65412:0

note: Label of the bom_info_section (Section Break) field in DocType 'Stock Entry'
en: BOM Info
eo_UY: crwdns132862:0crwdne132862:0

note: Name of a DocType
en: BOM Item
eo_UY: crwdns65416:0crwdne65416:0

en: BOM Level
eo_UY: crwdns65418:0crwdne65418:0

note: Label of the bom_no (Link) field in DocType 'BOM Item' Label of the bom_no (Link) field in DocType 'BOM Operation' Label of the bom_no (Link) field in DocType 'Production Plan Item' Label of the bom_no (Link) field in DocType 'Work Order' Label of the bom_no (Link) field in DocType 'Sales Order Item
en: BOM No
eo_UY: crwdns65420:0crwdne65420:0

note: Label of the bom_no (Link) field in DocType 'Work Order Operation'
en: BOM No (For Semi-Finished Goods)
eo_UY: crwdns132864:0crwdne132864:0

note: Description of the 'BOM No' (Link) field in DocType 'Stock Entry Detail'
en: BOM No. for a Finished Good Item
eo_UY: crwdns132866:0crwdne132866:0

note: Name of a DocType Label of the operations (Table) field in DocType 'Routing'
en: BOM Operation
eo_UY: crwdns65442:0crwdne65442:0

note: Name of a report Label of a Link in the Manufacturing Workspace
en: BOM Operations Time
eo_UY: crwdns65446:0crwdne65446:0

en: BOM Qty
eo_UY: crwdns65448:0crwdne65448:0

en: BOM Rate
eo_UY: crwdns65450:0crwdne65450:0

note: Name of a DocType
en: BOM Scrap Item
eo_UY: crwdns65452:0crwdne65452:0

note: Label of a Link in the Manufacturing Workspace Name of a report
en: BOM Search
eo_UY: crwdns65454:0crwdne65454:0

note: Name of a report
en: BOM Stock Calculated
eo_UY: crwdns65456:0crwdne65456:0

note: Name of a report Label of a Link in the Manufacturing Workspace Label of a shortcut in the Manufacturing Workspace
en: BOM Stock Report
eo_UY: crwdns65458:0crwdne65458:0

note: Label of the tab_2_tab (Tab Break) field in DocType 'BOM Creator'
en: BOM Tree
eo_UY: crwdns132868:0crwdne132868:0

en: BOM UoM
eo_UY: crwdns65462:0crwdne65462:0

note: Name of a DocType
en: BOM Update Batch
eo_UY: crwdns65464:0crwdne65464:0

en: BOM Update Initiated
eo_UY: crwdns65466:0crwdne65466:0

note: Name of a DocType
en: BOM Update Log
eo_UY: crwdns65468:0crwdne65468:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Manufacturing Workspace
en: BOM Update Tool
eo_UY: crwdns65470:0crwdne65470:0

note: Description of a DocType
en: BOM Update Tool Log with job status maintained
eo_UY: crwdns111628:0crwdne111628:0

en: BOM Updation already in progress. Please wait until {0} is complete.
eo_UY: crwdns65474:0{0}crwdne65474:0

en: BOM Updation is queued and may take a few minutes. Check {0} for progress.
eo_UY: crwdns65476:0{0}crwdne65476:0

note: Name of a report
en: BOM Variance Report
eo_UY: crwdns65478:0crwdne65478:0

note: Name of a DocType
en: BOM Website Item
eo_UY: crwdns65480:0crwdne65480:0

note: Name of a DocType
en: BOM Website Operation
eo_UY: crwdns65482:0crwdne65482:0

en: BOM and Manufacturing Quantity are required
eo_UY: crwdns65484:0crwdne65484:0

note: Label of the bom_and_work_order_tab (Tab Break) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: BOM and Production
eo_UY: crwdns148764:0crwdne148764:0

en: BOM does not contain any stock item
eo_UY: crwdns65486:0crwdne65486:0

en: BOM recursion: {0} cannot be child of {1}
eo_UY: crwdns65488:0{0}crwdnd65488:0{1}crwdne65488:0

en: BOM recursion: {1} cannot be parent or child of {0}
eo_UY: crwdns65490:0{1}crwdnd65490:0{0}crwdne65490:0

en: BOM {0} does not belong to Item {1}
eo_UY: crwdns65492:0{0}crwdnd65492:0{1}crwdne65492:0

en: BOM {0} must be active
eo_UY: crwdns65494:0{0}crwdne65494:0

en: BOM {0} must be submitted
eo_UY: crwdns65496:0{0}crwdne65496:0

en: BOM {0} not found for the item {1}
eo_UY: crwdns132870:0{0}crwdnd132870:0{1}crwdne132870:0

note: Label of the boms_updated (Long Text) field in DocType 'BOM Update Batch'
en: BOMs Updated
eo_UY: crwdns132872:0crwdne132872:0

en: BOMs created successfully
eo_UY: crwdns65500:0crwdne65500:0

en: BOMs creation failed
eo_UY: crwdns65502:0crwdne65502:0

en: BOMs creation has been enqueued, kindly check the status after some time
eo_UY: crwdns65504:0crwdne65504:0

en: Backdated Stock Entry
eo_UY: crwdns65506:0crwdne65506:0

note: Label of the backflush_from_wip_warehouse (Check) field in DocType 'BOM Operation' Label of the backflush_from_wip_warehouse (Check) field in DocType 'Job Card' Label of the backflush_from_wip_warehouse (Check) field in DocType 'Work Order Operation'
en: Backflush Materials From WIP Warehouse
eo_UY: crwdns132876:0crwdne132876:0

en: Backflush Raw Materials
eo_UY: crwdns65508:0crwdne65508:0

note: Label of the backflush_raw_materials_based_on (Select) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Backflush Raw Materials Based On
eo_UY: crwdns132878:0crwdne132878:0

note: Label of the from_wip_warehouse (Check) field in DocType 'Work Order'
en: Backflush Raw Materials From Work-in-Progress Warehouse
eo_UY: crwdns132880:0crwdne132880:0

note: Label of the backflush_raw_materials_of_subcontract_based_on (Select) field in DocType 'Buying Settings'
en: Backflush Raw Materials of Subcontract Based On
eo_UY: crwdns132882:0crwdne132882:0

en: Balance
eo_UY: crwdns65516:0crwdne65516:0

en: Balance (Dr - Cr)
eo_UY: crwdns65518:0crwdne65518:0

en: Balance ({0})
eo_UY: crwdns65520:0{0}crwdne65520:0

note: Label of the balance_in_account_currency (Currency) field in DocType 'Exchange Rate Revaluation Account'
en: Balance In Account Currency
eo_UY: crwdns132884:0crwdne132884:0

note: Label of the balance_in_base_currency (Currency) field in DocType 'Exchange Rate Revaluation Account'
en: Balance In Base Currency
eo_UY: crwdns132886:0crwdne132886:0

en: Balance Qty
eo_UY: crwdns65526:0crwdne65526:0

en: Balance Qty (Stock)
eo_UY: crwdns65528:0crwdne65528:0

note: Option for the 'Report Type' (Select) field in DocType 'Account' Name of a report Label of a Link in the Financial Reports Workspace Label of the column_break_16 (Column Break) field in DocType 'Email Digest'
en: Balance Sheet
eo_UY: crwdns65532:0crwdne65532:0

note: Label of the balance_sheet_summary (Heading) field in DocType 'Bisect Accounting Statements' Label of the balance_sheet_summary (Float) field in DocType 'Bisect Nodes'
en: Balance Sheet Summary
eo_UY: crwdns132888:0crwdne132888:0

en: Balance Stock Qty
eo_UY: crwdns111630:0crwdne111630:0

note: Label of the stock_value (Currency) field in DocType 'Stock Ledger Entry'
en: Balance Stock Value
eo_UY: crwdns132890:0crwdne132890:0

en: Balance Value
eo_UY: crwdns65544:0crwdne65544:0

en: Balance for Account {0} must always be {1}
eo_UY: crwdns65546:0{0}crwdnd65546:0{1}crwdne65546:0

note: Label of the balance_must_be (Select) field in DocType 'Account'
en: Balance must be
eo_UY: crwdns132892:0crwdne132892:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account' Name of a DocType Label of the bank (Link) field in DocType 'Bank Account' Label of the bank (Link) field in DocType 'Bank Guarantee' Label of the bank (Link) field in DocType 'Bank Statement Import' Option for the 'Type' (Select) fie
en: Bank
eo_UY: crwdns65550:0crwdne65550:0

note: Label of the bank_cash_account (Link) field in DocType 'Payment Reconciliation'
en: Bank / Cash Account
eo_UY: crwdns132894:0crwdne132894:0

note: Label of the bank_ac_no (Data) field in DocType 'Employee'
en: Bank A/C No.
eo_UY: crwdns132896:0crwdne132896:0

note: Name of a DocType Label of the bank_account (Link) field in DocType 'Bank Clearance' Label of the bank_account (Link) field in DocType 'Bank Guarantee' Label of the bank_account (Link) field in DocType 'Bank Reconciliation Tool' Label of the bank_account (Link) field in DocType 'Bank Statement Impor
en: Bank Account
eo_UY: crwdns65576:0crwdne65576:0

note: Label of the bank_account_details (Section Break) field in DocType 'Payment Order Reference' Request'
en: Bank Account Details
eo_UY: crwdns132898:0crwdne132898:0

note: Label of the bank_account_info (Section Break) field in DocType 'Bank Guarantee'
en: Bank Account Info
eo_UY: crwdns132900:0crwdne132900:0

note: Label of the bank_account_no (Data) field in DocType 'Bank Account' Label of the bank_account_no (Data) field in DocType 'Bank Guarantee' Label of the bank_account_no (Read Only) field in DocType 'Payment Entry' Label of the bank_account_no (Read Only) field in DocType 'Payment Request'
en: Bank Account No
eo_UY: crwdns132902:0crwdne132902:0

note: Name of a DocType
en: Bank Account Subtype
eo_UY: crwdns65612:0crwdne65612:0

note: Name of a DocType
en: Bank Account Type
eo_UY: crwdns65614:0crwdne65614:0

en: Bank Accounts
eo_UY: crwdns65616:0crwdne65616:0

note: Label of the bank_balance (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: Bank Balance
eo_UY: crwdns132904:0crwdne132904:0

note: Label of the bank_charges (Currency) field in DocType 'Invoice Discounting'
en: Bank Charges
eo_UY: crwdns132906:0crwdne132906:0

note: Label of the bank_charges_account (Link) field in DocType 'Invoice Discounting'
en: Bank Charges Account
eo_UY: crwdns132908:0crwdne132908:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Accounting Workspace
en: Bank Clearance
eo_UY: crwdns65624:0crwdne65624:0

note: Name of a DocType
en: Bank Clearance Detail
eo_UY: crwdns65628:0crwdne65628:0

note: Name of a report
en: Bank Clearance Summary
eo_UY: crwdns65630:0crwdne65630:0

note: Label of the credit_balance (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: Bank Credit Balance
eo_UY: crwdns132910:0crwdne132910:0

note: Label of the bank_details_section (Section Break) field in DocType 'Bank' Label of the bank_details_section (Section Break) field in DocType 'Employee'
en: Bank Details
eo_UY: crwdns65634:0crwdne65634:0

en: Bank Draft
eo_UY: crwdns65640:0crwdne65640:0

note: Option for the 'Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry' Option for the 'Journal Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Template'
en: Bank Entry
eo_UY: crwdns132912:0crwdne132912:0

note: Name of a DocType
en: Bank Guarantee
eo_UY: crwdns65646:0crwdne65646:0

note: Label of the bank_guarantee_number (Data) field in DocType 'Bank Guarantee'
en: Bank Guarantee Number
eo_UY: crwdns132914:0crwdne132914:0

note: Label of the bg_type (Select) field in DocType 'Bank Guarantee'
en: Bank Guarantee Type
eo_UY: crwdns132916:0crwdne132916:0

note: Label of the bank_name (Data) field in DocType 'Bank' Label of the bank_name (Data) field in DocType 'Cheque Print Template' Label of the bank_name (Data) field in DocType 'Employee'
en: Bank Name
eo_UY: crwdns132918:0crwdne132918:0

en: Bank Overdraft Account
eo_UY: crwdns65658:0crwdne65658:0

note: Name of a report Label of a Link in the Accounting Workspace
en: Bank Reconciliation Statement
eo_UY: crwdns65660:0crwdne65660:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Accounting Workspace
en: Bank Reconciliation Tool
eo_UY: crwdns65662:0crwdne65662:0

note: Name of a DocType
en: Bank Statement Import
eo_UY: crwdns65666:0crwdne65666:0

en: Bank Statement balance as per General Ledger
eo_UY: crwdns65668:0crwdne65668:0

note: Name of a DocType
en: Bank Transaction
eo_UY: crwdns65670:0crwdne65670:0

note: Label of the bank_transaction_mapping (Table) field in DocType 'Bank' Name of a DocType
en: Bank Transaction Mapping
eo_UY: crwdns65672:0crwdne65672:0

note: Name of a DocType
en: Bank Transaction Payments
eo_UY: crwdns65676:0crwdne65676:0

en: Bank Transaction {0} Matched
eo_UY: crwdns65682:0{0}crwdne65682:0

en: Bank Transaction {0} added as Journal Entry
eo_UY: crwdns65684:0{0}crwdne65684:0

en: Bank Transaction {0} added as Payment Entry
eo_UY: crwdns65686:0{0}crwdne65686:0

en: Bank Transaction {0} is already fully reconciled
eo_UY: crwdns65688:0{0}crwdne65688:0

en: Bank Transaction {0} updated
eo_UY: crwdns65690:0{0}crwdne65690:0

en: Bank account cannot be named as {0}
eo_UY: crwdns65692:0{0}crwdne65692:0

en: Bank account {0} already exists and could not be created again
eo_UY: crwdns65694:0{0}crwdne65694:0

en: Bank accounts added
eo_UY: crwdns65696:0crwdne65696:0

en: Bank transaction creation error
eo_UY: crwdns65698:0crwdne65698:0

note: Label of the bank_cash_account (Link) field in DocType 'Process Payment Reconciliation'
en: Bank/Cash Account
eo_UY: crwdns132920:0crwdne132920:0

en: Bank/Cash Account {0} doesn't belong to company {1}
eo_UY: crwdns65702:0{0}crwdnd65702:0{1}crwdne65702:0

note: Label of the banking_tab (Tab Break) field in DocType 'Accounts Settings' Label of a Card Break in the Accounting Workspace
en: Banking
eo_UY: crwdns65704:0crwdne65704:0

note: Name of a UOM
en: Bar
eo_UY: crwdns112212:0crwdne112212:0

note: Label of the barcode (Data) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the barcode (Data) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the barcode (Barcode) field in DocType 'Job Card' Label of the barcode (Data) field in DocType 'Delivery Note Item' Label of the barcode (Data) field in DocType 
en: Barcode
eo_UY: crwdns65708:0crwdne65708:0

note: Label of the barcode_type (Select) field in DocType 'Item Barcode'
en: Barcode Type
eo_UY: crwdns132922:0crwdne132922:0

en: Barcode {0} already used in Item {1}
eo_UY: crwdns65728:0{0}crwdnd65728:0{1}crwdne65728:0

en: Barcode {0} is not a valid {1} code
eo_UY: crwdns65730:0{0}crwdnd65730:0{1}crwdne65730:0

note: Label of the sb_barcodes (Section Break) field in DocType 'Item' Label of the barcodes (Table) field in DocType 'Item'
en: Barcodes
eo_UY: crwdns132924:0crwdne132924:0

note: Name of a UOM
en: Barleycorn
eo_UY: crwdns112214:0crwdne112214:0

note: Name of a UOM
en: Barrel (Oil)
eo_UY: crwdns112216:0crwdne112216:0

note: Name of a UOM
en: Barrel(Beer)
eo_UY: crwdns112218:0crwdne112218:0

note: Label of the base_amount (Currency) field in DocType 'BOM Creator Item'
en: Base Amount
eo_UY: crwdns132926:0crwdne132926:0

note: Label of the base_amount (Currency) field in DocType 'Sales Invoice Payment'
en: Base Amount (Company Currency)
eo_UY: crwdns132928:0crwdne132928:0

note: Label of the base_change_amount (Currency) field in DocType 'POS Invoice' Label of the base_change_amount (Currency) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Base Change Amount (Company Currency)
eo_UY: crwdns132930:0crwdne132930:0

note: Label of the base_cost_per_unit (Float) field in DocType 'BOM Operation'
en: Base Cost Per Unit
eo_UY: crwdns132932:0crwdne132932:0

note: Label of the base_hour_rate (Currency) field in DocType 'BOM Operation'
en: Base Hour Rate(Company Currency)
eo_UY: crwdns132934:0crwdne132934:0

note: Label of the base_rate (Currency) field in DocType 'BOM Creator Item'
en: Base Rate
eo_UY: crwdns132936:0crwdne132936:0

note: Label of the base_tax_withholding_net_total (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice' 'Purchase Order' 'Purchase Receipt'
en: Base Tax Withholding Net Total
eo_UY: crwdns132938:0crwdne132938:0

en: Base Total
eo_UY: crwdns65752:0crwdne65752:0

note: Label of the base_total_billable_amount (Currency) field in DocType 'Timesheet'
en: Base Total Billable Amount
eo_UY: crwdns132940:0crwdne132940:0

note: Label of the base_total_billed_amount (Currency) field in DocType 'Timesheet'
en: Base Total Billed Amount
eo_UY: crwdns132942:0crwdne132942:0

note: Label of the base_total_costing_amount (Currency) field in DocType 'Timesheet'
en: Base Total Costing Amount
eo_UY: crwdns132944:0crwdne132944:0

note: Label of the base_url (Data) field in DocType 'Support Search Source'
en: Base URL
eo_UY: crwdns132946:0crwdne132946:0

note: Label of the based_on (Select) field in DocType 'Authorization Rule' Label of the based_on (Select) field in DocType 'Repost Item Valuation'
en: Based On
eo_UY: crwdns65762:0crwdne65762:0

en: Based On Data ( in years )
eo_UY: crwdns65768:0crwdne65768:0

en: Based On Document
eo_UY: crwdns65770:0crwdne65770:0

note: Label of the based_on_payment_terms (Check) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Based On Payment Terms
eo_UY: crwdns65772:0crwdne65772:0

note: Option for the 'Subscription Price Based On' (Select) field in DocType 'Subscription Plan'
en: Based On Price List
eo_UY: crwdns132948:0crwdne132948:0

note: Label of the based_on_value (Dynamic Link) field in DocType 'Party Specific Item'
en: Based On Value
eo_UY: crwdns132950:0crwdne132950:0

en: Based on your HR Policy, select your leave allocation period's end date
eo_UY: crwdns65780:0crwdne65780:0

en: Based on your HR Policy, select your leave allocation period's start date
eo_UY: crwdns65782:0crwdne65782:0

note: Label of the basic_amount (Currency) field in DocType 'Stock Entry Detail'
en: Basic Amount
eo_UY: crwdns132952:0crwdne132952:0

note: Label of the base_amount (Currency) field in DocType 'BOM Scrap Item'
en: Basic Amount (Company Currency)
eo_UY: crwdns132954:0crwdne132954:0

note: Label of the base_rate (Currency) field in DocType 'BOM Item' Label of the base_rate (Currency) field in DocType 'BOM Scrap Item' Label of the base_rate (Currency) field in DocType 'Sales Order Item'
en: Basic Rate (Company Currency)
eo_UY: crwdns132956:0crwdne132956:0

note: Label of the basic_rate (Currency) field in DocType 'Stock Entry Detail'
en: Basic Rate (as per Stock UOM)
eo_UY: crwdns132958:0crwdne132958:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Stock Workspace
en: Batch
eo_UY: crwdns65796:0crwdne65796:0

note: Label of the description (Small Text) field in DocType 'Batch'
en: Batch Description
eo_UY: crwdns132960:0crwdne132960:0

note: Label of the sb_batch (Section Break) field in DocType 'Batch'
en: Batch Details
eo_UY: crwdns132962:0crwdne132962:0

en: Batch Expiry Date
eo_UY: crwdns143348:0crwdne143348:0

note: Label of the batch_id (Data) field in DocType 'Batch'
en: Batch ID
eo_UY: crwdns132964:0crwdne132964:0

en: Batch ID is mandatory
eo_UY: crwdns65806:0crwdne65806:0

note: Name of a report Label of a Link in the Stock Workspace
en: Batch Item Expiry Status
eo_UY: crwdns65808:0crwdne65808:0

note: Label of the batch_no (Link) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the batch_no (Link) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the batch_no (Link) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the batch_no (Link) field in DocType 'Asset Capitalization Stock Item' Label of the batch
en: Batch No
eo_UY: crwdns65810:0crwdne65810:0

en: Batch No is mandatory
eo_UY: crwdns65852:0crwdne65852:0

en: Batch No {0} does not exists
eo_UY: crwdns104540:0{0}crwdne104540:0

en: Batch No {0} is linked with Item {1} which has serial no. Please scan serial no instead.
eo_UY: crwdns65854:0{0}crwdnd65854:0{1}crwdne65854:0

note: Label of the batch_no (Int) field in DocType 'BOM Update Batch'
en: Batch No.
eo_UY: crwdns132966:0crwdne132966:0

en: Batch Nos
eo_UY: crwdns65858:0crwdne65858:0

en: Batch Nos are created successfully
eo_UY: crwdns65860:0crwdne65860:0

en: Batch Not Available for Return
eo_UY: crwdns132968:0crwdne132968:0

note: Label of the batch_number_series (Data) field in DocType 'Item'
en: Batch Number Series
eo_UY: crwdns132970:0crwdne132970:0

en: Batch Qty
eo_UY: crwdns65864:0crwdne65864:0

note: Label of the batch_qty (Float) field in DocType 'Batch'
en: Batch Quantity
eo_UY: crwdns132972:0crwdne132972:0

note: Label of the batch_size (Int) field in DocType 'BOM Operation' Label of the batch_size (Int) field in DocType 'Operation' Label of the batch_size (Float) field in DocType 'Work Order' Label of the batch_size (Float) field in DocType 'Work Order Operation'
en: Batch Size
eo_UY: crwdns65868:0crwdne65868:0

note: Label of the stock_uom (Link) field in DocType 'Batch'
en: Batch UOM
eo_UY: crwdns132974:0crwdne132974:0

note: Label of the batch_and_serial_no_section (Section Break) field in DocType 'Asset Capitalization Stock Item'
en: Batch and Serial No
eo_UY: crwdns132976:0crwdne132976:0

en: Batch not created for item {} since it does not have a batch series.
eo_UY: crwdns65882:0crwdne65882:0

en: Batch {0} and Warehouse
eo_UY: crwdns65884:0{0}crwdne65884:0

en: Batch {0} is not available in warehouse {1}
eo_UY: crwdns132978:0{0}crwdnd132978:0{1}crwdne132978:0

en: Batch {0} of Item {1} has expired.
eo_UY: crwdns65886:0{0}crwdnd65886:0{1}crwdne65886:0

en: Batch {0} of Item {1} is disabled.
eo_UY: crwdns65888:0{0}crwdnd65888:0{1}crwdne65888:0

note: Name of a report Label of a Link in the Stock Workspace
en: Batch-Wise Balance History
eo_UY: crwdns65890:0crwdne65890:0

en: Batchwise Valuation
eo_UY: crwdns65892:0crwdne65892:0

note: Label of the section_break_3 (Section Break) field in DocType 'Stock Reconciliation Item'
en: Before reconciliation
eo_UY: crwdns132980:0crwdne132980:0

note: Label of the start (Int) field in DocType 'Task'
en: Begin On (Days)
eo_UY: crwdns132982:0crwdne132982:0

note: Option for the 'Generate Invoice At' (Select) field in DocType 'Subscription'
en: Beginning of the current subscription period
eo_UY: crwdns132984:0crwdne132984:0

en: Below Subscription Plans are of different currency to the party default billing currency/Company currency: {0}
eo_UY: crwdns104542:0{0}crwdne104542:0

note: Label of the bill_date (Date) field in DocType 'Journal Entry' Label of the bill_date (Date) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Bill Date
eo_UY: crwdns65900:0crwdne65900:0

note: Label of the bill_no (Data) field in DocType 'Journal Entry' Label of the bill_no (Data) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Bill No
eo_UY: crwdns65906:0crwdne65906:0

note: Label of the bill_for_rejected_quantity_in_purchase_invoice (Check) field in DocType 'Buying Settings'
en: Bill for Rejected Quantity in Purchase Invoice
eo_UY: crwdns132986:0crwdne132986:0

note: Label of a Card Break in the Manufacturing Workspace Label of a Link in the Manufacturing Workspace
en: Bill of Materials
eo_UY: crwdns65914:0crwdne65914:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Timesheet'
en: Billed
eo_UY: crwdns65918:0crwdne65918:0

note: Label of the billed_amt (Currency) field in DocType 'Purchase Order Item'
en: Billed Amount
eo_UY: crwdns65922:0crwdne65922:0

note: Label of the billed_amt (Currency) field in DocType 'Sales Order Item' Label of the billed_amt (Currency) field in DocType 'Delivery Note Item' Label of the billed_amt (Currency) field in DocType 'Purchase Receipt Item'
en: Billed Amt
eo_UY: crwdns132988:0crwdne132988:0

note: Name of a report
en: Billed Items To Be Received
eo_UY: crwdns65932:0crwdne65932:0

en: Billed Qty
eo_UY: crwdns65934:0crwdne65934:0

note: Label of the section_break_56 (Section Break) field in DocType 'Purchase Order Item'
en: Billed, Received & Returned
eo_UY: crwdns132990:0crwdne132990:0

note: Option for the 'Determine Address Tax Category From' (Select) field in DocType 'Accounts Settings' Label of the billing_address_display (Text Editor) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the address_and_contact (Section Break) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the billing_address_sec
en: Billing Address
eo_UY: crwdns132992:0crwdne132992:0

note: Label of the billing_address_display (Text Editor) field in DocType 'Purchase Order' Label of the billing_address_display (Text Editor) field in DocType 'Request for Quotation' 'Supplier Quotation' 'Subcontracting Order'
en: Billing Address Details
eo_UY: crwdns132994:0crwdne132994:0

note: Label of the customer_address (Link) field in DocType 'Delivery Note'
en: Billing Address Name
eo_UY: crwdns132996:0crwdne132996:0

note: Label of the billing_amount (Currency) field in DocType 'Sales Invoice Timesheet' Label of the billing_amount (Currency) field in DocType 'Timesheet Detail' Label of the base_billing_amount (Currency) field in DocType 'Timesheet Detail'
en: Billing Amount
eo_UY: crwdns65964:0crwdne65964:0

note: Label of the billing_city (Data) field in DocType 'Tax Rule'
en: Billing City
eo_UY: crwdns132998:0crwdne132998:0

note: Label of the billing_country (Link) field in DocType 'Tax Rule'
en: Billing Country
eo_UY: crwdns133000:0crwdne133000:0

note: Label of the billing_county (Data) field in DocType 'Tax Rule'
en: Billing County
eo_UY: crwdns133002:0crwdne133002:0

note: Label of the default_currency (Link) field in DocType 'Supplier' Label of the default_currency (Link) field in DocType 'Customer'
en: Billing Currency
eo_UY: crwdns133004:0crwdne133004:0

en: Billing Date
eo_UY: crwdns65980:0crwdne65980:0

note: Label of the billing_details (Section Break) field in DocType 'Timesheet'
en: Billing Details
eo_UY: crwdns133006:0crwdne133006:0

note: Label of the billing_email (Data) field in DocType 'Process Statement Of Accounts Customer'
en: Billing Email
eo_UY: crwdns133008:0crwdne133008:0

note: Label of the billing_hours (Float) field in DocType 'Sales Invoice Timesheet' Label of the billing_hours (Float) field in DocType 'Timesheet Detail'
en: Billing Hours
eo_UY: crwdns65986:0crwdne65986:0

note: Label of the billing_interval (Select) field in DocType 'Subscription Plan'
en: Billing Interval
eo_UY: crwdns133010:0crwdne133010:0

note: Label of the billing_interval_count (Int) field in DocType 'Subscription Plan'
en: Billing Interval Count
eo_UY: crwdns133012:0crwdne133012:0

en: Billing Interval Count cannot be less than 1
eo_UY: crwdns65996:0crwdne65996:0

en: Billing Interval in Subscription Plan must be Month to follow calendar months
eo_UY: crwdns65998:0crwdne65998:0

note: Label of the billing_rate (Currency) field in DocType 'Activity Cost' Label of the billing_rate (Currency) field in DocType 'Timesheet Detail' Label of the base_billing_rate (Currency) field in DocType 'Timesheet Detail'
en: Billing Rate
eo_UY: crwdns133014:0crwdne133014:0

note: Label of the billing_state (Data) field in DocType 'Tax Rule'
en: Billing State
eo_UY: crwdns133016:0crwdne133016:0

note: Label of the billing_status (Select) field in DocType 'Sales Order'
en: Billing Status
eo_UY: crwdns66006:0crwdne66006:0

note: Label of the billing_zipcode (Data) field in DocType 'Tax Rule'
en: Billing Zipcode
eo_UY: crwdns133018:0crwdne133018:0

en: Billing currency must be equal to either default company's currency or party account currency
eo_UY: crwdns66012:0crwdne66012:0

note: Name of a DocType
en: Bin
eo_UY: crwdns66014:0crwdne66014:0

note: Label of the bio (Text Editor) field in DocType 'Employee'
en: Bio / Cover Letter
eo_UY: crwdns133020:0crwdne133020:0

note: Name of a UOM
en: Biot
eo_UY: crwdns112220:0crwdne112220:0

en: Biotechnology
eo_UY: crwdns143350:0crwdne143350:0

note: Name of a DocType
en: Bisect Accounting Statements
eo_UY: crwdns66018:0crwdne66018:0

en: Bisect Left
eo_UY: crwdns66020:0crwdne66020:0

note: Name of a DocType
en: Bisect Nodes
eo_UY: crwdns66022:0crwdne66022:0

en: Bisect Right
eo_UY: crwdns66024:0crwdne66024:0

note: Label of the bisecting_from (Heading) field in DocType 'Bisect Accounting Statements'
en: Bisecting From
eo_UY: crwdns133022:0crwdne133022:0

en: Bisecting Left ...
eo_UY: crwdns66028:0crwdne66028:0

en: Bisecting Right ...
eo_UY: crwdns66030:0crwdne66030:0

note: Label of the bisecting_to (Heading) field in DocType 'Bisect Accounting Statements'
en: Bisecting To
eo_UY: crwdns133024:0crwdne133024:0

en: Black
eo_UY: crwdns66034:0crwdne66034:0

note: Label of the blanket_order (Link) field in DocType 'Purchase Order Item' Name of a DocType Label of the blanket_order (Link) field in DocType 'Quotation Item' Label of the blanket_order (Link) field in DocType 'Sales Order Item' Label of a Link in the Selling Workspace
en: Blanket Order
eo_UY: crwdns66036:0crwdne66036:0

note: Label of the blanket_order_allowance (Float) field in DocType 'Buying Settings' Label of the blanket_order_allowance (Float) field in DocType 'Selling
en: Blanket Order Allowance (%)
eo_UY: crwdns133026:0crwdne133026:0

note: Name of a DocType
en: Blanket Order Item
eo_UY: crwdns66050:0crwdne66050:0

note: Label of the blanket_order_rate (Currency) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of the blanket_order_rate (Currency) field in DocType 'Quotation Item' Label of the blanket_order_rate (Currency) field in DocType 'Sales Order
en: Blanket Order Rate
eo_UY: crwdns133028:0crwdne133028:0

en: Block Invoice
eo_UY: crwdns66058:0crwdne66058:0

note: Label of the on_hold (Check) field in DocType 'Supplier' Label of the block_supplier_section (Section Break) field in DocType 'Supplier'
en: Block Supplier
eo_UY: crwdns133030:0crwdne133030:0

note: Label of the blog_subscriber (Check) field in DocType 'Lead'
en: Blog Subscriber
eo_UY: crwdns133032:0crwdne133032:0

note: Label of the blood_group (Select) field in DocType 'Employee'
en: Blood Group
eo_UY: crwdns133034:0crwdne133034:0

note: Option for the 'Color' (Select) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Standing' Option for the 'Color' (Select) field in DocType 'Supplier Scorecard
en: Blue
eo_UY: crwdns66066:0crwdne66066:0

note: Label of the body (Text Editor) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Body
eo_UY: crwdns133036:0crwdne133036:0

note: Label of the body_text (Text Editor) field in DocType 'Dunning' Label of the body_text (Text Editor) field in DocType 'Dunning Letter Text'
en: Body Text
eo_UY: crwdns133038:0crwdne133038:0

note: Label of the body_and_closing_text_help (HTML) field in DocType 'Dunning Letter Text'
en: Body and Closing Text Help
eo_UY: crwdns133040:0crwdne133040:0

note: Label of the bom_no (Link) field in DocType 'Production Plan Sub Assembly Item'
en: Bom No
eo_UY: crwdns133042:0crwdne133042:0

en: Book Advance Payments as Liability option is chosen. Paid From account changed from {0} to {1}.
eo_UY: crwdns66082:0{0}crwdnd66082:0{1}crwdne66082:0

note: Label of the book_advance_payments_in_separate_party_account (Check) field in DocType 'Payment Entry' in DocType 'Company'
en: Book Advance Payments in Separate Party Account
eo_UY: crwdns133044:0crwdne133044:0

en: Book Appointment
eo_UY: crwdns66088:0crwdne66088:0

note: Label of the book_asset_depreciation_entry_automatically (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Book Asset Depreciation Entry Automatically
eo_UY: crwdns133046:0crwdne133046:0

note: Label of the book_deferred_entries_based_on (Select) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Book Deferred Entries Based On
eo_UY: crwdns133048:0crwdne133048:0

note: Label of the book_deferred_entries_via_journal_entry (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Book Deferred Entries Via Journal Entry
eo_UY: crwdns133050:0crwdne133050:0

note: Label of the book_tax_discount_loss (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Book Tax Loss on Early Payment Discount
eo_UY: crwdns133052:0crwdne133052:0

en: Book an appointment
eo_UY: crwdns66098:0crwdne66098:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Shipment'
en: Booked
eo_UY: crwdns66100:0crwdne66100:0

note: Label of the booked_fixed_asset (Check) field in DocType 'Asset'
en: Booked Fixed Asset
eo_UY: crwdns133054:0crwdne133054:0

en: Booking stock value across multiple accounts will make it harder to track stock and account value.
eo_UY: crwdns66106:0crwdne66106:0

en: Books have been closed till the period ending on {0}
eo_UY: crwdns66108:0{0}crwdne66108:0

note: Option for the 'Type of Transaction' (Select) field in DocType 'Inventory Dimension'
en: Both
eo_UY: crwdns133056:0crwdne133056:0

en: Both Payable Account: {0} and Advance Account: {1} must be of same currency for company: {2}
eo_UY: crwdns133058:0{0}crwdnd133058:0{1}crwdnd133058:0{2}crwdne133058:0

en: Both Receivable Account: {0} and Advance Account: {1} must be of same currency for company: {2}
eo_UY: crwdns133060:0{0}crwdnd133060:0{1}crwdnd133060:0{2}crwdne133060:0

en: Both Trial Period Start Date and Trial Period End Date must be set
eo_UY: crwdns66112:0crwdne66112:0

en: Both {0} Account: {1} and Advance Account: {2} must be of same currency for company: {3}
eo_UY: crwdns133062:0{0}crwdnd133062:0{1}crwdnd133062:0{2}crwdnd133062:0{3}crwdne133062:0

note: Name of a UOM
en: Box
eo_UY: crwdns112222:0crwdne112222:0

note: Label of the branch (Link) field in DocType 'SMS Center' Name of a DocType Label of the branch (Data) field in DocType 'Branch' Label of the branch (Link) field in DocType 'Employee' Label of the branch (Link) field in DocType 'Employee Internal Work History'
en: Branch
eo_UY: crwdns66114:0crwdne66114:0

note: Label of the branch_code (Data) field in DocType 'Bank Account' Label of the branch_code (Data) field in DocType 'Bank Guarantee' Label of the branch_code (Read Only) field in DocType 'Payment Request'
en: Branch Code
eo_UY: crwdns133064:0crwdne133064:0

note: Option for the 'Apply On' (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Option for the 'Apply Rule On Other' (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the other_brand (Link) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the brand (Link) field in DocType 'Pricing Rule Brand' Option for the 'Apply On' (
en: Brand
eo_UY: crwdns66130:0crwdne66130:0

note: Label of the brand_defaults (Table) field in DocType 'Brand'
en: Brand Defaults
eo_UY: crwdns133066:0crwdne133066:0

note: Label of the brand (Data) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the brand (Data) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the brand (Link) field in DocType 'Sales Order Item' Label of the brand (Data) field in DocType 'Brand' Label of the brand (Link) field in DocType 'Delivery Note Ite
en: Brand Name
eo_UY: crwdns133068:0crwdne133068:0

note: Option for the 'Maintenance Type' (Select) field in DocType 'Maintenance Visit'
en: Breakdown
eo_UY: crwdns133070:0crwdne133070:0

en: Broadcasting
eo_UY: crwdns143352:0crwdne143352:0

en: Brokerage
eo_UY: crwdns143354:0crwdne143354:0

en: Browse BOM
eo_UY: crwdns66180:0crwdne66180:0

note: Name of a UOM
en: Btu (It)
eo_UY: crwdns112224:0crwdne112224:0

note: Name of a UOM
en: Btu (Mean)
eo_UY: crwdns112226:0crwdne112226:0

note: Name of a UOM
en: Btu (Th)
eo_UY: crwdns112228:0crwdne112228:0

note: Name of a UOM
en: Btu/Hour
eo_UY: crwdns112230:0crwdne112230:0

note: Name of a UOM
en: Btu/Minutes
eo_UY: crwdns112232:0crwdne112232:0

note: Name of a UOM
en: Btu/Seconds
eo_UY: crwdns112234:0crwdne112234:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Accounting Workspace
en: Budget
eo_UY: crwdns66182:0crwdne66182:0

note: Name of a DocType
en: Budget Account
eo_UY: crwdns66186:0crwdne66186:0

note: Label of the accounts (Table) field in DocType 'Budget'
en: Budget Accounts
eo_UY: crwdns133072:0crwdne133072:0

note: Label of the budget_against (Select) field in DocType 'Budget'
en: Budget Against
eo_UY: crwdns66190:0crwdne66190:0

note: Label of the budget_amount (Currency) field in DocType 'Budget Account'
en: Budget Amount
eo_UY: crwdns133074:0crwdne133074:0

note: Label of the budget_detail (Section Break) field in DocType 'Company'
en: Budget Detail
eo_UY: crwdns133076:0crwdne133076:0

en: Budget Exceeded
eo_UY: crwdns66198:0crwdne66198:0

en: Budget List
eo_UY: crwdns66200:0crwdne66200:0

note: Name of a report Label of a Link in the Accounting Workspace
en: Budget Variance Report
eo_UY: crwdns66202:0crwdne66202:0

en: Budget cannot be assigned against Group Account {0}
eo_UY: crwdns66204:0{0}crwdne66204:0

en: Budget cannot be assigned against {0}, as it's not an Income or Expense account
eo_UY: crwdns66206:0{0}crwdne66206:0

en: Budgets
eo_UY: crwdns66208:0crwdne66208:0

en: Build All?
eo_UY: crwdns66210:0crwdne66210:0

en: Build Tree
eo_UY: crwdns66212:0crwdne66212:0

en: Buildable Qty
eo_UY: crwdns66214:0crwdne66214:0

en: Buildings
eo_UY: crwdns66216:0crwdne66216:0

note: Name of a DocType
en: Bulk Transaction Log
eo_UY: crwdns66218:0crwdne66218:0

note: Name of a DocType
en: Bulk Transaction Log Detail
eo_UY: crwdns66220:0crwdne66220:0

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Bulk Update
eo_UY: crwdns143172:0crwdne143172:0

note: Label of the packed_items (Table) field in DocType 'Quotation' Label of the bundle_items_section (Section Break) field in DocType 'Quotation'
en: Bundle Items
eo_UY: crwdns133078:0crwdne133078:0

en: Bundle Qty
eo_UY: crwdns66226:0crwdne66226:0

note: Name of a UOM
en: Bushel (UK)
eo_UY: crwdns112236:0crwdne112236:0

note: Name of a UOM
en: Bushel (US Dry Level)
eo_UY: crwdns112238:0crwdne112238:0

en: Business Analyst
eo_UY: crwdns143356:0crwdne143356:0

en: Business Development Manager
eo_UY: crwdns143358:0crwdne143358:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Call Log'
en: Busy
eo_UY: crwdns133080:0crwdne133080:0

en: Buy
eo_UY: crwdns66230:0crwdne66230:0

note: Description of a DocType
en: Buyer of Goods and Services.
eo_UY: crwdns111632:0crwdne111632:0

note: Label of the buying (Check) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the buying (Check) field in DocType 'Promotional Scheme' Option for the 'Shipping Rule Type' (Select) field in DocType 'Shipping Rule' Group in Subscription's connections Name of a Workspace Label of a Card Break in the Buying Work
en: Buying
eo_UY: crwdns66232:0crwdne66232:0

note: Label of the sales_settings (Section Break) field in DocType 'Company'
en: Buying & Selling Settings
eo_UY: crwdns133082:0crwdne133082:0

en: Buying Amount
eo_UY: crwdns66252:0crwdne66252:0

en: Buying Price List
eo_UY: crwdns66254:0crwdne66254:0

en: Buying Rate
eo_UY: crwdns66256:0crwdne66256:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Buying Workspace Label of a Link in the Settings Workspace Label of a shortcut in the Settings Workspace
en: Buying Settings
eo_UY: crwdns66258:0crwdne66258:0

note: Label of the buying_and_selling_tab (Tab Break) field in DocType 'Company'
en: Buying and Selling
eo_UY: crwdns133084:0crwdne133084:0

en: Buying must be checked, if Applicable For is selected as {0}
eo_UY: crwdns66264:0{0}crwdne66264:0

en: By default, the Supplier Name is set as per the Supplier Name entered. If you want Suppliers to be named by a <a href='https://docs.erpnext.com/docs/user/manual/en/setting-up/settings/naming-series' target='_blank'>Naming Series</a> choose the 'Naming Series' option.
eo_UY: crwdns66266:0crwdne66266:0

note: Label of the bypass_credit_limit_check (Check) field in DocType 'Customer Credit Limit'
en: Bypass Credit Limit Check at Sales Order
eo_UY: crwdns133086:0crwdne133086:0

en: Bypass credit check at Sales Order
eo_UY: crwdns66272:0crwdne66272:0

note: Label of the cc_to (Link) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: CC To
eo_UY: crwdns133088:0crwdne133088:0

note: Option for the 'Barcode Type' (Select) field in DocType 'Item Barcode'
en: CODE-39
eo_UY: crwdns133090:0crwdne133090:0

note: Name of a report
en: COGS By Item Group
eo_UY: crwdns66280:0crwdne66280:0

en: COGS Debit
eo_UY: crwdns66282:0crwdne66282:0

note: Name of a Workspace Label of a Card Break in the Home Workspace
en: CRM
eo_UY: crwdns66284:0crwdne66284:0

note: Name of a DocType
en: CRM Note
eo_UY: crwdns66286:0crwdne66286:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the CRM Workspace Label of a Link in the Settings Workspace
en: CRM Settings
eo_UY: crwdns66288:0crwdne66288:0

en: CWIP Account
eo_UY: crwdns66298:0crwdne66298:0

note: Name of a UOM
en: Caballeria
eo_UY: crwdns112240:0crwdne112240:0

note: Name of a UOM
en: Cable Length
eo_UY: crwdns112242:0crwdne112242:0

note: Name of a UOM
en: Cable Length (UK)
eo_UY: crwdns112244:0crwdne112244:0

note: Name of a UOM
en: Cable Length (US)
eo_UY: crwdns112246:0crwdne112246:0

note: Label of the calculate_based_on (Select) field in DocType 'Shipping Rule'
en: Calculate Based On
eo_UY: crwdns133092:0crwdne133092:0

note: Label of the calculate_depreciation (Check) field in DocType 'Asset'
en: Calculate Depreciation
eo_UY: crwdns133094:0crwdne133094:0

note: Label of the calculate_arrival_time (Button) field in DocType 'Delivery Trip'
en: Calculate Estimated Arrival Times
eo_UY: crwdns133096:0crwdne133096:0

note: Label of the editable_bundle_item_rates (Check) field in DocType 'Selling Settings'
en: Calculate Product Bundle Price based on Child Items' Rates
eo_UY: crwdns133098:0crwdne133098:0

note: Label of the calculate_depr_using_total_days (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Calculate daily depreciation using total days in depreciation period
eo_UY: crwdns142922:0crwdne142922:0

en: Calculated Bank Statement balance
eo_UY: crwdns66308:0crwdne66308:0

note: Label of the section_break_11 (Section Break) field in DocType 'Supplier Scorecard Period'
en: Calculations
eo_UY: crwdns133100:0crwdne133100:0

note: Label of the calendar_event (Link) field in DocType 'Appointment'
en: Calendar Event
eo_UY: crwdns133102:0crwdne133102:0

note: Option for the 'Maintenance Type' (Select) field in DocType 'Asset Maintenance Task'
en: Calibration
eo_UY: crwdns133104:0crwdne133104:0

note: Name of a UOM
en: Calibre
eo_UY: crwdns112248:0crwdne112248:0

en: Call Again
eo_UY: crwdns66316:0crwdne66316:0

en: Call Connected
eo_UY: crwdns66318:0crwdne66318:0

note: Label of the call_details_section (Section Break) field in DocType 'Call Log'
en: Call Details
eo_UY: crwdns133106:0crwdne133106:0

note: Description of the 'Duration' (Duration) field in DocType 'Call Log'
en: Call Duration in seconds
eo_UY: crwdns133108:0crwdne133108:0

en: Call Ended
eo_UY: crwdns66324:0crwdne66324:0

note: Label of the call_handling_schedule (Table) field in DocType 'Incoming Call Settings'
en: Call Handling Schedule
eo_UY: crwdns133110:0crwdne133110:0

note: Name of a DocType
en: Call Log
eo_UY: crwdns66328:0crwdne66328:0

en: Call Missed
eo_UY: crwdns66330:0crwdne66330:0

note: Label of the call_received_by (Link) field in DocType 'Call Log'
en: Call Received By
eo_UY: crwdns133112:0crwdne133112:0

note: Label of the call_receiving_device (Select) field in DocType 'Voice Call Settings'
en: Call Receiving Device
eo_UY: crwdns133114:0crwdne133114:0

note: Label of the call_routing (Select) field in DocType 'Incoming Call Settings'
en: Call Routing
eo_UY: crwdns133116:0crwdne133116:0

en: Call Schedule Row {0}: To time slot should always be ahead of From time slot.
eo_UY: crwdns66338:0{0}crwdne66338:0

note: Label of the section_break_11 (Section Break) field in DocType 'Call Log'
en: Call Summary
eo_UY: crwdns66340:0crwdne66340:0

en: Call Summary Saved
eo_UY: crwdns111634:0crwdne111634:0

note: Label of the call_type (Data) field in DocType 'Telephony Call Type'
en: Call Type
eo_UY: crwdns133118:0crwdne133118:0

en: Callback
eo_UY: crwdns66346:0crwdne66346:0

note: Name of a UOM
en: Calorie (Food)
eo_UY: crwdns112250:0crwdne112250:0

note: Name of a UOM
en: Calorie (It)
eo_UY: crwdns112252:0crwdne112252:0

note: Name of a UOM
en: Calorie (Mean)
eo_UY: crwdns112254:0crwdne112254:0

note: Name of a UOM
en: Calorie (Th)
eo_UY: crwdns112256:0crwdne112256:0

note: Name of a UOM
en: Calorie/Seconds
eo_UY: crwdns112258:0crwdne112258:0

note: Label of the campaign (Link) field in DocType 'Campaign Item' Label of the utm_campaign (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the utm_campaign (Link) field in DocType 'POS Profile' Option for the 'Applicable For' (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the campaign (Link) field in
en: Campaign
eo_UY: crwdns66348:0crwdne66348:0

note: Name of a report Label of a Link in the CRM Workspace
en: Campaign Efficiency
eo_UY: crwdns66374:0crwdne66374:0

note: Name of a DocType
en: Campaign Email Schedule
eo_UY: crwdns66376:0crwdne66376:0

note: Name of a DocType
en: Campaign Item
eo_UY: crwdns66378:0crwdne66378:0

note: Label of the campaign_name (Data) field in DocType 'Campaign' Option for the 'Campaign Naming By' (Select) field in DocType 'CRM Settings'
en: Campaign Name
eo_UY: crwdns133120:0crwdne133120:0

note: Label of the campaign_naming_by (Select) field in DocType 'CRM Settings'
en: Campaign Naming By
eo_UY: crwdns133122:0crwdne133122:0

note: Label of the campaign_schedules_section (Section Break) field in DocType 'Campaign' Label of the campaign_schedules (Table) field in DocType 'Campaign'
en: Campaign Schedules
eo_UY: crwdns133124:0crwdne133124:0

en: Can be approved by {0}
eo_UY: crwdns66390:0{0}crwdne66390:0

en: Can not close Work Order. Since {0} Job Cards are in Work In Progress state.
eo_UY: crwdns66392:0{0}crwdne66392:0

en: Can not filter based on Cashier, if grouped by Cashier
eo_UY: crwdns66394:0crwdne66394:0

en: Can not filter based on Child Account, if grouped by Account
eo_UY: crwdns66396:0crwdne66396:0

en: Can not filter based on Customer, if grouped by Customer
eo_UY: crwdns66398:0crwdne66398:0

en: Can not filter based on POS Profile, if grouped by POS Profile
eo_UY: crwdns66400:0crwdne66400:0

en: Can not filter based on Payment Method, if grouped by Payment Method
eo_UY: crwdns66402:0crwdne66402:0

en: Can not filter based on Voucher No, if grouped by Voucher
eo_UY: crwdns66404:0crwdne66404:0

en: Can only make payment against unbilled {0}
eo_UY: crwdns66406:0{0}crwdne66406:0

en: Can refer row only if the charge type is 'On Previous Row Amount' or 'Previous Row Total'
eo_UY: crwdns66408:0crwdne66408:0

en: Can't change the valuation method, as there are transactions against some items which do not have its own valuation method
eo_UY: crwdns66410:0crwdne66410:0

en: Can't disable batch wise valuation for active batches.
eo_UY: crwdns142820:0crwdne142820:0

en: Can't disable batch wise valuation for items with FIFO valuation method.
eo_UY: crwdns142822:0crwdne142822:0

en: Cancel
eo_UY: crwdns111636:0crwdne111636:0

note: Label of the cancel_at_period_end (Check) field in DocType 'Subscription'
en: Cancel At End Of Period
eo_UY: crwdns133126:0crwdne133126:0

en: Cancel Material Visit {0} before cancelling this Warranty Claim
eo_UY: crwdns66414:0{0}crwdne66414:0

en: Cancel Material Visits {0} before cancelling this Maintenance Visit
eo_UY: crwdns66416:0{0}crwdne66416:0

en: Cancel Subscription
eo_UY: crwdns66418:0crwdne66418:0

note: Label of the cancel_after_grace (Check) field in DocType 'Subscription Settings'
en: Cancel Subscription After Grace Period
eo_UY: crwdns133128:0crwdne133128:0

note: Label of the cancelation_date (Date) field in DocType 'Subscription'
en: Cancelation Date
eo_UY: crwdns133130:0crwdne133130:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Closing Stock Balance' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Call Log'
en: Canceled
eo_UY: crwdns66424:0crwdne66424:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Bank Transaction' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Dunning' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Invoice Discounting' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Payment Entry' Option for the 'Status' (Select) 
en: Cancelled
eo_UY: crwdns66430:0crwdne66430:0

en: Cannot Calculate Arrival Time as Driver Address is Missing.
eo_UY: crwdns66520:0crwdne66520:0

en: Cannot Merge
eo_UY: crwdns66522:0crwdne66522:0

en: Cannot Optimize Route as Driver Address is Missing.
eo_UY: crwdns66524:0crwdne66524:0

en: Cannot Relieve Employee
eo_UY: crwdns66526:0crwdne66526:0

en: Cannot Resubmit Ledger entries for vouchers in Closed fiscal year.
eo_UY: crwdns66528:0crwdne66528:0

en: Cannot amend {0} {1}, please create a new one instead.
eo_UY: crwdns66530:0{0}crwdnd66530:0{1}crwdne66530:0

en: Cannot apply TDS against multiple parties in one entry
eo_UY: crwdns66532:0crwdne66532:0

en: Cannot be a fixed asset item as Stock Ledger is created.
eo_UY: crwdns66534:0crwdne66534:0

en: Cannot cancel as processing of cancelled documents is pending.
eo_UY: crwdns66538:0crwdne66538:0

en: Cannot cancel because submitted Stock Entry {0} exists
eo_UY: crwdns66540:0{0}crwdne66540:0

en: Cannot cancel the transaction. Reposting of item valuation on submission is not completed yet.
eo_UY: crwdns66542:0crwdne66542:0

en: Cannot cancel this document as it is linked with submitted asset {0}. Please cancel it to continue.
eo_UY: crwdns66544:0{0}crwdne66544:0

en: Cannot cancel transaction for Completed Work Order.
eo_UY: crwdns66546:0crwdne66546:0

en: Cannot change Attributes after stock transaction. Make a new Item and transfer stock to the new Item
eo_UY: crwdns66548:0crwdne66548:0

en: Cannot change Fiscal Year Start Date and Fiscal Year End Date once the Fiscal Year is saved.
eo_UY: crwdns66550:0crwdne66550:0

en: Cannot change Reference Document Type.
eo_UY: crwdns66552:0crwdne66552:0

en: Cannot change Service Stop Date for item in row {0}
eo_UY: crwdns66554:0{0}crwdne66554:0

en: Cannot change Variant properties after stock transaction. You will have to make a new Item to do this.
eo_UY: crwdns66556:0crwdne66556:0

en: Cannot change company's default currency, because there are existing transactions. Transactions must be cancelled to change the default currency.
eo_UY: crwdns66558:0crwdne66558:0

en: Cannot complete task {0} as its dependant task {1} are not completed / cancelled.
eo_UY: crwdns66560:0{0}crwdnd66560:0{1}crwdne66560:0

en: Cannot convert Cost Center to ledger as it has child nodes
eo_UY: crwdns66562:0crwdne66562:0

en: Cannot convert Task to non-group because the following child Tasks exist: {0}.
eo_UY: crwdns66564:0{0}crwdne66564:0

en: Cannot convert to Group because Account Type is selected.
eo_UY: crwdns66566:0crwdne66566:0

en: Cannot covert to Group because Account Type is selected.
eo_UY: crwdns66568:0crwdne66568:0

en: Cannot create Stock Reservation Entries for future dated Purchase Receipts.
eo_UY: crwdns66570:0crwdne66570:0

en: Cannot create a pick list for Sales Order {0} because it has reserved stock. Please unreserve the stock in order to create a pick list.
eo_UY: crwdns66574:0{0}crwdne66574:0

en: Cannot create accounting entries against disabled accounts: {0}
eo_UY: crwdns66576:0{0}crwdne66576:0

en: Cannot deactivate or cancel BOM as it is linked with other BOMs
eo_UY: crwdns66578:0crwdne66578:0

en: Cannot declare as lost, because Quotation has been made.
eo_UY: crwdns66580:0crwdne66580:0

en: Cannot deduct when category is for 'Valuation' or 'Valuation and Total'
eo_UY: crwdns66582:0crwdne66582:0

en: Cannot delete Exchange Gain/Loss row
eo_UY: crwdns151892:0crwdne151892:0

en: Cannot delete Serial No {0}, as it is used in stock transactions
eo_UY: crwdns66584:0{0}crwdne66584:0

en: Cannot disable batch wise valuation for FIFO valuation method.
eo_UY: crwdns142824:0crwdne142824:0

en: Cannot enqueue multi docs for one company. {0} is already queued/running for company: {1}
eo_UY: crwdns111640:0{0}crwdnd111640:0{1}crwdne111640:0

en: Cannot ensure delivery by Serial No as Item {0} is added with and without Ensure Delivery by Serial No.
eo_UY: crwdns66586:0{0}crwdne66586:0

en: Cannot find Item with this Barcode
eo_UY: crwdns66588:0crwdne66588:0

en: Cannot find a default warehouse for item {0}. Please set one in the Item Master or in Stock Settings.
eo_UY: crwdns143360:0{0}crwdne143360:0

en: Cannot make any transactions until the deletion job is completed
eo_UY: crwdns111642:0crwdne111642:0

en: Cannot overbill for Item {0} in row {1} more than {2}. To allow over-billing, please set allowance in Accounts Settings
eo_UY: crwdns66592:0{0}crwdnd66592:0{1}crwdnd66592:0{2}crwdne66592:0

en: Cannot produce more Item {0} than Sales Order quantity {1}
eo_UY: crwdns66594:0{0}crwdnd66594:0{1}crwdne66594:0

en: Cannot produce more item for {0}
eo_UY: crwdns66596:0{0}crwdne66596:0

en: Cannot produce more than {0} items for {1}
eo_UY: crwdns66598:0{0}crwdnd66598:0{1}crwdne66598:0

en: Cannot receive from customer against negative outstanding
eo_UY: crwdns66600:0crwdne66600:0

en: Cannot refer row number greater than or equal to current row number for this Charge type
eo_UY: crwdns66602:0crwdne66602:0

en: Cannot retrieve link token for update. Check Error Log for more information
eo_UY: crwdns66604:0crwdne66604:0

en: Cannot retrieve link token. Check Error Log for more information
eo_UY: crwdns66606:0crwdne66606:0

en: Cannot select charge type as 'On Previous Row Amount' or 'On Previous Row Total' for first row
eo_UY: crwdns66608:0crwdne66608:0

en: Cannot set as Lost as Sales Order is made.
eo_UY: crwdns66610:0crwdne66610:0

en: Cannot set authorization on basis of Discount for {0}
eo_UY: crwdns66612:0{0}crwdne66612:0

en: Cannot set multiple Item Defaults for a company.
eo_UY: crwdns66614:0crwdne66614:0

en: Cannot set quantity less than delivered quantity
eo_UY: crwdns66616:0crwdne66616:0

en: Cannot set quantity less than received quantity
eo_UY: crwdns66618:0crwdne66618:0

en: Cannot set the field <b>{0}</b> for copying in variants
eo_UY: crwdns66620:0{0}crwdne66620:0

en: Cannot {0} from {1} without any negative outstanding invoice
eo_UY: crwdns151820:0{0}crwdnd151820:0{1}crwdne151820:0

note: Label of the canonical_uri (Data) field in DocType 'Code List'
en: Canonical URI
eo_UY: crwdns151668:0crwdne151668:0

note: Label of the capacity (Float) field in DocType 'Putaway Rule'
en: Capacity
eo_UY: crwdns133132:0crwdne133132:0

en: Capacity (Stock UOM)
eo_UY: crwdns66626:0crwdne66626:0

note: Label of the capacity_planning (Section Break) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Capacity Planning
eo_UY: crwdns133134:0crwdne133134:0

en: Capacity Planning Error, planned start time can not be same as end time
eo_UY: crwdns66630:0crwdne66630:0

note: Label of the capacity_planning_for_days (Int) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Capacity Planning For (Days)
eo_UY: crwdns133136:0crwdne133136:0

note: Label of the stock_capacity (Float) field in DocType 'Putaway Rule'
en: Capacity in Stock UOM
eo_UY: crwdns133138:0crwdne133138:0

en: Capacity must be greater than 0
eo_UY: crwdns66636:0crwdne66636:0

en: Capital Equipment
eo_UY: crwdns104544:0crwdne104544:0

en: Capital Stock
eo_UY: crwdns66640:0crwdne66640:0

note: Label of the capital_work_in_progress_account (Link) field in DocType 'Asset Category Account' Label of the capital_work_in_progress_account (Link) field in DocType 'Company'
en: Capital Work In Progress Account
eo_UY: crwdns133140:0crwdne133140:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account'
en: Capital Work in Progress
eo_UY: crwdns66646:0crwdne66646:0

note: Option for the 'Entry Type' (Select) field in DocType 'Asset Capitalization'
en: Capitalization
eo_UY: crwdns133142:0crwdne133142:0

note: Label of the capitalization_method (Select) field in DocType 'Asset Capitalization'
en: Capitalization Method
eo_UY: crwdns133144:0crwdne133144:0

en: Capitalize Asset
eo_UY: crwdns66654:0crwdne66654:0

note: Label of the capitalize_repair_cost (Check) field in DocType 'Asset Repair'
en: Capitalize Repair Cost
eo_UY: crwdns133146:0crwdne133146:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Asset'
en: Capitalized
eo_UY: crwdns133148:0crwdne133148:0

note: Name of a UOM
en: Carat
eo_UY: crwdns112260:0crwdne112260:0

note: Title of an incoterm
en: Carriage Paid To
eo_UY: crwdns143362:0crwdne143362:0

note: Title of an incoterm
en: Carriage and Insurance Paid to
eo_UY: crwdns143364:0crwdne143364:0

note: Label of the carrier (Data) field in DocType 'Shipment'
en: Carrier
eo_UY: crwdns133152:0crwdne133152:0

note: Label of the carrier_service (Data) field in DocType 'Shipment'
en: Carrier Service
eo_UY: crwdns133154:0crwdne133154:0

note: Label of the carry_forward_communication_and_comments (Check) field in DocType 'CRM Settings'
en: Carry Forward Communication and Comments
eo_UY: crwdns133156:0crwdne133156:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account' Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Mode of Payment' Option for the 'Salary Mode' (Select) field in DocType 'Employee'
en: Cash
eo_UY: crwdns66670:0crwdne66670:0

note: Option for the 'Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry' Option for the 'Journal Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Template'
en: Cash Entry
eo_UY: crwdns133158:0crwdne133158:0

note: Name of a report Label of a Link in the Financial Reports Workspace
en: Cash Flow
eo_UY: crwdns66682:0crwdne66682:0

en: Cash Flow Statement
eo_UY: crwdns66684:0crwdne66684:0

en: Cash Flow from Financing
eo_UY: crwdns66686:0crwdne66686:0

en: Cash Flow from Investing
eo_UY: crwdns66688:0crwdne66688:0

en: Cash Flow from Operations
eo_UY: crwdns66690:0crwdne66690:0

en: Cash In Hand
eo_UY: crwdns66692:0crwdne66692:0

en: Cash or Bank Account is mandatory for making payment entry
eo_UY: crwdns66694:0crwdne66694:0

note: Label of the cash_bank_account (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the cash_bank_account (Link) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the cash_bank_account (Link) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Cash/Bank Account
eo_UY: crwdns133160:0crwdne133160:0

note: Label of the user (Link) field in DocType 'POS Closing Entry' Label of the user (Link) field in DocType 'POS Opening Entry'
en: Cashier
eo_UY: crwdns66702:0crwdne66702:0

note: Name of a DocType
en: Cashier Closing
eo_UY: crwdns66708:0crwdne66708:0

note: Name of a DocType
en: Cashier Closing Payments
eo_UY: crwdns66710:0crwdne66710:0

note: Label of the catch_all (Link) field in DocType 'Communication Medium'
en: Catch All
eo_UY: crwdns133162:0crwdne133162:0

note: Label of the category (Link) field in DocType 'UOM Conversion Factor'
en: Category
eo_UY: crwdns133164:0crwdne133164:0

note: Label of the category_details_section (Section Break) field in DocType 'Tax Withholding Category'
en: Category Details
eo_UY: crwdns133166:0crwdne133166:0

note: Label of the category_name (Data) field in DocType 'Tax Withholding Category' Label of the category_name (Data) field in DocType 'UOM Category'
en: Category Name
eo_UY: crwdns133168:0crwdne133168:0

en: Category-wise Asset Value
eo_UY: crwdns66722:0crwdne66722:0

en: Caution
eo_UY: crwdns66724:0crwdne66724:0

en: Caution: This might alter frozen accounts.
eo_UY: crwdns66726:0crwdne66726:0

note: Label of the cell_number (Data) field in DocType 'Driver'
en: Cellphone Number
eo_UY: crwdns133170:0crwdne133170:0

note: Name of a UOM
en: Celsius
eo_UY: crwdns112262:0crwdne112262:0

note: Name of a UOM
en: Cental
eo_UY: crwdns112264:0crwdne112264:0

note: Name of a UOM
en: Centiarea
eo_UY: crwdns112266:0crwdne112266:0

note: Name of a UOM
en: Centigram/Litre
eo_UY: crwdns112268:0crwdne112268:0

note: Name of a UOM
en: Centilitre
eo_UY: crwdns112270:0crwdne112270:0

note: Name of a UOM
en: Centimeter
eo_UY: crwdns112272:0crwdne112272:0

note: Label of the certificate_attachement (Attach) field in DocType 'Asset Maintenance Log'
en: Certificate
eo_UY: crwdns133172:0crwdne133172:0

note: Label of the certificate_details_section (Section Break) field in DocType 'Lower Deduction Certificate'
en: Certificate Details
eo_UY: crwdns133174:0crwdne133174:0

note: Label of the certificate_limit (Currency) field in DocType 'Lower Deduction Certificate'
en: Certificate Limit
eo_UY: crwdns133176:0crwdne133176:0

note: Label of the certificate_no (Data) field in DocType 'Lower Deduction Certificate'
en: Certificate No
eo_UY: crwdns133178:0crwdne133178:0

note: Label of the certificate_required (Check) field in DocType 'Asset Maintenance Task'
en: Certificate Required
eo_UY: crwdns133180:0crwdne133180:0

note: Name of a UOM
en: Chain
eo_UY: crwdns112274:0crwdne112274:0

note: Label of the change_amount (Currency) field in DocType 'POS Invoice' Label of the change_amount (Currency) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Change Amount
eo_UY: crwdns133182:0crwdne133182:0

en: Change Release Date
eo_UY: crwdns66746:0crwdne66746:0

note: Label of the stock_value_difference (Float) field in DocType 'Serial and Batch Entry' Label of the stock_value_difference (Currency) field in DocType 'Stock Ledger Entry'
en: Change in Stock Value
eo_UY: crwdns66748:0crwdne66748:0

en: Change the account type to Receivable or select a different account.
eo_UY: crwdns66754:0crwdne66754:0

note: Description of the 'Last Integration Date' (Date) field in DocType 'Bank Account'
en: Change this date manually to setup the next synchronization start date
eo_UY: crwdns133184:0crwdne133184:0

en: Changed customer name to '{}' as '{}' already exists.
eo_UY: crwdns66758:0crwdne66758:0

note: Label of the section_break_88 (Section Break) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Changes
eo_UY: crwdns133186:0crwdne133186:0

en: Changes in {0}
eo_UY: crwdns111644:0{0}crwdne111644:0

en: Changing Customer Group for the selected Customer is not allowed.
eo_UY: crwdns66762:0crwdne66762:0

note: Option for the 'Lead Type' (Select) field in DocType 'Lead'
en: Channel Partner
eo_UY: crwdns133188:0crwdne133188:0

en: Charge of type 'Actual' in row {0} cannot be included in Item Rate or Paid Amount
eo_UY: crwdns66766:0{0}crwdne66766:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account'
en: Chargeable
eo_UY: crwdns104546:0crwdne104546:0

note: Label of the charges (Currency) field in DocType 'Bank Guarantee'
en: Charges Incurred
eo_UY: crwdns133190:0crwdne133190:0

en: Charges are updated in Purchase Receipt against each item
eo_UY: crwdns111646:0crwdne111646:0

en: Charges will be distributed proportionately based on item qty or amount, as per your selection
eo_UY: crwdns111648:0crwdne111648:0

en: Chart
eo_UY: crwdns66774:0crwdne66774:0

note: Label of the tab_break_dpet (Tab Break) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Chart Of Accounts
eo_UY: crwdns133192:0crwdne133192:0

note: Label of the chart_of_accounts (Select) field in DocType 'Company'
en: Chart Of Accounts Template
eo_UY: crwdns133194:0crwdne133194:0

note: Label of the chart_preview (Section Break) field in DocType 'Chart of Accounts Importer'
en: Chart Preview
eo_UY: crwdns133196:0crwdne133196:0

note: Label of the chart_tree (HTML) field in DocType 'Chart of Accounts Importer'
en: Chart Tree
eo_UY: crwdns133198:0crwdne133198:0

note: Label of a Link in the Accounting Workspace Label of a shortcut in the Accounting Workspace Label of the chart_of_accounts (Attach) field in DocType 'Tally Migration' Label of the section_break_28 (Section Break) field in DocType 'Company' Label of a Link in the Home Workspace
en: Chart of Accounts
eo_UY: crwdns66784:0crwdne66784:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Accounting Workspace Label of a Link in the Home Workspace
en: Chart of Accounts Importer
eo_UY: crwdns66792:0crwdne66792:0

note: Label of a Link in the Accounting Workspace
en: Chart of Cost Centers
eo_UY: crwdns66796:0crwdne66796:0

en: Charts Based On
eo_UY: crwdns66800:0crwdne66800:0

note: Label of the chassis_no (Data) field in DocType 'Vehicle'
en: Chassis No
eo_UY: crwdns133200:0crwdne133200:0

note: Option for the 'Communication Medium Type' (Select) field in DocType 'Communication Medium'
en: Chat
eo_UY: crwdns133202:0crwdne133202:0

note: Label of the check_supplier_invoice_uniqueness (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Check Supplier Invoice Number Uniqueness
eo_UY: crwdns133204:0crwdne133204:0

note: Description of the 'Is Container' (Check) field in DocType 'Location'
en: Check if it is a hydroponic unit
eo_UY: crwdns133208:0crwdne133208:0

note: Description of the 'Skip Material Transfer to WIP Warehouse' (Check) field in DocType 'Work Order'
en: Check if material transfer entry is not required
eo_UY: crwdns133210:0crwdne133210:0

note: Label of the warehouse_group (Link) field in DocType 'Item Reorder'
en: Check in (group)
eo_UY: crwdns133212:0crwdne133212:0

note: Description of the 'Must be Whole Number' (Check) field in DocType 'UOM'
en: Check this to disallow fractions. (for Nos)
eo_UY: crwdns133214:0crwdne133214:0

note: Label of the checked_on (Datetime) field in DocType 'Ledger Health'
en: Checked On
eo_UY: crwdns133216:0crwdne133216:0

note: Description of the 'Round Off Tax Amount' (Check) field in DocType 'Tax Withholding Category'
en: Checking this will round off the tax amount to the nearest integer
eo_UY: crwdns133218:0crwdne133218:0

en: Checkout
eo_UY: crwdns111650:0crwdne111650:0

en: Checkout Order / Submit Order / New Order
eo_UY: crwdns66826:0crwdne66826:0

en: Chemical
eo_UY: crwdns143366:0crwdne143366:0

note: Option for the 'Salary Mode' (Select) field in DocType 'Employee'
en: Cheque
eo_UY: crwdns66828:0crwdne66828:0

note: Label of the cheque_date (Date) field in DocType 'Bank Clearance Detail'
en: Cheque Date
eo_UY: crwdns133220:0crwdne133220:0

note: Label of the cheque_height (Float) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: Cheque Height
eo_UY: crwdns133222:0crwdne133222:0

note: Label of the cheque_number (Data) field in DocType 'Bank Clearance Detail'
en: Cheque Number
eo_UY: crwdns133224:0crwdne133224:0

note: Name of a DocType
en: Cheque Print Template
eo_UY: crwdns66838:0crwdne66838:0

note: Label of the cheque_size (Select) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: Cheque Size
eo_UY: crwdns133226:0crwdne133226:0

note: Label of the cheque_width (Float) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: Cheque Width
eo_UY: crwdns133228:0crwdne133228:0

note: Label of the reference_date (Date) field in DocType 'Payment Entry'
en: Cheque/Reference Date
eo_UY: crwdns66844:0crwdne66844:0

note: Label of the reference_no (Data) field in DocType 'Payment Entry'
en: Cheque/Reference No
eo_UY: crwdns66848:0crwdne66848:0

en: Cheques Required
eo_UY: crwdns66852:0crwdne66852:0

note: Name of a report
en: Cheques and Deposits Incorrectly cleared
eo_UY: crwdns148600:0crwdne148600:0

en: Cheques and Deposits incorrectly cleared
eo_UY: crwdns66854:0crwdne66854:0

en: Chief Executive Officer
eo_UY: crwdns143368:0crwdne143368:0

en: Chief Financial Officer
eo_UY: crwdns143370:0crwdne143370:0

en: Chief Operating Officer
eo_UY: crwdns143372:0crwdne143372:0

en: Chief Technology Officer
eo_UY: crwdns143374:0crwdne143374:0

note: Label of the child_docname (Data) field in DocType 'Pricing Rule Detail'
en: Child Docname
eo_UY: crwdns133230:0crwdne133230:0

en: Child Task exists for this Task. You can not delete this Task.
eo_UY: crwdns66858:0crwdne66858:0

en: Child nodes can be only created under 'Group' type nodes
eo_UY: crwdns66860:0crwdne66860:0

en: Child warehouse exists for this warehouse. You can not delete this warehouse.
eo_UY: crwdns66862:0crwdne66862:0

note: Option for the 'Capitalization Method' (Select) field in DocType 'Asset Capitalization'
en: Choose a WIP composite asset
eo_UY: crwdns133232:0crwdne133232:0

en: Circular Reference Error
eo_UY: crwdns66866:0crwdne66866:0

note: Label of the city (Data) field in DocType 'Lead' Label of the city (Data) field in DocType 'Opportunity' Label of the city (Data) field in DocType 'Warehouse'
en: City
eo_UY: crwdns66868:0crwdne66868:0

note: Label of the class_per (Data) field in DocType 'Employee Education'
en: Class / Percentage
eo_UY: crwdns133234:0crwdne133234:0

note: Description of a DocType
en: Classification of Customers by region
eo_UY: crwdns111652:0crwdne111652:0

note: Label of the more_information (Text Editor) field in DocType 'Bank Guarantee'
en: Clauses and Conditions
eo_UY: crwdns133236:0crwdne133236:0

en: Clear Demo Data
eo_UY: crwdns111654:0crwdne111654:0

note: Label of the clear_notifications (Check) field in DocType 'Transaction Deletion Record'
en: Clear Notifications
eo_UY: crwdns133238:0crwdne133238:0

note: Label of the clear_table (Button) field in DocType 'Holiday List'
en: Clear Table
eo_UY: crwdns133240:0crwdne133240:0

note: Label of the clearance_date (Date) field in DocType 'Bank Clearance Detail' Label of the clearance_date (Date) field in DocType 'Bank Transaction Payments' Label of the clearance_date (Date) field in DocType 'Journal Entry' Label of the clearance_date (Date) field in DocType 'Payment Entry' Label of
en: Clearance Date
eo_UY: crwdns66882:0crwdne66882:0

en: Clearance Date not mentioned
eo_UY: crwdns66896:0crwdne66896:0

en: Clearance Date updated
eo_UY: crwdns66898:0crwdne66898:0

en: Clearing Demo Data...
eo_UY: crwdns66900:0crwdne66900:0

en: Click on 'Get Finished Goods for Manufacture' to fetch the items from the above Sales Orders. Items only for which a BOM is present will be fetched.
eo_UY: crwdns66902:0crwdne66902:0

en: Click on Add to Holidays. This will populate the holidays table with all the dates that fall on the selected weekly off. Repeat the process for populating the dates for all your weekly holidays
eo_UY: crwdns66904:0crwdne66904:0

en: Click on Get Sales Orders to fetch sales orders based on the above filters.
eo_UY: crwdns66906:0crwdne66906:0

note: Description of the 'Import Invoices' (Button) field in DocType 'Import Supplier Invoice'
en: Click on Import Invoices button once the zip file has been attached to the document. Any errors related to processing will be shown in the Error Log.
eo_UY: crwdns133242:0crwdne133242:0

en: Click on the link below to verify your email and confirm the appointment
eo_UY: crwdns66910:0crwdne66910:0

en: Click to add email / phone
eo_UY: crwdns111658:0crwdne111658:0

note: Option for the 'Lead Type' (Select) field in DocType 'Lead'
en: Client
eo_UY: crwdns133244:0crwdne133244:0

note: Label of the client_id (Data) field in DocType 'QuickBooks Migrator'
en: Client ID
eo_UY: crwdns133246:0crwdne133246:0

note: Label of the client_secret (Data) field in DocType 'QuickBooks Migrator'
en: Client Secret
eo_UY: crwdns133248:0crwdne133248:0

en: Close
eo_UY: crwdns66918:0crwdne66918:0

note: Label of the close_issue_after_days (Int) field in DocType 'Support Settings'
en: Close Issue After Days
eo_UY: crwdns133250:0crwdne133250:0

en: Close Loan
eo_UY: crwdns66922:0crwdne66922:0

note: Label of the close_opportunity_after_days (Int) field in DocType 'CRM Settings'
en: Close Replied Opportunity After Days
eo_UY: crwdns133252:0crwdne133252:0

en: Close the POS
eo_UY: crwdns66926:0crwdne66926:0

note: Label of the closed (Check) field in DocType 'Closed Document' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'POS Opening Entry' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Purchase Order' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Appointment' Option for the 'Status' (Select) fie
en: Closed
eo_UY: crwdns66928:0crwdne66928:0

note: Name of a DocType
en: Closed Document
eo_UY: crwdns66960:0crwdne66960:0

note: Label of the closed_documents (Table) field in DocType 'Accounting Period'
en: Closed Documents
eo_UY: crwdns133254:0crwdne133254:0

en: Closed Work Order can not be stopped or Re-opened
eo_UY: crwdns66964:0crwdne66964:0

en: Closed order cannot be cancelled. Unclose to cancel.
eo_UY: crwdns66966:0crwdne66966:0

note: Label of the expected_closing (Date) field in DocType 'Prospect Opportunity'
en: Closing
eo_UY: crwdns133256:0crwdne133256:0

en: Closing (Cr)
eo_UY: crwdns66970:0crwdne66970:0

en: Closing (Dr)
eo_UY: crwdns66972:0crwdne66972:0

en: Closing (Opening + Total)
eo_UY: crwdns66974:0crwdne66974:0

note: Label of the closing_account_head (Link) field in DocType 'Period Closing Voucher'
en: Closing Account Head
eo_UY: crwdns133258:0crwdne133258:0

en: Closing Account {0} must be of type Liability / Equity
eo_UY: crwdns66978:0{0}crwdne66978:0

note: Label of the closing_amount (Currency) field in DocType 'POS Closing Entry Detail'
en: Closing Amount
eo_UY: crwdns133260:0crwdne133260:0

note: Label of the bank_statement_closing_balance (Currency) field in DocType 'Bank Reconciliation Tool'
en: Closing Balance
eo_UY: crwdns66982:0crwdne66982:0

en: Closing Balance as per Bank Statement
eo_UY: crwdns66986:0crwdne66986:0

en: Closing Balance as per ERP
eo_UY: crwdns66988:0crwdne66988:0

note: Label of the closing_date (Date) field in DocType 'Account Closing Balance' Label of the closing_date (Date) field in DocType 'Task'
en: Closing Date
eo_UY: crwdns133262:0crwdne133262:0

note: Name of a DocType
en: Closing Stock Balance
eo_UY: crwdns66996:0crwdne66996:0

note: Label of the closing_text (Text Editor) field in DocType 'Dunning' Label of the closing_text (Text Editor) field in DocType 'Dunning Letter Text'
en: Closing Text
eo_UY: crwdns133266:0crwdne133266:0

note: Label of the code (Data) field in DocType 'QuickBooks Migrator' Label of the code (Data) field in DocType 'Incoterm'
en: Code
eo_UY: crwdns133268:0crwdne133268:0

note: Name of a DocType Label of the code_list (Link) field in DocType 'Common Code'
en: Code List
eo_UY: crwdns151670:0crwdne151670:0

en: Cold Calling
eo_UY: crwdns143376:0crwdne143376:0

en: Collapse All
eo_UY: crwdns67006:0crwdne67006:0

note: Label of the collect_progress (Check) field in DocType 'Project'
en: Collect Progress
eo_UY: crwdns133270:0crwdne133270:0

note: Label of the collection_factor (Currency) field in DocType 'Loyalty Program Collection'
en: Collection Factor (=1 LP)
eo_UY: crwdns133272:0crwdne133272:0

note: Label of the collection_rules (Table) field in DocType 'Loyalty Program'
en: Collection Rules
eo_UY: crwdns133274:0crwdne133274:0

note: Label of the rules (Section Break) field in DocType 'Loyalty Program'
en: Collection Tier
eo_UY: crwdns133276:0crwdne133276:0

note: Label of the standing_color (Select) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Standing' Standing' Label of the color (Color) field in DocType 'Task' Label of the color (Color) field in DocType 'Holiday List' Label of the color (Data) field in DocType 'Vehicle'
en: Color
eo_UY: crwdns133278:0crwdne133278:0

en: Colour
eo_UY: crwdns67026:0crwdne67026:0

note: Label of the file_field (Data) field in DocType 'Bank Transaction Mapping'
en: Column in Bank File
eo_UY: crwdns133280:0crwdne133280:0

en: Column {0}
eo_UY: crwdns111660:0{0}crwdne111660:0

en: Columns are not according to template. Please compare the uploaded file with standard template
eo_UY: crwdns143378:0crwdne143378:0

en: Combined invoice portion must equal 100%
eo_UY: crwdns67030:0crwdne67030:0

note: Label of the notes_tab (Tab Break) field in DocType 'Lead' Label of the notes_tab (Tab Break) field in DocType 'Opportunity' Label of the notes_section (Tab Break) field in DocType 'Prospect' Label of the comment_count (Float) field in DocType 'Video'
en: Comments
eo_UY: crwdns67032:0crwdne67032:0

en: Commercial
eo_UY: crwdns67042:0crwdne67042:0

note: Label of the sales_team_section_break (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the sales_team_section_break (Section Break) field in DocType 'Sales Invoice' 'Sales Order' 'Delivery Note'
en: Commission
eo_UY: crwdns67044:0crwdne67044:0

note: Label of the default_commission_rate (Float) field in DocType 'Customer' Label of the commission_rate (Float) field in DocType 'Sales Order' Label of the commission_rate (Data) field in DocType 'Sales Team' Label of the commission_rate (Float) field in DocType 'Sales Partner' Label of the commission
en: Commission Rate
eo_UY: crwdns133282:0crwdne133282:0

en: Commission Rate %
eo_UY: crwdns67064:0crwdne67064:0

note: Label of the commission_rate (Float) field in DocType 'POS Invoice' Label of the commission_rate (Float) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the commission_rate (Float) field in DocType 'Delivery Note'
en: Commission Rate (%)
eo_UY: crwdns133284:0crwdne133284:0

en: Commission on Sales
eo_UY: crwdns67072:0crwdne67072:0

note: Name of a DocType Label of the common_code (Data) field in DocType 'Common Code' Label of the common_code (Data) field in DocType 'UOM'
en: Common Code
eo_UY: crwdns133286:0crwdne133286:0

note: Label of a Link in the CRM Workspace
en: Communication
eo_UY: crwdns67074:0crwdne67074:0

note: Label of the communication_channel (Select) field in DocType 'Communication Medium'
en: Communication Channel
eo_UY: crwdns133288:0crwdne133288:0

note: Name of a DocType
en: Communication Medium
eo_UY: crwdns67080:0crwdne67080:0

note: Name of a DocType
en: Communication Medium Timeslot
eo_UY: crwdns67082:0crwdne67082:0

note: Label of the communication_medium_type (Select) field in DocType 'Communication Medium'
en: Communication Medium Type
eo_UY: crwdns133290:0crwdne133290:0

en: Compact Item Print
eo_UY: crwdns67086:0crwdne67086:0

note: Label of the companies (Table) field in DocType 'Fiscal Year' Label of the section_break_xdsp (Section Break) field in DocType 'Ledger Health Monitor'
en: Companies
eo_UY: crwdns133292:0crwdne133292:0

note: Label of the company (Link) field in DocType 'Account' Label of the company (Link) field in DocType 'Account Closing Balance' Label of the company (Link) field in DocType 'Accounting Dimension Detail' Label of the company (Link) field in DocType 'Accounting Dimension Filter' Label of the company (Li
en: Company
eo_UY: crwdns67090:0crwdne67090:0

en: Company Abbreviation
eo_UY: crwdns67340:0crwdne67340:0

en: Company Abbreviation cannot have more than 5 characters
eo_UY: crwdns67342:0crwdne67342:0

note: Label of the account (Link) field in DocType 'Bank Account'
en: Company Account
eo_UY: crwdns133294:0crwdne133294:0

note: Label of the company_address (Link) field in DocType 'Dunning' Label of the company_address_display (Text Editor) field in DocType 'POS Invoice' Label of the company_address (Link) field in DocType 'POS Profile' Label of the company_address_display (Text Editor) field in DocType 'Sales Label of the 
en: Company Address
eo_UY: crwdns133296:0crwdne133296:0

note: Label of the company_address_display (Text Editor) field in DocType 'Dunning'
en: Company Address Display
eo_UY: crwdns133298:0crwdne133298:0

note: Label of the company_address (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the company_address (Link) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the company_address (Link) field in DocType 'Quotation' Label of the company_address (Link) field in DocType 'Sales Order' Label of the company_address (Li
en: Company Address Name
eo_UY: crwdns133300:0crwdne133300:0

note: Label of the bank_account (Link) field in DocType 'Payment Entry' Label of the company_bank_account (Link) field in DocType 'Payment Order'
en: Company Bank Account
eo_UY: crwdns133302:0crwdne133302:0

note: Label of the company_billing_address_section (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the billing_address (Link) field in DocType 'Purchase Order' DocType 'Purchase Order' Label of the billing_address (Link) field in DocType 'Request for Quotation' DocType 'Supplier Quotation' La
en: Company Billing Address
eo_UY: crwdns133304:0crwdne133304:0

note: Label of the company_contact_person (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the company_contact_person (Link) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the company_contact_person (Link) field in DocType 'Quotation' Label of the company_contact_person (Link) field in DocType 'Sales Order' Labe
en: Company Contact Person
eo_UY: crwdns151822:0crwdne151822:0

note: Label of the company_description (Text Editor) field in DocType 'Company'
en: Company Description
eo_UY: crwdns133306:0crwdne133306:0

note: Label of the company_details_section (Section Break) field in DocType 'Employee'
en: Company Details
eo_UY: crwdns133308:0crwdne133308:0

note: Option for the 'Preferred Contact Email' (Select) field in DocType 'Employee' Label of the company_email (Data) field in DocType 'Employee'
en: Company Email
eo_UY: crwdns133310:0crwdne133310:0

note: Label of the company_logo (Attach Image) field in DocType 'Company'
en: Company Logo
eo_UY: crwdns133312:0crwdne133312:0

note: Label of the company_name (Data) field in DocType 'Prospect'
en: Company Name
eo_UY: crwdns67398:0crwdne67398:0

note: Description of the 'Tally Company' (Data) field in DocType 'Tally Migration'
en: Company Name as per Imported Tally Data
eo_UY: crwdns133314:0crwdne133314:0

en: Company Name cannot be Company
eo_UY: crwdns67404:0crwdne67404:0

en: Company Not Linked
eo_UY: crwdns67406:0crwdne67406:0

note: Label of the company_settings (Section Break) field in DocType 'QuickBooks Migrator'
en: Company Settings
eo_UY: crwdns133316:0crwdne133316:0

note: Label of the company_shipping_address_section (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the section_break_98 (Section Break) field in DocType 'Purchase Receipt' Label of the shipping_address (Link) field in DocType 'Subcontracting Order'
en: Company Shipping Address
eo_UY: crwdns133318:0crwdne133318:0

note: Label of the company_tax_id (Data) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Company Tax ID
eo_UY: crwdns133320:0crwdne133320:0

en: Company and Posting Date is mandatory
eo_UY: crwdns67420:0crwdne67420:0

en: Company currencies of both the companies should match for Inter Company Transactions.
eo_UY: crwdns67422:0crwdne67422:0

en: Company field is required
eo_UY: crwdns67424:0crwdne67424:0

en: Company is mandatory
eo_UY: crwdns148766:0crwdne148766:0

en: Company is mandatory for company account
eo_UY: crwdns104548:0crwdne104548:0

en: Company is mandatory for generating an invoice. Please set a default company in Global Defaults.
eo_UY: crwdns111664:0crwdne111664:0

en: Company name not same
eo_UY: crwdns67430:0crwdne67430:0

en: Company of asset {0} and purchase document {1} doesn't matches.
eo_UY: crwdns67432:0{0}crwdnd67432:0{1}crwdne67432:0

note: Description of the 'Registration Details' (Code) field in DocType 'Company'
en: Company registration numbers for your reference. Tax numbers etc.
eo_UY: crwdns133322:0crwdne133322:0

note: Description of the 'Represents Company' (Link) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Company which internal customer represents
eo_UY: crwdns133324:0crwdne133324:0

note: Description of the 'Represents Company' (Link) field in DocType 'Delivery Note'
en: Company which internal customer represents.
eo_UY: crwdns133326:0crwdne133326:0

note: Description of the 'Represents Company' (Link) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Company which internal supplier represents
eo_UY: crwdns133328:0crwdne133328:0

en: Company {0} already exists. Continuing will overwrite the Company and Chart of Accounts
eo_UY: crwdns67442:0{0}crwdne67442:0

en: Company {0} does not exist
eo_UY: crwdns67444:0{0}crwdne67444:0

en: Company {0} is added more than once
eo_UY: crwdns67446:0{0}crwdne67446:0

en: Company {} does not exist yet. Taxes setup aborted.
eo_UY: crwdns67448:0crwdne67448:0

en: Company {} does not match with POS Profile Company {}
eo_UY: crwdns67450:0crwdne67450:0

note: Name of a DocType Label of the competitor (Link) field in DocType 'Competitor Detail'
en: Competitor
eo_UY: crwdns67452:0crwdne67452:0

note: Name of a DocType
en: Competitor Detail
eo_UY: crwdns67456:0crwdne67456:0

note: Label of the competitor_name (Data) field in DocType 'Competitor'
en: Competitor Name
eo_UY: crwdns133330:0crwdne133330:0

note: Label of the competitors (Table MultiSelect) field in DocType 'Opportunity' Label of the competitors (Table MultiSelect) field in DocType 'Quotation'
en: Competitors
eo_UY: crwdns67462:0crwdne67462:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'QuickBooks Migrator' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Job Card Operation'
en: Complete
eo_UY: crwdns67468:0crwdne67468:0

en: Complete Job
eo_UY: crwdns67474:0crwdne67474:0

en: Complete Order
eo_UY: crwdns111666:0crwdne111666:0

note: Option for the 'GL Entry Processing Status' (Select) field in DocType 'Period Closing Voucher' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Process Payment Reconciliation' Option for the 'Repost Status' (Select) field in DocType 'Repost Payment Ledger' Option for the 'Status' (Select) field in
en: Completed
eo_UY: crwdns67476:0crwdne67476:0

note: Label of the completed_by (Link) field in DocType 'Task'
en: Completed By
eo_UY: crwdns133332:0crwdne133332:0

note: Label of the completed_on (Date) field in DocType 'Task'
en: Completed On
eo_UY: crwdns133334:0crwdne133334:0

en: Completed On cannot be greater than Today
eo_UY: crwdns67550:0crwdne67550:0

en: Completed Operation
eo_UY: crwdns67552:0crwdne67552:0

note: Label of the completed_qty (Float) field in DocType 'Job Card Operation' Label of the completed_qty (Float) field in DocType 'Job Card Time Log' Label of the completed_qty (Float) field in DocType 'Work Order Operation' Label of the ordered_qty (Float) field in DocType 'Material Request Item'
en: Completed Qty
eo_UY: crwdns133336:0crwdne133336:0

en: Completed Qty cannot be greater than 'Qty to Manufacture'
eo_UY: crwdns67562:0crwdne67562:0

en: Completed Quantity
eo_UY: crwdns67564:0crwdne67564:0

en: Completed Tasks
eo_UY: crwdns67566:0crwdne67566:0

note: Label of the completed_time (Data) field in DocType 'Job Card Operation'
en: Completed Time
eo_UY: crwdns133338:0crwdne133338:0

note: Name of a report
en: Completed Work Orders
eo_UY: crwdns67570:0crwdne67570:0

en: Completion
eo_UY: crwdns67572:0crwdne67572:0

note: Label of the completion_by (Date) field in DocType 'Quality Action Resolution'
en: Completion By
eo_UY: crwdns133340:0crwdne133340:0

note: Label of the completion_date (Date) field in DocType 'Asset Maintenance Log' Label of the completion_date (Datetime) field in DocType 'Asset Repair'
en: Completion Date
eo_UY: crwdns67576:0crwdne67576:0

en: Completion Date can not be before Failure Date. Please adjust the dates accordingly.
eo_UY: crwdns142826:0crwdne142826:0

note: Label of the completion_status (Select) field in DocType 'Maintenance Schedule Detail' Label of the completion_status (Select) field in DocType 'Maintenance Visit'
en: Completion Status
eo_UY: crwdns133342:0crwdne133342:0

note: Label of the comprehensive_insurance (Data) field in DocType 'Asset'
en: Comprehensive Insurance
eo_UY: crwdns133344:0crwdne133344:0

note: Option for the 'Call Receiving Device' (Select) field in DocType 'Voice Call Settings'
en: Computer
eo_UY: crwdns133346:0crwdne133346:0

note: Label of the condition (Code) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the condition (Code) field in DocType 'Service Level Agreement'
en: Condition
eo_UY: crwdns133348:0crwdne133348:0

note: Label of the condition (Code) field in DocType 'Inventory Dimension'
en: Conditional Rule
eo_UY: crwdns133350:0crwdne133350:0

note: Label of the conditional_rule_examples_section (Section Break) field in DocType 'Inventory Dimension'
en: Conditional Rule Examples
eo_UY: crwdns133352:0crwdne133352:0

note: Description of the 'Mixed Conditions' (Check) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Conditions will be applied on all the selected items combined.
eo_UY: crwdns133354:0crwdne133354:0

note: Label of the monitor_section (Section Break) field in DocType 'Ledger Health Monitor' Label of the section_break_14 (Section Break) field in DocType 'POS Profile' Label of the work_order_configuration (Tab Break) field in DocType 'Work Order'
en: Configuration
eo_UY: crwdns133356:0crwdne133356:0

en: Configure Product Assembly
eo_UY: crwdns67608:0crwdne67608:0

note: Description of the 'Action If Same Rate is Not Maintained' (Select) field in DocType 'Buying Settings'
en: Configure the action to stop the transaction or just warn if the same rate is not maintained.
eo_UY: crwdns133358:0crwdne133358:0

en: Configure the default Price List when creating a new Purchase transaction. Item prices will be fetched from this Price List.
eo_UY: crwdns67612:0crwdne67612:0

note: Label of the final_confirmation_date (Date) field in DocType 'Employee'
en: Confirmation Date
eo_UY: crwdns133360:0crwdne133360:0

en: Connect to Quickbooks
eo_UY: crwdns67616:0crwdne67616:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'QuickBooks Migrator'
en: Connected to QuickBooks
eo_UY: crwdns67618:0crwdne67618:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'QuickBooks Migrator'
en: Connecting to QuickBooks
eo_UY: crwdns67622:0crwdne67622:0

note: Label of the connections_tab (Tab Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the connections_tab (Tab Break) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the connections_tab (Tab Break) field in DocType 'Asset' Label of the connections_tab (Tab Break) field in DocType 'Purchase Order' Label of
en: Connections
eo_UY: crwdns133362:0crwdne133362:0

en: Consider Accounting Dimensions
eo_UY: crwdns67658:0crwdne67658:0

note: Label of the consider_party_ledger_amount (Check) field in DocType 'Tax Withholding Category'
en: Consider Entire Party Ledger Amount
eo_UY: crwdns133364:0crwdne133364:0

note: Label of the consider_minimum_order_qty (Check) field in DocType 'Production Plan'
en: Consider Minimum Order Qty
eo_UY: crwdns133366:0crwdne133366:0

note: Label of the consider_rejected_warehouses (Check) field in DocType 'Pick List'
en: Consider Rejected Warehouses
eo_UY: crwdns133368:0crwdne133368:0

note: Label of the category (Select) field in DocType 'Purchase Taxes and Charges'
en: Consider Tax or Charge for
eo_UY: crwdns133370:0crwdne133370:0

note: Label of the included_in_paid_amount (Check) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Label of the included_in_paid_amount (Check) field in DocType 'Purchase Taxes and Charges' Label of the included_in_paid_amount (Check) field in DocType 'Sales Taxes
en: Considered In Paid Amount
eo_UY: crwdns133372:0crwdne133372:0

note: Label of the combine_items (Check) field in DocType 'Production Plan'
en: Consolidate Sales Order Items
eo_UY: crwdns133374:0crwdne133374:0

note: Label of the combine_sub_items (Check) field in DocType 'Production Plan'
en: Consolidate Sub Assembly Items
eo_UY: crwdns133376:0crwdne133376:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'POS Invoice'
en: Consolidated
eo_UY: crwdns133378:0crwdne133378:0

note: Label of the consolidated_credit_note (Link) field in DocType 'POS Invoice Merge Log'
en: Consolidated Credit Note
eo_UY: crwdns133380:0crwdne133380:0

note: Name of a report Label of a Link in the Financial Reports Workspace
en: Consolidated Financial Statement
eo_UY: crwdns67680:0crwdne67680:0

note: Label of the consolidated_invoice (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the consolidated_invoice (Link) field in DocType 'POS Invoice Merge Log'
en: Consolidated Sales Invoice
eo_UY: crwdns133382:0crwdne133382:0

note: Option for the 'Lead Type' (Select) field in DocType 'Lead'
en: Consultant
eo_UY: crwdns133384:0crwdne133384:0

en: Consulting
eo_UY: crwdns143380:0crwdne143380:0

en: Consumable
eo_UY: crwdns67688:0crwdne67688:0

note: Label of the hour_rate_consumable (Currency) field in DocType 'Workstation' Label of the hour_rate_consumable (Currency) field in DocType 'Workstation Type'
en: Consumable Cost
eo_UY: crwdns133386:0crwdne133386:0

en: Consumed
eo_UY: crwdns67694:0crwdne67694:0

en: Consumed Amount
eo_UY: crwdns67696:0crwdne67696:0

en: Consumed Asset Items is mandatory for Decapitalization
eo_UY: crwdns67698:0crwdne67698:0

note: Label of the asset_items_total (Currency) field in DocType 'Asset Capitalization'
en: Consumed Asset Total Value
eo_UY: crwdns133388:0crwdne133388:0

note: Label of the section_break_26 (Section Break) field in DocType 'Asset Capitalization'
en: Consumed Assets
eo_UY: crwdns133390:0crwdne133390:0

note: Label of the supplied_items (Table) field in DocType 'Purchase Receipt' Label of the supplied_items (Table) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Consumed Items
eo_UY: crwdns133392:0crwdne133392:0

note: Label of the consumed_qty (Float) field in DocType 'Purchase Order Item Supplied' Label of the consumed_qty (Float) field in DocType 'Work Order Item' Label of the consumed_qty (Float) field in DocType 'Subcontracting Order Supplied Item' Label of the consumed_qty (Float) field in DocType 'Subcontra
en: Consumed Qty
eo_UY: crwdns67708:0crwdne67708:0

note: Label of the consumed_quantity (Data) field in DocType 'Asset Repair Consumed Item'
en: Consumed Quantity
eo_UY: crwdns133394:0crwdne133394:0

note: Label of the section_break_16 (Section Break) field in DocType 'Asset Capitalization'
en: Consumed Stock Items
eo_UY: crwdns133396:0crwdne133396:0

en: Consumed Stock Items or Consumed Asset Items are mandatory for creating new composite asset
eo_UY: crwdns148602:0crwdne148602:0

en: Consumed Stock Items, Consumed Asset Items or Consumed Service Items is mandatory for Capitalization
eo_UY: crwdns142936:0crwdne142936:0

note: Label of the stock_items_total (Currency) field in DocType 'Asset Capitalization'
en: Consumed Stock Total Value
eo_UY: crwdns133398:0crwdne133398:0

en: Consumer Products
eo_UY: crwdns143382:0crwdne143382:0

en: Consumption Rate
eo_UY: crwdns67726:0crwdne67726:0

note: Label of the contact_display (Small Text) field in DocType 'Dunning' Label of the contact_person (Link) field in DocType 'Payment Entry' Label of the contact_display (Small Text) field in DocType 'POS Invoice' Label of the contact_display (Small Text) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the
en: Contact
eo_UY: crwdns133400:0crwdne133400:0

note: Label of the contact_desc (HTML) field in DocType 'Sales Partner'
en: Contact Desc
eo_UY: crwdns133402:0crwdne133402:0

en: Contact Details
eo_UY: crwdns133404:0crwdne133404:0

note: Label of the contact_email (Data) field in DocType 'Dunning' Label of the contact_email (Data) field in DocType 'POS Invoice' Label of the contact_email (Small Text) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the contact_email (Data) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the contact_email (Sma
en: Contact Email
eo_UY: crwdns133406:0crwdne133406:0

note: Label of the contact_html (HTML) field in DocType 'Bank' Label of the contact_html (HTML) field in DocType 'Bank Account' Label of the contact_html (HTML) field in DocType 'Shareholder' Label of the contact_html (HTML) field in DocType 'Supplier' Label of the contact_html (HTML) field in DocType 'Le
en: Contact HTML
eo_UY: crwdns133408:0crwdne133408:0

note: Label of the contact_info_tab (Section Break) field in DocType 'Lead' Label of the contact_info (Section Break) field in DocType 'Maintenance Schedule' Label of the contact_info_section (Section Break) field in DocType 'Maintenance Visit'
en: Contact Info
eo_UY: crwdns133410:0crwdne133410:0

note: Label of the section_break_7 (Section Break) field in DocType 'Delivery Stop'
en: Contact Information
eo_UY: crwdns133412:0crwdne133412:0

note: Label of the contact_list (Code) field in DocType 'Shareholder'
en: Contact List
eo_UY: crwdns133414:0crwdne133414:0

note: Label of the contact_mobile (Data) field in DocType 'Opportunity'
en: Contact Mobile
eo_UY: crwdns133416:0crwdne133416:0

note: Label of the contact_mobile (Small Text) field in DocType 'Purchase Order' Label of the contact_mobile (Small Text) field in DocType 'Subcontracting Order'
en: Contact Mobile No
eo_UY: crwdns133418:0crwdne133418:0

note: Label of the contact_display (Small Text) field in DocType 'Purchase Order' Label of the contact (Link) field in DocType 'Delivery Stop' Label of the contact_display (Small Text) field in DocType 'Subcontracting Order'
en: Contact Name
eo_UY: crwdns133420:0crwdne133420:0

note: Label of the contact_no (Data) field in DocType 'Sales Team'
en: Contact No.
eo_UY: crwdns133422:0crwdne133422:0

note: Label of the contact_person (Link) field in DocType 'Dunning' Label of the contact_person (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the contact_person (Link) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the contact_person (Link) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the contact_person (Link
en: Contact Person
eo_UY: crwdns133424:0crwdne133424:0

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Contact Us Settings
eo_UY: crwdns143174:0crwdne143174:0

note: Label of the contact_info (Tab Break) field in DocType 'Opportunity'
en: Contacts
eo_UY: crwdns133426:0crwdne133426:0

note: Label of the utm_content (Data) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the utm_content (Data) field in DocType 'Lead' Label of the utm_content (Data) field in DocType 'Opportunity' Label of the utm_content (Data) field in DocType 'Quotation' Label of the utm_content (Data) field in DocType 'Sales
en: Content
eo_UY: crwdns148768:0crwdne148768:0

note: Label of the content_type (Data) field in DocType 'Issue'
en: Content Type
eo_UY: crwdns133428:0crwdne133428:0

en: Continue
eo_UY: crwdns67902:0crwdne67902:0

note: Option for the 'Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry' Option for the 'Journal Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Template'
en: Contra Entry
eo_UY: crwdns133430:0crwdne133430:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the CRM Workspace
en: Contract
eo_UY: crwdns67908:0crwdne67908:0

note: Label of the sb_contract (Section Break) field in DocType 'Contract'
en: Contract Details
eo_UY: crwdns133432:0crwdne133432:0

note: Label of the contract_end_date (Date) field in DocType 'Employee'
en: Contract End Date
eo_UY: crwdns133434:0crwdne133434:0

note: Name of a DocType
en: Contract Fulfilment Checklist
eo_UY: crwdns67916:0crwdne67916:0

note: Label of the sb_terms (Section Break) field in DocType 'Contract'
en: Contract Period
eo_UY: crwdns133436:0crwdne133436:0

note: Label of the contract_template (Link) field in DocType 'Contract' Name of a DocType
en: Contract Template
eo_UY: crwdns67920:0crwdne67920:0

note: Name of a DocType
en: Contract Template Fulfilment Terms
eo_UY: crwdns67924:0crwdne67924:0

note: Label of the contract_template_help (HTML) field in DocType 'Contract Template'
en: Contract Template Help
eo_UY: crwdns133438:0crwdne133438:0

note: Label of the contract_terms (Text Editor) field in DocType 'Contract'
en: Contract Terms
eo_UY: crwdns133440:0crwdne133440:0

note: Label of the contract_terms (Text Editor) field in DocType 'Contract Template'
en: Contract Terms and Conditions
eo_UY: crwdns133442:0crwdne133442:0

en: Contribution %
eo_UY: crwdns67932:0crwdne67932:0

note: Label of the allocated_percentage (Float) field in DocType 'Sales Team'
en: Contribution (%)
eo_UY: crwdns133444:0crwdne133444:0

en: Contribution Amount
eo_UY: crwdns67936:0crwdne67936:0

en: Contribution Qty
eo_UY: crwdns111672:0crwdne111672:0

note: Label of the allocated_amount (Currency) field in DocType 'Sales Team'
en: Contribution to Net Total
eo_UY: crwdns133446:0crwdne133446:0

note: Label of the section_break_6 (Section Break) field in DocType 'Budget'
en: Control Action
eo_UY: crwdns133448:0crwdne133448:0

note: Label of the control_historical_stock_transactions_section (Section Break) field in DocType 'Stock Settings'
en: Control Historical Stock Transactions
eo_UY: crwdns133450:0crwdne133450:0

note: Label of the conversion_factor (Float) field in DocType 'Loyalty Program' Label of the conversion_factor (Float) field in DocType 'Purchase Order Item Supplied' Label of the conversion_factor (Float) field in DocType 'Purchase Receipt Item Supplied' Label of the conversion_factor (Float) field in Do
en: Conversion Factor
eo_UY: crwdns67944:0crwdne67944:0

note: Label of the conversion_rate (Float) field in DocType 'Dunning' Label of the conversion_rate (Float) field in DocType 'BOM' Label of the conversion_rate (Float) field in DocType 'BOM Creator'
en: Conversion Rate
eo_UY: crwdns67978:0crwdne67978:0

en: Conversion factor for default Unit of Measure must be 1 in row {0}
eo_UY: crwdns67986:0{0}crwdne67986:0

en: Conversion factor for item {0} has been reset to 1.0 as the uom {1} is same as stock uom {2}.
eo_UY: crwdns149164:0{0}crwdnd149164:0{1}crwdnd149164:0{2}crwdne149164:0

en: Conversion rate cannot be 0 or 1
eo_UY: crwdns67988:0crwdne67988:0

note: Label of the clean_description_html (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Convert Item Description to Clean HTML in Transactions
eo_UY: crwdns133452:0crwdne133452:0

en: Convert to Group
eo_UY: crwdns67992:0crwdne67992:0

[ctx: Warehouse]
en: Convert to Group
eo_UY: crwdns67994:0crwdne67994:0

en: Convert to Item Based Reposting
eo_UY: crwdns67996:0crwdne67996:0

[ctx: Warehouse]
en: Convert to Ledger
eo_UY: crwdns67998:0crwdne67998:0

en: Convert to Non-Group
eo_UY: crwdns68000:0crwdne68000:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Lead' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Opportunity'
en: Converted
eo_UY: crwdns68002:0crwdne68002:0

note: Label of the copied_from (Data) field in DocType 'Project'
en: Copied From
eo_UY: crwdns133454:0crwdne133454:0

note: Label of the copy_fields_to_variant (Section Break) field in DocType 'Item Variant Settings'
en: Copy Fields to Variant
eo_UY: crwdns133456:0crwdne133456:0

note: Label of a Card Break in the Settings Workspace
en: Core
eo_UY: crwdns68012:0crwdne68012:0

note: Option for the 'Corrective/Preventive' (Select) field in DocType 'Quality Action'
en: Corrective
eo_UY: crwdns133458:0crwdne133458:0

note: Label of the corrective_action (Text Editor) field in DocType 'Non Conformance'
en: Corrective Action
eo_UY: crwdns133460:0crwdne133460:0

en: Corrective Job Card
eo_UY: crwdns68018:0crwdne68018:0

note: Label of the corrective_operation_section (Tab Break) field in DocType 'Job Card'
en: Corrective Operation
eo_UY: crwdns68020:0crwdne68020:0

note: Label of the corrective_operation_cost (Currency) field in DocType 'Work Order'
en: Corrective Operation Cost
eo_UY: crwdns133462:0crwdne133462:0

note: Label of the corrective_preventive (Select) field in DocType 'Quality Action'
en: Corrective/Preventive
eo_UY: crwdns133464:0crwdne133464:0

en: Cosmetics
eo_UY: crwdns143384:0crwdne143384:0

note: Label of the cost (Currency) field in DocType 'Subscription Plan'
en: Cost
eo_UY: crwdns133466:0crwdne133466:0

note: Label of the cost_center (Link) field in DocType 'Account Closing Balance' Label of the cost_center (Link) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Option for the 'Budget Against' (Select) field in DocType 'Budget' Label of the cost_center (Link) field in DocType 'Budget' Name of a DocType Label
en: Cost Center
eo_UY: crwdns68030:0crwdne68030:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Accounting Workspace
en: Cost Center Allocation
eo_UY: crwdns68146:0crwdne68146:0

note: Name of a DocType
en: Cost Center Allocation Percentage
eo_UY: crwdns68150:0crwdne68150:0

note: Label of the allocation_percentages (Table) field in DocType 'Cost Center Allocation'
en: Cost Center Allocation Percentages
eo_UY: crwdns133468:0crwdne133468:0

en: Cost Center For Item with Item Code {0} has been Changed to {1}
eo_UY: crwdns68154:0{0}crwdnd68154:0{1}crwdne68154:0

note: Label of the cost_center_name (Data) field in DocType 'Cost Center'
en: Cost Center Name
eo_UY: crwdns133470:0crwdne133470:0

note: Label of the cost_center_number (Data) field in DocType 'Cost Center'
en: Cost Center Number
eo_UY: crwdns68158:0crwdne68158:0

note: Label of a Card Break in the Accounting Workspace
en: Cost Center and Budgeting
eo_UY: crwdns68162:0crwdne68162:0

en: Cost Center is a part of Cost Center Allocation, hence cannot be converted to a group
eo_UY: crwdns68164:0crwdne68164:0

en: Cost Center is required in row {0} in Taxes table for type {1}
eo_UY: crwdns68166:0{0}crwdnd68166:0{1}crwdne68166:0

en: Cost Center with Allocation records can not be converted to a group
eo_UY: crwdns68168:0crwdne68168:0

en: Cost Center with existing transactions can not be converted to group
eo_UY: crwdns68170:0crwdne68170:0

en: Cost Center with existing transactions can not be converted to ledger
eo_UY: crwdns68172:0crwdne68172:0

en: Cost Center {0} cannot be used for allocation as it is used as main cost center in other allocation record.
eo_UY: crwdns68174:0{0}crwdne68174:0

en: Cost Center {} doesn't belong to Company {}
eo_UY: crwdns68176:0crwdne68176:0

en: Cost Center {} is a group cost center and group cost centers cannot be used in transactions
eo_UY: crwdns68178:0crwdne68178:0

en: Cost Center: {0} does not exist
eo_UY: crwdns68180:0{0}crwdne68180:0

en: Cost Centers
eo_UY: crwdns68182:0crwdne68182:0

note: Label of the currency_detail (Section Break) field in DocType 'BOM'
en: Cost Configuration
eo_UY: crwdns133472:0crwdne133472:0

note: Label of the cost_per_unit (Float) field in DocType 'BOM Operation'
en: Cost Per Unit
eo_UY: crwdns133474:0crwdne133474:0

note: Title of an incoterm
en: Cost and Freight
eo_UY: crwdns143386:0crwdne143386:0

en: Cost as on
eo_UY: crwdns68190:0crwdne68190:0

en: Cost of Delivered Items
eo_UY: crwdns68192:0crwdne68192:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account'
en: Cost of Goods Sold
eo_UY: crwdns68194:0crwdne68194:0

en: Cost of Issued Items
eo_UY: crwdns68198:0crwdne68198:0

en: Cost of New Capitalized Asset
eo_UY: crwdns149082:0crwdne149082:0

en: Cost of New Purchase
eo_UY: crwdns68200:0crwdne68200:0

note: Name of a report
en: Cost of Poor Quality Report
eo_UY: crwdns68202:0crwdne68202:0

en: Cost of Purchased Items
eo_UY: crwdns68204:0crwdne68204:0

en: Cost of Scrapped Asset
eo_UY: crwdns68206:0crwdne68206:0

en: Cost of Sold Asset
eo_UY: crwdns68208:0crwdne68208:0

en: Cost of various activities
eo_UY: crwdns68210:0crwdne68210:0

note: Label of the ctc (Currency) field in DocType 'Employee'
en: Cost to Company (CTC)
eo_UY: crwdns133476:0crwdne133476:0

note: Title of an incoterm
en: Cost, Insurance and Freight
eo_UY: crwdns143388:0crwdne143388:0

note: Label of the costing (Tab Break) field in DocType 'BOM' Label of the currency_detail (Section Break) field in DocType 'BOM Creator' Label of the costing_section (Section Break) field in DocType 'BOM Operation' Label of the sb_costing (Section Break) field in DocType 'Task'
en: Costing
eo_UY: crwdns133478:0crwdne133478:0

note: Label of the costing_amount (Currency) field in DocType 'Timesheet Detail' Label of the base_costing_amount (Currency) field in DocType 'Timesheet Detail'
en: Costing Amount
eo_UY: crwdns133480:0crwdne133480:0

note: Label of the costing_detail (Section Break) field in DocType 'BOM Creator'
en: Costing Details
eo_UY: crwdns133482:0crwdne133482:0

note: Label of the costing_rate (Currency) field in DocType 'Activity Cost' Label of the costing_rate (Currency) field in DocType 'Timesheet Detail' Label of the base_costing_rate (Currency) field in DocType 'Timesheet Detail'
en: Costing Rate
eo_UY: crwdns133484:0crwdne133484:0

note: Label of the project_details (Section Break) field in DocType 'Project'
en: Costing and Billing
eo_UY: crwdns133486:0crwdne133486:0

en: Could Not Delete Demo Data
eo_UY: crwdns68232:0crwdne68232:0

en: Could not auto create Customer due to the following missing mandatory field(s):
eo_UY: crwdns68234:0crwdne68234:0

en: Could not auto update shifts. Shift with shift factor {0} needed.
eo_UY: crwdns68236:0{0}crwdne68236:0

en: Could not create Credit Note automatically, please uncheck 'Issue Credit Note' and submit again
eo_UY: crwdns68238:0crwdne68238:0

en: Could not detect the Company for updating Bank Accounts
eo_UY: crwdns68240:0crwdne68240:0

en: Could not find path for
eo_UY: crwdns68242:0crwdne68242:0

en: Could not retrieve information for {0}.
eo_UY: crwdns68244:0{0}crwdne68244:0

en: Could not solve criteria score function for {0}. Make sure the formula is valid.
eo_UY: crwdns68246:0{0}crwdne68246:0

en: Could not solve weighted score function. Make sure the formula is valid.
eo_UY: crwdns68248:0crwdne68248:0

note: Name of a UOM
en: Coulomb
eo_UY: crwdns112278:0crwdne112278:0

note: Label of the count (Int) field in DocType 'Shipment Parcel'
en: Count
eo_UY: crwdns133488:0crwdne133488:0

note: Label of the country (Read Only) field in DocType 'POS Profile' Label of the country (Link) field in DocType 'Shipping Rule Country' Label of the country (Link) field in DocType 'Supplier' Label of the country (Link) field in DocType 'Lead' Label of the country (Link) field in DocType 'Opportunity' 
en: Country
eo_UY: crwdns68254:0crwdne68254:0

en: Country Code in File does not match with country code set up in the system
eo_UY: crwdns68276:0crwdne68276:0

note: Label of the country_of_origin (Link) field in DocType 'Item'
en: Country of Origin
eo_UY: crwdns133490:0crwdne133490:0

note: Name of a DocType Label of the coupon_code (Data) field in DocType 'Coupon Code' Label of the coupon_code (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the coupon_code (Link) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the coupon_code (Link) field in DocType 'Quotation' Label of the coupon_code (Link
en: Coupon Code
eo_UY: crwdns68280:0crwdne68280:0

note: Label of the coupon_code_based (Check) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Coupon Code Based
eo_UY: crwdns133492:0crwdne133492:0

note: Label of the description (Text Editor) field in DocType 'Coupon Code'
en: Coupon Description
eo_UY: crwdns133494:0crwdne133494:0

note: Label of the coupon_name (Data) field in DocType 'Coupon Code'
en: Coupon Name
eo_UY: crwdns133496:0crwdne133496:0

note: Label of the coupon_type (Select) field in DocType 'Coupon Code'
en: Coupon Type
eo_UY: crwdns133498:0crwdne133498:0

en: Cr
eo_UY: crwdns68298:0crwdne68298:0

en: Create
eo_UY: crwdns68300:0crwdne68300:0

note: Label of the create_chart_of_accounts_based_on (Select) field in DocType 'Company'
en: Create Chart Of Accounts Based On
eo_UY: crwdns133500:0crwdne133500:0

en: Create Delivery Trip
eo_UY: crwdns68306:0crwdne68306:0

en: Create Depreciation Entry
eo_UY: crwdns68308:0crwdne68308:0

en: Create Document
eo_UY: crwdns111676:0crwdne111676:0

en: Create Employee
eo_UY: crwdns68310:0crwdne68310:0

en: Create Employee Records
eo_UY: crwdns68312:0crwdne68312:0

en: Create Employee records.
eo_UY: crwdns68314:0crwdne68314:0

note: Label of the is_grouped_asset (Check) field in DocType 'Item'
en: Create Grouped Asset
eo_UY: crwdns133502:0crwdne133502:0

en: Create Inter Company Journal Entry
eo_UY: crwdns68318:0crwdne68318:0

en: Create Invoices
eo_UY: crwdns68320:0crwdne68320:0

en: Create Job Card
eo_UY: crwdns68322:0crwdne68322:0

note: Label of the create_job_card_based_on_batch_size (Check) field in DocType 'Operation'
en: Create Job Card based on Batch Size
eo_UY: crwdns133504:0crwdne133504:0

en: Create Journal Entries
eo_UY: crwdns143176:0crwdne143176:0

en: Create Journal Entry
eo_UY: crwdns68326:0crwdne68326:0

en: Create Lead
eo_UY: crwdns68328:0crwdne68328:0

en: Create Leads
eo_UY: crwdns68330:0crwdne68330:0

note: Label of the post_change_gl_entries (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Create Ledger Entries for Change Amount
eo_UY: crwdns133506:0crwdne133506:0

en: Create Link
eo_UY: crwdns68334:0crwdne68334:0

note: Label of the create_missing_party (Check) field in DocType 'Opening Invoice Creation Tool'
en: Create Missing Party
eo_UY: crwdns133508:0crwdne133508:0

en: Create Multi-level BOM
eo_UY: crwdns68338:0crwdne68338:0

en: Create New Contact
eo_UY: crwdns68340:0crwdne68340:0

en: Create New Customer
eo_UY: crwdns68342:0crwdne68342:0

en: Create New Lead
eo_UY: crwdns68344:0crwdne68344:0

en: Create Opportunity
eo_UY: crwdns68346:0crwdne68346:0

en: Create POS Opening Entry
eo_UY: crwdns68348:0crwdne68348:0

en: Create Payment Entry
eo_UY: crwdns68352:0crwdne68352:0

en: Create Pick List
eo_UY: crwdns68354:0crwdne68354:0

en: Create Print Format
eo_UY: crwdns68356:0crwdne68356:0

en: Create Prospect
eo_UY: crwdns68358:0crwdne68358:0

en: Create Purchase Order
eo_UY: crwdns68360:0crwdne68360:0

en: Create Purchase Orders
eo_UY: crwdns68362:0crwdne68362:0

en: Create Quotation
eo_UY: crwdns68364:0crwdne68364:0

note: Label of the create_receiver_list (Button) field in DocType 'SMS Center'
en: Create Receiver List
eo_UY: crwdns133510:0crwdne133510:0

en: Create Reposting Entries
eo_UY: crwdns68370:0crwdne68370:0

en: Create Reposting Entry
eo_UY: crwdns68372:0crwdne68372:0

en: Create Sales Invoice
eo_UY: crwdns68374:0crwdne68374:0

en: Create Sales Order
eo_UY: crwdns68376:0crwdne68376:0

en: Create Sales Orders to help you plan your work and deliver on-time
eo_UY: crwdns68378:0crwdne68378:0

en: Create Sample Retention Stock Entry
eo_UY: crwdns68380:0crwdne68380:0

en: Create Stock Entry
eo_UY: crwdns68382:0crwdne68382:0

en: Create Supplier Quotation
eo_UY: crwdns68384:0crwdne68384:0

en: Create Tax Template
eo_UY: crwdns68386:0crwdne68386:0

en: Create Timesheet
eo_UY: crwdns68388:0crwdne68388:0

note: Label of the create_user (Button) field in DocType 'Employee'
en: Create User
eo_UY: crwdns68390:0crwdne68390:0

note: Label of the create_user_permission (Check) field in DocType 'Employee'
en: Create User Permission
eo_UY: crwdns133512:0crwdne133512:0

en: Create Users
eo_UY: crwdns68396:0crwdne68396:0

en: Create Variant
eo_UY: crwdns68398:0crwdne68398:0

en: Create Variants
eo_UY: crwdns68400:0crwdne68400:0

en: Create Workstation
eo_UY: crwdns148860:0crwdne148860:0

note: Option for the 'Capitalization Method' (Select) field in DocType 'Asset Capitalization'
en: Create a new composite asset
eo_UY: crwdns133514:0crwdne133514:0

en: Create a variant with the template image.
eo_UY: crwdns142938:0crwdne142938:0

en: Create an incoming stock transaction for the Item.
eo_UY: crwdns68438:0crwdne68438:0

en: Create customer quotes
eo_UY: crwdns68442:0crwdne68442:0

note: Label of the create_pr_in_draft_status (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Create in Draft Status
eo_UY: crwdns143178:0crwdne143178:0

note: Description of the 'Create Missing Party' (Check) field in DocType 'Opening Invoice Creation Tool'
en: Create missing customer or supplier.
eo_UY: crwdns133516:0crwdne133516:0

en: Create {0} {1} ?
eo_UY: crwdns68456:0{0}crwdnd68456:0{1}crwdne68456:0

en: Created On
eo_UY: crwdns68458:0crwdne68458:0

en: Created {0} scorecards for {1} between:
eo_UY: crwdns68460:0{0}crwdnd68460:0{1}crwdne68460:0

en: Creating Accounts...
eo_UY: crwdns68462:0crwdne68462:0

en: Creating Company and Importing Chart of Accounts
eo_UY: crwdns68464:0crwdne68464:0

en: Creating Delivery Note ...
eo_UY: crwdns68466:0crwdne68466:0

en: Creating Dimensions...
eo_UY: crwdns68468:0crwdne68468:0

en: Creating Journal Entries...
eo_UY: crwdns143390:0crwdne143390:0

en: Creating Packing Slip ...
eo_UY: crwdns68470:0crwdne68470:0

en: Creating Purchase Invoices ...
eo_UY: crwdns148770:0crwdne148770:0

en: Creating Purchase Order ...
eo_UY: crwdns68472:0crwdne68472:0

en: Creating Purchase Receipt ...
eo_UY: crwdns68474:0crwdne68474:0

en: Creating Sales Invoices ...
eo_UY: crwdns148772:0crwdne148772:0

en: Creating Stock Entry
eo_UY: crwdns68476:0crwdne68476:0

en: Creating Subcontracting Order ...
eo_UY: crwdns68478:0crwdne68478:0

en: Creating Subcontracting Receipt ...
eo_UY: crwdns68480:0crwdne68480:0

en: Creating User...
eo_UY: crwdns68482:0crwdne68482:0

en: Creating {} out of {} {}
eo_UY: crwdns68486:0crwdne68486:0

en: Creation
eo_UY: crwdns68488:0crwdne68488:0

note: Label of the purchase_document_no (Data) field in DocType 'Serial No'
en: Creation Document No
eo_UY: crwdns133518:0crwdne133518:0

en: Creation of <b><a href='/app/{0}'>{1}(s)</a></b> successful
eo_UY: crwdns68492:0{0}crwdnd68492:0{1}crwdne68492:0

en: Creation of {0} failed.
    				Check <b><a href="/app/bulk-transaction-log">Bulk Transaction Log</a></b>
eo_UY: crwdns68494:0{0}crwdne68494:0

en: Creation of {0} partially successful.
    				Check <b><a href="/app/bulk-transaction-log">Bulk Transaction Log</a></b>
eo_UY: crwdns68496:0{0}crwdne68496:0

note: Option for the 'Balance must be' (Select) field in DocType 'Account' Label of the credit_in_account_currency (Currency) field in DocType 'Journal Entry Account'
en: Credit
eo_UY: crwdns68498:0crwdne68498:0

en: Credit (Transaction)
eo_UY: crwdns68504:0crwdne68504:0

en: Credit ({0})
eo_UY: crwdns68506:0{0}crwdne68506:0

en: Credit Account
eo_UY: crwdns68508:0crwdne68508:0

note: Label of the credit (Currency) field in DocType 'Account Closing Balance' Label of the credit (Currency) field in DocType 'GL Entry'
en: Credit Amount
eo_UY: crwdns133520:0crwdne133520:0

note: Label of the credit_in_account_currency (Currency) field in DocType 'Account Closing Balance' Label of the credit_in_account_currency (Currency) field in DocType 'GL Entry'
en: Credit Amount in Account Currency
eo_UY: crwdns133522:0crwdne133522:0

note: Label of the credit_in_transaction_currency (Currency) field in DocType 'GL Entry'
en: Credit Amount in Transaction Currency
eo_UY: crwdns133524:0crwdne133524:0

en: Credit Balance
eo_UY: crwdns68520:0crwdne68520:0

en: Credit Card
eo_UY: crwdns68522:0crwdne68522:0

note: Option for the 'Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry' Option for the 'Journal Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Template'
en: Credit Card Entry
eo_UY: crwdns133526:0crwdne133526:0

note: Label of the credit_days (Int) field in DocType 'Payment Term' Label of the credit_days (Int) field in DocType 'Payment Terms Template Detail'
en: Credit Days
eo_UY: crwdns133528:0crwdne133528:0

note: Label of the credit_limits (Table) field in DocType 'Customer' Label of the credit_limit (Currency) field in DocType 'Customer Credit Limit' Label of the credit_limit (Currency) field in DocType 'Company' Label of the credit_limits (Table) field in DocType 'Customer Group' Label of the section_credi
en: Credit Limit
eo_UY: crwdns68532:0crwdne68532:0

en: Credit Limit Crossed
eo_UY: crwdns68544:0crwdne68544:0

note: Label of the accounts_transactions_settings_section (Section Break) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Credit Limit Settings
eo_UY: crwdns133530:0crwdne133530:0

note: Label of the credit_limit_section (Section Break) field in DocType 'Customer'
en: Credit Limit and Payment Terms
eo_UY: crwdns133532:0crwdne133532:0

en: Credit Limit:
eo_UY: crwdns148604:0crwdne148604:0

note: Label of the invoicing_settings_tab (Tab Break) field in DocType 'Accounts Settings' Label of the credit_limit_section (Section Break) field in DocType 'Customer Group'
en: Credit Limits
eo_UY: crwdns133534:0crwdne133534:0

note: Label of the credit_months (Int) field in DocType 'Payment Term' Label of the credit_months (Int) field in DocType 'Payment Terms Template Detail'
en: Credit Months
eo_UY: crwdns133536:0crwdne133536:0

note: Option for the 'Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry' Option for the 'Journal Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Template' Label of the credit_note (Link) field in DocType 'Stock Entry'
en: Credit Note
eo_UY: crwdns68558:0crwdne68558:0

en: Credit Note Amount
eo_UY: crwdns68566:0crwdne68566:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'POS Invoice' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Credit Note Issued
eo_UY: crwdns68568:0crwdne68568:0

note: Description of the 'Update Outstanding for Self' (Check) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Credit Note will update it's own outstanding amount, even if "Return Against" is specified.
eo_UY: crwdns133538:0crwdne133538:0

en: Credit Note {0} has been created automatically
eo_UY: crwdns68574:0{0}crwdne68574:0

note: Label of the credit_to (Link) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Credit To
eo_UY: crwdns133540:0crwdne133540:0

note: Label of the credit (Currency) field in DocType 'Journal Entry Account'
en: Credit in Company Currency
eo_UY: crwdns133542:0crwdne133542:0

en: Credit limit has been crossed for customer {0} ({1}/{2})
eo_UY: crwdns68580:0{0}crwdnd68580:0{1}crwdnd68580:0{2}crwdne68580:0

en: Credit limit is already defined for the Company {0}
eo_UY: crwdns68582:0{0}crwdne68582:0

en: Credit limit reached for customer {0}
eo_UY: crwdns68584:0{0}crwdne68584:0

en: Creditors
eo_UY: crwdns68586:0crwdne68586:0

note: Description of the 'Tally Creditors Account' (Data) field in DocType 'Tally Migration'
en: Creditors Account set in Tally
eo_UY: crwdns133544:0crwdne133544:0

note: Label of the criteria (Table) field in DocType 'Supplier Scorecard Period'
en: Criteria
eo_UY: crwdns133546:0crwdne133546:0

note: Label of the formula (Small Text) field in DocType 'Supplier Scorecard Criteria' Scoring Criteria'
en: Criteria Formula
eo_UY: crwdns133548:0crwdne133548:0

note: Label of the criteria_name (Data) field in DocType 'Supplier Scorecard Criteria' Label of the criteria_name (Link) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Criteria'
en: Criteria Name
eo_UY: crwdns133550:0crwdne133550:0

note: Label of the criteria_setup (Section Break) field in DocType 'Supplier Scorecard'
en: Criteria Setup
eo_UY: crwdns133552:0crwdne133552:0

note: Label of the weight (Percent) field in DocType 'Supplier Scorecard Criteria' Label of the weight (Percent) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Criteria'
en: Criteria Weight
eo_UY: crwdns133554:0crwdne133554:0

en: Criteria weights must add up to 100%
eo_UY: crwdns68606:0crwdne68606:0

note: Description of a DocType
en: Cross Listing of Item in multiple groups
eo_UY: crwdns111680:0crwdne111680:0

note: Name of a UOM
en: Cubic Centimeter
eo_UY: crwdns112280:0crwdne112280:0

note: Name of a UOM
en: Cubic Decimeter
eo_UY: crwdns112282:0crwdne112282:0

note: Name of a UOM
en: Cubic Foot
eo_UY: crwdns112284:0crwdne112284:0

note: Name of a UOM
en: Cubic Inch
eo_UY: crwdns112286:0crwdne112286:0

note: Name of a UOM
en: Cubic Meter
eo_UY: crwdns112288:0crwdne112288:0

note: Name of a UOM
en: Cubic Millimeter
eo_UY: crwdns112290:0crwdne112290:0

note: Name of a UOM
en: Cubic Yard
eo_UY: crwdns112292:0crwdne112292:0

note: Label of the cumulative_threshold (Float) field in DocType 'Tax Withholding Rate'
en: Cumulative Transaction Threshold
eo_UY: crwdns133556:0crwdne133556:0

note: Name of a UOM
en: Cup
eo_UY: crwdns112294:0crwdne112294:0

note: Label of the account_currency (Link) field in DocType 'Account' Label of the currency (Link) field in DocType 'Advance Payment Ledger Entry' Label of the currency (Link) field in DocType 'Bank Transaction' Label of the section_break_9 (Section Break) field in DocType 'Dunning' Label of the currency 
en: Currency
eo_UY: crwdns68610:0crwdne68610:0

note: Label of a Link in the Accounting Workspace Name of a DocType
en: Currency Exchange
eo_UY: crwdns68676:0crwdne68676:0

note: Label of the currency_exchange_section (Section Break) field in DocType 'Accounts Settings' Name of a DocType
en: Currency Exchange Settings
eo_UY: crwdns68680:0crwdne68680:0

note: Name of a DocType
en: Currency Exchange Settings Details
eo_UY: crwdns68684:0crwdne68684:0

note: Name of a DocType
en: Currency Exchange Settings Result
eo_UY: crwdns68686:0crwdne68686:0

en: Currency Exchange must be applicable for Buying or for Selling.
eo_UY: crwdns68688:0crwdne68688:0

note: Label of the currency_and_price_list (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the currency_and_price_list (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the currency_and_price_list (Section Break) field in DocType 'Sales 'Purchase Order' 'Supplier Quotation' 'Quotation' 
en: Currency and Price List
eo_UY: crwdns133558:0crwdne133558:0

en: Currency can not be changed after making entries using some other currency
eo_UY: crwdns68708:0crwdne68708:0

en: Currency for {0} must be {1}
eo_UY: crwdns68710:0{0}crwdnd68710:0{1}crwdne68710:0

en: Currency of the Closing Account must be {0}
eo_UY: crwdns68712:0{0}crwdne68712:0

en: Currency of the price list {0} must be {1} or {2}
eo_UY: crwdns68714:0{0}crwdnd68714:0{1}crwdnd68714:0{2}crwdne68714:0

en: Currency should be same as Price List Currency: {0}
eo_UY: crwdns68716:0{0}crwdne68716:0

note: Label of the current_address (Small Text) field in DocType 'Employee'
en: Current Address
eo_UY: crwdns133560:0crwdne133560:0

note: Label of the current_accommodation_type (Select) field in DocType 'Employee'
en: Current Address Is
eo_UY: crwdns133562:0crwdne133562:0

note: Label of the current_amount (Currency) field in DocType 'Stock Reconciliation Item'
en: Current Amount
eo_UY: crwdns133564:0crwdne133564:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account'
en: Current Asset
eo_UY: crwdns133566:0crwdne133566:0

note: Label of the current_asset_value (Currency) field in DocType 'Asset Capitalization Asset Item' Label of the current_asset_value (Currency) field in DocType 'Asset Value Adjustment'
en: Current Asset Value
eo_UY: crwdns133568:0crwdne133568:0

en: Current Assets
eo_UY: crwdns68730:0crwdne68730:0

note: Label of the current_bom (Link) field in DocType 'BOM Update Log' Label of the current_bom (Link) field in DocType 'BOM Update Tool'
en: Current BOM
eo_UY: crwdns133570:0crwdne133570:0

en: Current BOM and New BOM can not be same
eo_UY: crwdns68736:0crwdne68736:0

note: Label of the current_exchange_rate (Float) field in DocType 'Exchange Rate Revaluation Account'
en: Current Exchange Rate
eo_UY: crwdns133572:0crwdne133572:0

note: Label of the current_index (Int) field in DocType 'Repost Item Valuation'
en: Current Index
eo_UY: crwdns133574:0crwdne133574:0

note: Label of the current_invoice_end (Date) field in DocType 'Subscription'
en: Current Invoice End Date
eo_UY: crwdns133576:0crwdne133576:0

note: Label of the current_invoice_start (Date) field in DocType 'Subscription'
en: Current Invoice Start Date
eo_UY: crwdns133578:0crwdne133578:0

note: Label of the current_level (Int) field in DocType 'BOM Update Log'
en: Current Level
eo_UY: crwdns133580:0crwdne133580:0

en: Current Liabilities
eo_UY: crwdns68748:0crwdne68748:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account'
en: Current Liability
eo_UY: crwdns133582:0crwdne133582:0

note: Label of the current_node (Link) field in DocType 'Bisect Accounting Statements'
en: Current Node
eo_UY: crwdns133584:0crwdne133584:0

note: Label of the current_qty (Float) field in DocType 'Stock Reconciliation Item'
en: Current Qty
eo_UY: crwdns68754:0crwdne68754:0

note: Label of the current_serial_and_batch_bundle (Link) field in DocType 'Stock Reconciliation Item'
en: Current Serial / Batch Bundle
eo_UY: crwdns133586:0crwdne133586:0

note: Label of the current_serial_no (Long Text) field in DocType 'Stock Reconciliation Item'
en: Current Serial No
eo_UY: crwdns133588:0crwdne133588:0

note: Label of the current_state (Select) field in DocType 'Share Balance'
en: Current State
eo_UY: crwdns133590:0crwdne133590:0

en: Current Status
eo_UY: crwdns68764:0crwdne68764:0

note: Label of the current_stock (Float) field in DocType 'Purchase Receipt Item Supplied' Label of the current_stock (Float) field in DocType 'Subcontracting Receipt Supplied Item'
en: Current Stock
eo_UY: crwdns68766:0crwdne68766:0

note: Label of the current_time (Int) field in DocType 'Job Card'
en: Current Time
eo_UY: crwdns133592:0crwdne133592:0

note: Label of the current_valuation_rate (Currency) field in DocType 'Stock Reconciliation Item'
en: Current Valuation Rate
eo_UY: crwdns133594:0crwdne133594:0

en: Curves
eo_UY: crwdns133596:0crwdne133596:0

note: Label of the custodian (Link) field in DocType 'Asset'
en: Custodian
eo_UY: crwdns133598:0crwdne133598:0

note: Label of the custody (Float) field in DocType 'Cashier Closing'
en: Custody
eo_UY: crwdns133600:0crwdne133600:0

note: Option for the 'Service Provider' (Select) field in DocType 'Currency Exchange Settings'
en: Custom
eo_UY: crwdns133602:0crwdne133602:0

note: Label of the custom_remarks (Check) field in DocType 'Payment Entry'
en: Custom Remarks
eo_UY: crwdns133604:0crwdne133604:0

note: Label of the custom_delimiters (Check) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Custom delimiters
eo_UY: crwdns142924:0crwdne142924:0

note: Label of the is_custom (Check) field in DocType 'Supplier Scorecard Variable'
en: Custom?
eo_UY: crwdns133606:0crwdne133606:0

note: Label of the customer (Link) field in DocType 'Bank Guarantee' Label of the customer (Link) field in DocType 'Coupon Code' Label of the customer (Link) field in DocType 'Discounted Invoice' Label of the customer (Link) field in DocType 'Dunning' Label of the customer (Link) field in DocType 'Loyalty
en: Customer
eo_UY: crwdns68788:0crwdne68788:0

note: Label of the customer (Link) field in DocType 'Customer Item'
en: Customer
eo_UY: crwdns133608:0crwdne133608:0

note: Label of the master_name (Dynamic Link) field in DocType 'Authorization Rule'
en: Customer / Item / Item Group
eo_UY: crwdns133610:0crwdne133610:0

note: Label of the customer_address (Link) field in DocType 'Opportunity'
en: Customer / Lead Address
eo_UY: crwdns133612:0crwdne133612:0

note: Name of a report Label of a Link in the Selling Workspace
en: Customer Acquisition and Loyalty
eo_UY: crwdns68880:0crwdne68880:0

note: Label of the customer_address (Link) field in DocType 'Dunning' Label of the customer_address (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the customer_address (Link) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the customer_address (Link) field in DocType 'Maintenance Schedule' Label of the customer
en: Customer Address
eo_UY: crwdns133614:0crwdne133614:0

note: Label of a Link in the Selling Workspace
en: Customer Addresses And Contacts
eo_UY: crwdns68902:0crwdne68902:0

note: Label of the customer_code (Small Text) field in DocType 'Item'
en: Customer Code
eo_UY: crwdns133616:0crwdne133616:0

note: Label of the customer_contact_person (Link) field in DocType 'Purchase Order' Label of the customer_contact_display (Small Text) field in DocType 'Purchase Order' Label of the customer_contact (Small Text) field in DocType 'Delivery Stop'
en: Customer Contact
eo_UY: crwdns68906:0crwdne68906:0

note: Label of the customer_contact_email (Code) field in DocType 'Purchase Order'
en: Customer Contact Email
eo_UY: crwdns133618:0crwdne133618:0

note: Label of a Link in the Financial Reports Workspace Name of a report Label of a Link in the Selling Workspace
en: Customer Credit Balance
eo_UY: crwdns68914:0crwdne68914:0

note: Name of a DocType
en: Customer Credit Limit
eo_UY: crwdns68916:0crwdne68916:0

note: Label of the customer_defaults_section (Section Break) field in DocType 'Selling Settings'
en: Customer Defaults
eo_UY: crwdns133620:0crwdne133620:0

note: Label of the customer_details_section (Section Break) field in DocType 'Appointment' Label of the customer_details (Section Break) field in DocType 'Project' Label of the customer_details (Text) field in DocType 'Customer' Label of the customer_details (Section Break) field in DocType 'Item' Label o
en: Customer Details
eo_UY: crwdns133622:0crwdne133622:0

note: Label of the customer_feedback (Small Text) field in DocType 'Maintenance Visit'
en: Customer Feedback
eo_UY: crwdns133624:0crwdne133624:0

note: Label of the customer_group (Link) field in DocType 'Customer Group Item' Label of the customer_group (Link) field in DocType 'Loyalty Program' Label of the customer_group (Link) field in DocType 'POS Customer Group' Label of the customer_group (Link) field in DocType 'POS Invoice' Option for the 'M
en: Customer Group
eo_UY: crwdns68932:0crwdne68932:0

note: Name of a DocType
en: Customer Group Item
eo_UY: crwdns68980:0crwdne68980:0

note: Label of the customer_group_name (Data) field in DocType 'Customer Group'
en: Customer Group Name
eo_UY: crwdns133626:0crwdne133626:0

en: Customer Group: {0} does not exist
eo_UY: crwdns68984:0{0}crwdne68984:0

note: Label of the customer_groups (Table) field in DocType 'POS Profile'
en: Customer Groups
eo_UY: crwdns133628:0crwdne133628:0

note: Name of a DocType
en: Customer Item
eo_UY: crwdns68988:0crwdne68988:0

note: Label of the customer_items (Table) field in DocType 'Item'
en: Customer Items
eo_UY: crwdns133630:0crwdne133630:0

en: Customer LPO
eo_UY: crwdns68992:0crwdne68992:0

en: Customer LPO No.
eo_UY: crwdns68994:0crwdne68994:0

note: Name of a report Label of a Link in the Financial Reports Workspace
en: Customer Ledger Summary
eo_UY: crwdns68996:0crwdne68996:0

note: Label of the customer_contact_mobile (Small Text) field in DocType 'Purchase Order'
en: Customer Mobile No
eo_UY: crwdns133632:0crwdne133632:0

note: Label of the customer_name (Data) field in DocType 'Dunning' Label of the customer_name (Data) field in DocType 'POS Invoice' Label of the customer_name (Data) field in DocType 'Process Statement Of Accounts Customer' Label of the customer_name (Small Text) field in DocType 'Sales Invoice' Label of 
en: Customer Name
eo_UY: crwdns69000:0crwdne69000:0

en: Customer Name:
eo_UY: crwdns69038:0crwdne69038:0

note: Label of the cust_master_name (Select) field in DocType 'Selling Settings'
en: Customer Naming By
eo_UY: crwdns133634:0crwdne133634:0

en: Customer PO
eo_UY: crwdns69042:0crwdne69042:0

note: Label of the customer_po_details (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the customer_po_details (Section Break) field in DocType 'Sales Label of the customer_po_details (Section Break) field in DocType 'Delivery Note'
en: Customer PO Details
eo_UY: crwdns133636:0crwdne133636:0

en: Customer POS Id
eo_UY: crwdns69050:0crwdne69050:0

note: Label of the customer_pos_id (Data) field in DocType 'Customer'
en: Customer POS id
eo_UY: crwdns133638:0crwdne133638:0

note: Label of the portal_users (Table) field in DocType 'Customer'
en: Customer Portal Users
eo_UY: crwdns133640:0crwdne133640:0

note: Label of the customer_primary_address (Link) field in DocType 'Customer'
en: Customer Primary Address
eo_UY: crwdns133642:0crwdne133642:0

note: Label of the customer_primary_contact (Link) field in DocType 'Customer'
en: Customer Primary Contact
eo_UY: crwdns133644:0crwdne133644:0

note: Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Material Request Plan Item' Option for the 'Default Material Request Type' (Select) field in DocType 'Item' Option for the 'Purpose' (Select) field in DocType 'Material Request'
en: Customer Provided
eo_UY: crwdns133646:0crwdne133646:0

en: Customer Service
eo_UY: crwdns69066:0crwdne69066:0

en: Customer Service Representative
eo_UY: crwdns143392:0crwdne143392:0

note: Label of the customer_territory (Link) field in DocType 'Loyalty Program'
en: Customer Territory
eo_UY: crwdns133648:0crwdne133648:0

note: Label of the customer_type (Select) field in DocType 'Customer'
en: Customer Type
eo_UY: crwdns133650:0crwdne133650:0

note: Label of the target_warehouse (Link) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the target_warehouse (Link) field in DocType 'Sales Order Item'
en: Customer Warehouse (Optional)
eo_UY: crwdns133652:0crwdne133652:0

en: Customer contact updated successfully.
eo_UY: crwdns69076:0crwdne69076:0

en: Customer is required
eo_UY: crwdns69078:0crwdne69078:0

en: Customer isn't enrolled in any Loyalty Program
eo_UY: crwdns69080:0crwdne69080:0

note: Label of the customer_or_item (Select) field in DocType 'Authorization Rule'
en: Customer or Item
eo_UY: crwdns133654:0crwdne133654:0

en: Customer required for 'Customerwise Discount'
eo_UY: crwdns69084:0crwdne69084:0

en: Customer {0} does not belong to project {1}
eo_UY: crwdns69086:0{0}crwdnd69086:0{1}crwdne69086:0

note: Label of the customer_item_code (Data) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the customer_item_code (Data) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the customer_item_code (Data) field in DocType 'Quotation Item' Label of the customer_item_code (Data) field in DocType 'Sales Order Item' 
en: Customer's Item Code
eo_UY: crwdns133656:0crwdne133656:0

note: Label of the po_no (Data) field in DocType 'POS Invoice' Label of the po_no (Data) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the po_no (Data) field in DocType 'Sales Order'
en: Customer's Purchase Order
eo_UY: crwdns133658:0crwdne133658:0

note: Label of the po_date (Date) field in DocType 'POS Invoice' Label of the po_date (Date) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the po_date (Date) field in DocType 'Sales Order' Label of the po_date (Date) field in DocType 'Delivery Note'
en: Customer's Purchase Order Date
eo_UY: crwdns133660:0crwdne133660:0

note: Label of the po_no (Small Text) field in DocType 'Delivery Note'
en: Customer's Purchase Order No
eo_UY: crwdns133662:0crwdne133662:0

en: Customer's Vendor
eo_UY: crwdns143394:0crwdne143394:0

note: Name of a report
en: Customer-wise Item Price
eo_UY: crwdns69114:0crwdne69114:0

en: Customer/Lead Name
eo_UY: crwdns69116:0crwdne69116:0

en: Customer:
eo_UY: crwdns69118:0crwdne69118:0

note: Label of the section_break_3 (Section Break) field in DocType 'Process Statement Of Accounts' Label of the customers (Table) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Customers
eo_UY: crwdns133664:0crwdne133664:0

note: Name of a report Label of a Link in the Selling Workspace
en: Customers Without Any Sales Transactions
eo_UY: crwdns69122:0crwdne69122:0

en: Customers not selected.
eo_UY: crwdns69124:0crwdne69124:0

note: Option for the 'Based On' (Select) field in DocType 'Authorization Rule'
en: Customerwise Discount
eo_UY: crwdns133666:0crwdne133666:0

note: Name of a DocType Label of the customs_tariff_number (Link) field in DocType 'Item' Label of a Link in the Stock Workspace
en: Customs Tariff Number
eo_UY: crwdns69130:0crwdne69130:0

note: Name of a UOM
en: Cycle/Second
eo_UY: crwdns112296:0crwdne112296:0

en: D - E
eo_UY: crwdns69136:0crwdne69136:0

note: Option for the 'Algorithm' (Select) field in DocType 'Bisect Accounting Statements'
en: DFS
eo_UY: crwdns133668:0crwdne133668:0

note: Option for the 'Periodicity' (Select) field in DocType 'Asset Maintenance Task' Option for the 'Frequency To Collect Progress' (Select) field in DocType 'Project' Option for the 'Monitoring Frequency' (Select) field in DocType 'Quality Goal' Option for the 'Sales Update Frequency in Company and Proj
en: Daily
eo_UY: crwdns69144:0crwdne69144:0

en: Daily Project Summary for {0}
eo_UY: crwdns69160:0{0}crwdne69160:0

en: Daily Reminders
eo_UY: crwdns69162:0crwdne69162:0

note: Label of the daily_time_to_send (Time) field in DocType 'Project'
en: Daily Time to send
eo_UY: crwdns133670:0crwdne133670:0

note: Name of a report Label of a Link in the Projects Workspace
en: Daily Timesheet Summary
eo_UY: crwdns69166:0crwdne69166:0

note: Label of a shortcut in the Accounting Workspace Label of a shortcut in the Assets Workspace Label of the dashboard_tab (Tab Break) field in DocType 'Supplier' Label of a shortcut in the Buying Workspace Label of a shortcut in the CRM Workspace Label of a shortcut in the Projects Workspace Label of t
en: Dashboard
eo_UY: crwdns69168:0crwdne69168:0

en: Data Based On
eo_UY: crwdns69178:0crwdne69178:0

note: Label of the data_import_configuration_section (Section Break) field in DocType 'Bank'
en: Data Import Configuration
eo_UY: crwdns133672:0crwdne133672:0

note: Label of a Card Break in the Home Workspace
en: Data Import and Settings
eo_UY: crwdns69182:0crwdne69182:0

note: Description of the 'Master Data' (Attach) field in DocType 'Tally Migration'
en: Data exported from Tally that consists of the Chart of Accounts, Customers, Suppliers, Addresses, Items and UOMs
eo_UY: crwdns133674:0crwdne133674:0

note: Label of the date (Date) field in DocType 'Bank Transaction' Label of the date (Date) field in DocType 'Cashier Closing' Label of the posting_date (Date) field in DocType 'Discounted Invoice' Label of the posting_date (Date) field in DocType 'Dunning' Label of the posting_date (Date) field in DocTyp
en: Date
eo_UY: crwdns69186:0crwdne69186:0

note: Label of the date (Date) field in DocType 'Bulk Transaction Log Detail'
en: Date
eo_UY: crwdns133676:0crwdne133676:0

en: Date Based On
eo_UY: crwdns69246:0crwdne69246:0

note: Label of the date_of_retirement (Date) field in DocType 'Employee'
en: Date Of Retirement
eo_UY: crwdns133678:0crwdne133678:0

note: Label of the date_settings (HTML) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: Date Settings
eo_UY: crwdns133680:0crwdne133680:0

en: Date must be between {0} and {1}
eo_UY: crwdns69252:0{0}crwdnd69252:0{1}crwdne69252:0

note: Label of the date_of_birth (Date) field in DocType 'Employee'
en: Date of Birth
eo_UY: crwdns133682:0crwdne133682:0

en: Date of Birth cannot be greater than today.
eo_UY: crwdns69256:0crwdne69256:0

note: Label of the date_of_commencement (Date) field in DocType 'Company'
en: Date of Commencement
eo_UY: crwdns133684:0crwdne133684:0

en: Date of Commencement should be greater than Date of Incorporation
eo_UY: crwdns69260:0crwdne69260:0

note: Label of the date_of_establishment (Date) field in DocType 'Company'
en: Date of Establishment
eo_UY: crwdns133686:0crwdne133686:0

note: Label of the date_of_incorporation (Date) field in DocType 'Company'
en: Date of Incorporation
eo_UY: crwdns133688:0crwdne133688:0

note: Label of the date_of_issue (Date) field in DocType 'Employee'
en: Date of Issue
eo_UY: crwdns133690:0crwdne133690:0

note: Label of the date_of_joining (Date) field in DocType 'Employee'
en: Date of Joining
eo_UY: crwdns133692:0crwdne133692:0

en: Date of Transaction
eo_UY: crwdns69270:0crwdne69270:0

en: Date: {0} to {1}
eo_UY: crwdns148606:0{0}crwdnd148606:0{1}crwdne148606:0

note: Label of the dates_section (Section Break) field in DocType 'GL Entry'
en: Dates
eo_UY: crwdns151124:0crwdne151124:0

note: Option for the 'Billing Interval' (Select) field in DocType 'Subscription Plan' Name of a UOM
en: Day
eo_UY: crwdns112298:0crwdne112298:0

note: Label of the day_book_data (Attach) field in DocType 'Tally Migration'
en: Day Book Data
eo_UY: crwdns133694:0crwdne133694:0

note: Description of the 'Day Book Data' (Attach) field in DocType 'Tally Migration'
en: Day Book Data exported from Tally that consists of all historic transactions
eo_UY: crwdns133696:0crwdne133696:0

note: Label of the day_of_week (Select) field in DocType 'Appointment Booking Slots' Label of the day_of_week (Select) field in DocType 'Availability Of Slots' Label of the day_of_week (Select) field in DocType 'Incoming Call Handling Schedule'
en: Day Of Week
eo_UY: crwdns133698:0crwdne133698:0

note: Label of the day_of_week (Select) field in DocType 'Communication Medium Timeslot'
en: Day of Week
eo_UY: crwdns133700:0crwdne133700:0

note: Label of the day_to_send (Select) field in DocType 'Project'
en: Day to Send
eo_UY: crwdns133702:0crwdne133702:0

note: Option for the 'Due Date Based On' (Select) field in DocType 'Payment Term' Option for the 'Discount Validity Based On' (Select) field in DocType 'Payment Term' Option for the 'Due Date Based On' (Select) field in DocType 'Payment Terms Template Detail' 'Payment Terms Template Detail'
en: Day(s) after invoice date
eo_UY: crwdns133704:0crwdne133704:0

note: Option for the 'Due Date Based On' (Select) field in DocType 'Payment Term' Option for the 'Discount Validity Based On' (Select) field in DocType 'Payment Term' Option for the 'Due Date Based On' (Select) field in DocType 'Payment Terms Template Detail' 'Payment Terms Template Detail'
en: Day(s) after the end of the invoice month
eo_UY: crwdns133706:0crwdne133706:0

note: Option for the 'Book Deferred Entries Based On' (Select) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Days
eo_UY: crwdns133708:0crwdne133708:0

en: Days Since Last Order
eo_UY: crwdns69300:0crwdne69300:0

en: Days Since Last order
eo_UY: crwdns69302:0crwdne69302:0

note: Label of the days_until_due (Int) field in DocType 'Subscription'
en: Days Until Due
eo_UY: crwdns133710:0crwdne133710:0

note: Option for the 'Generate Invoice At' (Select) field in DocType 'Subscription'
en: Days before the current subscription period
eo_UY: crwdns133712:0crwdne133712:0

note: Label of the delinked (Check) field in DocType 'Payment Ledger Entry'
en: DeLinked
eo_UY: crwdns133714:0crwdne133714:0

note: Label of the deal_owner (Data) field in DocType 'Prospect Opportunity'
en: Deal Owner
eo_UY: crwdns133716:0crwdne133716:0

en: Dealer
eo_UY: crwdns143396:0crwdne143396:0

en: Dear
eo_UY: crwdns69312:0crwdne69312:0

en: Dear System Manager,
eo_UY: crwdns69314:0crwdne69314:0

note: Option for the 'Balance must be' (Select) field in DocType 'Account' Label of the debit_in_account_currency (Currency) field in DocType 'Journal Entry Account'
en: Debit
eo_UY: crwdns69316:0crwdne69316:0

en: Debit (Transaction)
eo_UY: crwdns69322:0crwdne69322:0

en: Debit ({0})
eo_UY: crwdns69324:0{0}crwdne69324:0

en: Debit Account
eo_UY: crwdns69326:0crwdne69326:0

note: Label of the debit (Currency) field in DocType 'Account Closing Balance' Label of the debit (Currency) field in DocType 'GL Entry'
en: Debit Amount
eo_UY: crwdns133718:0crwdne133718:0

note: Label of the debit_in_account_currency (Currency) field in DocType 'Account Closing Balance' Label of the debit_in_account_currency (Currency) field in DocType 'GL Entry'
en: Debit Amount in Account Currency
eo_UY: crwdns133720:0crwdne133720:0

note: Label of the debit_in_transaction_currency (Currency) field in DocType 'GL Entry'
en: Debit Amount in Transaction Currency
eo_UY: crwdns133722:0crwdne133722:0

note: Option for the 'Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry' Option for the 'Journal Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Template'
en: Debit Note
eo_UY: crwdns69338:0crwdne69338:0

en: Debit Note Amount
eo_UY: crwdns69344:0crwdne69344:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Debit Note Issued
eo_UY: crwdns133724:0crwdne133724:0

note: Description of the 'Update Outstanding for Self' (Check) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Debit Note will update it's own outstanding amount, even if "Return Against" is specified.
eo_UY: crwdns133726:0crwdne133726:0

note: Label of the debit_to (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the debit_to (Link) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Debit To
eo_UY: crwdns133728:0crwdne133728:0

en: Debit To is required
eo_UY: crwdns69352:0crwdne69352:0

en: Debit and Credit not equal for {0} #{1}. Difference is {2}.
eo_UY: crwdns69354:0{0}crwdnd69354:0#{1}crwdnd69354:0{2}crwdne69354:0

note: Label of the debit (Currency) field in DocType 'Journal Entry Account'
en: Debit in Company Currency
eo_UY: crwdns133730:0crwdne133730:0

note: Label of the debit_to (Link) field in DocType 'Discounted Invoice'
en: Debit to
eo_UY: crwdns133732:0crwdne133732:0

note: Label of the debit_credit_mismatch (Check) field in DocType 'Ledger Health Monitor'
en: Debit-Credit Mismatch
eo_UY: crwdns133734:0crwdne133734:0

note: Label of the debit_credit_mismatch (Check) field in DocType 'Ledger Health'
en: Debit-Credit mismatch
eo_UY: crwdns133736:0crwdne133736:0

en: Debtor/Creditor
eo_UY: crwdns149084:0crwdne149084:0

en: Debtor/Creditor Advance
eo_UY: crwdns149086:0crwdne149086:0

en: Debtors
eo_UY: crwdns69360:0crwdne69360:0

note: Description of the 'Tally Debtors Account' (Data) field in DocType 'Tally Migration'
en: Debtors Account set in Tally
eo_UY: crwdns133738:0crwdne133738:0

note: Option for the 'Entry Type' (Select) field in DocType 'Asset Capitalization'
en: Decapitalization
eo_UY: crwdns133740:0crwdne133740:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Asset'
en: Decapitalized
eo_UY: crwdns133742:0crwdne133742:0

note: Name of a UOM
en: Decigram/Litre
eo_UY: crwdns112300:0crwdne112300:0

note: Name of a UOM
en: Decilitre
eo_UY: crwdns112302:0crwdne112302:0

note: Name of a UOM
en: Decimeter
eo_UY: crwdns112304:0crwdne112304:0

en: Declare Lost
eo_UY: crwdns69368:0crwdne69368:0

note: Option for the 'Add Or Deduct' (Select) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Option for the 'Add or Deduct' (Select) field in DocType 'Purchase Taxes and
en: Deduct
eo_UY: crwdns133744:0crwdne133744:0

note: Label of the section_break_3 (Section Break) field in DocType 'Lower Deduction Certificate'
en: Deductee Details
eo_UY: crwdns133746:0crwdne133746:0

note: Label of the deductions_or_loss_section (Section Break) field in DocType 'Payment Entry'
en: Deductions or Loss
eo_UY: crwdns133748:0crwdne133748:0

note: Label of the default (Check) field in DocType 'POS Payment Method' Label of the default (Check) field in DocType 'POS Profile User' Label of the is_default (Check) field in DocType 'Purchase Taxes and Charges Template' Label of the default (Check) field in DocType 'Sales Invoice Payment' Label of th
en: Default
eo_UY: crwdns69378:0crwdne69378:0

note: Label of the default_account (Link) field in DocType 'Mode of Payment Account' Label of the account (Link) field in DocType 'Party Account'
en: Default Account
eo_UY: crwdns133750:0crwdne133750:0

note: Label of the default_accounts_section (Section Break) field in DocType 'Supplier' Label of the default_receivable_accounts (Section Break) field in DocType 'Customer' Label of the default_settings (Section Break) field in DocType 'Company' Label of the default_receivable_account (Section Break) fiel
en: Default Accounts
eo_UY: crwdns133752:0crwdne133752:0

en: Default Activity Cost exists for Activity Type - {0}
eo_UY: crwdns69404:0{0}crwdne69404:0

note: Label of the default_advance_account (Link) field in DocType 'Payment Reconciliation' Label of the default_advance_account (Link) field in DocType 'Process Payment Reconciliation'
en: Default Advance Account
eo_UY: crwdns133754:0crwdne133754:0

note: Label of the default_advance_paid_account (Link) field in DocType 'Company'
en: Default Advance Paid Account
eo_UY: crwdns133756:0crwdne133756:0

note: Label of the default_advance_received_account (Link) field in DocType 'Company'
en: Default Advance Received Account
eo_UY: crwdns133758:0crwdne133758:0

note: Label of the default_bom (Link) field in DocType 'Item'
en: Default BOM
eo_UY: crwdns133760:0crwdne133760:0

en: Default BOM ({0}) must be active for this item or its template
eo_UY: crwdns69414:0{0}crwdne69414:0

en: Default BOM for {0} not found
eo_UY: crwdns69416:0{0}crwdne69416:0

en: Default BOM not found for FG Item {0}
eo_UY: crwdns69418:0{0}crwdne69418:0

en: Default BOM not found for Item {0} and Project {1}
eo_UY: crwdns69420:0{0}crwdnd69420:0{1}crwdne69420:0

note: Label of the default_bank_account (Link) field in DocType 'Company'
en: Default Bank Account
eo_UY: crwdns133762:0crwdne133762:0

note: Label of the billing_rate (Currency) field in DocType 'Activity Type'
en: Default Billing Rate
eo_UY: crwdns133764:0crwdne133764:0

note: Label of the buying_cost_center (Link) field in DocType 'Item Default'
en: Default Buying Cost Center
eo_UY: crwdns133766:0crwdne133766:0

note: Label of the buying_price_list (Link) field in DocType 'Buying Settings' Label of the default_buying_price_list (Link) field in DocType 'Import Supplier Invoice'
en: Default Buying Price List
eo_UY: crwdns133768:0crwdne133768:0

note: Label of the default_buying_terms (Link) field in DocType 'Company'
en: Default Buying Terms
eo_UY: crwdns133770:0crwdne133770:0

note: Label of the default_cash_account (Link) field in DocType 'Company'
en: Default Cash Account
eo_UY: crwdns133772:0crwdne133772:0

note: Label of the default_common_code (Link) field in DocType 'Code List'
en: Default Common Code
eo_UY: crwdns151672:0crwdne151672:0

note: Label of the default_company (Link) field in DocType 'Global Defaults'
en: Default Company
eo_UY: crwdns133774:0crwdne133774:0

note: Label of the default_bank_account (Link) field in DocType 'Supplier' Label of the default_bank_account (Link) field in DocType 'Customer'
en: Default Company Bank Account
eo_UY: crwdns133776:0crwdne133776:0

note: Label of the default_cost_center (Link) field in DocType 'QuickBooks Migrator' Label of the default_cost_center (Link) field in DocType 'Tally Migration' Label of the cost_center (Link) field in DocType 'Project' Label of the cost_center (Link) field in DocType 'Company'
en: Default Cost Center
eo_UY: crwdns133778:0crwdne133778:0

note: Label of the default_expense_account (Link) field in DocType 'Company'
en: Default Cost of Goods Sold Account
eo_UY: crwdns133780:0crwdne133780:0

note: Label of the costing_rate (Currency) field in DocType 'Activity Type'
en: Default Costing Rate
eo_UY: crwdns133782:0crwdne133782:0

note: Label of the default_currency (Link) field in DocType 'Company' Label of the default_currency (Link) field in DocType 'Global Defaults'
en: Default Currency
eo_UY: crwdns133784:0crwdne133784:0

note: Label of the customer_group (Link) field in DocType 'Selling Settings'
en: Default Customer Group
eo_UY: crwdns133786:0crwdne133786:0

note: Label of the default_deferred_expense_account (Link) field in DocType 'Company'
en: Default Deferred Expense Account
eo_UY: crwdns133788:0crwdne133788:0

note: Label of the default_deferred_revenue_account (Link) field in DocType 'Company'
en: Default Deferred Revenue Account
eo_UY: crwdns133790:0crwdne133790:0

note: Label of the default_dimension (Dynamic Link) field in DocType 'Accounting Dimension Detail'
en: Default Dimension
eo_UY: crwdns133792:0crwdne133792:0

note: Label of the default_discount_account (Link) field in DocType 'Item Default'
en: Default Discount Account
eo_UY: crwdns133794:0crwdne133794:0

note: Label of the default_distance_unit (Link) field in DocType 'Global Defaults'
en: Default Distance Unit
eo_UY: crwdns133796:0crwdne133796:0

note: Label of the expense_account (Link) field in DocType 'Item Default'
en: Default Expense Account
eo_UY: crwdns133798:0crwdne133798:0

note: Label of the default_finance_book (Link) field in DocType 'Asset' Label of the default_finance_book (Link) field in DocType 'Company'
en: Default Finance Book
eo_UY: crwdns133800:0crwdne133800:0

note: Label of the default_fg_warehouse (Link) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Default Finished Goods Warehouse
eo_UY: crwdns133802:0crwdne133802:0

note: Label of the default_holiday_list (Link) field in DocType 'Company'
en: Default Holiday List
eo_UY: crwdns133804:0crwdne133804:0

note: Label of the default_in_transit_warehouse (Link) field in DocType 'Company' Label of the default_in_transit_warehouse (Link) field in DocType 'Warehouse'
en: Default In-Transit Warehouse
eo_UY: crwdns133806:0crwdne133806:0

note: Label of the default_income_account (Link) field in DocType 'Company' Label of the income_account (Link) field in DocType 'Item Default'
en: Default Income Account
eo_UY: crwdns133808:0crwdne133808:0

note: Label of the default_inventory_account (Link) field in DocType 'Company'
en: Default Inventory Account
eo_UY: crwdns133810:0crwdne133810:0

note: Label of the item_group (Link) field in DocType 'Stock Settings'
en: Default Item Group
eo_UY: crwdns133812:0crwdne133812:0

note: Label of the default_item_manufacturer (Link) field in DocType 'Item'
en: Default Item Manufacturer
eo_UY: crwdns133814:0crwdne133814:0

note: Label of the default_letter_head (Link) field in DocType 'Company'
en: Default Letter Head
eo_UY: crwdns133816:0crwdne133816:0

note: Label of the default_manufacturer_part_no (Data) field in DocType 'Item'
en: Default Manufacturer Part No
eo_UY: crwdns133818:0crwdne133818:0

note: Label of the default_material_request_type (Select) field in DocType 'Item'
en: Default Material Request Type
eo_UY: crwdns133820:0crwdne133820:0

note: Label of the default_operating_cost_account (Link) field in DocType 'Company'
en: Default Operating Cost Account
eo_UY: crwdns133822:0crwdne133822:0

note: Label of the default_payable_account (Link) field in DocType 'Company' Label of the default_payable_account (Section Break) field in DocType 'Supplier Group'
en: Default Payable Account
eo_UY: crwdns133824:0crwdne133824:0

note: Label of the default_discount_account (Link) field in DocType 'Company'
en: Default Payment Discount Account
eo_UY: crwdns133826:0crwdne133826:0

note: Label of the message (Small Text) field in DocType 'Payment Gateway Account'
en: Default Payment Request Message
eo_UY: crwdns133828:0crwdne133828:0

note: Label of the payment_terms (Link) field in DocType 'Supplier' Label of the payment_terms (Link) field in DocType 'Customer' Label of the payment_terms (Link) field in DocType 'Company' Label of the payment_terms (Link) field in DocType 'Customer Group' Label of the payment_terms (Link) field in DocT
en: Default Payment Terms Template
eo_UY: crwdns133830:0crwdne133830:0

note: Label of the default_price_list (Link) field in DocType 'Customer' Label of the selling_price_list (Link) field in DocType 'Selling Settings' Label of the default_price_list (Link) field in DocType 'Customer Group' Label of the default_price_list (Link) field in DocType 'Item Default'
en: Default Price List
eo_UY: crwdns133832:0crwdne133832:0

note: Label of the default_priority (Link) field in DocType 'Service Level Agreement' Label of the default_priority (Check) field in DocType 'Service Level Priority'
en: Default Priority
eo_UY: crwdns133834:0crwdne133834:0

note: Label of the default_provisional_account (Link) field in DocType 'Company' Label of the default_provisional_account (Link) field in DocType 'Item Default'
en: Default Provisional Account
eo_UY: crwdns133836:0crwdne133836:0

note: Label of the purchase_uom (Link) field in DocType 'Item'
en: Default Purchase Unit of Measure
eo_UY: crwdns133838:0crwdne133838:0

note: Label of the default_valid_till (Data) field in DocType 'CRM Settings'
en: Default Quotation Validity Days
eo_UY: crwdns133840:0crwdne133840:0

note: Label of the default_receivable_account (Link) field in DocType 'Company'
en: Default Receivable Account
eo_UY: crwdns133842:0crwdne133842:0

note: Label of the default_round_off_account (Link) field in DocType 'Tally Migration'
en: Default Round Off Account
eo_UY: crwdns133844:0crwdne133844:0

note: Label of the sales_uom (Link) field in DocType 'Item'
en: Default Sales Unit of Measure
eo_UY: crwdns133846:0crwdne133846:0

note: Label of the default_scrap_warehouse (Link) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Default Scrap Warehouse
eo_UY: crwdns133848:0crwdne133848:0

note: Label of the selling_cost_center (Link) field in DocType 'Item Default'
en: Default Selling Cost Center
eo_UY: crwdns133850:0crwdne133850:0

note: Label of the default_selling_terms (Link) field in DocType 'Company'
en: Default Selling Terms
eo_UY: crwdns133852:0crwdne133852:0

note: Label of the default_service_level_agreement (Check) field in DocType 'Service Level Agreement'
en: Default Service Level Agreement
eo_UY: crwdns133854:0crwdne133854:0

en: Default Service Level Agreement for {0} already exists.
eo_UY: crwdns69552:0{0}crwdne69552:0

note: Label of the default_shipping_account (Link) field in DocType 'QuickBooks Migrator'
en: Default Shipping Account
eo_UY: crwdns133856:0crwdne133856:0

note: Label of the default_source_warehouse (Link) field in DocType 'BOM' Label of the default_warehouse (Link) field in DocType 'BOM Creator' Label of the from_warehouse (Link) field in DocType 'Stock Entry'
en: Default Source Warehouse
eo_UY: crwdns133858:0crwdne133858:0

note: Label of the stock_uom (Link) field in DocType 'Stock Settings'
en: Default Stock UOM
eo_UY: crwdns133860:0crwdne133860:0

note: Label of the default_supplier (Link) field in DocType 'Item Default'
en: Default Supplier
eo_UY: crwdns133862:0crwdne133862:0

note: Label of the supplier_group (Link) field in DocType 'Buying Settings'
en: Default Supplier Group
eo_UY: crwdns133864:0crwdne133864:0

note: Label of the default_target_warehouse (Link) field in DocType 'BOM' Label of the to_warehouse (Link) field in DocType 'Stock Entry'
en: Default Target Warehouse
eo_UY: crwdns133866:0crwdne133866:0

note: Label of the territory (Link) field in DocType 'Selling Settings'
en: Default Territory
eo_UY: crwdns133868:0crwdne133868:0

note: Label of the default_uom (Link) field in DocType 'Tally Migration'
en: Default UOM
eo_UY: crwdns133870:0crwdne133870:0

note: Label of the stock_uom (Link) field in DocType 'Item'
en: Default Unit of Measure
eo_UY: crwdns133872:0crwdne133872:0

en: Default Unit of Measure for Item {0} cannot be changed directly because you have already made some transaction(s) with another UOM. You need to either cancel the linked documents or create a new Item.
eo_UY: crwdns69574:0{0}crwdne69574:0

en: Default Unit of Measure for Item {0} cannot be changed directly because you have already made some transaction(s) with another UOM. You will need to create a new Item to use a different Default UOM.
eo_UY: crwdns69576:0{0}crwdne69576:0

en: Default Unit of Measure for Variant '{0}' must be same as in Template '{1}'
eo_UY: crwdns69578:0{0}crwdnd69578:0{1}crwdne69578:0

note: Label of the valuation_method (Select) field in DocType 'Stock Settings'
en: Default Valuation Method
eo_UY: crwdns133874:0crwdne133874:0

note: Label of the default_value (Data) field in DocType 'POS Field'
en: Default Value
eo_UY: crwdns133876:0crwdne133876:0

note: Label of the default_warehouse (Link) field in DocType 'QuickBooks Migrator' Label of the default_warehouse (Link) field in DocType 'Tally Migration' Label of the default_warehouse (Link) field in DocType 'Item Default' Label of the section_break_jwgn (Section Break) field in DocType 'Stock Entry' L
en: Default Warehouse
eo_UY: crwdns133878:0crwdne133878:0

note: Label of the default_warehouse_for_sales_return (Link) field in DocType 'Company'
en: Default Warehouse for Sales Return
eo_UY: crwdns133880:0crwdne133880:0

note: Label of the section_break_6 (Section Break) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Default Warehouses for Production
eo_UY: crwdns133882:0crwdne133882:0

note: Label of the default_wip_warehouse (Link) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Default Work In Progress Warehouse
eo_UY: crwdns133884:0crwdne133884:0

note: Label of the workstation (Link) field in DocType 'Operation'
en: Default Workstation
eo_UY: crwdns133886:0crwdne133886:0

note: Description of the 'Default Account' (Link) field in DocType 'Mode of Payment Account'
en: Default account will be automatically updated in POS Invoice when this mode is selected.
eo_UY: crwdns133888:0crwdne133888:0

note: Description of a DocType
en: Default settings for your stock-related transactions
eo_UY: crwdns111684:0crwdne111684:0

en: Default tax templates for sales, purchase and items are created.
eo_UY: crwdns69606:0crwdne69606:0

note: Description of the 'Time Between Operations (Mins)' (Int) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Default: 10 mins
eo_UY: crwdns133890:0crwdne133890:0

note: Label of the defaults_section (Section Break) field in DocType 'Supplier' Label of the defaults_tab (Section Break) field in DocType 'Customer' Label of the defaults (Section Break) field in DocType 'Brand' Label of the defaults (Section Break) field in DocType 'Item Group' Label of the defaults_tab
en: Defaults
eo_UY: crwdns133892:0crwdne133892:0

en: Defense
eo_UY: crwdns143398:0crwdne143398:0

note: Label of the deferred_accounting_section (Section Break) field in DocType 'Company' 'Item'
en: Deferred Accounting
eo_UY: crwdns133894:0crwdne133894:0

note: Label of the deferred_accounting_defaults_section (Section Break) field in DocType 'Item Default'
en: Deferred Accounting Defaults
eo_UY: crwdns133896:0crwdne133896:0

note: Label of the deferred_accounting_settings_section (Section Break) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Deferred Accounting Settings
eo_UY: crwdns133898:0crwdne133898:0

note: Option for the 'Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry' Label of the deferred_expense_section (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice Item'
en: Deferred Expense
eo_UY: crwdns133900:0crwdne133900:0

note: Label of the deferred_expense_account (Link) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the deferred_expense_account (Link) field in DocType 'Item Default'
en: Deferred Expense Account
eo_UY: crwdns133902:0crwdne133902:0

note: Option for the 'Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry' Label of the deferred_revenue (Section Break) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the deferred_revenue (Section Break) field in DocType 'Sales Invoice Item'
en: Deferred Revenue
eo_UY: crwdns133904:0crwdne133904:0

note: Label of the deferred_revenue_account (Link) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the deferred_revenue_account (Link) field in DocType 'Sales Invoice Label of the deferred_revenue_account (Link) field in DocType 'Item Default'
en: Deferred Revenue Account
eo_UY: crwdns133906:0crwdne133906:0

note: Name of a report
en: Deferred Revenue and Expense
eo_UY: crwdns69646:0crwdne69646:0

en: Deferred accounting failed for some invoices:
eo_UY: crwdns69648:0crwdne69648:0

en: Define Project type.
eo_UY: crwdns69652:0crwdne69652:0

note: Name of a UOM
en: Dekagram/Litre
eo_UY: crwdns112306:0crwdne112306:0

en: Delay (In Days)
eo_UY: crwdns69654:0crwdne69654:0

en: Delay (in Days)
eo_UY: crwdns69656:0crwdne69656:0

note: Label of the stop_delay (Int) field in DocType 'Delivery Settings'
en: Delay between Delivery Stops
eo_UY: crwdns133908:0crwdne133908:0

en: Delay in payment (Days)
eo_UY: crwdns69660:0crwdne69660:0

en: Delayed
eo_UY: crwdns69662:0crwdne69662:0

en: Delayed Days
eo_UY: crwdns69664:0crwdne69664:0

note: Name of a report
en: Delayed Item Report
eo_UY: crwdns69666:0crwdne69666:0

note: Name of a report
en: Delayed Order Report
eo_UY: crwdns69668:0crwdne69668:0

note: Name of a report Label of a Link in the Projects Workspace
en: Delayed Tasks Summary
eo_UY: crwdns69670:0crwdne69670:0

en: Delete
eo_UY: crwdns69672:0crwdne69672:0

note: Label of the delete_linked_ledger_entries (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Delete Accounting and Stock Ledger Entries on deletion of Transaction
eo_UY: crwdns133910:0crwdne133910:0

note: Label of the delete_bin_data (Check) field in DocType 'Transaction Deletion Record'
en: Delete Bins
eo_UY: crwdns133912:0crwdne133912:0

note: Label of the delete_cancelled_entries (Check) field in DocType 'Repost Accounting Ledger'
en: Delete Cancelled Ledger Entries
eo_UY: crwdns133914:0crwdne133914:0

en: Delete Dimension
eo_UY: crwdns69678:0crwdne69678:0

note: Label of the delete_leads_and_addresses (Check) field in DocType 'Transaction Deletion Record'
en: Delete Leads and Addresses
eo_UY: crwdns133916:0crwdne133916:0

note: Label of the delete_transactions (Check) field in DocType 'Transaction Deletion Record'
en: Delete Transactions
eo_UY: crwdns69680:0crwdne69680:0

en: Delete all the Transactions for this Company
eo_UY: crwdns69682:0crwdne69682:0

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Deleted Documents
eo_UY: crwdns143180:0crwdne143180:0

en: Deleting {0} and all associated Common Code documents...
eo_UY: crwdns151674:0{0}crwdne151674:0

en: Deletion in Progress!
eo_UY: crwdns111692:0crwdne111692:0

en: Deletion is not permitted for country {0}
eo_UY: crwdns69686:0{0}crwdne69686:0

note: Label of the delimiter_options (Data) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Delimiter options
eo_UY: crwdns142926:0crwdne142926:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Purchase Order' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Serial No' Option for the 'Tracking Status' (Select) field in DocType 'Shipment' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Stock Reservation Entry'
en: Delivered
eo_UY: crwdns69688:0crwdne69688:0

en: Delivered Amount
eo_UY: crwdns69698:0crwdne69698:0

note: Title of an incoterm
en: Delivered At Place
eo_UY: crwdns143400:0crwdne143400:0

note: Title of an incoterm
en: Delivered At Place Unloaded
eo_UY: crwdns143402:0crwdne143402:0

note: Label of the delivered_by_supplier (Check) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the delivered_by_supplier (Check) field in DocType 'Sales Invoice
en: Delivered By Supplier
eo_UY: crwdns133918:0crwdne133918:0

note: Title of an incoterm
en: Delivered Duty Paid
eo_UY: crwdns143404:0crwdne143404:0

note: Name of a report Label of a Link in the Receivables Workspace
en: Delivered Items To Be Billed
eo_UY: crwdns69704:0crwdne69704:0

note: Label of the delivered_qty (Float) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the delivered_qty (Float) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the delivered_qty (Float) field in DocType 'Sales Order Item' Label of the delivered_qty (Float) field in DocType 'Serial and Batch Entry' Label of
en: Delivered Qty
eo_UY: crwdns69706:0crwdne69706:0

en: Delivered Quantity
eo_UY: crwdns69718:0crwdne69718:0

note: Label of the delivered_by_supplier (Check) field in DocType 'Item'
en: Delivered by Supplier (Drop Ship)
eo_UY: crwdns133920:0crwdne133920:0

en: Delivered: {0}
eo_UY: crwdns69722:0{0}crwdne69722:0

note: Option for the 'Purpose' (Select) field in DocType 'Pick List'
en: Delivery
eo_UY: crwdns69724:0crwdne69724:0

note: Label of the delivery_date (Date) field in DocType 'Sales Order' Label of the delivery_date (Date) field in DocType 'Sales Order Item'
en: Delivery Date
eo_UY: crwdns69728:0crwdne69728:0

note: Label of the section_break_3 (Section Break) field in DocType 'Delivery Trip'
en: Delivery Details
eo_UY: crwdns133922:0crwdne133922:0

note: Name of a role
en: Delivery Manager
eo_UY: crwdns69736:0crwdne69736:0

note: Label of the delivery_note (Link) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the delivery_note (Link) field in DocType 'Sales Invoice Item' Option for the 'Transaction' (Select) field in DocType 'Authorization Rule' Name of a DocType Label of the delivery_note (Link) field in DocType 'Delivery Sto
en: Delivery Note
eo_UY: crwdns69738:0crwdne69738:0

note: Label of the dn_detail (Data) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the dn_detail (Data) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the items (Table) field in DocType 'Delivery Note' Name of a DocType Label of the dn_detail (Data) field in DocType 'Packing Slip Item' Label of the delivery
en: Delivery Note Item
eo_UY: crwdns69758:0crwdne69758:0

note: Label of the delivery_note_no (Link) field in DocType 'Stock Entry'
en: Delivery Note No
eo_UY: crwdns133924:0crwdne133924:0

note: Label of the pi_detail (Data) field in DocType 'Packing Slip Item'
en: Delivery Note Packed Item
eo_UY: crwdns133926:0crwdne133926:0

note: Label of a Link in the Selling Workspace Name of a report Label of a Link in the Stock Workspace
en: Delivery Note Trends
eo_UY: crwdns69774:0crwdne69774:0

en: Delivery Note {0} is not submitted
eo_UY: crwdns69776:0{0}crwdne69776:0

en: Delivery Note(s) created for the Pick List
eo_UY: crwdns69778:0crwdne69778:0

en: Delivery Notes
eo_UY: crwdns69780:0crwdne69780:0

en: Delivery Notes should not be in draft state when submitting a Delivery Trip. The following Delivery Notes are still in draft state: {0}. Please submit them first.
eo_UY: crwdns127530:0{0}crwdne127530:0

en: Delivery Notes {0} updated
eo_UY: crwdns69782:0{0}crwdne69782:0

note: Name of a DocType
en: Delivery Settings
eo_UY: crwdns69784:0crwdne69784:0

note: Label of the delivery_status (Select) field in DocType 'Sales Order'
en: Delivery Status
eo_UY: crwdns69786:0crwdne69786:0

note: Name of a DocType Label of the delivery_stops (Table) field in DocType 'Delivery Trip'
en: Delivery Stop
eo_UY: crwdns69790:0crwdne69790:0

note: Label of the delivery_service_stops (Section Break) field in DocType 'Delivery Trip'
en: Delivery Stops
eo_UY: crwdns133928:0crwdne133928:0

note: Label of the delivery_to (Data) field in DocType 'Shipment'
en: Delivery To
eo_UY: crwdns133930:0crwdne133930:0

note: Label of the delivery_trip (Link) field in DocType 'Delivery Note' Name of a DocType Label of a Link in the Stock Workspace
en: Delivery Trip
eo_UY: crwdns69798:0crwdne69798:0

note: Name of a role
en: Delivery User
eo_UY: crwdns69802:0crwdne69802:0

note: Label of the warehouse (Link) field in DocType 'Sales Order Item'
en: Delivery Warehouse
eo_UY: crwdns133932:0crwdne133932:0

note: Label of the heading_delivery_to (Heading) field in DocType 'Shipment' Label of the delivery_to_type (Select) field in DocType 'Shipment'
en: Delivery to
eo_UY: crwdns133934:0crwdne133934:0

en: Delivery warehouse required for stock item {0}
eo_UY: crwdns69808:0{0}crwdne69808:0

note: Label of the demo_company (Link) field in DocType 'Global Defaults'
en: Demo Company
eo_UY: crwdns133936:0crwdne133936:0

en: Demo data cleared
eo_UY: crwdns69812:0crwdne69812:0

note: Label of the department (Link) field in DocType 'Asset' Label of the department (Link) field in DocType 'Activity Cost' Label of the department (Link) field in DocType 'Project' Label of the department (Link) field in DocType 'Task' Label of the department (Link) field in DocType 'Timesheet' Label o
en: Department
eo_UY: crwdns69814:0crwdne69814:0

en: Department Stores
eo_UY: crwdns143406:0crwdne143406:0

note: Label of the departure_time (Datetime) field in DocType 'Delivery Trip'
en: Departure Time
eo_UY: crwdns133938:0crwdne133938:0

note: Label of the dependant_sle_voucher_detail_no (Data) field in DocType 'Stock Ledger Entry'
en: Dependant SLE Voucher Detail No
eo_UY: crwdns133940:0crwdne133940:0

note: Label of the sb_depends_on (Section Break) field in DocType 'Task'
en: Dependencies
eo_UY: crwdns133942:0crwdne133942:0

note: Name of a DocType
en: Dependent Task
eo_UY: crwdns69842:0crwdne69842:0

en: Dependent Task {0} is not a Template Task
eo_UY: crwdns69844:0{0}crwdne69844:0

note: Label of the depends_on (Table) field in DocType 'Task'
en: Dependent Tasks
eo_UY: crwdns133944:0crwdne133944:0

note: Label of the depends_on_tasks (Code) field in DocType 'Task'
en: Depends on Tasks
eo_UY: crwdns133946:0crwdne133946:0

note: Label of the deposit (Currency) field in DocType 'Bank Transaction'
en: Deposit
eo_UY: crwdns69850:0crwdne69850:0

note: Label of the daily_prorata_based (Check) field in DocType 'Asset Depreciation Schedule' Label of the daily_prorata_based (Check) field in DocType 'Asset Finance Book'
en: Depreciate based on daily pro-rata
eo_UY: crwdns133948:0crwdne133948:0

note: Label of the shift_based (Check) field in DocType 'Asset Depreciation Schedule' Label of the shift_based (Check) field in DocType 'Asset Finance Book'
en: Depreciate based on shifts
eo_UY: crwdns133950:0crwdne133950:0

en: Depreciated Amount
eo_UY: crwdns69862:0crwdne69862:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account' Label of the depreciation_tab (Tab Break) field in DocType 'Asset' Group in Asset's connections
en: Depreciation
eo_UY: crwdns69866:0crwdne69866:0

note: Label of the depreciation_amount (Currency) field in DocType 'Depreciation Schedule'
en: Depreciation Amount
eo_UY: crwdns69872:0crwdne69872:0

en: Depreciation Amount during the period
eo_UY: crwdns69876:0crwdne69876:0

en: Depreciation Date
eo_UY: crwdns69878:0crwdne69878:0

note: Label of the depreciation_details_section (Section Break) field in DocType 'Asset Depreciation Schedule'
en: Depreciation Details
eo_UY: crwdns133952:0crwdne133952:0

en: Depreciation Eliminated due to disposal of assets
eo_UY: crwdns69882:0crwdne69882:0

note: Option for the 'Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry' Option for the 'Journal Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Template'
en: Depreciation Entry
eo_UY: crwdns69884:0crwdne69884:0

note: Label of the depr_entry_posting_status (Select) field in DocType 'Asset'
en: Depreciation Entry Posting Status
eo_UY: crwdns133954:0crwdne133954:0

note: Label of the depreciation_expense_account (Link) field in DocType 'Asset Category Account' Label of the depreciation_expense_account (Link) field in DocType 'Company'
en: Depreciation Expense Account
eo_UY: crwdns133956:0crwdne133956:0

en: Depreciation Expense Account should be an Income or Expense Account.
eo_UY: crwdns69896:0crwdne69896:0

note: Label of the depreciation_method (Select) field in DocType 'Asset' Label of the depreciation_method (Select) field in DocType 'Asset Depreciation Schedule' Label of the depreciation_method (Select) field in DocType 'Asset Finance Book'
en: Depreciation Method
eo_UY: crwdns133958:0crwdne133958:0

note: Label of the depreciation_options (Section Break) field in DocType 'Asset Category'
en: Depreciation Options
eo_UY: crwdns133960:0crwdne133960:0

note: Label of the depreciation_start_date (Date) field in DocType 'Asset Finance Book'
en: Depreciation Posting Date
eo_UY: crwdns133962:0crwdne133962:0

en: Depreciation Posting Date cannot be before Available-for-use Date
eo_UY: crwdns142940:0crwdne142940:0

en: Depreciation Row {0}: Depreciation Posting Date cannot be before Available-for-use Date
eo_UY: crwdns142942:0{0}crwdne142942:0

en: Depreciation Row {0}: Expected value after useful life must be greater than or equal to {1}
eo_UY: crwdns69910:0{0}crwdnd69910:0{1}crwdne69910:0

en: Depreciation Row {0}: Next Depreciation Date cannot be before Available-for-use Date
eo_UY: crwdns69912:0{0}crwdne69912:0

en: Depreciation Row {0}: Next Depreciation Date cannot be before Purchase Date
eo_UY: crwdns69914:0{0}crwdne69914:0

note: Label of the depreciation_schedule_sb (Section Break) field in DocType 'Asset' Label of the depreciation_schedule_section (Section Break) field in DocType 'Asset Depreciation Schedule' Label of the depreciation_schedule (Table) field in DocType 'Asset Depreciation Schedule' 'Asset Shift Allocation' 
en: Depreciation Schedule
eo_UY: crwdns69916:0crwdne69916:0

note: Label of the depreciation_schedule_view (HTML) field in DocType 'Asset'
en: Depreciation Schedule View
eo_UY: crwdns133964:0crwdne133964:0

en: Depreciation cannot be calculated for fully depreciated assets
eo_UY: crwdns69926:0crwdne69926:0

note: Label of the description (Small Text) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Label of the description (Small Text) field in DocType 'Bank Transaction' Label of the section_break_15 (Section Break) field in DocType 'Overdue Payment' Label of the description (Small Text) field in DocType 'Overdu
en: Description
eo_UY: crwdns69928:0crwdne69928:0

note: Label of the description_of_content (Small Text) field in DocType 'Shipment'
en: Description of Content
eo_UY: crwdns133966:0crwdne133966:0

note: Name of a DocType Label of the designation_name (Data) field in DocType 'Designation' Label of the designation (Link) field in DocType 'Employee' Label of the designation (Data) field in DocType 'Employee External Work History' Label of the designation (Link) field in DocType 'Employee Internal Work
en: Designation
eo_UY: crwdns70096:0crwdne70096:0

en: Designer
eo_UY: crwdns143408:0crwdne143408:0

note: Name of a role
en: Desk User
eo_UY: crwdns70106:0crwdne70106:0

note: Label of the order_lost_reason (Small Text) field in DocType 'Opportunity' Label of the order_lost_reason (Small Text) field in DocType 'Quotation'
en: Detailed Reason
eo_UY: crwdns70108:0crwdne70108:0

note: Label of the details_section (Section Break) field in DocType 'Asset Depreciation Schedule' Label of the customer_details (Long Text) field in DocType 'Appointment' Label of the details_tab (Tab Break) field in DocType 'Workstation' Label of the sb_details (Section Break) field in DocType 'Task' Lab
en: Details
eo_UY: crwdns111694:0crwdne111694:0

note: Label of the determine_address_tax_category_from (Select) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Determine Address Tax Category From
eo_UY: crwdns133968:0crwdne133968:0

note: Option for the 'Fuel Type' (Select) field in DocType 'Vehicle'
en: Diesel
eo_UY: crwdns133970:0crwdne133970:0

note: Label of the difference_heading (Heading) field in DocType 'Bisect Accounting Statements' Label of the difference (Float) field in DocType 'Bisect Nodes' Label of the difference (Currency) field in DocType 'POS Closing Entry Detail'
en: Difference
eo_UY: crwdns70138:0crwdne70138:0

note: Label of the difference (Currency) field in DocType 'Journal Entry'
en: Difference (Dr - Cr)
eo_UY: crwdns133972:0crwdne133972:0

note: Label of the difference_account (Link) field in DocType 'Payment Reconciliation Allocation' Label of the difference_account (Link) field in DocType 'Process Payment Reconciliation Log Allocations' Label of the difference_account (Link) field in DocType 'Asset Value Adjustment' Label of the expense_a
en: Difference Account
eo_UY: crwdns70148:0crwdne70148:0

en: Difference Account must be a Asset/Liability type account, since this Stock Entry is an Opening Entry
eo_UY: crwdns70158:0crwdne70158:0

en: Difference Account must be a Asset/Liability type account, since this Stock Reconciliation is an Opening Entry
eo_UY: crwdns70160:0crwdne70160:0

note: Label of the difference_amount (Currency) field in DocType 'Payment Reconciliation Allocation' Reconciliation Payment' Label of the difference_amount (Currency) field in DocType 'Process Payment Reconciliation Log Allocations' Label of the difference_amount (Currency) field in DocType 'Asset Value A
en: Difference Amount
eo_UY: crwdns70162:0crwdne70162:0

note: Label of the difference_amount (Currency) field in DocType 'Payment Entry'
en: Difference Amount (Company Currency)
eo_UY: crwdns133974:0crwdne133974:0

en: Difference Amount must be zero
eo_UY: crwdns70176:0crwdne70176:0

en: Difference In
eo_UY: crwdns70178:0crwdne70178:0

note: Label of the gain_loss_posting_date (Date) field in DocType 'Payment Reconciliation Allocation'
en: Difference Posting Date
eo_UY: crwdns133976:0crwdne133976:0

en: Difference Qty
eo_UY: crwdns70182:0crwdne70182:0

en: Difference Value
eo_UY: crwdns70184:0crwdne70184:0

en: Different 'Source Warehouse' and 'Target Warehouse' can be set for each row.
eo_UY: crwdns70186:0crwdne70186:0

en: Different UOM for items will lead to incorrect (Total) Net Weight value. Make sure that Net Weight of each item is in the same UOM.
eo_UY: crwdns70188:0crwdne70188:0

note: Label of the dimension_defaults (Table) field in DocType 'Accounting Dimension'
en: Dimension Defaults
eo_UY: crwdns133978:0crwdne133978:0

note: Label of the dimension_details_tab (Tab Break) field in DocType 'Inventory Dimension'
en: Dimension Details
eo_UY: crwdns133980:0crwdne133980:0

en: Dimension Filter
eo_UY: crwdns70194:0crwdne70194:0

note: Label of the dimension_filter_help (HTML) field in DocType 'Accounting Dimension Filter'
en: Dimension Filter Help
eo_UY: crwdns133982:0crwdne133982:0

note: Label of the label (Data) field in DocType 'Accounting Dimension' Label of the dimension_name (Data) field in DocType 'Inventory Dimension'
en: Dimension Name
eo_UY: crwdns133984:0crwdne133984:0

note: Name of a report
en: Dimension-wise Accounts Balance Report
eo_UY: crwdns70202:0crwdne70202:0

note: Label of the dimensions_section (Section Break) field in DocType 'GL Entry'
en: Dimensions
eo_UY: crwdns151126:0crwdne151126:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account'
en: Direct Expense
eo_UY: crwdns133986:0crwdne133986:0

en: Direct Expenses
eo_UY: crwdns70206:0crwdne70206:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account'
en: Direct Income
eo_UY: crwdns70208:0crwdne70208:0

note: Label of the disabled (Check) field in DocType 'Account' Label of the disabled (Check) field in DocType 'Accounting Dimension' Label of the disable (Check) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the disable (Check) field in DocType 'Promotional Scheme' Label of the disable (Check) field in DocType
en: Disable
eo_UY: crwdns133988:0crwdne133988:0

note: Label of the disable_capacity_planning (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Disable Capacity Planning
eo_UY: crwdns133990:0crwdne133990:0

note: Label of the disable_in_words (Check) field in DocType 'Global Defaults'
en: Disable In Words
eo_UY: crwdns133992:0crwdne133992:0

note: Label of the disable_last_purchase_rate (Check) field in DocType 'Buying Settings'
en: Disable Last Purchase Rate
eo_UY: crwdns133994:0crwdne133994:0

note: Label of the disable_rounded_total (Check) field in DocType 'POS Profile' Label of the disable_rounded_total (Check) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the disable_rounded_total (Check) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the disable_rounded_total (Check) field in DocType 'Purchase O
en: Disable Rounded Total
eo_UY: crwdns133996:0crwdne133996:0

note: Label of the disable_serial_no_and_batch_selector (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Disable Serial No And Batch Selector
eo_UY: crwdns133998:0crwdne133998:0

note: Label of the disabled (Check) field in DocType 'Accounting Dimension Filter' Label of the disabled (Check) field in DocType 'Bank Account' Label of the disabled (Check) field in DocType 'Cost Center' Label of the disabled (Check) field in DocType 'Currency Exchange Settings' Label of the disabled (C
en: Disabled
eo_UY: crwdns70252:0crwdne70252:0

en: Disabled Account Selected
eo_UY: crwdns70302:0crwdne70302:0

en: Disabled Warehouse {0} cannot be used for this transaction.
eo_UY: crwdns70304:0{0}crwdne70304:0

en: Disabled pricing rules since this {} is an internal transfer
eo_UY: crwdns70306:0crwdne70306:0

en: Disabled tax included prices since this {} is an internal transfer
eo_UY: crwdns70308:0crwdne70308:0

en: Disabled template must not be default template
eo_UY: crwdns70310:0crwdne70310:0

note: Description of the 'Scan Mode' (Check) field in DocType 'Stock Reconciliation'
en: Disables auto-fetching of existing quantity
eo_UY: crwdns134000:0crwdne134000:0

note: Option for the 'Purpose' (Select) field in DocType 'Stock Entry' Option for the 'Purpose' (Select) field in DocType 'Stock Entry Type'
en: Disassemble
eo_UY: crwdns148608:0crwdne148608:0

en: Disassemble Order
eo_UY: crwdns148862:0crwdne148862:0

en: Disburse Loan
eo_UY: crwdns70314:0crwdne70314:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Invoice Discounting'
en: Disbursed
eo_UY: crwdns70316:0crwdne70316:0

note: Label of the discount (Float) field in DocType 'Payment Schedule' Label of the discount (Float) field in DocType 'Payment Term' Label of the discount (Float) field in DocType 'Payment Terms Template Detail'
en: Discount
eo_UY: crwdns70320:0crwdne70320:0

en: Discount (%)
eo_UY: crwdns70328:0crwdne70328:0

note: Label of the discount_percentage (Percent) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the discount_percentage (Percent) field in DocType 'Sales Invoice Label of the discount_percentage (Percent) field in DocType 'Quotation Item' Label of the discount_percentage (Percent) field in DocType 'Sales Or
en: Discount (%) on Price List Rate with Margin
eo_UY: crwdns134002:0crwdne134002:0

note: Label of the additional_discount_account (Link) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the discount_account (Link) field in DocType 'Sales Invoice Item'
en: Discount Account
eo_UY: crwdns134004:0crwdne134004:0

note: Label of the discount_amount (Currency) field in DocType 'POS Invoice Item' Option for the 'Rate or Discount' (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the discount_amount (Currency) field in DocType 'Pricing Rule' Option for the 'Discount Type' (Select) field in DocType 'Promotional Scheme 
en: Discount Amount
eo_UY: crwdns134006:0crwdne134006:0

note: Label of the discount_date (Date) field in DocType 'Payment Schedule'
en: Discount Date
eo_UY: crwdns134008:0crwdne134008:0

note: Option for the 'Rate or Discount' (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the discount_percentage (Float) field in DocType 'Pricing Rule' Option for the 'Discount Type' (Select) field in DocType 'Promotional Scheme Price Discount' Label of the discount_percentage (Float) field in DocType '
en: Discount Percentage
eo_UY: crwdns134010:0crwdne134010:0

note: Label of the section_break_8 (Section Break) field in DocType 'Payment Term' Label of the section_break_8 (Section Break) field in DocType 'Payment Terms Template Detail'
en: Discount Settings
eo_UY: crwdns134012:0crwdne134012:0

note: Label of the discount_type (Select) field in DocType 'Payment Schedule' Label of the discount_type (Select) field in DocType 'Payment Term' Label of the discount_type (Select) field in DocType 'Payment Terms Template Detail' Label of the rate_or_discount (Select) field in DocType 'Promotional Scheme
en: Discount Type
eo_UY: crwdns134014:0crwdne134014:0

note: Label of the discount_validity (Int) field in DocType 'Payment Term' Label of the discount_validity (Int) field in DocType 'Payment Terms Template Detail'
en: Discount Validity
eo_UY: crwdns134016:0crwdne134016:0

note: Label of the discount_validity_based_on (Select) field in DocType 'Payment Term' Terms Template Detail'
en: Discount Validity Based On
eo_UY: crwdns134018:0crwdne134018:0

note: Label of the discount_and_margin (Section Break) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the section_break_26 (Section Break) field in DocType 'Purchase Label of the discount_and_margin (Section Break) field in DocType 'Sales Label of the discount_and_margin_section (Section Break) field in Doc
en: Discount and Margin
eo_UY: crwdns134020:0crwdne134020:0

en: Discount cannot be greater than 100%
eo_UY: crwdns70408:0crwdne70408:0

en: Discount must be less than 100
eo_UY: crwdns70410:0crwdne70410:0

en: Discount of {} applied as per Payment Term
eo_UY: crwdns70412:0crwdne70412:0

note: Label of the section_break_18 (Section Break) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the section_break_10 (Section Break) field in DocType 'Promotional Scheme'
en: Discount on Other Item
eo_UY: crwdns134022:0crwdne134022:0

note: Label of the discount_percentage (Percent) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the discount_percentage (Percent) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of the discount_percentage (Percent) field in DocType 'Supplier Quotation Item' Receipt Item'
en: Discount on Price List Rate (%)
eo_UY: crwdns134024:0crwdne134024:0

note: Label of the discounted_amount (Currency) field in DocType 'Overdue Payment' Label of the discounted_amount (Currency) field in DocType 'Payment Schedule'
en: Discounted Amount
eo_UY: crwdns134026:0crwdne134026:0

note: Name of a DocType
en: Discounted Invoice
eo_UY: crwdns70430:0crwdne70430:0

note: Label of the sb_2 (Section Break) field in DocType 'Subscription'
en: Discounts
eo_UY: crwdns134028:0crwdne134028:0

note: Description of the 'Is Recursive' (Check) field in DocType 'Pricing Rule' Description of the 'Is Recursive' (Check) field in DocType 'Promotional Scheme Product Discount'
en: Discounts to be applied in sequential ranges like buy 1 get 1, buy 2 get 2, buy 3 get 3 and so on
eo_UY: crwdns134030:0crwdne134030:0

note: Label of the general_and_payment_ledger_mismatch (Check) field in DocType 'Ledger Health Monitor'
en: Discrepancy between General and Payment Ledger
eo_UY: crwdns134032:0crwdne134032:0

note: Label of the discretionary_reason (Data) field in DocType 'Loyalty Point Entry'
en: Discretionary Reason
eo_UY: crwdns148774:0crwdne148774:0

note: Label of the dislike_count (Float) field in DocType 'Video'
en: Dislikes
eo_UY: crwdns70438:0crwdne70438:0

en: Dispatch
eo_UY: crwdns70442:0crwdne70442:0

note: Label of the dispatch_address (Text Editor) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the dispatch_address (Text Editor) field in DocType 'Sales Order' Label of the dispatch_address (Text Editor) field in DocType 'Delivery Note'
en: Dispatch Address
eo_UY: crwdns134034:0crwdne134034:0

note: Label of the dispatch_address_name (Link) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the dispatch_address_name (Link) field in DocType 'Sales Order' Label of the dispatch_address_name (Link) field in DocType 'Delivery Note'
en: Dispatch Address Name
eo_UY: crwdns134036:0crwdne134036:0

note: Label of the section_break_9 (Section Break) field in DocType 'Delivery Stop'
en: Dispatch Information
eo_UY: crwdns134038:0crwdne134038:0

en: Dispatch Notification
eo_UY: crwdns70458:0crwdne70458:0

note: Label of the dispatch_attachment (Link) field in DocType 'Delivery Settings'
en: Dispatch Notification Attachment
eo_UY: crwdns134040:0crwdne134040:0

note: Label of the dispatch_template (Link) field in DocType 'Delivery Settings'
en: Dispatch Notification Template
eo_UY: crwdns134042:0crwdne134042:0

note: Label of the sb_dispatch (Section Break) field in DocType 'Delivery Settings'
en: Dispatch Settings
eo_UY: crwdns134044:0crwdne134044:0

note: Label of the disposal_date (Date) field in DocType 'Asset'
en: Disposal Date
eo_UY: crwdns134046:0crwdne134046:0

note: Label of the distance (Float) field in DocType 'Delivery Stop'
en: Distance
eo_UY: crwdns134048:0crwdne134048:0

note: Label of the uom (Link) field in DocType 'Delivery Trip'
en: Distance UOM
eo_UY: crwdns134050:0crwdne134050:0

note: Label of the acc_pay_dist_from_left_edge (Float) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: Distance from left edge
eo_UY: crwdns134052:0crwdne134052:0

note: Label of the acc_pay_dist_from_top_edge (Float) field in DocType 'Cheque Print Template' Label of the date_dist_from_top_edge (Float) field in DocType 'Cheque Print Template' Label of the payer_name_from_top_edge (Float) field in DocType 'Cheque Print Label of the amt_in_words_from_top_edge (Float) 
en: Distance from top edge
eo_UY: crwdns134054:0crwdne134054:0

note: Label of the distinct_item_and_warehouse (Code) field in DocType 'Repost Item Valuation'
en: Distinct Item and Warehouse
eo_UY: crwdns134056:0crwdne134056:0

note: Description of a DocType
en: Distinct unit of an Item
eo_UY: crwdns111698:0crwdne111698:0

note: Label of the distribute_additional_costs_based_on (Select) field in DocType 'Subcontracting Order' 'Subcontracting Receipt'
en: Distribute Additional Costs Based On
eo_UY: crwdns134058:0crwdne134058:0

note: Label of the distribute_charges_based_on (Select) field in DocType 'Landed Cost Voucher'
en: Distribute Charges Based On
eo_UY: crwdns134060:0crwdne134060:0

note: Option for the 'Distribute Charges Based On' (Select) field in DocType 'Landed Cost Voucher'
en: Distribute Manually
eo_UY: crwdns134062:0crwdne134062:0

note: Label of the distributed_discount_amount (Currency) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the distributed_discount_amount (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the distributed_discount_amount (Currency) field in DocType 'Sales 'Purchase Order Item' 'Supplier Quotation I
en: Distributed Discount Amount
eo_UY: crwdns148776:0crwdne148776:0

note: Label of the distribution_id (Data) field in DocType 'Monthly Distribution'
en: Distribution Name
eo_UY: crwdns134064:0crwdne134064:0

en: Distributor
eo_UY: crwdns70488:0crwdne70488:0

en: Dividends Paid
eo_UY: crwdns70490:0crwdne70490:0

note: Option for the 'Marital Status' (Select) field in DocType 'Employee'
en: Divorced
eo_UY: crwdns134066:0crwdne134066:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Lead'
en: Do Not Contact
eo_UY: crwdns70494:0crwdne70494:0

note: Label of the do_not_explode (Check) field in DocType 'BOM Creator Item' Label of the do_not_explode (Check) field in DocType 'BOM Item'
en: Do Not Explode
eo_UY: crwdns134068:0crwdne134068:0

note: Label of the do_not_update_serial_batch_on_creation_of_auto_bundle (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Do Not Update Serial / Batch on Creation of Auto Bundle
eo_UY: crwdns134070:0crwdne134070:0

note: Label of the do_not_use_batchwise_valuation (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Do Not Use Batch-wise Valuation
eo_UY: crwdns142828:0crwdne142828:0

note: Description of the 'Hide Currency Symbol' (Select) field in DocType 'Global Defaults'
en: Do not show any symbol like $ etc next to currencies.
eo_UY: crwdns134072:0crwdne134072:0

note: Label of the do_not_update_variants (Check) field in DocType 'Item Variant Settings'
en: Do not update variants on save
eo_UY: crwdns134074:0crwdne134074:0

note: Label of the do_reposting_for_each_stock_transaction (Check) field in DocType 'Stock Reposting Settings'
en: Do reposting for each Stock Transaction
eo_UY: crwdns134076:0crwdne134076:0

en: Do you really want to restore this scrapped asset?
eo_UY: crwdns70506:0crwdne70506:0

en: Do you still want to enable negative inventory?
eo_UY: crwdns134078:0crwdne134078:0

en: Do you want to clear the selected {0}?
eo_UY: crwdns111702:0{0}crwdne111702:0

en: Do you want to notify all the customers by email?
eo_UY: crwdns70510:0crwdne70510:0

en: Do you want to submit the material request
eo_UY: crwdns70512:0crwdne70512:0

note: Label of the docfield_name (Data) field in DocType 'Transaction Deletion Record Details'
en: DocField
eo_UY: crwdns134080:0crwdne134080:0

note: Label of the doctype_name (Link) field in DocType 'Transaction Deletion Record Details' Record Item'
en: DocType
eo_UY: crwdns111706:0crwdne111706:0

en: DocTypes should not be added manually to the 'Excluded DocTypes' table. You are only allowed to remove entries from it.
eo_UY: crwdns70516:0crwdne70516:0

en: Docs Search
eo_UY: crwdns70518:0crwdne70518:0

note: Label of the document_type (Link) field in DocType 'Repost Allowed Types'
en: Doctype
eo_UY: crwdns70520:0crwdne70520:0

note: Label of the document_name (Dynamic Link) field in DocType 'Contract' Label of the document_name (Dynamic Link) field in DocType 'Quality Meeting Minutes'
en: Document Name
eo_UY: crwdns70524:0crwdne70524:0

note: Label of the reference_doctype (Link) field in DocType 'Bank Statement Import' Label of the document_type (Link) field in DocType 'Closed Document' Label of the document_type (Select) field in DocType 'Contract' Label of the prevdoc_doctype (Link) field in DocType 'Maintenance Visit Purpose' Label o
en: Document Type
eo_UY: crwdns70530:0crwdne70530:0

note: Label of the document_type (Link) field in DocType 'Subscription Invoice'
en: Document Type
eo_UY: crwdns134082:0crwdne134082:0

en: Document Type already used as a dimension
eo_UY: crwdns70546:0crwdne70546:0

en: Document {0} successfully uncleared
eo_UY: crwdns70548:0{0}crwdne70548:0

en: Documentation
eo_UY: crwdns127476:0crwdne127476:0

note: Option for the 'Shipment Type' (Select) field in DocType 'Shipment'
en: Documents
eo_UY: crwdns134084:0crwdne134084:0

en: Documents: {0} have deferred revenue/expense enabled for them. Cannot repost.
eo_UY: crwdns70552:0{0}crwdne70552:0

note: Label of the domain (Data) field in DocType 'Company'
en: Domain
eo_UY: crwdns134086:0crwdne134086:0

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Domain Settings
eo_UY: crwdns143182:0crwdne143182:0

note: Label of the dont_create_loyalty_points (Check) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Don't Create Loyalty Points
eo_UY: crwdns134088:0crwdne134088:0

note: Label of the dont_reserve_sales_order_qty_on_sales_return (Check) field in DocType 'Selling Settings'
en: Don't Reserve Sales Order Qty on Sales Return
eo_UY: crwdns134090:0crwdne134090:0

note: Label of the mute_emails (Check) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Don't Send Emails
eo_UY: crwdns134092:0crwdne134092:0

note: Label of the done (Check) field in DocType 'Transaction Deletion Record Details'
en: Done
eo_UY: crwdns70564:0crwdne70564:0

note: Label of the dont_recompute_tax (Check) field in DocType 'Sales Taxes and Charges'
en: Dont Recompute tax
eo_UY: crwdns134094:0crwdne134094:0

note: Label of the doors (Int) field in DocType 'Vehicle'
en: Doors
eo_UY: crwdns134096:0crwdne134096:0

note: Option for the 'Depreciation Method' (Select) field in DocType 'Asset' Option for the 'Depreciation Method' (Select) field in DocType 'Asset Depreciation Schedule' Finance Book'
en: Double Declining Balance
eo_UY: crwdns134098:0crwdne134098:0

en: Download
eo_UY: crwdns70576:0crwdne70576:0

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Download Backups
eo_UY: crwdns70578:0crwdne70578:0

en: Download CSV Template
eo_UY: crwdns70580:0crwdne70580:0

en: Download PDF
eo_UY: crwdns70586:0crwdne70586:0

en: Download PDF for Supplier
eo_UY: crwdns151128:0crwdne151128:0

note: Label of the download_materials_required (Button) field in DocType 'Production Plan'
en: Download Required Materials
eo_UY: crwdns151894:0crwdne151894:0

note: Label of the download_template (Button) field in DocType 'Bank Statement Import' Label of the download_template (Button) field in DocType 'Chart of Accounts Importer'
en: Download Template
eo_UY: crwdns70588:0crwdne70588:0

note: Label of the downtime (Data) field in DocType 'Asset Repair' Label of the downtime (Float) field in DocType 'Downtime Entry'
en: Downtime
eo_UY: crwdns134104:0crwdne134104:0

en: Downtime (In Hours)
eo_UY: crwdns70598:0crwdne70598:0

note: Name of a report Label of a Link in the Manufacturing Workspace
en: Downtime Analysis
eo_UY: crwdns70600:0crwdne70600:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Manufacturing Workspace
en: Downtime Entry
eo_UY: crwdns70602:0crwdne70602:0

note: Label of the downtime_reason_section (Section Break) field in DocType 'Downtime Entry'
en: Downtime Reason
eo_UY: crwdns134106:0crwdne134106:0

en: Dr
eo_UY: crwdns70608:0crwdne70608:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Dunning' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Invoice Discounting' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Payment Entry' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Payment Request' Option for the 'Status' (Select) f
en: Draft
eo_UY: crwdns70610:0crwdne70610:0

note: Name of a UOM
en: Dram
eo_UY: crwdns112310:0crwdne112310:0

note: Name of a DocType Label of the driver (Link) field in DocType 'Delivery Note' Label of the driver (Link) field in DocType 'Delivery Trip'
en: Driver
eo_UY: crwdns70682:0crwdne70682:0

note: Label of the driver_address (Link) field in DocType 'Delivery Trip'
en: Driver Address
eo_UY: crwdns134108:0crwdne134108:0

note: Label of the driver_email (Data) field in DocType 'Delivery Trip'
en: Driver Email
eo_UY: crwdns134110:0crwdne134110:0

note: Label of the driver_name (Data) field in DocType 'Delivery Note' Label of the driver_name (Data) field in DocType 'Delivery Trip'
en: Driver Name
eo_UY: crwdns134112:0crwdne134112:0

note: Label of the class (Data) field in DocType 'Driving License Category'
en: Driver licence class
eo_UY: crwdns134114:0crwdne134114:0

note: Label of the driving_license_categories (Section Break) field in DocType 'Driver'
en: Driving License Categories
eo_UY: crwdns134116:0crwdne134116:0

note: Label of the driving_license_category (Table) field in DocType 'Driver' Name of a DocType
en: Driving License Category
eo_UY: crwdns70700:0crwdne70700:0

note: Label of the drop_ship (Section Break) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the drop_ship (Section Break) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the drop_ship (Tab Break) field in DocType 'Purchase Order' Label of the drop_ship_section (Section Break) field in DocType 'Sales Order It
en: Drop Ship
eo_UY: crwdns134118:0crwdne134118:0

en: Due / Reference Date cannot be after {0}
eo_UY: crwdns70712:0{0}crwdne70712:0

note: Label of the due_date (Date) field in DocType 'GL Entry' Label of the due_date (Date) field in DocType 'Journal Entry' Label of the due_date (Date) field in DocType 'Opening Invoice Creation Tool Item' Label of the due_date (Date) field in DocType 'Overdue Payment' Label of the due_date (Date) field
en: Due Date
eo_UY: crwdns70714:0crwdne70714:0

note: Label of the due_date_based_on (Select) field in DocType 'Payment Term' Label of the due_date_based_on (Select) field in DocType 'Payment Terms Template Detail'
en: Due Date Based On
eo_UY: crwdns134120:0crwdne134120:0

en: Due Date cannot be before Posting / Supplier Invoice Date
eo_UY: crwdns70740:0crwdne70740:0

en: Due Date is mandatory
eo_UY: crwdns70742:0crwdne70742:0

note: Name of a DocType Label of a Card Break in the Receivables Workspace Label of a Link in the Receivables Workspace
en: Dunning
eo_UY: crwdns70744:0crwdne70744:0

note: Label of the dunning_amount (Currency) field in DocType 'Dunning'
en: Dunning Amount
eo_UY: crwdns134122:0crwdne134122:0

note: Label of the base_dunning_amount (Currency) field in DocType 'Dunning'
en: Dunning Amount (Company Currency)
eo_UY: crwdns134124:0crwdne134124:0

note: Label of the dunning_fee (Currency) field in DocType 'Dunning' Label of the dunning_fee (Currency) field in DocType 'Dunning Type'
en: Dunning Fee
eo_UY: crwdns134126:0crwdne134126:0

note: Label of the text_block_section (Section Break) field in DocType 'Dunning Type'
en: Dunning Letter
eo_UY: crwdns134128:0crwdne134128:0

note: Name of a DocType
en: Dunning Letter Text
eo_UY: crwdns70758:0crwdne70758:0

note: Label of the dunning_level (Int) field in DocType 'Overdue Payment'
en: Dunning Level
eo_UY: crwdns134130:0crwdne134130:0

note: Label of the dunning_type (Link) field in DocType 'Dunning' Name of a DocType Label of the dunning_type (Data) field in DocType 'Dunning Type' Label of a Link in the Receivables Workspace
en: Dunning Type
eo_UY: crwdns70762:0crwdne70762:0

en: Duplicate
eo_UY: crwdns70768:0crwdne70768:0

en: Duplicate Closing Stock Balance
eo_UY: crwdns70770:0crwdne70770:0

en: Duplicate Customer Group
eo_UY: crwdns70772:0crwdne70772:0

en: Duplicate Entry. Please check Authorization Rule {0}
eo_UY: crwdns70774:0{0}crwdne70774:0

en: Duplicate Finance Book
eo_UY: crwdns70776:0crwdne70776:0

en: Duplicate Item Group
eo_UY: crwdns70778:0crwdne70778:0

en: Duplicate POS Invoices found
eo_UY: crwdns70780:0crwdne70780:0

en: Duplicate Project with Tasks
eo_UY: crwdns70782:0crwdne70782:0

en: Duplicate customer group found in the customer group table
eo_UY: crwdns104556:0crwdne104556:0

en: Duplicate entry against the item code {0} and manufacturer {1}
eo_UY: crwdns70786:0{0}crwdnd70786:0{1}crwdne70786:0

en: Duplicate item group found in the item group table
eo_UY: crwdns70788:0crwdne70788:0

en: Duplicate project has been created
eo_UY: crwdns70790:0crwdne70790:0

en: Duplicate row {0} with same {1}
eo_UY: crwdns70792:0{0}crwdnd70792:0{1}crwdne70792:0

en: Duplicate {0} found in the table
eo_UY: crwdns70794:0{0}crwdne70794:0

note: Label of the duration (Duration) field in DocType 'Call Log' Label of the duration (Duration) field in DocType 'Video'
en: Duration
eo_UY: crwdns70796:0crwdne70796:0

note: Label of the duration (Int) field in DocType 'Task'
en: Duration (Days)
eo_UY: crwdns134132:0crwdne134132:0

en: Duration in Days
eo_UY: crwdns70804:0crwdne70804:0

en: Duties and Taxes
eo_UY: crwdns70806:0crwdne70806:0

note: Label of the dynamic_condition_tab (Tab Break) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Dynamic Condition
eo_UY: crwdns134134:0crwdne134134:0

note: Name of a UOM
en: Dyne
eo_UY: crwdns112312:0crwdne112312:0

en: E-Invoicing Information Missing
eo_UY: crwdns70808:0crwdne70808:0

note: Option for the 'Barcode Type' (Select) field in DocType 'Item Barcode'
en: EAN
eo_UY: crwdns134136:0crwdne134136:0

note: Option for the 'Barcode Type' (Select) field in DocType 'Item Barcode'
en: EAN-12
eo_UY: crwdns134138:0crwdne134138:0

note: Option for the 'Barcode Type' (Select) field in DocType 'Item Barcode'
en: EAN-8
eo_UY: crwdns134140:0crwdne134140:0

note: Name of a UOM
en: EMU Of Charge
eo_UY: crwdns112314:0crwdne112314:0

note: Name of a UOM
en: EMU of current
eo_UY: crwdns112316:0crwdne112316:0

note: Label of the erpnext_company (Data) field in DocType 'Tally Migration'
en: ERPNext Company
eo_UY: crwdns134142:0crwdne134142:0

note: Label of the user_id (Data) field in DocType 'Employee Group Table'
en: ERPNext User ID
eo_UY: crwdns134144:0crwdne134144:0

note: Option for the 'Update frequency of Project' (Select) field in DocType 'Buying Settings' Option for the 'Sales Update Frequency in Company and Project' (Select) field in DocType 'Selling Settings'
en: Each Transaction
eo_UY: crwdns134146:0crwdne134146:0

en: Earliest
eo_UY: crwdns70824:0crwdne70824:0

en: Earliest Age
eo_UY: crwdns70826:0crwdne70826:0

en: Earnest Money
eo_UY: crwdns70828:0crwdne70828:0

en: Edit
eo_UY: crwdns70830:0crwdne70830:0

en: Edit BOM
eo_UY: crwdns134148:0crwdne134148:0

en: Edit Capacity
eo_UY: crwdns111712:0crwdne111712:0

en: Edit Cart
eo_UY: crwdns111714:0crwdne111714:0

en: Edit Full Form
eo_UY: crwdns70832:0crwdne70832:0

en: Edit Not Allowed
eo_UY: crwdns70834:0crwdne70834:0

en: Edit Note
eo_UY: crwdns70836:0crwdne70836:0

note: Label of the set_posting_time (Check) field in DocType 'POS Invoice' Label of the set_posting_time (Check) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the set_posting_time (Check) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the set_posting_time (Check) field in DocType 'Asset Capitalization' Label of
en: Edit Posting Date and Time
eo_UY: crwdns70838:0crwdne70838:0

en: Edit Receipt
eo_UY: crwdns70860:0crwdne70860:0

en: Editing {0} is not allowed as per POS Profile settings
eo_UY: crwdns70862:0{0}crwdne70862:0

note: Label of the education (Table) field in DocType 'Employee'
en: Education
eo_UY: crwdns134150:0crwdne134150:0

note: Label of the educational_qualification (Section Break) field in DocType 'Employee'
en: Educational Qualification
eo_UY: crwdns134152:0crwdne134152:0

en: Either 'Selling' or 'Buying' must be selected
eo_UY: crwdns70868:0crwdne70868:0

en: Either Workstation or Workstation Type is mandatory
eo_UY: crwdns134154:0crwdne134154:0

en: Either location or employee must be required
eo_UY: crwdns70870:0crwdne70870:0

en: Either target qty or target amount is mandatory
eo_UY: crwdns70872:0crwdne70872:0

en: Either target qty or target amount is mandatory.
eo_UY: crwdns70874:0crwdne70874:0

note: Option for the 'Fuel Type' (Select) field in DocType 'Vehicle'
en: Electric
eo_UY: crwdns134156:0crwdne134156:0

en: Electrical
eo_UY: crwdns70878:0crwdne70878:0

note: Label of the hour_rate_electricity (Currency) field in DocType 'Workstation' Label of the hour_rate_electricity (Currency) field in DocType 'Workstation Type'
en: Electricity Cost
eo_UY: crwdns134158:0crwdne134158:0

note: Option for the 'Stop Reason' (Select) field in DocType 'Downtime Entry'
en: Electricity down
eo_UY: crwdns134160:0crwdne134160:0

en: Electronic Equipment
eo_UY: crwdns104558:0crwdne104558:0

note: Name of a report
en: Electronic Invoice Register
eo_UY: crwdns70888:0crwdne70888:0

en: Electronics
eo_UY: crwdns143410:0crwdne143410:0

note: Name of a UOM
en: Ells (UK)
eo_UY: crwdns112318:0crwdne112318:0

note: Label of the contact_email (Data) field in DocType 'Payment Entry' Option for the 'Payment Channel' (Select) field in DocType 'Payment Gateway Account' Option for the 'Payment Channel' (Select) field in DocType 'Payment Request' Option for the 'Communication Medium Type' (Select) field in DocType 'C
en: Email
eo_UY: crwdns70890:0crwdne70890:0

note: Label of a Card Break in the Settings Workspace
en: Email / Notifications
eo_UY: crwdns70910:0crwdne70910:0

note: Label of a Link in the Home Workspace Label of a Link in the Settings Workspace Label of the email_account (Link) field in DocType 'Issue'
en: Email Account
eo_UY: crwdns134162:0crwdne134162:0

note: Label of the email_id (Data) field in DocType 'Warehouse'
en: Email Address
eo_UY: crwdns134164:0crwdne134164:0

en: Email Address (required)
eo_UY: crwdns70918:0crwdne70918:0

en: Email Address must be unique, it is already used in {0}
eo_UY: crwdns70920:0{0}crwdne70920:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the CRM Workspace
en: Email Campaign
eo_UY: crwdns70922:0crwdne70922:0

note: Label of the email_campaign_for (Select) field in DocType 'Email Campaign'
en: Email Campaign For
eo_UY: crwdns134166:0crwdne134166:0

note: Label of the supplier_response_section (Section Break) field in DocType 'Request for Quotation'
en: Email Details
eo_UY: crwdns134168:0crwdne134168:0

note: Name of a DocType
en: Email Digest
eo_UY: crwdns70930:0crwdne70930:0

note: Name of a DocType
en: Email Digest Recipient
eo_UY: crwdns70932:0crwdne70932:0

note: Label of the settings (Section Break) field in DocType 'Email Digest'
en: Email Digest Settings
eo_UY: crwdns134170:0crwdne134170:0

en: Email Digest: {0}
eo_UY: crwdns70936:0{0}crwdne70936:0

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Email Domain
eo_UY: crwdns143184:0crwdne143184:0

note: Option for the 'Email Campaign For ' (Select) field in DocType 'Email Campaign' Label of a Link in the CRM Workspace
en: Email Group
eo_UY: crwdns134172:0crwdne134172:0

note: Label of the email_id (Data) field in DocType 'Request for Quotation Supplier' Label of the email_id (Read Only) field in DocType 'Supplier' Label of the email_id (Read Only) field in DocType 'Customer'
en: Email Id
eo_UY: crwdns70944:0crwdne70944:0

en: Email Receipt
eo_UY: crwdns151896:0crwdne151896:0

note: Label of the email_sent (Check) field in DocType 'Request for Quotation Supplier'
en: Email Sent
eo_UY: crwdns134174:0crwdne134174:0

en: Email Sent to Supplier {0}
eo_UY: crwdns70954:0{0}crwdne70954:0

note: Label of the section_break_1 (Section Break) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Email Settings
eo_UY: crwdns134176:0crwdne134176:0

note: Label of the email_template (Link) field in DocType 'Request for Quotation' Label of the email_template (Link) field in DocType 'Campaign Email Schedule' Label of a Link in the Settings Workspace
en: Email Template
eo_UY: crwdns134178:0crwdne134178:0

en: Email not sent to {0} (unsubscribed / disabled)
eo_UY: crwdns70964:0{0}crwdne70964:0

en: Email or Phone/Mobile of the Contact are mandatory to continue.
eo_UY: crwdns70966:0crwdne70966:0

en: Email sent successfully.
eo_UY: crwdns70968:0crwdne70968:0

note: Label of the email_sent_to (Data) field in DocType 'Delivery Stop'
en: Email sent to
eo_UY: crwdns134180:0crwdne134180:0

en: Email sent to {0}
eo_UY: crwdns70972:0{0}crwdne70972:0

en: Email verification failed.
eo_UY: crwdns70974:0crwdne70974:0

en: Emails Queued
eo_UY: crwdns70976:0crwdne70976:0

note: Label of the emergency_contact_details (Section Break) field in DocType 'Employee'
en: Emergency Contact
eo_UY: crwdns134182:0crwdne134182:0

note: Label of the person_to_be_contacted (Data) field in DocType 'Employee'
en: Emergency Contact Name
eo_UY: crwdns134184:0crwdne134184:0

note: Label of the emergency_phone_number (Data) field in DocType 'Employee'
en: Emergency Phone
eo_UY: crwdns134186:0crwdne134186:0

note: Name of a role Label of the employee (Link) field in DocType 'Supplier Scorecard' Option for the 'Party Type' (Select) field in DocType 'Contract' Label of the employee (Table MultiSelect) field in DocType 'Job Card' Label of the employee (Link) field in DocType 'Job Card Time Log' Label of the empl
en: Employee
eo_UY: crwdns70984:0crwdne70984:0

note: Label of the employee_link (Link) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Standing'
en: Employee
eo_UY: crwdns134188:0crwdne134188:0

note: Option for the 'Reference Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Account'
en: Employee Advance
eo_UY: crwdns134190:0crwdne134190:0

en: Employee Advances
eo_UY: crwdns71018:0crwdne71018:0

note: Label of the employee_detail (Section Break) field in DocType 'Timesheet'
en: Employee Detail
eo_UY: crwdns134192:0crwdne134192:0

note: Name of a DocType
en: Employee Education
eo_UY: crwdns71022:0crwdne71022:0

note: Name of a DocType
en: Employee External Work History
eo_UY: crwdns71024:0crwdne71024:0

note: Label of the employee_group (Link) field in DocType 'Communication Medium Timeslot' Name of a DocType
en: Employee Group
eo_UY: crwdns71026:0crwdne71026:0

note: Name of a DocType
en: Employee Group Table
eo_UY: crwdns71030:0crwdne71030:0

en: Employee ID
eo_UY: crwdns71032:0crwdne71032:0

note: Name of a DocType
en: Employee Internal Work History
eo_UY: crwdns71034:0crwdne71034:0

note: Label of the employee_name (Data) field in DocType 'Activity Cost' Label of the employee_name (Data) field in DocType 'Timesheet' Label of the employee_name (Data) field in DocType 'Employee Group Table'
en: Employee Name
eo_UY: crwdns71036:0crwdne71036:0

note: Label of the employee_number (Data) field in DocType 'Employee'
en: Employee Number
eo_UY: crwdns134194:0crwdne134194:0

note: Label of the employee_user_id (Link) field in DocType 'Call Log'
en: Employee User Id
eo_UY: crwdns134196:0crwdne134196:0

en: Employee cannot report to himself.
eo_UY: crwdns71048:0crwdne71048:0

en: Employee is required while issuing Asset {0}
eo_UY: crwdns71050:0{0}crwdne71050:0

en: Employee {0} does not belongs to the company {1}
eo_UY: crwdns71052:0{0}crwdnd71052:0{1}crwdne71052:0

en: Employees
eo_UY: crwdns134198:0crwdne134198:0

en: Empty
eo_UY: crwdns71054:0crwdne71054:0

note: Name of a UOM
en: Ems(Pica)
eo_UY: crwdns112320:0crwdne112320:0

en: Enable Allow Partial Reservation in the Stock Settings to reserve partial stock.
eo_UY: crwdns71056:0crwdne71056:0

note: Label of the enable_scheduling (Check) field in DocType 'Appointment Booking Settings'
en: Enable Appointment Scheduling
eo_UY: crwdns134200:0crwdne134200:0

note: Label of the enable_auto_email (Check) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Enable Auto Email
eo_UY: crwdns134202:0crwdne134202:0

en: Enable Auto Re-Order
eo_UY: crwdns71062:0crwdne71062:0

note: Label of the enable_party_matching (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Enable Automatic Party Matching
eo_UY: crwdns134204:0crwdne134204:0

note: Label of the enable_cwip_accounting (Check) field in DocType 'Asset Category'
en: Enable Capital Work in Progress Accounting
eo_UY: crwdns134206:0crwdne134206:0

note: Label of the enable_common_party_accounting (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Enable Common Party Accounting
eo_UY: crwdns134208:0crwdne134208:0

note: Label of the enable_cutoff_date_on_bulk_delivery_note_creation (Check) field in DocType 'Selling Settings'
en: Enable Cut-Off Date on Bulk Delivery Note Creation
eo_UY: crwdns134210:0crwdne134210:0

note: Label of the enable_deferred_expense (Check) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the enable_deferred_expense (Check) field in DocType 'Item'
en: Enable Deferred Expense
eo_UY: crwdns134212:0crwdne134212:0

note: Label of the enable_deferred_revenue (Check) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the enable_deferred_revenue (Check) field in DocType 'Sales Invoice Label of the enable_deferred_revenue (Check) field in DocType 'Item'
en: Enable Deferred Revenue
eo_UY: crwdns134214:0crwdne134214:0

note: Label of the enable_discount_accounting (Check) field in DocType 'Selling Settings'
en: Enable Discount Accounting for Selling
eo_UY: crwdns134216:0crwdne134216:0

note: Label of the enable_european_access (Check) field in DocType 'Plaid Settings'
en: Enable European Access
eo_UY: crwdns134218:0crwdne134218:0

note: Label of the enable_fuzzy_matching (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Enable Fuzzy Matching
eo_UY: crwdns134220:0crwdne134220:0

note: Label of the enable_health_monitor (Check) field in DocType 'Ledger Health Monitor'
en: Enable Health Monitor
eo_UY: crwdns134222:0crwdne134222:0

note: Label of the enable_immutable_ledger (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Enable Immutable Ledger
eo_UY: crwdns134224:0crwdne134224:0

note: Label of the enable_perpetual_inventory (Check) field in DocType 'Company'
en: Enable Perpetual Inventory
eo_UY: crwdns134226:0crwdne134226:0

note: Label of the enable_provisional_accounting_for_non_stock_items (Check) field in DocType 'Company'
en: Enable Provisional Accounting For Non Stock Items
eo_UY: crwdns134228:0crwdne134228:0

note: Label of the enable_stock_reservation (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Enable Stock Reservation
eo_UY: crwdns134230:0crwdne134230:0

note: Label of the enable_youtube_tracking (Check) field in DocType 'Video Settings'
en: Enable YouTube Tracking
eo_UY: crwdns134232:0crwdne134232:0

note: Description of the 'Consider Rejected Warehouses' (Check) field in DocType 'Pick List'
en: Enable it if users want to consider rejected materials to dispatch.
eo_UY: crwdns134234:0crwdne134234:0

note: Description of the 'Has Priority' (Check) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Enable this checkbox even if you want to set the zero priority
eo_UY: crwdns134236:0crwdne134236:0

note: Description of the 'Calculate daily depreciation using total days in depreciation period' (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Enable this option to calculate daily depreciation by considering the total number of days in the entire depreciation period, (including leap years) while using daily pro-rata based depreciation
eo_UY: crwdns142928:0crwdne142928:0

en: Enable to apply SLA on every {0}
eo_UY: crwdns71094:0{0}crwdne71094:0

note: Label of the enabled (Check) field in DocType 'Mode of Payment' Label of the enabled (Check) field in DocType 'Plaid Settings' Label of the enabled (Check) field in DocType 'Workstation Working Hour' Label of the enabled (Check) field in DocType 'Email Digest' Label of the enabled (Check) field in D
en: Enabled
eo_UY: crwdns134238:0crwdne134238:0

note: Description of the 'Check Supplier Invoice Number Uniqueness' (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Enabling this ensures each Purchase Invoice has a unique value in Supplier Invoice No. field within a particular fiscal year
eo_UY: crwdns134240:0crwdne134240:0

note: Description of the 'Book Advance Payments in Separate Party Account' (Check) field in DocType 'Company'
en: Enabling this option will allow you to record - <br><br> 1. Advances Received in a <b>Liability Account</b> instead of the <b>Asset Account</b><br><br>2. Advances Paid in an <b>Asset Account</b> instead of the <b> Liability Account</b>
eo_UY: crwdns134242:0crwdne134242:0

note: Description of the 'Allow multi-currency invoices against single party account ' (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Enabling this will allow creation of multi-currency invoices against single party account in company currency
eo_UY: crwdns134244:0crwdne134244:0

en: Enabling this will change the way how cancelled transactions are handled.
eo_UY: crwdns127822:0crwdne127822:0

note: Label of the encashment_date (Date) field in DocType 'Employee'
en: Encashment Date
eo_UY: crwdns134246:0crwdne134246:0

note: Label of the end_date (Date) field in DocType 'Accounting Period' Label of the end_date (Date) field in DocType 'Bank Guarantee' Label of the end_date (Date) field in DocType 'Asset Maintenance Task' Label of the end_date (Date) field in DocType 'Supplier Scorecard Period' Label of the end_date (Dat
en: End Date
eo_UY: crwdns71120:0crwdne71120:0

en: End Date cannot be before Start Date.
eo_UY: crwdns71142:0crwdne71142:0

note: Label of the end_time (Time) field in DocType 'Workstation Working Hour' Label of the end_time (Time) field in DocType 'Stock Reposting Settings' Label of the end_time (Time) field in DocType 'Service Day' Label of the end_time (Datetime) field in DocType 'Call Log'
en: End Time
eo_UY: crwdns111720:0crwdne111720:0

en: End Transit
eo_UY: crwdns71152:0crwdne71152:0

en: End Year
eo_UY: crwdns71154:0crwdne71154:0

en: End Year cannot be before Start Year
eo_UY: crwdns71156:0crwdne71156:0

en: End date cannot be before start date
eo_UY: crwdns71158:0crwdne71158:0

note: Description of the 'To Date' (Date) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: End date of current invoice's period
eo_UY: crwdns134248:0crwdne134248:0

note: Label of the end_of_life (Date) field in DocType 'Item'
en: End of Life
eo_UY: crwdns134250:0crwdne134250:0

note: Option for the 'Generate Invoice At' (Select) field in DocType 'Subscription'
en: End of the current subscription period
eo_UY: crwdns134252:0crwdne134252:0

en: Energy
eo_UY: crwdns143412:0crwdne143412:0

en: Engineer
eo_UY: crwdns143414:0crwdne143414:0

en: Enough Parts to Build
eo_UY: crwdns71166:0crwdne71166:0

note: Label of the ensure_delivery_based_on_produced_serial_no (Check) field in DocType 'Sales Order Item'
en: Ensure Delivery Based on Produced Serial No
eo_UY: crwdns134254:0crwdne134254:0

en: Enter API key in Google Settings.
eo_UY: crwdns71170:0crwdne71170:0

en: Enter First and Last name of Employee, based on Which Full Name will be updated. IN transactions, it will be Full Name which will be fetched.
eo_UY: crwdns71172:0crwdne71172:0

en: Enter Manually
eo_UY: crwdns149088:0crwdne149088:0

en: Enter Serial Nos
eo_UY: crwdns104560:0crwdne104560:0

en: Enter Supplier
eo_UY: crwdns71174:0crwdne71174:0

en: Enter Value
eo_UY: crwdns71176:0crwdne71176:0

en: Enter Visit Details
eo_UY: crwdns71178:0crwdne71178:0

en: Enter a name for Routing.
eo_UY: crwdns71180:0crwdne71180:0

en: Enter a name for the Operation, for example, Cutting.
eo_UY: crwdns71182:0crwdne71182:0

en: Enter a name for this Holiday List.
eo_UY: crwdns71184:0crwdne71184:0

en: Enter amount to be redeemed.
eo_UY: crwdns71186:0crwdne71186:0

en: Enter an Item Code, the name will be auto-filled the same as Item Code on clicking inside the Item Name field.
eo_UY: crwdns71188:0crwdne71188:0

en: Enter customer's email
eo_UY: crwdns71190:0crwdne71190:0

en: Enter customer's phone number
eo_UY: crwdns71192:0crwdne71192:0

en: Enter date to scrap asset
eo_UY: crwdns148778:0crwdne148778:0

en: Enter depreciation details
eo_UY: crwdns71194:0crwdne71194:0

en: Enter discount percentage.
eo_UY: crwdns71196:0crwdne71196:0

en: Enter each serial no in a new line
eo_UY: crwdns104562:0crwdne104562:0

en: Enter the Bank Guarantee Number before submitting.
eo_UY: crwdns104564:0crwdne104564:0

en: Enter the Operation, the table will fetch the Operation details like Hourly Rate, Workstation automatically.
    
     After that, set the Operation Time in minutes and the table will calculate the Operation Costs based on the Hourly Rate and Operation Time.
eo_UY: crwdns71202:0crwdne71202:0

en: Enter the name of the Beneficiary before submitting.
eo_UY: crwdns104566:0crwdne104566:0

en: Enter the name of the bank or lending institution before submitting.
eo_UY: crwdns104568:0crwdne104568:0

en: Enter the opening stock units.
eo_UY: crwdns71208:0crwdne71208:0

en: Enter the quantity of the Item that will be manufactured from this Bill of Materials.
eo_UY: crwdns71210:0crwdne71210:0

en: Enter the quantity to manufacture. Raw material Items will be fetched only when this is set.
eo_UY: crwdns71212:0crwdne71212:0

en: Enter {0} amount.
eo_UY: crwdns71214:0{0}crwdne71214:0

en: Entertainment & Leisure
eo_UY: crwdns143416:0crwdne143416:0

en: Entertainment Expenses
eo_UY: crwdns71216:0crwdne71216:0

note: Label of the entity (Dynamic Link) field in DocType 'Service Level Agreement'
en: Entity
eo_UY: crwdns134258:0crwdne134258:0

note: Label of the entity_type (Select) field in DocType 'Service Level Agreement'
en: Entity Type
eo_UY: crwdns71220:0crwdne71220:0

note: Label of the voucher_type (Select) field in DocType 'Journal Entry' Label of the entry_type (Select) field in DocType 'Asset Capitalization'
en: Entry Type
eo_UY: crwdns134260:0crwdne134260:0

note: Option for the 'Root Type' (Select) field in DocType 'Account' Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account' Option for the 'Root Type' (Select) field in DocType 'Ledger Merge'
en: Equity
eo_UY: crwdns71228:0crwdne71228:0

note: Label of the equity_or_liability_account (Link) field in DocType 'Share Transfer'
en: Equity/Liability Account
eo_UY: crwdns134262:0crwdne134262:0

note: Name of a UOM
en: Erg
eo_UY: crwdns112322:0crwdne112322:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Bank Statement Import' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Ledger Merge' Label of the error_message (Small Text) field in DocType 'POS Closing Entry' Label of the error_section (Section Break) field in DocType 'Repost Item Valuation'
en: Error
eo_UY: crwdns71236:0crwdne71236:0

note: Label of the description (Long Text) field in DocType 'Asset Repair' Label of the error_description (Long Text) field in DocType 'Bulk Transaction Log Detail'
en: Error Description
eo_UY: crwdns134264:0crwdne134264:0

note: Label of the error_log (Long Text) field in DocType 'Process Payment Reconciliation' Label of the error_log (Text) field in DocType 'BOM Creator' Label of the error_log (Link) field in DocType 'BOM Update Log' Label of the error_log (Long Text) field in DocType 'Transaction Deletion Record' Label of
en: Error Log
eo_UY: crwdns134266:0crwdne134266:0

note: Label of the error_message (Text) field in DocType 'Period Closing Voucher'
en: Error Message
eo_UY: crwdns111724:0crwdne111724:0

en: Error Occurred
eo_UY: crwdns104570:0crwdne104570:0

en: Error during caller information update
eo_UY: crwdns71262:0crwdne71262:0

en: Error evaluating the criteria formula
eo_UY: crwdns71264:0crwdne71264:0

en: Error in party matching for Bank Transaction {0}
eo_UY: crwdns151898:0{0}crwdne151898:0

en: Error occurred while parsing Chart of Accounts: Please make sure that no two accounts have the same name
eo_UY: crwdns104572:0crwdne104572:0

en: Error while posting depreciation entries
eo_UY: crwdns71268:0crwdne71268:0

en: Error while processing deferred accounting for {0}
eo_UY: crwdns71270:0{0}crwdne71270:0

en: Error while reposting item valuation
eo_UY: crwdns71272:0crwdne71272:0

en: Error: Not a valid id?
eo_UY: crwdns111726:0crwdne111726:0

en: Error: This asset already has {0} depreciation periods booked.
    				The `depreciation start` date must be at least {1} periods after the `available for use` date.
    				Please correct the dates accordingly.
eo_UY: crwdns134268:0{0}crwdnd134268:0{1}crwdne134268:0

en: Error: {0} is mandatory field
eo_UY: crwdns71274:0{0}crwdne71274:0

note: Label of the errors_notification_section (Section Break) field in DocType 'Stock Reposting Settings'
en: Errors Notification
eo_UY: crwdns134270:0crwdne134270:0

note: Label of the estimated_arrival (Datetime) field in DocType 'Delivery Stop'
en: Estimated Arrival
eo_UY: crwdns134272:0crwdne134272:0

note: Label of the estimated_costing (Currency) field in DocType 'Project'
en: Estimated Cost
eo_UY: crwdns71280:0crwdne71280:0

note: Label of the estimated_time_and_cost (Section Break) field in DocType 'Work Order Operation'
en: Estimated Time and Cost
eo_UY: crwdns134274:0crwdne134274:0

note: Label of the period (Select) field in DocType 'Supplier Scorecard'
en: Evaluation Period
eo_UY: crwdns134276:0crwdne134276:0

note: Description of the 'Consider Entire Party Ledger Amount' (Check) field in DocType 'Tax Withholding Category'
en: Even invoices with apply tax withholding unchecked will be considered for checking cumulative threshold breach
eo_UY: crwdns134278:0crwdne134278:0

note: Label of the event (Data) field in DocType 'Advance Payment Ledger Entry'
en: Event
eo_UY: crwdns151450:0crwdne151450:0

note: Title of an incoterm
en: Ex Works
eo_UY: crwdns143418:0crwdne143418:0

note: Label of the url (Data) field in DocType 'Currency Exchange Settings'
en: Example URL
eo_UY: crwdns134280:0crwdne134280:0

en: Example of a linked document: {0}
eo_UY: crwdns71292:0{0}crwdne71292:0

note: Description of the 'Serial Number Series' (Data) field in DocType 'Item'
en: Example: ABCD.#####
    If series is set and Serial No is not mentioned in transactions, then automatic serial number will be created based on this series. If you always want to explicitly mention Serial Nos for this item. leave this blank.
eo_UY: crwdns134282:0crwdne134282:0

note: Description of the 'Batch Number Series' (Data) field in DocType 'Item'
en: Example: ABCD.#####. If series is set and Batch No is not mentioned in transactions, then automatic batch number will be created based on this series. If you always want to explicitly mention Batch No for this item, leave this blank. Note: this setting will take priority over the Naming Series Prefix in Stock Settings.
eo_UY: crwdns134284:0crwdne134284:0

en: Example: Serial No {0} reserved in {1}.
eo_UY: crwdns71298:0{0}crwdnd71298:0{1}crwdne71298:0

note: Label of the exception_budget_approver_role (Link) field in DocType 'Company'
en: Exception Budget Approver Role
eo_UY: crwdns134286:0crwdne134286:0

en: Excess Materials Consumed
eo_UY: crwdns71302:0crwdne71302:0

en: Excess Transfer
eo_UY: crwdns71304:0crwdne71304:0

note: Option for the 'Stop Reason' (Select) field in DocType 'Downtime Entry'
en: Excessive machine set up time
eo_UY: crwdns134288:0crwdne134288:0

note: Label of the exchange_gain__loss_section (Section Break) field in DocType 'Company'
en: Exchange Gain / Loss
eo_UY: crwdns151900:0crwdne151900:0

note: Label of the exchange_gain_loss_account (Link) field in DocType 'Company'
en: Exchange Gain / Loss Account
eo_UY: crwdns134290:0crwdne134290:0

note: Option for the 'Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry'
en: Exchange Gain Or Loss
eo_UY: crwdns134292:0crwdne134292:0

note: Label of the exchange_gain_loss (Currency) field in DocType 'Payment Entry Reference' Label of the exchange_gain_loss (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice Advance' Label of the exchange_gain_loss (Currency) field in DocType 'Sales Invoice Advance'
en: Exchange Gain/Loss
eo_UY: crwdns71312:0crwdne71312:0

en: Exchange Gain/Loss amount has been booked through {0}
eo_UY: crwdns71320:0{0}crwdne71320:0

note: Label of the exchange_rate (Float) field in DocType 'Journal Entry Account' Label of the exchange_rate (Float) field in DocType 'Payment Entry Reference' Label of the exchange_rate (Float) field in DocType 'Payment Reconciliation Allocation' Invoice' Payment' Label of the conversion_rate (Float) fie
en: Exchange Rate
eo_UY: crwdns134294:0crwdne134294:0

note: Name of a DocType Option for the 'Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry' Option for the 'Reference Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Account' Option for the 'Journal Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Template' Label of a Link in the Accounting Workspace
en: Exchange Rate Revaluation
eo_UY: crwdns71360:0crwdne71360:0

note: Label of the accounts (Table) field in DocType 'Exchange Rate Revaluation' Name of a DocType
en: Exchange Rate Revaluation Account
eo_UY: crwdns71370:0crwdne71370:0

note: Label of the exchange_rate_revaluation_settings_section (Section Break) field in DocType 'Company'
en: Exchange Rate Revaluation Settings
eo_UY: crwdns134296:0crwdne134296:0

en: Exchange Rate must be same as {0} {1} ({2})
eo_UY: crwdns71376:0{0}crwdnd71376:0{1}crwdnd71376:0{2}crwdne71376:0

note: Option for the 'Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry' Option for the 'Journal Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Template'
en: Excise Entry
eo_UY: crwdns134298:0crwdne134298:0

en: Excise Invoice
eo_UY: crwdns71382:0crwdne71382:0

note: Label of the excise_page (Data) field in DocType 'Delivery Note'
en: Excise Page Number
eo_UY: crwdns134300:0crwdne134300:0

note: Label of the doctypes_to_be_ignored (Table) field in DocType 'Transaction Deletion Record'
en: Excluded DocTypes
eo_UY: crwdns134302:0crwdne134302:0

en: Execution
eo_UY: crwdns71388:0crwdne71388:0

en: Executive Assistant
eo_UY: crwdns143420:0crwdne143420:0

en: Executive Search
eo_UY: crwdns143422:0crwdne143422:0

en: Exempt Supplies
eo_UY: crwdns71390:0crwdne71390:0

en: Exhibition
eo_UY: crwdns143424:0crwdne143424:0

note: Option for the 'Create Chart Of Accounts Based On' (Select) field in DocType 'Company'
en: Existing Company
eo_UY: crwdns134304:0crwdne134304:0

note: Label of the existing_company (Link) field in DocType 'Company'
en: Existing Company
eo_UY: crwdns134306:0crwdne134306:0

en: Existing Customer
eo_UY: crwdns143426:0crwdne143426:0

note: Label of the exit (Tab Break) field in DocType 'Employee'
en: Exit
eo_UY: crwdns134308:0crwdne134308:0

note: Label of the held_on (Date) field in DocType 'Employee'
en: Exit Interview Held On
eo_UY: crwdns134310:0crwdne134310:0

en: Expand All
eo_UY: crwdns71400:0crwdne71400:0

en: Expected
eo_UY: crwdns71402:0crwdne71402:0

note: Label of the expected_amount (Currency) field in DocType 'POS Closing Entry Detail'
en: Expected Amount
eo_UY: crwdns134312:0crwdne134312:0

en: Expected Arrival Date
eo_UY: crwdns71406:0crwdne71406:0

en: Expected Balance Qty
eo_UY: crwdns71408:0crwdne71408:0

note: Label of the expected_closing (Date) field in DocType 'Opportunity'
en: Expected Closing Date
eo_UY: crwdns134314:0crwdne134314:0

note: Label of the expected_delivery_date (Date) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of the expected_delivery_date (Date) field in DocType 'Supplier Quotation Item' Label of the expected_delivery_date (Date) field in DocType 'Work Order' Label of the expected_delivery_date (Date) field in DocType
en: Expected Delivery Date
eo_UY: crwdns71412:0crwdne71412:0

en: Expected Delivery Date should be after Sales Order Date
eo_UY: crwdns71422:0crwdne71422:0

note: Label of the expected_end_date (Datetime) field in DocType 'Job Card' Label of the expected_end_date (Date) field in DocType 'Project' Label of the exp_end_date (Datetime) field in DocType 'Task'
en: Expected End Date
eo_UY: crwdns71424:0crwdne71424:0

en: Expected End Date should be less than or equal to parent task's Expected End Date {0}.
eo_UY: crwdns71432:0{0}crwdne71432:0

note: Label of the expected_hours (Float) field in DocType 'Timesheet Detail'
en: Expected Hrs
eo_UY: crwdns71434:0crwdne71434:0

note: Label of the expected_start_date (Datetime) field in DocType 'Job Card' Label of the expected_start_date (Date) field in DocType 'Project' Label of the exp_start_date (Datetime) field in DocType 'Task'
en: Expected Start Date
eo_UY: crwdns71438:0crwdne71438:0

en: Expected Stock Value
eo_UY: crwdns71446:0crwdne71446:0

note: Label of the expected_time (Float) field in DocType 'Task'
en: Expected Time (in hours)
eo_UY: crwdns134316:0crwdne134316:0

note: Label of the time_required (Float) field in DocType 'Job Card'
en: Expected Time Required (In Mins)
eo_UY: crwdns134318:0crwdne134318:0

note: Label of the expected_value_after_useful_life (Currency) field in DocType 'Asset Depreciation Schedule' Description of the 'Salvage Value' (Currency) field in DocType 'Asset Finance Book'
en: Expected Value After Useful Life
eo_UY: crwdns134320:0crwdne134320:0

note: Option for the 'Root Type' (Select) field in DocType 'Account' Label of the expense (Float) field in DocType 'Cashier Closing' Option for the 'Root Type' (Select) field in DocType 'Ledger Merge' Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Process Deferred Accounting'
en: Expense
eo_UY: crwdns71456:0crwdne71456:0

en: Expense / Difference account ({0}) must be a 'Profit or Loss' account
eo_UY: crwdns71466:0{0}crwdne71466:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account' Label of the expense_account (Link) field in DocType 'Loyalty Program' Label of the expense_account (Link) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the expense_account (Link) field in DocType 'POS Profile' Label of the expense_acc
en: Expense Account
eo_UY: crwdns71468:0crwdne71468:0

en: Expense Account Missing
eo_UY: crwdns71496:0crwdne71496:0

note: Option for the 'Reference Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Account'
en: Expense Claim
eo_UY: crwdns134322:0crwdne134322:0

note: Label of the expense_account (Link) field in DocType 'Purchase Invoice Item'
en: Expense Head
eo_UY: crwdns134324:0crwdne134324:0

en: Expense Head Changed
eo_UY: crwdns71502:0crwdne71502:0

en: Expense account is mandatory for item {0}
eo_UY: crwdns71504:0{0}crwdne71504:0

en: Expense account not present in Purchase Invoice {0}
eo_UY: crwdns149090:0{0}crwdne149090:0

en: Expense item not present in Purchase Invoice
eo_UY: crwdns149092:0crwdne149092:0

en: Expenses
eo_UY: crwdns71506:0crwdne71506:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account'
en: Expenses Included In Asset Valuation
eo_UY: crwdns71508:0crwdne71508:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account'
en: Expenses Included In Valuation
eo_UY: crwdns71512:0crwdne71512:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Supplier Quotation' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Quotation' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Serial No'
en: Expired
eo_UY: crwdns71516:0crwdne71516:0

en: Expired Batches
eo_UY: crwdns71524:0crwdne71524:0

en: Expires On
eo_UY: crwdns71526:0crwdne71526:0

note: Option for the 'Pick Serial / Batch Based On' (Select) field in DocType 'Stock Settings'
en: Expiry
eo_UY: crwdns134326:0crwdne134326:0

en: Expiry (In Days)
eo_UY: crwdns71530:0crwdne71530:0

note: Label of the expiry_date (Date) field in DocType 'Loyalty Point Entry' Label of the expiry_date (Date) field in DocType 'Driver' Label of the expiry_date (Date) field in DocType 'Driving License Category' Label of the expiry_date (Date) field in DocType 'Batch'
en: Expiry Date
eo_UY: crwdns134328:0crwdne134328:0

en: Expiry Date Mandatory
eo_UY: crwdns71540:0crwdne71540:0

note: Label of the expiry_duration (Int) field in DocType 'Loyalty Program'
en: Expiry Duration (in days)
eo_UY: crwdns134330:0crwdne134330:0

note: Label of the section_break0 (Tab Break) field in DocType 'BOM' Label of the exploded_items (Table) field in DocType 'BOM'
en: Exploded Items
eo_UY: crwdns134332:0crwdne134332:0

note: Name of a report
en: Exponential Smoothing Forecasting
eo_UY: crwdns71546:0crwdne71546:0

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Export Data
eo_UY: crwdns143186:0crwdne143186:0

en: Export E-Invoices
eo_UY: crwdns71550:0crwdne71550:0

en: Export Errored Rows
eo_UY: crwdns71552:0crwdne71552:0

en: Export Import Log
eo_UY: crwdns142930:0crwdne142930:0

en: External
eo_UY: crwdns148612:0crwdne148612:0

note: Label of the external_work_history (Table) field in DocType 'Employee'
en: External Work History
eo_UY: crwdns134334:0crwdne134334:0

en: Extra Consumed Qty
eo_UY: crwdns71556:0crwdne71556:0

en: Extra Job Card Quantity
eo_UY: crwdns71558:0crwdne71558:0

en: Extra Large
eo_UY: crwdns71560:0crwdne71560:0

en: Extra Small
eo_UY: crwdns71562:0crwdne71562:0

note: Option for the 'Valuation Method' (Select) field in DocType 'Item' Option for the 'Default Valuation Method' (Select) field in DocType 'Stock Settings' Option for the 'Pick Serial / Batch Based On' (Select) field in DocType 'Stock Settings'
en: FIFO
eo_UY: crwdns134336:0crwdne134336:0

note: Name of a report
en: FIFO Queue vs Qty After Transaction Comparison
eo_UY: crwdns71582:0crwdne71582:0

note: Label of the stock_queue (Small Text) field in DocType 'Serial and Batch Entry' Label of the stock_queue (Long Text) field in DocType 'Stock Ledger Entry'
en: FIFO Stock Queue (qty, rate)
eo_UY: crwdns134338:0crwdne134338:0

en: FIFO/LIFO Queue
eo_UY: crwdns71588:0crwdne71588:0

note: Name of a UOM
en: Fahrenheit
eo_UY: crwdns112324:0crwdne112324:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Payment Request' Option for the 'GL Entry Processing Status' (Select) field in DocType 'Period Closing Voucher' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'POS Closing Entry' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Process Payment 
en: Failed
eo_UY: crwdns71590:0crwdne71590:0

en: Failed Entries
eo_UY: crwdns71626:0crwdne71626:0

note: Label of the failed_import_preview (HTML) field in DocType 'Tally Migration'
en: Failed Import Log
eo_UY: crwdns134340:0crwdne134340:0

en: Failed to Authenticate the API key.
eo_UY: crwdns71630:0crwdne71630:0

en: Failed to erase demo data, please delete the demo company manually.
eo_UY: crwdns71632:0crwdne71632:0

en: Failed to install presets
eo_UY: crwdns71634:0crwdne71634:0

en: Failed to login
eo_UY: crwdns71636:0crwdne71636:0

en: Failed to post depreciation entries
eo_UY: crwdns148864:0crwdne148864:0

en: Failed to setup company
eo_UY: crwdns71638:0crwdne71638:0

en: Failed to setup defaults
eo_UY: crwdns71640:0crwdne71640:0

en: Failed to setup defaults for country {0}. Please contact support.
eo_UY: crwdns71642:0{0}crwdne71642:0

en: Failure
eo_UY: crwdns71644:0crwdne71644:0

note: Label of the failure_date (Datetime) field in DocType 'Asset Repair'
en: Failure Date
eo_UY: crwdns134342:0crwdne134342:0

note: Label of the failure_description_section (Section Break) field in DocType 'POS Closing Entry'
en: Failure Description
eo_UY: crwdns134344:0crwdne134344:0

en: Failure: {0}
eo_UY: crwdns111730:0{0}crwdne111730:0

note: Label of the family_background (Small Text) field in DocType 'Employee'
en: Family Background
eo_UY: crwdns134346:0crwdne134346:0

note: Name of a UOM
en: Faraday
eo_UY: crwdns112326:0crwdne112326:0

note: Name of a UOM
en: Fathom
eo_UY: crwdns112328:0crwdne112328:0

note: Label of the fax (Data) field in DocType 'Lead' Label of the fax (Data) field in DocType 'Prospect' Label of the fax (Data) field in DocType 'Company'
en: Fax
eo_UY: crwdns134348:0crwdne134348:0

note: Label of the feedback (Link) field in DocType 'Quality Action' Label of the feedback (Text Editor) field in DocType 'Quality Feedback Parameter' Label of a Card Break in the Quality Workspace Label of the feedback (Small Text) field in DocType 'Employee' Label of the feedback_section (Section Break)
en: Feedback
eo_UY: crwdns71658:0crwdne71658:0

note: Label of the document_name (Dynamic Link) field in DocType 'Quality Feedback'
en: Feedback By
eo_UY: crwdns134350:0crwdne134350:0

note: Option for the 'Reference Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Account'
en: Fees
eo_UY: crwdns134352:0crwdne134352:0

en: Fetch Based On
eo_UY: crwdns71670:0crwdne71670:0

note: Label of the fetch_customers (Button) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Fetch Customers
eo_UY: crwdns134354:0crwdne134354:0

en: Fetch Data
eo_UY: crwdns71674:0crwdne71674:0

en: Fetch Items from Warehouse
eo_UY: crwdns71676:0crwdne71676:0

en: Fetch Overdue Payments
eo_UY: crwdns71678:0crwdne71678:0

en: Fetch Subscription Updates
eo_UY: crwdns71680:0crwdne71680:0

en: Fetch Timesheet
eo_UY: crwdns71682:0crwdne71682:0

note: Label of the fetch_from_parent (Select) field in DocType 'Inventory Dimension'
en: Fetch Value From
eo_UY: crwdns134356:0crwdne134356:0

en: Fetch exploded BOM (including sub-assemblies)
eo_UY: crwdns71686:0crwdne71686:0

note: Description of the 'Get Items from Open Material Requests' (Button) field in DocType 'Purchase Order'
en: Fetch items based on Default Supplier.
eo_UY: crwdns134358:0crwdne134358:0

en: Fetching Error
eo_UY: crwdns151676:0crwdne151676:0

en: Fetching exchange rates ...
eo_UY: crwdns71690:0crwdne71690:0

en: Fetching...
eo_UY: crwdns111732:0crwdne111732:0

note: Label of the field (Select) field in DocType 'POS Search Fields'
en: Field
eo_UY: crwdns111734:0crwdne111734:0

note: Label of the field_mapping_section (Section Break) field in DocType 'Inventory Dimension'
en: Field Mapping
eo_UY: crwdns134360:0crwdne134360:0

note: Label of the field_name (Autocomplete) field in DocType 'Variant Field'
en: Field Name
eo_UY: crwdns134362:0crwdne134362:0

note: Label of the bank_transaction_field (Select) field in DocType 'Bank Transaction Mapping'
en: Field in Bank Transaction
eo_UY: crwdns134364:0crwdne134364:0

note: Label of the fieldname (Data) field in DocType 'Accounting Dimension' Label of the fieldname (Select) field in DocType 'POS Field' Label of the fieldname (Data) field in DocType 'POS Search Fields' Label of the fieldname (Autocomplete) field in DocType 'Website Filter Field'
en: Fieldname
eo_UY: crwdns134366:0crwdne134366:0

note: Label of the fields (Table) field in DocType 'Item Variant Settings'
en: Fields
eo_UY: crwdns134368:0crwdne134368:0

note: Description of the 'Do not update variants on save' (Check) field in DocType 'Item Variant Settings'
en: Fields will be copied over only at time of creation.
eo_UY: crwdns134370:0crwdne134370:0

note: Label of the fieldtype (Data) field in DocType 'POS Field'
en: Fieldtype
eo_UY: crwdns134372:0crwdne134372:0

note: Label of the file_to_rename (Attach) field in DocType 'Rename Tool'
en: File to Rename
eo_UY: crwdns134374:0crwdne134374:0

en: Filter
eo_UY: crwdns151678:0crwdne151678:0

en: Filter Based On
eo_UY: crwdns71716:0crwdne71716:0

note: Label of the filter_duration (Int) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Filter Duration (Months)
eo_UY: crwdns134376:0crwdne134376:0

en: Filter Total Zero Qty
eo_UY: crwdns71720:0crwdne71720:0

note: Label of the filter_by_reference_date (Check) field in DocType 'Bank Reconciliation Tool'
en: Filter by Reference Date
eo_UY: crwdns134378:0crwdne134378:0

en: Filter by invoice status
eo_UY: crwdns71724:0crwdne71724:0

note: Label of the invoice_name (Data) field in DocType 'Payment Reconciliation'
en: Filter on Invoice
eo_UY: crwdns134380:0crwdne134380:0

note: Label of the payment_name (Data) field in DocType 'Payment Reconciliation'
en: Filter on Payment
eo_UY: crwdns134382:0crwdne134382:0

note: Label of the col_break1 (Section Break) field in DocType 'Payment Reconciliation' Label of the section_break_23 (Section Break) field in DocType 'POS Profile' Label of the filter_section (Section Break) field in DocType 'Process Payment Reconciliation' Label of the filters_section (Section Break) fi
en: Filters
eo_UY: crwdns71730:0crwdne71730:0

en: Filters missing
eo_UY: crwdns148780:0crwdne148780:0

note: Label of the bom_no (Link) field in DocType 'Job Card'
en: Final BOM
eo_UY: crwdns134384:0crwdne134384:0

note: Label of the details_tab (Tab Break) field in DocType 'BOM Creator' Label of the production_item (Link) field in DocType 'Job Card'
en: Final Product
eo_UY: crwdns134386:0crwdne134386:0

note: Label of the finance_book (Link) field in DocType 'Account Closing Balance' Name of a DocType Label of the finance_book (Link) field in DocType 'GL Entry' Label of the finance_book (Link) field in DocType 'Journal Entry' Label of the finance_book (Link) field in DocType 'Payment Ledger Entry' Label 
en: Finance Book
eo_UY: crwdns71748:0crwdne71748:0

note: Label of the finance_book_detail (Section Break) field in DocType 'Asset Category'
en: Finance Book Detail
eo_UY: crwdns134394:0crwdne134394:0

note: Label of the finance_book_id (Int) field in DocType 'Asset Depreciation Schedule'
en: Finance Book Id
eo_UY: crwdns134396:0crwdne134396:0

note: Label of the section_break_36 (Section Break) field in DocType 'Asset' Label of the finance_books (Table) field in DocType 'Asset Category'
en: Finance Books
eo_UY: crwdns134398:0crwdne134398:0

en: Finance Manager
eo_UY: crwdns143428:0crwdne143428:0

note: Name of a report
en: Financial Ratios
eo_UY: crwdns71786:0crwdne71786:0

note: Name of a Workspace
en: Financial Reports
eo_UY: crwdns104574:0crwdne104574:0

en: Financial Services
eo_UY: crwdns143430:0crwdne143430:0

note: Label of a Card Break in the Financial Reports Workspace
en: Financial Statements
eo_UY: crwdns71788:0crwdne71788:0

en: Financial Year Begins On
eo_UY: crwdns71790:0crwdne71790:0

note: Description of the 'Ignore Account Closing Balance' (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Financial reports will be generated using GL Entry doctypes (should be enabled if Period Closing Voucher is not posted for all years sequentially or missing)
eo_UY: crwdns134400:0crwdne134400:0

en: Finish
eo_UY: crwdns71794:0crwdne71794:0

note: Label of the fg_item (Link) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of the item_code (Link) field in DocType 'BOM Creator' Label of the finished_good (Link) field in DocType 'Job Card' Label of the parent_item_code (Link) field in DocType 'Production Plan Sub Assembly Item' Label of the finishe
en: Finished Good
eo_UY: crwdns71796:0crwdne71796:0

note: Label of the finished_good_bom (Link) field in DocType 'Subcontracting BOM'
en: Finished Good BOM
eo_UY: crwdns134402:0crwdne134402:0

note: Label of the fg_item (Link) field in DocType 'Subcontracting Order Service Item'
en: Finished Good Item
eo_UY: crwdns71808:0crwdne71808:0

en: Finished Good Item Code
eo_UY: crwdns71812:0crwdne71812:0

en: Finished Good Item Qty
eo_UY: crwdns71814:0crwdne71814:0

note: Label of the fg_item_qty (Float) field in DocType 'Subcontracting Order Service Item'
en: Finished Good Item Quantity
eo_UY: crwdns134404:0crwdne134404:0

en: Finished Good Item is not specified for service item {0}
eo_UY: crwdns71818:0{0}crwdne71818:0

en: Finished Good Item {0} Qty can not be zero
eo_UY: crwdns71820:0{0}crwdne71820:0

en: Finished Good Item {0} must be a sub-contracted item
eo_UY: crwdns71822:0{0}crwdne71822:0

note: Label of the fg_item_qty (Float) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of the finished_good_qty (Float) field in DocType 'Subcontracting BOM'
en: Finished Good Qty
eo_UY: crwdns134406:0crwdne134406:0

note: Label of the fg_completed_qty (Float) field in DocType 'Stock Entry'
en: Finished Good Quantity
eo_UY: crwdns134408:0crwdne134408:0

note: Label of the finished_good_uom (Link) field in DocType 'Subcontracting BOM'
en: Finished Good UOM
eo_UY: crwdns134410:0crwdne134410:0

en: Finished Good {0} does not have a default BOM.
eo_UY: crwdns71832:0{0}crwdne71832:0

en: Finished Good {0} is disabled.
eo_UY: crwdns71834:0{0}crwdne71834:0

en: Finished Good {0} must be a stock item.
eo_UY: crwdns71836:0{0}crwdne71836:0

en: Finished Good {0} must be a sub-contracted item.
eo_UY: crwdns71838:0{0}crwdne71838:0

en: Finished Goods
eo_UY: crwdns71840:0crwdne71840:0

note: Label of the finished_good (Link) field in DocType 'BOM Operation'
en: Finished Goods / Semi Finished Goods Item
eo_UY: crwdns134414:0crwdne134414:0

note: Label of the fg_based_section_section (Section Break) field in DocType 'BOM'
en: Finished Goods Based Operating Cost
eo_UY: crwdns134416:0crwdne134416:0

note: Label of the fg_item (Link) field in DocType 'BOM Creator Item'
en: Finished Goods Item
eo_UY: crwdns134418:0crwdne134418:0

note: Label of the finished_good_qty (Float) field in DocType 'BOM Operation'
en: Finished Goods Qty
eo_UY: crwdns134420:0crwdne134420:0

note: Label of the fg_reference_id (Data) field in DocType 'BOM Creator Item'
en: Finished Goods Reference
eo_UY: crwdns134422:0crwdne134422:0

en: Finished Goods Value
eo_UY: crwdns134424:0crwdne134424:0

note: Label of the fg_warehouse (Link) field in DocType 'BOM Operation' Label of the warehouse (Link) field in DocType 'Production Plan Item' Label of the fg_warehouse (Link) field in DocType 'Work Order Operation'
en: Finished Goods Warehouse
eo_UY: crwdns71842:0crwdne71842:0

note: Label of the fg_based_operating_cost (Check) field in DocType 'BOM'
en: Finished Goods based Operating Cost
eo_UY: crwdns134426:0crwdne134426:0

en: Finished Item {0} does not match with Work Order {1}
eo_UY: crwdns71844:0{0}crwdnd71844:0{1}crwdne71844:0

note: Label of the first_email (Time) field in DocType 'Project'
en: First Email
eo_UY: crwdns134428:0crwdne134428:0

note: Label of the first_name (Data) field in DocType 'Lead' Label of the first_name (Data) field in DocType 'Employee'
en: First Name
eo_UY: crwdns134430:0crwdne134430:0

note: Label of the first_responded_on (Datetime) field in DocType 'Issue'
en: First Responded On
eo_UY: crwdns134432:0crwdne134432:0

note: Option for the 'Service Level Agreement Status' (Select) field in DocType 'Issue'
en: First Response Due
eo_UY: crwdns134434:0crwdne134434:0

en: First Response SLA Failed by {}
eo_UY: crwdns71858:0crwdne71858:0

note: Label of the first_response_time (Duration) field in DocType 'Opportunity' Label of the first_response_time (Duration) field in DocType 'Issue' Label of the response_time (Duration) field in DocType 'Service Level Priority'
en: First Response Time
eo_UY: crwdns71860:0crwdne71860:0

note: Name of a report Label of a Link in the Support Workspace
en: First Response Time for Issues
eo_UY: crwdns71868:0crwdne71868:0

note: Name of a report Label of a Link in the CRM Workspace
en: First Response Time for Opportunity
eo_UY: crwdns71870:0crwdne71870:0

en: Fiscal Regime is mandatory, kindly set the fiscal regime in the company {0}
eo_UY: crwdns71872:0{0}crwdne71872:0

note: Label of the fiscal_year (Link) field in DocType 'Budget' Name of a DocType Label of the fiscal_year (Link) field in DocType 'GL Entry' Label of the fiscal_year (Link) field in DocType 'Monthly Distribution' Label of the fiscal_year (Link) field in DocType 'Period Closing Voucher' Label of a Link in
en: Fiscal Year
eo_UY: crwdns71874:0crwdne71874:0

note: Name of a DocType
en: Fiscal Year Company
eo_UY: crwdns71890:0crwdne71890:0

en: Fiscal Year End Date should be one year after Fiscal Year Start Date
eo_UY: crwdns71892:0crwdne71892:0

en: Fiscal Year Start Date and Fiscal Year End Date are already set in Fiscal Year {0}
eo_UY: crwdns71894:0{0}crwdne71894:0

en: Fiscal Year {0} Does Not Exist
eo_UY: crwdns71896:0{0}crwdne71896:0

en: Fiscal Year {0} does not exist
eo_UY: crwdns71898:0{0}crwdne71898:0

en: Fiscal Year {0} is required
eo_UY: crwdns71900:0{0}crwdne71900:0

note: Option for the 'Calculate Based On' (Select) field in DocType 'Shipping Rule'
en: Fixed
eo_UY: crwdns134436:0crwdne134436:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account'
en: Fixed Asset
eo_UY: crwdns71904:0crwdne71904:0

note: Label of the fixed_asset_account (Link) field in DocType 'Asset Capitalization Asset Item' Label of the fixed_asset_account (Link) field in DocType 'Asset Category Account'
en: Fixed Asset Account
eo_UY: crwdns134438:0crwdne134438:0

note: Label of the fixed_asset_defaults (Section Break) field in DocType 'Company'
en: Fixed Asset Defaults
eo_UY: crwdns134440:0crwdne134440:0

en: Fixed Asset Item must be a non-stock item.
eo_UY: crwdns71914:0crwdne71914:0

note: Name of a report Label of a shortcut in the Assets Workspace
en: Fixed Asset Register
eo_UY: crwdns71916:0crwdne71916:0

en: Fixed Assets
eo_UY: crwdns71918:0crwdne71918:0

note: Label of the fixed_deposit_number (Data) field in DocType 'Bank Guarantee'
en: Fixed Deposit Number
eo_UY: crwdns134442:0crwdne134442:0

note: Label of the fixed_error_log_preview (HTML) field in DocType 'Tally Migration'
en: Fixed Error Log
eo_UY: crwdns134444:0crwdne134444:0

note: Option for the 'Subscription Price Based On' (Select) field in DocType 'Subscription Plan'
en: Fixed Rate
eo_UY: crwdns134446:0crwdne134446:0

note: Label of the fixed_time (Check) field in DocType 'BOM Operation'
en: Fixed Time
eo_UY: crwdns134448:0crwdne134448:0

note: Name of a role
en: Fleet Manager
eo_UY: crwdns71928:0crwdne71928:0

note: Label of the details_tab (Tab Break) field in DocType 'Plant Floor'
en: Floor
eo_UY: crwdns134450:0crwdne134450:0

note: Label of the floor_name (Data) field in DocType 'Plant Floor'
en: Floor Name
eo_UY: crwdns134452:0crwdne134452:0

note: Name of a UOM
en: Fluid Ounce (UK)
eo_UY: crwdns112330:0crwdne112330:0

note: Name of a UOM
en: Fluid Ounce (US)
eo_UY: crwdns112332:0crwdne112332:0

en: Focus on Item Group filter
eo_UY: crwdns71930:0crwdne71930:0

en: Focus on search input
eo_UY: crwdns71932:0crwdne71932:0

note: Label of the folio_no (Data) field in DocType 'Shareholder'
en: Folio no.
eo_UY: crwdns134454:0crwdne134454:0

note: Label of the follow_calendar_months (Check) field in DocType 'Subscription'
en: Follow Calendar Months
eo_UY: crwdns134456:0crwdne134456:0

en: Following Material Requests have been raised automatically based on Item's re-order level
eo_UY: crwdns71938:0crwdne71938:0

en: Following fields are mandatory to create address:
eo_UY: crwdns71940:0crwdne71940:0

en: Following item {0} is not marked as {1} item. You can enable them as {1} item from its Item master
eo_UY: crwdns71942:0{0}crwdnd71942:0{1}crwdnd71942:0{1}crwdne71942:0

en: Following items {0} are not marked as {1} item. You can enable them as {1} item from its Item master
eo_UY: crwdns71944:0{0}crwdnd71944:0{1}crwdnd71944:0{1}crwdne71944:0

en: Food, Beverage & Tobacco
eo_UY: crwdns143432:0crwdne143432:0

note: Name of a UOM
en: Foot
eo_UY: crwdns112334:0crwdne112334:0

note: Name of a UOM
en: Foot Of Water
eo_UY: crwdns112336:0crwdne112336:0

note: Name of a UOM
en: Foot/Minute
eo_UY: crwdns112338:0crwdne112338:0

note: Name of a UOM
en: Foot/Second
eo_UY: crwdns112340:0crwdne112340:0

en: For
eo_UY: crwdns71946:0crwdne71946:0

en: For 'Product Bundle' items, Warehouse, Serial No and Batch No will be considered from the 'Packing List' table. If Warehouse and Batch No are same for all packing items for any 'Product Bundle' item, those values can be entered in the main Item table, values will be copied to 'Packing List' table.
eo_UY: crwdns71948:0crwdne71948:0

note: Label of the for_buying (Check) field in DocType 'Currency Exchange'
en: For Buying
eo_UY: crwdns134458:0crwdne134458:0

note: Label of the company (Link) field in DocType 'Email Digest'
en: For Company
eo_UY: crwdns134460:0crwdne134460:0

en: For Default Supplier (Optional)
eo_UY: crwdns71954:0crwdne71954:0

en: For Item
eo_UY: crwdns111740:0crwdne111740:0

en: For Item {0} cannot be received more than {1} qty against the {2} {3}
eo_UY: crwdns104576:0{0}crwdnd104576:0{1}crwdnd104576:0{2}crwdnd104576:0{3}crwdne104576:0

note: Label of the for_job_card (Link) field in DocType 'Job Card'
en: For Job Card
eo_UY: crwdns134462:0crwdne134462:0

note: Label of the for_operation (Link) field in DocType 'Job Card'
en: For Operation
eo_UY: crwdns71958:0crwdne71958:0

note: Label of the for_price_list (Link) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the for_price_list (Link) field in DocType 'Promotional Scheme Price Discount'
en: For Price List
eo_UY: crwdns134464:0crwdne134464:0

note: Description of the 'Planned Quantity' (Float) field in DocType 'Sales Order Item' Description of the 'Produced Quantity' (Float) field in DocType 'Sales Order
en: For Production
eo_UY: crwdns134466:0crwdne134466:0

en: For Quantity (Manufactured Qty) is mandatory
eo_UY: crwdns71966:0crwdne71966:0

en: For Return Invoices with Stock effect, '0' qty Items are not allowed. Following rows are affected: {0}
eo_UY: crwdns111742:0{0}crwdne111742:0

note: Label of the for_selling (Check) field in DocType 'Currency Exchange'
en: For Selling
eo_UY: crwdns134468:0crwdne134468:0

en: For Supplier
eo_UY: crwdns71970:0crwdne71970:0

note: Label of the warehouse (Link) field in DocType 'Material Request Plan Item'
en: For Warehouse
eo_UY: crwdns71972:0crwdne71972:0

en: For Work Order
eo_UY: crwdns71978:0crwdne71978:0

en: For an item {0}, quantity must be negative number
eo_UY: crwdns71980:0{0}crwdne71980:0

en: For an item {0}, quantity must be positive number
eo_UY: crwdns71982:0{0}crwdne71982:0

note: Description of the 'Income Account' (Link) field in DocType 'Dunning'
en: For dunning fee and interest
eo_UY: crwdns134470:0crwdne134470:0

note: Description of the 'Year Name' (Data) field in DocType 'Fiscal Year'
en: For e.g. 2012, 2012-13
eo_UY: crwdns134472:0crwdne134472:0

note: Description of the 'Collection Factor (=1 LP)' (Currency) field in DocType 'Loyalty Program Collection'
en: For how much spent = 1 Loyalty Point
eo_UY: crwdns134474:0crwdne134474:0

note: Description of the 'Supplier' (Link) field in DocType 'Request for Quotation'
en: For individual supplier
eo_UY: crwdns134476:0crwdne134476:0

en: For item {0}, rate must be a positive number. To Allow negative rates, enable {1} in {2}
eo_UY: crwdns71992:0{0}crwdnd71992:0{1}crwdnd71992:0{2}crwdne71992:0

en: For operation {0}: Quantity ({1}) can not be greater than pending quantity({2})
eo_UY: crwdns104578:0{0}crwdnd104578:0{1}crwdnd104578:0{2}crwdne104578:0

en: For quantity {0} should not be greater than allowed quantity {1}
eo_UY: crwdns71998:0{0}crwdnd71998:0{1}crwdne71998:0

note: Description of the 'Territory Manager' (Link) field in DocType 'Territory'
en: For reference
eo_UY: crwdns134478:0crwdne134478:0

en: For row {0} in {1}. To include {2} in Item rate, rows {3} must also be included
eo_UY: crwdns72002:0{0}crwdnd72002:0{1}crwdnd72002:0{2}crwdnd72002:0{3}crwdne72002:0

en: For row {0}: Enter Planned Qty
eo_UY: crwdns72004:0{0}crwdne72004:0

en: For the 'Apply Rule On Other' condition the field {0} is mandatory
eo_UY: crwdns72006:0{0}crwdne72006:0

note: Description of a DocType
en: For the convenience of customers, these codes can be used in print formats like Invoices and Delivery Notes
eo_UY: crwdns111744:0crwdne111744:0

en: For the item {0}, the quantity should be {1} according to the BOM {2}.
eo_UY: crwdns148782:0{0}crwdnd148782:0{1}crwdnd148782:0{2}crwdne148782:0

en: For the {0}, no stock is available for the return in the warehouse {1}.
eo_UY: crwdns134480:0{0}crwdnd134480:0{1}crwdne134480:0

en: For the {0}, the quantity is required to make the return entry
eo_UY: crwdns134482:0{0}crwdne134482:0

en: Force-Fetch Subscription Updates
eo_UY: crwdns143434:0crwdne143434:0

note: Label of a shortcut in the Manufacturing Workspace
en: Forecasting
eo_UY: crwdns72008:0crwdne72008:0

note: Label of the foreign_trade_details (Section Break) field in DocType 'Item'
en: Foreign Trade Details
eo_UY: crwdns134484:0crwdne134484:0

note: Label of the formula_based_criteria (Check) field in DocType 'Item Quality Inspection Parameter' Label of the formula_based_criteria (Check) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Formula Based Criteria
eo_UY: crwdns134486:0crwdne134486:0

en: Forum Activity
eo_UY: crwdns72016:0crwdne72016:0

note: Label of the forum_sb (Section Break) field in DocType 'Support Settings'
en: Forum Posts
eo_UY: crwdns134488:0crwdne134488:0

note: Label of the forum_url (Data) field in DocType 'Support Settings'
en: Forum URL
eo_UY: crwdns134490:0crwdne134490:0

note: Title of an incoterm
en: Free Alongside Ship
eo_UY: crwdns143436:0crwdne143436:0

note: Title of an incoterm
en: Free Carrier
eo_UY: crwdns143438:0crwdne143438:0

note: Label of the free_item (Link) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the section_break_6 (Section Break) field in DocType 'Promotional Scheme Product Discount'
en: Free Item
eo_UY: crwdns134492:0crwdne134492:0

note: Label of the free_item_rate (Currency) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Free Item Rate
eo_UY: crwdns134494:0crwdne134494:0

note: Title of an incoterm
en: Free On Board
eo_UY: crwdns143440:0crwdne143440:0

en: Free item code is not selected
eo_UY: crwdns72028:0crwdne72028:0

en: Free item not set in the pricing rule {0}
eo_UY: crwdns72030:0{0}crwdne72030:0

note: Label of the stock_frozen_upto_days (Int) field in DocType 'Stock Settings'
en: Freeze Stocks Older Than (Days)
eo_UY: crwdns134496:0crwdne134496:0

en: Freight and Forwarding Charges
eo_UY: crwdns72034:0crwdne72034:0

note: Label of the frequency (Select) field in DocType 'Process Statement Of Accounts' Label of the auto_err_frequency (Select) field in DocType 'Company' Label of the frequency (Select) field in DocType 'Video Settings'
en: Frequency
eo_UY: crwdns134498:0crwdne134498:0

note: Label of the frequency (Select) field in DocType 'Project'
en: Frequency To Collect Progress
eo_UY: crwdns134500:0crwdne134500:0

note: Label of the frequency_of_depreciation (Int) field in DocType 'Asset' Label of the frequency_of_depreciation (Int) field in DocType 'Asset Depreciation Schedule' Label of the frequency_of_depreciation (Int) field in DocType 'Asset Finance Book'
en: Frequency of Depreciation (Months)
eo_UY: crwdns134502:0crwdne134502:0

en: Frequently Read Articles
eo_UY: crwdns72050:0crwdne72050:0

note: Option for the 'Day of Week' (Select) field in DocType 'Communication Medium Timeslot' Option for the 'Day Of Week' (Select) field in DocType 'Appointment Booking Slots' Option for the 'Day Of Week' (Select) field in DocType 'Availability Of Option for the 'Day to Send' (Select) field in DocType 'Pr
en: Friday
eo_UY: crwdns134504:0crwdne134504:0

note: Label of the from_uom (Link) field in DocType 'UOM Conversion Factor' Label of the from (Data) field in DocType 'Call Log'
en: From
eo_UY: crwdns72070:0crwdne72070:0

note: Label of the from_bom (Check) field in DocType 'Stock Entry'
en: From BOM
eo_UY: crwdns134506:0crwdne134506:0

note: Label of the from_company (Data) field in DocType 'Warranty Claim'
en: From Company
eo_UY: crwdns134508:0crwdne134508:0

note: Description of the 'Corrective Operation Cost' (Currency) field in DocType 'Work Order'
en: From Corrective Job Card
eo_UY: crwdns134510:0crwdne134510:0

note: Label of the from_currency (Link) field in DocType 'Currency Exchange'
en: From Currency
eo_UY: crwdns134512:0crwdne134512:0

en: From Currency and To Currency cannot be same
eo_UY: crwdns72084:0crwdne72084:0

note: Label of the customer (Link) field in DocType 'Lead'
en: From Customer
eo_UY: crwdns134514:0crwdne134514:0

note: Label of the from_date (Date) field in DocType 'Bank Clearance' Label of the bank_statement_from_date (Date) field in DocType 'Bank Reconciliation Tool' Label of the from_date (Datetime) field in DocType 'Bisect Accounting Statements' Label of the from_date (Date) field in DocType 'Loyalty Program' 
en: From Date
eo_UY: crwdns72088:0crwdne72088:0

en: From Date and To Date are Mandatory
eo_UY: crwdns72124:0crwdne72124:0

en: From Date and To Date are mandatory
eo_UY: crwdns72126:0crwdne72126:0

en: From Date and To Date lie in different Fiscal Year
eo_UY: crwdns72128:0crwdne72128:0

en: From Date cannot be greater than To Date
eo_UY: crwdns72130:0crwdne72130:0

en: From Date is mandatory
eo_UY: crwdns143442:0crwdne143442:0

en: From Date must be before To Date
eo_UY: crwdns72132:0crwdne72132:0

en: From Date should be within the Fiscal Year. Assuming From Date = {0}
eo_UY: crwdns72134:0{0}crwdne72134:0

en: From Date: {0} cannot be greater than To date: {1}
eo_UY: crwdns72136:0{0}crwdnd72136:0{1}crwdne72136:0

en: From Datetime
eo_UY: crwdns72138:0crwdne72138:0

note: Label of the from_delivery_date (Date) field in DocType 'Production Plan'
en: From Delivery Date
eo_UY: crwdns134516:0crwdne134516:0

en: From Delivery Note
eo_UY: crwdns72142:0crwdne72142:0

note: Label of the from_doctype (Link) field in DocType 'Bulk Transaction Log Detail'
en: From Doctype
eo_UY: crwdns134518:0crwdne134518:0

en: From Due Date
eo_UY: crwdns72146:0crwdne72146:0

note: Label of the from_employee (Link) field in DocType 'Asset Movement Item'
en: From Employee
eo_UY: crwdns134520:0crwdne134520:0

note: Label of the from_external_ecomm_platform (Check) field in DocType 'Coupon Code'
en: From External Ecomm Platform
eo_UY: crwdns148784:0crwdne148784:0

en: From Fiscal Year
eo_UY: crwdns72150:0crwdne72150:0

note: Label of the from_folio_no (Data) field in DocType 'Share Transfer'
en: From Folio No
eo_UY: crwdns134522:0crwdne134522:0

note: Label of the from_invoice_date (Date) field in DocType 'Payment Reconciliation' Label of the from_invoice_date (Date) field in DocType 'Process Payment
en: From Invoice Date
eo_UY: crwdns134524:0crwdne134524:0

note: Label of the lead_name (Link) field in DocType 'Customer'
en: From Lead
eo_UY: crwdns134526:0crwdne134526:0

note: Label of the from_no (Int) field in DocType 'Share Balance' Label of the from_no (Int) field in DocType 'Share Transfer'
en: From No
eo_UY: crwdns134528:0crwdne134528:0

note: Label of the opportunity_name (Link) field in DocType 'Customer'
en: From Opportunity
eo_UY: crwdns134530:0crwdne134530:0

note: Label of the from_case_no (Int) field in DocType 'Packing Slip'
en: From Package No.
eo_UY: crwdns134532:0crwdne134532:0

note: Label of the from_payment_date (Date) field in DocType 'Payment Reconciliation' Label of the from_payment_date (Date) field in DocType 'Process Payment
en: From Payment Date
eo_UY: crwdns134534:0crwdne134534:0

en: From Posting Date
eo_UY: crwdns72172:0crwdne72172:0

note: Label of the prospect_name (Link) field in DocType 'Customer'
en: From Prospect
eo_UY: crwdns148614:0crwdne148614:0

note: Label of the from_range (Float) field in DocType 'Item Attribute' Label of the from_range (Float) field in DocType 'Item Variant Attribute'
en: From Range
eo_UY: crwdns134536:0crwdne134536:0

en: From Range has to be less than To Range
eo_UY: crwdns72178:0crwdne72178:0

note: Label of the from_reference_date (Date) field in DocType 'Bank Reconciliation Tool'
en: From Reference Date
eo_UY: crwdns134538:0crwdne134538:0

note: Label of the from_shareholder (Link) field in DocType 'Share Transfer'
en: From Shareholder
eo_UY: crwdns134540:0crwdne134540:0

note: Label of the from_template (Link) field in DocType 'Journal Entry' Label of the project_template (Link) field in DocType 'Project'
en: From Template
eo_UY: crwdns134542:0crwdne134542:0

note: Label of the from_time (Time) field in DocType 'Cashier Closing' Label of the from_time (Datetime) field in DocType 'Sales Invoice Timesheet' Label of the from_time (Time) field in DocType 'Communication Medium Timeslot' Label of the from_time (Time) field in DocType 'Availability Of Slots' Label of
en: From Time
eo_UY: crwdns72188:0crwdne72188:0

note: Label of the from_time (Time) field in DocType 'Appointment Booking Slots'
en: From Time
eo_UY: crwdns134544:0crwdne134544:0

en: From Time Should Be Less Than To Time
eo_UY: crwdns72212:0crwdne72212:0

note: Label of the from_value (Float) field in DocType 'Shipping Rule Condition'
en: From Value
eo_UY: crwdns134546:0crwdne134546:0

note: Label of the from_voucher_detail_no (Data) field in DocType 'Stock Reservation Entry'
en: From Voucher Detail No
eo_UY: crwdns134548:0crwdne134548:0

note: Label of the from_voucher_no (Dynamic Link) field in DocType 'Stock Reservation Entry'
en: From Voucher No
eo_UY: crwdns72218:0crwdne72218:0

note: Label of the from_voucher_type (Select) field in DocType 'Stock Reservation Entry'
en: From Voucher Type
eo_UY: crwdns72222:0crwdne72222:0

note: Label of the from_warehouse (Link) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the from_warehouse (Link) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of the from_warehouse (Link) field in DocType 'Material Request Plan Item' Label of the warehouse (Link) field in DocType 'Packed Item' Label of
en: From Warehouse
eo_UY: crwdns134550:0crwdne134550:0

en: From and To Dates are required.
eo_UY: crwdns72236:0crwdne72236:0

en: From and To dates are required
eo_UY: crwdns72238:0crwdne72238:0

en: From date cannot be greater than To date
eo_UY: crwdns72240:0crwdne72240:0

en: From value must be less than to value in row {0}
eo_UY: crwdns72242:0{0}crwdne72242:0

note: Label of the freeze_account (Select) field in DocType 'Account'
en: Frozen
eo_UY: crwdns134552:0crwdne134552:0

note: Label of the fuel_type (Select) field in DocType 'Vehicle'
en: Fuel Type
eo_UY: crwdns134554:0crwdne134554:0

note: Label of the uom (Link) field in DocType 'Vehicle'
en: Fuel UOM
eo_UY: crwdns134556:0crwdne134556:0

note: Option for the 'Fulfilment Status' (Select) field in DocType 'Contract' Label of the fulfilled (Check) field in DocType 'Contract Fulfilment Checklist' Option for the 'Service Level Agreement Status' (Select) field in DocType 'Issue'
en: Fulfilled
eo_UY: crwdns134558:0crwdne134558:0

en: Fulfillment
eo_UY: crwdns72256:0crwdne72256:0

note: Name of a role
en: Fulfillment User
eo_UY: crwdns72258:0crwdne72258:0

note: Label of the fulfilment_deadline (Date) field in DocType 'Contract'
en: Fulfilment Deadline
eo_UY: crwdns134560:0crwdne134560:0

note: Label of the sb_fulfilment (Section Break) field in DocType 'Contract'
en: Fulfilment Details
eo_UY: crwdns134562:0crwdne134562:0

note: Label of the fulfilment_status (Select) field in DocType 'Contract'
en: Fulfilment Status
eo_UY: crwdns134564:0crwdne134564:0

note: Label of the fulfilment_terms (Table) field in DocType 'Contract'
en: Fulfilment Terms
eo_UY: crwdns134566:0crwdne134566:0

note: Label of the fulfilment_terms (Table) field in DocType 'Contract Template'
en: Fulfilment Terms and Conditions
eo_UY: crwdns134568:0crwdne134568:0

note: Label of the full_name (Data) field in DocType 'Maintenance Team Member' Label of the lead_name (Data) field in DocType 'Lead' Label of the full_name (Read Only) field in DocType 'Project User' Label of the full_name (Data) field in DocType 'Non Conformance' Label of the full_name (Data) field in Do
en: Full Name
eo_UY: crwdns134570:0crwdne134570:0

note: Option for the 'Reference Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Account'
en: Full and Final Statement
eo_UY: crwdns134572:0crwdne134572:0

note: Option for the 'Billing Status' (Select) field in DocType 'Sales Order'
en: Fully Billed
eo_UY: crwdns134574:0crwdne134574:0

note: Option for the 'Completion Status' (Select) field in DocType 'Maintenance Schedule Detail' Visit'
en: Fully Completed
eo_UY: crwdns134576:0crwdne134576:0

note: Option for the 'Delivery Status' (Select) field in DocType 'Sales Order'
en: Fully Delivered
eo_UY: crwdns134578:0crwdne134578:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Asset'
en: Fully Depreciated
eo_UY: crwdns72294:0crwdne72294:0

note: Option for the 'Advance Payment Status' (Select) field in DocType 'Purchase Order' Option for the 'Advance Payment Status' (Select) field in DocType 'Sales
en: Fully Paid
eo_UY: crwdns134580:0crwdne134580:0

note: Name of a UOM
en: Furlong
eo_UY: crwdns112342:0crwdne112342:0

en: Furniture and Fixtures
eo_UY: crwdns104584:0crwdne104584:0

en: Further accounts can be made under Groups, but entries can be made against non-Groups
eo_UY: crwdns72300:0crwdne72300:0

en: Further cost centers can be made under Groups but entries can be made against non-Groups
eo_UY: crwdns72302:0crwdne72302:0

en: Further nodes can be only created under 'Group' type nodes
eo_UY: crwdns72304:0crwdne72304:0

en: Future Payment Amount
eo_UY: crwdns72306:0crwdne72306:0

en: Future Payment Ref
eo_UY: crwdns72308:0crwdne72308:0

en: Future Payments
eo_UY: crwdns72310:0crwdne72310:0

en: Future date is not allowed
eo_UY: crwdns148786:0crwdne148786:0

en: G - D
eo_UY: crwdns72312:0crwdne72312:0

en: GL Balance
eo_UY: crwdns72314:0crwdne72314:0

note: Name of a DocType
en: GL Entry
eo_UY: crwdns72316:0crwdne72316:0

note: Label of the gle_processing_status (Select) field in DocType 'Period Closing Voucher'
en: GL Entry Processing Status
eo_UY: crwdns134582:0crwdne134582:0

note: Label of the gl_reposting_index (Int) field in DocType 'Repost Item Valuation'
en: GL reposting index
eo_UY: crwdns134584:0crwdne134584:0

note: Option for the 'Barcode Type' (Select) field in DocType 'Item Barcode'
en: GS1
eo_UY: crwdns134586:0crwdne134586:0

note: Option for the 'Barcode Type' (Select) field in DocType 'Item Barcode'
en: GTIN
eo_UY: crwdns134588:0crwdne134588:0

note: Label of the gain_loss (Currency) field in DocType 'Exchange Rate Revaluation Account'
en: Gain/Loss
eo_UY: crwdns134590:0crwdne134590:0

note: Label of the disposal_account (Link) field in DocType 'Company'
en: Gain/Loss Account on Asset Disposal
eo_UY: crwdns134592:0crwdne134592:0

note: Description of the 'Gain/Loss already booked' (Currency) field in DocType 'Exchange Rate Revaluation'
en: Gain/Loss accumulated in foreign currency account. Accounts with '0' balance in either Base or Account currency
eo_UY: crwdns134594:0crwdne134594:0

note: Label of the gain_loss_booked (Currency) field in DocType 'Exchange Rate Revaluation'
en: Gain/Loss already booked
eo_UY: crwdns134596:0crwdne134596:0

note: Label of the gain_loss_unbooked (Currency) field in DocType 'Exchange Rate Revaluation'
en: Gain/Loss from Revaluation
eo_UY: crwdns134598:0crwdne134598:0

en: Gain/Loss on Asset Disposal
eo_UY: crwdns72336:0crwdne72336:0

note: Name of a UOM
en: Gallon (UK)
eo_UY: crwdns112344:0crwdne112344:0

note: Name of a UOM
en: Gallon Dry (US)
eo_UY: crwdns112346:0crwdne112346:0

note: Name of a UOM
en: Gallon Liquid (US)
eo_UY: crwdns112348:0crwdne112348:0

note: Name of a UOM
en: Gamma
eo_UY: crwdns112350:0crwdne112350:0

en: Gantt Chart
eo_UY: crwdns72338:0crwdne72338:0

en: Gantt chart of all tasks.
eo_UY: crwdns72340:0crwdne72340:0

note: Name of a UOM
en: Gauss
eo_UY: crwdns112352:0crwdne112352:0

note: Label of the gender (Link) field in DocType 'Lead' Label of the gender (Link) field in DocType 'Customer' Label of the gender (Link) field in DocType 'Employee'
en: Gender
eo_UY: crwdns134600:0crwdne134600:0

note: Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Mode of Payment'
en: General
eo_UY: crwdns134602:0crwdne134602:0

note: Label of the general_ledger_remarks_length (Int) field in DocType 'Accounts Settings' Option for the 'Report' (Select) field in DocType 'Process Statement Of Accounts' Name of a report Label of a shortcut in the Accounting Workspace Label of a Link in the Financial Reports Workspace
en: General Ledger
eo_UY: crwdns72350:0crwdne72350:0

[ctx: Warehouse]
en: General Ledger
eo_UY: crwdns72356:0crwdne72356:0

note: Label of the gs (Section Break) field in DocType 'Item Group'
en: General Settings
eo_UY: crwdns134604:0crwdne134604:0

note: Name of a report
en: General and Payment Ledger Comparison
eo_UY: crwdns72360:0crwdne72360:0

note: Label of the general_and_payment_ledger_mismatch (Check) field in DocType 'Ledger Health'
en: General and Payment Ledger mismatch
eo_UY: crwdns134606:0crwdne134606:0

en: Generate Closing Stock Balance
eo_UY: crwdns72362:0crwdne72362:0

en: Generate Demo Data for Exploration
eo_UY: crwdns72364:0crwdne72364:0

en: Generate E-Invoice
eo_UY: crwdns72366:0crwdne72366:0

note: Label of the generate_invoice_at (Select) field in DocType 'Subscription'
en: Generate Invoice At
eo_UY: crwdns134608:0crwdne134608:0

note: Label of the generate_new_invoices_past_due_date (Check) field in DocType 'Subscription'
en: Generate New Invoices Past Due Date
eo_UY: crwdns134610:0crwdne134610:0

note: Label of the generate_schedule (Button) field in DocType 'Maintenance Schedule'
en: Generate Schedule
eo_UY: crwdns134612:0crwdne134612:0

note: Description of a DocType
en: Generate packing slips for packages to be delivered. Used to notify package number, package contents and its weight.
eo_UY: crwdns111746:0crwdne111746:0

note: Label of the generated (Check) field in DocType 'Bisect Nodes'
en: Generated
eo_UY: crwdns134614:0crwdne134614:0

en: Generating Preview
eo_UY: crwdns72376:0crwdne72376:0

note: Label of the get_advances (Button) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Get Advances Paid
eo_UY: crwdns134616:0crwdne134616:0

note: Label of the get_advances (Button) field in DocType 'POS Invoice' Label of the get_advances (Button) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Get Advances Received
eo_UY: crwdns134618:0crwdne134618:0

note: Label of the get_allocations (Button) field in DocType 'Unreconcile Payment'
en: Get Allocations
eo_UY: crwdns134620:0crwdne134620:0

note: Label of the get_current_stock (Button) field in DocType 'Purchase Receipt' Label of the get_current_stock (Button) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Get Current Stock
eo_UY: crwdns134622:0crwdne134622:0

en: Get Customer Group Details
eo_UY: crwdns72390:0crwdne72390:0

note: Label of the get_entries (Button) field in DocType 'Exchange Rate Revaluation'
en: Get Entries
eo_UY: crwdns134624:0crwdne134624:0

note: Label of the get_items (Button) field in DocType 'Production Plan'
en: Get Finished Goods for Manufacture
eo_UY: crwdns134626:0crwdne134626:0

en: Get Invoices
eo_UY: crwdns72398:0crwdne72398:0

en: Get Invoices based on Filters
eo_UY: crwdns72400:0crwdne72400:0

note: Label of the get_item_locations (Button) field in DocType 'Pick List'
en: Get Item Locations
eo_UY: crwdns134628:0crwdne134628:0

note: Label of the get_items (Button) field in DocType 'Stock Entry'
en: Get Items
eo_UY: crwdns72404:0crwdne72404:0

note: Label of the get_items_from (Select) field in DocType 'Production Plan'
en: Get Items From
eo_UY: crwdns72408:0crwdne72408:0

note: Label of the get_items_from_purchase_receipts (Button) field in DocType 'Landed Cost Voucher'
en: Get Items From Purchase Receipts
eo_UY: crwdns134630:0crwdne134630:0

en: Get Items from BOM
eo_UY: crwdns72414:0crwdne72414:0

en: Get Items from Material Requests against this Supplier
eo_UY: crwdns72416:0crwdne72416:0

note: Label of the get_items_from_open_material_requests (Button) field in DocType 'Purchase Order'
en: Get Items from Open Material Requests
eo_UY: crwdns134632:0crwdne134632:0

en: Get Items from Product Bundle
eo_UY: crwdns72420:0crwdne72420:0

note: Label of the get_latest_query (Data) field in DocType 'Support Settings'
en: Get Latest Query
eo_UY: crwdns134634:0crwdne134634:0

note: Label of the get_material_request (Button) field in DocType 'Production Plan'
en: Get Material Request
eo_UY: crwdns134636:0crwdne134636:0

note: Label of the get_outstanding_invoices (Button) field in DocType 'Journal Entry' Label of the get_outstanding_invoices (Button) field in DocType 'Payment
en: Get Outstanding Invoices
eo_UY: crwdns134638:0crwdne134638:0

note: Label of the get_outstanding_orders (Button) field in DocType 'Payment Entry'
en: Get Outstanding Orders
eo_UY: crwdns134640:0crwdne134640:0

en: Get Payment Entries
eo_UY: crwdns72432:0crwdne72432:0

en: Get Payments from
eo_UY: crwdns72434:0crwdne72434:0

note: Label of the get_rm_cost_from_consumption_entry (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Get Raw Materials Cost from Consumption Entry
eo_UY: crwdns134642:0crwdne134642:0

note: Label of the get_items_for_mr (Button) field in DocType 'Production Plan'
en: Get Raw Materials for Purchase
eo_UY: crwdns134644:0crwdne134644:0

note: Label of the transfer_materials (Button) field in DocType 'Production Plan'
en: Get Raw Materials for Transfer
eo_UY: crwdns134646:0crwdne134646:0

note: Label of the get_sales_orders (Button) field in DocType 'Production Plan'
en: Get Sales Orders
eo_UY: crwdns134648:0crwdne134648:0

note: Label of the get_scrap_items (Button) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Get Scrap Items
eo_UY: crwdns134650:0crwdne134650:0

note: Label of the get_started_sections (Code) field in DocType 'Support Settings'
en: Get Started Sections
eo_UY: crwdns134652:0crwdne134652:0

en: Get Stock
eo_UY: crwdns72446:0crwdne72446:0

note: Label of the get_sub_assembly_items (Button) field in DocType 'Production Plan'
en: Get Sub Assembly Items
eo_UY: crwdns134654:0crwdne134654:0

en: Get Supplier Group Details
eo_UY: crwdns72450:0crwdne72450:0

en: Get Suppliers
eo_UY: crwdns72452:0crwdne72452:0

en: Get Suppliers By
eo_UY: crwdns72454:0crwdne72454:0

en: Get Timesheets
eo_UY: crwdns72456:0crwdne72456:0

en: Get Unreconciled Entries
eo_UY: crwdns72458:0crwdne72458:0

en: Get Updates
eo_UY: crwdns72460:0crwdne72460:0

en: Get stops from
eo_UY: crwdns72462:0crwdne72462:0

en: Getting Scrap Items
eo_UY: crwdns72464:0crwdne72464:0

note: Option for the 'Coupon Type' (Select) field in DocType 'Coupon Code'
en: Gift Card
eo_UY: crwdns134656:0crwdne134656:0

note: Description of the 'Recurse Every (As Per Transaction UOM)' (Float) field in DocType 'Pricing Rule' DocType 'Promotional Scheme Product Discount'
en: Give free item for every N quantity
eo_UY: crwdns134658:0crwdne134658:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Settings Workspace Label of a shortcut in the Settings Workspace
en: Global Defaults
eo_UY: crwdns72470:0crwdne72470:0

en: Go back
eo_UY: crwdns72474:0crwdne72474:0

en: Go to {0} List
eo_UY: crwdns72476:0{0}crwdne72476:0

note: Label of the goal (Link) field in DocType 'Quality Action' Label of the goal (Data) field in DocType 'Quality Goal' Label of the goal (Link) field in DocType 'Quality Review'
en: Goal
eo_UY: crwdns134660:0crwdne134660:0

note: Label of a Card Break in the Quality Workspace
en: Goal and Procedure
eo_UY: crwdns72484:0crwdne72484:0

note: Group in Quality Procedure's connections
en: Goals
eo_UY: crwdns134662:0crwdne134662:0

note: Option for the 'Shipment Type' (Select) field in DocType 'Shipment'
en: Goods
eo_UY: crwdns134664:0crwdne134664:0

en: Goods In Transit
eo_UY: crwdns72490:0crwdne72490:0

en: Goods Transferred
eo_UY: crwdns72492:0crwdne72492:0

en: Goods are already received against the outward entry {0}
eo_UY: crwdns72494:0{0}crwdne72494:0

en: Government
eo_UY: crwdns72496:0crwdne72496:0

note: Label of the grace_period (Int) field in DocType 'Subscription Settings'
en: Grace Period
eo_UY: crwdns134666:0crwdne134666:0

note: Option for the 'Level' (Select) field in DocType 'Employee Education'
en: Graduate
eo_UY: crwdns134668:0crwdne134668:0

note: Name of a UOM
en: Grain
eo_UY: crwdns112354:0crwdne112354:0

note: Name of a UOM
en: Grain/Cubic Foot
eo_UY: crwdns112356:0crwdne112356:0

note: Name of a UOM
en: Grain/Gallon (UK)
eo_UY: crwdns112358:0crwdne112358:0

note: Name of a UOM
en: Grain/Gallon (US)
eo_UY: crwdns112360:0crwdne112360:0

note: Name of a UOM
en: Gram
eo_UY: crwdns112362:0crwdne112362:0

note: Name of a UOM
en: Gram-Force
eo_UY: crwdns112364:0crwdne112364:0

note: Name of a UOM
en: Gram/Cubic Centimeter
eo_UY: crwdns112366:0crwdne112366:0

note: Name of a UOM
en: Gram/Cubic Meter
eo_UY: crwdns112368:0crwdne112368:0

note: Name of a UOM
en: Gram/Cubic Millimeter
eo_UY: crwdns112370:0crwdne112370:0

note: Name of a UOM
en: Gram/Litre
eo_UY: crwdns112372:0crwdne112372:0

note: Label of the grand_total (Currency) field in DocType 'Dunning' Label of the total_amount (Float) field in DocType 'Payment Entry Reference' Label of the grand_total (Currency) field in DocType 'POS Closing Entry' Option for the 'Apply Additional Discount On' (Select) field in DocType 'POS Invoice' L
en: Grand Total
eo_UY: crwdns72502:0crwdne72502:0

note: Label of the base_grand_total (Currency) field in DocType 'POS Invoice' Label of the base_grand_total (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the base_grand_total (Currency) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the base_grand_total (Currency) field in DocType 'Purchase Order' La
en: Grand Total (Company Currency)
eo_UY: crwdns134670:0crwdne134670:0

note: Label of the grant_commission (Check) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the grant_commission (Check) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the grant_commission (Check) field in DocType 'Sales Order Item' Label of the grant_commission (Check) field in DocType 'Delivery Note Item' 
en: Grant Commission
eo_UY: crwdns134672:0crwdne134672:0

en: Greater Than Amount
eo_UY: crwdns72570:0crwdne72570:0

note: Option for the 'Color' (Select) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Standing' Option for the 'Color' (Select) field in DocType 'Supplier Scorecard
en: Green
eo_UY: crwdns72572:0crwdne72572:0

note: Label of the greeting_message (Data) field in DocType 'Incoming Call Settings' Label of the greeting_message (Data) field in DocType 'Voice Call Settings'
en: Greeting Message
eo_UY: crwdns134674:0crwdne134674:0

note: Label of the greeting_subtitle (Data) field in DocType 'Support Settings'
en: Greeting Subtitle
eo_UY: crwdns134676:0crwdne134676:0

note: Label of the greeting_title (Data) field in DocType 'Support Settings'
en: Greeting Title
eo_UY: crwdns134678:0crwdne134678:0

note: Label of the greetings_section_section (Section Break) field in DocType 'Support Settings'
en: Greetings Section
eo_UY: crwdns134680:0crwdne134680:0

en: Grocery
eo_UY: crwdns143444:0crwdne143444:0

note: Label of the gross_margin (Currency) field in DocType 'Project'
en: Gross Margin
eo_UY: crwdns134682:0crwdne134682:0

note: Label of the per_gross_margin (Percent) field in DocType 'Project'
en: Gross Margin %
eo_UY: crwdns134684:0crwdne134684:0

note: Name of a report Label of a Link in the Financial Reports Workspace Label of the gross_profit (Currency) field in DocType 'Quotation Item' Label of the gross_profit (Currency) field in DocType 'Sales Order Item'
en: Gross Profit
eo_UY: crwdns72592:0crwdne72592:0

en: Gross Profit / Loss
eo_UY: crwdns72598:0crwdne72598:0

en: Gross Profit Percent
eo_UY: crwdns72600:0crwdne72600:0

note: Label of the gross_purchase_amount (Currency) field in DocType 'Asset' Label of the gross_purchase_amount (Currency) field in DocType 'Asset Depreciation Schedule'
en: Gross Purchase Amount
eo_UY: crwdns72602:0crwdne72602:0

en: Gross Purchase Amount Too Low: {0} cannot be depreciated over {1} cycles with a frequency of {2} depreciations.
eo_UY: crwdns134686:0{0}crwdnd134686:0{1}crwdnd134686:0{2}crwdne134686:0

en: Gross Purchase Amount is mandatory
eo_UY: crwdns72608:0crwdne72608:0

en: Gross Purchase Amount should be <b>equal</b> to purchase amount of one single Asset.
eo_UY: crwdns72610:0crwdne72610:0

note: Label of the gross_weight_pkg (Float) field in DocType 'Packing Slip'
en: Gross Weight
eo_UY: crwdns134688:0crwdne134688:0

note: Label of the gross_weight_uom (Link) field in DocType 'Packing Slip'
en: Gross Weight UOM
eo_UY: crwdns134690:0crwdne134690:0

note: Name of a report
en: Gross and Net Profit Report
eo_UY: crwdns72616:0crwdne72616:0

en: Group
eo_UY: crwdns72618:0crwdne72618:0

note: Label of the group_by (Select) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Group By
eo_UY: crwdns72620:0crwdne72620:0

en: Group By Customer
eo_UY: crwdns72624:0crwdne72624:0

en: Group By Supplier
eo_UY: crwdns72626:0crwdne72626:0

en: Group Node
eo_UY: crwdns72628:0crwdne72628:0

note: Label of the group_same_items (Check) field in DocType 'Pick List'
en: Group Same Items
eo_UY: crwdns134692:0crwdne134692:0

en: Group Warehouses cannot be used in transactions. Please change the value of {0}
eo_UY: crwdns72632:0{0}crwdne72632:0

en: Group by
eo_UY: crwdns72634:0crwdne72634:0

en: Group by Account
eo_UY: crwdns72636:0crwdne72636:0

en: Group by Item
eo_UY: crwdns72638:0crwdne72638:0

en: Group by Material Request
eo_UY: crwdns72640:0crwdne72640:0

en: Group by Party
eo_UY: crwdns72642:0crwdne72642:0

en: Group by Purchase Order
eo_UY: crwdns72644:0crwdne72644:0

en: Group by Sales Order
eo_UY: crwdns72646:0crwdne72646:0

en: Group by Supplier
eo_UY: crwdns72648:0crwdne72648:0

note: Option for the 'Group By' (Select) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Group by Voucher
eo_UY: crwdns72650:0crwdne72650:0

note: Option for the 'Group By' (Select) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Group by Voucher (Consolidated)
eo_UY: crwdns72654:0crwdne72654:0

en: Group node warehouse is not allowed to select for transactions
eo_UY: crwdns72658:0crwdne72658:0

note: Label of the group_same_items (Check) field in DocType 'POS Invoice' Label of the group_same_items (Check) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the group_same_items (Check) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the group_same_items (Check) field in DocType 'Purchase Order' Label of the g
en: Group same items
eo_UY: crwdns134694:0crwdne134694:0

en: Groups
eo_UY: crwdns72678:0crwdne72678:0

en: Growth View
eo_UY: crwdns104586:0crwdne104586:0

en: H - F
eo_UY: crwdns72680:0crwdne72680:0

note: Name of a role
en: HR Manager
eo_UY: crwdns72682:0crwdne72682:0

note: Name of a role
en: HR User
eo_UY: crwdns72684:0crwdne72684:0

note: Option for the 'Periodicity' (Select) field in DocType 'Maintenance Schedule Item'
en: Half Yearly
eo_UY: crwdns134696:0crwdne134696:0

en: Half-Yearly
eo_UY: crwdns72692:0crwdne72692:0

note: Option for the 'Periodicity' (Select) field in DocType 'Asset Maintenance Task'
en: Half-yearly
eo_UY: crwdns134698:0crwdne134698:0

note: Name of a UOM
en: Hand
eo_UY: crwdns112374:0crwdne112374:0

en: Handle Employee Advances
eo_UY: crwdns148788:0crwdne148788:0

en: Hardware
eo_UY: crwdns72696:0crwdne72696:0

note: Label of the has_alternative_item (Check) field in DocType 'Quotation Item'
en: Has Alternative Item
eo_UY: crwdns134700:0crwdne134700:0

note: Label of the has_batch_no (Check) field in DocType 'Work Order' Label of the has_batch_no (Check) field in DocType 'Item' Label of the has_batch_no (Check) field in DocType 'Serial and Batch Bundle' Label of the has_batch_no (Check) field in DocType 'Stock Ledger Entry' Label of the has_batch_no (Ch
en: Has Batch No
eo_UY: crwdns134702:0crwdne134702:0

note: Label of the has_certificate (Check) field in DocType 'Asset Maintenance Log'
en: Has Certificate
eo_UY: crwdns134704:0crwdne134704:0

note: Label of the has_expiry_date (Check) field in DocType 'Item'
en: Has Expiry Date
eo_UY: crwdns134706:0crwdne134706:0

note: Label of the has_item_scanned (Check) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the has_item_scanned (Check) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the has_item_scanned (Check) field in DocType 'Delivery Note Item' Label of the has_item_scanned (Check) field in DocType 'Purchase Receipt I
en: Has Item Scanned
eo_UY: crwdns134708:0crwdne134708:0

note: Label of the has_print_format (Check) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: Has Print Format
eo_UY: crwdns134710:0crwdne134710:0

note: Label of the has_priority (Check) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Has Priority
eo_UY: crwdns134712:0crwdne134712:0

note: Label of the has_serial_no (Check) field in DocType 'Work Order' Label of the has_serial_no (Check) field in DocType 'Item' Label of the has_serial_no (Check) field in DocType 'Serial and Batch Bundle' Label of the has_serial_no (Check) field in DocType 'Stock Ledger Entry' Label of the has_serial_n
en: Has Serial No
eo_UY: crwdns134714:0crwdne134714:0

note: Label of the has_variants (Check) field in DocType 'BOM' Label of the has_variants (Check) field in DocType 'BOM Item' Label of the has_variants (Check) field in DocType 'Item'
en: Has Variants
eo_UY: crwdns134716:0crwdne134716:0

note: Label of the use_naming_series (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Have Default Naming Series for Batch ID?
eo_UY: crwdns134718:0crwdne134718:0

en: Head of Marketing and Sales
eo_UY: crwdns143446:0crwdne143446:0

note: Description of a DocType
en: Heads (or groups) against which Accounting Entries are made and balances are maintained.
eo_UY: crwdns111752:0crwdne111752:0

en: Health Care
eo_UY: crwdns143448:0crwdne143448:0

note: Label of the health_details (Small Text) field in DocType 'Employee'
en: Health Details
eo_UY: crwdns134720:0crwdne134720:0

note: Label of the bisect_heatmap (HTML) field in DocType 'Bisect Accounting Statements'
en: Heatmap
eo_UY: crwdns134722:0crwdne134722:0

note: Name of a UOM
en: Hectare
eo_UY: crwdns112376:0crwdne112376:0

note: Name of a UOM
en: Hectogram/Litre
eo_UY: crwdns112378:0crwdne112378:0

note: Name of a UOM
en: Hectometer
eo_UY: crwdns112380:0crwdne112380:0

note: Name of a UOM
en: Hectopascal
eo_UY: crwdns112382:0crwdne112382:0

note: Label of the height (Int) field in DocType 'Shipment Parcel' Label of the height (Int) field in DocType 'Shipment Parcel Template'
en: Height (cm)
eo_UY: crwdns134724:0crwdne134724:0

en: Hello,
eo_UY: crwdns72754:0crwdne72754:0

note: Label of the help (HTML) field in DocType 'Currency Exchange Settings'
en: Help
eo_UY: crwdns72756:0crwdne72756:0

note: Label of the help_section (Tab Break) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Help Article
eo_UY: crwdns134726:0crwdne134726:0

en: Help Articles
eo_UY: crwdns72760:0crwdne72760:0

en: Help Results for
eo_UY: crwdns72762:0crwdne72762:0

note: Label of the help_section (Section Break) field in DocType 'Loyalty Program'
en: Help Section
eo_UY: crwdns134728:0crwdne134728:0

note: Label of the help_text (HTML) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Help Text
eo_UY: crwdns134730:0crwdne134730:0

note: Description of a DocType
en: Helps you distribute the Budget/Target across months if you have seasonality in your business.
eo_UY: crwdns111754:0crwdne111754:0

en: Here are the error logs for the aforementioned failed depreciation entries: {0}
eo_UY: crwdns72768:0{0}crwdne72768:0

en: Here are the options to proceed:
eo_UY: crwdns72770:0crwdne72770:0

note: Description of the 'Family Background' (Small Text) field in DocType 'Employee'
en: Here you can maintain family details like name and occupation of parent, spouse and children
eo_UY: crwdns134732:0crwdne134732:0

note: Description of the 'Health Details' (Small Text) field in DocType 'Employee'
en: Here you can maintain height, weight, allergies, medical concerns etc
eo_UY: crwdns134734:0crwdne134734:0

en: Here, you can select a senior of this Employee. Based on this, Organization Chart will be populated.
eo_UY: crwdns72776:0crwdne72776:0

en: Here, your weekly offs are pre-populated based on the previous selections. You can add more rows to also add public and national holidays individually.
eo_UY: crwdns72778:0crwdne72778:0

note: Name of a UOM
en: Hertz
eo_UY: crwdns112384:0crwdne112384:0

en: Hi,
eo_UY: crwdns72786:0crwdne72786:0

note: Description of the 'Contact List' (Code) field in DocType 'Shareholder'
en: Hidden list maintaining the list of contacts linked to Shareholder
eo_UY: crwdns134736:0crwdne134736:0

note: Label of the hide_currency_symbol (Select) field in DocType 'Global Defaults'
en: Hide Currency Symbol
eo_UY: crwdns134738:0crwdne134738:0

note: Label of the hide_tax_id (Check) field in DocType 'Selling Settings'
en: Hide Customer's Tax ID from Sales Transactions
eo_UY: crwdns134740:0crwdne134740:0

note: Label of the hide_images (Check) field in DocType 'POS Profile'
en: Hide Images
eo_UY: crwdns134742:0crwdne134742:0

note: Label of the hide_unavailable_items (Check) field in DocType 'POS Profile'
en: Hide Unavailable Items
eo_UY: crwdns134744:0crwdne134744:0

note: Option for the 'Priority' (Select) field in DocType 'Project' Option for the 'Priority' (Select) field in DocType 'Task'
en: High
eo_UY: crwdns72798:0crwdne72798:0

note: Description of the 'Priority' (Select) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Higher the number, higher the priority
eo_UY: crwdns134746:0crwdne134746:0

note: Label of the history_in_company (Section Break) field in DocType 'Employee'
en: History In Company
eo_UY: crwdns134748:0crwdne134748:0

en: Hold
eo_UY: crwdns72808:0crwdne72808:0

note: Label of the sb_14 (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the on_hold (Check) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Hold Invoice
eo_UY: crwdns72810:0crwdne72810:0

note: Label of the hold_type (Select) field in DocType 'Supplier'
en: Hold Type
eo_UY: crwdns134750:0crwdne134750:0

note: Name of a DocType
en: Holiday
eo_UY: crwdns72816:0crwdne72816:0

en: Holiday Date {0} added multiple times
eo_UY: crwdns72818:0{0}crwdne72818:0

note: Label of the holiday_list (Link) field in DocType 'Appointment Booking Settings' Label of the holiday_list (Link) field in DocType 'Workstation' Label of the holiday_list (Link) field in DocType 'Project' Label of the holiday_list (Link) field in DocType 'Employee' Name of a DocType Label of the hol
en: Holiday List
eo_UY: crwdns72820:0crwdne72820:0

note: Label of the holiday_list_name (Data) field in DocType 'Holiday List'
en: Holiday List Name
eo_UY: crwdns134752:0crwdne134752:0

note: Label of the holidays_section (Section Break) field in DocType 'Holiday List' Label of the holidays (Table) field in DocType 'Holiday List'
en: Holidays
eo_UY: crwdns134754:0crwdne134754:0

note: Name of a Workspace
en: Home
eo_UY: crwdns72836:0crwdne72836:0

note: Name of a UOM
en: Horsepower
eo_UY: crwdns112386:0crwdne112386:0

note: Name of a UOM
en: Horsepower-Hours
eo_UY: crwdns112388:0crwdne112388:0

note: Name of a UOM
en: Hour
eo_UY: crwdns112390:0crwdne112390:0

note: Label of the hour_rate (Currency) field in DocType 'BOM Operation' Label of the hour_rate (Currency) field in DocType 'Job Card' Label of the hour_rate (Float) field in DocType 'Work Order Operation'
en: Hour Rate
eo_UY: crwdns134756:0crwdne134756:0

note: Option for the 'Frequency To Collect Progress' (Select) field in DocType 'Project'
en: Hourly
eo_UY: crwdns134758:0crwdne134758:0

note: Label of the hours (Float) field in DocType 'Workstation Working Hour'
en: Hours
eo_UY: crwdns72856:0crwdne72856:0

en: Hours Spent
eo_UY: crwdns72858:0crwdne72858:0

note: Label of the frequency (Select) field in DocType 'Email Digest'
en: How frequently?
eo_UY: crwdns134760:0crwdne134760:0

note: Description of the 'Sales Update Frequency in Company and Project' (Select) field in DocType 'Selling Settings'
en: How often should Project and Company be updated based on Sales Transactions?
eo_UY: crwdns134762:0crwdne134762:0

note: Description of the 'Update frequency of Project' (Select) field in DocType 'Buying Settings'
en: How often should Project be updated of Total Purchase Cost ?
eo_UY: crwdns134764:0crwdne134764:0

note: Label of the hours (Float) field in DocType 'Timesheet Detail'
en: Hrs
eo_UY: crwdns134766:0crwdne134766:0

en: Human Resources
eo_UY: crwdns72870:0crwdne72870:0

note: Name of a UOM
en: Hundredweight (UK)
eo_UY: crwdns112392:0crwdne112392:0

note: Name of a UOM
en: Hundredweight (US)
eo_UY: crwdns112394:0crwdne112394:0

en: I - J
eo_UY: crwdns72872:0crwdne72872:0

en: I - K
eo_UY: crwdns72874:0crwdne72874:0

note: Label of the iban (Data) field in DocType 'Bank Account' Label of the iban (Data) field in DocType 'Bank Guarantee' Label of the iban (Read Only) field in DocType 'Payment Request' Label of the iban (Data) field in DocType 'Employee'
en: IBAN
eo_UY: crwdns134768:0crwdne134768:0

en: IBAN is not valid
eo_UY: crwdns72884:0crwdne72884:0

note: Label of the id (Data) field in DocType 'Call Log'
en: ID
eo_UY: crwdns72886:0crwdne72886:0

note: Label of the ip_address (Data) field in DocType 'Contract'
en: IP Address
eo_UY: crwdns134770:0crwdne134770:0

note: Name of a report
en: IRS 1099
eo_UY: crwdns72892:0crwdne72892:0

note: Option for the 'Barcode Type' (Select) field in DocType 'Item Barcode'
en: ISBN
eo_UY: crwdns134772:0crwdne134772:0

note: Option for the 'Barcode Type' (Select) field in DocType 'Item Barcode'
en: ISBN-10
eo_UY: crwdns134774:0crwdne134774:0

note: Option for the 'Barcode Type' (Select) field in DocType 'Item Barcode'
en: ISBN-13
eo_UY: crwdns134776:0crwdne134776:0

note: Option for the 'Barcode Type' (Select) field in DocType 'Item Barcode'
en: ISSN
eo_UY: crwdns134778:0crwdne134778:0

note: Name of a UOM
en: Iches Of Water
eo_UY: crwdns112396:0crwdne112396:0

en: Id
eo_UY: crwdns72904:0crwdne72904:0

note: Description of the 'From Package No.' (Int) field in DocType 'Packing Slip'
en: Identification of the package for the delivery (for print)
eo_UY: crwdns134780:0crwdne134780:0

en: Identifying Decision Makers
eo_UY: crwdns72908:0crwdne72908:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Workstation'
en: Idle
eo_UY: crwdns134782:0crwdne134782:0

note: Description of the 'Book Deferred Entries Based On' (Select) field in DocType 'Accounts Settings'
en: If "Months" is selected, a fixed amount will be booked as deferred revenue or expense for each month irrespective of the number of days in a month. It will be prorated if deferred revenue or expense is not booked for an entire month
eo_UY: crwdns134784:0crwdne134784:0

note: Description of the 'Reconcile on Advance Payment Date' (Check) field in DocType 'Company'
en: If <b>Enabled</b> - Reconciliation happens on the <b>Advance Payment posting date</b><br>
    If <b>Disabled</b> - Reconciliation happens on oldest of 2 Dates: <b>Invoice Date</b> or the <b>Advance Payment posting date</b><br>
eo_UY: crwdns134786:0crwdne134786:0

en: If Auto Opt In is checked, then the customers will be automatically linked with the concerned Loyalty Program (on save)
eo_UY: crwdns111760:0crwdne111760:0

note: Description of the 'Cost Center' (Link) field in DocType 'Journal Entry Account'
en: If Income or Expense
eo_UY: crwdns134788:0crwdne134788:0

en: If an operation is divided into sub operations, they can be added here.
eo_UY: crwdns72914:0crwdne72914:0

note: Description of the 'Account' (Link) field in DocType 'Warehouse'
en: If blank, parent Warehouse Account or company default will be considered in transactions
eo_UY: crwdns134790:0crwdne134790:0

note: Description of the 'Bill for Rejected Quantity in Purchase Invoice' (Check) field in DocType 'Buying Settings'
en: If checked, Rejected Quantity will be included while making Purchase Invoice from Purchase Receipt.
eo_UY: crwdns134792:0crwdne134792:0

note: Description of the 'Reserve Stock' (Check) field in DocType 'Sales Order'
en: If checked, Stock will be reserved on <b>Submit</b>
eo_UY: crwdns134794:0crwdne134794:0

note: Description of the 'Scan Mode' (Check) field in DocType 'Pick List'
en: If checked, picked qty won't automatically be fulfilled on submit of pick list.
eo_UY: crwdns134796:0crwdne134796:0

note: Description of the 'Considered In Paid Amount' (Check) field in DocType 'Purchase Taxes and Charges' 'Sales Taxes and Charges'
en: If checked, the tax amount will be considered as already included in the Paid Amount in Payment Entry
eo_UY: crwdns134798:0crwdne134798:0

note: Description of the 'Is this Tax included in Basic Rate?' (Check) field in DocType 'Purchase Taxes and Charges' DocType 'Sales Taxes and Charges'
en: If checked, the tax amount will be considered as already included in the Print Rate / Print Amount
eo_UY: crwdns134800:0crwdne134800:0

en: If checked, we will create demo data for you to explore the system. This demo data can be erased later.
eo_UY: crwdns72932:0crwdne72932:0

note: Description of the 'Service Address' (Small Text) field in DocType 'Warranty Claim'
en: If different than customer address
eo_UY: crwdns134802:0crwdne134802:0

note: Description of the 'Disable In Words' (Check) field in DocType 'Global Defaults'
en: If disable, 'In Words' field will not be visible in any transaction
eo_UY: crwdns134804:0crwdne134804:0

note: Description of the 'Disable Rounded Total' (Check) field in DocType 'Global Defaults'
en: If disable, 'Rounded Total' field will not be visible in any transaction
eo_UY: crwdns134806:0crwdne134806:0

note: Description of the 'Manufacture Sub-assembly in Operation' (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: If enabled then system will manufacture Sub-assembly against the Job Card (operation).
eo_UY: crwdns148790:0crwdne148790:0

note: Description of the 'Ignore Pricing Rule' (Check) field in DocType 'Pick List'
en: If enabled then system won't apply the pricing rule on the delivery note which will be create from the pick list
eo_UY: crwdns143450:0crwdne143450:0

note: Description of the 'Pick Manually' (Check) field in DocType 'Pick List'
en: If enabled then system won't override the picked qty / batches / serial numbers.
eo_UY: crwdns134808:0crwdne134808:0

note: Description of the 'Send Document Print' (Check) field in DocType 'Request for Quotation'
en: If enabled, a print of this document will be attached to each email
eo_UY: crwdns134810:0crwdne134810:0

note: Description of the 'Enable Discount Accounting for Selling' (Check) field in DocType 'Selling Settings'
en: If enabled, additional ledger entries will be made for discounts in a separate Discount Account
eo_UY: crwdns134812:0crwdne134812:0

note: Description of the 'Send Attached Files' (Check) field in DocType 'Request for Quotation'
en: If enabled, all files attached to this document will be attached to each email
eo_UY: crwdns134814:0crwdne134814:0

note: Description of the 'Do Not Update Serial / Batch on Creation of Auto Bundle' (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: If enabled, do not update serial / batch values in the stock transactions on creation of auto Serial 
     / Batch Bundle.
eo_UY: crwdns134816:0crwdne134816:0

note: Description of the 'Create Ledger Entries for Change Amount' (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: If enabled, ledger entries will be posted for change amount in POS transactions
eo_UY: crwdns134818:0crwdne134818:0

note: Description of the 'Disable Rounded Total' (Check) field in DocType 'POS Profile'
en: If enabled, the consolidated invoices will have rounded total disabled
eo_UY: crwdns134820:0crwdne134820:0

note: Description of the 'Allow Internal Transfers at Arm's Length Price' (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: If enabled, the item rate won't adjust to the valuation rate during internal transfers, but accounting will still use the valuation rate.
eo_UY: crwdns142944:0crwdne142944:0

note: Description of the 'Ignore Available Stock' (Check) field in DocType 'Production Plan'
en: If enabled, the system will create material requests even if the stock exists in the 'Raw Materials Warehouse'.
eo_UY: crwdns134822:0crwdne134822:0

note: Description of the 'Do Not Use Batch-wise Valuation' (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: If enabled, the system will use the moving average valuation method to calculate the valuation rate for the batched items and will not consider the individual batch-wise incoming rate.
eo_UY: crwdns142830:0crwdne142830:0

note: Description of the 'Validate Applied Rule' (Check) field in DocType 'Pricing Rule'
en: If enabled, then system will only validate the pricing rule and not apply automatically. User has to manually set the discount percentage / margin / free items to validate the pricing rule
eo_UY: crwdns134824:0crwdne134824:0

note: Description of the 'Variant Of' (Link) field in DocType 'Item'
en: If item is a variant of another item then description, image, pricing, taxes etc will be set from the template unless explicitly specified
eo_UY: crwdns134826:0crwdne134826:0

note: Description of the 'Role Allowed to Create/Edit Back-dated Transactions' (Link) field in DocType 'Stock Settings'
en: If mentioned, the system will allow only the users with this Role to create or modify any stock transaction earlier than the latest stock transaction for a specific item and warehouse. If set as blank, it allows all users to create/edit back-dated transactions.
eo_UY: crwdns134828:0crwdne134828:0

note: Description of the 'To Package No.' (Int) field in DocType 'Packing Slip'
en: If more than one package of the same type (for print)
eo_UY: crwdns134830:0crwdne134830:0

en: If not, you can Cancel / Submit this entry
eo_UY: crwdns72958:0crwdne72958:0

note: Description of the 'Free Item Rate' (Currency) field in DocType 'Pricing Rule'
en: If rate is zero then item will be treated as "Free Item"
eo_UY: crwdns134832:0crwdne134832:0

note: Description of the 'Supply Raw Materials for Purchase' (Check) field in DocType 'Item'
en: If subcontracted to a vendor
eo_UY: crwdns134834:0crwdne134834:0

en: If the BOM results in Scrap material, the Scrap Warehouse needs to be selected.
eo_UY: crwdns72964:0crwdne72964:0

note: Description of the 'Frozen' (Select) field in DocType 'Account'
en: If the account is frozen, entries are allowed to restricted users.
eo_UY: crwdns134836:0crwdne134836:0

en: If the item is transacting as a Zero Valuation Rate item in this entry, please enable 'Allow Zero Valuation Rate' in the {0} Item table.
eo_UY: crwdns72968:0{0}crwdne72968:0

en: If the selected BOM has Operations mentioned in it, the system will fetch all Operations from BOM, these values can be changed.
eo_UY: crwdns72970:0crwdne72970:0

note: Description of the 'Catch All' (Link) field in DocType 'Communication Medium'
en: If there is no assigned timeslot, then communication will be handled by this group
eo_UY: crwdns134838:0crwdne134838:0

en: If there is no title column, use the code column for the title.
eo_UY: crwdns151680:0crwdne151680:0

note: Description of the 'Allocate Payment Based On Payment Terms' (Check) field in DocType 'Payment Terms Template'
en: If this checkbox is checked, paid amount will be splitted and allocated as per the amounts in payment schedule against each payment term
eo_UY: crwdns134840:0crwdne134840:0

note: Description of the 'Skip Available Sub Assembly Items' (Check) field in DocType 'Production Plan'
en: If this checkbox is enabled, then the system won’t run the MRP for the available sub-assembly items.
eo_UY: crwdns134842:0crwdne134842:0

note: Description of the 'Follow Calendar Months' (Check) field in DocType 'Subscription'
en: If this is checked subsequent new invoices will be created on calendar  month and quarter start dates irrespective of current invoice start date
eo_UY: crwdns134844:0crwdne134844:0

note: Description of the 'Submit Journal Entries' (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: If this is unchecked Journal Entries will be saved in a Draft state and will have to be submitted manually
eo_UY: crwdns134846:0crwdne134846:0

note: Description of the 'Book Deferred Entries Via Journal Entry' (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: If this is unchecked, direct GL entries will be created to book deferred revenue or expense
eo_UY: crwdns134848:0crwdne134848:0

en: If this is undesirable please cancel the corresponding Payment Entry.
eo_UY: crwdns72984:0crwdne72984:0

note: Description of the 'Has Variants' (Check) field in DocType 'Item'
en: If this item has variants, then it cannot be selected in sales orders etc.
eo_UY: crwdns134850:0crwdne134850:0

en: If this option is configured 'Yes', ERPNext will prevent you from creating a Purchase Invoice or Receipt without creating a Purchase Order first. This configuration can be overridden for a particular supplier by enabling the 'Allow Purchase Invoice Creation Without Purchase Order' checkbox in the Supplier master.
eo_UY: crwdns72988:0crwdne72988:0

en: If this option is configured 'Yes', ERPNext will prevent you from creating a Purchase Invoice without creating a Purchase Receipt first. This configuration can be overridden for a particular supplier by enabling the 'Allow Purchase Invoice Creation Without Purchase Receipt' checkbox in the Supplier master.
eo_UY: crwdns72990:0crwdne72990:0

en: If ticked, multiple materials can be used for a single Work Order. This is useful if one or more time consuming products are being manufactured.
eo_UY: crwdns72992:0crwdne72992:0

en: If ticked, the BOM cost will be automatically updated based on Valuation Rate / Price List Rate / last purchase rate of raw materials.
eo_UY: crwdns72994:0crwdne72994:0

en: If unlimited expiry for the Loyalty Points, keep the Expiry Duration empty or 0.
eo_UY: crwdns111764:0crwdne111764:0

note: Description of the 'Is Rejected Warehouse' (Check) field in DocType 'Warehouse'
en: If yes, then this warehouse will be used to store rejected materials
eo_UY: crwdns134852:0crwdne134852:0

en: If you are maintaining stock of this Item in your Inventory, ERPNext will make a stock ledger entry for each transaction of this item.
eo_UY: crwdns72996:0crwdne72996:0

note: Description of the 'Unreconciled Entries' (Section Break) field in DocType 'Payment Reconciliation'
en: If you need to reconcile particular transactions against each other, then please select accordingly. If not, all the transactions will be allocated in FIFO order.
eo_UY: crwdns134854:0crwdne134854:0

en: If you still want to proceed, please disable 'Skip Available Sub Assembly Items' checkbox.
eo_UY: crwdns111768:0crwdne111768:0

en: If you still want to proceed, please enable {0}.
eo_UY: crwdns73000:0{0}crwdne73000:0

en: If you {0} {1} quantities of the item {2}, the scheme {3} will be applied on the item.
eo_UY: crwdns73002:0{0}crwdnd73002:0{1}crwdnd73002:0{2}crwdnd73002:0{3}crwdne73002:0

en: If you {0} {1} worth item {2}, the scheme {3} will be applied on the item.
eo_UY: crwdns73004:0{0}crwdnd73004:0{1}crwdnd73004:0{2}crwdnd73004:0{3}crwdne73004:0

note: Description of the 'Delimiter options' (Data) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: If your CSV uses a different delimiter, add that character here, ensuring no spaces or additional characters are included.
eo_UY: crwdns142932:0crwdne142932:0

note: Option for the 'Action if Annual Budget Exceeded on MR' (Select) field in DocType 'Budget' Option for the 'Action if Accumulated Monthly Budget Exceeded on MR' (Select) field in DocType 'Budget' Option for the 'Action if Annual Budget Exceeded on PO' (Select) field in Option for the 'Action if Accum
en: Ignore
eo_UY: crwdns134856:0crwdne134856:0

note: Label of the ignore_account_closing_balance (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Ignore Account Closing Balance
eo_UY: crwdns134858:0crwdne134858:0

note: Label of the ignore_existing_ordered_qty (Check) field in DocType 'Production Plan'
en: Ignore Available Stock
eo_UY: crwdns134860:0crwdne134860:0

en: Ignore Closing Balance
eo_UY: crwdns73012:0crwdne73012:0

note: Label of the ignore_default_payment_terms_template (Check) field in DocType 'Purchase Invoice' 'Sales Invoice'
en: Ignore Default Payment Terms Template
eo_UY: crwdns134862:0crwdne134862:0

note: Label of the ignore_employee_time_overlap (Check) field in DocType 'Projects Settings'
en: Ignore Employee Time Overlap
eo_UY: crwdns134864:0crwdne134864:0

en: Ignore Empty Stock
eo_UY: crwdns73020:0crwdne73020:0

note: Label of the ignore_exchange_rate_revaluation_journals (Check) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Ignore Exchange Rate Revaluation Journals
eo_UY: crwdns111770:0crwdne111770:0

en: Ignore Existing Ordered Qty
eo_UY: crwdns73024:0crwdne73024:0

en: Ignore Existing Projected Quantity
eo_UY: crwdns73026:0crwdne73026:0

note: Label of the ignore_pricing_rule (Check) field in DocType 'POS Invoice' Label of the ignore_pricing_rule (Check) field in DocType 'POS Profile' Label of the ignore_pricing_rule (Check) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the ignore_pricing_rule (Check) field in DocType 'Sales Invoice' Label
en: Ignore Pricing Rule
eo_UY: crwdns134866:0crwdne134866:0

en: Ignore Pricing Rule is enabled. Cannot apply coupon code.
eo_UY: crwdns73048:0crwdne73048:0

note: Label of the ignore_cr_dr_notes (Check) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Ignore System Generated Credit / Debit Notes
eo_UY: crwdns143452:0crwdne143452:0

note: Label of the ignore_user_time_overlap (Check) field in DocType 'Projects Settings'
en: Ignore User Time Overlap
eo_UY: crwdns134868:0crwdne134868:0

note: Description of the 'Add Manually' (Check) field in DocType 'Repost Payment Ledger'
en: Ignore Voucher Type filter and Select Vouchers Manually
eo_UY: crwdns134870:0crwdne134870:0

note: Label of the ignore_workstation_time_overlap (Check) field in DocType 'Projects Settings'
en: Ignore Workstation Time Overlap
eo_UY: crwdns134872:0crwdne134872:0

note: Label of the image_section (Section Break) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the image (Attach) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the image (Attach) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the image (Attach) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the image_sec
en: Image
eo_UY: crwdns134874:0crwdne134874:0

note: Label of the image_view (Image) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the image_view (Image) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the image_view (Image) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the image_view (Image) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of the image
en: Image View
eo_UY: crwdns134876:0crwdne134876:0

en: Impairment
eo_UY: crwdns148792:0crwdne148792:0

en: Implementation Partner
eo_UY: crwdns143454:0crwdne143454:0

en: Import
eo_UY: crwdns73156:0crwdne73156:0

note: Description of a DocType
en: Import Chart of Accounts from a csv file
eo_UY: crwdns111772:0crwdne111772:0

note: Label of a Link in the Home Workspace Label of a Link in the Settings Workspace
en: Import Data
eo_UY: crwdns143188:0crwdne143188:0

en: Import Day Book Data
eo_UY: crwdns73162:0crwdne73162:0

note: Label of the import_file (Attach) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Import File
eo_UY: crwdns134878:0crwdne134878:0

note: Label of the import_warnings_section (Section Break) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Import File Errors and Warnings
eo_UY: crwdns134880:0crwdne134880:0

en: Import Genericode File
eo_UY: crwdns151682:0crwdne151682:0

note: Label of the import_invoices (Button) field in DocType 'Import Supplier Invoice'
en: Import Invoices
eo_UY: crwdns134882:0crwdne134882:0

note: Label of the import_log_section (Section Break) field in DocType 'Bank Statement Import' Label of the import_log_section (Section Break) field in DocType 'Tally Migration'
en: Import Log
eo_UY: crwdns134884:0crwdne134884:0

note: Label of the import_log_preview (HTML) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Import Log Preview
eo_UY: crwdns134886:0crwdne134886:0

en: Import Master Data
eo_UY: crwdns73176:0crwdne73176:0

note: Label of the import_preview (HTML) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Import Preview
eo_UY: crwdns134888:0crwdne134888:0

en: Import Progress
eo_UY: crwdns73180:0crwdne73180:0

en: Import Successful
eo_UY: crwdns73182:0crwdne73182:0

note: Label of a Link in the Buying Workspace Name of a DocType
en: Import Supplier Invoice
eo_UY: crwdns73184:0crwdne73184:0

note: Label of the import_type (Select) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Import Type
eo_UY: crwdns134890:0crwdne134890:0

en: Import Using CSV file
eo_UY: crwdns104588:0crwdne104588:0

note: Label of the import_warnings (HTML) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Import Warnings
eo_UY: crwdns134892:0crwdne134892:0

en: Import completed. {0} common codes created.
eo_UY: crwdns151684:0{0}crwdne151684:0

note: Label of the google_sheets_url (Data) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Import from Google Sheets
eo_UY: crwdns134894:0crwdne134894:0

en: Import in Bulk
eo_UY: crwdns73194:0crwdne73194:0

en: Importing Common Codes
eo_UY: crwdns151686:0crwdne151686:0

en: Importing Items and UOMs
eo_UY: crwdns73196:0crwdne73196:0

en: Importing Parties and Addresses
eo_UY: crwdns73198:0crwdne73198:0

en: Importing {0} of {1}, {2}
eo_UY: crwdns73200:0{0}crwdnd73200:0{1}crwdnd73200:0{2}crwdne73200:0

note: Option for the 'Manufacturing Type' (Select) field in DocType 'Production Plan Sub Assembly Item'
en: In House
eo_UY: crwdns134896:0crwdne134896:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Asset'
en: In Maintenance
eo_UY: crwdns73204:0crwdne73204:0

note: Description of the 'Downtime' (Float) field in DocType 'Downtime Entry' Description of the 'Lead Time' (Float) field in DocType 'Work Order'
en: In Mins
eo_UY: crwdns134898:0crwdne134898:0

note: Description of the 'Time' (Float) field in DocType 'Work Order Operation'
en: In Minutes
eo_UY: crwdns134900:0crwdne134900:0

en: In Party Currency
eo_UY: crwdns73214:0crwdne73214:0

note: Description of the 'Rate of Depreciation' (Percent) field in DocType 'Asset Depreciation Schedule'
en: In Percentage
eo_UY: crwdns134902:0crwdne134902:0

note: Option for the 'Qualification Status' (Select) field in DocType 'Lead' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Production Plan' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Work Order' Option for the 'Inspection Type' (Select) field in DocType 'Quality Inspection'
en: In Process
eo_UY: crwdns134904:0crwdne134904:0

en: In Production
eo_UY: crwdns73228:0crwdne73228:0

note: Option for the 'GL Entry Processing Status' (Select) field in DocType 'Period Closing Voucher' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Email Campaign' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'QuickBooks Migrator' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'BOM Creator' Op
en: In Progress
eo_UY: crwdns73230:0crwdne73230:0

en: In Qty
eo_UY: crwdns73250:0crwdne73250:0

en: In Stock
eo_UY: crwdns111774:0crwdne111774:0

en: In Stock Qty
eo_UY: crwdns73252:0crwdne73252:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Delivery Trip' Option for the 'Transfer Status' (Select) field in DocType 'Material Request'
en: In Transit
eo_UY: crwdns73254:0crwdne73254:0

en: In Transit Transfer
eo_UY: crwdns73260:0crwdne73260:0

en: In Transit Warehouse
eo_UY: crwdns73262:0crwdne73262:0

en: In Value
eo_UY: crwdns73264:0crwdne73264:0

note: Label of the in_words (Small Text) field in DocType 'Payment Entry' Label of the in_words (Data) field in DocType 'POS Invoice' Label of the in_words (Data) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the in_words (Small Text) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the in_words (Data) field in D
en: In Words
eo_UY: crwdns134906:0crwdne134906:0

note: Label of the base_in_words (Small Text) field in DocType 'Payment Entry' Label of the base_in_words (Data) field in DocType 'POS Invoice' Label of the base_in_words (Data) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the base_in_words (Small Text) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the base_i
en: In Words (Company Currency)
eo_UY: crwdns134908:0crwdne134908:0

note: Description of the 'In Words' (Data) field in DocType 'Delivery Note'
en: In Words (Export) will be visible once you save the Delivery Note.
eo_UY: crwdns134910:0crwdne134910:0

note: Description of the 'In Words (Company Currency)' (Data) field in DocType 'Delivery Note'
en: In Words will be visible once you save the Delivery Note.
eo_UY: crwdns134912:0crwdne134912:0

note: Description of the 'In Words (Company Currency)' (Data) field in DocType 'POS Invoice' Description of the 'In Words (Company Currency)' (Small Text) field in DocType 'Sales Invoice'
en: In Words will be visible once you save the Sales Invoice.
eo_UY: crwdns134914:0crwdne134914:0

note: Description of the 'In Words (Company Currency)' (Data) field in DocType 'Sales Order'
en: In Words will be visible once you save the Sales Order.
eo_UY: crwdns134916:0crwdne134916:0

note: Description of the 'Completed Time' (Data) field in DocType 'Job Card Operation'
en: In mins
eo_UY: crwdns134918:0crwdne134918:0

note: Description of the 'Operation Time' (Float) field in DocType 'BOM Operation' Description of the 'Delay between Delivery Stops' (Int) field in DocType 'Delivery Settings'
en: In minutes
eo_UY: crwdns134920:0crwdne134920:0

en: In row {0} of Appointment Booking Slots: "To Time" must be later than "From Time".
eo_UY: crwdns73320:0{0}crwdne73320:0

en: In stock
eo_UY: crwdns73322:0crwdne73322:0

note: Description of the 'Set Operating Cost / Scrape Items From Sub-assemblies' (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: In the case of 'Use Multi-Level BOM' in a work order, if the user wishes to add sub-assembly costs to Finished Goods items without using a job card as well the scrap items, then this option needs to be enable.
eo_UY: crwdns134922:0crwdne134922:0

en: In the case of multi-tier program, Customers will be auto assigned to the concerned tier as per their spent
eo_UY: crwdns111776:0crwdne111776:0

en: In this section, you can define Company-wide transaction-related defaults for this Item. Eg. Default Warehouse, Default Price List, Supplier, etc.
eo_UY: crwdns73326:0crwdne73326:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Contract' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Serial No'
en: Inactive
eo_UY: crwdns134924:0crwdne134924:0

note: Label of a Link in the CRM Workspace Name of a report Label of a Link in the Selling Workspace
en: Inactive Customers
eo_UY: crwdns73334:0crwdne73334:0

note: Name of a report
en: Inactive Sales Items
eo_UY: crwdns73336:0crwdne73336:0

note: Label of the off_status_image (Attach Image) field in DocType 'Workstation'
en: Inactive Status
eo_UY: crwdns134926:0crwdne134926:0

note: Label of the incentives (Currency) field in DocType 'Sales Team'
en: Incentives
eo_UY: crwdns73338:0crwdne73338:0

note: Name of a UOM
en: Inch
eo_UY: crwdns112398:0crwdne112398:0

note: Name of a UOM
en: Inch Pound-Force
eo_UY: crwdns112400:0crwdne112400:0

note: Name of a UOM
en: Inch/Minute
eo_UY: crwdns112402:0crwdne112402:0

note: Name of a UOM
en: Inch/Second
eo_UY: crwdns112404:0crwdne112404:0

note: Name of a UOM
en: Inches Of Mercury
eo_UY: crwdns112406:0crwdne112406:0

en: Include Account Currency
eo_UY: crwdns73342:0crwdne73342:0

note: Label of the include_ageing (Check) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Include Ageing Summary
eo_UY: crwdns134928:0crwdne134928:0

en: Include Closed Orders
eo_UY: crwdns134930:0crwdne134930:0

en: Include Default FB Assets
eo_UY: crwdns73346:0crwdne73346:0

en: Include Default FB Entries
eo_UY: crwdns73348:0crwdne73348:0

en: Include Disabled
eo_UY: crwdns73350:0crwdne73350:0

en: Include Expired
eo_UY: crwdns73352:0crwdne73352:0

en: Include Expired Batches
eo_UY: crwdns127482:0crwdne127482:0

note: Label of the include_exploded_items (Check) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the include_exploded_items (Check) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of the include_exploded_items (Check) field in DocType 'Production Plan Item' Receipt Item' Label of the include_exploded_item
en: Include Exploded Items
eo_UY: crwdns73354:0crwdne73354:0

note: Label of the include_item_in_manufacturing (Check) field in DocType 'BOM Explosion Item' Item' Label of the include_item_in_manufacturing (Check) field in DocType 'Work Order Item' Label of the include_item_in_manufacturing (Check) field in DocType 'Item'
en: Include Item In Manufacturing
eo_UY: crwdns134932:0crwdne134932:0

note: Label of the include_non_stock_items (Check) field in DocType 'Production Plan'
en: Include Non Stock Items
eo_UY: crwdns134934:0crwdne134934:0

note: Label of the include_pos_transactions (Check) field in DocType 'Bank Clearance'
en: Include POS Transactions
eo_UY: crwdns73378:0crwdne73378:0

en: Include Payment
eo_UY: crwdns143456:0crwdne143456:0

note: Label of the is_pos (Check) field in DocType 'POS Invoice' Label of the is_pos (Check) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Include Payment (POS)
eo_UY: crwdns134936:0crwdne134936:0

note: Label of the include_reconciled_entries (Check) field in DocType 'Bank Clearance'
en: Include Reconciled Entries
eo_UY: crwdns134938:0crwdne134938:0

note: Label of the include_safety_stock (Check) field in DocType 'Production Plan'
en: Include Safety Stock in Required Qty Calculation
eo_UY: crwdns134940:0crwdne134940:0

en: Include Sub-assembly Raw Materials
eo_UY: crwdns73390:0crwdne73390:0

note: Label of the include_subcontracted_items (Check) field in DocType 'Production Plan'
en: Include Subcontracted Items
eo_UY: crwdns134942:0crwdne134942:0

en: Include Timesheets in Draft Status
eo_UY: crwdns73394:0crwdne73394:0

note: Label of the include_uom (Link) field in DocType 'Closing Stock Balance'
en: Include UOM
eo_UY: crwdns73396:0crwdne73396:0

en: Include Zero Stock Items
eo_UY: crwdns142832:0crwdne142832:0

note: Label of the include_in_gross (Check) field in DocType 'Account'
en: Include in gross
eo_UY: crwdns134944:0crwdne134944:0

en: Included in Gross Profit
eo_UY: crwdns73402:0crwdne73402:0

note: Description of the 'Use Multi-Level BOM' (Check) field in DocType 'Stock Entry'
en: Including items for sub assemblies
eo_UY: crwdns134946:0crwdne134946:0

note: Option for the 'Root Type' (Select) field in DocType 'Account' Option for the 'Root Type' (Select) field in DocType 'Ledger Merge' Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Process Deferred Accounting'
en: Income
eo_UY: crwdns73406:0crwdne73406:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account' Label of the income_account (Link) field in DocType 'Dunning' Label of the income_account (Link) field in DocType 'Dunning Type' Label of the income_account (Link) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the income_account (Link)
en: Income Account
eo_UY: crwdns73414:0crwdne73414:0

note: Option for the 'Inspection Type' (Select) field in DocType 'Quality Inspection' Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Call Log'
en: Incoming
eo_UY: crwdns73428:0crwdne73428:0

note: Name of a DocType
en: Incoming Call Handling Schedule
eo_UY: crwdns73434:0crwdne73434:0

note: Name of a DocType
en: Incoming Call Settings
eo_UY: crwdns73436:0crwdne73436:0

note: Label of the incoming_rate (Currency) field in DocType 'Delivery Note Item' Label of the incoming_rate (Currency) field in DocType 'Packed Item' Label of the purchase_rate (Float) field in DocType 'Serial No' Label of the incoming_rate (Currency) field in DocType 'Stock Ledger Entry'
en: Incoming Rate
eo_UY: crwdns73438:0crwdne73438:0

note: Label of the incoming_rate (Currency) field in DocType 'Sales Invoice Item'
en: Incoming Rate (Costing)
eo_UY: crwdns134948:0crwdne134948:0

en: Incoming call from {0}
eo_UY: crwdns73452:0{0}crwdne73452:0

note: Name of a report
en: Incorrect Balance Qty After Transaction
eo_UY: crwdns73454:0crwdne73454:0

en: Incorrect Batch Consumed
eo_UY: crwdns73456:0crwdne73456:0

en: Incorrect Check in (group) Warehouse for Reorder
eo_UY: crwdns127834:0crwdne127834:0

en: Incorrect Component Quantity
eo_UY: crwdns148794:0crwdne148794:0

en: Incorrect Date
eo_UY: crwdns73458:0crwdne73458:0

en: Incorrect Invoice
eo_UY: crwdns73460:0crwdne73460:0

en: Incorrect Movement Purpose
eo_UY: crwdns73462:0crwdne73462:0

en: Incorrect Payment Type
eo_UY: crwdns73464:0crwdne73464:0

en: Incorrect Reference Document (Purchase Receipt Item)
eo_UY: crwdns111780:0crwdne111780:0

note: Name of a report
en: Incorrect Serial No Valuation
eo_UY: crwdns73466:0crwdne73466:0

en: Incorrect Serial Number Consumed
eo_UY: crwdns73468:0crwdne73468:0

note: Name of a report
en: Incorrect Stock Value Report
eo_UY: crwdns73470:0crwdne73470:0

en: Incorrect Type of Transaction
eo_UY: crwdns73472:0crwdne73472:0

en: Incorrect Warehouse
eo_UY: crwdns73474:0crwdne73474:0

en: Incorrect number of General Ledger Entries found. You might have selected a wrong Account in the transaction.
eo_UY: crwdns73476:0crwdne73476:0

note: Label of the incoterm (Link) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the incoterm (Link) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the incoterm (Link) field in DocType 'Purchase Order' Label of the incoterm (Link) field in DocType 'Request for Quotation' Label of the incoterm (Link) field in Do
en: Incoterm
eo_UY: crwdns73478:0crwdne73478:0

note: Label of the increase_in_asset_life (Int) field in DocType 'Asset Repair'
en: Increase In Asset Life(Months)
eo_UY: crwdns134950:0crwdne134950:0

note: Label of the increment (Float) field in DocType 'Item Attribute' Label of the increment (Float) field in DocType 'Item Variant Attribute'
en: Increment
eo_UY: crwdns134952:0crwdne134952:0

en: Increment cannot be 0
eo_UY: crwdns73506:0crwdne73506:0

en: Increment for Attribute {0} cannot be 0
eo_UY: crwdns73508:0{0}crwdne73508:0

note: Label of the indent (Int) field in DocType 'Production Plan Sub Assembly Item'
en: Indent
eo_UY: crwdns134954:0crwdne134954:0

note: Description of the 'Delivery Note' (Link) field in DocType 'Packing Slip'
en: Indicates that the package is a part of this delivery (Only Draft)
eo_UY: crwdns134956:0crwdne134956:0

note: Label of the indicator_color (Data) field in DocType 'Supplier Scorecard'
en: Indicator Color
eo_UY: crwdns134958:0crwdne134958:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account'
en: Indirect Expense
eo_UY: crwdns134960:0crwdne134960:0

en: Indirect Expenses
eo_UY: crwdns73518:0crwdne73518:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account'
en: Indirect Income
eo_UY: crwdns73520:0crwdne73520:0

note: Option for the 'Supplier Type' (Select) field in DocType 'Supplier' Option for the 'Customer Type' (Select) field in DocType 'Customer'
en: Individual
eo_UY: crwdns73524:0crwdne73524:0

en: Individual GL Entry cannot be cancelled.
eo_UY: crwdns73530:0crwdne73530:0

en: Individual Stock Ledger Entry cannot be cancelled.
eo_UY: crwdns73532:0crwdne73532:0

note: Label of the industry (Link) field in DocType 'Lead' Label of the industry (Link) field in DocType 'Opportunity' Label of the industry (Link) field in DocType 'Prospect' Label of the industry (Link) field in DocType 'Customer' Label of the industry (Data) field in DocType 'Industry Type'
en: Industry
eo_UY: crwdns134962:0crwdne134962:0

note: Name of a DocType
en: Industry Type
eo_UY: crwdns73544:0crwdne73544:0

note: Label of the email_notification_sent (Check) field in DocType 'Delivery Trip'
en: Initial Email Notification Sent
eo_UY: crwdns134964:0crwdne134964:0

note: Label of the initialize_doctypes_table (Check) field in DocType 'Transaction Deletion Record'
en: Initialize Summary Table
eo_UY: crwdns134966:0crwdne134966:0

note: Option for the 'Payment Order Status' (Select) field in DocType 'Payment Entry' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Payment Request' Option for the 'Advance Payment Status' (Select) field in DocType 'Purchase Order'
en: Initiated
eo_UY: crwdns73548:0crwdne73548:0

note: Option for the 'Import Type' (Select) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Insert New Records
eo_UY: crwdns134968:0crwdne134968:0

note: Label of the inspected_by (Link) field in DocType 'Quality Inspection'
en: Inspected By
eo_UY: crwdns73556:0crwdne73556:0

en: Inspection Rejected
eo_UY: crwdns73560:0crwdne73560:0

note: Label of the inspection_required (Check) field in DocType 'Stock Entry'
en: Inspection Required
eo_UY: crwdns73562:0crwdne73562:0

note: Label of the inspection_required_before_delivery (Check) field in DocType 'Item'
en: Inspection Required before Delivery
eo_UY: crwdns134970:0crwdne134970:0

note: Label of the inspection_required_before_purchase (Check) field in DocType 'Item'
en: Inspection Required before Purchase
eo_UY: crwdns134972:0crwdne134972:0

en: Inspection Submission
eo_UY: crwdns73570:0crwdne73570:0

note: Label of the inspection_type (Select) field in DocType 'Quality Inspection'
en: Inspection Type
eo_UY: crwdns73572:0crwdne73572:0

note: Label of the inst_date (Date) field in DocType 'Installation Note'
en: Installation Date
eo_UY: crwdns134974:0crwdne134974:0

note: Name of a DocType Label of the installation_note (Section Break) field in DocType 'Installation Note' Label of a Link in the Stock Workspace
en: Installation Note
eo_UY: crwdns73578:0crwdne73578:0

note: Name of a DocType
en: Installation Note Item
eo_UY: crwdns73582:0crwdne73582:0

en: Installation Note {0} has already been submitted
eo_UY: crwdns73584:0{0}crwdne73584:0

note: Label of the installation_status (Select) field in DocType 'Delivery Note'
en: Installation Status
eo_UY: crwdns134976:0crwdne134976:0

note: Label of the inst_time (Time) field in DocType 'Installation Note'
en: Installation Time
eo_UY: crwdns134978:0crwdne134978:0

en: Installation date cannot be before delivery date for Item {0}
eo_UY: crwdns73590:0{0}crwdne73590:0

note: Label of the qty (Float) field in DocType 'Installation Note Item' Label of the installed_qty (Float) field in DocType 'Delivery Note Item'
en: Installed Qty
eo_UY: crwdns134980:0crwdne134980:0

en: Installing presets
eo_UY: crwdns73596:0crwdne73596:0

note: Label of the instruction (Small Text) field in DocType 'BOM Creator Item'
en: Instruction
eo_UY: crwdns134982:0crwdne134982:0

note: Label of the instructions (Text) field in DocType 'Delivery Note' Label of the instructions (Small Text) field in DocType 'Purchase Receipt' Label of the instructions (Small Text) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Instructions
eo_UY: crwdns134984:0crwdne134984:0

en: Insufficient Capacity
eo_UY: crwdns73606:0crwdne73606:0

en: Insufficient Permissions
eo_UY: crwdns73608:0crwdne73608:0

en: Insufficient Stock
eo_UY: crwdns73610:0crwdne73610:0

en: Insufficient Stock for Batch
eo_UY: crwdns73612:0crwdne73612:0

note: Label of the insurance_details_tab (Tab Break) field in DocType 'Asset'
en: Insurance
eo_UY: crwdns151824:0crwdne151824:0

note: Label of the insurance_company (Data) field in DocType 'Vehicle'
en: Insurance Company
eo_UY: crwdns134986:0crwdne134986:0

note: Label of the insurance_details (Section Break) field in DocType 'Vehicle'
en: Insurance Details
eo_UY: crwdns134988:0crwdne134988:0

note: Label of the insurance_end_date (Date) field in DocType 'Asset'
en: Insurance End Date
eo_UY: crwdns134990:0crwdne134990:0

note: Label of the insurance_start_date (Date) field in DocType 'Asset'
en: Insurance Start Date
eo_UY: crwdns134992:0crwdne134992:0

en: Insurance Start date should be less than Insurance End date
eo_UY: crwdns73622:0crwdne73622:0

note: Label of the insured_value (Data) field in DocType 'Asset'
en: Insured value
eo_UY: crwdns134996:0crwdne134996:0

note: Label of the insurer (Data) field in DocType 'Asset'
en: Insurer
eo_UY: crwdns134998:0crwdne134998:0

note: Label of the integration_details_section (Section Break) field in DocType 'Bank Account'
en: Integration Details
eo_UY: crwdns135000:0crwdne135000:0

note: Label of the integration_id (Data) field in DocType 'Bank Account'
en: Integration ID
eo_UY: crwdns135002:0crwdne135002:0

note: Label of the inter_company_invoice_reference (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the inter_company_invoice_reference (Link) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the inter_company_invoice_reference (Link) field in DocType 'Sales
en: Inter Company Invoice Reference
eo_UY: crwdns135004:0crwdne135004:0

note: Option for the 'Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry' Option for the 'Journal Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Template'
en: Inter Company Journal Entry
eo_UY: crwdns135006:0crwdne135006:0

note: Label of the inter_company_journal_entry_reference (Link) field in DocType 'Journal Entry'
en: Inter Company Journal Entry Reference
eo_UY: crwdns135008:0crwdne135008:0

note: Label of the inter_company_order_reference (Link) field in DocType 'Purchase Order' Label of the inter_company_order_reference (Link) field in DocType 'Sales
en: Inter Company Order Reference
eo_UY: crwdns135010:0crwdne135010:0

note: Label of the inter_company_reference (Link) field in DocType 'Delivery Note' Label of the inter_company_reference (Link) field in DocType 'Purchase Receipt'
en: Inter Company Reference
eo_UY: crwdns135012:0crwdne135012:0

note: Label of the inter_transfer_reference_section (Section Break) field in DocType 'Sales Order Item'
en: Inter Transfer Reference
eo_UY: crwdns135014:0crwdne135014:0

note: Label of the inter_warehouse_transfer_settings_section (Section Break) field in DocType 'Stock Settings'
en: Inter Warehouse Transfer Settings
eo_UY: crwdns135016:0crwdne135016:0

note: Label of the interest (Currency) field in DocType 'Overdue Payment'
en: Interest
eo_UY: crwdns135018:0crwdne135018:0

en: Interest and/or dunning fee
eo_UY: crwdns73660:0crwdne73660:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Lead'
en: Interested
eo_UY: crwdns73662:0crwdne73662:0

en: Internal
eo_UY: crwdns73666:0crwdne73666:0

note: Label of the internal_customer_section (Section Break) field in DocType 'Customer'
en: Internal Customer
eo_UY: crwdns135020:0crwdne135020:0

en: Internal Customer for company {0} already exists
eo_UY: crwdns73670:0{0}crwdne73670:0

en: Internal Sale or Delivery Reference missing.
eo_UY: crwdns73672:0crwdne73672:0

en: Internal Sales Reference Missing
eo_UY: crwdns73674:0crwdne73674:0

note: Label of the internal_supplier_section (Section Break) field in DocType 'Supplier'
en: Internal Supplier
eo_UY: crwdns135022:0crwdne135022:0

en: Internal Supplier for company {0} already exists
eo_UY: crwdns73678:0{0}crwdne73678:0

note: Option for the 'Payment Type' (Select) field in DocType 'Payment Entry' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Purchase Invoice' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the internal_transfer_section (Section Break) field in DocType 'Sales Invoice Item' 
en: Internal Transfer
eo_UY: crwdns73680:0crwdne73680:0

en: Internal Transfer Reference Missing
eo_UY: crwdns73692:0crwdne73692:0

en: Internal Transfers
eo_UY: crwdns73694:0crwdne73694:0

note: Label of the internal_work_history (Table) field in DocType 'Employee'
en: Internal Work History
eo_UY: crwdns135024:0crwdne135024:0

en: Internal transfers can only be done in company's default currency
eo_UY: crwdns73698:0crwdne73698:0

en: Internet Publishing
eo_UY: crwdns143458:0crwdne143458:0

note: Label of the introduction (Text) field in DocType 'Sales Partner'
en: Introduction
eo_UY: crwdns135026:0crwdne135026:0

en: Invalid
eo_UY: crwdns73710:0crwdne73710:0

en: Invalid Account
eo_UY: crwdns73712:0crwdne73712:0

en: Invalid Allocated Amount
eo_UY: crwdns148866:0crwdne148866:0

en: Invalid Amount
eo_UY: crwdns148868:0crwdne148868:0

en: Invalid Attribute
eo_UY: crwdns73714:0crwdne73714:0

en: Invalid Auto Repeat Date
eo_UY: crwdns73716:0crwdne73716:0

en: Invalid Barcode. There is no Item attached to this barcode.
eo_UY: crwdns73718:0crwdne73718:0

en: Invalid Blanket Order for the selected Customer and Item
eo_UY: crwdns73720:0crwdne73720:0

en: Invalid Child Procedure
eo_UY: crwdns73722:0crwdne73722:0

en: Invalid Company for Inter Company Transaction.
eo_UY: crwdns73724:0crwdne73724:0

en: Invalid Cost Center
eo_UY: crwdns73726:0crwdne73726:0

en: Invalid Credentials
eo_UY: crwdns73728:0crwdne73728:0

en: Invalid Delivery Date
eo_UY: crwdns73730:0crwdne73730:0

en: Invalid Document
eo_UY: crwdns73732:0crwdne73732:0

en: Invalid Document Type
eo_UY: crwdns73734:0crwdne73734:0

en: Invalid Formula
eo_UY: crwdns73736:0crwdne73736:0

en: Invalid Gross Purchase Amount
eo_UY: crwdns73738:0crwdne73738:0

en: Invalid Group By
eo_UY: crwdns73740:0crwdne73740:0

en: Invalid Item
eo_UY: crwdns73742:0crwdne73742:0

en: Invalid Item Defaults
eo_UY: crwdns73744:0crwdne73744:0

note: Name of a report
en: Invalid Ledger Entries
eo_UY: crwdns148796:0crwdne148796:0

en: Invalid Opening Entry
eo_UY: crwdns73746:0crwdne73746:0

en: Invalid POS Invoices
eo_UY: crwdns73748:0crwdne73748:0

en: Invalid Parent Account
eo_UY: crwdns73750:0crwdne73750:0

en: Invalid Part Number
eo_UY: crwdns73752:0crwdne73752:0

en: Invalid Posting Time
eo_UY: crwdns73754:0crwdne73754:0

en: Invalid Primary Role
eo_UY: crwdns73756:0crwdne73756:0

en: Invalid Priority
eo_UY: crwdns73758:0crwdne73758:0

en: Invalid Process Loss Configuration
eo_UY: crwdns73760:0crwdne73760:0

en: Invalid Purchase Invoice
eo_UY: crwdns73762:0crwdne73762:0

en: Invalid Qty
eo_UY: crwdns73764:0crwdne73764:0

en: Invalid Quantity
eo_UY: crwdns73766:0crwdne73766:0

en: Invalid Schedule
eo_UY: crwdns73768:0crwdne73768:0

en: Invalid Selling Price
eo_UY: crwdns73770:0crwdne73770:0

en: Invalid Serial and Batch Bundle
eo_UY: crwdns127484:0crwdne127484:0

en: Invalid URL
eo_UY: crwdns73772:0crwdne73772:0

en: Invalid Value
eo_UY: crwdns73774:0crwdne73774:0

en: Invalid Warehouse
eo_UY: crwdns73776:0crwdne73776:0

en: Invalid condition expression
eo_UY: crwdns73778:0crwdne73778:0

en: Invalid lost reason {0}, please create a new lost reason
eo_UY: crwdns73780:0{0}crwdne73780:0

en: Invalid naming series (. missing) for {0}
eo_UY: crwdns73782:0{0}crwdne73782:0

en: Invalid reference {0} {1}
eo_UY: crwdns73784:0{0}crwdnd73784:0{1}crwdne73784:0

en: Invalid result key. Response:
eo_UY: crwdns73786:0crwdne73786:0

en: Invalid value {0} for {1} against account {2}
eo_UY: crwdns73788:0{0}crwdnd73788:0{1}crwdnd73788:0{2}crwdne73788:0

en: Invalid {0}
eo_UY: crwdns73790:0{0}crwdne73790:0

en: Invalid {0} for Inter Company Transaction.
eo_UY: crwdns73792:0{0}crwdne73792:0

en: Invalid {0}: {1}
eo_UY: crwdns73794:0{0}crwdnd73794:0{1}crwdne73794:0

note: Label of the inventory_section (Tab Break) field in DocType 'Item'
en: Inventory
eo_UY: crwdns135028:0crwdne135028:0

note: Name of a DocType
en: Inventory Dimension
eo_UY: crwdns73798:0crwdne73798:0

en: Inventory Dimension Negative Stock
eo_UY: crwdns73800:0crwdne73800:0

note: Label of the inventory_settings_section (Section Break) field in DocType 'Item'
en: Inventory Settings
eo_UY: crwdns135030:0crwdne135030:0

en: Investment Banking
eo_UY: crwdns143460:0crwdne143460:0

en: Investments
eo_UY: crwdns73806:0crwdne73806:0

note: Label of the sales_invoice (Link) field in DocType 'Discounted Invoice' Label of the invoice (Dynamic Link) field in DocType 'Loyalty Point Entry' Label of the invoice (Dynamic Link) field in DocType 'Subscription Invoice'
en: Invoice
eo_UY: crwdns73808:0crwdne73808:0

note: Label of the enable_features_section (Section Break) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Invoice Cancellation
eo_UY: crwdns135032:0crwdne135032:0

note: Label of the invoice_date (Date) field in DocType 'Payment Reconciliation Invoice'
en: Invoice Date
eo_UY: crwdns135034:0crwdne135034:0

note: Name of a DocType Option for the 'Reference Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Account'
en: Invoice Discounting
eo_UY: crwdns73820:0crwdne73820:0

en: Invoice Grand Total
eo_UY: crwdns73824:0crwdne73824:0

note: Label of the invoice_limit (Int) field in DocType 'Payment Reconciliation'
en: Invoice Limit
eo_UY: crwdns135036:0crwdne135036:0

note: Label of the invoice_number (Data) field in DocType 'Opening Invoice Creation Tool Item' Label of the invoice_number (Dynamic Link) field in DocType 'Payment Reconciliation Allocation' Reconciliation Invoice' Label of the invoice_number (Dynamic Link) field in DocType 'Process Payment Reconciliation
en: Invoice Number
eo_UY: crwdns135038:0crwdne135038:0

note: Label of the invoice_portion (Percent) field in DocType 'Overdue Payment' Label of the invoice_portion (Percent) field in DocType 'Payment Schedule'
en: Invoice Portion
eo_UY: crwdns73836:0crwdne73836:0

note: Label of the invoice_portion (Float) field in DocType 'Payment Term' Label of the invoice_portion (Float) field in DocType 'Payment Terms Template Detail'
en: Invoice Portion (%)
eo_UY: crwdns135040:0crwdne135040:0

en: Invoice Posting Date
eo_UY: crwdns73846:0crwdne73846:0

note: Label of the invoice_series (Select) field in DocType 'Import Supplier Invoice'
en: Invoice Series
eo_UY: crwdns135042:0crwdne135042:0

en: Invoice Status
eo_UY: crwdns73850:0crwdne73850:0

note: Label of the invoice_type (Link) field in DocType 'Loyalty Point Entry' Label of the invoice_type (Select) field in DocType 'Opening Invoice Creation Tool' Label of the invoice_type (Link) field in DocType 'Payment Reconciliation Allocation' Label of the invoice_type (Select) field in DocType 'Payme
en: Invoice Type
eo_UY: crwdns73852:0crwdne73852:0

en: Invoice already created for all billing hours
eo_UY: crwdns73864:0crwdne73864:0

note: Label of the invoice_and_billing_tab (Tab Break) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Invoice and Billing
eo_UY: crwdns135044:0crwdne135044:0

en: Invoice can't be made for zero billing hour
eo_UY: crwdns73868:0crwdne73868:0

en: Invoiced Amount
eo_UY: crwdns73870:0crwdne73870:0

en: Invoiced Qty
eo_UY: crwdns73872:0crwdne73872:0

note: Label of the invoices (Table) field in DocType 'Invoice Discounting' Label of the section_break_4 (Section Break) field in DocType 'Opening Invoice Creation Tool' Label of the invoices (Table) field in DocType 'Payment Reconciliation' Group in POS Profile's connections Option for the 'Hold Type' (Se
en: Invoices
eo_UY: crwdns73874:0crwdne73874:0

note: Description of the 'Allocated' (Check) field in DocType 'Process Payment Reconciliation Log'
en: Invoices and Payments have been Fetched and Allocated
eo_UY: crwdns135046:0crwdne135046:0

note: Label of a Card Break in the Payables Workspace Label of a Card Break in the Receivables Workspace
en: Invoicing
eo_UY: crwdns104596:0crwdne104596:0

note: Label of the invoicing_features_section (Section Break) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Invoicing Features
eo_UY: crwdns135048:0crwdne135048:0

note: Option for the 'Payment Request Type' (Select) field in DocType 'Payment Request' Option for the 'Type of Transaction' (Select) field in DocType 'Inventory Dimension' Option for the 'Type of Transaction' (Select) field in DocType 'Serial and Batch Bundle'
en: Inward
eo_UY: crwdns135050:0crwdne135050:0

note: Label of the is_account_payable (Check) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: Is Account Payable
eo_UY: crwdns135052:0crwdne135052:0

note: Label of the is_active (Check) field in DocType 'BOM' Label of the is_active (Select) field in DocType 'Project' Label of the is_active (Check) field in DocType 'Subcontracting BOM'
en: Is Active
eo_UY: crwdns73898:0crwdne73898:0

note: Label of the is_adjustment_entry (Check) field in DocType 'Stock Ledger Entry'
en: Is Adjustment Entry
eo_UY: crwdns135054:0crwdne135054:0

note: Label of the is_advance (Select) field in DocType 'GL Entry' Label of the is_advance (Select) field in DocType 'Journal Entry Account' Label of the is_advance (Data) field in DocType 'Payment Reconciliation Allocation' Payment' Label of the is_advance (Data) field in DocType 'Process Payment Reconci
en: Is Advance
eo_UY: crwdns135056:0crwdne135056:0

note: Label of the is_alternative (Check) field in DocType 'Quotation Item'
en: Is Alternative
eo_UY: crwdns73918:0crwdne73918:0

note: Label of the is_billable (Check) field in DocType 'Timesheet Detail'
en: Is Billable
eo_UY: crwdns135058:0crwdne135058:0

note: Label of the is_billing_contact (Check) field in DocType 'Contact'
en: Is Billing Contact
eo_UY: crwdns142834:0crwdne142834:0

note: Label of the is_cancelled (Check) field in DocType 'GL Entry' Label of the is_cancelled (Check) field in DocType 'Serial and Batch Bundle' Label of the is_cancelled (Check) field in DocType 'Stock Ledger Entry'
en: Is Cancelled
eo_UY: crwdns135060:0crwdne135060:0

note: Label of the is_cash_or_non_trade_discount (Check) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Is Cash or Non Trade Discount
eo_UY: crwdns135062:0crwdne135062:0

note: Label of the is_company (Check) field in DocType 'Share Balance' Label of the is_company (Check) field in DocType 'Shareholder'
en: Is Company
eo_UY: crwdns135064:0crwdne135064:0

note: Label of the is_company_account (Check) field in DocType 'Bank Account'
en: Is Company Account
eo_UY: crwdns135066:0crwdne135066:0

note: Label of the is_composite_asset (Check) field in DocType 'Asset'
en: Is Composite Asset
eo_UY: crwdns135068:0crwdne135068:0

note: Label of the is_consolidated (Check) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Is Consolidated
eo_UY: crwdns135070:0crwdne135070:0

note: Label of the is_container (Check) field in DocType 'Location'
en: Is Container
eo_UY: crwdns135072:0crwdne135072:0

note: Label of the is_corrective_job_card (Check) field in DocType 'Job Card'
en: Is Corrective Job Card
eo_UY: crwdns135074:0crwdne135074:0

note: Label of the is_corrective_operation (Check) field in DocType 'Operation'
en: Is Corrective Operation
eo_UY: crwdns135076:0crwdne135076:0

note: Label of the is_cumulative (Check) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the is_cumulative (Check) field in DocType 'Promotional Scheme'
en: Is Cumulative
eo_UY: crwdns135078:0crwdne135078:0

note: Label of the is_customer_provided_item (Check) field in DocType 'Item'
en: Is Customer Provided Item
eo_UY: crwdns135080:0crwdne135080:0

note: Label of the is_day_book_data_imported (Check) field in DocType 'Tally Migration'
en: Is Day Book Data Imported
eo_UY: crwdns135082:0crwdne135082:0

note: Label of the is_day_book_data_processed (Check) field in DocType 'Tally Migration'
en: Is Day Book Data Processed
eo_UY: crwdns135084:0crwdne135084:0

note: Label of the is_default (Check) field in DocType 'Dunning Type' Label of the is_default (Check) field in DocType 'Payment Gateway Account' Label of the is_default (Check) field in DocType 'BOM' Label of the is_default (Check) field in DocType 'Item Manufacturer'
en: Is Default
eo_UY: crwdns135086:0crwdne135086:0

note: Label of the is_default (Check) field in DocType 'Bank Account'
en: Is Default Account
eo_UY: crwdns135088:0crwdne135088:0

note: Label of the is_default_language (Check) field in DocType 'Dunning Letter Text'
en: Is Default Language
eo_UY: crwdns135090:0crwdne135090:0

note: Label of the dn_required (Select) field in DocType 'Selling Settings'
en: Is Delivery Note Required for Sales Invoice Creation?
eo_UY: crwdns135092:0crwdne135092:0

note: Label of the is_discounted (Check) field in DocType 'POS Invoice' Label of the is_discounted (Check) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Is Discounted
eo_UY: crwdns135094:0crwdne135094:0

note: Label of the is_exchange_gain_loss (Check) field in DocType 'Payment Entry Deduction'
en: Is Exchange Gain / Loss?
eo_UY: crwdns151902:0crwdne151902:0

note: Label of the is_existing_asset (Check) field in DocType 'Asset'
en: Is Existing Asset
eo_UY: crwdns135096:0crwdne135096:0

note: Label of the is_expandable (Check) field in DocType 'BOM Creator Item'
en: Is Expandable
eo_UY: crwdns135098:0crwdne135098:0

note: Label of the is_final_finished_good (Check) field in DocType 'BOM Operation'
en: Is Final Finished Good
eo_UY: crwdns135100:0crwdne135100:0

note: Label of the is_finished_item (Check) field in DocType 'Stock Entry Detail'
en: Is Finished Item
eo_UY: crwdns135102:0crwdne135102:0

note: Label of the is_fixed_asset (Check) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the is_fixed_asset (Check) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the is_fixed_asset (Check) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the is_fixed_asset (Check) field in DocType 'Purchase Order Item' La
en: Is Fixed Asset
eo_UY: crwdns135104:0crwdne135104:0

note: Label of the is_free_item (Check) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the is_free_item (Check) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the is_free_item (Check) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the is_free_item (Check) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of t
en: Is Free Item
eo_UY: crwdns135106:0crwdne135106:0

note: Label of the is_frozen (Check) field in DocType 'Supplier' Label of the is_frozen (Check) field in DocType 'Customer'
en: Is Frozen
eo_UY: crwdns74014:0crwdne74014:0

note: Label of the is_fully_depreciated (Check) field in DocType 'Asset'
en: Is Fully Depreciated
eo_UY: crwdns135108:0crwdne135108:0

note: Label of the is_group (Check) field in DocType 'Account' Label of the is_group (Check) field in DocType 'Cost Center' Label of the is_group (Check) field in DocType 'Ledger Merge' Label of the is_group (Check) field in DocType 'Location' Label of the is_group (Check) field in DocType 'Task' Label of
en: Is Group
eo_UY: crwdns74022:0crwdne74022:0

note: Label of the is_group (Check) field in DocType 'Warehouse'
en: Is Group Warehouse
eo_UY: crwdns135110:0crwdne135110:0

note: Label of the is_internal_customer (Check) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the is_internal_customer (Check) field in DocType 'Customer' Label of the is_internal_customer (Check) field in DocType 'Sales Order' Label of the is_internal_customer (Check) field in DocType 'Delivery Note'
en: Is Internal Customer
eo_UY: crwdns135112:0crwdne135112:0

note: Label of the is_internal_supplier (Check) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the is_internal_supplier (Check) field in DocType 'Purchase Order' Label of the is_internal_supplier (Check) field in DocType 'Supplier' Receipt'
en: Is Internal Supplier
eo_UY: crwdns135114:0crwdne135114:0

note: Label of the is_mandatory (Check) field in DocType 'Applicable On Account'
en: Is Mandatory
eo_UY: crwdns135116:0crwdne135116:0

note: Label of the is_master_data_imported (Check) field in DocType 'Tally Migration'
en: Is Master Data Imported
eo_UY: crwdns135118:0crwdne135118:0

note: Label of the is_master_data_processed (Check) field in DocType 'Tally Migration'
en: Is Master Data Processed
eo_UY: crwdns135120:0crwdne135120:0

note: Label of the is_milestone (Check) field in DocType 'Task'
en: Is Milestone
eo_UY: crwdns135122:0crwdne135122:0

note: Label of the is_old_subcontracting_flow (Check) field in DocType 'Purchase Invoice' Order' Receipt'
en: Is Old Subcontracting Flow
eo_UY: crwdns135124:0crwdne135124:0

note: Label of the is_opening (Select) field in DocType 'GL Entry' Label of the is_opening (Select) field in DocType 'Journal Entry' Label of the is_opening (Select) field in DocType 'Journal Entry Template' Label of the is_opening (Select) field in DocType 'Payment Entry' Label of the is_opening (Select)
en: Is Opening
eo_UY: crwdns135126:0crwdne135126:0

note: Label of the is_opening (Select) field in DocType 'POS Invoice' Label of the is_opening (Select) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the is_opening (Select) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Is Opening Entry
eo_UY: crwdns135128:0crwdne135128:0

note: Label of the is_outward (Check) field in DocType 'Serial and Batch Entry'
en: Is Outward
eo_UY: crwdns135130:0crwdne135130:0

note: Label of the is_paid (Check) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Is Paid
eo_UY: crwdns135132:0crwdne135132:0

note: Label of the is_paused (Check) field in DocType 'Job Card'
en: Is Paused
eo_UY: crwdns135134:0crwdne135134:0

note: Label of the is_period_closing_voucher_entry (Check) field in DocType 'Account Closing Balance'
en: Is Period Closing Voucher Entry
eo_UY: crwdns135136:0crwdne135136:0

note: Label of the po_required (Select) field in DocType 'Buying Settings'
en: Is Purchase Order Required for Purchase Invoice & Receipt Creation?
eo_UY: crwdns135138:0crwdne135138:0

note: Label of the pr_required (Select) field in DocType 'Buying Settings'
en: Is Purchase Receipt Required for Purchase Invoice Creation?
eo_UY: crwdns135140:0crwdne135140:0

note: Label of the is_debit_note (Check) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Is Rate Adjustment Entry (Debit Note)
eo_UY: crwdns135142:0crwdne135142:0

note: Label of the is_recursive (Check) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the is_recursive (Check) field in DocType 'Promotional Scheme Product Discount'
en: Is Recursive
eo_UY: crwdns135144:0crwdne135144:0

note: Label of the is_rejected (Check) field in DocType 'Serial and Batch Bundle'
en: Is Rejected
eo_UY: crwdns135146:0crwdne135146:0

note: Label of the is_rejected_warehouse (Check) field in DocType 'Warehouse'
en: Is Rejected Warehouse
eo_UY: crwdns135148:0crwdne135148:0

note: Label of the is_return (Check) field in DocType 'POS Invoice Reference' Label of the is_return (Check) field in DocType 'Delivery Note' Label of the is_return (Check) field in DocType 'Purchase Receipt' Label of the is_return (Check) field in DocType 'Stock Entry' Label of the is_return (Check) fiel
en: Is Return
eo_UY: crwdns74114:0crwdne74114:0

note: Label of the is_return (Check) field in DocType 'POS Invoice' Label of the is_return (Check) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Is Return (Credit Note)
eo_UY: crwdns135150:0crwdne135150:0

note: Label of the is_return (Check) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Is Return (Debit Note)
eo_UY: crwdns135152:0crwdne135152:0

note: Label of the so_required (Select) field in DocType 'Selling Settings'
en: Is Sales Order Required for Sales Invoice & Delivery Note Creation?
eo_UY: crwdns135154:0crwdne135154:0

note: Label of the is_scrap_item (Check) field in DocType 'Stock Entry Detail' Label of the is_scrap_item (Check) field in DocType 'Subcontracting Receipt Item'
en: Is Scrap Item
eo_UY: crwdns135156:0crwdne135156:0

note: Label of the is_short_year (Check) field in DocType 'Fiscal Year'
en: Is Short/Long Year
eo_UY: crwdns151688:0crwdne151688:0

note: Label of the is_standard (Check) field in DocType 'Stock Entry Type'
en: Is Standard
eo_UY: crwdns148616:0crwdne148616:0

note: Label of the is_stock_item (Check) field in DocType 'BOM Item' Label of the is_stock_item (Check) field in DocType 'Sales Order Item'
en: Is Stock Item
eo_UY: crwdns135160:0crwdne135160:0

note: Label of the is_subcontracted (Check) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the is_subcontracted (Check) field in DocType 'Purchase Order' Label of the is_subcontracted (Check) field in DocType 'Supplier Quotation' Label of the is_subcontracted (Check) field in DocType 'BOM Creator Item' Labe
en: Is Subcontracted
eo_UY: crwdns135162:0crwdne135162:0

note: Label of the is_system_generated (Check) field in DocType 'Journal Entry'
en: Is System Generated
eo_UY: crwdns135164:0crwdne135164:0

note: Label of the is_tax_withholding_account (Check) field in DocType 'Purchase Taxes and Charges'
en: Is Tax Withholding Account
eo_UY: crwdns135166:0crwdne135166:0

note: Label of the is_template (Check) field in DocType 'Task'
en: Is Template
eo_UY: crwdns135168:0crwdne135168:0

note: Label of the is_transporter (Check) field in DocType 'Supplier'
en: Is Transporter
eo_UY: crwdns135170:0crwdne135170:0

note: Label of the is_your_company_address (Check) field in DocType 'Address'
en: Is Your Company Address
eo_UY: crwdns142836:0crwdne142836:0

note: Label of the is_a_subscription (Check) field in DocType 'Payment Request'
en: Is a Subscription
eo_UY: crwdns135172:0crwdne135172:0

note: Label of the included_in_print_rate (Check) field in DocType 'Purchase Taxes and Charges' Label of the included_in_print_rate (Check) field in DocType 'Sales Taxes
en: Is this Tax included in Basic Rate?
eo_UY: crwdns135174:0crwdne135174:0

note: Option for the 'Transfer Type' (Select) field in DocType 'Share Transfer' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Asset' Option for the 'Purpose' (Select) field in DocType 'Asset Movement' Label of the issue (Link) field in DocType 'Task' Option for the 'Asset Status' (Select) field in Do
en: Issue
eo_UY: crwdns74162:0crwdne74162:0

note: Name of a report
en: Issue Analytics
eo_UY: crwdns74178:0crwdne74178:0

note: Label of the issue_credit_note (Check) field in DocType 'Delivery Note'
en: Issue Credit Note
eo_UY: crwdns135176:0crwdne135176:0

note: Label of the complaint_date (Date) field in DocType 'Warranty Claim'
en: Issue Date
eo_UY: crwdns135178:0crwdne135178:0

en: Issue Material
eo_UY: crwdns74184:0crwdne74184:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Support Workspace
en: Issue Priority
eo_UY: crwdns74186:0crwdne74186:0

note: Label of the issue_split_from (Link) field in DocType 'Issue'
en: Issue Split From
eo_UY: crwdns135180:0crwdne135180:0

note: Name of a report
en: Issue Summary
eo_UY: crwdns74192:0crwdne74192:0

note: Label of the issue_type (Link) field in DocType 'Issue' Name of a DocType Label of a Link in the Support Workspace
en: Issue Type
eo_UY: crwdns74194:0crwdne74194:0

note: Description of the 'Is Rate Adjustment Entry (Debit Note)' (Check) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Issue a debit note with 0 qty against an existing Sales Invoice
eo_UY: crwdns135182:0crwdne135182:0

note: Option for the 'Current State' (Select) field in DocType 'Share Balance' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Material Request'
en: Issued
eo_UY: crwdns74202:0crwdne74202:0

note: Name of a report
en: Issued Items Against Work Order
eo_UY: crwdns74208:0crwdne74208:0

note: Label of the issues_sb (Section Break) field in DocType 'Support Settings' Label of a Card Break in the Support Workspace
en: Issues
eo_UY: crwdns74210:0crwdne74210:0

note: Label of the issuing_date (Date) field in DocType 'Driver' Label of the issuing_date (Date) field in DocType 'Driving License Category'
en: Issuing Date
eo_UY: crwdns135184:0crwdne135184:0

en: Issuing cannot be done to a location. Please enter employee to issue the Asset {0} to
eo_UY: crwdns74218:0{0}crwdne74218:0

en: It can take upto few hours for accurate stock values to be visible after merging items.
eo_UY: crwdns74220:0crwdne74220:0

en: It is needed to fetch Item Details.
eo_UY: crwdns74222:0crwdne74222:0

en: It's not possible to distribute charges equally when total amount is zero, please set 'Distribute Charges Based On' as 'Quantity'
eo_UY: crwdns74224:0crwdne74224:0

note: Label of the item_code (Link) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the item_code (Link) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the item_code (Link) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the item (Link) field in DocType 'Subscription Plan' Label of the item (Link) field in
en: Item
eo_UY: crwdns74226:0crwdne74226:0

en: Item 1
eo_UY: crwdns74258:0crwdne74258:0

en: Item 2
eo_UY: crwdns74260:0crwdne74260:0

en: Item 3
eo_UY: crwdns74262:0crwdne74262:0

en: Item 4
eo_UY: crwdns74264:0crwdne74264:0

en: Item 5
eo_UY: crwdns74266:0crwdne74266:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Stock Workspace
en: Item Alternative
eo_UY: crwdns74268:0crwdne74268:0

note: Option for the 'Variant Based On' (Select) field in DocType 'Item' Name of a DocType Label of the item_attribute (Link) field in DocType 'Item Variant' Label of a Link in the Stock Workspace
en: Item Attribute
eo_UY: crwdns74272:0crwdne74272:0

note: Name of a DocType Label of the item_attribute_value (Data) field in DocType 'Item Variant'
en: Item Attribute Value
eo_UY: crwdns74280:0crwdne74280:0

note: Label of the item_attribute_values (Table) field in DocType 'Item Attribute'
en: Item Attribute Values
eo_UY: crwdns135186:0crwdne135186:0

note: Name of a report
en: Item Balance (Simple)
eo_UY: crwdns74286:0crwdne74286:0

note: Name of a DocType Label of the item_barcode (Data) field in DocType 'Quick Stock Balance'
en: Item Barcode
eo_UY: crwdns74288:0crwdne74288:0

en: Item Cart
eo_UY: crwdns111786:0crwdne111786:0

note: Option for the 'Apply On' (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Option for the 'Apply Rule On Other' (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the other_item_code (Link) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the item_code (Data) field in DocType 'Pricing Rule Detail' Label of the item_
en: Item Code
eo_UY: crwdns74292:0crwdne74292:0

en: Item Code (Final Product)
eo_UY: crwdns74420:0crwdne74420:0

en: Item Code cannot be changed for Serial No.
eo_UY: crwdns74422:0crwdne74422:0

en: Item Code required at Row No {0}
eo_UY: crwdns74424:0{0}crwdne74424:0

en: Item Code: {0} is not available under warehouse {1}.
eo_UY: crwdns74426:0{0}crwdnd74426:0{1}crwdne74426:0

note: Name of a DocType
en: Item Customer Detail
eo_UY: crwdns74428:0crwdne74428:0

note: Name of a DocType
en: Item Default
eo_UY: crwdns74430:0crwdne74430:0

note: Label of the item_defaults (Table) field in DocType 'Item' Label of the item_defaults_section (Section Break) field in DocType 'Stock Settings'
en: Item Defaults
eo_UY: crwdns135188:0crwdne135188:0

note: Label of the description (Small Text) field in DocType 'BOM' Label of the description (Text Editor) field in DocType 'BOM Item' Label of the description (Text Editor) field in DocType 'BOM Website Item' Label of the item_details (Section Break) field in DocType 'Material Request Plan Item' Label of 
en: Item Description
eo_UY: crwdns135190:0crwdne135190:0

note: Label of the section_break_19 (Section Break) field in DocType 'Production Plan Sub Assembly Item'
en: Item Details
eo_UY: crwdns111788:0crwdne111788:0

note: Label of the item_group (Link) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the item_group (Link) field in DocType 'POS Item Group' Option for the 'Apply On' (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Option for the 'Apply Rule On Other' (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the other_item
en: Item Group
eo_UY: crwdns74452:0crwdne74452:0

note: Label of the item_group_defaults (Table) field in DocType 'Item Group'
en: Item Group Defaults
eo_UY: crwdns135192:0crwdne135192:0

note: Label of the item_group_name (Data) field in DocType 'Item Group'
en: Item Group Name
eo_UY: crwdns135194:0crwdne135194:0

en: Item Group Tree
eo_UY: crwdns74520:0crwdne74520:0

en: Item Group not mentioned in item master for item {0}
eo_UY: crwdns74522:0{0}crwdne74522:0

note: Option for the 'Based On' (Select) field in DocType 'Authorization Rule'
en: Item Group wise Discount
eo_UY: crwdns135196:0crwdne135196:0

note: Label of the item_groups (Table) field in DocType 'POS Profile'
en: Item Groups
eo_UY: crwdns135198:0crwdne135198:0

note: Description of the 'Website Image' (Attach Image) field in DocType 'BOM'
en: Item Image (if not slideshow)
eo_UY: crwdns135200:0crwdne135200:0

note: Label of the locations (Table) field in DocType 'Pick List'
en: Item Locations
eo_UY: crwdns135202:0crwdne135202:0

note: Name of a role
en: Item Manager
eo_UY: crwdns74532:0crwdne74532:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Stock Workspace
en: Item Manufacturer
eo_UY: crwdns74534:0crwdne74534:0

note: Label of the item_name (Data) field in DocType 'Opening Invoice Creation Tool Item' Label of the item_name (Data) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the item_name (Data) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the item_name (Data) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of th
en: Item Name
eo_UY: crwdns74538:0crwdne74538:0

note: Label of the item_naming_by (Select) field in DocType 'Stock Settings'
en: Item Naming By
eo_UY: crwdns135204:0crwdne135204:0

note: Label of a Link in the Buying Workspace Label of a Link in the Selling Workspace Name of a DocType Label of a Link in the Stock Workspace
en: Item Price
eo_UY: crwdns74656:0crwdne74656:0

note: Label of the item_price_settings_section (Section Break) field in DocType 'Selling Settings'
en: Item Price Settings
eo_UY: crwdns135206:0crwdne135206:0

note: Name of a report Label of a Link in the Stock Workspace
en: Item Price Stock
eo_UY: crwdns74662:0crwdne74662:0

en: Item Price added for {0} in Price List {1}
eo_UY: crwdns74664:0{0}crwdnd74664:0{1}crwdne74664:0

en: Item Price appears multiple times based on Price List, Supplier/Customer, Currency, Item, Batch, UOM, Qty, and Dates.
eo_UY: crwdns74666:0crwdne74666:0

en: Item Price updated for {0} in Price List {1}
eo_UY: crwdns74668:0{0}crwdnd74668:0{1}crwdne74668:0

note: Name of a report Label of a Link in the Stock Workspace
en: Item Prices
eo_UY: crwdns74670:0crwdne74670:0

note: Name of a DocType Label of the item_quality_inspection_parameter (Table) field in DocType 'Quality Inspection Template'
en: Item Quality Inspection Parameter
eo_UY: crwdns74672:0crwdne74672:0

note: Label of the item_reference (Link) field in DocType 'Maintenance Schedule Detail' Label of the item_reference (Data) field in DocType 'Production Plan Item' Label of the item_reference (Data) field in DocType 'Production Plan Item Reference'
en: Item Reference
eo_UY: crwdns135208:0crwdne135208:0

note: Name of a DocType
en: Item Reorder
eo_UY: crwdns74682:0crwdne74682:0

en: Item Row {0}: {1} {2} does not exist in above '{1}' table
eo_UY: crwdns74684:0{0}crwdnd74684:0{1}crwdnd74684:0{2}crwdnd74684:0{1}crwdne74684:0

note: Label of the item_serial_no (Link) field in DocType 'Quality Inspection'
en: Item Serial No
eo_UY: crwdns135210:0crwdne135210:0

note: Name of a report Label of a Link in the Stock Workspace
en: Item Shortage Report
eo_UY: crwdns74688:0crwdne74688:0

note: Name of a DocType
en: Item Supplier
eo_UY: crwdns74690:0crwdne74690:0

note: Label of the sec_break_taxes (Section Break) field in DocType 'Item Group' Name of a DocType
en: Item Tax
eo_UY: crwdns74692:0crwdne74692:0

note: Label of the item_tax_amount (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the item_tax_amount (Currency) field in DocType 'Purchase Receipt
en: Item Tax Amount Included in Value
eo_UY: crwdns135212:0crwdne135212:0

note: Label of the item_tax_rate (Small Text) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the item_tax_rate (Code) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the item_tax_rate (Small Text) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the item_tax_rate (Code) field in DocType 'Purchase Order Item
en: Item Tax Rate
eo_UY: crwdns135214:0crwdne135214:0

en: Item Tax Row {0} must have account of type Tax or Income or Expense or Chargeable
eo_UY: crwdns74718:0{0}crwdne74718:0

note: Name of a DocType Label of the item_tax_template (Link) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the item_tax_template (Link) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the item_tax_template (Link) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of a Link in the Accounting Workspace Label of 
en: Item Tax Template
eo_UY: crwdns74720:0crwdne74720:0

note: Name of a DocType
en: Item Tax Template Detail
eo_UY: crwdns74744:0crwdne74744:0

note: Label of the production_item (Link) field in DocType 'Work Order'
en: Item To Manufacture
eo_UY: crwdns135216:0crwdne135216:0

note: Label of the uom (Link) field in DocType 'BOM'
en: Item UOM
eo_UY: crwdns135218:0crwdne135218:0

en: Item Unavailable
eo_UY: crwdns74750:0crwdne74750:0

note: Name of a DocType
en: Item Variant
eo_UY: crwdns74752:0crwdne74752:0

note: Name of a DocType
en: Item Variant Attribute
eo_UY: crwdns74754:0crwdne74754:0

note: Name of a report Label of a Link in the Stock Workspace
en: Item Variant Details
eo_UY: crwdns74756:0crwdne74756:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Stock Workspace
en: Item Variant Settings
eo_UY: crwdns74758:0crwdne74758:0

en: Item Variant {0} already exists with same attributes
eo_UY: crwdns74762:0{0}crwdne74762:0

en: Item Variants updated
eo_UY: crwdns74764:0crwdne74764:0

en: Item Warehouse based reposting has been enabled.
eo_UY: crwdns74766:0crwdne74766:0

note: Name of a DocType
en: Item Website Specification
eo_UY: crwdns74768:0crwdne74768:0

note: Label of the section_break_18 (Section Break) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the item_weight_details (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the section_break_18 (Section Break) field in DocType 'Sales Order Item' Label of the item_weight_details (Section Brea
en: Item Weight Details
eo_UY: crwdns135220:0crwdne135220:0

note: Label of the item_wise_tax_detail (Code) field in DocType 'Sales Taxes and Charges'
en: Item Wise Tax Detail
eo_UY: crwdns135222:0crwdne135222:0

note: Label of the item_wise_tax_detail (Code) field in DocType 'Purchase Taxes and Charges'
en: Item Wise Tax Detail
eo_UY: crwdns135224:0crwdne135224:0

note: Option for the 'Based On' (Select) field in DocType 'Repost Item Valuation'
en: Item and Warehouse
eo_UY: crwdns135226:0crwdne135226:0

note: Label of the issue_details (Section Break) field in DocType 'Warranty Claim'
en: Item and Warranty Details
eo_UY: crwdns135228:0crwdne135228:0

en: Item for row {0} does not match Material Request
eo_UY: crwdns74796:0{0}crwdne74796:0

en: Item has variants.
eo_UY: crwdns74798:0crwdne74798:0

en: Item is mandatory in Raw Materials table.
eo_UY: crwdns149094:0crwdne149094:0

en: Item is removed since no serial / batch no selected.
eo_UY: crwdns74800:0crwdne74800:0

en: Item must be added using 'Get Items from Purchase Receipts' button
eo_UY: crwdns74802:0crwdne74802:0

en: Item name
eo_UY: crwdns74804:0crwdne74804:0

note: Label of the operation (Link) field in DocType 'BOM Item'
en: Item operation
eo_UY: crwdns135230:0crwdne135230:0

en: Item qty can not be updated as raw materials are already processed.
eo_UY: crwdns74808:0crwdne74808:0

en: Item rate has been updated to zero as Allow Zero Valuation Rate is checked for item {0}
eo_UY: crwdns74810:0{0}crwdne74810:0

note: Description of the 'Item' (Link) field in DocType 'BOM'
en: Item to be manufactured or repacked
eo_UY: crwdns135232:0crwdne135232:0

en: Item valuation rate is recalculated considering landed cost voucher amount
eo_UY: crwdns111790:0crwdne111790:0

en: Item valuation reposting in progress. Report might show incorrect item valuation.
eo_UY: crwdns74814:0crwdne74814:0

en: Item variant {0} exists with same attributes
eo_UY: crwdns74816:0{0}crwdne74816:0

en: Item {0} cannot be added as a sub-assembly of itself
eo_UY: crwdns74818:0{0}crwdne74818:0

en: Item {0} cannot be ordered more than {1} against Blanket Order {2}.
eo_UY: crwdns74820:0{0}crwdnd74820:0{1}crwdnd74820:0{2}crwdne74820:0

en: Item {0} does not exist
eo_UY: crwdns74822:0{0}crwdne74822:0

en: Item {0} does not exist in the system or has expired
eo_UY: crwdns74824:0{0}crwdne74824:0

en: Item {0} does not exist.
eo_UY: crwdns149136:0{0}crwdne149136:0

en: Item {0} entered multiple times.
eo_UY: crwdns74826:0{0}crwdne74826:0

en: Item {0} has already been returned
eo_UY: crwdns74828:0{0}crwdne74828:0

en: Item {0} has been disabled
eo_UY: crwdns74830:0{0}crwdne74830:0

en: Item {0} has no Serial No. Only serialized items can have delivery based on Serial No
eo_UY: crwdns104602:0{0}crwdne104602:0

en: Item {0} has reached its end of life on {1}
eo_UY: crwdns74834:0{0}crwdnd74834:0{1}crwdne74834:0

en: Item {0} ignored since it is not a stock item
eo_UY: crwdns74836:0{0}crwdne74836:0

en: Item {0} is already reserved/delivered against Sales Order {1}.
eo_UY: crwdns74838:0{0}crwdnd74838:0{1}crwdne74838:0

en: Item {0} is cancelled
eo_UY: crwdns74840:0{0}crwdne74840:0

en: Item {0} is disabled
eo_UY: crwdns74842:0{0}crwdne74842:0

en: Item {0} is not a serialized Item
eo_UY: crwdns74844:0{0}crwdne74844:0

en: Item {0} is not a stock Item
eo_UY: crwdns74846:0{0}crwdne74846:0

en: Item {0} is not active or end of life has been reached
eo_UY: crwdns74848:0{0}crwdne74848:0

en: Item {0} must be a Fixed Asset Item
eo_UY: crwdns74850:0{0}crwdne74850:0

en: Item {0} must be a Non-Stock Item
eo_UY: crwdns74852:0{0}crwdne74852:0

en: Item {0} must be a Sub-contracted Item
eo_UY: crwdns74854:0{0}crwdne74854:0

en: Item {0} must be a non-stock item
eo_UY: crwdns74856:0{0}crwdne74856:0

en: Item {0} not found in 'Raw Materials Supplied' table in {1} {2}
eo_UY: crwdns74858:0{0}crwdnd74858:0{1}crwdnd74858:0{2}crwdne74858:0

en: Item {0} not found.
eo_UY: crwdns74860:0{0}crwdne74860:0

en: Item {0}: Ordered qty {1} cannot be less than minimum order qty {2} (defined in Item).
eo_UY: crwdns74862:0{0}crwdnd74862:0{1}crwdnd74862:0{2}crwdne74862:0

en: Item {0}: {1} qty produced.
eo_UY: crwdns74864:0{0}crwdnd74864:0{1}crwdne74864:0

en: Item {} does not exist.
eo_UY: crwdns74866:0crwdne74866:0

note: Name of a report
en: Item-wise Price List Rate
eo_UY: crwdns74870:0crwdne74870:0

note: Name of a report Label of a Link in the Buying Workspace
en: Item-wise Purchase History
eo_UY: crwdns74872:0crwdne74872:0

note: Name of a report Label of a Link in the Payables Workspace
en: Item-wise Purchase Register
eo_UY: crwdns74874:0crwdne74874:0

note: Name of a report Label of a Link in the Selling Workspace
en: Item-wise Sales History
eo_UY: crwdns74876:0crwdne74876:0

note: Name of a report Label of a Link in the Receivables Workspace
en: Item-wise Sales Register
eo_UY: crwdns74878:0crwdne74878:0

en: Item: {0} does not exist in the system
eo_UY: crwdns74880:0{0}crwdne74880:0

note: Label of the items_section (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the items (Table) field in DocType 'POS Invoice' Label of the sec_warehouse (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the items (Table) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the items_section
en: Items
eo_UY: crwdns74882:0crwdne74882:0

note: Label of a Card Break in the Buying Workspace
en: Items & Pricing
eo_UY: crwdns74932:0crwdne74932:0

note: Label of a Card Break in the Stock Workspace
en: Items Catalogue
eo_UY: crwdns74934:0crwdne74934:0

en: Items Filter
eo_UY: crwdns74936:0crwdne74936:0

en: Items Required
eo_UY: crwdns74938:0crwdne74938:0

note: Label of a Link in the Buying Workspace Name of a report
en: Items To Be Requested
eo_UY: crwdns74940:0crwdne74940:0

note: Label of a Card Break in the Selling Workspace
en: Items and Pricing
eo_UY: crwdns74942:0crwdne74942:0

en: Items cannot be updated as Subcontracting Order is created against the Purchase Order {0}.
eo_UY: crwdns74944:0{0}crwdne74944:0

en: Items for Raw Material Request
eo_UY: crwdns74946:0crwdne74946:0

en: Items rate has been updated to zero as Allow Zero Valuation Rate is checked for the following items: {0}
eo_UY: crwdns74948:0{0}crwdne74948:0

note: Label of the items_to_be_repost (Code) field in DocType 'Repost Item Valuation'
en: Items to Be Repost
eo_UY: crwdns135234:0crwdne135234:0

en: Items to Manufacture are required to pull the Raw Materials associated with it.
eo_UY: crwdns74952:0crwdne74952:0

note: Label of a Link in the Buying Workspace
en: Items to Order and Receive
eo_UY: crwdns74954:0crwdne74954:0

en: Items to Reserve
eo_UY: crwdns74956:0crwdne74956:0

note: Description of the 'Warehouse' (Link) field in DocType 'Pick List'
en: Items under this warehouse will be suggested
eo_UY: crwdns135236:0crwdne135236:0

en: Items {0} do not exist in the Item master.
eo_UY: crwdns149096:0{0}crwdne149096:0

note: Option for the 'Based On' (Select) field in DocType 'Authorization Rule'
en: Itemwise Discount
eo_UY: crwdns135238:0crwdne135238:0

note: Name of a report Label of a Link in the Stock Workspace
en: Itemwise Recommended Reorder Level
eo_UY: crwdns74962:0crwdne74962:0

note: Option for the 'Barcode Type' (Select) field in DocType 'Item Barcode'
en: JAN
eo_UY: crwdns135240:0crwdne135240:0

note: Label of the production_capacity (Int) field in DocType 'Workstation'
en: Job Capacity
eo_UY: crwdns135242:0crwdne135242:0

note: Label of the job_card (Link) field in DocType 'Purchase Order Item' Option for the 'Transfer Material Against' (Select) field in DocType 'BOM' Name of a DocType Label of the job_card_section (Section Break) field in DocType 'Operation' Option for the 'Transfer Material Against' (Select) field in Doc
en: Job Card
eo_UY: crwdns74966:0crwdne74966:0

en: Job Card Analysis
eo_UY: crwdns74984:0crwdne74984:0

note: Name of a DocType Label of the job_card_item (Data) field in DocType 'Material Request Item' Label of the job_card_item (Data) field in DocType 'Stock Entry Detail'
en: Job Card Item
eo_UY: crwdns74986:0crwdne74986:0

note: Name of a DocType
en: Job Card Operation
eo_UY: crwdns74992:0crwdne74992:0

note: Name of a DocType
en: Job Card Scheduled Time
eo_UY: crwdns74994:0crwdne74994:0

note: Name of a DocType
en: Job Card Scrap Item
eo_UY: crwdns74996:0crwdne74996:0

note: Name of a report Label of a Link in the Manufacturing Workspace
en: Job Card Summary
eo_UY: crwdns74998:0crwdne74998:0

note: Name of a DocType
en: Job Card Time Log
eo_UY: crwdns75000:0crwdne75000:0

note: Label of the job_card_section (Tab Break) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Job Card and Capacity Planning
eo_UY: crwdns148798:0crwdne148798:0

en: Job Card {0} has been completed
eo_UY: crwdns135246:0{0}crwdne135246:0

note: Label of the dashboard_tab (Tab Break) field in DocType 'Workstation'
en: Job Cards
eo_UY: crwdns135248:0crwdne135248:0

en: Job Paused
eo_UY: crwdns75002:0crwdne75002:0

en: Job Started
eo_UY: crwdns75004:0crwdne75004:0

note: Label of the job_title (Data) field in DocType 'Lead' Label of the job_title (Data) field in DocType 'Opportunity'
en: Job Title
eo_UY: crwdns135250:0crwdne135250:0

note: Label of the supplier (Link) field in DocType 'Subcontracting Order' Label of the supplier (Link) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Job Worker
eo_UY: crwdns142946:0crwdne142946:0

note: Label of the supplier_address (Link) field in DocType 'Subcontracting Order'
en: Job Worker Address
eo_UY: crwdns142948:0crwdne142948:0

note: Label of the address_display (Text Editor) field in DocType 'Subcontracting Order'
en: Job Worker Address Details
eo_UY: crwdns142950:0crwdne142950:0

note: Label of the contact_person (Link) field in DocType 'Subcontracting Order'
en: Job Worker Contact
eo_UY: crwdns142952:0crwdne142952:0

note: Label of the supplier_delivery_note (Data) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Job Worker Delivery Note
eo_UY: crwdns142954:0crwdne142954:0

note: Label of the supplier_name (Data) field in DocType 'Subcontracting Order' Label of the supplier_name (Data) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Job Worker Name
eo_UY: crwdns142956:0crwdne142956:0

note: Label of the supplier_warehouse (Link) field in DocType 'Subcontracting Order' Receipt'
en: Job Worker Warehouse
eo_UY: crwdns142958:0crwdne142958:0

en: Job card {0} created
eo_UY: crwdns75012:0{0}crwdne75012:0

en: Job: {0} has been triggered for processing failed transactions
eo_UY: crwdns75014:0{0}crwdne75014:0

en: Join
eo_UY: crwdns75016:0crwdne75016:0

note: Label of the employment_details (Tab Break) field in DocType 'Employee'
en: Joining
eo_UY: crwdns135252:0crwdne135252:0

note: Name of a UOM
en: Joule
eo_UY: crwdns112408:0crwdne112408:0

note: Name of a UOM
en: Joule/Meter
eo_UY: crwdns112410:0crwdne112410:0

en: Journal Entries
eo_UY: crwdns75020:0crwdne75020:0

en: Journal Entries {0} are un-linked
eo_UY: crwdns75022:0{0}crwdne75022:0

note: Name of a DocType Option for the 'Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry' Option for the 'Reference Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Account' Option for the 'Journal Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Template' Option for the 'Invoice Type' (Select) fiel
en: Journal Entry
eo_UY: crwdns75024:0crwdne75024:0

note: Name of a DocType
en: Journal Entry Account
eo_UY: crwdns75040:0crwdne75040:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Accounting Workspace
en: Journal Entry Template
eo_UY: crwdns75042:0crwdne75042:0

note: Name of a DocType
en: Journal Entry Template Account
eo_UY: crwdns75046:0crwdne75046:0

note: Label of the voucher_type (Select) field in DocType 'Journal Entry Template'
en: Journal Entry Type
eo_UY: crwdns135254:0crwdne135254:0

en: Journal Entry for Asset scrapping cannot be cancelled. Please restore the Asset.
eo_UY: crwdns75050:0crwdne75050:0

note: Label of the journal_entry_for_scrap (Link) field in DocType 'Asset'
en: Journal Entry for Scrap
eo_UY: crwdns135256:0crwdne135256:0

en: Journal Entry type should be set as Depreciation Entry for asset depreciation
eo_UY: crwdns75054:0crwdne75054:0

en: Journal Entry {0} does not have account {1} or already matched against other voucher
eo_UY: crwdns75056:0{0}crwdnd75056:0{1}crwdne75056:0

en: Journal entries have been created
eo_UY: crwdns143462:0crwdne143462:0

note: Label of the journals_section (Section Break) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Journals
eo_UY: crwdns135258:0crwdne135258:0

en: Kanban Board
eo_UY: crwdns75062:0crwdne75062:0

note: Description of a DocType
en: Keep Track of Sales Campaigns. Keep track of Leads, Quotations, Sales Order etc from Campaigns to gauge Return on Investment.
eo_UY: crwdns111796:0crwdne111796:0

note: Name of a UOM
en: Kelvin
eo_UY: crwdns112412:0crwdne112412:0

note: Label of the key (Data) field in DocType 'Currency Exchange Settings Details' Label of the key (Data) field in DocType 'Currency Exchange Settings Result'
en: Key
eo_UY: crwdns135260:0crwdne135260:0

note: Label of a Card Break in the Buying Workspace Label of a Card Break in the Selling Workspace Label of a Card Break in the Stock Workspace
en: Key Reports
eo_UY: crwdns75068:0crwdne75068:0

note: Name of a UOM
en: Kg
eo_UY: crwdns112414:0crwdne112414:0

note: Name of a UOM
en: Kiloampere
eo_UY: crwdns112416:0crwdne112416:0

note: Name of a UOM
en: Kilocalorie
eo_UY: crwdns112418:0crwdne112418:0

note: Name of a UOM
en: Kilocoulomb
eo_UY: crwdns112420:0crwdne112420:0

note: Name of a UOM
en: Kilogram-Force
eo_UY: crwdns112422:0crwdne112422:0

note: Name of a UOM
en: Kilogram/Cubic Centimeter
eo_UY: crwdns112424:0crwdne112424:0

note: Name of a UOM
en: Kilogram/Cubic Meter
eo_UY: crwdns112426:0crwdne112426:0

note: Name of a UOM
en: Kilogram/Litre
eo_UY: crwdns112428:0crwdne112428:0

note: Name of a UOM
en: Kilohertz
eo_UY: crwdns112430:0crwdne112430:0

note: Name of a UOM
en: Kilojoule
eo_UY: crwdns112432:0crwdne112432:0

note: Name of a UOM
en: Kilometer
eo_UY: crwdns112434:0crwdne112434:0

note: Name of a UOM
en: Kilometer/Hour
eo_UY: crwdns112436:0crwdne112436:0

note: Name of a UOM
en: Kilopascal
eo_UY: crwdns112438:0crwdne112438:0

note: Name of a UOM
en: Kilopond
eo_UY: crwdns112440:0crwdne112440:0

note: Name of a UOM
en: Kilopound-Force
eo_UY: crwdns112442:0crwdne112442:0

note: Name of a UOM
en: Kilowatt
eo_UY: crwdns112444:0crwdne112444:0

note: Name of a UOM
en: Kilowatt-Hour
eo_UY: crwdns112446:0crwdne112446:0

en: Kindly cancel the Manufacturing Entries first against the work order {0}.
eo_UY: crwdns75070:0{0}crwdne75070:0

en: Kindly select the company first
eo_UY: crwdns75072:0crwdne75072:0

note: Name of a UOM
en: Kip
eo_UY: crwdns112448:0crwdne112448:0

note: Name of a UOM
en: Knot
eo_UY: crwdns112450:0crwdne112450:0

note: Option for the 'Valuation Method' (Select) field in DocType 'Item' Option for the 'Default Valuation Method' (Select) field in DocType 'Stock Settings' Option for the 'Pick Serial / Batch Based On' (Select) field in DocType 'Stock Settings'
en: LIFO
eo_UY: crwdns135262:0crwdne135262:0

note: Label of the label (Data) field in DocType 'POS Field' Label of the label (Data) field in DocType 'Item Website Specification'
en: Label
eo_UY: crwdns135264:0crwdne135264:0

note: Label of the landed_cost_help (HTML) field in DocType 'Landed Cost Voucher'
en: Landed Cost Help
eo_UY: crwdns135266:0crwdne135266:0

note: Name of a DocType
en: Landed Cost Item
eo_UY: crwdns75084:0crwdne75084:0

note: Name of a DocType
en: Landed Cost Purchase Receipt
eo_UY: crwdns75086:0crwdne75086:0

note: Name of a DocType
en: Landed Cost Taxes and Charges
eo_UY: crwdns75088:0crwdne75088:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Stock Workspace
en: Landed Cost Voucher
eo_UY: crwdns75090:0crwdne75090:0

note: Label of the landed_cost_voucher_amount (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice Item' 'Purchase Receipt Item'
en: Landed Cost Voucher Amount
eo_UY: crwdns135268:0crwdne135268:0

note: Option for the 'Orientation' (Select) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Landscape
eo_UY: crwdns135270:0crwdne135270:0

note: Label of the language (Link) field in DocType 'Dunning Letter Text'
en: Language
eo_UY: crwdns135272:0crwdne135272:0

note: Option for the 'Fulfilment Status' (Select) field in DocType 'Contract'
en: Lapsed
eo_UY: crwdns135274:0crwdne135274:0

en: Large
eo_UY: crwdns75104:0crwdne75104:0

note: Label of the carbon_check_date (Date) field in DocType 'Vehicle'
en: Last Carbon Check
eo_UY: crwdns135276:0crwdne135276:0

en: Last Communication
eo_UY: crwdns75108:0crwdne75108:0

en: Last Communication Date
eo_UY: crwdns75110:0crwdne75110:0

note: Label of the last_completion_date (Date) field in DocType 'Asset Maintenance Task'
en: Last Completion Date
eo_UY: crwdns135278:0crwdne135278:0

note: Label of the last_integration_date (Date) field in DocType 'Bank Account'
en: Last Integration Date
eo_UY: crwdns135280:0crwdne135280:0

en: Last Month Downtime Analysis
eo_UY: crwdns75116:0crwdne75116:0

note: Label of the last_name (Data) field in DocType 'Lead' Label of the last_name (Data) field in DocType 'Employee'
en: Last Name
eo_UY: crwdns135282:0crwdne135282:0

en: Last Name, Email or Phone/Mobile of the user are mandatory to continue.
eo_UY: crwdns75122:0crwdne75122:0

en: Last Order Amount
eo_UY: crwdns75124:0crwdne75124:0

en: Last Order Date
eo_UY: crwdns75126:0crwdne75126:0

note: Label of the last_purchase_rate (Currency) field in DocType 'Purchase Order Item' Option for the 'Rate Of Materials Based On' (Select) field in DocType 'BOM' Option for the 'Rate Of Materials Based On' (Select) field in DocType 'BOM Creator' Label of the last_purchase_rate (Float) field in DocType '
en: Last Purchase Rate
eo_UY: crwdns75128:0crwdne75128:0

en: Last Stock Transaction for item {0} under warehouse {1} was on {2}.
eo_UY: crwdns75138:0{0}crwdnd75138:0{1}crwdnd75138:0{2}crwdne75138:0

en: Last carbon check date cannot be a future date
eo_UY: crwdns75140:0crwdne75140:0

en: Last transacted
eo_UY: crwdns151904:0crwdne151904:0

en: Latest
eo_UY: crwdns75142:0crwdne75142:0

en: Latest Age
eo_UY: crwdns75144:0crwdne75144:0

note: Label of the latitude (Float) field in DocType 'Location' Label of the lat (Float) field in DocType 'Delivery Stop'
en: Latitude
eo_UY: crwdns135284:0crwdne135284:0

note: Label of the section_break_5 (Section Break) field in DocType 'CRM Settings' Option for the 'Email Campaign For ' (Select) field in DocType 'Email Campaign' Name of a DocType Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Lead' Label of the lead (Link) field in DocType 'Prospect Lead' Label of a
en: Lead
eo_UY: crwdns75150:0crwdne75150:0

en: Lead -> Prospect
eo_UY: crwdns75162:0crwdne75162:0

note: Name of a report
en: Lead Conversion Time
eo_UY: crwdns75164:0crwdne75164:0

en: Lead Count
eo_UY: crwdns75166:0crwdne75166:0

note: Name of a report Label of a Link in the CRM Workspace
en: Lead Details
eo_UY: crwdns75168:0crwdne75168:0

note: Label of the lead_name (Data) field in DocType 'Prospect Lead'
en: Lead Name
eo_UY: crwdns75170:0crwdne75170:0

note: Label of the lead_owner (Link) field in DocType 'Lead' Label of the lead_owner (Data) field in DocType 'Prospect Lead'
en: Lead Owner
eo_UY: crwdns75174:0crwdne75174:0

note: Name of a report Label of a Link in the CRM Workspace
en: Lead Owner Efficiency
eo_UY: crwdns75180:0crwdne75180:0

en: Lead Owner cannot be same as the Lead Email Address
eo_UY: crwdns75182:0crwdne75182:0

note: Label of a Link in the CRM Workspace
en: Lead Source
eo_UY: crwdns75184:0crwdne75184:0

note: Label of the lead_time (Float) field in DocType 'Work Order'
en: Lead Time
eo_UY: crwdns135286:0crwdne135286:0

en: Lead Time (Days)
eo_UY: crwdns75190:0crwdne75190:0

en: Lead Time (in mins)
eo_UY: crwdns75192:0crwdne75192:0

note: Label of the lead_time_date (Date) field in DocType 'Material Request Item'
en: Lead Time Date
eo_UY: crwdns135288:0crwdne135288:0

en: Lead Time Days
eo_UY: crwdns75196:0crwdne75196:0

note: Label of the lead_time_days (Int) field in DocType 'Item' Label of the lead_time_days (Int) field in DocType 'Item Price'
en: Lead Time in days
eo_UY: crwdns135290:0crwdne135290:0

note: Label of the type (Select) field in DocType 'Lead'
en: Lead Type
eo_UY: crwdns135292:0crwdne135292:0

en: Lead {0} has been added to prospect {1}.
eo_UY: crwdns75204:0{0}crwdnd75204:0{1}crwdne75204:0

note: Label of a shortcut in the Home Workspace
en: Leaderboard
eo_UY: crwdns75208:0crwdne75208:0

note: Label of the leads_section (Tab Break) field in DocType 'Prospect'
en: Leads
eo_UY: crwdns135294:0crwdne135294:0

en: Leads help you get business, add all your contacts and more as your leads
eo_UY: crwdns75212:0crwdne75212:0

note: Label of a shortcut in the Accounting Workspace
en: Learn Accounting
eo_UY: crwdns75214:0crwdne75214:0

note: Label of a shortcut in the Stock Workspace
en: Learn Inventory Management
eo_UY: crwdns75216:0crwdne75216:0

note: Label of a shortcut in the Manufacturing Workspace
en: Learn Manufacturing
eo_UY: crwdns75218:0crwdne75218:0

note: Label of a shortcut in the Buying Workspace
en: Learn Procurement
eo_UY: crwdns75220:0crwdne75220:0

note: Label of a shortcut in the Projects Workspace
en: Learn Project Management
eo_UY: crwdns75222:0crwdne75222:0

note: Label of a shortcut in the Selling Workspace
en: Learn Sales Management
eo_UY: crwdns75224:0crwdne75224:0

note: Description of the 'Enable Common Party Accounting' (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Learn about <a href="https://docs.erpnext.com/docs/v13/user/manual/en/accounts/articles/common_party_accounting#:~:text=Common%20Party%20Accounting%20in%20ERPNext,Invoice%20against%20a%20primary%20Supplier.">Common Party</a>
eo_UY: crwdns135296:0%20crwdnd135296:0%20crwdnd135296:0%20icrwdnd135296:0%20Ecrwdnd135296:0%20acrwdnd135296:0%20acrwdnd135296:0%20pcrwdnd135296:0%20Scrwdne135296:0

note: Label of the leave_encashed (Select) field in DocType 'Employee'
en: Leave Encashed?
eo_UY: crwdns135298:0crwdne135298:0

note: Description of the 'Success Redirect URL' (Data) field in DocType 'Appointment Booking Settings'
en: Leave blank for home.
    This is relative to site URL, for example "about" will redirect to "https://yoursitename.com/about"
eo_UY: crwdns135300:0crwdne135300:0

note: Description of the 'Release Date' (Date) field in DocType 'Supplier'
en: Leave blank if the Supplier is blocked indefinitely
eo_UY: crwdns135302:0crwdne135302:0

note: Description of the 'Dispatch Notification Attachment' (Link) field in DocType 'Delivery Settings'
en: Leave blank to use the standard Delivery Note format
eo_UY: crwdns135304:0crwdne135304:0

en: Ledger
eo_UY: crwdns75246:0crwdne75246:0

note: Name of a DocType
en: Ledger Health
eo_UY: crwdns127488:0crwdne127488:0

note: Name of a DocType
en: Ledger Health Monitor
eo_UY: crwdns127490:0crwdne127490:0

note: Name of a DocType
en: Ledger Health Monitor Company
eo_UY: crwdns127492:0crwdne127492:0

note: Name of a DocType
en: Ledger Merge
eo_UY: crwdns75248:0crwdne75248:0

note: Name of a DocType
en: Ledger Merge Accounts
eo_UY: crwdns75250:0crwdne75250:0

note: Label of a Card Break in the Financial Reports Workspace
en: Ledgers
eo_UY: crwdns104604:0crwdne104604:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Driver' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee'
en: Left
eo_UY: crwdns135306:0crwdne135306:0

note: Label of the left_child (Link) field in DocType 'Bisect Nodes'
en: Left Child
eo_UY: crwdns135308:0crwdne135308:0

note: Label of the lft (Int) field in DocType 'Quality Procedure'
en: Left Index
eo_UY: crwdns135310:0crwdne135310:0

en: Legal
eo_UY: crwdns75260:0crwdne75260:0

note: Description of a DocType
en: Legal Entity / Subsidiary with a separate Chart of Accounts belonging to the Organization.
eo_UY: crwdns111798:0crwdne111798:0

en: Legal Expenses
eo_UY: crwdns75262:0crwdne75262:0

en: Legend
eo_UY: crwdns75264:0crwdne75264:0

en: Length
eo_UY: crwdns75266:0crwdne75266:0

note: Label of the length (Int) field in DocType 'Shipment Parcel' Label of the length (Int) field in DocType 'Shipment Parcel Template'
en: Length (cm)
eo_UY: crwdns135312:0crwdne135312:0

en: Less Than Amount
eo_UY: crwdns75272:0crwdne75272:0

note: Label of the letter_head (Link) field in DocType 'Dunning' Label of the letter_head (Link) field in DocType 'Journal Entry' Label of the letter_head (Link) field in DocType 'Payment Entry' Label of the letter_head (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the letter_head (Link) field in DocType
en: Letter Head
eo_UY: crwdns135316:0crwdne135316:0

note: Description of the 'Body Text' (Text Editor) field in DocType 'Dunning Letter Text'
en: Letter or Email Body Text
eo_UY: crwdns135318:0crwdne135318:0

note: Description of the 'Closing Text' (Text Editor) field in DocType 'Dunning Letter Text'
en: Letter or Email Closing Text
eo_UY: crwdns135320:0crwdne135320:0

note: Label of the level (Int) field in DocType 'BOM Update Batch' Label of the level (Select) field in DocType 'Employee Education'
en: Level
eo_UY: crwdns135322:0crwdne135322:0

note: Label of the bom_level (Int) field in DocType 'Production Plan Sub Assembly Item'
en: Level (BOM)
eo_UY: crwdns135324:0crwdne135324:0

note: Label of the lft (Int) field in DocType 'Account' Label of the lft (Int) field in DocType 'Company'
en: Lft
eo_UY: crwdns135326:0crwdne135326:0

en: Liabilities
eo_UY: crwdns75386:0crwdne75386:0

note: Option for the 'Root Type' (Select) field in DocType 'Account' Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account' Option for the 'Root Type' (Select) field in DocType 'Ledger Merge'
en: Liability
eo_UY: crwdns75388:0crwdne75388:0

note: Label of the license_details (Section Break) field in DocType 'Driver'
en: License Details
eo_UY: crwdns135328:0crwdne135328:0

note: Label of the license_number (Data) field in DocType 'Driver'
en: License Number
eo_UY: crwdns135330:0crwdne135330:0

note: Label of the license_plate (Data) field in DocType 'Vehicle'
en: License Plate
eo_UY: crwdns135332:0crwdne135332:0

note: Label of the like_count (Float) field in DocType 'Video'
en: Likes
eo_UY: crwdns75400:0crwdne75400:0

en: Limit Crossed
eo_UY: crwdns75404:0crwdne75404:0

note: Label of the limit_reposting_timeslot (Check) field in DocType 'Stock Reposting Settings'
en: Limit timeslot for Stock Reposting
eo_UY: crwdns135334:0crwdne135334:0

note: Description of the 'Short Name' (Data) field in DocType 'Manufacturer'
en: Limited to 12 characters
eo_UY: crwdns135336:0crwdne135336:0

note: Label of the limits_dont_apply_on (Select) field in DocType 'Stock Reposting Settings'
en: Limits don't apply on
eo_UY: crwdns135338:0crwdne135338:0

note: Label of the amt_in_words_line_spacing (Float) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: Line spacing for amount in words
eo_UY: crwdns135340:0crwdne135340:0

note: Name of a UOM Option for the 'Source Type' (Select) field in DocType 'Support Search Source'
en: Link
eo_UY: crwdns112452:0crwdne112452:0

note: Label of the link_options_sb (Section Break) field in DocType 'Support Search Source'
en: Link Options
eo_UY: crwdns135342:0crwdne135342:0

en: Link a new bank account
eo_UY: crwdns75418:0crwdne75418:0

note: Description of the 'Sub Procedure' (Link) field in DocType 'Quality Procedure Process'
en: Link existing Quality Procedure.
eo_UY: crwdns135344:0crwdne135344:0

en: Link to Material Request
eo_UY: crwdns75422:0crwdne75422:0

en: Link to Material Requests
eo_UY: crwdns75424:0crwdne75424:0

en: Link with Customer
eo_UY: crwdns75426:0crwdne75426:0

en: Link with Supplier
eo_UY: crwdns75428:0crwdne75428:0

note: Label of the linked_docs_section (Section Break) field in DocType 'Appointment'
en: Linked Documents
eo_UY: crwdns135346:0crwdne135346:0

note: Label of the section_break_12 (Section Break) field in DocType 'POS Closing Entry'
en: Linked Invoices
eo_UY: crwdns135348:0crwdne135348:0

note: Name of a DocType
en: Linked Location
eo_UY: crwdns75434:0crwdne75434:0

en: Linked with submitted documents
eo_UY: crwdns75436:0crwdne75436:0

en: Linking Failed
eo_UY: crwdns75438:0crwdne75438:0

en: Linking to Customer Failed. Please try again.
eo_UY: crwdns75440:0crwdne75440:0

en: Linking to Supplier Failed. Please try again.
eo_UY: crwdns75442:0crwdne75442:0

note: Label of the links (Table) field in DocType 'Call Log'
en: Links
eo_UY: crwdns135350:0crwdne135350:0

note: Description of the 'Items' (Section Break) field in DocType 'Product Bundle'
en: List items that form the package.
eo_UY: crwdns135352:0crwdne135352:0

note: Name of a UOM
en: Litre
eo_UY: crwdns112454:0crwdne112454:0

note: Name of a UOM
en: Litre-Atmosphere
eo_UY: crwdns112456:0crwdne112456:0

note: Label of the load_criteria (Button) field in DocType 'Supplier Scorecard'
en: Load All Criteria
eo_UY: crwdns135354:0crwdne135354:0

en: Loading Invoices! Please Wait...
eo_UY: crwdns151130:0crwdne151130:0

en: Loading import file...
eo_UY: crwdns75450:0crwdne75450:0

note: Option for the 'Reference Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Account'
en: Loan
eo_UY: crwdns135356:0crwdne135356:0

note: Label of the loan_end_date (Date) field in DocType 'Invoice Discounting'
en: Loan End Date
eo_UY: crwdns135358:0crwdne135358:0

note: Label of the loan_period (Int) field in DocType 'Invoice Discounting'
en: Loan Period (Days)
eo_UY: crwdns135360:0crwdne135360:0

note: Label of the loan_start_date (Date) field in DocType 'Invoice Discounting'
en: Loan Start Date
eo_UY: crwdns135362:0crwdne135362:0

en: Loan Start Date and Loan Period are mandatory to save the Invoice Discounting
eo_UY: crwdns75460:0crwdne75460:0

en: Loans (Liabilities)
eo_UY: crwdns75462:0crwdne75462:0

en: Loans and Advances (Assets)
eo_UY: crwdns75464:0crwdne75464:0

en: Local
eo_UY: crwdns75466:0crwdne75466:0

note: Label of the location (Link) field in DocType 'Asset' Label of the location (Link) field in DocType 'Linked Location' Name of a DocType Label of the location (Geolocation) field in DocType 'Location' Label of a Link in the Assets Workspace Label of the location (Data) field in DocType 'Vehicle' Labe
en: Location
eo_UY: crwdns75468:0crwdne75468:0

note: Label of the sb_location_details (Section Break) field in DocType 'Location'
en: Location Details
eo_UY: crwdns135364:0crwdne135364:0

note: Label of the location_name (Data) field in DocType 'Location'
en: Location Name
eo_UY: crwdns135366:0crwdne135366:0

note: Label of the locked (Check) field in DocType 'Delivery Stop'
en: Locked
eo_UY: crwdns135368:0crwdne135368:0

note: Label of the log_entries (Int) field in DocType 'Bulk Transaction Log'
en: Log Entries
eo_UY: crwdns135370:0crwdne135370:0

note: Description of a DocType
en: Log the selling and buying rate of an Item
eo_UY: crwdns111800:0crwdne111800:0

note: Label of the logo (Attach) field in DocType 'Sales Partner' Label of the logo (Attach Image) field in DocType 'Manufacturer'
en: Logo
eo_UY: crwdns135372:0crwdne135372:0

note: Label of the longitude (Float) field in DocType 'Location' Label of the lng (Float) field in DocType 'Delivery Stop'
en: Longitude
eo_UY: crwdns135374:0crwdne135374:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Opportunity' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Quotation' Option for the 'Tracking Status' (Select) field in DocType 'Shipment'
en: Lost
eo_UY: crwdns75496:0crwdne75496:0

note: Name of a report
en: Lost Opportunity
eo_UY: crwdns75504:0crwdne75504:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Lead'
en: Lost Quotation
eo_UY: crwdns75506:0crwdne75506:0

note: Name of a report
en: Lost Quotations
eo_UY: crwdns75510:0crwdne75510:0

en: Lost Quotations %
eo_UY: crwdns75512:0crwdne75512:0

note: Label of the lost_reason (Data) field in DocType 'Opportunity Lost Reason'
en: Lost Reason
eo_UY: crwdns75514:0crwdne75514:0

note: Name of a DocType
en: Lost Reason Detail
eo_UY: crwdns75518:0crwdne75518:0

note: Label of the lost_reasons (Table MultiSelect) field in DocType 'Opportunity' Label of the lost_detail_section (Section Break) field in DocType 'Opportunity' Label of the lost_reasons (Table MultiSelect) field in DocType 'Quotation' Label of the lost_reasons_section (Section Break) field in DocType '
en: Lost Reasons
eo_UY: crwdns75520:0crwdne75520:0

en: Lost Reasons are required in case opportunity is Lost.
eo_UY: crwdns75526:0crwdne75526:0

en: Lost Value
eo_UY: crwdns75528:0crwdne75528:0

en: Lost Value %
eo_UY: crwdns75530:0crwdne75530:0

note: Option for the 'Priority' (Select) field in DocType 'Project' Option for the 'Priority' (Select) field in DocType 'Task'
en: Low
eo_UY: crwdns75532:0crwdne75532:0

note: Label of a Link in the Accounting Workspace Name of a DocType
en: Lower Deduction Certificate
eo_UY: crwdns75538:0crwdne75538:0

en: Lower Income
eo_UY: crwdns75542:0crwdne75542:0

note: Label of the loyalty_amount (Currency) field in DocType 'POS Invoice' Label of the loyalty_amount (Currency) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the loyalty_amount (Currency) field in DocType 'Sales Order'
en: Loyalty Amount
eo_UY: crwdns135376:0crwdne135376:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Selling Workspace
en: Loyalty Point Entry
eo_UY: crwdns75550:0crwdne75550:0

note: Name of a DocType
en: Loyalty Point Entry Redemption
eo_UY: crwdns75554:0crwdne75554:0

note: Label of the loyalty_points (Int) field in DocType 'Loyalty Point Entry' Label of the loyalty_points (Int) field in DocType 'POS Invoice' Label of the loyalty_points (Int) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the loyalty_points_tab (Section Break) field in DocType 'Customer' Label of the loyalt
en: Loyalty Points
eo_UY: crwdns75556:0crwdne75556:0

note: Label of the loyalty_points_redemption (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the loyalty_points_redemption (Section Break) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Loyalty Points Redemption
eo_UY: crwdns135378:0crwdne135378:0

en: Loyalty Points will be calculated from the spent done (via the Sales Invoice), based on collection factor mentioned.
eo_UY: crwdns111802:0crwdne111802:0

en: Loyalty Points: {0}
eo_UY: crwdns75572:0{0}crwdne75572:0

note: Label of the loyalty_program (Link) field in DocType 'Loyalty Point Entry' Name of a DocType Label of the loyalty_program (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the loyalty_program (Link) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the loyalty_program (Link) field in DocType 'Customer' Label o
en: Loyalty Program
eo_UY: crwdns75574:0crwdne75574:0

note: Name of a DocType
en: Loyalty Program Collection
eo_UY: crwdns75586:0crwdne75586:0

note: Label of the loyalty_program_help (HTML) field in DocType 'Loyalty Program'
en: Loyalty Program Help
eo_UY: crwdns135380:0crwdne135380:0

note: Label of the loyalty_program_name (Data) field in DocType 'Loyalty Program'
en: Loyalty Program Name
eo_UY: crwdns135382:0crwdne135382:0

note: Label of the loyalty_program_tier (Data) field in DocType 'Loyalty Point Entry' Label of the loyalty_program_tier (Data) field in DocType 'Customer'
en: Loyalty Program Tier
eo_UY: crwdns135384:0crwdne135384:0

note: Label of the loyalty_program_type (Select) field in DocType 'Loyalty Program'
en: Loyalty Program Type
eo_UY: crwdns135386:0crwdne135386:0

en: Machine
eo_UY: crwdns75636:0crwdne75636:0

en: Machine Type
eo_UY: crwdns111804:0crwdne111804:0

note: Option for the 'Stop Reason' (Select) field in DocType 'Downtime Entry'
en: Machine malfunction
eo_UY: crwdns135388:0crwdne135388:0

note: Option for the 'Stop Reason' (Select) field in DocType 'Downtime Entry'
en: Machine operator errors
eo_UY: crwdns135390:0crwdne135390:0

en: Main
eo_UY: crwdns75642:0crwdne75642:0

note: Label of the main_cost_center (Link) field in DocType 'Cost Center Allocation'
en: Main Cost Center
eo_UY: crwdns135392:0crwdne135392:0

en: Main Cost Center {0} cannot be entered in the child table
eo_UY: crwdns75646:0{0}crwdne75646:0

en: Maintain Asset
eo_UY: crwdns75648:0crwdne75648:0

note: Label of the maintain_same_sales_rate (Check) field in DocType 'Selling Settings'
en: Maintain Same Rate Throughout Sales Cycle
eo_UY: crwdns135394:0crwdne135394:0

note: Label of the maintain_same_rate (Check) field in DocType 'Buying Settings'
en: Maintain Same Rate Throughout the Purchase Cycle
eo_UY: crwdns135396:0crwdne135396:0

note: Label of the is_stock_item (Check) field in DocType 'Item'
en: Maintain Stock
eo_UY: crwdns135398:0crwdne135398:0

note: Group in Asset's connections Label of a Card Break in the Assets Workspace Label of a Card Break in the CRM Workspace Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Workstation' Option for the 'Order Type' (Select) field in DocType 'Quotation' Option for the 'Order Type' (Select) field in DocTyp
en: Maintenance
eo_UY: crwdns75656:0crwdne75656:0

note: Label of the mntc_date (Date) field in DocType 'Maintenance Visit'
en: Maintenance Date
eo_UY: crwdns135400:0crwdne135400:0

note: Label of the section_break_5 (Section Break) field in DocType 'Asset Maintenance Log'
en: Maintenance Details
eo_UY: crwdns135402:0crwdne135402:0

en: Maintenance Log
eo_UY: crwdns75670:0crwdne75670:0

note: Label of the maintenance_manager (Data) field in DocType 'Asset Maintenance' Label of the maintenance_manager (Link) field in DocType 'Asset Maintenance Team' Name of a role
en: Maintenance Manager
eo_UY: crwdns75672:0crwdne75672:0

note: Label of the maintenance_manager_name (Read Only) field in DocType 'Asset Maintenance' Maintenance Team'
en: Maintenance Manager Name
eo_UY: crwdns135404:0crwdne135404:0

note: Label of the maintenance_required (Check) field in DocType 'Asset'
en: Maintenance Required
eo_UY: crwdns135406:0crwdne135406:0

note: Label of the maintenance_role (Link) field in DocType 'Maintenance Team Member'
en: Maintenance Role
eo_UY: crwdns135408:0crwdne135408:0

note: Label of a Link in the CRM Workspace Name of a DocType Label of the maintenance_schedule (Link) field in DocType 'Maintenance Visit' Label of a Link in the Support Workspace
en: Maintenance Schedule
eo_UY: crwdns75686:0crwdne75686:0

note: Name of a DocType Label of the maintenance_schedule_detail (Link) field in DocType 'Maintenance Visit' Label of the maintenance_schedule_detail (Data) field in DocType 'Maintenance Visit Purpose'
en: Maintenance Schedule Detail
eo_UY: crwdns75692:0crwdne75692:0

note: Name of a DocType
en: Maintenance Schedule Item
eo_UY: crwdns75698:0crwdne75698:0

en: Maintenance Schedule is not generated for all the items. Please click on 'Generate Schedule'
eo_UY: crwdns75700:0crwdne75700:0

en: Maintenance Schedule {0} exists against {1}
eo_UY: crwdns75702:0{0}crwdnd75702:0{1}crwdne75702:0

note: Name of a report
en: Maintenance Schedules
eo_UY: crwdns75704:0crwdne75704:0

note: Label of the maintenance_status (Select) field in DocType 'Asset Maintenance Log' Task' Label of the maintenance_status (Select) field in DocType 'Serial No'
en: Maintenance Status
eo_UY: crwdns135410:0crwdne135410:0

en: Maintenance Status has to be Cancelled or Completed to Submit
eo_UY: crwdns75712:0crwdne75712:0

note: Label of the maintenance_task (Data) field in DocType 'Asset Maintenance Task'
en: Maintenance Task
eo_UY: crwdns135412:0crwdne135412:0

note: Label of the asset_maintenance_tasks (Table) field in DocType 'Asset Maintenance'
en: Maintenance Tasks
eo_UY: crwdns135414:0crwdne135414:0

note: Label of the maintenance_team (Link) field in DocType 'Asset Maintenance'
en: Maintenance Team
eo_UY: crwdns135416:0crwdne135416:0

note: Name of a DocType
en: Maintenance Team Member
eo_UY: crwdns75720:0crwdne75720:0

note: Label of the maintenance_team_members (Table) field in DocType 'Asset Maintenance Team'
en: Maintenance Team Members
eo_UY: crwdns135418:0crwdne135418:0

note: Label of the maintenance_team_name (Data) field in DocType 'Asset Maintenance Team'
en: Maintenance Team Name
eo_UY: crwdns135420:0crwdne135420:0

note: Label of the mntc_time (Time) field in DocType 'Maintenance Visit'
en: Maintenance Time
eo_UY: crwdns135422:0crwdne135422:0

note: Label of the maintenance_type (Read Only) field in DocType 'Asset Maintenance Log' Label of the maintenance_type (Select) field in DocType 'Asset Maintenance Task' Label of the maintenance_type (Select) field in DocType 'Maintenance Visit'
en: Maintenance Type
eo_UY: crwdns135424:0crwdne135424:0

note: Name of a role
en: Maintenance User
eo_UY: crwdns75734:0crwdne75734:0

note: Label of a Link in the CRM Workspace Name of a DocType Label of a Link in the Support Workspace Label of a shortcut in the Support Workspace
en: Maintenance Visit
eo_UY: crwdns75736:0crwdne75736:0

note: Name of a DocType
en: Maintenance Visit Purpose
eo_UY: crwdns75742:0crwdne75742:0

en: Maintenance start date can not be before delivery date for Serial No {0}
eo_UY: crwdns75744:0{0}crwdne75744:0

note: Label of the maj_opt_subj (Text) field in DocType 'Employee Education'
en: Major/Optional Subjects
eo_UY: crwdns135426:0crwdne135426:0

en: Make
eo_UY: crwdns75748:0crwdne75748:0

en: Make
eo_UY: crwdns75752:0crwdne75752:0

en: Make Asset Movement
eo_UY: crwdns75754:0crwdne75754:0

note: Label of the make_depreciation_entry (Button) field in DocType 'Depreciation Schedule'
en: Make Depreciation Entry
eo_UY: crwdns135428:0crwdne135428:0

note: Label of the get_balance (Button) field in DocType 'Journal Entry'
en: Make Difference Entry
eo_UY: crwdns135430:0crwdne135430:0

note: Label of the make_payment_via_journal_entry (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Make Payment via Journal Entry
eo_UY: crwdns135432:0crwdne135432:0

en: Make Purchase Invoice
eo_UY: crwdns75762:0crwdne75762:0

en: Make Quotation
eo_UY: crwdns75764:0crwdne75764:0

en: Make Return Entry
eo_UY: crwdns75766:0crwdne75766:0

note: Label of the make_sales_invoice (Check) field in DocType 'Payment Request'
en: Make Sales Invoice
eo_UY: crwdns135434:0crwdne135434:0

note: Label of the make_serial_no_batch_from_work_order (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Make Serial No / Batch from Work Order
eo_UY: crwdns135436:0crwdne135436:0

en: Make Stock Entry
eo_UY: crwdns75772:0crwdne75772:0

en: Make Subcontracting PO
eo_UY: crwdns135438:0crwdne135438:0

en: Make Transfer Entry
eo_UY: crwdns135440:0crwdne135440:0

en: Make project from a template.
eo_UY: crwdns75774:0crwdne75774:0

en: Make {0} Variant
eo_UY: crwdns75776:0{0}crwdne75776:0

en: Make {0} Variants
eo_UY: crwdns75778:0{0}crwdne75778:0

en: Making Journal Entries against advance accounts: {0} is not recommended. These Journals won't be available for Reconciliation.
eo_UY: crwdns127494:0{0}crwdne127494:0

en: Manage
eo_UY: crwdns75780:0crwdne75780:0

note: Description of the 'With Operations' (Check) field in DocType 'BOM'
en: Manage cost of operations
eo_UY: crwdns135442:0crwdne135442:0

en: Manage your orders
eo_UY: crwdns75788:0crwdne75788:0

en: Management
eo_UY: crwdns75790:0crwdne75790:0

en: Manager
eo_UY: crwdns143464:0crwdne143464:0

en: Managing Director
eo_UY: crwdns143466:0crwdne143466:0

note: Label of the reqd (Check) field in DocType 'POS Field' Label of the reqd (Check) field in DocType 'Inventory Dimension'
en: Mandatory
eo_UY: crwdns75792:0crwdne75792:0

en: Mandatory Accounting Dimension
eo_UY: crwdns75798:0crwdne75798:0

note: Label of the mandatory_depends_on (Small Text) field in DocType 'Inventory Dimension'
en: Mandatory Depends On
eo_UY: crwdns135444:0crwdne135444:0

en: Mandatory Field
eo_UY: crwdns75802:0crwdne75802:0

note: Label of the mandatory_for_bs (Check) field in DocType 'Accounting Dimension Detail'
en: Mandatory For Balance Sheet
eo_UY: crwdns135446:0crwdne135446:0

note: Label of the mandatory_for_pl (Check) field in DocType 'Accounting Dimension Detail'
en: Mandatory For Profit and Loss Account
eo_UY: crwdns135448:0crwdne135448:0

en: Mandatory Missing
eo_UY: crwdns75808:0crwdne75808:0

en: Mandatory Purchase Order
eo_UY: crwdns75810:0crwdne75810:0

en: Mandatory Purchase Receipt
eo_UY: crwdns75812:0crwdne75812:0

note: Label of the conditional_mandatory_section (Section Break) field in DocType 'Inventory Dimension'
en: Mandatory Section
eo_UY: crwdns135450:0crwdne135450:0

note: Option for the 'Depreciation Method' (Select) field in DocType 'Asset' Option for the 'Depreciation Method' (Select) field in DocType 'Asset Depreciation Schedule' Finance Book' Option for the 'Update frequency of Project' (Select) field in DocType 'Buying Settings' Option for the '% Complete Method
en: Manual
eo_UY: crwdns135452:0crwdne135452:0

note: Label of the manual_inspection (Check) field in DocType 'Quality Inspection' Label of the manual_inspection (Check) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Manual Inspection
eo_UY: crwdns135454:0crwdne135454:0

en: Manual entry cannot be created! Disable automatic entry for deferred accounting in accounts settings and try again
eo_UY: crwdns75834:0crwdne75834:0

note: Label of the manufacture_details (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Order Item' Label of the manufacture_details (Section Break) field in DocType 'Supplier Quotation Item' Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Material Request Plan Item' Option for the 'Default Mater
en: Manufacture
eo_UY: crwdns75836:0crwdne75836:0

note: Label of the manufacture_sub_assembly_in_operation (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Manufacture Sub-assembly in Operation
eo_UY: crwdns148800:0crwdne148800:0

note: Description of the 'Material Request' (Link) field in DocType 'Work Order'
en: Manufacture against Material Request
eo_UY: crwdns135456:0crwdne135456:0

en: Manufactured
eo_UY: crwdns75866:0crwdne75866:0

note: Label of the manufactured_qty (Float) field in DocType 'Job Card' Label of the produced_qty (Float) field in DocType 'Work Order'
en: Manufactured Qty
eo_UY: crwdns75868:0crwdne75868:0

note: Label of the manufacturer (Link) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the manufacturer (Link) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of the manufacturer (Link) field in DocType 'Supplier Quotation Item' Label of the make (Data) field in DocType 'Vehicle' Option for the 'Variant Ba
en: Manufacturer
eo_UY: crwdns75872:0crwdne75872:0

note: Label of the manufacturer_part_no (Data) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the manufacturer_part_no (Data) field in DocType 'Purchase Order Label of the manufacturer_part_no (Data) field in DocType 'Supplier Quotation Item' Label of the manufacturer_part_no (Data) field in DocType 'I
en: Manufacturer Part Number
eo_UY: crwdns75892:0crwdne75892:0

en: Manufacturer Part Number <b>{0}</b> is invalid
eo_UY: crwdns75910:0{0}crwdne75910:0

note: Description of a DocType
en: Manufacturers used in Items
eo_UY: crwdns111808:0crwdne111808:0

note: Name of a Workspace Label of the manufacturing_section (Section Break) field in DocType 'Company' Label of the manufacturing_section (Section Break) field in DocType 'Batch' Label of the manufacturing (Tab Break) field in DocType 'Item'
en: Manufacturing
eo_UY: crwdns75912:0crwdne75912:0

note: Label of the manufacturing_date (Date) field in DocType 'Batch'
en: Manufacturing Date
eo_UY: crwdns135458:0crwdne135458:0

note: Name of a role
en: Manufacturing Manager
eo_UY: crwdns75920:0crwdne75920:0

en: Manufacturing Quantity is mandatory
eo_UY: crwdns75922:0crwdne75922:0

note: Label of the manufacturing_section_section (Section Break) field in DocType 'Sales Order Item'
en: Manufacturing Section
eo_UY: crwdns135460:0crwdne135460:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Manufacturing Workspace Label of a Link in the Settings Workspace
en: Manufacturing Settings
eo_UY: crwdns75926:0crwdne75926:0

note: Label of the type_of_manufacturing (Select) field in DocType 'Production Plan Sub Assembly Item'
en: Manufacturing Type
eo_UY: crwdns135462:0crwdne135462:0

note: Name of a role
en: Manufacturing User
eo_UY: crwdns75932:0crwdne75932:0

en: Mapping Purchase Receipt ...
eo_UY: crwdns75936:0crwdne75936:0

en: Mapping Subcontracting Order ...
eo_UY: crwdns75938:0crwdne75938:0

en: Mapping {0} ...
eo_UY: crwdns75940:0{0}crwdne75940:0

note: Label of the margin (Section Break) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the margin (Section Break) field in DocType 'Project'
en: Margin
eo_UY: crwdns135464:0crwdne135464:0

note: Label of the margin_money (Currency) field in DocType 'Bank Guarantee'
en: Margin Money
eo_UY: crwdns135466:0crwdne135466:0

note: Label of the margin_rate_or_amount (Float) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the margin_rate_or_amount (Float) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the margin_rate_or_amount (Float) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the margin_rate_or_amount (Float) field in DocType 'S
en: Margin Rate or Amount
eo_UY: crwdns135468:0crwdne135468:0

note: Label of the margin_type (Select) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the margin_type (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the margin_type (Data) field in DocType 'Pricing Rule Detail' Label of the margin_type (Select) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the margi
en: Margin Type
eo_UY: crwdns135470:0crwdne135470:0

en: Margin View
eo_UY: crwdns104608:0crwdne104608:0

note: Label of the marital_status (Select) field in DocType 'Employee'
en: Marital Status
eo_UY: crwdns135472:0crwdne135472:0

en: Mark As Closed
eo_UY: crwdns111810:0crwdne111810:0

en: Mark as unresolved
eo_UY: crwdns111812:0crwdne111812:0

note: Label of the market_segment (Link) field in DocType 'Lead' Name of a DocType Label of the market_segment (Data) field in DocType 'Market Segment' Label of the market_segment (Link) field in DocType 'Opportunity' Label of the market_segment (Link) field in DocType 'Prospect' Label of the market_segme
en: Market Segment
eo_UY: crwdns75988:0crwdne75988:0

en: Marketing
eo_UY: crwdns76000:0crwdne76000:0

en: Marketing Expenses
eo_UY: crwdns76002:0crwdne76002:0

en: Marketing Manager
eo_UY: crwdns143468:0crwdne143468:0

en: Marketing Specialist
eo_UY: crwdns143470:0crwdne143470:0

note: Option for the 'Marital Status' (Select) field in DocType 'Employee'
en: Married
eo_UY: crwdns135474:0crwdne135474:0

note: Label of the mask (Data) field in DocType 'Bank Account'
en: Mask
eo_UY: crwdns135476:0crwdne135476:0

en: Mass Mailing
eo_UY: crwdns143472:0crwdne143472:0

en: Master
eo_UY: crwdns76008:0crwdne76008:0

note: Label of the master_data (Attach) field in DocType 'Tally Migration'
en: Master Data
eo_UY: crwdns135478:0crwdne135478:0

note: Label of a Card Break in the CRM Workspace
en: Masters
eo_UY: crwdns76012:0crwdne76012:0

en: Material
eo_UY: crwdns76014:0crwdne76014:0

en: Material Consumption
eo_UY: crwdns76016:0crwdne76016:0

note: Option for the 'Purpose' (Select) field in DocType 'Stock Entry' Option for the 'Purpose' (Select) field in DocType 'Stock Entry Type'
en: Material Consumption for Manufacture
eo_UY: crwdns135480:0crwdne135480:0

en: Material Consumption is not set in Manufacturing Settings.
eo_UY: crwdns76022:0crwdne76022:0

note: Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Material Request Plan Item' Option for the 'Default Material Request Type' (Select) field in DocType 'Item' Option for the 'Material Request Type' (Select) field in DocType 'Item Reorder' Option for the 'Purpose' (Select) field in DocType 'Material Re
en: Material Issue
eo_UY: crwdns135482:0crwdne135482:0

note: Option for the 'Purpose' (Select) field in DocType 'Stock Entry' Option for the 'Purpose' (Select) field in DocType 'Stock Entry Type'
en: Material Receipt
eo_UY: crwdns76036:0crwdne76036:0

note: Label of the material_request (Link) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the material_request (Link) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of the material_request (Link) field in DocType 'Request for Quotation Label of the material_request (Link) field in DocType 'Supplier Quota
en: Material Request
eo_UY: crwdns76042:0crwdne76042:0

note: Label of the material_request_date (Date) field in DocType 'Production Plan Material Request'
en: Material Request Date
eo_UY: crwdns76078:0crwdne76078:0

note: Label of the material_request_detail (Section Break) field in DocType 'Production Plan'
en: Material Request Detail
eo_UY: crwdns135484:0crwdne135484:0

note: Label of the material_request_item (Data) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the material_request_item (Data) field in DocType 'Purchase Order Label of the material_request_item (Data) field in DocType 'Request for Quotation Item' Label of the material_request_item (Data) field in Doc
en: Material Request Item
eo_UY: crwdns76084:0crwdne76084:0

en: Material Request No
eo_UY: crwdns76108:0crwdne76108:0

note: Name of a DocType Label of the material_request_plan_item (Data) field in DocType 'Material Request Item'
en: Material Request Plan Item
eo_UY: crwdns76110:0crwdne76110:0

note: Label of the material_request_planning (Section Break) field in DocType 'Production Plan'
en: Material Request Planning
eo_UY: crwdns135486:0crwdne135486:0

note: Label of the material_request_type (Select) field in DocType 'Item Reorder'
en: Material Request Type
eo_UY: crwdns111814:0crwdne111814:0

en: Material Request not created, as quantity for Raw Materials already available.
eo_UY: crwdns76118:0crwdne76118:0

en: Material Request of maximum {0} can be made for Item {1} against Sales Order {2}
eo_UY: crwdns76120:0{0}crwdnd76120:0{1}crwdnd76120:0{2}crwdne76120:0

note: Description of the 'Material Request' (Link) field in DocType 'Stock Entry Detail'
en: Material Request used to make this Stock Entry
eo_UY: crwdns135488:0crwdne135488:0

en: Material Request {0} is cancelled or stopped
eo_UY: crwdns76124:0{0}crwdne76124:0

en: Material Request {0} submitted.
eo_UY: crwdns76126:0{0}crwdne76126:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Production Plan'
en: Material Requested
eo_UY: crwdns135490:0crwdne135490:0

note: Label of the material_requests (Table) field in DocType 'Production Plan'
en: Material Requests
eo_UY: crwdns135492:0crwdne135492:0

en: Material Requests Required
eo_UY: crwdns76132:0crwdne76132:0

note: Label of a Link in the Buying Workspace Name of a report
en: Material Requests for which Supplier Quotations are not created
eo_UY: crwdns76134:0crwdne76134:0

en: Material Returned from WIP
eo_UY: crwdns76136:0crwdne76136:0

note: Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Material Request Plan Item' Option for the 'Default Material Request Type' (Select) field in DocType 'Item' Option for the 'Purpose' (Select) field in DocType 'Material Request' Option for the 'Purpose' (Select) field in DocType 'Pick List' Option for
en: Material Transfer
eo_UY: crwdns76138:0crwdne76138:0

en: Material Transfer (In Transit)
eo_UY: crwdns76152:0crwdne76152:0

note: Option for the 'Purpose' (Select) field in DocType 'Pick List' Option for the 'Purpose' (Select) field in DocType 'Stock Entry' Option for the 'Purpose' (Select) field in DocType 'Stock Entry Type'
en: Material Transfer for Manufacture
eo_UY: crwdns135494:0crwdne135494:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Job Card' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Subcontracting Order'
en: Material Transferred
eo_UY: crwdns135496:0crwdne135496:0

note: Option for the 'Backflush Raw Materials Based On' (Select) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Material Transferred for Manufacture
eo_UY: crwdns135498:0crwdne135498:0

note: Label of the material_transferred_for_manufacturing (Float) field in DocType 'Work Order'
en: Material Transferred for Manufacturing
eo_UY: crwdns135500:0crwdne135500:0

note: Option for the 'Backflush Raw Materials of Subcontract Based On' (Select) field in DocType 'Buying Settings'
en: Material Transferred for Subcontract
eo_UY: crwdns135502:0crwdne135502:0

en: Material to Supplier
eo_UY: crwdns76170:0crwdne76170:0

en: Materials are already received against the {0} {1}
eo_UY: crwdns76174:0{0}crwdnd76174:0{1}crwdne76174:0

en: Materials needs to be transferred to the work in progress warehouse for the job card {0}
eo_UY: crwdns76176:0{0}crwdne76176:0

note: Label of the max_amount (Currency) field in DocType 'Promotional Scheme Price Discount' Product Discount'
en: Max Amount
eo_UY: crwdns135504:0crwdne135504:0

note: Label of the max_amt (Currency) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Max Amt
eo_UY: crwdns135506:0crwdne135506:0

note: Label of the max_discount (Float) field in DocType 'Item'
en: Max Discount (%)
eo_UY: crwdns135508:0crwdne135508:0

note: Label of the max_grade (Percent) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Standing' Standing'
en: Max Grade
eo_UY: crwdns135510:0crwdne135510:0

note: Label of the max_qty (Float) field in DocType 'Promotional Scheme Price Discount' Label of the max_qty (Float) field in DocType 'Promotional Scheme Product
en: Max Qty
eo_UY: crwdns135512:0crwdne135512:0

note: Label of the max_qty (Float) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Max Qty (As Per Stock UOM)
eo_UY: crwdns135514:0crwdne135514:0

note: Label of the sample_quantity (Int) field in DocType 'Item'
en: Max Sample Quantity
eo_UY: crwdns135516:0crwdne135516:0

note: Label of the max_score (Float) field in DocType 'Supplier Scorecard Criteria' Label of the max_score (Float) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring
en: Max Score
eo_UY: crwdns135518:0crwdne135518:0

en: Max discount allowed for item: {0} is {1}%
eo_UY: crwdns76202:0{0}crwdnd76202:0{1}crwdne76202:0

en: Max: {0}
eo_UY: crwdns76204:0{0}crwdne76204:0

note: Label of the maximum_invoice_amount (Currency) field in DocType 'Payment Reconciliation'
en: Maximum Invoice Amount
eo_UY: crwdns135520:0crwdne135520:0

note: Label of the maximum_net_rate (Float) field in DocType 'Item Tax'
en: Maximum Net Rate
eo_UY: crwdns135522:0crwdne135522:0

note: Label of the maximum_payment_amount (Currency) field in DocType 'Payment Reconciliation'
en: Maximum Payment Amount
eo_UY: crwdns135524:0crwdne135524:0

en: Maximum Samples - {0} can be retained for Batch {1} and Item {2}.
eo_UY: crwdns76212:0{0}crwdnd76212:0{1}crwdnd76212:0{2}crwdne76212:0

en: Maximum Samples - {0} have already been retained for Batch {1} and Item {2} in Batch {3}.
eo_UY: crwdns76214:0{0}crwdnd76214:0{1}crwdnd76214:0{2}crwdnd76214:0{3}crwdne76214:0

note: Label of the maximum_use (Int) field in DocType 'Coupon Code'
en: Maximum Use
eo_UY: crwdns135526:0crwdne135526:0

note: Label of the max_value (Float) field in DocType 'Item Quality Inspection Parameter' Label of the max_value (Float) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Maximum Value
eo_UY: crwdns135528:0crwdne135528:0

en: Maximum discount for Item {0} is {1}%
eo_UY: crwdns76222:0{0}crwdnd76222:0{1}crwdne76222:0

en: Maximum quantity scanned for item {0}.
eo_UY: crwdns76224:0{0}crwdne76224:0

note: Description of the 'Max Sample Quantity' (Int) field in DocType 'Item'
en: Maximum sample quantity that can be retained
eo_UY: crwdns135530:0crwdne135530:0

note: Label of the utm_medium (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the utm_medium (Link) field in DocType 'POS Profile' Label of the utm_medium (Link) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the utm_medium (Link) field in DocType 'Lead' Label of the utm_medium (Link) field in DocType 'Opportun
en: Medium
eo_UY: crwdns76228:0crwdne76228:0

note: Label of a Card Break in the Quality Workspace
en: Meeting
eo_UY: crwdns76236:0crwdne76236:0

note: Name of a UOM
en: Megacoulomb
eo_UY: crwdns112458:0crwdne112458:0

note: Name of a UOM
en: Megagram/Litre
eo_UY: crwdns112460:0crwdne112460:0

note: Name of a UOM
en: Megahertz
eo_UY: crwdns112462:0crwdne112462:0

note: Name of a UOM
en: Megajoule
eo_UY: crwdns112464:0crwdne112464:0

note: Name of a UOM
en: Megawatt
eo_UY: crwdns112466:0crwdne112466:0

en: Mention Valuation Rate in the Item master.
eo_UY: crwdns76238:0crwdne76238:0

note: Description of the 'Accounts' (Table) field in DocType 'Customer'
en: Mention if non-standard Receivable account
eo_UY: crwdns135532:0crwdne135532:0

note: Description of the 'Accounts' (Table) field in DocType 'Supplier'
en: Mention if non-standard payable account
eo_UY: crwdns135534:0crwdne135534:0

note: Description of the 'Accounts' (Table) field in DocType 'Customer Group' Description of the 'Accounts' (Table) field in DocType 'Supplier Group'
en: Mention if non-standard receivable account applicable
eo_UY: crwdns135536:0crwdne135536:0

en: Menu
eo_UY: crwdns135538:0crwdne135538:0

en: Merge
eo_UY: crwdns76248:0crwdne76248:0

en: Merge Account
eo_UY: crwdns76250:0crwdne76250:0

note: Label of the merge_invoices_based_on (Select) field in DocType 'POS Invoice Merge Log'
en: Merge Invoices Based On
eo_UY: crwdns135540:0crwdne135540:0

en: Merge Progress
eo_UY: crwdns76254:0crwdne76254:0

note: Label of the merge_similar_account_heads (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Merge Similar Account Heads
eo_UY: crwdns135542:0crwdne135542:0

en: Merge taxes from multiple documents
eo_UY: crwdns76258:0crwdne76258:0

en: Merge with Existing Account
eo_UY: crwdns76260:0crwdne76260:0

en: Merge with existing
eo_UY: crwdns76262:0crwdne76262:0

note: Label of the merged (Check) field in DocType 'Ledger Merge Accounts'
en: Merged
eo_UY: crwdns135544:0crwdne135544:0

en: Merging is only possible if following properties are same in both records. Is Group, Root Type, Company and Account Currency
eo_UY: crwdns76266:0crwdne76266:0

en: Merging {0} of {1}
eo_UY: crwdns76268:0{0}crwdnd76268:0{1}crwdne76268:0

note: Label of the message (Text) field in DocType 'Payment Request' Label of the message (Text) field in DocType 'Project' Label of the message (Text) field in DocType 'SMS Center'
en: Message
eo_UY: crwdns111816:0crwdne111816:0

note: Label of the message_examples (HTML) field in DocType 'Payment Gateway Account' Label of the message_examples (HTML) field in DocType 'Payment Request'
en: Message Examples
eo_UY: crwdns135546:0crwdne135546:0

en: Message Sent
eo_UY: crwdns76280:0crwdne76280:0

note: Label of the message_for_supplier (Text Editor) field in DocType 'Request for Quotation'
en: Message for Supplier
eo_UY: crwdns135548:0crwdne135548:0

note: Label of the message_to_show (Data) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: Message to show
eo_UY: crwdns135550:0crwdne135550:0

note: Description of the 'Message' (Text) field in DocType 'Project'
en: Message will be sent to the users to get their status on the Project
eo_UY: crwdns135552:0crwdne135552:0

note: Description of the 'Message' (Text) field in DocType 'SMS Center'
en: Messages greater than 160 characters will be split into multiple messages
eo_UY: crwdns135554:0crwdne135554:0

en: Messaging CRM Campagin
eo_UY: crwdns148802:0crwdne148802:0

en: Meta Data
eo_UY: crwdns111818:0crwdne111818:0

note: Name of a UOM
en: Meter
eo_UY: crwdns112468:0crwdne112468:0

note: Name of a UOM
en: Meter Of Water
eo_UY: crwdns112470:0crwdne112470:0

note: Name of a UOM
en: Meter/Second
eo_UY: crwdns112472:0crwdne112472:0

note: Name of a UOM
en: Microbar
eo_UY: crwdns112474:0crwdne112474:0

note: Name of a UOM
en: Microgram
eo_UY: crwdns112476:0crwdne112476:0

note: Name of a UOM
en: Microgram/Litre
eo_UY: crwdns112478:0crwdne112478:0

note: Name of a UOM
en: Micrometer
eo_UY: crwdns112480:0crwdne112480:0

note: Name of a UOM
en: Microsecond
eo_UY: crwdns112482:0crwdne112482:0

en: Middle Income
eo_UY: crwdns76290:0crwdne76290:0

note: Label of the middle_name (Data) field in DocType 'Lead' Label of the middle_name (Data) field in DocType 'Employee'
en: Middle Name
eo_UY: crwdns135556:0crwdne135556:0

note: Name of a UOM
en: Mile
eo_UY: crwdns112484:0crwdne112484:0

note: Name of a UOM
en: Mile (Nautical)
eo_UY: crwdns112486:0crwdne112486:0

note: Name of a UOM
en: Mile/Hour
eo_UY: crwdns112488:0crwdne112488:0

note: Name of a UOM
en: Mile/Minute
eo_UY: crwdns112490:0crwdne112490:0

note: Name of a UOM
en: Mile/Second
eo_UY: crwdns112492:0crwdne112492:0

note: Name of a UOM
en: Milibar
eo_UY: crwdns112494:0crwdne112494:0

note: Name of a UOM
en: Milliampere
eo_UY: crwdns112496:0crwdne112496:0

note: Name of a UOM
en: Millicoulomb
eo_UY: crwdns112498:0crwdne112498:0

note: Name of a UOM
en: Milligram
eo_UY: crwdns112500:0crwdne112500:0

note: Name of a UOM
en: Milligram/Cubic Centimeter
eo_UY: crwdns112502:0crwdne112502:0

note: Name of a UOM
en: Milligram/Cubic Meter
eo_UY: crwdns112504:0crwdne112504:0

note: Name of a UOM
en: Milligram/Cubic Millimeter
eo_UY: crwdns112506:0crwdne112506:0

note: Name of a UOM
en: Milligram/Litre
eo_UY: crwdns112508:0crwdne112508:0

note: Name of a UOM
en: Millihertz
eo_UY: crwdns112510:0crwdne112510:0

note: Name of a UOM
en: Millilitre
eo_UY: crwdns112512:0crwdne112512:0

note: Name of a UOM
en: Millimeter
eo_UY: crwdns112514:0crwdne112514:0

note: Name of a UOM
en: Millimeter Of Mercury
eo_UY: crwdns112516:0crwdne112516:0

note: Name of a UOM
en: Millimeter Of Water
eo_UY: crwdns112518:0crwdne112518:0

note: Name of a UOM
en: Millisecond
eo_UY: crwdns112520:0crwdne112520:0

note: Label of the min_amount (Currency) field in DocType 'Promotional Scheme Price Discount' Product Discount'
en: Min Amount
eo_UY: crwdns135558:0crwdne135558:0

note: Label of the min_amt (Currency) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Min Amt
eo_UY: crwdns135560:0crwdne135560:0

en: Min Amt can not be greater than Max Amt
eo_UY: crwdns76302:0crwdne76302:0

note: Label of the min_grade (Percent) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Standing' Standing'
en: Min Grade
eo_UY: crwdns135562:0crwdne135562:0

note: Label of the min_order_qty (Float) field in DocType 'Material Request Item'
en: Min Order Qty
eo_UY: crwdns135564:0crwdne135564:0

note: Label of the min_qty (Float) field in DocType 'Promotional Scheme Price Discount' Label of the min_qty (Float) field in DocType 'Promotional Scheme Product
en: Min Qty
eo_UY: crwdns135566:0crwdne135566:0

note: Label of the min_qty (Float) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Min Qty (As Per Stock UOM)
eo_UY: crwdns135568:0crwdne135568:0

en: Min Qty can not be greater than Max Qty
eo_UY: crwdns76316:0crwdne76316:0

en: Min Qty should be greater than Recurse Over Qty
eo_UY: crwdns76318:0crwdne76318:0

note: Label of the minimum_invoice_amount (Currency) field in DocType 'Payment Reconciliation'
en: Minimum Invoice Amount
eo_UY: crwdns135570:0crwdne135570:0

en: Minimum Lead Age (Days)
eo_UY: crwdns76322:0crwdne76322:0

note: Label of the minimum_net_rate (Float) field in DocType 'Item Tax'
en: Minimum Net Rate
eo_UY: crwdns135572:0crwdne135572:0

note: Label of the min_order_qty (Float) field in DocType 'Item'
en: Minimum Order Qty
eo_UY: crwdns135574:0crwdne135574:0

note: Label of the min_order_qty (Float) field in DocType 'Material Request Plan Item'
en: Minimum Order Quantity
eo_UY: crwdns135576:0crwdne135576:0

note: Label of the minimum_payment_amount (Currency) field in DocType 'Payment Reconciliation'
en: Minimum Payment Amount
eo_UY: crwdns135578:0crwdne135578:0

en: Minimum Qty
eo_UY: crwdns76332:0crwdne76332:0

note: Label of the min_spent (Currency) field in DocType 'Loyalty Program Collection'
en: Minimum Total Spent
eo_UY: crwdns135580:0crwdne135580:0

note: Label of the min_value (Float) field in DocType 'Item Quality Inspection Parameter' Label of the min_value (Float) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Minimum Value
eo_UY: crwdns135582:0crwdne135582:0

note: Description of the 'Minimum Order Qty' (Float) field in DocType 'Item'
en: Minimum quantity should be as per Stock UOM
eo_UY: crwdns135584:0crwdne135584:0

note: Label of the minute (Text Editor) field in DocType 'Quality Meeting Minutes' Name of a UOM
en: Minute
eo_UY: crwdns112522:0crwdne112522:0

note: Label of the minutes (Table) field in DocType 'Quality Meeting'
en: Minutes
eo_UY: crwdns135586:0crwdne135586:0

en: Miscellaneous Expenses
eo_UY: crwdns76346:0crwdne76346:0

en: Mismatch
eo_UY: crwdns76348:0crwdne76348:0

en: Missing
eo_UY: crwdns76350:0crwdne76350:0

en: Missing Account
eo_UY: crwdns76352:0crwdne76352:0

en: Missing Asset
eo_UY: crwdns76354:0crwdne76354:0

en: Missing Cost Center
eo_UY: crwdns76356:0crwdne76356:0

en: Missing Default in Company
eo_UY: crwdns151906:0crwdne151906:0

en: Missing Finance Book
eo_UY: crwdns76358:0crwdne76358:0

en: Missing Finished Good
eo_UY: crwdns76360:0crwdne76360:0

en: Missing Formula
eo_UY: crwdns76362:0crwdne76362:0

en: Missing Items
eo_UY: crwdns76364:0crwdne76364:0

en: Missing Payments App
eo_UY: crwdns76366:0crwdne76366:0

en: Missing Serial No Bundle
eo_UY: crwdns76368:0crwdne76368:0

en: Missing Values Required
eo_UY: crwdns76370:0crwdne76370:0

en: Missing email template for dispatch. Please set one in Delivery Settings.
eo_UY: crwdns76374:0crwdne76374:0

en: Missing value
eo_UY: crwdns76376:0crwdne76376:0

note: Label of the mixed_conditions (Check) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the mixed_conditions (Check) field in DocType 'Promotional Scheme'
en: Mixed Conditions
eo_UY: crwdns135588:0crwdne135588:0

note: Label of the cell_number (Data) field in DocType 'Employee'
en: Mobile
eo_UY: crwdns76382:0crwdne76382:0

note: Label of the contact_mobile (Small Text) field in DocType 'Dunning' Label of the contact_mobile (Data) field in DocType 'POS Invoice' Label of the contact_mobile (Small Text) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the contact_mobile (Small Text) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the mo
en: Mobile No
eo_UY: crwdns135590:0crwdne135590:0

en: Mobile Number
eo_UY: crwdns76424:0crwdne76424:0

en: Mode Of Payment
eo_UY: crwdns76426:0crwdne76426:0

note: Label of the mode_of_payment (Link) field in DocType 'Cashier Closing Payments' Label of the mode_of_payment (Link) field in DocType 'Journal Entry' Name of a DocType Label of the mode_of_payment (Data) field in DocType 'Mode of Payment' Label of the mode_of_payment (Link) field in DocType 'Overdue 
en: Mode of Payment
eo_UY: crwdns76428:0crwdne76428:0

note: Name of a DocType
en: Mode of Payment Account
eo_UY: crwdns76460:0crwdne76460:0

en: Mode of Payments
eo_UY: crwdns76462:0crwdne76462:0

note: Label of the model (Data) field in DocType 'Vehicle'
en: Model
eo_UY: crwdns135592:0crwdne135592:0

note: Label of the section_break_11 (Section Break) field in DocType 'POS Closing Entry'
en: Modes of Payment
eo_UY: crwdns135594:0crwdne135594:0

en: Modified By
eo_UY: crwdns76468:0crwdne76468:0

en: Modified On
eo_UY: crwdns76470:0crwdne76470:0

note: Label of a Card Break in the Settings Workspace
en: Module Settings
eo_UY: crwdns76472:0crwdne76472:0

note: Option for the 'Day of Week' (Select) field in DocType 'Communication Medium Timeslot' Option for the 'Day Of Week' (Select) field in DocType 'Appointment Booking Slots' Option for the 'Day Of Week' (Select) field in DocType 'Availability Of Option for the 'Day to Send' (Select) field in DocType 'Pr
en: Monday
eo_UY: crwdns135596:0crwdne135596:0

note: Label of the monitor_progress (Section Break) field in DocType 'Project'
en: Monitor Progress
eo_UY: crwdns135598:0crwdne135598:0

note: Label of the monitor_for_last_x_days (Int) field in DocType 'Ledger Health Monitor'
en: Monitor for Last 'X' days
eo_UY: crwdns135600:0crwdne135600:0

note: Label of the frequency (Select) field in DocType 'Quality Goal'
en: Monitoring Frequency
eo_UY: crwdns135602:0crwdne135602:0

note: Label of the month (Data) field in DocType 'Monthly Distribution Percentage' Option for the 'Billing Interval' (Select) field in DocType 'Subscription Plan'
en: Month
eo_UY: crwdns76496:0crwdne76496:0

note: Option for the 'Due Date Based On' (Select) field in DocType 'Payment Term' Option for the 'Discount Validity Based On' (Select) field in DocType 'Payment Term' Option for the 'Due Date Based On' (Select) field in DocType 'Payment Terms Template Detail' 'Payment Terms Template Detail'
en: Month(s) after the end of the invoice month
eo_UY: crwdns135604:0crwdne135604:0

note: Option for the 'Frequency' (Select) field in DocType 'Process Statement Of Accounts' Option for the 'Periodicity' (Select) field in DocType 'Asset Maintenance Task' Option for the 'Periodicity' (Select) field in DocType 'Maintenance Schedule Item' Option for the 'Monitoring Frequency' (Select) field
en: Monthly
eo_UY: crwdns76506:0crwdne76506:0

en: Monthly Completed Work Orders
eo_UY: crwdns76520:0crwdne76520:0

note: Label of the monthly_distribution (Link) field in DocType 'Budget' Name of a DocType Label of a Link in the Accounting Workspace
en: Monthly Distribution
eo_UY: crwdns76522:0crwdne76522:0

note: Name of a DocType
en: Monthly Distribution Percentage
eo_UY: crwdns76528:0crwdne76528:0

note: Label of the percentages (Table) field in DocType 'Monthly Distribution'
en: Monthly Distribution Percentages
eo_UY: crwdns135606:0crwdne135606:0

en: Monthly Quality Inspections
eo_UY: crwdns76532:0crwdne76532:0

note: Option for the 'Subscription Price Based On' (Select) field in DocType 'Subscription Plan'
en: Monthly Rate
eo_UY: crwdns135608:0crwdne135608:0

note: Label of the monthly_sales_target (Currency) field in DocType 'Company'
en: Monthly Sales Target
eo_UY: crwdns135610:0crwdne135610:0

en: Monthly Total Work Orders
eo_UY: crwdns76538:0crwdne76538:0

note: Option for the 'Book Deferred Entries Based On' (Select) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Months
eo_UY: crwdns135612:0crwdne135612:0

note: Label of the more_info_section (Section Break) field in DocType 'GL Entry' Label of the more_info_tab (Tab Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the more_info_tab (Tab Break) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the more_info_tab (Tab Break) field in DocType 'Purchase Order' Label
en: More Info
eo_UY: crwdns135614:0crwdne135614:0

note: Label of the addtional_info (Section Break) field in DocType 'Journal Entry' Label of the section_break_12 (Section Break) field in DocType 'Payment Entry' Label of the more_information (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the more_info_section_break (Section Break) field in DocTy
en: More Information
eo_UY: crwdns135616:0crwdne135616:0

note: Description of the 'Is Short/Long Year' (Check) field in DocType 'Fiscal Year'
en: More/Less than 12 months.
eo_UY: crwdns151690:0crwdne151690:0

en: Motion Picture & Video
eo_UY: crwdns143474:0crwdne143474:0

en: Move
eo_UY: crwdns76608:0crwdne76608:0

en: Move Item
eo_UY: crwdns76610:0crwdne76610:0

en: Move Stock
eo_UY: crwdns111820:0crwdne111820:0

en: Move to Cart
eo_UY: crwdns76612:0crwdne76612:0

en: Movement
eo_UY: crwdns76614:0crwdne76614:0

note: Option for the 'Valuation Method' (Select) field in DocType 'Item' Option for the 'Default Valuation Method' (Select) field in DocType 'Stock Settings'
en: Moving Average
eo_UY: crwdns135618:0crwdne135618:0

en: Moving up in tree ...
eo_UY: crwdns76620:0crwdne76620:0

note: Label of the multi_currency (Check) field in DocType 'Journal Entry' Label of the multi_currency (Check) field in DocType 'Journal Entry Template' Label of a Card Break in the Accounting Workspace
en: Multi Currency
eo_UY: crwdns76622:0crwdne76622:0

en: Multi-level BOM Creator
eo_UY: crwdns76628:0crwdne76628:0

en: Multiple Loyalty Programs found for Customer {}. Please select manually.
eo_UY: crwdns76630:0crwdne76630:0

en: Multiple Price Rules exists with same criteria, please resolve conflict by assigning priority. Price Rules: {0}
eo_UY: crwdns76632:0{0}crwdne76632:0

note: Option for the 'Loyalty Program Type' (Select) field in DocType 'Loyalty Program'
en: Multiple Tier Program
eo_UY: crwdns135620:0crwdne135620:0

en: Multiple Variants
eo_UY: crwdns76636:0crwdne76636:0

en: Multiple Warehouse Accounts
eo_UY: crwdns76638:0crwdne76638:0

en: Multiple fiscal years exist for the date {0}. Please set company in Fiscal Year
eo_UY: crwdns76640:0{0}crwdne76640:0

en: Multiple items cannot be marked as finished item
eo_UY: crwdns76642:0crwdne76642:0

en: Music
eo_UY: crwdns143476:0crwdne143476:0

note: Label of the must_be_whole_number (Check) field in DocType 'UOM'
en: Must be Whole Number
eo_UY: crwdns76644:0crwdne76644:0

note: Description of the 'Import from Google Sheets' (Data) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Must be a publicly accessible Google Sheets URL and adding Bank Account column is necessary for importing via Google Sheets
eo_UY: crwdns135622:0crwdne135622:0

note: Label of the mute_email (Check) field in DocType 'Payment Request'
en: Mute Email
eo_UY: crwdns135624:0crwdne135624:0

note: Option for the 'Fulfilment Status' (Select) field in DocType 'Contract'
en: N/A
eo_UY: crwdns135626:0crwdne135626:0

note: Label of the finance_book_name (Data) field in DocType 'Finance Book' Label of the reference_name (Dynamic Link) field in DocType 'Payment Entry Reference' Label of the reference_name (Dynamic Link) field in DocType 'Payment Order Label of the transaction_name (Dynamic Link) field in DocType 'Bulk T
en: Name
eo_UY: crwdns76654:0crwdne76654:0

note: Label of the name_and_employee_id (Section Break) field in DocType 'Sales Person'
en: Name and Employee ID
eo_UY: crwdns135628:0crwdne135628:0

note: Label of the name_of_beneficiary (Data) field in DocType 'Bank Guarantee'
en: Name of Beneficiary
eo_UY: crwdns135630:0crwdne135630:0

en: Name of new Account. Note: Please don't create accounts for Customers and Suppliers
eo_UY: crwdns76674:0crwdne76674:0

note: Description of the 'Distribution Name' (Data) field in DocType 'Monthly Distribution'
en: Name of the Monthly Distribution
eo_UY: crwdns135632:0crwdne135632:0

note: Label of the named_place (Data) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the named_place (Data) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the named_place (Data) field in DocType 'Purchase Order' Label of the named_place (Data) field in DocType 'Request for Quotation' Label of the named_place (Da
en: Named Place
eo_UY: crwdns135634:0crwdne135634:0

note: Label of the naming_series (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the naming_series (Select) field in DocType 'Asset Depreciation Schedule' Label of the naming_series (Select) field in DocType 'Asset Shift Allocation' Option for the 'Supplier Naming By' (Select) field in DocType 'Buying S
en: Naming Series
eo_UY: crwdns135636:0crwdne135636:0

note: Label of the naming_series_prefix (Data) field in DocType 'Stock Settings'
en: Naming Series Prefix
eo_UY: crwdns135638:0crwdne135638:0

note: Label of the supplier_and_price_defaults_section (Tab Break) field in DocType 'Buying Settings'
en: Naming Series and Price Defaults
eo_UY: crwdns135640:0crwdne135640:0

note: Name of a UOM
en: Nanocoulomb
eo_UY: crwdns112524:0crwdne112524:0

note: Name of a UOM
en: Nanogram/Litre
eo_UY: crwdns112526:0crwdne112526:0

note: Name of a UOM
en: Nanohertz
eo_UY: crwdns112528:0crwdne112528:0

note: Name of a UOM
en: Nanometer
eo_UY: crwdns112530:0crwdne112530:0

note: Name of a UOM
en: Nanosecond
eo_UY: crwdns112532:0crwdne112532:0

note: Option for the 'Fuel Type' (Select) field in DocType 'Vehicle'
en: Natural Gas
eo_UY: crwdns135642:0crwdne135642:0

en: Needs Analysis
eo_UY: crwdns76732:0crwdne76732:0

en: Negative Quantity is not allowed
eo_UY: crwdns76734:0crwdne76734:0

en: Negative Valuation Rate is not allowed
eo_UY: crwdns76736:0crwdne76736:0

en: Negotiation/Review
eo_UY: crwdns76738:0crwdne76738:0

note: Label of the net_amount (Currency) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Label of the net_amount (Float) field in DocType 'Cashier Closing' Label of the net_amount (Currency) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the net_amount (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label 
en: Net Amount
eo_UY: crwdns135644:0crwdne135644:0

note: Label of the base_net_amount (Currency) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Label of the base_net_amount (Currency) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the base_net_amount (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the base_net_amount (Currency) field in DocType '
en: Net Amount (Company Currency)
eo_UY: crwdns135646:0crwdne135646:0

en: Net Asset value as on
eo_UY: crwdns76778:0crwdne76778:0

en: Net Cash from Financing
eo_UY: crwdns76780:0crwdne76780:0

en: Net Cash from Investing
eo_UY: crwdns76782:0crwdne76782:0

en: Net Cash from Operations
eo_UY: crwdns76784:0crwdne76784:0

en: Net Change in Accounts Payable
eo_UY: crwdns76786:0crwdne76786:0

en: Net Change in Accounts Receivable
eo_UY: crwdns76788:0crwdne76788:0

en: Net Change in Cash
eo_UY: crwdns76790:0crwdne76790:0

en: Net Change in Equity
eo_UY: crwdns76792:0crwdne76792:0

en: Net Change in Fixed Asset
eo_UY: crwdns76794:0crwdne76794:0

en: Net Change in Inventory
eo_UY: crwdns76796:0crwdne76796:0

note: Label of the hour_rate (Currency) field in DocType 'Workstation' Label of the hour_rate (Currency) field in DocType 'Workstation Type'
en: Net Hour Rate
eo_UY: crwdns135648:0crwdne135648:0

en: Net Profit
eo_UY: crwdns76802:0crwdne76802:0

en: Net Profit/Loss
eo_UY: crwdns76804:0crwdne76804:0

note: Label of the net_rate (Currency) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the net_rate (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the net_rate (Currency) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the net_rate (Currency) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of the n
en: Net Rate
eo_UY: crwdns135650:0crwdne135650:0

note: Label of the base_net_rate (Currency) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the base_net_rate (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the base_net_rate (Currency) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the base_net_rate (Currency) field in DocType 'Purchase Order 
en: Net Rate (Company Currency)
eo_UY: crwdns135652:0crwdne135652:0

note: Label of the net_total (Currency) field in DocType 'POS Closing Entry' Label of the net_total (Currency) field in DocType 'POS Invoice' Option for the 'Apply Additional Discount On' (Select) field in DocType 'POS Invoice' Option for the 'Apply Discount On' (Select) field in DocType 'POS Profile' Opt
en: Net Total
eo_UY: crwdns76842:0crwdne76842:0

note: Label of the base_net_total (Currency) field in DocType 'POS Invoice' Label of the base_net_total (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the base_net_total (Currency) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the base_net_total (Currency) field in DocType 'Purchase Order' Label of t
en: Net Total (Company Currency)
eo_UY: crwdns135654:0crwdne135654:0

note: Option for the 'Calculate Based On' (Select) field in DocType 'Shipping Rule' Label of the net_weight_pkg (Float) field in DocType 'Packing Slip' Label of the net_weight (Float) field in DocType 'Packing Slip Item'
en: Net Weight
eo_UY: crwdns135656:0crwdne135656:0

note: Label of the net_weight_uom (Link) field in DocType 'Packing Slip'
en: Net Weight UOM
eo_UY: crwdns135658:0crwdne135658:0

en: Net total calculation precision loss
eo_UY: crwdns76898:0crwdne76898:0

en: New
eo_UY: crwdns76900:0crwdne76900:0

en: New Account Name
eo_UY: crwdns76902:0crwdne76902:0

note: Label of the new_asset_value (Currency) field in DocType 'Asset Value Adjustment'
en: New Asset Value
eo_UY: crwdns135660:0crwdne135660:0

en: New Assets (This Year)
eo_UY: crwdns76906:0crwdne76906:0

note: Label of the new_bom (Link) field in DocType 'BOM Update Log' Label of the new_bom (Link) field in DocType 'BOM Update Tool'
en: New BOM
eo_UY: crwdns76908:0crwdne76908:0

note: Label of the new_balance_in_account_currency (Currency) field in DocType 'Exchange Rate Revaluation Account'
en: New Balance In Account Currency
eo_UY: crwdns135662:0crwdne135662:0

note: Label of the new_balance_in_base_currency (Currency) field in DocType 'Exchange Rate Revaluation Account'
en: New Balance In Base Currency
eo_UY: crwdns135664:0crwdne135664:0

en: New Batch ID (Optional)
eo_UY: crwdns76918:0crwdne76918:0

en: New Batch Qty
eo_UY: crwdns76920:0crwdne76920:0

en: New Company
eo_UY: crwdns76922:0crwdne76922:0

en: New Cost Center Name
eo_UY: crwdns76924:0crwdne76924:0

en: New Customer Revenue
eo_UY: crwdns76926:0crwdne76926:0

en: New Customers
eo_UY: crwdns76928:0crwdne76928:0

en: New Department
eo_UY: crwdns76930:0crwdne76930:0

en: New Employee
eo_UY: crwdns76932:0crwdne76932:0

en: New Event
eo_UY: crwdns76934:0crwdne76934:0

note: Label of the new_exchange_rate (Float) field in DocType 'Exchange Rate Revaluation Account'
en: New Exchange Rate
eo_UY: crwdns135666:0crwdne135666:0

note: Label of the expenses_booked (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: New Expenses
eo_UY: crwdns135668:0crwdne135668:0

note: Label of the income (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: New Income
eo_UY: crwdns135670:0crwdne135670:0

en: New Location
eo_UY: crwdns76942:0crwdne76942:0

en: New Note
eo_UY: crwdns111822:0crwdne111822:0

note: Label of the purchase_invoice (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: New Purchase Invoice
eo_UY: crwdns135672:0crwdne135672:0

note: Label of the purchase_order (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: New Purchase Orders
eo_UY: crwdns135674:0crwdne135674:0

en: New Quality Procedure
eo_UY: crwdns76948:0crwdne76948:0

note: Label of the new_quotations (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: New Quotations
eo_UY: crwdns135676:0crwdne135676:0

note: Label of the sales_invoice (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: New Sales Invoice
eo_UY: crwdns135678:0crwdne135678:0

note: Label of the sales_order (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: New Sales Orders
eo_UY: crwdns135680:0crwdne135680:0

en: New Sales Person Name
eo_UY: crwdns76956:0crwdne76956:0

en: New Serial No cannot have Warehouse. Warehouse must be set by Stock Entry or Purchase Receipt
eo_UY: crwdns76958:0crwdne76958:0

en: New Task
eo_UY: crwdns76960:0crwdne76960:0

en: New Version
eo_UY: crwdns76962:0crwdne76962:0

en: New Warehouse Name
eo_UY: crwdns76964:0crwdne76964:0

note: Label of the new_workplace (Data) field in DocType 'Employee'
en: New Workplace
eo_UY: crwdns135682:0crwdne135682:0

en: New credit limit is less than current outstanding amount for the customer. Credit limit has to be atleast {0}
eo_UY: crwdns76968:0{0}crwdne76968:0

en: New fiscal year created :-
eo_UY: crwdns111824:0crwdne111824:0

note: Description of the 'Generate New Invoices Past Due Date' (Check) field in DocType 'Subscription'
en: New invoices will be generated as per schedule even if current invoices are unpaid or past due date
eo_UY: crwdns135684:0crwdne135684:0

en: New release date should be in the future
eo_UY: crwdns76972:0crwdne76972:0

en: New task
eo_UY: crwdns76974:0crwdne76974:0

en: New {0} pricing rules are created
eo_UY: crwdns76976:0{0}crwdne76976:0

note: Label of a Link in the CRM Workspace Label of a Link in the Settings Workspace
en: Newsletter
eo_UY: crwdns143190:0crwdne143190:0

en: Newspaper Publishers
eo_UY: crwdns143478:0crwdne143478:0

note: Name of a UOM
en: Newton
eo_UY: crwdns112534:0crwdne112534:0

en: Next
eo_UY: crwdns76980:0crwdne76980:0

note: Label of the next_depreciation_date (Date) field in DocType 'Asset'
en: Next Depreciation Date
eo_UY: crwdns135686:0crwdne135686:0

note: Label of the next_due_date (Date) field in DocType 'Asset Maintenance Task'
en: Next Due Date
eo_UY: crwdns135688:0crwdne135688:0

note: Label of the next_send (Data) field in DocType 'Email Digest'
en: Next email will be sent on:
eo_UY: crwdns135690:0crwdne135690:0

note: Option for the 'Frozen' (Select) field in DocType 'Account' Option for the 'Is Opening' (Select) field in DocType 'GL Entry' Option for the 'Is Advance' (Select) field in DocType 'GL Entry' Option for the 'Is Opening' (Select) field in DocType 'Journal Entry' Option for the 'Is Advance' (Select) fie
en: No
eo_UY: crwdns76988:0crwdne76988:0

en: No Account matched these filters: {}
eo_UY: crwdns77020:0crwdne77020:0

en: No Action
eo_UY: crwdns77022:0crwdne77022:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Call Log'
en: No Answer
eo_UY: crwdns135692:0crwdne135692:0

en: No Customer found for Inter Company Transactions which represents company {0}
eo_UY: crwdns77026:0{0}crwdne77026:0

en: No Customers found with selected options.
eo_UY: crwdns77028:0crwdne77028:0

en: No Data
eo_UY: crwdns77030:0crwdne77030:0

en: No Delivery Note selected for Customer {}
eo_UY: crwdns77032:0crwdne77032:0

en: No Item with Barcode {0}
eo_UY: crwdns77034:0{0}crwdne77034:0

en: No Item with Serial No {0}
eo_UY: crwdns77036:0{0}crwdne77036:0

en: No Items selected for transfer.
eo_UY: crwdns77038:0crwdne77038:0

en: No Items with Bill of Materials to Manufacture
eo_UY: crwdns77040:0crwdne77040:0

en: No Items with Bill of Materials.
eo_UY: crwdns77042:0crwdne77042:0

en: No Matching Bank Transactions Found
eo_UY: crwdns111826:0crwdne111826:0

en: No Notes
eo_UY: crwdns111828:0crwdne111828:0

en: No Outstanding Invoices found for this party
eo_UY: crwdns77044:0crwdne77044:0

en: No POS Profile found. Please create a New POS Profile first
eo_UY: crwdns77046:0crwdne77046:0

en: No Permission
eo_UY: crwdns77048:0crwdne77048:0

en: No Records for these settings.
eo_UY: crwdns77050:0crwdne77050:0

en: No Remarks
eo_UY: crwdns77052:0crwdne77052:0

en: No Serial / Batches are available for return
eo_UY: crwdns135694:0crwdne135694:0

en: No Stock Available Currently
eo_UY: crwdns77054:0crwdne77054:0

en: No Summary
eo_UY: crwdns111830:0crwdne111830:0

en: No Supplier found for Inter Company Transactions which represents company {0}
eo_UY: crwdns77056:0{0}crwdne77056:0

en: No Tax Withholding data found for the current posting date.
eo_UY: crwdns77058:0crwdne77058:0

en: No Terms
eo_UY: crwdns77060:0crwdne77060:0

en: No Unreconciled Invoices and Payments found for this party and account
eo_UY: crwdns77062:0crwdne77062:0

en: No Unreconciled Payments found for this party
eo_UY: crwdns77064:0crwdne77064:0

en: No Work Orders were created
eo_UY: crwdns77066:0crwdne77066:0

en: No accounting entries for the following warehouses
eo_UY: crwdns77068:0crwdne77068:0

en: No active BOM found for item {0}. Delivery by Serial No cannot be ensured
eo_UY: crwdns77070:0{0}crwdne77070:0

en: No additional fields available
eo_UY: crwdns77072:0crwdne77072:0

en: No billing email found for customer: {0}
eo_UY: crwdns77074:0{0}crwdne77074:0

en: No contacts with email IDs found.
eo_UY: crwdns77076:0crwdne77076:0

en: No data for this period
eo_UY: crwdns77078:0crwdne77078:0

en: No data found. Seems like you uploaded a blank file
eo_UY: crwdns77080:0crwdne77080:0

en: No data to export
eo_UY: crwdns77082:0crwdne77082:0

en: No description given
eo_UY: crwdns77084:0crwdne77084:0

en: No employee was scheduled for call popup
eo_UY: crwdns77086:0crwdne77086:0

en: No failed logs
eo_UY: crwdns111832:0crwdne111832:0

en: No item available for transfer.
eo_UY: crwdns77090:0crwdne77090:0

en: No items are available in sales orders {0} for production
eo_UY: crwdns77092:0{0}crwdne77092:0

en: No items are available in the sales order {0} for production
eo_UY: crwdns77094:0{0}crwdne77094:0

en: No items found. Scan barcode again.
eo_UY: crwdns77096:0crwdne77096:0

en: No items in cart
eo_UY: crwdns111834:0crwdne111834:0

en: No items to be received are overdue
eo_UY: crwdns77098:0crwdne77098:0

en: No matches occurred via auto reconciliation
eo_UY: crwdns77100:0crwdne77100:0

en: No material request created
eo_UY: crwdns77102:0crwdne77102:0

en: No more children on Left
eo_UY: crwdns77104:0crwdne77104:0

en: No more children on Right
eo_UY: crwdns77106:0crwdne77106:0

note: Label of the no_of_docs (Int) field in DocType 'Transaction Deletion Record Details'
en: No of Docs
eo_UY: crwdns135696:0crwdne135696:0

note: Label of the no_of_employees (Select) field in DocType 'Lead' Label of the no_of_employees (Select) field in DocType 'Opportunity'
en: No of Employees
eo_UY: crwdns135698:0crwdne135698:0

en: No of Interactions
eo_UY: crwdns77112:0crwdne77112:0

note: Label of the no_of_months_exp (Int) field in DocType 'Item'
en: No of Months (Expense)
eo_UY: crwdns135700:0crwdne135700:0

note: Label of the no_of_months (Int) field in DocType 'Item'
en: No of Months (Revenue)
eo_UY: crwdns135702:0crwdne135702:0

note: Label of the no_of_shares (Int) field in DocType 'Share Balance' Label of the no_of_shares (Int) field in DocType 'Share Transfer'
en: No of Shares
eo_UY: crwdns77118:0crwdne77118:0

note: Label of the no_of_visits (Int) field in DocType 'Maintenance Schedule Item'
en: No of Visits
eo_UY: crwdns135704:0crwdne135704:0

en: No open event
eo_UY: crwdns111838:0crwdne111838:0

en: No open task
eo_UY: crwdns111840:0crwdne111840:0

en: No outstanding invoices found
eo_UY: crwdns77126:0crwdne77126:0

en: No outstanding invoices require exchange rate revaluation
eo_UY: crwdns77128:0crwdne77128:0

en: No outstanding {0} found for the {1} {2} which qualify the filters you have specified.
eo_UY: crwdns77130:0{0}crwdnd77130:0{1}crwdnd77130:0{2}crwdne77130:0

en: No pending Material Requests found to link for the given items.
eo_UY: crwdns77132:0crwdne77132:0

en: No primary email found for customer: {0}
eo_UY: crwdns77134:0{0}crwdne77134:0

en: No products found.
eo_UY: crwdns77136:0crwdne77136:0

en: No recent transactions found
eo_UY: crwdns151908:0crwdne151908:0

en: No record found
eo_UY: crwdns77138:0crwdne77138:0

en: No records found in Allocation table
eo_UY: crwdns77140:0crwdne77140:0

en: No records found in the Invoices table
eo_UY: crwdns77142:0crwdne77142:0

en: No records found in the Payments table
eo_UY: crwdns77144:0crwdne77144:0

note: Description of the 'Stock Frozen Up To' (Date) field in DocType 'Stock Settings'
en: No stock transactions can be created or modified before this date.
eo_UY: crwdns135706:0crwdne135706:0

en: No values
eo_UY: crwdns77150:0crwdne77150:0

en: No {0} Accounts found for this company.
eo_UY: crwdns77152:0{0}crwdne77152:0

en: No {0} found for Inter Company Transactions.
eo_UY: crwdns77154:0{0}crwdne77154:0

en: No.
eo_UY: crwdns77156:0crwdne77156:0

note: Label of the no_of_employees (Select) field in DocType 'Prospect'
en: No. of Employees
eo_UY: crwdns135708:0crwdne135708:0

en: No. of parallel job cards which can be allowed on this workstation. Example: 2 would mean this workstation can process production for two Work Orders at a time.
eo_UY: crwdns77160:0crwdne77160:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Quality Workspace Label of a shortcut in the Quality Workspace
en: Non Conformance
eo_UY: crwdns77162:0crwdne77162:0

en: Non Profit
eo_UY: crwdns77168:0crwdne77168:0

en: Non stock items
eo_UY: crwdns77170:0crwdne77170:0

en: Non-Zeros
eo_UY: crwdns135710:0crwdne135710:0

note: Option for the 'Monitoring Frequency' (Select) field in DocType 'Quality Goal'
en: None
eo_UY: crwdns135712:0crwdne135712:0

en: None of the items have any change in quantity or value.
eo_UY: crwdns77174:0crwdne77174:0

note: Name of a UOM
en: Nos
eo_UY: crwdns77176:0crwdne77176:0

en: Not Allowed
eo_UY: crwdns77178:0crwdne77178:0

note: Option for the 'Delivery Status' (Select) field in DocType 'Sales Order' Option for the 'Based On' (Select) field in DocType 'Authorization Rule'
en: Not Applicable
eo_UY: crwdns135714:0crwdne135714:0

en: Not Available
eo_UY: crwdns77184:0crwdne77184:0

note: Option for the 'Billing Status' (Select) field in DocType 'Sales Order'
en: Not Billed
eo_UY: crwdns135716:0crwdne135716:0

note: Option for the 'Delivery Status' (Select) field in DocType 'Sales Order'
en: Not Delivered
eo_UY: crwdns135718:0crwdne135718:0

note: Option for the 'Advance Payment Status' (Select) field in DocType 'Purchase Order'
en: Not Initiated
eo_UY: crwdns135720:0crwdne135720:0

en: Not Permitted
eo_UY: crwdns77190:0crwdne77190:0

note: Option for the 'Advance Payment Status' (Select) field in DocType 'Sales Order'
en: Not Requested
eo_UY: crwdns135722:0crwdne135722:0

en: Not Specified
eo_UY: crwdns77192:0crwdne77192:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Production Plan' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Work Order' Option for the 'Transfer Status' (Select) field in DocType 'Material Request'
en: Not Started
eo_UY: crwdns77194:0crwdne77194:0

en: Not active
eo_UY: crwdns77202:0crwdne77202:0

en: Not allow to set alternative item for the item {0}
eo_UY: crwdns77204:0{0}crwdne77204:0

en: Not allowed to create accounting dimension for {0}
eo_UY: crwdns77206:0{0}crwdne77206:0

en: Not allowed to update stock transactions older than {0}
eo_UY: crwdns77208:0{0}crwdne77208:0

en: Not authorized since {0} exceeds limits
eo_UY: crwdns104614:0{0}crwdne104614:0

en: Not authorized to edit frozen Account {0}
eo_UY: crwdns77210:0{0}crwdne77210:0

en: Not in Stock
eo_UY: crwdns111842:0crwdne111842:0

en: Not in stock
eo_UY: crwdns77214:0crwdne77214:0

en: Not permitted
eo_UY: crwdns77216:0crwdne77216:0

note: Label of the note (Text Editor) field in DocType 'CRM Note' Label of the note (Text Editor) field in DocType 'Timesheet' Label of the note (Text) field in DocType 'Item Price'
en: Note
eo_UY: crwdns77218:0crwdne77218:0

en: Note: Automatic log deletion only applies to logs of type <i>Update Cost</i>
eo_UY: crwdns77226:0crwdne77226:0

en: Note: Due / Reference Date exceeds allowed customer credit days by {0} day(s)
eo_UY: crwdns77228:0{0}crwdne77228:0

note: Description of the 'Recipients' (Table MultiSelect) field in DocType 'Email Digest'
en: Note: Email will not be sent to disabled users
eo_UY: crwdns135724:0crwdne135724:0

en: Note: Item {0} added multiple times
eo_UY: crwdns77232:0{0}crwdne77232:0

en: Note: Payment Entry will not be created since 'Cash or Bank Account' was not specified
eo_UY: crwdns77234:0crwdne77234:0

en: Note: This Cost Center is a Group. Cannot make accounting entries against groups.
eo_UY: crwdns77236:0crwdne77236:0

en: Note: To merge the items, create a separate Stock Reconciliation for the old item {0}
eo_UY: crwdns77238:0{0}crwdne77238:0

en: Note: {0}
eo_UY: crwdns77240:0{0}crwdne77240:0

note: Label of the notes (Small Text) field in DocType 'Asset Depreciation Schedule' Label of the notes (Text) field in DocType 'Contract Fulfilment Checklist' Label of the notes (Table) field in DocType 'Lead' Label of the notes (Table) field in DocType 'Opportunity' Label of the notes (Table) field in D
en: Notes
eo_UY: crwdns77242:0crwdne77242:0

note: Label of the notes_html (HTML) field in DocType 'Lead' Label of the notes_html (HTML) field in DocType 'Opportunity' Label of the notes_html (HTML) field in DocType 'Prospect'
en: Notes HTML
eo_UY: crwdns135726:0crwdne135726:0

en: Notes:
eo_UY: crwdns77266:0crwdne77266:0

en: Nothing is included in gross
eo_UY: crwdns77268:0crwdne77268:0

en: Nothing more to show.
eo_UY: crwdns77270:0crwdne77270:0

note: Label of the notice_number_of_days (Int) field in DocType 'Employee'
en: Notice (days)
eo_UY: crwdns135728:0crwdne135728:0

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Notification
eo_UY: crwdns143192:0crwdne143192:0

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Notification Settings
eo_UY: crwdns143194:0crwdne143194:0

en: Notify Customers via Email
eo_UY: crwdns77278:0crwdne77278:0

note: Label of the notify_employee (Check) field in DocType 'Supplier Scorecard' Label of the notify_employee (Check) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Standing'
en: Notify Employee
eo_UY: crwdns135730:0crwdne135730:0

note: Label of the notify_employee (Check) field in DocType 'Supplier Scorecard Standing'
en: Notify Other
eo_UY: crwdns135732:0crwdne135732:0

note: Label of the notify_reposting_error_to_role (Link) field in DocType 'Stock Reposting Settings'
en: Notify Reposting Error to Role
eo_UY: crwdns135734:0crwdne135734:0

note: Label of the notify_supplier (Check) field in DocType 'Supplier Scorecard' Label of the notify_supplier (Check) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Standing' Standing'
en: Notify Supplier
eo_UY: crwdns135736:0crwdne135736:0

note: Label of the email_reminders (Check) field in DocType 'Appointment Booking Settings'
en: Notify Via Email
eo_UY: crwdns135738:0crwdne135738:0

note: Label of the reorder_email_notify (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Notify by Email on Creation of Automatic Material Request
eo_UY: crwdns135740:0crwdne135740:0

note: Description of the 'Notify Via Email' (Check) field in DocType 'Appointment Booking Settings'
en: Notify customer and agent via email on the day of the appointment.
eo_UY: crwdns135742:0crwdne135742:0

note: Label of the number_of_agents (Int) field in DocType 'Appointment Booking Settings'
en: Number of Concurrent Appointments
eo_UY: crwdns135744:0crwdne135744:0

note: Label of the number_of_days (Int) field in DocType 'Subscription'
en: Number of Days
eo_UY: crwdns135746:0crwdne135746:0

en: Number of Interaction
eo_UY: crwdns77312:0crwdne77312:0

en: Number of Order
eo_UY: crwdns77314:0crwdne77314:0

note: Description of the 'Grace Period' (Int) field in DocType 'Subscription Settings'
en: Number of days after invoice date has elapsed before canceling subscription or marking subscription as unpaid
eo_UY: crwdns135748:0crwdne135748:0

note: Label of the advance_booking_days (Int) field in DocType 'Appointment Booking Settings'
en: Number of days appointments can be booked in advance
eo_UY: crwdns135750:0crwdne135750:0

note: Description of the 'Days Until Due' (Int) field in DocType 'Subscription'
en: Number of days that the subscriber has to pay invoices generated by this subscription
eo_UY: crwdns135752:0crwdne135752:0

note: Description of the 'Billing Interval Count' (Int) field in DocType 'Subscription Plan'
en: Number of intervals for the interval field e.g if Interval is 'Days' and Billing Interval Count is 3, invoices will be generated every 3 days
eo_UY: crwdns135754:0crwdne135754:0

en: Number of new Account, it will be included in the account name as a prefix
eo_UY: crwdns77326:0crwdne77326:0

en: Number of new Cost Center, it will be included in the cost center name as a prefix
eo_UY: crwdns77328:0crwdne77328:0

note: Label of the numeric (Check) field in DocType 'Item Quality Inspection Parameter' Label of the numeric (Check) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Numeric
eo_UY: crwdns135756:0crwdne135756:0

note: Label of the section_break_14 (Section Break) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Numeric Inspection
eo_UY: crwdns135758:0crwdne135758:0

note: Label of the numeric_values (Check) field in DocType 'Item Attribute' Label of the numeric_values (Check) field in DocType 'Item Variant Attribute'
en: Numeric Values
eo_UY: crwdns135760:0crwdne135760:0

en: Numero has not set in the XML file
eo_UY: crwdns77340:0crwdne77340:0

note: Option for the 'Blood Group' (Select) field in DocType 'Employee'
en: O+
eo_UY: crwdns135762:0crwdne135762:0

note: Option for the 'Blood Group' (Select) field in DocType 'Employee'
en: O-
eo_UY: crwdns135764:0crwdne135764:0

note: Label of the objective (Text) field in DocType 'Quality Goal Objective' Label of the objective (Text) field in DocType 'Quality Review Objective'
en: Objective
eo_UY: crwdns135766:0crwdne135766:0

note: Label of the sb_01 (Section Break) field in DocType 'Quality Goal' Label of the objectives (Table) field in DocType 'Quality Goal'
en: Objectives
eo_UY: crwdns135768:0crwdne135768:0

note: Label of the last_odometer (Int) field in DocType 'Vehicle'
en: Odometer Value (Last)
eo_UY: crwdns135770:0crwdne135770:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Workstation'
en: Off
eo_UY: crwdns135772:0crwdne135772:0

note: Label of the scheduled_confirmation_date (Date) field in DocType 'Employee'
en: Offer Date
eo_UY: crwdns135774:0crwdne135774:0

en: Office Equipment
eo_UY: crwdns104616:0crwdne104616:0

en: Office Maintenance Expenses
eo_UY: crwdns77358:0crwdne77358:0

en: Office Rent
eo_UY: crwdns77360:0crwdne77360:0

note: Label of the offsetting_account (Link) field in DocType 'Accounting Dimension Detail'
en: Offsetting Account
eo_UY: crwdns135776:0crwdne135776:0

en: Offsetting for Accounting Dimension
eo_UY: crwdns77364:0crwdne77364:0

note: Label of the old_parent (Data) field in DocType 'Account' Label of the old_parent (Data) field in DocType 'Location' Label of the old_parent (Data) field in DocType 'Task' Label of the old_parent (Data) field in DocType 'Department' Label of the old_parent (Data) field in DocType 'Employee' Label of
en: Old Parent
eo_UY: crwdns135778:0crwdne135778:0

en: On Converting Opportunity
eo_UY: crwdns77380:0crwdne77380:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Purchase Order' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Job Card' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Sales Order' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Issue'
en: On Hold
eo_UY: crwdns77382:0crwdne77382:0

note: Label of the on_hold_since (Datetime) field in DocType 'Issue'
en: On Hold Since
eo_UY: crwdns135780:0crwdne135780:0

note: Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Purchase Taxes and Charges' Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Sales Taxes and Charges'
en: On Item Quantity
eo_UY: crwdns135782:0crwdne135782:0

note: Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Purchase Taxes and Charges' Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Sales Taxes and Charges'
en: On Net Total
eo_UY: crwdns135784:0crwdne135784:0

note: Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Advance Taxes and Charges'
en: On Paid Amount
eo_UY: crwdns135786:0crwdne135786:0

note: Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Purchase Taxes and Charges' Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Sales Taxes and Charges'
en: On Previous Row Amount
eo_UY: crwdns135788:0crwdne135788:0

note: Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Purchase Taxes and Charges' Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Sales Taxes and Charges'
en: On Previous Row Total
eo_UY: crwdns135790:0crwdne135790:0

en: On Purchase Order Submission
eo_UY: crwdns77416:0crwdne77416:0

en: On Sales Order Submission
eo_UY: crwdns77418:0crwdne77418:0

en: On Task Completion
eo_UY: crwdns77420:0crwdne77420:0

en: On This Date
eo_UY: crwdns127498:0crwdne127498:0

en: On Track
eo_UY: crwdns77422:0crwdne77422:0

note: Description of the 'Enable Immutable Ledger' (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: On enabling this cancellation entries will be posted on the actual cancellation date and reports will consider cancelled entries as well
eo_UY: crwdns135792:0crwdne135792:0

en: On expanding a row in the Items to Manufacture table, you'll see an option to 'Include Exploded Items'. Ticking this includes raw materials of the sub-assembly items in the production process.
eo_UY: crwdns77424:0crwdne77424:0

note: Description of the 'Use Serial / Batch Fields' (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: On submission of the stock transaction, system will auto create the Serial and Batch Bundle based on the Serial No / Batch fields.
eo_UY: crwdns135794:0crwdne135794:0

en: On {0} Creation
eo_UY: crwdns77426:0{0}crwdne77426:0

note: Option for the 'Stop Reason' (Select) field in DocType 'Downtime Entry'
en: On-machine press checks
eo_UY: crwdns135796:0crwdne135796:0

note: Description of the 'Release Date' (Date) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Once set, this invoice will be on hold till the set date
eo_UY: crwdns135798:0crwdne135798:0

en: Once the Work Order is Closed. It can't be resumed.
eo_UY: crwdns77432:0crwdne77432:0

en: One customer can be part of only single Loyalty Program.
eo_UY: crwdns111848:0crwdne111848:0

en: Ongoing Job Cards
eo_UY: crwdns77434:0crwdne77434:0

en: Online Auctions
eo_UY: crwdns143480:0crwdne143480:0

note: Description of the 'Default Advance Account' (Link) field in DocType 'Payment Reconciliation' 'Process Payment Reconciliation' Description of the 'Default Advance Received Account' (Link) field in DocType 'Company' Description of the 'Default Advance Paid Account' (Link) field in DocType 'Company'
en: Only 'Payment Entries' made against this advance account are supported.
eo_UY: crwdns135800:0crwdne135800:0

en: Only CSV and Excel files can be used to for importing data. Please check the file format you are trying to upload
eo_UY: crwdns77436:0crwdne77436:0

note: Label of the tax_on_excess_amount (Check) field in DocType 'Tax Withholding Category'
en: Only Deduct Tax On Excess Amount
eo_UY: crwdns135802:0crwdne135802:0

note: Label of the only_include_allocated_payments (Check) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the only_include_allocated_payments (Check) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Only Include Allocated Payments
eo_UY: crwdns135804:0crwdne135804:0

en: Only Parent can be of type {0}
eo_UY: crwdns77444:0{0}crwdne77444:0

en: Only Value available for Payment Entry
eo_UY: crwdns135806:0crwdne135806:0

en: Only existing assets
eo_UY: crwdns77446:0crwdne77446:0

note: Description of the 'Is Group' (Check) field in DocType 'Customer Group' Description of the 'Is Group' (Check) field in DocType 'Item Group'
en: Only leaf nodes are allowed in transaction
eo_UY: crwdns135808:0crwdne135808:0

en: Only one Subcontracting Order can be created against a Purchase Order, cancel the existing Subcontracting Order to create a new one.
eo_UY: crwdns77452:0crwdne77452:0

en: Only one {0} entry can be created against the Work Order {1}
eo_UY: crwdns111850:0{0}crwdnd111850:0{1}crwdne111850:0

note: Description of the 'Customer Groups' (Table) field in DocType 'POS Profile'
en: Only show Customer of these Customer Groups
eo_UY: crwdns135810:0crwdne135810:0

note: Description of the 'Item Groups' (Table) field in DocType 'POS Profile'
en: Only show Items from these Item Groups
eo_UY: crwdns135812:0crwdne135812:0

note: Description of the 'Rounding Loss Allowance' (Float) field in DocType 'Exchange Rate Revaluation'
en: Only values between [0,1) are allowed. Like {0.00, 0.04, 0.09, ...}
    Ex: If allowance is set at 0.07, accounts that have balance of 0.07 in either of the currencies will be considered as zero balance account
eo_UY: crwdns135814:0crwdne135814:0

en: Only {0} are supported
eo_UY: crwdns77460:0{0}crwdne77460:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'POS Opening Entry' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Appointment' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Lead' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Opportunity' Option for the 'Status' (Select) field in Doc
en: Open
eo_UY: crwdns77462:0crwdne77462:0

note: Label of the open_activities_html (HTML) field in DocType 'Lead' Label of the open_activities_html (HTML) field in DocType 'Opportunity' Label of the open_activities_html (HTML) field in DocType 'Prospect'
en: Open Activities HTML
eo_UY: crwdns135816:0crwdne135816:0

en: Open BOM {0}
eo_UY: crwdns111852:0{0}crwdne111852:0

en: Open Call Log
eo_UY: crwdns111854:0crwdne111854:0

en: Open Contact
eo_UY: crwdns77506:0crwdne77506:0

en: Open Event
eo_UY: crwdns111856:0crwdne111856:0

en: Open Events
eo_UY: crwdns111858:0crwdne111858:0

en: Open Form View
eo_UY: crwdns77508:0crwdne77508:0

note: Label of the issue (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: Open Issues
eo_UY: crwdns135818:0crwdne135818:0

en: Open Issues
eo_UY: crwdns77512:0crwdne77512:0

en: Open Item {0}
eo_UY: crwdns111860:0{0}crwdne111860:0

note: Label of the notifications (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: Open Notifications
eo_UY: crwdns77514:0crwdne77514:0

note: Label of a chart in the Projects Workspace Label of the project (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: Open Projects
eo_UY: crwdns77518:0crwdne77518:0

en: Open Projects
eo_UY: crwdns77522:0crwdne77522:0

note: Label of the pending_quotations (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: Open Quotations
eo_UY: crwdns135820:0crwdne135820:0

en: Open Sales Orders
eo_UY: crwdns77526:0crwdne77526:0

en: Open Task
eo_UY: crwdns111862:0crwdne111862:0

en: Open Tasks
eo_UY: crwdns111864:0crwdne111864:0

note: Label of the todo_list (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: Open To Do
eo_UY: crwdns135822:0crwdne135822:0

en: Open To Do
eo_UY: crwdns77530:0crwdne77530:0

en: Open Work Order {0}
eo_UY: crwdns111866:0{0}crwdne111866:0

note: Name of a report
en: Open Work Orders
eo_UY: crwdns77532:0crwdne77532:0

en: Open a new ticket
eo_UY: crwdns77534:0crwdne77534:0

en: Opening
eo_UY: crwdns77536:0crwdne77536:0

note: Group in POS Profile's connections
en: Opening & Closing
eo_UY: crwdns135824:0crwdne135824:0

en: Opening (Cr)
eo_UY: crwdns77540:0crwdne77540:0

en: Opening (Dr)
eo_UY: crwdns77542:0crwdne77542:0

note: Label of the opening_accumulated_depreciation (Currency) field in DocType 'Asset' 'Asset Depreciation Schedule'
en: Opening Accumulated Depreciation
eo_UY: crwdns77544:0crwdne77544:0

en: Opening Accumulated Depreciation must be less than or equal to {0}
eo_UY: crwdns77550:0{0}crwdne77550:0

note: Label of the opening_amount (Currency) field in DocType 'POS Closing Entry Detail' Label of the opening_amount (Currency) field in DocType 'POS Opening Entry
en: Opening Amount
eo_UY: crwdns135826:0crwdne135826:0

en: Opening Balance
eo_UY: crwdns77556:0crwdne77556:0

note: Label of the balance_details (Table) field in DocType 'POS Opening Entry'
en: Opening Balance Details
eo_UY: crwdns135828:0crwdne135828:0

en: Opening Balance Equity
eo_UY: crwdns77560:0crwdne77560:0

note: Label of the opening_date (Date) field in DocType 'Issue'
en: Opening Date
eo_UY: crwdns135830:0crwdne135830:0

note: Option for the 'Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry' Option for the 'Journal Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Template'
en: Opening Entry
eo_UY: crwdns135832:0crwdne135832:0

en: Opening Entry can not be created after Period Closing Voucher is created.
eo_UY: crwdns77568:0crwdne77568:0

en: Opening Invoice Creation In Progress
eo_UY: crwdns77570:0crwdne77570:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Accounting Workspace Label of a Link in the Home Workspace
en: Opening Invoice Creation Tool
eo_UY: crwdns77572:0crwdne77572:0

note: Name of a DocType
en: Opening Invoice Creation Tool Item
eo_UY: crwdns77576:0crwdne77576:0

en: Opening Invoice Item
eo_UY: crwdns77578:0crwdne77578:0

en: Opening Invoice has rounding adjustment of {0}.<br><br> '{1}' account is required to post these values. Please set it in Company: {2}.<br><br> Or, '{3}' can be enabled to not post any rounding adjustment.
eo_UY: crwdns148804:0{0}crwdnd148804:0{1}crwdnd148804:0{2}crwdnd148804:0{3}crwdne148804:0

en: Opening Invoices
eo_UY: crwdns111868:0crwdne111868:0

en: Opening Invoices Summary
eo_UY: crwdns77580:0crwdne77580:0

note: Label of the opening_number_of_booked_depreciations (Int) field in DocType 'Asset' 'Asset Depreciation Schedule'
en: Opening Number of Booked Depreciations
eo_UY: crwdns135834:0crwdne135834:0

en: Opening Purchase Invoices have been created.
eo_UY: crwdns148806:0crwdne148806:0

en: Opening Qty
eo_UY: crwdns77582:0crwdne77582:0

en: Opening Sales Invoices have been created.
eo_UY: crwdns148808:0crwdne148808:0

note: Label of the opening_stock (Float) field in DocType 'Item' Option for the 'Purpose' (Select) field in DocType 'Stock Reconciliation'
en: Opening Stock
eo_UY: crwdns77584:0crwdne77584:0

note: Label of the opening_time (Time) field in DocType 'Issue'
en: Opening Time
eo_UY: crwdns135836:0crwdne135836:0

en: Opening Value
eo_UY: crwdns77592:0crwdne77592:0

note: Label of a Card Break in the Accounting Workspace
en: Opening and Closing
eo_UY: crwdns77594:0crwdne77594:0

note: Label of the operating_cost (Currency) field in DocType 'BOM' Label of the operating_cost (Currency) field in DocType 'BOM Operation'
en: Operating Cost
eo_UY: crwdns77598:0crwdne77598:0

note: Label of the base_operating_cost (Currency) field in DocType 'BOM'
en: Operating Cost (Company Currency)
eo_UY: crwdns135838:0crwdne135838:0

note: Label of the operating_cost_per_bom_quantity (Currency) field in DocType 'BOM'
en: Operating Cost Per BOM Quantity
eo_UY: crwdns135840:0crwdne135840:0

en: Operating Cost as per Work Order / BOM
eo_UY: crwdns77608:0crwdne77608:0

note: Label of the base_operating_cost (Currency) field in DocType 'BOM Operation'
en: Operating Cost(Company Currency)
eo_UY: crwdns135842:0crwdne135842:0

note: Label of the over_heads (Tab Break) field in DocType 'Workstation' Label of the over_heads (Section Break) field in DocType 'Workstation Type'
en: Operating Costs
eo_UY: crwdns135844:0crwdne135844:0

note: Label of the operation_section (Section Break) field in DocType 'BOM Creator Item' Label of the operation (Link) field in DocType 'BOM Creator Item' Label of the operation (Link) field in DocType 'BOM Explosion Item' Label of the operation (Link) field in DocType 'BOM Operation' Label of the operati
en: Operation
eo_UY: crwdns77616:0crwdne77616:0

note: Label of the production_section (Section Break) field in DocType 'Job Card'
en: Operation & Materials
eo_UY: crwdns135846:0crwdne135846:0

note: Label of the section_break_22 (Section Break) field in DocType 'Work Order'
en: Operation Cost
eo_UY: crwdns135848:0crwdne135848:0

note: Label of the section_break_4 (Section Break) field in DocType 'Operation' Label of the description (Text Editor) field in DocType 'Work Order Operation'
en: Operation Description
eo_UY: crwdns135850:0crwdne135850:0

note: Label of the operation_row_id (Int) field in DocType 'BOM Item' Label of the operation_id (Data) field in DocType 'Job Card'
en: Operation ID
eo_UY: crwdns135852:0crwdne135852:0

en: Operation Id
eo_UY: crwdns77648:0crwdne77648:0

note: Label of the operation_row_id (Int) field in DocType 'Job Card'
en: Operation Row ID
eo_UY: crwdns135854:0crwdne135854:0

note: Label of the operation_row_id (Int) field in DocType 'Work Order Item'
en: Operation Row Id
eo_UY: crwdns135856:0crwdne135856:0

note: Label of the operation_row_number (Select) field in DocType 'Job Card'
en: Operation Row Number
eo_UY: crwdns135858:0crwdne135858:0

note: Label of the time_in_mins (Float) field in DocType 'BOM Operation' Label of the time_in_mins (Float) field in DocType 'BOM Website Operation' Label of the time_in_mins (Float) field in DocType 'Sub Operation'
en: Operation Time
eo_UY: crwdns135860:0crwdne135860:0

en: Operation Time must be greater than 0 for Operation {0}
eo_UY: crwdns77658:0{0}crwdne77658:0

note: Description of the 'Completed Qty' (Float) field in DocType 'Work Order Operation'
en: Operation completed for how many finished goods?
eo_UY: crwdns135866:0crwdne135866:0

note: Description of the 'Fixed Time' (Check) field in DocType 'BOM Operation'
en: Operation time does not depend on quantity to produce
eo_UY: crwdns135868:0crwdne135868:0

en: Operation {0} added multiple times in the work order {1}
eo_UY: crwdns77664:0{0}crwdnd77664:0{1}crwdne77664:0

en: Operation {0} does not belong to the work order {1}
eo_UY: crwdns77666:0{0}crwdnd77666:0{1}crwdne77666:0

en: Operation {0} longer than any available working hours in workstation {1}, break down the operation into multiple operations
eo_UY: crwdns77668:0{0}crwdnd77668:0{1}crwdne77668:0

note: Label of the operations (Table) field in DocType 'BOM' Label of the operations_section_section (Section Break) field in DocType 'BOM' Label of the operations_section (Section Break) field in DocType 'Work Order' Label of the operations (Table) field in DocType 'Work Order' Label of the operation (Se
en: Operations
eo_UY: crwdns77670:0crwdne77670:0

note: Label of the section_break_xvld (Section Break) field in DocType 'BOM Creator'
en: Operations Routing
eo_UY: crwdns149098:0crwdne149098:0

en: Operations cannot be left blank
eo_UY: crwdns77678:0crwdne77678:0

note: Label of the operator (Link) field in DocType 'Downtime Entry'
en: Operator
eo_UY: crwdns77680:0crwdne77680:0

en: Opp Count
eo_UY: crwdns77684:0crwdne77684:0

en: Opp/Lead %
eo_UY: crwdns77686:0crwdne77686:0

note: Label of the opportunities_tab (Tab Break) field in DocType 'Prospect' Label of the opportunities (Table) field in DocType 'Prospect'
en: Opportunities
eo_UY: crwdns77688:0crwdne77688:0

en: Opportunities by Campaign
eo_UY: crwdns148810:0crwdne148810:0

en: Opportunities by Medium
eo_UY: crwdns148812:0crwdne148812:0

en: Opportunities by Source
eo_UY: crwdns148814:0crwdne148814:0

note: Label of the opportunity (Link) field in DocType 'Request for Quotation' Label of the opportunity (Link) field in DocType 'Supplier Quotation' Label of the opportunity_section (Section Break) field in DocType 'CRM Settings' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Lead' Name of a DocType L
en: Opportunity
eo_UY: crwdns77694:0crwdne77694:0

note: Label of the opportunity_amount (Currency) field in DocType 'Opportunity'
en: Opportunity Amount
eo_UY: crwdns77710:0crwdne77710:0

note: Label of the base_opportunity_amount (Currency) field in DocType 'Opportunity'
en: Opportunity Amount (Company Currency)
eo_UY: crwdns135870:0crwdne135870:0

note: Label of the transaction_date (Date) field in DocType 'Opportunity'
en: Opportunity Date
eo_UY: crwdns135872:0crwdne135872:0

note: Label of the opportunity_from (Link) field in DocType 'Opportunity'
en: Opportunity From
eo_UY: crwdns77718:0crwdne77718:0

note: Name of a DocType Label of the enq_det (Text) field in DocType 'Quotation'
en: Opportunity Item
eo_UY: crwdns77722:0crwdne77722:0

note: Label of the lost_reason (Link) field in DocType 'Lost Reason Detail' Name of a DocType Label of the lost_reason (Link) field in DocType 'Opportunity Lost Reason Detail'
en: Opportunity Lost Reason
eo_UY: crwdns77726:0crwdne77726:0

note: Name of a DocType
en: Opportunity Lost Reason Detail
eo_UY: crwdns77732:0crwdne77732:0

note: Label of the opportunity_owner (Link) field in DocType 'Opportunity'
en: Opportunity Owner
eo_UY: crwdns77734:0crwdne77734:0

en: Opportunity Source
eo_UY: crwdns77738:0crwdne77738:0

note: Label of a Link in the CRM Workspace
en: Opportunity Summary by Sales Stage
eo_UY: crwdns77740:0crwdne77740:0

note: Name of a report
en: Opportunity Summary by Sales Stage
eo_UY: crwdns77742:0crwdne77742:0

note: Label of the opportunity_type (Link) field in DocType 'Opportunity' Name of a DocType
en: Opportunity Type
eo_UY: crwdns77744:0crwdne77744:0

note: Label of the section_break_14 (Section Break) field in DocType 'Opportunity'
en: Opportunity Value
eo_UY: crwdns135874:0crwdne135874:0

en: Opportunity {0} created
eo_UY: crwdns77750:0{0}crwdne77750:0

note: Label of the optimize_route (Button) field in DocType 'Delivery Trip'
en: Optimize Route
eo_UY: crwdns135876:0crwdne135876:0

en: Optional. Sets company's default currency, if not specified.
eo_UY: crwdns77754:0crwdne77754:0

en: Optional. This setting will be used to filter in various transactions.
eo_UY: crwdns77756:0crwdne77756:0

note: Label of the options (Text) field in DocType 'POS Field'
en: Options
eo_UY: crwdns135878:0crwdne135878:0

note: Option for the 'Color' (Select) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Standing' Option for the 'Color' (Select) field in DocType 'Supplier Scorecard
en: Orange
eo_UY: crwdns135880:0crwdne135880:0

en: Order Amount
eo_UY: crwdns77764:0crwdne77764:0

en: Order By
eo_UY: crwdns77766:0crwdne77766:0

note: Label of the order_confirmation_date (Date) field in DocType 'Purchase Order'
en: Order Confirmation Date
eo_UY: crwdns135882:0crwdne135882:0

note: Label of the order_confirmation_no (Data) field in DocType 'Purchase Order'
en: Order Confirmation No
eo_UY: crwdns135884:0crwdne135884:0

en: Order Count
eo_UY: crwdns77772:0crwdne77772:0

note: Label of the order_information_section (Section Break) field in DocType 'Delivery Stop'
en: Order Information
eo_UY: crwdns135886:0crwdne135886:0

en: Order Qty
eo_UY: crwdns77776:0crwdne77776:0

note: Label of the tracking_section (Section Break) field in DocType 'Purchase Order' Label of the order_status_section (Section Break) field in DocType 'Subcontracting Order' 'Subcontracting Receipt'
en: Order Status
eo_UY: crwdns135888:0crwdne135888:0

en: Order Summary
eo_UY: crwdns111870:0crwdne111870:0

note: Label of the blanket_order_type (Select) field in DocType 'Blanket Order' Label of the order_type (Select) field in DocType 'Quotation' Label of the order_type (Select) field in DocType 'Sales Order'
en: Order Type
eo_UY: crwdns77782:0crwdne77782:0

en: Order Value
eo_UY: crwdns77790:0crwdne77790:0

en: Order/Quot %
eo_UY: crwdns77794:0crwdne77794:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Quotation' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Material Request'
en: Ordered
eo_UY: crwdns77796:0crwdne77796:0

note: Label of the ordered_qty (Float) field in DocType 'Material Request Plan Item' Label of the ordered_qty (Float) field in DocType 'Production Plan Item' Label of the ordered_qty (Float) field in DocType 'Sales Order Item' Label of the ordered_qty (Float) field in DocType 'Bin' Label of the ordered_qt
en: Ordered Qty
eo_UY: crwdns77802:0crwdne77802:0

en: Ordered Qty: Quantity ordered for purchase, but not received.
eo_UY: crwdns111872:0crwdne111872:0

note: Label of the ordered_qty (Float) field in DocType 'Blanket Order Item'
en: Ordered Quantity
eo_UY: crwdns77814:0crwdne77814:0

en: Orders
eo_UY: crwdns77818:0crwdne77818:0

note: Label of the organization_section (Section Break) field in DocType 'Lead' Label of the organization_details_section (Section Break) field in DocType 'Opportunity'
en: Organization
eo_UY: crwdns77820:0crwdne77820:0

note: Label of the company_name (Data) field in DocType 'Lead'
en: Organization Name
eo_UY: crwdns135890:0crwdne135890:0

note: Label of the orientation (Select) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Orientation
eo_UY: crwdns135892:0crwdne135892:0

note: Label of the original_item (Link) field in DocType 'BOM Item' Label of the original_item (Link) field in DocType 'Stock Entry Detail'
en: Original Item
eo_UY: crwdns135894:0crwdne135894:0

note: Option for the 'Payment Channel' (Select) field in DocType 'Payment Gateway Account' Option for the 'Payment Channel' (Select) field in DocType 'Payment Request' Label of the employee_link (Link) field in DocType 'Supplier Scorecard Standing' Option for the 'Request Type' (Select) field in DocType '
en: Other
eo_UY: crwdns135896:0crwdne135896:0

note: Label of the margin_details (Section Break) field in DocType 'Bank Guarantee' Label of the other_details (Section Break) field in DocType 'Production Plan' Label of the other_details (HTML) field in DocType 'Purchase Receipt' Label of the other_details (HTML) field in DocType 'Subcontracting Receipt
en: Other Details
eo_UY: crwdns135898:0crwdne135898:0

note: Label of the other_info_tab (Tab Break) field in DocType 'Asset' Label of the other_info_tab (Tab Break) field in DocType 'Stock Entry' Label of the tab_other_info (Tab Break) field in DocType 'Subcontracting Order' Receipt'
en: Other Info
eo_UY: crwdns135900:0crwdne135900:0

note: Label of a Card Break in the Financial Reports Workspace Label of a Card Break in the Buying Workspace Label of a Card Break in the Selling Workspace Label of a Card Break in the Stock Workspace
en: Other Reports
eo_UY: crwdns77856:0crwdne77856:0

note: Label of the section_break_13 (Section Break) field in DocType 'CRM Settings' Label of the other_settings_section (Section Break) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Other Settings
eo_UY: crwdns135902:0crwdne135902:0

note: Name of a UOM
en: Ounce
eo_UY: crwdns112536:0crwdne112536:0

note: Name of a UOM
en: Ounce-Force
eo_UY: crwdns112538:0crwdne112538:0

note: Name of a UOM
en: Ounce/Cubic Foot
eo_UY: crwdns112540:0crwdne112540:0

note: Name of a UOM
en: Ounce/Cubic Inch
eo_UY: crwdns112542:0crwdne112542:0

note: Name of a UOM
en: Ounce/Gallon (UK)
eo_UY: crwdns112544:0crwdne112544:0

note: Name of a UOM
en: Ounce/Gallon (US)
eo_UY: crwdns112546:0crwdne112546:0

en: Out Qty
eo_UY: crwdns77862:0crwdne77862:0

en: Out Value
eo_UY: crwdns77864:0crwdne77864:0

note: Option for the 'Maintenance Status' (Select) field in DocType 'Serial No' Option for the 'Warranty / AMC Status' (Select) field in DocType 'Warranty Claim'
en: Out of AMC
eo_UY: crwdns135904:0crwdne135904:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Asset'
en: Out of Order
eo_UY: crwdns77870:0crwdne77870:0

en: Out of Stock
eo_UY: crwdns77874:0crwdne77874:0

note: Option for the 'Maintenance Status' (Select) field in DocType 'Serial No' Option for the 'Warranty / AMC Status' (Select) field in DocType 'Warranty Claim'
en: Out of Warranty
eo_UY: crwdns135906:0crwdne135906:0

en: Out of stock
eo_UY: crwdns77880:0crwdne77880:0

note: Option for the 'Inspection Type' (Select) field in DocType 'Quality Inspection' Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Call Log'
en: Outgoing
eo_UY: crwdns77882:0crwdne77882:0

note: Label of the outgoing_rate (Float) field in DocType 'Serial and Batch Entry' Label of the outgoing_rate (Currency) field in DocType 'Stock Ledger Entry'
en: Outgoing Rate
eo_UY: crwdns135908:0crwdne135908:0

note: Label of the outstanding (Currency) field in DocType 'Overdue Payment' Label of the outstanding_amount (Float) field in DocType 'Payment Entry Reference' Label of the outstanding (Currency) field in DocType 'Payment Schedule'
en: Outstanding
eo_UY: crwdns135910:0crwdne135910:0

note: Label of the outstanding_amount (Float) field in DocType 'Cashier Closing' Label of the outstanding_amount (Currency) field in DocType 'Discounted Invoice' Label of the outstanding_amount (Currency) field in DocType 'Opening Invoice Creation Tool Item' Label of the outstanding_amount (Currency) fiel
en: Outstanding Amount
eo_UY: crwdns77898:0crwdne77898:0

en: Outstanding Amt
eo_UY: crwdns77914:0crwdne77914:0

en: Outstanding Cheques and Deposits to clear
eo_UY: crwdns77916:0crwdne77916:0

en: Outstanding for {0} cannot be less than zero ({1})
eo_UY: crwdns77918:0{0}crwdnd77918:0{1}crwdne77918:0

note: Option for the 'Payment Request Type' (Select) field in DocType 'Payment Request' Option for the 'Type of Transaction' (Select) field in DocType 'Inventory Dimension' Option for the 'Type of Transaction' (Select) field in DocType 'Serial and Batch Bundle'
en: Outward
eo_UY: crwdns135912:0crwdne135912:0

note: Label of the over_billing_allowance (Currency) field in DocType 'Accounts Settings' Label of the over_billing_allowance (Float) field in DocType 'Item'
en: Over Billing Allowance (%)
eo_UY: crwdns135914:0crwdne135914:0

note: Label of the over_delivery_receipt_allowance (Float) field in DocType 'Item' Label of the over_delivery_receipt_allowance (Float) field in DocType 'Stock Settings'
en: Over Delivery/Receipt Allowance (%)
eo_UY: crwdns135916:0crwdne135916:0

note: Label of the over_picking_allowance (Percent) field in DocType 'Stock Settings'
en: Over Picking Allowance
eo_UY: crwdns142960:0crwdne142960:0

en: Over Receipt
eo_UY: crwdns77934:0crwdne77934:0

en: Over Receipt/Delivery of {0} {1} ignored for item {2} because you have {3} role.
eo_UY: crwdns77936:0{0}crwdnd77936:0{1}crwdnd77936:0{2}crwdnd77936:0{3}crwdne77936:0

note: Label of the mr_qty_allowance (Float) field in DocType 'Stock Settings'
en: Over Transfer Allowance
eo_UY: crwdns135918:0crwdne135918:0

note: Label of the over_transfer_allowance (Float) field in DocType 'Buying Settings'
en: Over Transfer Allowance (%)
eo_UY: crwdns135920:0crwdne135920:0

en: Overbilling of {0} {1} ignored for item {2} because you have {3} role.
eo_UY: crwdns77942:0{0}crwdnd77942:0{1}crwdnd77942:0{2}crwdnd77942:0{3}crwdne77942:0

en: Overbilling of {} ignored because you have {} role.
eo_UY: crwdns77944:0crwdne77944:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'POS Invoice' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Purchase Invoice' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Sales Invoice' Option for the 'Maintenance Status' (Select) field in DocType 'Asset Maintenance Log' Maintenance Tas
en: Overdue
eo_UY: crwdns77946:0crwdne77946:0

note: Label of the overdue_days (Data) field in DocType 'Overdue Payment'
en: Overdue Days
eo_UY: crwdns135922:0crwdne135922:0

note: Name of a DocType
en: Overdue Payment
eo_UY: crwdns77962:0crwdne77962:0

note: Label of the overdue_payments (Table) field in DocType 'Dunning'
en: Overdue Payments
eo_UY: crwdns135924:0crwdne135924:0

en: Overdue Tasks
eo_UY: crwdns77966:0crwdne77966:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'POS Invoice' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Overdue and Discounted
eo_UY: crwdns135926:0crwdne135926:0

en: Overlap in scoring between {0} and {1}
eo_UY: crwdns77972:0{0}crwdnd77972:0{1}crwdne77972:0

en: Overlapping conditions found between:
eo_UY: crwdns77974:0crwdne77974:0

note: Label of the overproduction_percentage_for_sales_order (Percent) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Overproduction Percentage For Sales Order
eo_UY: crwdns135928:0crwdne135928:0

note: Label of the overproduction_percentage_for_work_order (Percent) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Overproduction Percentage For Work Order
eo_UY: crwdns135930:0crwdne135930:0

note: Label of the over_production_for_sales_and_work_order_section (Section Break) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Overproduction for Sales and Work Order
eo_UY: crwdns135932:0crwdne135932:0

note: Label of the overview_tab (Tab Break) field in DocType 'Prospect' Label of the basic_details_tab (Tab Break) field in DocType 'Employee'
en: Overview
eo_UY: crwdns135934:0crwdne135934:0

note: Option for the 'Permanent Address Is' (Select) field in DocType 'Employee' Option for the 'Current Address Is' (Select) field in DocType 'Employee'
en: Owned
eo_UY: crwdns135936:0crwdne135936:0

en: Owner
eo_UY: crwdns77988:0crwdne77988:0

note: Label of the pan_no (Data) field in DocType 'Lower Deduction Certificate'
en: PAN No
eo_UY: crwdns135938:0crwdne135938:0

note: Label of the pdf_name (Data) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: PDF Name
eo_UY: crwdns135940:0crwdne135940:0

note: Label of the pin (Data) field in DocType 'Warehouse'
en: PIN
eo_UY: crwdns135942:0crwdne135942:0

note: Label of the po_detail (Data) field in DocType 'Stock Entry Detail'
en: PO Supplied Item
eo_UY: crwdns135944:0crwdne135944:0

note: Label of the pos_tab (Tab Break) field in DocType 'Accounts Settings'
en: POS
eo_UY: crwdns135946:0crwdne135946:0

note: Name of a DocType Label of the pos_closing_entry (Link) field in DocType 'POS Invoice Merge Log' Label of the pos_closing_entry (Data) field in DocType 'POS Opening Entry' Label of a Link in the Selling Workspace
en: POS Closing Entry
eo_UY: crwdns78004:0crwdne78004:0

note: Name of a DocType
en: POS Closing Entry Detail
eo_UY: crwdns78014:0crwdne78014:0

note: Name of a DocType
en: POS Closing Entry Taxes
eo_UY: crwdns78016:0crwdne78016:0

en: POS Closing Failed
eo_UY: crwdns78018:0crwdne78018:0

en: POS Closing failed while running in a background process. You can resolve the {0} and retry the process again.
eo_UY: crwdns78020:0{0}crwdne78020:0

note: Name of a DocType
en: POS Customer Group
eo_UY: crwdns78022:0crwdne78022:0

note: Name of a DocType Label of the invoice_fields (Table) field in DocType 'POS Settings'
en: POS Field
eo_UY: crwdns78024:0crwdne78024:0

note: Name of a DocType Label of the pos_invoice (Link) field in DocType 'POS Invoice Reference' Label of a shortcut in the Receivables Workspace
en: POS Invoice
eo_UY: crwdns78028:0crwdne78028:0

note: Name of a DocType Label of the pos_invoice_item (Data) field in DocType 'POS Invoice Item'
en: POS Invoice Item
eo_UY: crwdns78036:0crwdne78036:0

note: Name of a DocType
en: POS Invoice Merge Log
eo_UY: crwdns78040:0crwdne78040:0

note: Name of a DocType
en: POS Invoice Reference
eo_UY: crwdns78044:0crwdne78044:0

en: POS Invoice is already consolidated
eo_UY: crwdns143482:0crwdne143482:0

en: POS Invoice is not submitted
eo_UY: crwdns143484:0crwdne143484:0

en: POS Invoice isn't created by user {}
eo_UY: crwdns78050:0crwdne78050:0

en: POS Invoice should have the field {0} checked.
eo_UY: crwdns143486:0{0}crwdne143486:0

note: Label of the pos_invoices (Table) field in DocType 'POS Invoice Merge Log'
en: POS Invoices
eo_UY: crwdns135948:0crwdne135948:0

en: POS Invoices will be consolidated in a background process
eo_UY: crwdns78056:0crwdne78056:0

en: POS Invoices will be unconsolidated in a background process
eo_UY: crwdns78058:0crwdne78058:0

note: Name of a DocType
en: POS Item Group
eo_UY: crwdns78060:0crwdne78060:0

note: Label of the pos_opening_entry (Link) field in DocType 'POS Closing Entry' Name of a DocType Label of a Link in the Selling Workspace
en: POS Opening Entry
eo_UY: crwdns78062:0crwdne78062:0

note: Name of a DocType
en: POS Opening Entry Detail
eo_UY: crwdns78070:0crwdne78070:0

note: Name of a DocType
en: POS Payment Method
eo_UY: crwdns78072:0crwdne78072:0

note: Label of the pos_profile (Link) field in DocType 'POS Closing Entry' Label of the pos_profile (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the pos_profile (Link) field in DocType 'POS Opening Entry' Name of a DocType Label of the pos_profile (Link) field in DocType 'Sales Invoice'
en: POS Profile
eo_UY: crwdns78074:0crwdne78074:0

note: Name of a DocType
en: POS Profile User
eo_UY: crwdns78084:0crwdne78084:0

en: POS Profile doesn't match {}
eo_UY: crwdns143488:0crwdne143488:0

en: POS Profile required to make POS Entry
eo_UY: crwdns78088:0crwdne78088:0

en: POS Profile {} contains Mode of Payment {}. Please remove them to disable this mode.
eo_UY: crwdns78090:0crwdne78090:0

en: POS Profile {} does not belongs to company {}
eo_UY: crwdns78092:0crwdne78092:0

note: Name of a report
en: POS Register
eo_UY: crwdns78094:0crwdne78094:0

note: Name of a DocType Label of the pos_search_fields (Table) field in DocType 'POS Settings'
en: POS Search Fields
eo_UY: crwdns78096:0crwdne78096:0

note: Label of the pos_setting_section (Section Break) field in DocType 'Accounts Settings'
en: POS Setting
eo_UY: crwdns135950:0crwdne135950:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Selling Workspace
en: POS Settings
eo_UY: crwdns78102:0crwdne78102:0

note: Label of the pos_transactions (Table) field in DocType 'POS Closing Entry'
en: POS Transactions
eo_UY: crwdns135952:0crwdne135952:0

en: POS invoice {0} created successfully
eo_UY: crwdns104620:0{0}crwdne104620:0

note: Name of a DocType
en: PSOA Cost Center
eo_UY: crwdns78116:0crwdne78116:0

note: Name of a DocType
en: PSOA Project
eo_UY: crwdns78118:0crwdne78118:0

note: Option for the 'Barcode Type' (Select) field in DocType 'Item Barcode'
en: PZN
eo_UY: crwdns135954:0crwdne135954:0

en: Package No(s) already in use. Try from Package No {0}
eo_UY: crwdns78130:0{0}crwdne78130:0

note: Label of the package_weight_details (Section Break) field in DocType 'Packing Slip'
en: Package Weight Details
eo_UY: crwdns135956:0crwdne135956:0

en: Packaging Slip From Delivery Note
eo_UY: crwdns78134:0crwdne78134:0

note: Name of a DocType
en: Packed Item
eo_UY: crwdns78136:0crwdne78136:0

note: Label of the packed_items (Table) field in DocType 'POS Invoice' Label of the packed_items (Table) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the packed_items (Table) field in DocType 'Sales Order' Label of the packed_items (Table) field in DocType 'Delivery Note'
en: Packed Items
eo_UY: crwdns135958:0crwdne135958:0

en: Packed Items cannot be transferred internally
eo_UY: crwdns78146:0crwdne78146:0

note: Label of the packed_qty (Float) field in DocType 'Delivery Note Item' Label of the packed_qty (Float) field in DocType 'Packed Item'
en: Packed Qty
eo_UY: crwdns135960:0crwdne135960:0

note: Label of the packing_list (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the packing_list (Section Break) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the packing_list (Section Break) field in DocType 'Sales Order' Label of the packing_list (Section Break) field in DocType 'Delivery Note'
en: Packing List
eo_UY: crwdns135962:0crwdne135962:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Stock Workspace
en: Packing Slip
eo_UY: crwdns78160:0crwdne78160:0

note: Name of a DocType
en: Packing Slip Item
eo_UY: crwdns78164:0crwdne78164:0

en: Packing Slip(s) cancelled
eo_UY: crwdns78166:0crwdne78166:0

note: Label of the packing_unit (Int) field in DocType 'Item Price'
en: Packing Unit
eo_UY: crwdns135964:0crwdne135964:0

note: Label of the page_break (Check) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the page_break (Check) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the page_break (Check) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the page_break (Check) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of the page_
en: Page Break
eo_UY: crwdns135966:0crwdne135966:0

note: Label of the include_break (Check) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Page Break After Each SoA
eo_UY: crwdns135968:0crwdne135968:0

en: Page {0} of {1}
eo_UY: crwdns78202:0{0}crwdnd78202:0{1}crwdne78202:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Payment Request' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'POS Invoice' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Purchase Invoice' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Paid
eo_UY: crwdns78204:0crwdne78204:0

note: Label of the paid_amount (Currency) field in DocType 'Overdue Payment' Label of the paid_amount (Currency) field in DocType 'Payment Entry' Label of the paid_amount (Currency) field in DocType 'Payment Schedule' Label of the paid_amount (Currency) field in DocType 'POS Invoice' Label of the paid_amo
en: Paid Amount
eo_UY: crwdns78214:0crwdne78214:0

note: Label of the base_paid_amount (Currency) field in DocType 'Payment Entry' Label of the base_paid_amount (Currency) field in DocType 'POS Invoice' Label of the base_paid_amount (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the base_paid_amount (Currency) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Paid Amount (Company Currency)
eo_UY: crwdns135970:0crwdne135970:0

note: Label of the paid_amount_after_tax (Currency) field in DocType 'Payment Entry'
en: Paid Amount After Tax
eo_UY: crwdns135972:0crwdne135972:0

note: Label of the base_paid_amount_after_tax (Currency) field in DocType 'Payment Entry'
en: Paid Amount After Tax (Company Currency)
eo_UY: crwdns135974:0crwdne135974:0

en: Paid Amount cannot be greater than total negative outstanding amount {0}
eo_UY: crwdns78240:0{0}crwdne78240:0

note: Label of the paid_from_account_type (Data) field in DocType 'Payment Entry'
en: Paid From Account Type
eo_UY: crwdns135976:0crwdne135976:0

note: Label of the paid_loan (Data) field in DocType 'Journal Entry'
en: Paid Loan
eo_UY: crwdns135978:0crwdne135978:0

note: Label of the paid_to_account_type (Data) field in DocType 'Payment Entry'
en: Paid To Account Type
eo_UY: crwdns135980:0crwdne135980:0

en: Paid amount + Write Off Amount can not be greater than Grand Total
eo_UY: crwdns78248:0crwdne78248:0

note: Name of a UOM
en: Pair
eo_UY: crwdns112548:0crwdne112548:0

note: Label of the pallets (Select) field in DocType 'Shipment'
en: Pallets
eo_UY: crwdns135982:0crwdne135982:0

note: Label of the parameter (Data) field in DocType 'Quality Feedback Parameter' Label of the parameter (Data) field in DocType 'Quality Feedback Template Parameter' Label of the specification (Link) field in DocType 'Item Quality Inspection Label of the parameter (Data) field in DocType 'Quality Inspect
en: Parameter
eo_UY: crwdns135984:0crwdne135984:0

note: Label of the parameter_group (Link) field in DocType 'Item Quality Inspection Parameter' Label of the parameter_group (Link) field in DocType 'Quality Inspection Parameter' Reading'
en: Parameter Group
eo_UY: crwdns135986:0crwdne135986:0

note: Label of the group_name (Data) field in DocType 'Quality Inspection Parameter Group'
en: Parameter Group Name
eo_UY: crwdns135988:0crwdne135988:0

note: Label of the param_name (Data) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Variable' Label of the param_name (Data) field in DocType 'Supplier Scorecard
en: Parameter Name
eo_UY: crwdns135990:0crwdne135990:0

note: Label of the req_params (Table) field in DocType 'Currency Exchange Settings' Label of the parameters (Table) field in DocType 'Quality Feedback' Label of the parameters (Table) field in DocType 'Quality Feedback Template'
en: Parameters
eo_UY: crwdns135992:0crwdne135992:0

note: Label of the parcel_template (Link) field in DocType 'Shipment'
en: Parcel Template
eo_UY: crwdns135994:0crwdne135994:0

note: Label of the parcel_template_name (Data) field in DocType 'Shipment Parcel Template'
en: Parcel Template Name
eo_UY: crwdns135996:0crwdne135996:0

en: Parcel weight cannot be 0
eo_UY: crwdns78284:0crwdne78284:0

note: Label of the parcels_section (Section Break) field in DocType 'Shipment'
en: Parcels
eo_UY: crwdns135998:0crwdne135998:0

note: Label of the sb_00 (Section Break) field in DocType 'Quality Procedure'
en: Parent
eo_UY: crwdns136000:0crwdne136000:0

note: Label of the parent_account (Link) field in DocType 'Account'
en: Parent Account
eo_UY: crwdns136002:0crwdne136002:0

en: Parent Account Missing
eo_UY: crwdns78292:0crwdne78292:0

note: Label of the parent_batch (Link) field in DocType 'Batch'
en: Parent Batch
eo_UY: crwdns136004:0crwdne136004:0

note: Label of the parent_company (Link) field in DocType 'Company'
en: Parent Company
eo_UY: crwdns136006:0crwdne136006:0

en: Parent Company must be a group company
eo_UY: crwdns78298:0crwdne78298:0

note: Label of the parent_cost_center (Link) field in DocType 'Cost Center'
en: Parent Cost Center
eo_UY: crwdns136008:0crwdne136008:0

note: Label of the parent_customer_group (Link) field in DocType 'Customer Group'
en: Parent Customer Group
eo_UY: crwdns136010:0crwdne136010:0

note: Label of the parent_department (Link) field in DocType 'Department'
en: Parent Department
eo_UY: crwdns136012:0crwdne136012:0

note: Label of the parent_detail_docname (Data) field in DocType 'Packed Item'
en: Parent Detail docname
eo_UY: crwdns136014:0crwdne136014:0

note: Label of the process_pr (Link) field in DocType 'Process Payment Reconciliation Log'
en: Parent Document
eo_UY: crwdns136016:0crwdne136016:0

note: Label of the new_item_code (Link) field in DocType 'Product Bundle' Label of the parent_item (Link) field in DocType 'Packed Item'
en: Parent Item
eo_UY: crwdns136018:0crwdne136018:0

note: Label of the parent_item_group (Link) field in DocType 'Item Group'
en: Parent Item Group
eo_UY: crwdns136020:0crwdne136020:0

en: Parent Item {0} must not be a Fixed Asset
eo_UY: crwdns78316:0{0}crwdne78316:0

en: Parent Item {0} must not be a Stock Item
eo_UY: crwdns78318:0{0}crwdne78318:0

note: Label of the parent_location (Link) field in DocType 'Location'
en: Parent Location
eo_UY: crwdns136022:0crwdne136022:0

note: Label of the parent_quality_procedure (Link) field in DocType 'Quality Procedure'
en: Parent Procedure
eo_UY: crwdns136024:0crwdne136024:0

note: Label of the parent_row_no (Data) field in DocType 'BOM Creator Item'
en: Parent Row No
eo_UY: crwdns136026:0crwdne136026:0

note: Label of the parent_sales_person (Link) field in DocType 'Sales Person'
en: Parent Sales Person
eo_UY: crwdns136028:0crwdne136028:0

note: Label of the parent_supplier_group (Link) field in DocType 'Supplier Group'
en: Parent Supplier Group
eo_UY: crwdns136030:0crwdne136030:0

note: Label of the parent_task (Link) field in DocType 'Task'
en: Parent Task
eo_UY: crwdns136032:0crwdne136032:0

en: Parent Task {0} is not a Template Task
eo_UY: crwdns78332:0{0}crwdne78332:0

note: Label of the parent_territory (Link) field in DocType 'Territory'
en: Parent Territory
eo_UY: crwdns136034:0crwdne136034:0

note: Label of the parent_warehouse (Link) field in DocType 'Warehouse'
en: Parent Warehouse
eo_UY: crwdns78336:0crwdne78336:0

en: Parsing Error
eo_UY: crwdns151692:0crwdne151692:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Subcontracting Order'
en: Partial Material Transferred
eo_UY: crwdns136036:0crwdne136036:0

en: Partial Stock Reservation
eo_UY: crwdns78344:0crwdne78344:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Bank Statement Import' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Ledger Merge'
en: Partial Success
eo_UY: crwdns136038:0crwdne136038:0

note: Description of the 'Allow Partial Reservation' (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Partial stock can be reserved. For example, If you have a Sales Order of 100 units and the Available Stock is 90 units then a Stock Reservation Entry will be created for 90 units.
eo_UY: crwdns136040:0crwdne136040:0

note: Option for the 'Completion Status' (Select) field in DocType 'Maintenance Schedule Detail' Visit'
en: Partially Completed
eo_UY: crwdns136042:0crwdne136042:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Stock Reservation Entry'
en: Partially Delivered
eo_UY: crwdns136044:0crwdne136044:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Asset'
en: Partially Depreciated
eo_UY: crwdns78358:0crwdne78358:0

note: Option for the 'Fulfilment Status' (Select) field in DocType 'Contract'
en: Partially Fulfilled
eo_UY: crwdns136046:0crwdne136046:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Quotation' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Material Request'
en: Partially Ordered
eo_UY: crwdns78364:0crwdne78364:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Payment Request' Option for the 'Advance Payment Status' (Select) field in DocType 'Purchase Order' Option for the 'Advance Payment Status' (Select) field in DocType 'Sales
en: Partially Paid
eo_UY: crwdns78370:0crwdne78370:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Material Request' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Subcontracting Order'
en: Partially Received
eo_UY: crwdns78374:0crwdne78374:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Process Payment Reconciliation' Reconciliation Log'
en: Partially Reconciled
eo_UY: crwdns136048:0crwdne136048:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Stock Reservation Entry'
en: Partially Reserved
eo_UY: crwdns136050:0crwdne136050:0

en: Partially ordered
eo_UY: crwdns78386:0crwdne78386:0

note: Label of the parties (Attach) field in DocType 'Tally Migration'
en: Parties
eo_UY: crwdns136052:0crwdne136052:0

note: Option for the 'Billing Status' (Select) field in DocType 'Sales Order' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Purchase Receipt'
en: Partly Billed
eo_UY: crwdns104626:0crwdne104626:0

note: Option for the 'Delivery Status' (Select) field in DocType 'Sales Order'
en: Partly Delivered
eo_UY: crwdns136054:0crwdne136054:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Purchase Invoice' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Partly Paid
eo_UY: crwdns136056:0crwdne136056:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Partly Paid and Discounted
eo_UY: crwdns136058:0crwdne136058:0

note: Label of the partner_type (Link) field in DocType 'Sales Partner'
en: Partner Type
eo_UY: crwdns136060:0crwdne136060:0

note: Label of the partner_website (Data) field in DocType 'Sales Partner'
en: Partner website
eo_UY: crwdns136062:0crwdne136062:0

note: Option for the 'Supplier Type' (Select) field in DocType 'Supplier' Option for the 'Customer Type' (Select) field in DocType 'Customer'
en: Partnership
eo_UY: crwdns136064:0crwdne136064:0

note: Name of a UOM
en: Parts Per Million
eo_UY: crwdns112550:0crwdne112550:0

note: Label of the party (Dynamic Link) field in DocType 'Bank Account' Group in Bank Account's connections Label of the party (Dynamic Link) field in DocType 'Bank Transaction' Label of the party (Dynamic Link) field in DocType 'Exchange Rate Revaluation Account' Label of the party (Dynamic Link) field i
en: Party
eo_UY: crwdns78408:0crwdne78408:0

note: Name of a DocType
en: Party Account
eo_UY: crwdns78442:0crwdne78442:0

note: Label of the party_account_currency (Link) field in DocType 'Payment Request' Label of the party_account_currency (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the party_account_currency (Link) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the party_account_currency (Link) field in DocType 'Sales In
en: Party Account Currency
eo_UY: crwdns136066:0crwdne136066:0

note: Label of the bank_party_account_number (Data) field in DocType 'Bank Transaction'
en: Party Account No. (Bank Statement)
eo_UY: crwdns136068:0crwdne136068:0

en: Party Account {0} currency ({1}) and document currency ({2}) should be same
eo_UY: crwdns78456:0{0}crwdnd78456:0{1}crwdnd78456:0{2}crwdne78456:0

note: Label of the party_balance (Currency) field in DocType 'Payment Entry'
en: Party Balance
eo_UY: crwdns136070:0crwdne136070:0

note: Label of the party_bank_account (Link) field in DocType 'Payment Entry'
en: Party Bank Account
eo_UY: crwdns136072:0crwdne136072:0

note: Label of the section_break_11 (Section Break) field in DocType 'Bank Account' Label of the party_details (Section Break) field in DocType 'Payment Request'
en: Party Details
eo_UY: crwdns136074:0crwdne136074:0

note: Label of the bank_party_iban (Data) field in DocType 'Bank Transaction'
en: Party IBAN (Bank Statement)
eo_UY: crwdns136076:0crwdne136076:0

note: Label of the section_break_7 (Section Break) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the section_break_8 (Section Break) field in DocType 'Promotional Scheme'
en: Party Information
eo_UY: crwdns136078:0crwdne136078:0

note: Label of the party_item_code (Data) field in DocType 'Blanket Order Item'
en: Party Item Code
eo_UY: crwdns136080:0crwdne136080:0

note: Name of a DocType
en: Party Link
eo_UY: crwdns78474:0crwdne78474:0

note: Label of the party_name (Data) field in DocType 'Payment Entry' Label of the party_name (Data) field in DocType 'Payment Request' Label of the party_name (Dynamic Link) field in DocType 'Contract' Label of the party (Dynamic Link) field in DocType 'Party Specific Item'
en: Party Name
eo_UY: crwdns78476:0crwdne78476:0

note: Label of the bank_party_name (Data) field in DocType 'Bank Transaction'
en: Party Name/Account Holder (Bank Statement)
eo_UY: crwdns136082:0crwdne136082:0

note: Name of a DocType
en: Party Specific Item
eo_UY: crwdns78486:0crwdne78486:0

note: Label of the party_type (Link) field in DocType 'Bank Account' Label of the party_type (Link) field in DocType 'Bank Transaction' Label of the party_type (Link) field in DocType 'Exchange Rate Revaluation Account' Label of the party_type (Link) field in DocType 'GL Entry' Label of the party_type (Li
en: Party Type
eo_UY: crwdns78492:0crwdne78492:0

en: Party Type and Party is mandatory for {0} account
eo_UY: crwdns78526:0{0}crwdne78526:0

en: Party Type and Party is required for Receivable / Payable account {0}
eo_UY: crwdns78528:0{0}crwdne78528:0

en: Party Type is mandatory
eo_UY: crwdns78530:0crwdne78530:0

note: Label of the party_user (Link) field in DocType 'Contract'
en: Party User
eo_UY: crwdns136084:0crwdne136084:0

en: Party can only be one of {0}
eo_UY: crwdns78534:0{0}crwdne78534:0

en: Party is mandatory
eo_UY: crwdns78536:0crwdne78536:0

note: Name of a UOM
en: Pascal
eo_UY: crwdns112552:0crwdne112552:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Quality Review' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Quality Review Objective'
en: Passed
eo_UY: crwdns136086:0crwdne136086:0

note: Label of the passport_details_section (Section Break) field in DocType 'Employee'
en: Passport Details
eo_UY: crwdns136088:0crwdne136088:0

note: Label of the passport_number (Data) field in DocType 'Employee'
en: Passport Number
eo_UY: crwdns136090:0crwdne136090:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Subscription'
en: Past Due Date
eo_UY: crwdns78546:0crwdne78546:0

note: Label of the path (Data) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Variable' Label of the path (Data) field in DocType 'Supplier Scorecard Variable'
en: Path
eo_UY: crwdns136092:0crwdne136092:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Job Card Operation'
en: Pause
eo_UY: crwdns78554:0crwdne78554:0

en: Pause Job
eo_UY: crwdns78558:0crwdne78558:0

note: Name of a DocType
en: Pause SLA On Status
eo_UY: crwdns78560:0crwdne78560:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Process Payment Reconciliation' Reconciliation Log'
en: Paused
eo_UY: crwdns136094:0crwdne136094:0

note: Option for the 'Payment Type' (Select) field in DocType 'Payment Entry'
en: Pay
eo_UY: crwdns111878:0crwdne111878:0

note: Label of the pay_to_recd_from (Data) field in DocType 'Journal Entry'
en: Pay To / Recd From
eo_UY: crwdns136096:0crwdne136096:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account' Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Payment Ledger Entry' Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Party Type'
en: Payable
eo_UY: crwdns78570:0crwdne78570:0

en: Payable Account
eo_UY: crwdns78578:0crwdne78578:0

note: Name of a Workspace Label of the payables (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: Payables
eo_UY: crwdns104628:0crwdne104628:0

note: Label of the payer_settings (Column Break) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: Payer Settings
eo_UY: crwdns136100:0crwdne136100:0

en: Payment
eo_UY: crwdns78584:0crwdne78584:0

note: Label of the payment_account (Link) field in DocType 'Payment Gateway Account' Label of the payment_account (Read Only) field in DocType 'Payment Request'
en: Payment Account
eo_UY: crwdns136102:0crwdne136102:0

note: Label of the payment_amount (Currency) field in DocType 'Overdue Payment' Label of the payment_amount (Currency) field in DocType 'Payment Schedule'
en: Payment Amount
eo_UY: crwdns78590:0crwdne78590:0

note: Label of the base_payment_amount (Currency) field in DocType 'Payment Schedule'
en: Payment Amount (Company Currency)
eo_UY: crwdns136104:0crwdne136104:0

note: Label of the payment_channel (Select) field in DocType 'Payment Gateway Account' Label of the payment_channel (Select) field in DocType 'Payment Request'
en: Payment Channel
eo_UY: crwdns136106:0crwdne136106:0

note: Label of the deductions (Table) field in DocType 'Payment Entry'
en: Payment Deductions or Loss
eo_UY: crwdns136108:0crwdne136108:0

note: Label of the payment_document (Link) field in DocType 'Bank Clearance Detail' Label of the payment_document (Link) field in DocType 'Bank Transaction Payments'
en: Payment Document
eo_UY: crwdns78604:0crwdne78604:0

en: Payment Document Type
eo_UY: crwdns78610:0crwdne78610:0

note: Label of the due_date (Date) field in DocType 'POS Invoice' Label of the due_date (Date) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Payment Due Date
eo_UY: crwdns78612:0crwdne78612:0

note: Label of the payment_entries (Table) field in DocType 'Bank Clearance' Label of the payment_entries (Table) field in DocType 'Bank Transaction'
en: Payment Entries
eo_UY: crwdns136110:0crwdne136110:0

en: Payment Entries {0} are un-linked
eo_UY: crwdns78622:0{0}crwdne78622:0

note: Label of the payment_entry (Dynamic Link) field in DocType 'Bank Clearance Detail' Label of the payment_entry (Dynamic Link) field in DocType 'Bank Transaction Payments' Option for the 'Reference Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Account' Name of a DocType Option for the 'Payment Order 
en: Payment Entry
eo_UY: crwdns78624:0crwdne78624:0

note: Name of a DocType
en: Payment Entry Deduction
eo_UY: crwdns78636:0crwdne78636:0

note: Name of a DocType
en: Payment Entry Reference
eo_UY: crwdns78638:0crwdne78638:0

en: Payment Entry already exists
eo_UY: crwdns78640:0crwdne78640:0

en: Payment Entry has been modified after you pulled it. Please pull it again.
eo_UY: crwdns78642:0crwdne78642:0

en: Payment Entry is already created
eo_UY: crwdns78644:0crwdne78644:0

en: Payment Entry {0} is linked against Order {1}, check if it should be pulled as advance in this invoice.
eo_UY: crwdns78646:0{0}crwdnd78646:0{1}crwdne78646:0

en: Payment Failed
eo_UY: crwdns78648:0crwdne78648:0

note: Label of the party_section (Section Break) field in DocType 'Bank Transaction' Label of the party_section (Section Break) field in DocType 'Payment Entry'
en: Payment From / To
eo_UY: crwdns136112:0crwdne136112:0

note: Label of the payment_gateway (Link) field in DocType 'Payment Gateway Account' Label of the payment_gateway (Read Only) field in DocType 'Payment Request' Label of the payment_gateway (Link) field in DocType 'Subscription Plan'
en: Payment Gateway
eo_UY: crwdns136114:0crwdne136114:0

note: Name of a DocType Label of the payment_gateway_account (Link) field in DocType 'Payment Request' Label of a Link in the Receivables Workspace
en: Payment Gateway Account
eo_UY: crwdns78660:0crwdne78660:0

en: Payment Gateway Account not created, please create one manually.
eo_UY: crwdns78666:0crwdne78666:0

note: Label of the section_break_7 (Section Break) field in DocType 'Payment Request'
en: Payment Gateway Details
eo_UY: crwdns136116:0crwdne136116:0

note: Name of a report
en: Payment Ledger
eo_UY: crwdns78670:0crwdne78670:0

en: Payment Ledger Balance
eo_UY: crwdns78672:0crwdne78672:0

note: Name of a DocType
en: Payment Ledger Entry
eo_UY: crwdns78674:0crwdne78674:0

note: Label of the payment_limit (Int) field in DocType 'Payment Reconciliation'
en: Payment Limit
eo_UY: crwdns136118:0crwdne136118:0

en: Payment Method
eo_UY: crwdns78678:0crwdne78678:0

note: Label of the section_break_11 (Section Break) field in DocType 'POS Profile' Label of the payments (Table) field in DocType 'POS Profile'
en: Payment Methods
eo_UY: crwdns136120:0crwdne136120:0

en: Payment Mode
eo_UY: crwdns78682:0crwdne78682:0

note: Label of the payment_order (Link) field in DocType 'Journal Entry' Label of the payment_order (Link) field in DocType 'Payment Entry' Name of a DocType Label of the payment_order (Link) field in DocType 'Payment Request'
en: Payment Order
eo_UY: crwdns78684:0crwdne78684:0

note: Label of the references (Table) field in DocType 'Payment Order' Name of a DocType
en: Payment Order Reference
eo_UY: crwdns78692:0crwdne78692:0

note: Label of the payment_order_status (Select) field in DocType 'Payment Entry'
en: Payment Order Status
eo_UY: crwdns136122:0crwdne136122:0

note: Label of the payment_order_type (Select) field in DocType 'Payment Order'
en: Payment Order Type
eo_UY: crwdns136124:0crwdne136124:0

note: Option for the 'Payment Order Status' (Select) field in DocType 'Payment Entry' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Payment Request'
en: Payment Ordered
eo_UY: crwdns136126:0crwdne136126:0

note: Name of a report Label of a Link in the Financial Reports Workspace
en: Payment Period Based On Invoice Date
eo_UY: crwdns78704:0crwdne78704:0

note: Label of the payment_plan_section (Section Break) field in DocType 'Subscription Plan'
en: Payment Plan
eo_UY: crwdns136128:0crwdne136128:0

en: Payment Receipt Note
eo_UY: crwdns78708:0crwdne78708:0

en: Payment Received
eo_UY: crwdns78710:0crwdne78710:0

note: Name of a DocType Label of the payment_reconciliation (Table) field in DocType 'POS Closing Entry' Label of a Link in the Payables Workspace Label of a Link in the Receivables Workspace
en: Payment Reconciliation
eo_UY: crwdns78712:0crwdne78712:0

note: Name of a DocType
en: Payment Reconciliation Allocation
eo_UY: crwdns78718:0crwdne78718:0

note: Name of a DocType
en: Payment Reconciliation Invoice
eo_UY: crwdns78720:0crwdne78720:0

en: Payment Reconciliation Job: {0} is running for this party. Can't reconcile now.
eo_UY: crwdns78722:0{0}crwdne78722:0

note: Name of a DocType
en: Payment Reconciliation Payment
eo_UY: crwdns78724:0crwdne78724:0

note: Label of the section_break_jpd0 (Section Break) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Payment Reconciliations
eo_UY: crwdns136130:0crwdne136130:0

note: Label of the payment_reference (Data) field in DocType 'Payment Order Reference'
en: Payment Reference
eo_UY: crwdns136132:0crwdne136132:0

note: Label of the references (Table) field in DocType 'Payment Entry'
en: Payment References
eo_UY: crwdns136134:0crwdne136134:0

note: Label of the payment_request_settings (Tab Break) field in DocType 'Accounts Settings' Label of the payment_request (Link) field in DocType 'Payment Entry Reference' Option for the 'Payment Order Type' (Select) field in DocType 'Payment Order' Label of the payment_request (Link) field in DocType 'Pa
en: Payment Request
eo_UY: crwdns78732:0crwdne78732:0

note: Label of the payment_request_outstanding (Float) field in DocType 'Payment Entry Reference'
en: Payment Request Outstanding
eo_UY: crwdns148870:0crwdne148870:0

note: Label of the payment_request_type (Select) field in DocType 'Payment Request'
en: Payment Request Type
eo_UY: crwdns136136:0crwdne136136:0

note: Description of the 'Payment Request' (Tab Break) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Payment Request created from Sales Order or Purchase Order will be in Draft status. When disabled document will be in unsaved state.
eo_UY: crwdns143196:0crwdne143196:0

en: Payment Request for {0}
eo_UY: crwdns78742:0{0}crwdne78742:0

en: Payment Request is already created
eo_UY: crwdns148872:0crwdne148872:0

en: Payment Request took too long to respond. Please try requesting for payment again.
eo_UY: crwdns78744:0crwdne78744:0

en: Payment Requests cannot be created against: {0}
eo_UY: crwdns104630:0{0}crwdne104630:0

note: Label of the payment_schedule (Data) field in DocType 'Overdue Payment' Name of a DocType Label of the payment_schedule (Table) field in DocType 'POS Invoice' Label of the payment_schedule (Table) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the payment_schedule (Table) field in DocType 'Sales Invoi
en: Payment Schedule
eo_UY: crwdns78746:0crwdne78746:0

note: Label of the payment_term (Link) field in DocType 'Overdue Payment' Label of the payment_term (Link) field in DocType 'Payment Entry Reference' Label of the payment_term (Link) field in DocType 'Payment Schedule' Name of a DocType Label of the payment_term (Link) field in DocType 'Payment Terms Temp
en: Payment Term
eo_UY: crwdns78764:0crwdne78764:0

note: Label of the payment_term_name (Data) field in DocType 'Payment Term'
en: Payment Term Name
eo_UY: crwdns136138:0crwdne136138:0

note: Label of the payment_term_outstanding (Float) field in DocType 'Payment Entry Reference'
en: Payment Term Outstanding
eo_UY: crwdns148874:0crwdne148874:0

note: Label of the terms (Table) field in DocType 'Payment Terms Template' Label of the payment_schedule_section (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the payment_schedule_section (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice' 'Sales Invoice' 'Purchase Order' 'Quotation' Label of th
en: Payment Terms
eo_UY: crwdns78778:0crwdne78778:0

note: Name of a report
en: Payment Terms Status for Sales Order
eo_UY: crwdns78794:0crwdne78794:0

note: Name of a DocType Label of the payment_terms_template (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the payment_terms_template (Link) field in DocType 'Process Statement Of Accounts' Label of the payment_terms_template (Link) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the payment_terms_template (
en: Payment Terms Template
eo_UY: crwdns78796:0crwdne78796:0

note: Name of a DocType
en: Payment Terms Template Detail
eo_UY: crwdns78812:0crwdne78812:0

note: Description of the 'Automatically Fetch Payment Terms from Order' (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Payment Terms from orders will be fetched into the invoices as is
eo_UY: crwdns136140:0crwdne136140:0

en: Payment Terms:
eo_UY: crwdns148618:0crwdne148618:0

note: Label of the payment_type (Select) field in DocType 'Payment Entry' Label of the payment_type (Data) field in DocType 'Payment Entry Reference'
en: Payment Type
eo_UY: crwdns78816:0crwdne78816:0

en: Payment Type must be one of Receive, Pay and Internal Transfer
eo_UY: crwdns78820:0crwdne78820:0

note: Label of the payment_url (Data) field in DocType 'Payment Request'
en: Payment URL
eo_UY: crwdns148816:0crwdne148816:0

en: Payment Unlink Error
eo_UY: crwdns78822:0crwdne78822:0

en: Payment against {0} {1} cannot be greater than Outstanding Amount {2}
eo_UY: crwdns78824:0{0}crwdnd78824:0{1}crwdnd78824:0{2}crwdne78824:0

en: Payment amount cannot be less than or equal to 0
eo_UY: crwdns78826:0crwdne78826:0

en: Payment methods are mandatory. Please add at least one payment method.
eo_UY: crwdns78828:0crwdne78828:0

en: Payment of {0} received successfully.
eo_UY: crwdns78830:0{0}crwdne78830:0

en: Payment of {0} received successfully. Waiting for other requests to complete...
eo_UY: crwdns78832:0{0}crwdne78832:0

en: Payment related to {0} is not completed
eo_UY: crwdns78834:0{0}crwdne78834:0

en: Payment request failed
eo_UY: crwdns78836:0crwdne78836:0

en: Payment term {0} not used in {1}
eo_UY: crwdns78838:0{0}crwdnd78838:0{1}crwdne78838:0

note: Label of the payments (Table) field in DocType 'Cashier Closing' Label of the payments (Table) field in DocType 'Payment Reconciliation' Label of the payments_section (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the payments_section (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Labe
en: Payments
eo_UY: crwdns78840:0crwdne78840:0

note: Option for the 'Reference Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Account'
en: Payroll Entry
eo_UY: crwdns136142:0crwdne136142:0

en: Payroll Payable
eo_UY: crwdns78856:0crwdne78856:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Timesheet'
en: Payslip
eo_UY: crwdns78858:0crwdne78858:0

note: Name of a UOM
en: Peck (UK)
eo_UY: crwdns112554:0crwdne112554:0

note: Name of a UOM
en: Peck (US)
eo_UY: crwdns112556:0crwdne112556:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Bank Statement Import' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Bank Transaction' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Ledger Merge' Option for the 'Repair Status' (Select) field in DocType 'Asset Repair' Option for the 'Quot
en: Pending
eo_UY: crwdns78862:0crwdne78862:0

en: Pending Activities
eo_UY: crwdns78884:0crwdne78884:0

en: Pending Amount
eo_UY: crwdns78886:0crwdne78886:0

note: Label of the pending_qty (Float) field in DocType 'Production Plan Item'
en: Pending Qty
eo_UY: crwdns78888:0crwdne78888:0

en: Pending Quantity
eo_UY: crwdns78892:0crwdne78892:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Task'
en: Pending Review
eo_UY: crwdns111880:0crwdne111880:0

note: Name of a report Label of a Link in the Selling Workspace
en: Pending SO Items For Purchase Request
eo_UY: crwdns78896:0crwdne78896:0

en: Pending Work Order
eo_UY: crwdns78898:0crwdne78898:0

en: Pending activities for today
eo_UY: crwdns78900:0crwdne78900:0

en: Pending processing
eo_UY: crwdns78902:0crwdne78902:0

en: Pension Funds
eo_UY: crwdns143490:0crwdne143490:0

note: Option for the 'Evaluation Period' (Select) field in DocType 'Supplier Scorecard'
en: Per Month
eo_UY: crwdns136144:0crwdne136144:0

note: Label of the per_received (Percent) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Per Received
eo_UY: crwdns136146:0crwdne136146:0

note: Label of the per_transferred (Percent) field in DocType 'Stock Entry'
en: Per Transferred
eo_UY: crwdns136148:0crwdne136148:0

note: Option for the 'Evaluation Period' (Select) field in DocType 'Supplier Scorecard'
en: Per Week
eo_UY: crwdns136150:0crwdne136150:0

note: Option for the 'Evaluation Period' (Select) field in DocType 'Supplier Scorecard'
en: Per Year
eo_UY: crwdns136152:0crwdne136152:0

note: Name of a UOM
en: Percent
eo_UY: crwdns112558:0crwdne112558:0

note: Option for the 'Discount Type' (Select) field in DocType 'Payment Schedule' Option for the 'Discount Type' (Select) field in DocType 'Payment Term' Option for the 'Discount Type' (Select) field in DocType 'Payment Terms Template Detail' Option for the 'Margin Type' (Select) field in DocType 'POS Inv
en: Percentage
eo_UY: crwdns136154:0crwdne136154:0

note: Label of the percentage (Percent) field in DocType 'Cost Center Allocation Percentage'
en: Percentage (%)
eo_UY: crwdns136156:0crwdne136156:0

note: Label of the percentage_allocation (Float) field in DocType 'Monthly Distribution Percentage'
en: Percentage Allocation
eo_UY: crwdns136158:0crwdne136158:0

en: Percentage Allocation should be equal to 100%
eo_UY: crwdns78942:0crwdne78942:0

note: Description of the 'Blanket Order Allowance (%)' (Float) field in DocType 'Buying Settings'
en: Percentage you are allowed to order beyond the Blanket Order quantity.
eo_UY: crwdns136160:0crwdne136160:0

note: Description of the 'Blanket Order Allowance (%)' (Float) field in DocType 'Selling Settings'
en: Percentage you are allowed to sell beyond the Blanket Order quantity.
eo_UY: crwdns136162:0crwdne136162:0

note: Description of the 'Over Transfer Allowance (%)' (Float) field in DocType 'Buying Settings'
en: Percentage you are allowed to transfer more against the quantity ordered. For example: If you have ordered 100 units. and your Allowance is 10% then you are allowed to transfer 110 units.
eo_UY: crwdns136164:0crwdne136164:0

en: Perception Analysis
eo_UY: crwdns78950:0crwdne78950:0

en: Period
eo_UY: crwdns78952:0crwdne78952:0

en: Period Based On
eo_UY: crwdns78954:0crwdne78954:0

en: Period Closed
eo_UY: crwdns78956:0crwdne78956:0

en: Period Closing Entry For Current Period
eo_UY: crwdns111882:0crwdne111882:0

note: Label of the period_closing_settings_section (Section Break) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Period Closing Settings
eo_UY: crwdns136166:0crwdne136166:0

note: Label of the period_closing_voucher (Link) field in DocType 'Account Closing Balance' Name of a DocType Label of a Link in the Accounting Workspace
en: Period Closing Voucher
eo_UY: crwdns78962:0crwdne78962:0

note: Label of the period_details_section (Section Break) field in DocType 'POS Closing Entry'
en: Period Details
eo_UY: crwdns136168:0crwdne136168:0

note: Label of the period_end_date (Date) field in DocType 'Period Closing Voucher' Label of the period_end_date (Datetime) field in DocType 'POS Closing Entry' Label of the period_end_date (Date) field in DocType 'POS Opening Entry'
en: Period End Date
eo_UY: crwdns136170:0crwdne136170:0

en: Period End Date cannot be greater than Fiscal Year End Date
eo_UY: crwdns151132:0crwdne151132:0

note: Label of the period_name (Data) field in DocType 'Accounting Period'
en: Period Name
eo_UY: crwdns136172:0crwdne136172:0

note: Label of the total_score (Percent) field in DocType 'Supplier Scorecard Period'
en: Period Score
eo_UY: crwdns136174:0crwdne136174:0

note: Label of the section_break_23 (Section Break) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the period_settings_section (Section Break) field in DocType 'Promotional Scheme'
en: Period Settings
eo_UY: crwdns136176:0crwdne136176:0

note: Label of the period_start_date (Date) field in DocType 'Period Closing Voucher' Label of the period_start_date (Datetime) field in DocType 'POS Closing Entry' Label of the period_start_date (Datetime) field in DocType 'POS Opening
en: Period Start Date
eo_UY: crwdns136178:0crwdne136178:0

en: Period Start Date cannot be greater than Period End Date
eo_UY: crwdns151134:0crwdne151134:0

en: Period Start Date must be {0}
eo_UY: crwdns151136:0{0}crwdne151136:0

note: Label of the period_to_date (Datetime) field in DocType 'Bisect Nodes'
en: Period To Date
eo_UY: crwdns136180:0crwdne136180:0

en: Period based On
eo_UY: crwdns78988:0crwdne78988:0

note: Label of the period_from_date (Datetime) field in DocType 'Bisect Nodes'
en: Period_from_date
eo_UY: crwdns136182:0crwdne136182:0

note: Label of the periodicity (Data) field in DocType 'Asset Maintenance Log' Label of the periodicity (Select) field in DocType 'Asset Maintenance Task' Label of the periodicity (Select) field in DocType 'Maintenance Schedule Item'
en: Periodicity
eo_UY: crwdns78992:0crwdne78992:0

note: Label of the permanent_address (Small Text) field in DocType 'Employee'
en: Permanent Address
eo_UY: crwdns136184:0crwdne136184:0

note: Label of the permanent_accommodation_type (Select) field in DocType 'Employee'
en: Permanent Address Is
eo_UY: crwdns136186:0crwdne136186:0

en: Perpetual inventory required for the company {0} to view this report.
eo_UY: crwdns79004:0{0}crwdne79004:0

note: Label of the personal_details (Tab Break) field in DocType 'Employee'
en: Personal
eo_UY: crwdns136188:0crwdne136188:0

note: Option for the 'Preferred Contact Email' (Select) field in DocType 'Employee' Label of the personal_email (Data) field in DocType 'Employee'
en: Personal Email
eo_UY: crwdns136190:0crwdne136190:0

note: Option for the 'Fuel Type' (Select) field in DocType 'Vehicle'
en: Petrol
eo_UY: crwdns136192:0crwdne136192:0

en: Pharmaceutical
eo_UY: crwdns79012:0crwdne79012:0

en: Pharmaceuticals
eo_UY: crwdns143492:0crwdne143492:0

note: Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Mode of Payment' Option for the 'Payment Channel' (Select) field in DocType 'Payment Gateway Account' Option for the 'Payment Channel' (Select) field in DocType 'Payment Request' Label of the phone (Data) field in DocType 'Lead' Label of the phone (Da
en: Phone
eo_UY: crwdns79014:0crwdne79014:0

note: Label of the phone_ext (Data) field in DocType 'Lead' Label of the phone_ext (Data) field in DocType 'Opportunity'
en: Phone Ext.
eo_UY: crwdns136194:0crwdne136194:0

note: Label of the phone_no (Data) field in DocType 'Company' Label of the phone_no (Data) field in DocType 'Warehouse'
en: Phone No
eo_UY: crwdns136196:0crwdne136196:0

note: Label of the customer_phone_number (Data) field in DocType 'Appointment'
en: Phone Number
eo_UY: crwdns79038:0crwdne79038:0

note: Label of the pick_list (Link) field in DocType 'Delivery Note' Name of a DocType Label of the pick_list (Link) field in DocType 'Stock Entry' Option for the 'From Voucher Type' (Select) field in DocType 'Stock Reservation Entry' Label of a Link in the Stock Workspace
en: Pick List
eo_UY: crwdns79044:0crwdne79044:0

en: Pick List Incomplete
eo_UY: crwdns79054:0crwdne79054:0

note: Label of the pick_list_item (Data) field in DocType 'Delivery Note Item' Name of a DocType
en: Pick List Item
eo_UY: crwdns79056:0crwdne79056:0

note: Label of the pick_manually (Check) field in DocType 'Pick List'
en: Pick Manually
eo_UY: crwdns136198:0crwdne136198:0

note: Label of the pick_serial_and_batch_based_on (Select) field in DocType 'Stock Settings'
en: Pick Serial / Batch Based On
eo_UY: crwdns136200:0crwdne136200:0

note: Label of the pick_serial_and_batch (Button) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the pick_serial_and_batch (Button) field in DocType 'Delivery Note Label of the pick_serial_and_batch (Button) field in DocType 'Packed Item' Label of the pick_serial_and_batch (Button) field in DocType 'Pick 
en: Pick Serial / Batch No
eo_UY: crwdns136202:0crwdne136202:0

note: Label of the picked_qty (Float) field in DocType 'Packed Item'
en: Picked Qty
eo_UY: crwdns136204:0crwdne136204:0

note: Label of the picked_qty (Float) field in DocType 'Sales Order Item' Label of the picked_qty (Float) field in DocType 'Pick List Item'
en: Picked Qty (in Stock UOM)
eo_UY: crwdns136206:0crwdne136206:0

note: Option for the 'Pickup Type' (Select) field in DocType 'Shipment'
en: Pickup
eo_UY: crwdns136208:0crwdne136208:0

note: Label of the pickup_contact_person (Link) field in DocType 'Shipment'
en: Pickup Contact Person
eo_UY: crwdns136210:0crwdne136210:0

note: Label of the pickup_date (Date) field in DocType 'Shipment'
en: Pickup Date
eo_UY: crwdns136212:0crwdne136212:0

en: Pickup Date cannot be before this day
eo_UY: crwdns79082:0crwdne79082:0

note: Label of the pickup (Data) field in DocType 'Shipment'
en: Pickup From
eo_UY: crwdns136214:0crwdne136214:0

en: Pickup To time should be greater than Pickup From time
eo_UY: crwdns79086:0crwdne79086:0

note: Label of the pickup_type (Select) field in DocType 'Shipment'
en: Pickup Type
eo_UY: crwdns136216:0crwdne136216:0

note: Label of the heading_pickup_from (Heading) field in DocType 'Shipment' Label of the pickup_from_type (Select) field in DocType 'Shipment' Label of the pickup_from (Time) field in DocType 'Shipment'
en: Pickup from
eo_UY: crwdns136218:0crwdne136218:0

note: Label of the pickup_to (Time) field in DocType 'Shipment'
en: Pickup to
eo_UY: crwdns136220:0crwdne136220:0

note: Name of a UOM
en: Pint (UK)
eo_UY: crwdns112560:0crwdne112560:0

note: Name of a UOM
en: Pint (US)
eo_UY: crwdns112562:0crwdne112562:0

note: Name of a UOM
en: Pint, Dry (US)
eo_UY: crwdns112564:0crwdne112564:0

note: Name of a UOM
en: Pint, Liquid (US)
eo_UY: crwdns112566:0crwdne112566:0

en: Pipeline By
eo_UY: crwdns79094:0crwdne79094:0

note: Label of the place_of_issue (Data) field in DocType 'Employee'
en: Place of Issue
eo_UY: crwdns136222:0crwdne136222:0

note: Label of the plaid_access_token (Data) field in DocType 'Bank'
en: Plaid Access Token
eo_UY: crwdns136224:0crwdne136224:0

note: Label of the plaid_client_id (Data) field in DocType 'Plaid Settings'
en: Plaid Client ID
eo_UY: crwdns136226:0crwdne136226:0

note: Label of the plaid_env (Select) field in DocType 'Plaid Settings'
en: Plaid Environment
eo_UY: crwdns136228:0crwdne136228:0

en: Plaid Link Failed
eo_UY: crwdns79104:0crwdne79104:0

en: Plaid Link Refresh Required
eo_UY: crwdns79106:0crwdne79106:0

en: Plaid Link Updated
eo_UY: crwdns79108:0crwdne79108:0

note: Label of the plaid_secret (Password) field in DocType 'Plaid Settings'
en: Plaid Secret
eo_UY: crwdns136230:0crwdne136230:0

note: Label of a Link in the Accounting Workspace Name of a DocType
en: Plaid Settings
eo_UY: crwdns79112:0crwdne79112:0

en: Plaid transactions sync error
eo_UY: crwdns79116:0crwdne79116:0

note: Label of the plan (Link) field in DocType 'Subscription Plan Detail'
en: Plan
eo_UY: crwdns136232:0crwdne136232:0

note: Label of the plan_name (Data) field in DocType 'Subscription Plan'
en: Plan Name
eo_UY: crwdns136234:0crwdne136234:0

note: Description of the 'Use Multi-Level BOM' (Check) field in DocType 'Work Order'
en: Plan material for sub-assemblies
eo_UY: crwdns136236:0crwdne136236:0

note: Description of the 'Capacity Planning For (Days)' (Int) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Plan operations X days in advance
eo_UY: crwdns136238:0crwdne136238:0

note: Description of the 'Allow Overtime' (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Plan time logs outside Workstation working hours
eo_UY: crwdns136240:0crwdne136240:0

note: Label of the quantity (Float) field in DocType 'Material Request Plan Item'
en: Plan to Request Qty
eo_UY: crwdns136242:0crwdne136242:0

note: Option for the 'Maintenance Status' (Select) field in DocType 'Asset Maintenance Log' Maintenance Task'
en: Planned
eo_UY: crwdns136244:0crwdne136244:0

note: Label of the planned_end_date (Datetime) field in DocType 'Work Order'
en: Planned End Date
eo_UY: crwdns79134:0crwdne79134:0

note: Label of the planned_end_time (Datetime) field in DocType 'Work Order Operation'
en: Planned End Time
eo_UY: crwdns136246:0crwdne136246:0

note: Label of the planned_operating_cost (Currency) field in DocType 'Work Order' Label of the planned_operating_cost (Currency) field in DocType 'Work Order Operation'
en: Planned Operating Cost
eo_UY: crwdns136248:0crwdne136248:0

note: Label of the planned_qty (Float) field in DocType 'Production Plan Item' Label of the planned_qty (Float) field in DocType 'Bin'
en: Planned Qty
eo_UY: crwdns79144:0crwdne79144:0

en: Planned Qty: Quantity, for which, Work Order has been raised, but is pending to be manufactured.
eo_UY: crwdns111884:0crwdne111884:0

note: Label of the planned_qty (Float) field in DocType 'Sales Order Item'
en: Planned Quantity
eo_UY: crwdns79150:0crwdne79150:0

note: Label of the planned_start_date (Datetime) field in DocType 'Production Plan Item' Label of the planned_start_date (Datetime) field in DocType 'Work Order'
en: Planned Start Date
eo_UY: crwdns79154:0crwdne79154:0

note: Label of the planned_start_time (Datetime) field in DocType 'Work Order Operation'
en: Planned Start Time
eo_UY: crwdns136250:0crwdne136250:0

note: Label of the item_balance (Section Break) field in DocType 'Quotation Item' Label of the planning_section (Section Break) field in DocType 'Sales Order Item'
en: Planning
eo_UY: crwdns79162:0crwdne79162:0

note: Label of the sb_4 (Section Break) field in DocType 'Subscription' Label of the plans (Table) field in DocType 'Subscription'
en: Plans
eo_UY: crwdns136252:0crwdne136252:0

note: Label of the plant_dashboard (HTML) field in DocType 'Plant Floor'
en: Plant Dashboard
eo_UY: crwdns136254:0crwdne136254:0

note: Name of a DocType Label of the plant_floor (Link) field in DocType 'Workstation' Label of a shortcut in the Manufacturing Workspace
en: Plant Floor
eo_UY: crwdns111888:0crwdne111888:0

en: Plants and Machineries
eo_UY: crwdns79170:0crwdne79170:0

en: Please Restock Items and Update the Pick List to continue. To discontinue, cancel the Pick List.
eo_UY: crwdns79172:0crwdne79172:0

en: Please Select a Company
eo_UY: crwdns79174:0crwdne79174:0

en: Please Select a Company.
eo_UY: crwdns79176:0crwdne79176:0

en: Please Select a Customer
eo_UY: crwdns79178:0crwdne79178:0

en: Please Select a Supplier
eo_UY: crwdns79180:0crwdne79180:0

en: Please Set Priority
eo_UY: crwdns127838:0crwdne127838:0

en: Please Set Supplier Group in Buying Settings.
eo_UY: crwdns79182:0crwdne79182:0

en: Please Specify Account
eo_UY: crwdns79184:0crwdne79184:0

en: Please add 'Supplier' role to user {0}.
eo_UY: crwdns79186:0{0}crwdne79186:0

en: Please add Mode of payments and opening balance details.
eo_UY: crwdns79188:0crwdne79188:0

en: Please add Request for Quotation to the sidebar in Portal Settings.
eo_UY: crwdns79190:0crwdne79190:0

en: Please add Root Account for - {0}
eo_UY: crwdns79192:0{0}crwdne79192:0

en: Please add a Temporary Opening account in Chart of Accounts
eo_UY: crwdns79194:0crwdne79194:0

en: Please add atleast one Serial No / Batch No
eo_UY: crwdns79196:0crwdne79196:0

en: Please add the Bank Account column
eo_UY: crwdns79198:0crwdne79198:0

en: Please add the account to root level Company - {0}
eo_UY: crwdns79200:0{0}crwdne79200:0

en: Please add the account to root level Company - {}
eo_UY: crwdns79202:0crwdne79202:0

en: Please add {1} role to user {0}.
eo_UY: crwdns79204:0{1}crwdnd79204:0{0}crwdne79204:0

en: Please adjust the qty or edit {0} to proceed.
eo_UY: crwdns79206:0{0}crwdne79206:0

en: Please attach CSV file
eo_UY: crwdns79208:0crwdne79208:0

en: Please cancel and amend the Payment Entry
eo_UY: crwdns79210:0crwdne79210:0

en: Please cancel payment entry manually first
eo_UY: crwdns79212:0crwdne79212:0

en: Please cancel related transaction.
eo_UY: crwdns79214:0crwdne79214:0

en: Please check Multi Currency option to allow accounts with other currency
eo_UY: crwdns79216:0crwdne79216:0

en: Please check Process Deferred Accounting {0} and submit manually after resolving errors.
eo_UY: crwdns79218:0{0}crwdne79218:0

en: Please check either with operations or FG Based Operating Cost.
eo_UY: crwdns79220:0crwdne79220:0

en: Please check the error message and take necessary actions to fix the error and then restart the reposting again.
eo_UY: crwdns79222:0crwdne79222:0

en: Please check your Plaid client ID and secret values
eo_UY: crwdns79224:0crwdne79224:0

en: Please check your email to confirm the appointment
eo_UY: crwdns79226:0crwdne79226:0

en: Please click on 'Generate Schedule'
eo_UY: crwdns79230:0crwdne79230:0

en: Please click on 'Generate Schedule' to fetch Serial No added for Item {0}
eo_UY: crwdns79232:0{0}crwdne79232:0

en: Please click on 'Generate Schedule' to get schedule
eo_UY: crwdns79234:0crwdne79234:0

en: Please contact any of the following users to extend the credit limits for {0}: {1}
eo_UY: crwdns79236:0{0}crwdnd79236:0{1}crwdne79236:0

en: Please contact any of the following users to {} this transaction.
eo_UY: crwdns79238:0crwdne79238:0

en: Please contact your administrator to extend the credit limits for {0}.
eo_UY: crwdns79240:0{0}crwdne79240:0

en: Please convert the parent account in corresponding child company to a group account.
eo_UY: crwdns79242:0crwdne79242:0

en: Please create Customer from Lead {0}.
eo_UY: crwdns79244:0{0}crwdne79244:0

en: Please create Landed Cost Vouchers against Invoices that have 'Update Stock' enabled.
eo_UY: crwdns79246:0crwdne79246:0

en: Please create a new Accounting Dimension if required.
eo_UY: crwdns79248:0crwdne79248:0

en: Please create purchase from internal sale or delivery document itself
eo_UY: crwdns79250:0crwdne79250:0

en: Please create purchase receipt or purchase invoice for the item {0}
eo_UY: crwdns79252:0{0}crwdne79252:0

en: Please delete Product Bundle {0}, before merging {1} into {2}
eo_UY: crwdns79254:0{0}crwdnd79254:0{1}crwdnd79254:0{2}crwdne79254:0

en: Please do not book expense of multiple assets against one single Asset.
eo_UY: crwdns79256:0crwdne79256:0

en: Please do not create more than 500 items at a time
eo_UY: crwdns79258:0crwdne79258:0

en: Please enable Applicable on Booking Actual Expenses
eo_UY: crwdns79260:0crwdne79260:0

en: Please enable Applicable on Purchase Order and Applicable on Booking Actual Expenses
eo_UY: crwdns79262:0crwdne79262:0

en: Please enable Use Old Serial / Batch Fields to make_bundle
eo_UY: crwdns111894:0crwdne111894:0

en: Please enable only if the understand the effects of enabling this.
eo_UY: crwdns127840:0crwdne127840:0

en: Please enable pop-ups
eo_UY: crwdns79264:0crwdne79264:0

en: Please enable {0} in the {1}.
eo_UY: crwdns79266:0{0}crwdnd79266:0{1}crwdne79266:0

en: Please enable {} in {} to allow same item in multiple rows
eo_UY: crwdns79268:0crwdne79268:0

en: Please ensure that the {0} account is a Balance Sheet account. You can change the parent account to a Balance Sheet account or select a different account.
eo_UY: crwdns143494:0{0}crwdne143494:0

en: Please ensure that the {0} account {1} is a Payable account. You can change the account type to Payable or select a different account.
eo_UY: crwdns143496:0{0}crwdnd143496:0{1}crwdne143496:0

en: Please ensure {} account is a Balance Sheet account.
eo_UY: crwdns79270:0crwdne79270:0

en: Please ensure {} account {} is a Receivable account.
eo_UY: crwdns79276:0crwdne79276:0

en: Please enter <b>Difference Account</b> or set default <b>Stock Adjustment Account</b> for company {0}
eo_UY: crwdns79278:0{0}crwdne79278:0

en: Please enter Account for Change Amount
eo_UY: crwdns79280:0crwdne79280:0

en: Please enter Approving Role or Approving User
eo_UY: crwdns79282:0crwdne79282:0

en: Please enter Cost Center
eo_UY: crwdns79284:0crwdne79284:0

en: Please enter Delivery Date
eo_UY: crwdns79286:0crwdne79286:0

en: Please enter Employee Id of this sales person
eo_UY: crwdns79288:0crwdne79288:0

en: Please enter Expense Account
eo_UY: crwdns79290:0crwdne79290:0

en: Please enter Item Code to get Batch Number
eo_UY: crwdns79292:0crwdne79292:0

en: Please enter Item Code to get batch no
eo_UY: crwdns79294:0crwdne79294:0

en: Please enter Item first
eo_UY: crwdns79296:0crwdne79296:0

en: Please enter Maintenance Details first
eo_UY: crwdns104632:0crwdne104632:0

en: Please enter Planned Qty for Item {0} at row {1}
eo_UY: crwdns79300:0{0}crwdnd79300:0{1}crwdne79300:0

en: Please enter Preferred Contact Email
eo_UY: crwdns79302:0crwdne79302:0

en: Please enter Production Item first
eo_UY: crwdns79304:0crwdne79304:0

en: Please enter Purchase Receipt first
eo_UY: crwdns79306:0crwdne79306:0

en: Please enter Receipt Document
eo_UY: crwdns79308:0crwdne79308:0

en: Please enter Reference date
eo_UY: crwdns79310:0crwdne79310:0

en: Please enter Reqd by Date
eo_UY: crwdns79312:0crwdne79312:0

en: Please enter Root Type for account- {0}
eo_UY: crwdns79314:0{0}crwdne79314:0

en: Please enter Serial Nos
eo_UY: crwdns104634:0crwdne104634:0

en: Please enter Shipment Parcel information
eo_UY: crwdns79316:0crwdne79316:0

en: Please enter Stock Items consumed during the Repair.
eo_UY: crwdns79318:0crwdne79318:0

en: Please enter Warehouse and Date
eo_UY: crwdns79320:0crwdne79320:0

en: Please enter Write Off Account
eo_UY: crwdns79324:0crwdne79324:0

en: Please enter company first
eo_UY: crwdns79326:0crwdne79326:0

en: Please enter company name first
eo_UY: crwdns79328:0crwdne79328:0

en: Please enter default currency in Company Master
eo_UY: crwdns79330:0crwdne79330:0

en: Please enter message before sending
eo_UY: crwdns79332:0crwdne79332:0

en: Please enter mobile number first.
eo_UY: crwdns79334:0crwdne79334:0

en: Please enter parent cost center
eo_UY: crwdns79336:0crwdne79336:0

en: Please enter quantity for item {0}
eo_UY: crwdns79338:0{0}crwdne79338:0

en: Please enter relieving date.
eo_UY: crwdns79340:0crwdne79340:0

en: Please enter serial nos
eo_UY: crwdns79342:0crwdne79342:0

en: Please enter the company name to confirm
eo_UY: crwdns79344:0crwdne79344:0

en: Please enter the phone number first
eo_UY: crwdns79346:0crwdne79346:0

en: Please enter valid Financial Year Start and End Dates
eo_UY: crwdns79348:0crwdne79348:0

en: Please enter valid email address
eo_UY: crwdns111896:0crwdne111896:0

en: Please enter {0}
eo_UY: crwdns79350:0{0}crwdne79350:0

en: Please enter {0} first
eo_UY: crwdns79352:0{0}crwdne79352:0

en: Please fill the Material Requests table
eo_UY: crwdns79354:0crwdne79354:0

en: Please fill the Sales Orders table
eo_UY: crwdns79356:0crwdne79356:0

en: Please first set Last Name, Email and Phone for the user
eo_UY: crwdns79358:0crwdne79358:0

en: Please fix overlapping time slots for {0}
eo_UY: crwdns79360:0{0}crwdne79360:0

en: Please fix overlapping time slots for {0}.
eo_UY: crwdns79362:0{0}crwdne79362:0

en: Please import accounts against parent company or enable {} in company master.
eo_UY: crwdns79364:0crwdne79364:0

en: Please keep one Applicable Charges, when 'Distribute Charges Based On' is 'Distribute Manually'. For more charges, please create another Landed Cost Voucher.
eo_UY: crwdns111898:0crwdne111898:0

en: Please make sure the employees above report to another Active employee.
eo_UY: crwdns79366:0crwdne79366:0

en: Please make sure the file you are using has 'Parent Account' column present in the header.
eo_UY: crwdns79368:0crwdne79368:0

en: Please make sure you really want to delete all the transactions for this company. Your master data will remain as it is. This action cannot be undone.
eo_UY: crwdns79370:0crwdne79370:0

en: Please mention 'Weight UOM' along with Weight.
eo_UY: crwdns79372:0crwdne79372:0

en: Please mention '{0}' in Company: {1}
eo_UY: crwdns148818:0{0}crwdnd148818:0{1}crwdne148818:0

en: Please mention no of visits required
eo_UY: crwdns79378:0crwdne79378:0

en: Please mention the Current and New BOM for replacement.
eo_UY: crwdns79380:0crwdne79380:0

en: Please pull items from Delivery Note
eo_UY: crwdns79382:0crwdne79382:0

en: Please rectify and try again.
eo_UY: crwdns79384:0crwdne79384:0

en: Please refresh or reset the Plaid linking of the Bank {}.
eo_UY: crwdns79386:0crwdne79386:0

en: Please save before proceeding.
eo_UY: crwdns79388:0crwdne79388:0

en: Please save first
eo_UY: crwdns79390:0crwdne79390:0

en: Please select <b>Template Type</b> to download template
eo_UY: crwdns79392:0crwdne79392:0

en: Please select Apply Discount On
eo_UY: crwdns79394:0crwdne79394:0

en: Please select BOM against item {0}
eo_UY: crwdns79396:0{0}crwdne79396:0

en: Please select BOM for Item in Row {0}
eo_UY: crwdns79398:0{0}crwdne79398:0

en: Please select BOM in BOM field for Item {0}
eo_UY: crwdns79400:0{0}crwdne79400:0

en: Please select Bank Account
eo_UY: crwdns136256:0crwdne136256:0

en: Please select Category first
eo_UY: crwdns79402:0crwdne79402:0

en: Please select Charge Type first
eo_UY: crwdns79404:0crwdne79404:0

en: Please select Company
eo_UY: crwdns79406:0crwdne79406:0

en: Please select Company and Posting Date to getting entries
eo_UY: crwdns79408:0crwdne79408:0

en: Please select Company first
eo_UY: crwdns79410:0crwdne79410:0

en: Please select Completion Date for Completed Asset Maintenance Log
eo_UY: crwdns79412:0crwdne79412:0

en: Please select Customer first
eo_UY: crwdns79414:0crwdne79414:0

en: Please select Existing Company for creating Chart of Accounts
eo_UY: crwdns79416:0crwdne79416:0

en: Please select Finished Good Item for Service Item {0}
eo_UY: crwdns79418:0{0}crwdne79418:0

en: Please select Item Code first
eo_UY: crwdns79420:0crwdne79420:0

en: Please select Maintenance Status as Completed or remove Completion Date
eo_UY: crwdns79422:0crwdne79422:0

en: Please select Party Type first
eo_UY: crwdns79424:0crwdne79424:0

en: Please select Posting Date before selecting Party
eo_UY: crwdns79426:0crwdne79426:0

en: Please select Posting Date first
eo_UY: crwdns79428:0crwdne79428:0

en: Please select Price List
eo_UY: crwdns79430:0crwdne79430:0

en: Please select Qty against item {0}
eo_UY: crwdns79432:0{0}crwdne79432:0

en: Please select Sample Retention Warehouse in Stock Settings first
eo_UY: crwdns79434:0crwdne79434:0

en: Please select Serial/Batch Nos to reserve or change Reservation Based On to Qty.
eo_UY: crwdns79436:0crwdne79436:0

en: Please select Start Date and End Date for Item {0}
eo_UY: crwdns79438:0{0}crwdne79438:0

en: Please select Subcontracting Order instead of Purchase Order {0}
eo_UY: crwdns79440:0{0}crwdne79440:0

en: Please select Unrealized Profit / Loss account or add default Unrealized Profit / Loss account account for company {0}
eo_UY: crwdns79442:0{0}crwdne79442:0

en: Please select a BOM
eo_UY: crwdns79444:0crwdne79444:0

en: Please select a Company
eo_UY: crwdns79446:0crwdne79446:0

en: Please select a Company first.
eo_UY: crwdns79448:0crwdne79448:0

en: Please select a Customer
eo_UY: crwdns79450:0crwdne79450:0

en: Please select a Delivery Note
eo_UY: crwdns79452:0crwdne79452:0

en: Please select a Subcontracting Purchase Order.
eo_UY: crwdns79454:0crwdne79454:0

en: Please select a Supplier
eo_UY: crwdns79456:0crwdne79456:0

en: Please select a Warehouse
eo_UY: crwdns111900:0crwdne111900:0

en: Please select a Work Order first.
eo_UY: crwdns79458:0crwdne79458:0

en: Please select a country
eo_UY: crwdns79460:0crwdne79460:0

en: Please select a customer for fetching payments.
eo_UY: crwdns79462:0crwdne79462:0

en: Please select a date
eo_UY: crwdns79464:0crwdne79464:0

en: Please select a date and time
eo_UY: crwdns79466:0crwdne79466:0

en: Please select a default mode of payment
eo_UY: crwdns79468:0crwdne79468:0

en: Please select a field to edit from numpad
eo_UY: crwdns79470:0crwdne79470:0

en: Please select a row to create a Reposting Entry
eo_UY: crwdns79472:0crwdne79472:0

en: Please select a supplier for fetching payments.
eo_UY: crwdns79474:0crwdne79474:0

en: Please select a valid Purchase Order that has Service Items.
eo_UY: crwdns79476:0crwdne79476:0

en: Please select a valid Purchase Order that is configured for Subcontracting.
eo_UY: crwdns79478:0crwdne79478:0

en: Please select a value for {0} quotation_to {1}
eo_UY: crwdns79480:0{0}crwdnd79480:0{1}crwdne79480:0

en: Please select an item code before setting the warehouse.
eo_UY: crwdns142838:0crwdne142838:0

en: Please select correct account
eo_UY: crwdns79482:0crwdne79482:0

en: Please select date
eo_UY: crwdns79484:0crwdne79484:0

en: Please select either the Item or Warehouse or Warehouse Type filter to generate the report.
eo_UY: crwdns127842:0crwdne127842:0

en: Please select item code
eo_UY: crwdns79488:0crwdne79488:0

en: Please select items
eo_UY: crwdns136258:0crwdne136258:0

en: Please select items to reserve.
eo_UY: crwdns127506:0crwdne127506:0

en: Please select items to unreserve.
eo_UY: crwdns127508:0crwdne127508:0

en: Please select only one row to create a Reposting Entry
eo_UY: crwdns79490:0crwdne79490:0

en: Please select rows to create Reposting Entries
eo_UY: crwdns79492:0crwdne79492:0

en: Please select the Company
eo_UY: crwdns79494:0crwdne79494:0

en: Please select the Multiple Tier Program type for more than one collection rules.
eo_UY: crwdns79496:0crwdne79496:0

en: Please select the customer.
eo_UY: crwdns79498:0crwdne79498:0

en: Please select the document type first
eo_UY: crwdns79500:0crwdne79500:0

en: Please select the required filters
eo_UY: crwdns79502:0crwdne79502:0

en: Please select valid document type.
eo_UY: crwdns79504:0crwdne79504:0

en: Please select weekly off day
eo_UY: crwdns79506:0crwdne79506:0

en: Please select {0}
eo_UY: crwdns79508:0{0}crwdne79508:0

en: Please select {0} first
eo_UY: crwdns79510:0{0}crwdne79510:0

en: Please set 'Apply Additional Discount On'
eo_UY: crwdns79512:0crwdne79512:0

en: Please set 'Asset Depreciation Cost Center' in Company {0}
eo_UY: crwdns79514:0{0}crwdne79514:0

en: Please set 'Gain/Loss Account on Asset Disposal' in Company {0}
eo_UY: crwdns79516:0{0}crwdne79516:0

en: Please set '{0}' in Company: {1}
eo_UY: crwdns148820:0{0}crwdnd148820:0{1}crwdne148820:0

en: Please set Account
eo_UY: crwdns79518:0crwdne79518:0

en: Please set Account for Change Amount
eo_UY: crwdns111902:0crwdne111902:0

en: Please set Account in Warehouse {0} or Default Inventory Account in Company {1}
eo_UY: crwdns79520:0{0}crwdnd79520:0{1}crwdne79520:0

en: Please set Accounting Dimension {} in {}
eo_UY: crwdns79522:0crwdne79522:0

en: Please set Company
eo_UY: crwdns79524:0crwdne79524:0

en: Please set Depreciation related Accounts in Asset Category {0} or Company {1}
eo_UY: crwdns79526:0{0}crwdnd79526:0{1}crwdne79526:0

en: Please set Email/Phone for the contact
eo_UY: crwdns79528:0crwdne79528:0

en: Please set Fiscal Code for the customer '%s'
eo_UY: crwdns79530:0%scrwdne79530:0

en: Please set Fiscal Code for the public administration '%s'
eo_UY: crwdns79532:0%scrwdne79532:0

en: Please set Fixed Asset Account in {} against {}.
eo_UY: crwdns79534:0crwdne79534:0

en: Please set Opening Number of Booked Depreciations
eo_UY: crwdns136260:0crwdne136260:0

en: Please set Parent Row No for item {0}
eo_UY: crwdns112722:0{0}crwdne112722:0

en: Please set Root Type
eo_UY: crwdns79538:0crwdne79538:0

en: Please set Tax ID for the customer '%s'
eo_UY: crwdns79540:0%scrwdne79540:0

en: Please set Unrealized Exchange Gain/Loss Account in Company {0}
eo_UY: crwdns79542:0{0}crwdne79542:0

en: Please set VAT Accounts in {0}
eo_UY: crwdns79544:0{0}crwdne79544:0

en: Please set Vat Accounts for Company: "{0}" in UAE VAT Settings
eo_UY: crwdns79546:0{0}crwdne79546:0

en: Please set a Company
eo_UY: crwdns79548:0crwdne79548:0

en: Please set a Cost Center for the Asset or set an Asset Depreciation Cost Center for the Company {}
eo_UY: crwdns79550:0crwdne79550:0

en: Please set a Supplier against the Items to be considered in the Purchase Order.
eo_UY: crwdns79552:0crwdne79552:0

en: Please set a default Holiday List for Company {0}
eo_UY: crwdns79554:0{0}crwdne79554:0

en: Please set a default Holiday List for Employee {0} or Company {1}
eo_UY: crwdns79556:0{0}crwdnd79556:0{1}crwdne79556:0

en: Please set account in Warehouse {0}
eo_UY: crwdns79558:0{0}crwdne79558:0

en: Please set an Address on the Company '%s'
eo_UY: crwdns79560:0%scrwdne79560:0

en: Please set an Expense Account in the Items table
eo_UY: crwdns79562:0crwdne79562:0

en: Please set an email id for the Lead {0}
eo_UY: crwdns79564:0{0}crwdne79564:0

en: Please set at least one row in the Taxes and Charges Table
eo_UY: crwdns79566:0crwdne79566:0

en: Please set default Cash or Bank account in Mode of Payment {0}
eo_UY: crwdns79568:0{0}crwdne79568:0

en: Please set default Cash or Bank account in Mode of Payment {}
eo_UY: crwdns79570:0crwdne79570:0

en: Please set default Cash or Bank account in Mode of Payments {}
eo_UY: crwdns79572:0crwdne79572:0

en: Please set default Exchange Gain/Loss Account in Company {}
eo_UY: crwdns79574:0crwdne79574:0

en: Please set default Expense Account in Company {0}
eo_UY: crwdns79576:0{0}crwdne79576:0

en: Please set default UOM in Stock Settings
eo_UY: crwdns79578:0crwdne79578:0

en: Please set default cost of goods sold account in company {0} for booking rounding gain and loss during stock transfer
eo_UY: crwdns79580:0{0}crwdne79580:0

en: Please set default {0} in Company {1}
eo_UY: crwdns79582:0{0}crwdnd79582:0{1}crwdne79582:0

en: Please set either the Tax ID or Fiscal Code on Company '%s'
eo_UY: crwdns79584:0%scrwdne79584:0

en: Please set filter based on Item or Warehouse
eo_UY: crwdns79586:0crwdne79586:0

en: Please set filters
eo_UY: crwdns79588:0crwdne79588:0

en: Please set one of the following:
eo_UY: crwdns79590:0crwdne79590:0

en: Please set recurring after saving
eo_UY: crwdns79592:0crwdne79592:0

en: Please set the Customer Address
eo_UY: crwdns79594:0crwdne79594:0

en: Please set the Default Cost Center in {0} company.
eo_UY: crwdns79596:0{0}crwdne79596:0

en: Please set the Item Code first
eo_UY: crwdns79598:0crwdne79598:0

en: Please set the Payment Schedule
eo_UY: crwdns79600:0crwdne79600:0

en: Please set the cost center field in {0} or setup a default Cost Center for the Company.
eo_UY: crwdns79602:0{0}crwdne79602:0

en: Please set up the Campaign Schedule in the Campaign {0}
eo_UY: crwdns79604:0{0}crwdne79604:0

en: Please set {0}
eo_UY: crwdns79606:0{0}crwdne79606:0

en: Please set {0} for Batched Item {1}, which is used to set {2} on Submit.
eo_UY: crwdns79608:0{0}crwdnd79608:0{1}crwdnd79608:0{2}crwdne79608:0

en: Please set {0} for address {1}
eo_UY: crwdns79610:0{0}crwdnd79610:0{1}crwdne79610:0

en: Please set {0} in BOM Creator {1}
eo_UY: crwdns79612:0{0}crwdnd79612:0{1}crwdne79612:0

en: Please set {0} in Company {1} to account for Exchange Gain / Loss
eo_UY: crwdns151910:0{0}crwdnd151910:0{1}crwdne151910:0

en: Please set {0} to {1}, the same account that was used in the original invoice {2}.
eo_UY: crwdns151138:0{0}crwdnd151138:0{1}crwdnd151138:0{2}crwdne151138:0

en: Please setup and enable a group account with the Account Type - {0} for the company {1}
eo_UY: crwdns111904:0{0}crwdnd111904:0{1}crwdne111904:0

en: Please share this email with your support team so that they can find and fix the issue.
eo_UY: crwdns79616:0crwdne79616:0

en: Please specify
eo_UY: crwdns79618:0crwdne79618:0

en: Please specify Company
eo_UY: crwdns79620:0crwdne79620:0

en: Please specify Company to proceed
eo_UY: crwdns79622:0crwdne79622:0

en: Please specify a valid Row ID for row {0} in table {1}
eo_UY: crwdns79624:0{0}crwdnd79624:0{1}crwdne79624:0

en: Please specify a {0}
eo_UY: crwdns79626:0{0}crwdne79626:0

en: Please specify at least one attribute in the Attributes table
eo_UY: crwdns79628:0crwdne79628:0

en: Please specify either Quantity or Valuation Rate or both
eo_UY: crwdns79630:0crwdne79630:0

en: Please specify from/to range
eo_UY: crwdns79632:0crwdne79632:0

en: Please supply the specified items at the best possible rates
eo_UY: crwdns79634:0crwdne79634:0

en: Please try again in an hour.
eo_UY: crwdns79636:0crwdne79636:0

en: Please update Repair Status.
eo_UY: crwdns79638:0crwdne79638:0

note: Label of a Card Break in the Selling Workspace Label of a shortcut in the Selling Workspace
en: Point of Sale
eo_UY: crwdns79640:0crwdne79640:0

note: Label of a Link in the Selling Workspace
en: Point-of-Sale Profile
eo_UY: crwdns143198:0crwdne143198:0

note: Label of the policy_no (Data) field in DocType 'Vehicle'
en: Policy No
eo_UY: crwdns136262:0crwdne136262:0

note: Label of the policy_number (Data) field in DocType 'Asset'
en: Policy number
eo_UY: crwdns136264:0crwdne136264:0

note: Name of a UOM
en: Pond
eo_UY: crwdns112568:0crwdne112568:0

note: Name of a UOM
en: Pood
eo_UY: crwdns112570:0crwdne112570:0

note: Name of a DocType
en: Portal User
eo_UY: crwdns79648:0crwdne79648:0

note: Label of the portal_users_tab (Tab Break) field in DocType 'Supplier' Label of the portal_users_tab (Tab Break) field in DocType 'Customer'
en: Portal Users
eo_UY: crwdns136266:0crwdne136266:0

note: Option for the 'Orientation' (Select) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Portrait
eo_UY: crwdns136268:0crwdne136268:0

en: Possible Supplier
eo_UY: crwdns79656:0crwdne79656:0

note: Label of the post_description_key (Data) field in DocType 'Support Search Source' Label of the post_description_key (Data) field in DocType 'Support Settings'
en: Post Description Key
eo_UY: crwdns136270:0crwdne136270:0

note: Option for the 'Level' (Select) field in DocType 'Employee Education'
en: Post Graduate
eo_UY: crwdns136272:0crwdne136272:0

note: Label of the post_route_key (Data) field in DocType 'Support Settings'
en: Post Route Key
eo_UY: crwdns136274:0crwdne136274:0

note: Label of the post_route_key_list (Data) field in DocType 'Support Search Source'
en: Post Route Key List
eo_UY: crwdns136276:0crwdne136276:0

note: Label of the post_route (Data) field in DocType 'Support Search Source' Label of the post_route_string (Data) field in DocType 'Support Settings'
en: Post Route String
eo_UY: crwdns136278:0crwdne136278:0

note: Label of the post_title_key (Data) field in DocType 'Support Search Source' Label of the post_title_key (Data) field in DocType 'Support Settings'
en: Post Title Key
eo_UY: crwdns136280:0crwdne136280:0

en: Postal Code
eo_UY: crwdns79676:0crwdne79676:0

en: Postal Expenses
eo_UY: crwdns79678:0crwdne79678:0

note: Label of the posting_date (Date) field in DocType 'Bank Clearance Detail' Label of the posting_date (Date) field in DocType 'Exchange Rate Revaluation' Label of the posting_date (Date) field in DocType 'GL Entry' Label of the posting_date (Date) field in DocType 'Invoice Discounting' Label of the po
en: Posting Date
eo_UY: crwdns79680:0crwdne79680:0

en: Posting Date cannot be future date
eo_UY: crwdns79740:0crwdne79740:0

note: Label of the posting_datetime (Datetime) field in DocType 'Stock Ledger Entry'
en: Posting Datetime
eo_UY: crwdns136282:0crwdne136282:0

note: Label of the posting_time (Time) field in DocType 'Dunning' Label of the posting_time (Time) field in DocType 'POS Closing Entry' Label of the posting_time (Time) field in DocType 'POS Invoice' Label of the posting_time (Time) field in DocType 'POS Invoice Merge Log' Label of the posting_time (Time)
en: Posting Time
eo_UY: crwdns79742:0crwdne79742:0

en: Posting date and posting time is mandatory
eo_UY: crwdns79774:0crwdne79774:0

en: Posting timestamp must be after {0}
eo_UY: crwdns79776:0{0}crwdne79776:0

note: Description of a DocType
en: Potential Sales Deal
eo_UY: crwdns111908:0crwdne111908:0

note: Name of a UOM
en: Pound
eo_UY: crwdns112572:0crwdne112572:0

note: Name of a UOM
en: Pound-Force
eo_UY: crwdns112574:0crwdne112574:0

note: Name of a UOM
en: Pound/Cubic Foot
eo_UY: crwdns112576:0crwdne112576:0

note: Name of a UOM
en: Pound/Cubic Inch
eo_UY: crwdns112578:0crwdne112578:0

note: Name of a UOM
en: Pound/Cubic Yard
eo_UY: crwdns112580:0crwdne112580:0

note: Name of a UOM
en: Pound/Gallon (UK)
eo_UY: crwdns112582:0crwdne112582:0

note: Name of a UOM
en: Pound/Gallon (US)
eo_UY: crwdns112584:0crwdne112584:0

note: Name of a UOM
en: Poundal
eo_UY: crwdns112586:0crwdne112586:0

en: Powered by {0}
eo_UY: crwdns112724:0{0}crwdne112724:0

en: Pre Sales
eo_UY: crwdns79778:0crwdne79778:0

en: Preference
eo_UY: crwdns79784:0crwdne79784:0

note: Label of the prefered_contact_email (Select) field in DocType 'Employee'
en: Preferred Contact Email
eo_UY: crwdns136284:0crwdne136284:0

note: Label of the prefered_email (Data) field in DocType 'Employee'
en: Preferred Email
eo_UY: crwdns136286:0crwdne136286:0

en: President
eo_UY: crwdns143498:0crwdne143498:0

note: Label of the prevdoc_doctype (Data) field in DocType 'Packed Item'
en: Prevdoc DocType
eo_UY: crwdns136288:0crwdne136288:0

note: Label of the prevent_pos (Check) field in DocType 'Supplier' Label of the prevent_pos (Check) field in DocType 'Supplier Scorecard'
en: Prevent POs
eo_UY: crwdns136290:0crwdne136290:0

note: Label of the prevent_pos (Check) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Standing' Standing'
en: Prevent Purchase Orders
eo_UY: crwdns136292:0crwdne136292:0

note: Label of the prevent_rfqs (Check) field in DocType 'Supplier' Label of the prevent_rfqs (Check) field in DocType 'Supplier Scorecard' Label of the prevent_rfqs (Check) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Standing' Standing'
en: Prevent RFQs
eo_UY: crwdns136294:0crwdne136294:0

note: Option for the 'Corrective/Preventive' (Select) field in DocType 'Quality Action'
en: Preventive
eo_UY: crwdns136296:0crwdne136296:0

note: Label of the preventive_action (Text Editor) field in DocType 'Non Conformance'
en: Preventive Action
eo_UY: crwdns136298:0crwdne136298:0

note: Option for the 'Maintenance Type' (Select) field in DocType 'Asset Maintenance Task'
en: Preventive Maintenance
eo_UY: crwdns136300:0crwdne136300:0

note: Label of the section_import_preview (Section Break) field in DocType 'Bank Statement Import' Label of the preview (Section Break) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: Preview
eo_UY: crwdns79810:0crwdne79810:0

note: Label of the preview (Button) field in DocType 'Request for Quotation'
en: Preview Email
eo_UY: crwdns79816:0crwdne79816:0

note: Label of the download_materials_request_plan_section_section (Section Break) field in DocType 'Production Plan'
en: Preview Required Materials
eo_UY: crwdns151912:0crwdne151912:0

en: Previous Financial Year is not closed
eo_UY: crwdns79820:0crwdne79820:0

note: Label of the previous_work_experience (Section Break) field in DocType 'Employee'
en: Previous Work Experience
eo_UY: crwdns136302:0crwdne136302:0

en: Previous Year is not closed, please close it first
eo_UY: crwdns79824:0crwdne79824:0

note: Option for the 'Price or Product Discount' (Select) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Price
eo_UY: crwdns79826:0crwdne79826:0

en: Price ({0})
eo_UY: crwdns79830:0{0}crwdne79830:0

note: Label of the price_discount_scheme_section (Section Break) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Price Discount Scheme
eo_UY: crwdns136304:0crwdne136304:0

note: Label of the section_break_14 (Section Break) field in DocType 'Promotional Scheme'
en: Price Discount Slabs
eo_UY: crwdns136306:0crwdne136306:0

note: Label of the selling_price_list (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the selling_price_list (Link) field in DocType 'POS Profile' Label of the buying_price_list (Link) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the selling_price_list (Link) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the p
en: Price List
eo_UY: crwdns79836:0crwdne79836:0

note: Name of a DocType
en: Price List Country
eo_UY: crwdns79870:0crwdne79870:0

note: Label of the price_list_currency (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the price_list_currency (Link) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the price_list_currency (Link) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the price_list_currency (Link) field in DocType 'Purchase Order' Label 
en: Price List Currency
eo_UY: crwdns136308:0crwdne136308:0

en: Price List Currency not selected
eo_UY: crwdns79894:0crwdne79894:0

note: Label of the price_list_defaults_section (Section Break) field in DocType 'Stock Settings'
en: Price List Defaults
eo_UY: crwdns136310:0crwdne136310:0

note: Label of the plc_conversion_rate (Float) field in DocType 'POS Invoice' Label of the plc_conversion_rate (Float) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the plc_conversion_rate (Float) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the plc_conversion_rate (Float) field in DocType 'Purchase Order' La
en: Price List Exchange Rate
eo_UY: crwdns136312:0crwdne136312:0

note: Label of the price_list_name (Data) field in DocType 'Price List'
en: Price List Name
eo_UY: crwdns136314:0crwdne136314:0

note: Label of the price_list_rate (Currency) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the price_list_rate (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the price_list_rate (Currency) field in DocType 'Sales Invoice Label of the price_list_rate (Currency) field in DocType 'Purchase Orde
en: Price List Rate
eo_UY: crwdns136316:0crwdne136316:0

note: Label of the base_price_list_rate (Currency) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the base_price_list_rate (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the base_price_list_rate (Currency) field in DocType 'Sales Invoice Order Item' Label of the base_price_list_rate (Currency)
en: Price List Rate (Company Currency)
eo_UY: crwdns136318:0crwdne136318:0

en: Price List must be applicable for Buying or Selling
eo_UY: crwdns79958:0crwdne79958:0

en: Price List {0} is disabled or does not exist
eo_UY: crwdns79960:0{0}crwdne79960:0

note: Label of the price_not_uom_dependent (Check) field in DocType 'Price List'
en: Price Not UOM Dependent
eo_UY: crwdns136320:0crwdne136320:0

en: Price Per Unit ({0})
eo_UY: crwdns79964:0{0}crwdne79964:0

en: Price is not set for the item.
eo_UY: crwdns79966:0crwdne79966:0

en: Price not found for item {0} in price list {1}
eo_UY: crwdns79968:0{0}crwdnd79968:0{1}crwdne79968:0

note: Label of the price_or_product_discount (Select) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Price or Product Discount
eo_UY: crwdns136322:0crwdne136322:0

en: Price or product discount slabs are required
eo_UY: crwdns79972:0crwdne79972:0

en: Price per Unit (Stock UOM)
eo_UY: crwdns79974:0crwdne79974:0

en: Pricing
eo_UY: crwdns79976:0crwdne79976:0

note: Label of the pricing_rule (Link) field in DocType 'Coupon Code' Name of a DocType Label of the pricing_rule (Link) field in DocType 'Pricing Rule Detail' Label of a Link in the Buying Workspace Label of a Link in the Selling Workspace Label of a Link in the Stock Workspace
en: Pricing Rule
eo_UY: crwdns79978:0crwdne79978:0

note: Name of a DocType Label of the brands (Table) field in DocType 'Promotional Scheme'
en: Pricing Rule Brand
eo_UY: crwdns79986:0crwdne79986:0

note: Label of the pricing_rules (Table) field in DocType 'POS Invoice' Name of a DocType Label of the pricing_rules (Table) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the pricing_rules (Table) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the pricing_rules (Table) field in DocType 'Supplier Quotation' Labe
en: Pricing Rule Detail
eo_UY: crwdns79990:0crwdne79990:0

note: Label of the pricing_rule_help (HTML) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Pricing Rule Help
eo_UY: crwdns136324:0crwdne136324:0

note: Name of a DocType Label of the items (Table) field in DocType 'Promotional Scheme'
en: Pricing Rule Item Code
eo_UY: crwdns80010:0crwdne80010:0

note: Name of a DocType Label of the item_groups (Table) field in DocType 'Promotional Scheme'
en: Pricing Rule Item Group
eo_UY: crwdns80014:0crwdne80014:0

en: Pricing Rule {0} is updated
eo_UY: crwdns80018:0{0}crwdne80018:0

note: Label of the pricing_rule_details (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the pricing_rules (Small Text) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the pricing_rule_details (Section Break) field in DocType 'Purchase Label of the pricing_rules (Small Text) field in DocType 'Purchase
en: Pricing Rules
eo_UY: crwdns136326:0crwdne136326:0

note: Label of the primary_address (Text) field in DocType 'Supplier' Label of the primary_address (Text) field in DocType 'Customer'
en: Primary Address
eo_UY: crwdns136328:0crwdne136328:0

en: Primary Address Details
eo_UY: crwdns80060:0crwdne80060:0

note: Label of the primary_address_and_contact_detail_section (Section Break) field in DocType 'Supplier' Label of the primary_address_and_contact_detail (Section Break) field in DocType 'Customer'
en: Primary Address and Contact
eo_UY: crwdns136330:0crwdne136330:0

note: Label of the primary_contact_section (Section Break) field in DocType 'Opportunity'
en: Primary Contact
eo_UY: crwdns136332:0crwdne136332:0

en: Primary Contact Details
eo_UY: crwdns80068:0crwdne80068:0

note: Label of the primary_email (Read Only) field in DocType 'Process Statement Of Accounts Customer'
en: Primary Contact Email
eo_UY: crwdns136334:0crwdne136334:0

note: Label of the primary_party (Dynamic Link) field in DocType 'Party Link'
en: Primary Party
eo_UY: crwdns136336:0crwdne136336:0

note: Label of the primary_role (Link) field in DocType 'Party Link'
en: Primary Role
eo_UY: crwdns136338:0crwdne136338:0

note: Label of the primary_settings (Section Break) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: Primary Settings
eo_UY: crwdns136340:0crwdne136340:0

en: Print
eo_UY: crwdns80078:0crwdne80078:0

note: Label of the print_format (Select) field in DocType 'Payment Request' Label of the print_format (Link) field in DocType 'POS Profile' Label of a Link in the Settings Workspace
en: Print Format
eo_UY: crwdns136342:0crwdne136342:0

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Print Format Builder
eo_UY: crwdns80086:0crwdne80086:0

note: Label of the select_print_heading (Link) field in DocType 'Journal Entry' Label of the print_heading (Link) field in DocType 'Payment Entry' Label of the select_print_heading (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the select_print_heading (Link) field in DocType 'POS Profile' Label of the se
en: Print Heading
eo_UY: crwdns80088:0crwdne80088:0

en: Print IRS 1099 Forms
eo_UY: crwdns80126:0crwdne80126:0

note: Label of the language (Link) field in DocType 'Dunning' Label of the language (Data) field in DocType 'POS Invoice' Label of the language (Data) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the language (Link) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the language (Data) field in DocType 'Purchase O
en: Print Language
eo_UY: crwdns136344:0crwdne136344:0

note: Label of the preferences (Section Break) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Print Preferences
eo_UY: crwdns136346:0crwdne136346:0

en: Print Receipt
eo_UY: crwdns80160:0crwdne80160:0

note: Label of the print_settings (Section Break) field in DocType 'Accounts Settings' Label of the section_break_16 (Section Break) field in DocType 'POS Profile' Label of the printing_settings (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the edit_printing_settings (Section Break) field i
en: Print Settings
eo_UY: crwdns136348:0crwdne136348:0

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Print Style
eo_UY: crwdns143200:0crwdne143200:0

en: Print UOM after Quantity
eo_UY: crwdns80182:0crwdne80182:0

note: Label of the print_without_amount (Check) field in DocType 'Delivery Note'
en: Print Without Amount
eo_UY: crwdns136350:0crwdne136350:0

en: Print and Stationery
eo_UY: crwdns80186:0crwdne80186:0

en: Print settings updated in respective print format
eo_UY: crwdns80188:0crwdne80188:0

en: Print taxes with zero amount
eo_UY: crwdns80190:0crwdne80190:0

en: Printed On
eo_UY: crwdns80192:0crwdne80192:0

en: Printed on {0}
eo_UY: crwdns148620:0{0}crwdne148620:0

note: Label of a Card Break in the Settings Workspace
en: Printing
eo_UY: crwdns80194:0crwdne80194:0

note: Label of the printing_details (Section Break) field in DocType 'Material Request'
en: Printing Details
eo_UY: crwdns136352:0crwdne136352:0

note: Label of the printing_settings_section (Section Break) field in DocType 'Dunning' Label of the printing_settings (Section Break) field in DocType 'Journal Entry' Label of the edit_printing_settings (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the column_break5 (Section Break) field in Doc
en: Printing Settings
eo_UY: crwdns136354:0crwdne136354:0

note: Label of the priorities (Table) field in DocType 'Service Level Agreement'
en: Priorities
eo_UY: crwdns136356:0crwdne136356:0

note: Label of the priority (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the priority_section (Section Break) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the priority (Select) field in DocType 'Promotional Scheme Price Discount' Label of the priority (Select) field in DocType 'Promotional Scheme Product
en: Priority
eo_UY: crwdns80220:0crwdne80220:0

en: Priority cannot be lesser than 1.
eo_UY: crwdns80240:0crwdne80240:0

en: Priority has been changed to {0}.
eo_UY: crwdns80242:0{0}crwdne80242:0

en: Priority is mandatory
eo_UY: crwdns127844:0crwdne127844:0

en: Priority {0} has been repeated.
eo_UY: crwdns80244:0{0}crwdne80244:0

en: Private Equity
eo_UY: crwdns143500:0crwdne143500:0

note: Label of the probability (Percent) field in DocType 'Prospect Opportunity'
en: Probability
eo_UY: crwdns136358:0crwdne136358:0

note: Label of the probability (Percent) field in DocType 'Opportunity'
en: Probability (%)
eo_UY: crwdns136360:0crwdne136360:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Workstation' Label of the problem (Long Text) field in DocType 'Quality Action Resolution'
en: Problem
eo_UY: crwdns136362:0crwdne136362:0

note: Label of the procedure (Link) field in DocType 'Non Conformance' Label of the procedure (Link) field in DocType 'Quality Action' Label of the procedure (Link) field in DocType 'Quality Goal' Label of the procedure (Link) field in DocType 'Quality Review'
en: Procedure
eo_UY: crwdns136364:0crwdne136364:0

en: Process Day Book Data
eo_UY: crwdns80260:0crwdne80260:0

note: Label of the process_deferred_accounting (Link) field in DocType 'Journal Entry' Name of a DocType
en: Process Deferred Accounting
eo_UY: crwdns80262:0crwdne80262:0

note: Label of the process_description (Text Editor) field in DocType 'Quality Procedure Process'
en: Process Description
eo_UY: crwdns136366:0crwdne136366:0

en: Process Failed
eo_UY: crwdns80268:0crwdne80268:0

note: Label of the process_loss_section (Section Break) field in DocType 'BOM' Label of the section_break_7qsm (Section Break) field in DocType 'Stock Entry'
en: Process Loss
eo_UY: crwdns136368:0crwdne136368:0

en: Process Loss Percentage cannot be greater than 100
eo_UY: crwdns80274:0crwdne80274:0

note: Label of the process_loss_qty (Float) field in DocType 'BOM' Label of the process_loss_qty (Float) field in DocType 'Job Card' Label of the process_loss_qty (Float) field in DocType 'Work Order' Label of the process_loss_qty (Float) field in DocType 'Work Order Operation' Label of the process_loss_q
en: Process Loss Qty
eo_UY: crwdns80276:0crwdne80276:0

note: Name of a report
en: Process Loss Report
eo_UY: crwdns80288:0crwdne80288:0

en: Process Loss Value
eo_UY: crwdns80290:0crwdne80290:0

en: Process Master Data
eo_UY: crwdns80292:0crwdne80292:0

note: Label of the process_owner (Data) field in DocType 'Non Conformance' Label of the process_owner (Link) field in DocType 'Quality Procedure'
en: Process Owner
eo_UY: crwdns136370:0crwdne136370:0

note: Label of the process_owner_full_name (Data) field in DocType 'Quality Procedure'
en: Process Owner Full Name
eo_UY: crwdns136372:0crwdne136372:0

note: Name of a DocType
en: Process Payment Reconciliation
eo_UY: crwdns80300:0crwdne80300:0

note: Name of a DocType
en: Process Payment Reconciliation Log
eo_UY: crwdns80302:0crwdne80302:0

note: Name of a DocType
en: Process Payment Reconciliation Log Allocations
eo_UY: crwdns80304:0crwdne80304:0

note: Name of a DocType
en: Process Statement Of Accounts
eo_UY: crwdns80306:0crwdne80306:0

note: Name of a DocType
en: Process Statement Of Accounts Customer
eo_UY: crwdns80308:0crwdne80308:0

note: Name of a DocType
en: Process Subscription
eo_UY: crwdns80310:0crwdne80310:0

note: Label of the process_in_single_transaction (Check) field in DocType 'Transaction Deletion Record'
en: Process in Single Transaction
eo_UY: crwdns136374:0crwdne136374:0

note: Label of the processed_boms (Long Text) field in DocType 'BOM Update Log'
en: Processed BOMs
eo_UY: crwdns136376:0crwdne136376:0

note: Label of the processed_files_section (Section Break) field in DocType 'Tally Migration'
en: Processed Files
eo_UY: crwdns136378:0crwdne136378:0

note: Label of the processes (Table) field in DocType 'Quality Procedure'
en: Processes
eo_UY: crwdns136380:0crwdne136380:0

en: Processing Chart of Accounts and Parties
eo_UY: crwdns80318:0crwdne80318:0

en: Processing Items and UOMs
eo_UY: crwdns80320:0crwdne80320:0

en: Processing Party Addresses
eo_UY: crwdns80322:0crwdne80322:0

en: Processing Sales! Please Wait...
eo_UY: crwdns80324:0crwdne80324:0

en: Processing Vouchers
eo_UY: crwdns80326:0crwdne80326:0

en: Processing XML Files
eo_UY: crwdns80328:0crwdne80328:0

en: Procurement
eo_UY: crwdns80330:0crwdne80330:0

note: Name of a report Label of a Link in the Buying Workspace
en: Procurement Tracker
eo_UY: crwdns80332:0crwdne80332:0

en: Produce Qty
eo_UY: crwdns80334:0crwdne80334:0

en: Produced / Received Qty
eo_UY: crwdns80336:0crwdne80336:0

note: Label of the produced_qty (Float) field in DocType 'Production Plan Item' Label of the wo_produced_qty (Float) field in DocType 'Production Plan Sub Assembly Item' Label of the produced_qty (Float) field in DocType 'Batch'
en: Produced Qty
eo_UY: crwdns80338:0crwdne80338:0

note: Label of the produced_qty (Float) field in DocType 'Sales Order Item'
en: Produced Quantity
eo_UY: crwdns80346:0crwdne80346:0

note: Option for the 'Price or Product Discount' (Select) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Product
eo_UY: crwdns136382:0crwdne136382:0

note: Label of the product_bundle (Link) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the product_bundle (Link) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of a Link in the Buying Workspace Name of a DocType Label of a Link in the Selling Workspace Label of the product_bundle (Link) field in DocType
en: Product Bundle
eo_UY: crwdns80352:0crwdne80352:0

note: Name of a report
en: Product Bundle Balance
eo_UY: crwdns80362:0crwdne80362:0

note: Label of the product_bundle_help (HTML) field in DocType 'POS Invoice' Label of the product_bundle_help (HTML) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the product_bundle_help (HTML) field in DocType 'Delivery Note'
en: Product Bundle Help
eo_UY: crwdns136384:0crwdne136384:0

note: Label of the product_bundle_item (Link) field in DocType 'Production Plan Item' Label of the product_bundle_item (Link) field in DocType 'Work Order' Name of a DocType Label of the product_bundle_item (Data) field in DocType 'Pick List Item'
en: Product Bundle Item
eo_UY: crwdns80370:0crwdne80370:0

note: Label of the product_discount_scheme_section (Section Break) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Product Discount Scheme
eo_UY: crwdns136386:0crwdne136386:0

note: Label of the section_break_15 (Section Break) field in DocType 'Promotional Scheme'
en: Product Discount Slabs
eo_UY: crwdns136388:0crwdne136388:0

note: Option for the 'Request Type' (Select) field in DocType 'Lead'
en: Product Enquiry
eo_UY: crwdns136390:0crwdne136390:0

en: Product Manager
eo_UY: crwdns143502:0crwdne143502:0

note: Label of the product_price_id (Data) field in DocType 'Subscription Plan'
en: Product Price ID
eo_UY: crwdns136392:0crwdne136392:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Workstation' Label of a Card Break in the Manufacturing Workspace
en: Production
eo_UY: crwdns80386:0crwdne80386:0

note: Name of a report Label of a Link in the Manufacturing Workspace
en: Production Analytics
eo_UY: crwdns80388:0crwdne80388:0

note: Label of the production_item_tab (Tab Break) field in DocType 'BOM' Label of the item (Tab Break) field in DocType 'Work Order'
en: Production Item
eo_UY: crwdns80392:0crwdne80392:0

note: Label of the production_plan (Link) field in DocType 'Purchase Order Item' Name of a DocType Label of the production_plan (Link) field in DocType 'Work Order' Label of a Link in the Manufacturing Workspace Label of a shortcut in the Manufacturing Workspace Label of the production_plan (Link) field i
en: Production Plan
eo_UY: crwdns80400:0crwdne80400:0

en: Production Plan Already Submitted
eo_UY: crwdns80410:0crwdne80410:0

note: Label of the production_plan_item (Data) field in DocType 'Purchase Order Item' Name of a DocType Label of the production_plan_item (Data) field in DocType 'Production Plan Sub Assembly Item' Label of the production_plan_item (Data) field in DocType 'Work Order'
en: Production Plan Item
eo_UY: crwdns80412:0crwdne80412:0

note: Label of the prod_plan_references (Table) field in DocType 'Production Plan' Name of a DocType
en: Production Plan Item Reference
eo_UY: crwdns80420:0crwdne80420:0

note: Name of a DocType
en: Production Plan Material Request
eo_UY: crwdns80424:0crwdne80424:0

note: Name of a DocType
en: Production Plan Material Request Warehouse
eo_UY: crwdns80426:0crwdne80426:0

note: Label of the production_plan_qty (Float) field in DocType 'Sales Order Item'
en: Production Plan Qty
eo_UY: crwdns136394:0crwdne136394:0

note: Name of a DocType
en: Production Plan Sales Order
eo_UY: crwdns80430:0crwdne80430:0

note: Label of the production_plan_sub_assembly_item (Data) field in DocType 'Purchase Order Item' Name of a DocType
en: Production Plan Sub Assembly Item
eo_UY: crwdns80432:0crwdne80432:0

note: Label of the production_plan_sub_assembly_item (Data) field in DocType 'Work Order'
en: Production Plan Sub-assembly Item
eo_UY: crwdns136396:0crwdne136396:0

note: Name of a report
en: Production Plan Summary
eo_UY: crwdns80438:0crwdne80438:0

note: Name of a report Label of a Link in the Manufacturing Workspace Label of a shortcut in the Manufacturing Workspace
en: Production Planning Report
eo_UY: crwdns80442:0crwdne80442:0

en: Products
eo_UY: crwdns80444:0crwdne80444:0

note: Label of the profile_tab (Tab Break) field in DocType 'Employee'
en: Profile
eo_UY: crwdns136398:0crwdne136398:0

note: Label of the accounts_module (Column Break) field in DocType 'Email Digest'
en: Profit & Loss
eo_UY: crwdns136400:0crwdne136400:0

en: Profit This Year
eo_UY: crwdns80456:0crwdne80456:0

note: Option for the 'Report Type' (Select) field in DocType 'Account' Label of a chart in the Accounting Workspace
en: Profit and Loss
eo_UY: crwdns80458:0crwdne80458:0

note: Name of a report Label of a Link in the Financial Reports Workspace
en: Profit and Loss Statement
eo_UY: crwdns80462:0crwdne80462:0

note: Label of the heading_cppb (Heading) field in DocType 'Bisect Accounting Statements' Label of the profit_loss_summary (Float) field in DocType 'Bisect Nodes'
en: Profit and Loss Summary
eo_UY: crwdns136402:0crwdne136402:0

en: Profit for the year
eo_UY: crwdns80468:0crwdne80468:0

note: Label of a Card Break in the Financial Reports Workspace
en: Profitability
eo_UY: crwdns80470:0crwdne80470:0

note: Name of a report Label of a Link in the Financial Reports Workspace
en: Profitability Analysis
eo_UY: crwdns80472:0crwdne80472:0

note: Label of the progress_section (Section Break) field in DocType 'BOM Update Log'
en: Progress
eo_UY: crwdns80474:0crwdne80474:0

en: Progress % for a task cannot be more than 100.
eo_UY: crwdns80478:0crwdne80478:0

en: Progress (%)
eo_UY: crwdns80480:0crwdne80480:0

note: Label of the project (Link) field in DocType 'Account Closing Balance' Label of the project (Link) field in DocType 'Bank Guarantee' Option for the 'Budget Against' (Select) field in DocType 'Budget' Label of the project (Link) field in DocType 'Budget' Label of the project (Link) field in DocType '
en: Project
eo_UY: crwdns80482:0crwdne80482:0

en: Project Collaboration Invitation
eo_UY: crwdns80580:0crwdne80580:0

en: Project Id
eo_UY: crwdns80582:0crwdne80582:0

en: Project Manager
eo_UY: crwdns143504:0crwdne143504:0

note: Label of the project_name (Data) field in DocType 'Sales Invoice Timesheet' Label of the project_name (Data) field in DocType 'Project' Label of the project_name (Data) field in DocType 'Timesheet Detail'
en: Project Name
eo_UY: crwdns80584:0crwdne80584:0

en: Project Progress:
eo_UY: crwdns80592:0crwdne80592:0

en: Project Start Date
eo_UY: crwdns80594:0crwdne80594:0

note: Label of the project_status (Text) field in DocType 'Project User'
en: Project Status
eo_UY: crwdns80596:0crwdne80596:0

note: Name of a report
en: Project Summary
eo_UY: crwdns80600:0crwdne80600:0

en: Project Summary for {0}
eo_UY: crwdns80602:0{0}crwdne80602:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Projects Workspace
en: Project Template
eo_UY: crwdns80604:0crwdne80604:0

note: Name of a DocType
en: Project Template Task
eo_UY: crwdns80608:0crwdne80608:0

note: Label of the project_type (Link) field in DocType 'Project' Label of the project_type (Link) field in DocType 'Project Template' Name of a DocType Label of the project_type (Data) field in DocType 'Project Type' Label of a Link in the Projects Workspace
en: Project Type
eo_UY: crwdns80610:0crwdne80610:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Projects Workspace
en: Project Update
eo_UY: crwdns80618:0crwdne80618:0

en: Project Update.
eo_UY: crwdns80622:0crwdne80622:0

note: Name of a DocType
en: Project User
eo_UY: crwdns80624:0crwdne80624:0

en: Project Value
eo_UY: crwdns80626:0crwdne80626:0

en: Project activity / task.
eo_UY: crwdns80628:0crwdne80628:0

en: Project master.
eo_UY: crwdns80630:0crwdne80630:0

note: Description of the 'Users' (Table) field in DocType 'Project'
en: Project will be accessible on the website to these users
eo_UY: crwdns136404:0crwdne136404:0

note: Label of a Link in the Projects Workspace
en: Project wise Stock Tracking
eo_UY: crwdns80634:0crwdne80634:0

note: Name of a report
en: Project wise Stock Tracking
eo_UY: crwdns80636:0crwdne80636:0

en: Project-wise data is not available for Quotation
eo_UY: crwdns80638:0crwdne80638:0

note: Label of the projected_qty (Float) field in DocType 'Material Request Plan Item' Label of the projected_qty (Float) field in DocType 'Production Plan Sub Assembly Item' Label of the projected_qty (Float) field in DocType 'Quotation Item' Label of the projected_qty (Float) field in DocType 'Sales Ord
en: Projected Qty
eo_UY: crwdns80640:0crwdne80640:0

en: Projected Quantity
eo_UY: crwdns80656:0crwdne80656:0

en: Projected Quantity Formula
eo_UY: crwdns111920:0crwdne111920:0

en: Projected qty
eo_UY: crwdns80658:0crwdne80658:0

note: Name of a Workspace Label of a Card Break in the Projects Workspace
en: Projects
eo_UY: crwdns80660:0crwdne80660:0

note: Name of a role
en: Projects Manager
eo_UY: crwdns80662:0crwdne80662:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Projects Workspace Label of a Link in the Settings Workspace
en: Projects Settings
eo_UY: crwdns80664:0crwdne80664:0

note: Name of a role
en: Projects User
eo_UY: crwdns80668:0crwdne80668:0

note: Option for the 'Coupon Type' (Select) field in DocType 'Coupon Code'
en: Promotional
eo_UY: crwdns136406:0crwdne136406:0

note: Label of the promotional_scheme (Link) field in DocType 'Pricing Rule' Name of a DocType Label of a Link in the Buying Workspace Label of a Link in the Selling Workspace
en: Promotional Scheme
eo_UY: crwdns80672:0crwdne80672:0

note: Label of the promotional_scheme_id (Data) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Promotional Scheme Id
eo_UY: crwdns136408:0crwdne136408:0

note: Label of the price_discount_slabs (Table) field in DocType 'Promotional Scheme' Name of a DocType
en: Promotional Scheme Price Discount
eo_UY: crwdns80680:0crwdne80680:0

note: Label of the product_discount_slabs (Table) field in DocType 'Promotional Scheme' Name of a DocType
en: Promotional Scheme Product Discount
eo_UY: crwdns80684:0crwdne80684:0

note: Label of the prompt_qty (Check) field in DocType 'Pick List'
en: Prompt Qty
eo_UY: crwdns136410:0crwdne136410:0

en: Proposal Writing
eo_UY: crwdns80690:0crwdne80690:0

en: Proposal/Price Quote
eo_UY: crwdns80692:0crwdne80692:0

note: Label of the prorate (Check) field in DocType 'Subscription Settings'
en: Prorate
eo_UY: crwdns136414:0crwdne136414:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the CRM Workspace
en: Prospect
eo_UY: crwdns80700:0crwdne80700:0

note: Name of a DocType
en: Prospect Lead
eo_UY: crwdns80704:0crwdne80704:0

note: Name of a DocType
en: Prospect Opportunity
eo_UY: crwdns80706:0crwdne80706:0

note: Label of the prospect_owner (Link) field in DocType 'Prospect'
en: Prospect Owner
eo_UY: crwdns136416:0crwdne136416:0

en: Prospect {0} already exists
eo_UY: crwdns80710:0{0}crwdne80710:0

en: Prospecting
eo_UY: crwdns80712:0crwdne80712:0

note: Name of a report Label of a Link in the CRM Workspace
en: Prospects Engaged But Not Converted
eo_UY: crwdns80714:0crwdne80714:0

note: Description of the 'Company Email' (Data) field in DocType 'Employee'
en: Provide Email Address registered in company
eo_UY: crwdns136418:0crwdne136418:0

note: Label of the provider (Link) field in DocType 'Communication Medium' Label of the provider (Select) field in DocType 'Video'
en: Provider
eo_UY: crwdns136420:0crwdne136420:0

note: Option for the 'Bank Guarantee Type' (Select) field in DocType 'Bank Guarantee'
en: Providing
eo_UY: crwdns136422:0crwdne136422:0

en: Provisional Account
eo_UY: crwdns143506:0crwdne143506:0

note: Label of the provisional_expense_account (Link) field in DocType 'Purchase Receipt Item'
en: Provisional Expense Account
eo_UY: crwdns136424:0crwdne136424:0

en: Provisional Profit / Loss (Credit)
eo_UY: crwdns80726:0crwdne80726:0

note: Name of a UOM
en: Psi/1000 Feet
eo_UY: crwdns112588:0crwdne112588:0

note: Label of the publish_date (Date) field in DocType 'Video'
en: Publish Date
eo_UY: crwdns136426:0crwdne136426:0

en: Published Date
eo_UY: crwdns80732:0crwdne80732:0

note: Label of the publisher (Data) field in DocType 'Code List'
en: Publisher
eo_UY: crwdns151694:0crwdne151694:0

note: Label of the publisher_id (Data) field in DocType 'Code List'
en: Publisher ID
eo_UY: crwdns151696:0crwdne151696:0

en: Publishing
eo_UY: crwdns143508:0crwdne143508:0

note: Option for the 'Invoice Type' (Select) field in DocType 'Opening Invoice Creation Tool' Option for the 'Transfer Type' (Select) field in DocType 'Share Transfer' Option for the 'Tax Type' (Select) field in DocType 'Tax Rule' Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Material Request Plan Item
en: Purchase
eo_UY: crwdns80734:0crwdne80734:0

note: Label of the purchase_amount (Currency) field in DocType 'Loyalty Point Entry' Label of the purchase_amount (Currency) field in DocType 'Asset'
en: Purchase Amount
eo_UY: crwdns80750:0crwdne80750:0

note: Name of a report Label of a Link in the Buying Workspace Label of a shortcut in the Buying Workspace
en: Purchase Analytics
eo_UY: crwdns80754:0crwdne80754:0

note: Label of the purchase_date (Date) field in DocType 'Asset'
en: Purchase Date
eo_UY: crwdns80756:0crwdne80756:0

note: Label of the purchase_defaults (Section Break) field in DocType 'Item Default'
en: Purchase Defaults
eo_UY: crwdns136428:0crwdne136428:0

note: Label of the purchase_details_section (Section Break) field in DocType 'Asset'
en: Purchase Details
eo_UY: crwdns136430:0crwdne136430:0

note: Option for the 'Reference Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Account' Option for the 'Invoice Type' (Select) field in DocType 'Payment Reconciliation Invoice' Name of a DocType Label of a shortcut in the Accounting Workspace Label of a Link in the Payables Workspace Label of a shortcut i
en: Purchase Invoice
eo_UY: crwdns80764:0crwdne80764:0

note: Name of a DocType
en: Purchase Invoice Advance
eo_UY: crwdns80792:0crwdne80792:0

note: Name of a DocType Label of the purchase_invoice_item (Data) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the purchase_invoice_item (Link) field in DocType 'Asset' Label of the purchase_invoice_item (Data) field in DocType 'Purchase Receipt
en: Purchase Invoice Item
eo_UY: crwdns80794:0crwdne80794:0

note: Name of a report Label of a Link in the Financial Reports Workspace Label of a Link in the Buying Workspace
en: Purchase Invoice Trends
eo_UY: crwdns80800:0crwdne80800:0

en: Purchase Invoice cannot be made against an existing asset {0}
eo_UY: crwdns80802:0{0}crwdne80802:0

en: Purchase Invoice {0} is already submitted
eo_UY: crwdns80804:0{0}crwdne80804:0

en: Purchase Invoices
eo_UY: crwdns80806:0crwdne80806:0

note: Name of a role
en: Purchase Manager
eo_UY: crwdns80808:0crwdne80808:0

note: Name of a role
en: Purchase Master Manager
eo_UY: crwdns80810:0crwdne80810:0

note: Option for the 'Reference Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Account' Label of the purchase_order (Link) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the purchase_order (Link) field in DocType 'Sales Invoice Item' Name of a DocType Label of the purchase_order (Link) field in DocType
en: Purchase Order
eo_UY: crwdns80812:0crwdne80812:0

en: Purchase Order Amount
eo_UY: crwdns80842:0crwdne80842:0

en: Purchase Order Amount(Company Currency)
eo_UY: crwdns80844:0crwdne80844:0

note: Label of a Link in the Payables Workspace Name of a report Label of a Link in the Buying Workspace Label of a shortcut in the Buying Workspace Label of a Link in the Stock Workspace
en: Purchase Order Analysis
eo_UY: crwdns80846:0crwdne80846:0

en: Purchase Order Date
eo_UY: crwdns80848:0crwdne80848:0

note: Label of the po_detail (Data) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the purchase_order_item (Data) field in DocType 'Sales Invoice Item' Name of a DocType Label of the purchase_order_item (Data) field in DocType 'Sales Order Item' Label of the purchase_order_item (Data) field in DocType 
en: Purchase Order Item
eo_UY: crwdns80850:0crwdne80850:0

note: Name of a DocType
en: Purchase Order Item Supplied
eo_UY: crwdns80868:0crwdne80868:0

en: Purchase Order Item reference is missing in Subcontracting Receipt {0}
eo_UY: crwdns80870:0{0}crwdne80870:0

en: Purchase Order Items not received on time
eo_UY: crwdns80872:0crwdne80872:0

note: Label of the pricing_rules (Table) field in DocType 'Purchase Order'
en: Purchase Order Pricing Rule
eo_UY: crwdns136432:0crwdne136432:0

en: Purchase Order Required
eo_UY: crwdns80876:0crwdne80876:0

en: Purchase Order Required for item {}
eo_UY: crwdns80878:0crwdne80878:0

note: Name of a report Label of a chart in the Buying Workspace Label of a Link in the Buying Workspace
en: Purchase Order Trends
eo_UY: crwdns80880:0crwdne80880:0

en: Purchase Order already created for all Sales Order items
eo_UY: crwdns80882:0crwdne80882:0

en: Purchase Order number required for Item {0}
eo_UY: crwdns80884:0{0}crwdne80884:0

en: Purchase Order {0} is not submitted
eo_UY: crwdns80886:0{0}crwdne80886:0

en: Purchase Orders
eo_UY: crwdns80888:0crwdne80888:0

note: Label of the purchase_orders_items_overdue (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: Purchase Orders Items Overdue
eo_UY: crwdns136434:0crwdne136434:0

en: Purchase Orders are not allowed for {0} due to a scorecard standing of {1}.
eo_UY: crwdns80892:0{0}crwdnd80892:0{1}crwdne80892:0

note: Label of the purchase_orders_to_bill (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: Purchase Orders to Bill
eo_UY: crwdns136436:0crwdne136436:0

note: Label of the purchase_orders_to_receive (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: Purchase Orders to Receive
eo_UY: crwdns136438:0crwdne136438:0

en: Purchase Orders {0} are un-linked
eo_UY: crwdns80898:0{0}crwdne80898:0

en: Purchase Price List
eo_UY: crwdns80900:0crwdne80900:0

note: Label of the purchase_receipt (Link) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the purchase_receipt (Link) field in DocType 'Asset' Option for the 'Transaction' (Select) field in DocType 'Authorization Rule' Option for the 'Receipt Document Type' (Select) field in DocType 'Landed Cost Item' 
en: Purchase Receipt
eo_UY: crwdns80902:0crwdne80902:0

note: Description of the 'Auto Create Purchase Receipt' (Check) field in DocType 'Buying Settings'
en: Purchase Receipt (Draft) will be auto-created on submission of Subcontracting Receipt.
eo_UY: crwdns136440:0crwdne136440:0

note: Label of the pr_detail (Data) field in DocType 'Purchase Invoice Item'
en: Purchase Receipt Detail
eo_UY: crwdns136442:0crwdne136442:0

note: Label of the purchase_receipt_item (Link) field in DocType 'Asset' Label of the purchase_receipt_item (Data) field in DocType 'Landed Cost Item' Name of a DocType Label of the purchase_receipt_item (Data) field in DocType 'Purchase Receipt
en: Purchase Receipt Item
eo_UY: crwdns80928:0crwdne80928:0

note: Name of a DocType
en: Purchase Receipt Item Supplied
eo_UY: crwdns80934:0crwdne80934:0

note: Label of the purchase_receipt_items (Section Break) field in DocType 'Landed Cost Voucher' Label of the items (Table) field in DocType 'Landed Cost Voucher'
en: Purchase Receipt Items
eo_UY: crwdns136444:0crwdne136444:0

note: Label of the purchase_receipt_no (Link) field in DocType 'Stock Entry'
en: Purchase Receipt No
eo_UY: crwdns136446:0crwdne136446:0

en: Purchase Receipt Required
eo_UY: crwdns80940:0crwdne80940:0

en: Purchase Receipt Required for item {}
eo_UY: crwdns80942:0crwdne80942:0

note: Label of a Link in the Buying Workspace Name of a report Label of a Link in the Stock Workspace
en: Purchase Receipt Trends
eo_UY: crwdns80944:0crwdne80944:0

en: Purchase Receipt doesn't have any Item for which Retain Sample is enabled.
eo_UY: crwdns80946:0crwdne80946:0

en: Purchase Receipt {0} created.
eo_UY: crwdns80948:0{0}crwdne80948:0

en: Purchase Receipt {0} is not submitted
eo_UY: crwdns80950:0{0}crwdne80950:0

note: Label of the purchase_receipts (Table) field in DocType 'Landed Cost Voucher'
en: Purchase Receipts
eo_UY: crwdns136448:0crwdne136448:0

note: Name of a report Label of a Link in the Payables Workspace
en: Purchase Register
eo_UY: crwdns80954:0crwdne80954:0

en: Purchase Return
eo_UY: crwdns80956:0crwdne80956:0

note: Label of the purchase_tax_template (Link) field in DocType 'Tax Rule'
en: Purchase Tax Template
eo_UY: crwdns80958:0crwdne80958:0

note: Label of the taxes (Table) field in DocType 'Purchase Invoice' Name of a DocType Label of the taxes (Table) field in DocType 'Purchase Taxes and Charges Template' Label of the taxes (Table) field in DocType 'Purchase Order' Label of the taxes (Table) field in DocType 'Supplier Quotation' Label of th
en: Purchase Taxes and Charges
eo_UY: crwdns80962:0crwdne80962:0

note: Label of the purchase_taxes_and_charges_template (Link) field in DocType 'Payment Entry' Label of the taxes_and_charges (Link) field in DocType 'Purchase Invoice' Name of a DocType Label of the purchase_tax_template (Link) field in DocType 'Subscription' Label of a Link in the Accounting Workspace L
en: Purchase Taxes and Charges Template
eo_UY: crwdns80974:0crwdne80974:0

note: Name of a role
en: Purchase User
eo_UY: crwdns80990:0crwdne80990:0

en: Purchase Value
eo_UY: crwdns80992:0crwdne80992:0

en: Purchase orders help you plan and follow up on your purchases
eo_UY: crwdns80998:0crwdne80998:0

note: Option for the 'Current State' (Select) field in DocType 'Share Balance'
en: Purchased
eo_UY: crwdns136450:0crwdne136450:0

en: Purchases
eo_UY: crwdns81002:0crwdne81002:0

note: Option for the 'Order Type' (Select) field in DocType 'Blanket Order' Label of the purchasing_tab (Tab Break) field in DocType 'Item'
en: Purchasing
eo_UY: crwdns81004:0crwdne81004:0

note: Option for the 'Color' (Select) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Standing' Option for the 'Color' (Select) field in DocType 'Supplier Scorecard
en: Purple
eo_UY: crwdns136452:0crwdne136452:0

note: Label of the purpose (Select) field in DocType 'Asset Movement' Label of the material_request_type (Select) field in DocType 'Material Request' Label of the purpose (Select) field in DocType 'Pick List' Label of the purpose (Select) field in DocType 'Stock Entry' Label of the purpose (Select) field 
en: Purpose
eo_UY: crwdns81014:0crwdne81014:0

en: Purpose must be one of {0}
eo_UY: crwdns81028:0{0}crwdne81028:0

note: Label of the purposes (Table) field in DocType 'Maintenance Visit'
en: Purposes
eo_UY: crwdns136454:0crwdne136454:0

en: Purposes Required
eo_UY: crwdns81032:0crwdne81032:0

note: Label of the putaway_rule (Link) field in DocType 'Purchase Receipt Item' Name of a DocType Label of the putaway_rule (Link) field in DocType 'Stock Entry Detail'
en: Putaway Rule
eo_UY: crwdns81034:0crwdne81034:0

en: Putaway Rule already exists for Item {0} in Warehouse {1}.
eo_UY: crwdns81040:0{0}crwdnd81040:0{1}crwdne81040:0

note: Label of the free_qty (Float) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the free_qty (Float) field in DocType 'Promotional Scheme Product Discount' Label of the qty (Float) field in DocType 'Asset Capitalization Service Item' Label of the stock_qty (Float) field in DocType 'Asset Capitalization Stock
en: Qty
eo_UY: crwdns81042:0crwdne81042:0

en: Qty
eo_UY: crwdns81090:0crwdne81090:0

note: Label of the company_total_stock (Float) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the company_total_stock (Float) field in DocType 'Quotation Item' Label of the company_total_stock (Float) field in DocType 'Sales Order Item' Label of the company_total_stock (Float) field in DocType 'Delivery N
en: Qty (Company)
eo_UY: crwdns151826:0crwdne151826:0

note: Label of the actual_qty (Float) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the actual_qty (Float) field in DocType 'Quotation Item' Label of the actual_qty (Float) field in DocType 'Sales Order Item' Label of the actual_qty (Float) field in DocType 'Delivery Note Item'
en: Qty (Warehouse)
eo_UY: crwdns151828:0crwdne151828:0

note: Label of the qty_after_transaction (Float) field in DocType 'Stock Ledger Entry'
en: Qty After Transaction
eo_UY: crwdns136456:0crwdne136456:0

note: Label of the required_bom_qty (Float) field in DocType 'Material Request Plan Item'
en: Qty As Per BOM
eo_UY: crwdns136458:0crwdne136458:0

note: Label of the actual_qty (Float) field in DocType 'Stock Ledger Entry'
en: Qty Change
eo_UY: crwdns81096:0crwdne81096:0

note: Label of the qty_consumed_per_unit (Float) field in DocType 'BOM Explosion Item' Label of the qty_consumed_per_unit (Float) field in DocType 'BOM Item'
en: Qty Consumed Per Unit
eo_UY: crwdns136460:0crwdne136460:0

note: Label of the actual_qty (Float) field in DocType 'Material Request Plan Item'
en: Qty In Stock
eo_UY: crwdns136462:0crwdne136462:0

en: Qty Per Unit
eo_UY: crwdns81106:0crwdne81106:0

note: Label of the for_quantity (Float) field in DocType 'Job Card' Label of the qty (Float) field in DocType 'Work Order'
en: Qty To Manufacture
eo_UY: crwdns81108:0crwdne81108:0

en: Qty To Manufacture ({0}) cannot be a fraction for the UOM {2}. To allow this, disable '{1}' in the UOM {2}.
eo_UY: crwdns127510:0{0}crwdnd127510:0{2}crwdnd127510:0{1}crwdnd127510:0{2}crwdne127510:0

note: Label of the qty_to_produce (Float) field in DocType 'Batch'
en: Qty To Produce
eo_UY: crwdns136464:0crwdne136464:0

en: Qty Wise Chart
eo_UY: crwdns151914:0crwdne151914:0

note: Label of the section_break_6 (Section Break) field in DocType 'Asset Capitalization Service Item' Capitalization Stock Item'
en: Qty and Rate
eo_UY: crwdns136466:0crwdne136466:0

note: Label of the tracking_section (Section Break) field in DocType 'Purchase Receipt Item'
en: Qty as Per Stock UOM
eo_UY: crwdns136468:0crwdne136468:0

note: Label of the stock_qty (Float) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the stock_qty (Float) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the stock_qty (Float) field in DocType 'Request for Quotation Item' Label of the stock_qty (Float) field in DocType 'Supplier Quotation Item' Label of the 
en: Qty as per Stock UOM
eo_UY: crwdns136470:0crwdne136470:0

note: Description of the 'Apply Recursion Over (As Per Transaction UOM)' (Float) field in DocType 'Pricing Rule' field in DocType 'Promotional Scheme Product Discount'
en: Qty for which recursion isn't applicable.
eo_UY: crwdns136472:0crwdne136472:0

en: Qty for {0}
eo_UY: crwdns81138:0{0}crwdne81138:0

note: Label of the stock_qty (Float) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of the stock_qty (Float) field in DocType 'Delivery Note Item'
en: Qty in Stock UOM
eo_UY: crwdns81140:0crwdne81140:0

note: Label of the for_qty (Float) field in DocType 'Pick List'
en: Qty of Finished Goods Item
eo_UY: crwdns81146:0crwdne81146:0

en: Qty of Finished Goods Item should be greater than 0.
eo_UY: crwdns81150:0crwdne81150:0

note: Description of the 'Qty of Finished Goods Item' (Float) field in DocType 'Pick List'
en: Qty of raw materials will be decided based on the qty of the Finished Goods Item
eo_UY: crwdns136474:0crwdne136474:0

note: Label of the consumed_qty (Float) field in DocType 'Purchase Receipt Item Supplied'
en: Qty to Be Consumed
eo_UY: crwdns136476:0crwdne136476:0

en: Qty to Bill
eo_UY: crwdns81156:0crwdne81156:0

en: Qty to Build
eo_UY: crwdns81158:0crwdne81158:0

en: Qty to Deliver
eo_UY: crwdns81160:0crwdne81160:0

en: Qty to Fetch
eo_UY: crwdns81162:0crwdne81162:0

en: Qty to Manufacture
eo_UY: crwdns81164:0crwdne81164:0

en: Qty to Order
eo_UY: crwdns81166:0crwdne81166:0

en: Qty to Produce
eo_UY: crwdns81168:0crwdne81168:0

en: Qty to Receive
eo_UY: crwdns81170:0crwdne81170:0

note: Label of the qualification_tab (Section Break) field in DocType 'Lead' Label of the qualification (Data) field in DocType 'Employee Education'
en: Qualification
eo_UY: crwdns81172:0crwdne81172:0

note: Label of the qualification_status (Select) field in DocType 'Lead'
en: Qualification Status
eo_UY: crwdns136478:0crwdne136478:0

note: Option for the 'Qualification Status' (Select) field in DocType 'Lead'
en: Qualified
eo_UY: crwdns136480:0crwdne136480:0

note: Label of the qualified_by (Link) field in DocType 'Lead'
en: Qualified By
eo_UY: crwdns136482:0crwdne136482:0

note: Label of the qualified_on (Date) field in DocType 'Lead'
en: Qualified on
eo_UY: crwdns136484:0crwdne136484:0

note: Name of a Workspace Label of the quality_tab (Tab Break) field in DocType 'Item'
en: Quality
eo_UY: crwdns81186:0crwdne81186:0

note: Name of a DocType Option for the 'Document Type' (Select) field in DocType 'Quality Meeting Minutes' Label of a Link in the Quality Workspace Label of a shortcut in the Quality Workspace
en: Quality Action
eo_UY: crwdns81190:0crwdne81190:0

note: Name of a DocType
en: Quality Action Resolution
eo_UY: crwdns81202:0crwdne81202:0

note: Name of a DocType Option for the 'Document Type' (Select) field in DocType 'Quality Meeting Minutes' Label of a Link in the Quality Workspace
en: Quality Feedback
eo_UY: crwdns81204:0crwdne81204:0

note: Name of a DocType
en: Quality Feedback Parameter
eo_UY: crwdns81212:0crwdne81212:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Quality Workspace
en: Quality Feedback Template
eo_UY: crwdns81214:0crwdne81214:0

note: Name of a DocType
en: Quality Feedback Template Parameter
eo_UY: crwdns81218:0crwdne81218:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Quality Workspace Label of a shortcut in the Quality Workspace
en: Quality Goal
eo_UY: crwdns81220:0crwdne81220:0

note: Name of a DocType
en: Quality Goal Objective
eo_UY: crwdns81226:0crwdne81226:0

note: Label of the quality_inspection (Link) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the quality_inspection (Link) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the quality_inspection (Link) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the quality_inspection_section_break (Section Break) field 
en: Quality Inspection
eo_UY: crwdns81228:0crwdne81228:0

en: Quality Inspection Analysis
eo_UY: crwdns81252:0crwdne81252:0

note: Name of a DocType
en: Quality Inspection Parameter
eo_UY: crwdns81254:0crwdne81254:0

note: Name of a DocType
en: Quality Inspection Parameter Group
eo_UY: crwdns81256:0crwdne81256:0

note: Name of a DocType
en: Quality Inspection Reading
eo_UY: crwdns81258:0crwdne81258:0

note: Label of the inspection_required (Check) field in DocType 'BOM'
en: Quality Inspection Required
eo_UY: crwdns136486:0crwdne136486:0

note: Label of the quality_inspection_settings_section (Section Break) field in DocType 'Stock Settings'
en: Quality Inspection Settings
eo_UY: crwdns136488:0crwdne136488:0

note: Name of a report Label of a Link in the Manufacturing Workspace
en: Quality Inspection Summary
eo_UY: crwdns81264:0crwdne81264:0

note: Label of the quality_inspection_template (Link) field in DocType 'BOM' Label of the quality_inspection_template (Link) field in DocType 'Job Card' Label of the quality_inspection_template (Link) field in DocType 'Operation' Label of the quality_inspection_template (Link) field in DocType 'Item' Labe
en: Quality Inspection Template
eo_UY: crwdns81266:0crwdne81266:0

note: Label of the quality_inspection_template_name (Data) field in DocType 'Quality Inspection Template'
en: Quality Inspection Template Name
eo_UY: crwdns136490:0crwdne136490:0

en: Quality Inspection(s)
eo_UY: crwdns81282:0crwdne81282:0

en: Quality Management
eo_UY: crwdns81284:0crwdne81284:0

note: Name of a role
en: Quality Manager
eo_UY: crwdns81286:0crwdne81286:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Quality Workspace
en: Quality Meeting
eo_UY: crwdns81288:0crwdne81288:0

note: Name of a DocType
en: Quality Meeting Agenda
eo_UY: crwdns81292:0crwdne81292:0

note: Name of a DocType
en: Quality Meeting Minutes
eo_UY: crwdns81294:0crwdne81294:0

note: Name of a DocType Label of the quality_procedure_name (Data) field in DocType 'Quality Procedure' Label of a Link in the Quality Workspace Label of a shortcut in the Quality Workspace
en: Quality Procedure
eo_UY: crwdns81296:0crwdne81296:0

note: Name of a DocType
en: Quality Procedure Process
eo_UY: crwdns81300:0crwdne81300:0

note: Option for the 'Document Type' (Select) field in DocType 'Quality Meeting Minutes' Name of a DocType Label of a Link in the Quality Workspace Label of a shortcut in the Quality Workspace
en: Quality Review
eo_UY: crwdns81302:0crwdne81302:0

note: Name of a DocType
en: Quality Review Objective
eo_UY: crwdns81312:0crwdne81312:0

note: Label of the qty (Data) field in DocType 'Opening Invoice Creation Tool Item' Label of the qty (Float) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the qty (Float) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the qty (Int) field in DocType 'Subscription Plan Detail' Label of the qty (Float) field 
en: Quantity
eo_UY: crwdns81314:0crwdne81314:0

note: Description of the 'Packing Unit' (Int) field in DocType 'Item Price'
en: Quantity  that must be bought or sold per UOM
eo_UY: crwdns136492:0crwdne136492:0

note: Label of the quantity (Section Break) field in DocType 'Request for Quotation Item'
en: Quantity & Stock
eo_UY: crwdns136494:0crwdne136494:0

en: Quantity (A - B)
eo_UY: crwdns151598:0crwdne151598:0

note: Label of the quantity_difference (Read Only) field in DocType 'Stock Reconciliation Item'
en: Quantity Difference
eo_UY: crwdns136496:0crwdne136496:0

note: Label of the section_break_19 (Section Break) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Quantity and Amount
eo_UY: crwdns136498:0crwdne136498:0

note: Label of the section_break_9 (Section Break) field in DocType 'Production Plan Item'
en: Quantity and Description
eo_UY: crwdns136500:0crwdne136500:0

note: Label of the quantity_and_rate (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Order Item' Label of the quantity_and_rate (Section Break) field in DocType 'Supplier Quotation Item' Label of the quantity_and_rate_section (Section Break) field in DocType 'Opportunity Item' Label of the quanti
en: Quantity and Rate
eo_UY: crwdns136502:0crwdne136502:0

note: Label of the quantity_and_warehouse (Section Break) field in DocType 'Material Request Item'
en: Quantity and Warehouse
eo_UY: crwdns136504:0crwdne136504:0

en: Quantity in row {0} ({1}) must be same as manufactured quantity {2}
eo_UY: crwdns81394:0{0}crwdnd81394:0{1}crwdnd81394:0{2}crwdne81394:0

en: Quantity is required
eo_UY: crwdns111924:0crwdne111924:0

en: Quantity must be greater than zero, and less or equal to {0}
eo_UY: crwdns81396:0{0}crwdne81396:0

en: Quantity must not be more than {0}
eo_UY: crwdns81398:0{0}crwdne81398:0

note: Description of the 'Quantity' (Float) field in DocType 'BOM'
en: Quantity of item obtained after manufacturing / repacking from given quantities of raw materials
eo_UY: crwdns136506:0crwdne136506:0

en: Quantity required for Item {0} in row {1}
eo_UY: crwdns81402:0{0}crwdnd81402:0{1}crwdne81402:0

en: Quantity should be greater than 0
eo_UY: crwdns81404:0crwdne81404:0

en: Quantity to Make
eo_UY: crwdns81406:0crwdne81406:0

en: Quantity to Manufacture
eo_UY: crwdns81408:0crwdne81408:0

en: Quantity to Manufacture can not be zero for the operation {0}
eo_UY: crwdns81410:0{0}crwdne81410:0

en: Quantity to Manufacture must be greater than 0.
eo_UY: crwdns81412:0crwdne81412:0

en: Quantity to Produce
eo_UY: crwdns81414:0crwdne81414:0

en: Quantity to Produce should be greater than zero.
eo_UY: crwdns81416:0crwdne81416:0

en: Quantity to Scan
eo_UY: crwdns81418:0crwdne81418:0

note: Name of a UOM
en: Quart (UK)
eo_UY: crwdns112590:0crwdne112590:0

note: Name of a UOM
en: Quart Dry (US)
eo_UY: crwdns112592:0crwdne112592:0

note: Name of a UOM
en: Quart Liquid (US)
eo_UY: crwdns112594:0crwdne112594:0

en: Quarter {0} {1}
eo_UY: crwdns81420:0{0}crwdnd81420:0{1}crwdne81420:0

note: Option for the 'Frequency' (Select) field in DocType 'Process Statement Of Accounts' Option for the 'Periodicity' (Select) field in DocType 'Asset Maintenance Task' Option for the 'Periodicity' (Select) field in DocType 'Maintenance Schedule Item' Option for the 'Monitoring Frequency' (Select) field
en: Quarterly
eo_UY: crwdns81422:0crwdne81422:0

note: Label of the query_options_sb (Section Break) field in DocType 'Support Search Source'
en: Query Options
eo_UY: crwdns136508:0crwdne136508:0

note: Label of the query_route (Data) field in DocType 'Support Search Source'
en: Query Route String
eo_UY: crwdns136510:0crwdne136510:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'POS Closing Entry' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Process Payment Reconciliation' Option for the 'Repost Status' (Select) field in DocType 'Repost Payment Ledger' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'BOM Update Log'
en: Queued
eo_UY: crwdns136512:0crwdne136512:0

en: Quick Entry
eo_UY: crwdns81450:0crwdne81450:0

en: Quick Journal Entry
eo_UY: crwdns81452:0crwdne81452:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Stock Workspace
en: Quick Stock Balance
eo_UY: crwdns81454:0crwdne81454:0

note: Name of a DocType
en: QuickBooks Migrator
eo_UY: crwdns81458:0crwdne81458:0

note: Label of the quickbooks_company_id (Data) field in DocType 'QuickBooks Migrator'
en: Quickbooks Company ID
eo_UY: crwdns136514:0crwdne136514:0

note: Name of a UOM
en: Quintal
eo_UY: crwdns112596:0crwdne112596:0

en: Quot Count
eo_UY: crwdns81462:0crwdne81462:0

en: Quot/Lead %
eo_UY: crwdns81464:0crwdne81464:0

note: Option for the 'Document Type' (Select) field in DocType 'Contract' Label of the quotation_section (Section Break) field in DocType 'CRM Settings' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Lead' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Opportunity' Name of a DocType Label of the p
en: Quotation
eo_UY: crwdns81466:0crwdne81466:0

en: Quotation Amount
eo_UY: crwdns81484:0crwdne81484:0

note: Name of a DocType
en: Quotation Item
eo_UY: crwdns81486:0crwdne81486:0

note: Name of a DocType Label of the order_lost_reason (Data) field in DocType 'Quotation Lost Reason' Label of the lost_reason (Link) field in DocType 'Quotation Lost Reason Detail'
en: Quotation Lost Reason
eo_UY: crwdns81488:0crwdne81488:0

note: Name of a DocType
en: Quotation Lost Reason Detail
eo_UY: crwdns81494:0crwdne81494:0

note: Label of the quotation_number (Data) field in DocType 'Supplier Quotation'
en: Quotation Number
eo_UY: crwdns136516:0crwdne136516:0

note: Label of the quotation_to (Link) field in DocType 'Quotation'
en: Quotation To
eo_UY: crwdns136518:0crwdne136518:0

note: Name of a report Label of a Link in the Selling Workspace
en: Quotation Trends
eo_UY: crwdns81502:0crwdne81502:0

en: Quotation {0} is cancelled
eo_UY: crwdns81504:0{0}crwdne81504:0

en: Quotation {0} not of type {1}
eo_UY: crwdns81506:0{0}crwdnd81506:0{1}crwdne81506:0

en: Quotations
eo_UY: crwdns81508:0crwdne81508:0

en: Quotations are proposals, bids you have sent to your customers
eo_UY: crwdns81510:0crwdne81510:0

en: Quotations:
eo_UY: crwdns81512:0crwdne81512:0

note: Label of the quote_status (Select) field in DocType 'Request for Quotation Supplier'
en: Quote Status
eo_UY: crwdns136520:0crwdne136520:0

en: Quoted Amount
eo_UY: crwdns81516:0crwdne81516:0

en: RFQs are not allowed for {0} due to a scorecard standing of {1}
eo_UY: crwdns81518:0{0}crwdnd81518:0{1}crwdne81518:0

note: Label of the auto_indent (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Raise Material Request When Stock Reaches Re-order Level
eo_UY: crwdns136522:0crwdne136522:0

note: Label of the complaint_raised_by (Data) field in DocType 'Warranty Claim'
en: Raised By
eo_UY: crwdns136524:0crwdne136524:0

note: Label of the raised_by (Data) field in DocType 'Issue'
en: Raised By (Email)
eo_UY: crwdns136526:0crwdne136526:0

note: Option for the 'Periodicity' (Select) field in DocType 'Maintenance Schedule Item'
en: Random
eo_UY: crwdns136528:0crwdne136528:0

note: Label of the range (Data) field in DocType 'Purchase Receipt' Label of the range (Data) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Range
eo_UY: crwdns81528:0crwdne81528:0

note: Label of the tax_rate (Float) field in DocType 'Account' Label of the rate (Float) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Label of the rate (Percent) field in DocType 'POS Closing Entry Taxes' Label of the rate (Currency) field in DocType 'POS Invoice Item' Option for the 'Rate or Discount' (S
en: Rate
eo_UY: crwdns81534:0crwdne81534:0

note: Label of the rate_amount_section (Section Break) field in DocType 'BOM Item'
en: Rate & Amount
eo_UY: crwdns136530:0crwdne136530:0

note: Label of the base_rate (Currency) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the base_rate (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the base_rate (Currency) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the base_rate (Currency) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of t
en: Rate (Company Currency)
eo_UY: crwdns136532:0crwdne136532:0

note: Label of the rate_difference_with_purchase_invoice (Currency) field in DocType 'Purchase Receipt Item'
en: Rate Difference with Purchase Invoice
eo_UY: crwdns136534:0crwdne136534:0

note: Label of the rm_cost_as_per (Select) field in DocType 'BOM' Label of the rm_cost_as_per (Select) field in DocType 'BOM Creator'
en: Rate Of Materials Based On
eo_UY: crwdns136536:0crwdne136536:0

note: Label of the rate (Percent) field in DocType 'Lower Deduction Certificate'
en: Rate Of TDS As Per Certificate
eo_UY: crwdns136538:0crwdne136538:0

note: Label of the section_break_6 (Section Break) field in DocType 'Serial and Batch Entry'
en: Rate Section
eo_UY: crwdns136540:0crwdne136540:0

note: Label of the rate_with_margin (Currency) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the rate_with_margin (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the rate_with_margin (Currency) field in DocType 'Sales Invoice Label of the rate_with_margin (Currency) field in DocType 'Purchase 
en: Rate With Margin
eo_UY: crwdns136542:0crwdne136542:0

note: Label of the base_rate_with_margin (Currency) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the base_rate_with_margin (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the base_rate_with_margin (Currency) field in DocType 'Sales Order Item' Label of the base_rate_with_margin (Currency) fie
en: Rate With Margin (Company Currency)
eo_UY: crwdns136544:0crwdne136544:0

note: Label of the rate_and_amount (Section Break) field in DocType 'Purchase Receipt Item' Label of the rate_and_amount (Section Break) field in DocType 'Subcontracting Receipt Item'
en: Rate and Amount
eo_UY: crwdns136546:0crwdne136546:0

note: Description of the 'Exchange Rate' (Float) field in DocType 'POS Invoice' Description of the 'Exchange Rate' (Float) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Rate at which Customer Currency is converted to customer's base currency
eo_UY: crwdns136548:0crwdne136548:0

note: Description of the 'Price List Exchange Rate' (Float) field in DocType 'Quotation' 'Sales Order' 'Delivery Note'
en: Rate at which Price list currency is converted to company's base currency
eo_UY: crwdns136550:0crwdne136550:0

note: Description of the 'Price List Exchange Rate' (Float) field in DocType 'POS Invoice' Description of the 'Price List Exchange Rate' (Float) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Rate at which Price list currency is converted to customer's base currency
eo_UY: crwdns136552:0crwdne136552:0

note: Description of the 'Exchange Rate' (Float) field in DocType 'Quotation' Description of the 'Exchange Rate' (Float) field in DocType 'Sales Order' Description of the 'Exchange Rate' (Float) field in DocType 'Delivery Note'
en: Rate at which customer's currency is converted to company's base currency
eo_UY: crwdns136554:0crwdne136554:0

note: Description of the 'Exchange Rate' (Float) field in DocType 'Purchase Receipt'
en: Rate at which supplier's currency is converted to company's base currency
eo_UY: crwdns136556:0crwdne136556:0

note: Description of the 'Rate' (Float) field in DocType 'Account'
en: Rate at which this tax is applied
eo_UY: crwdns136558:0crwdne136558:0

note: Label of the rate_of_depreciation (Percent) field in DocType 'Asset Depreciation Schedule'
en: Rate of Depreciation
eo_UY: crwdns136560:0crwdne136560:0

note: Label of the rate_of_depreciation (Percent) field in DocType 'Asset Finance Book'
en: Rate of Depreciation (%)
eo_UY: crwdns151830:0crwdne151830:0

note: Label of the rate_of_interest (Float) field in DocType 'Dunning' Label of the rate_of_interest (Float) field in DocType 'Dunning Type'
en: Rate of Interest (%) Yearly
eo_UY: crwdns136562:0crwdne136562:0

note: Label of the stock_uom_rate (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the stock_uom_rate (Currency) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the stock_uom_rate (Currency) field in DocType 'Purchase Order Label of the stock_uom_rate (Currency) field in DocType 'Quotation Item
en: Rate of Stock UOM
eo_UY: crwdns136564:0crwdne136564:0

note: Label of the rate_or_discount (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the rate_or_discount (Data) field in DocType 'Pricing Rule Detail'
en: Rate or Discount
eo_UY: crwdns136566:0crwdne136566:0

en: Rate or Discount is required for the price discount.
eo_UY: crwdns81730:0crwdne81730:0

note: Label of the rates (Table) field in DocType 'Tax Withholding Category' Label of the rates_section (Section Break) field in DocType 'Stock Entry Detail'
en: Rates
eo_UY: crwdns136568:0crwdne136568:0

note: Label of the rating (Select) field in DocType 'Quality Feedback Parameter'
en: Rating
eo_UY: crwdns136570:0crwdne136570:0

en: Ratios
eo_UY: crwdns81738:0crwdne81738:0

en: Raw Material
eo_UY: crwdns81740:0crwdne81740:0

en: Raw Material Code
eo_UY: crwdns81742:0crwdne81742:0

note: Label of the raw_material_cost (Currency) field in DocType 'BOM'
en: Raw Material Cost
eo_UY: crwdns136572:0crwdne136572:0

note: Label of the base_raw_material_cost (Currency) field in DocType 'BOM'
en: Raw Material Cost (Company Currency)
eo_UY: crwdns136574:0crwdne136574:0

note: Label of the rm_cost_per_qty (Currency) field in DocType 'Subcontracting Order Item' Receipt Item'
en: Raw Material Cost Per Qty
eo_UY: crwdns136576:0crwdne136576:0

en: Raw Material Item
eo_UY: crwdns81752:0crwdne81752:0

note: Label of the rm_item_code (Link) field in DocType 'Purchase Order Item Supplied' Label of the rm_item_code (Link) field in DocType 'Purchase Receipt Item Label of the rm_item_code (Link) field in DocType 'Subcontracting Order Supplied Item' Label of the rm_item_code (Link) field in DocType 'Subcontr
en: Raw Material Item Code
eo_UY: crwdns136578:0crwdne136578:0

en: Raw Material Name
eo_UY: crwdns81762:0crwdne81762:0

en: Raw Material Value
eo_UY: crwdns81764:0crwdne81764:0

en: Raw Material Warehouse
eo_UY: crwdns81766:0crwdne81766:0

note: Label of the materials_section (Section Break) field in DocType 'BOM' Label of the section_break_8 (Section Break) field in DocType 'Job Card' Label of the mr_items (Table) field in DocType 'Production Plan'
en: Raw Materials
eo_UY: crwdns81768:0crwdne81768:0

note: Label of the raw_materials_consumed_section (Section Break) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Raw Materials Actions
eo_UY: crwdns136580:0crwdne136580:0

note: Label of the raw_material_details (Section Break) field in DocType 'Purchase Receipt' Label of the raw_material_details (Section Break) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Raw Materials Consumed
eo_UY: crwdns136582:0crwdne136582:0

note: Label of the raw_materials_consumption_section (Section Break) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Raw Materials Consumption
eo_UY: crwdns151698:0crwdne151698:0

note: Label of the raw_materials_supplied (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the raw_material_details (Section Break) field in DocType 'Purchase Order' Label of the raw_materials_supplied_section (Section Break) field in DocType 'Subcontracting Order'
en: Raw Materials Supplied
eo_UY: crwdns136586:0crwdne136586:0

note: Label of the rm_supp_cost (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the rm_supp_cost (Currency) field in DocType 'Purchase Receipt Label of the rm_supp_cost (Currency) field in DocType 'Subcontracting Receipt Item'
en: Raw Materials Supplied Cost
eo_UY: crwdns136588:0crwdne136588:0

note: Label of the for_warehouse (Link) field in DocType 'Production Plan'
en: Raw Materials Warehouse
eo_UY: crwdns136590:0crwdne136590:0

en: Raw Materials cannot be blank.
eo_UY: crwdns81796:0crwdne81796:0

en: Re-open
eo_UY: crwdns81798:0crwdne81798:0

note: Label of the warehouse_reorder_level (Float) field in DocType 'Item Reorder'
en: Re-order Level
eo_UY: crwdns136592:0crwdne136592:0

note: Label of the warehouse_reorder_qty (Float) field in DocType 'Item Reorder'
en: Re-order Qty
eo_UY: crwdns136594:0crwdne136594:0

en: Reached Root
eo_UY: crwdns81804:0crwdne81804:0

note: Label of the read_only (Check) field in DocType 'POS Field'
en: Read Only
eo_UY: crwdns136596:0crwdne136596:0

note: Label of the reading_1 (Data) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Reading 1
eo_UY: crwdns136598:0crwdne136598:0

note: Label of the reading_10 (Data) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Reading 10
eo_UY: crwdns136600:0crwdne136600:0

note: Label of the reading_2 (Data) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Reading 2
eo_UY: crwdns136602:0crwdne136602:0

note: Label of the reading_3 (Data) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Reading 3
eo_UY: crwdns136604:0crwdne136604:0

note: Label of the reading_4 (Data) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Reading 4
eo_UY: crwdns136606:0crwdne136606:0

note: Label of the reading_5 (Data) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Reading 5
eo_UY: crwdns136608:0crwdne136608:0

note: Label of the reading_6 (Data) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Reading 6
eo_UY: crwdns136610:0crwdne136610:0

note: Label of the reading_7 (Data) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Reading 7
eo_UY: crwdns136612:0crwdne136612:0

note: Label of the reading_8 (Data) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Reading 8
eo_UY: crwdns136614:0crwdne136614:0

note: Label of the reading_9 (Data) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Reading 9
eo_UY: crwdns136616:0crwdne136616:0

en: Reading Uploaded File
eo_UY: crwdns81830:0crwdne81830:0

note: Label of the reading_value (Data) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Reading Value
eo_UY: crwdns136618:0crwdne136618:0

note: Label of the readings (Table) field in DocType 'Quality Inspection'
en: Readings
eo_UY: crwdns136620:0crwdne136620:0

en: Real Estate
eo_UY: crwdns143510:0crwdne143510:0

en: Reason
eo_UY: crwdns81836:0crwdne81836:0

note: Label of the hold_comment (Small Text) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Reason For Putting On Hold
eo_UY: crwdns81838:0crwdne81838:0

note: Label of the failed_reason (Data) field in DocType 'Payment Request'
en: Reason for Failure
eo_UY: crwdns136622:0crwdne136622:0

en: Reason for Hold
eo_UY: crwdns81842:0crwdne81842:0

note: Label of the reason_for_leaving (Small Text) field in DocType 'Employee'
en: Reason for Leaving
eo_UY: crwdns136624:0crwdne136624:0

en: Reason for hold:
eo_UY: crwdns81846:0crwdne81846:0

en: Rebuild Tree
eo_UY: crwdns81848:0crwdne81848:0

en: Rebuilding BTree for period ...
eo_UY: crwdns81850:0crwdne81850:0

note: Label of the recalculate_rate (Check) field in DocType 'Stock Ledger Entry'
en: Recalculate Incoming/Outgoing Rate
eo_UY: crwdns136626:0crwdne136626:0

en: Recalculating Purchase Cost against this Project...
eo_UY: crwdns81854:0crwdne81854:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Asset' Option for the 'Purpose' (Select) field in DocType 'Asset Movement' Option for the 'Asset Status' (Select) field in DocType 'Serial No'
en: Receipt
eo_UY: crwdns81856:0crwdne81856:0

note: Label of the receipt_document (Dynamic Link) field in DocType 'Landed Cost Item' Purchase Receipt'
en: Receipt Document
eo_UY: crwdns136628:0crwdne136628:0

note: Label of the receipt_document_type (Select) field in DocType 'Landed Cost Item' Purchase Receipt'
en: Receipt Document Type
eo_UY: crwdns136630:0crwdne136630:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account' Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Payment Ledger Entry' Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Party Type'
en: Receivable
eo_UY: crwdns81872:0crwdne81872:0

note: Label of the receivable_payable_account (Link) field in DocType 'Payment Reconciliation'
en: Receivable / Payable Account
eo_UY: crwdns136632:0crwdne136632:0

en: Receivable Account
eo_UY: crwdns81882:0crwdne81882:0

note: Label of the receivable_payable_account (Link) field in DocType 'Process Payment Reconciliation'
en: Receivable/Payable Account
eo_UY: crwdns136636:0crwdne136636:0

en: Receivable/Payable Account: {0} doesn't belong to company {1}
eo_UY: crwdns81886:0{0}crwdnd81886:0{1}crwdne81886:0

note: Name of a Workspace Label of the invoiced_amount (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: Receivables
eo_UY: crwdns104640:0crwdne104640:0

note: Option for the 'Payment Type' (Select) field in DocType 'Payment Entry'
en: Receive
eo_UY: crwdns136638:0crwdne136638:0

note: Option for the 'Quote Status' (Select) field in DocType 'Request for Quotation Supplier' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Material Request'
en: Received
eo_UY: crwdns81892:0crwdne81892:0

note: Label of the received_amount (Currency) field in DocType 'Payment Entry'
en: Received Amount
eo_UY: crwdns136640:0crwdne136640:0

note: Label of the base_received_amount (Currency) field in DocType 'Payment Entry'
en: Received Amount (Company Currency)
eo_UY: crwdns136642:0crwdne136642:0

note: Label of the received_amount_after_tax (Currency) field in DocType 'Payment Entry'
en: Received Amount After Tax
eo_UY: crwdns136644:0crwdne136644:0

note: Label of the base_received_amount_after_tax (Currency) field in DocType 'Payment Entry'
en: Received Amount After Tax (Company Currency)
eo_UY: crwdns136646:0crwdne136646:0

en: Received Amount cannot be greater than Paid Amount
eo_UY: crwdns81906:0crwdne81906:0

en: Received From
eo_UY: crwdns81908:0crwdne81908:0

note: Name of a report Label of a Link in the Payables Workspace
en: Received Items To Be Billed
eo_UY: crwdns81910:0crwdne81910:0

en: Received On
eo_UY: crwdns81912:0crwdne81912:0

note: Label of the received_qty (Float) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the received_qty (Float) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of the received_qty (Float) field in DocType 'Production Plan Sub Assembly Item' Label of the received_qty (Float) field in DocType 'Delivery Note
en: Received Qty
eo_UY: crwdns81914:0crwdne81914:0

en: Received Qty Amount
eo_UY: crwdns81928:0crwdne81928:0

note: Label of the received_stock_qty (Float) field in DocType 'Purchase Receipt Item'
en: Received Qty in Stock UOM
eo_UY: crwdns136648:0crwdne136648:0

note: Label of the received_qty (Float) field in DocType 'Purchase Receipt Item' Label of the received_qty (Float) field in DocType 'Subcontracting Receipt Item'
en: Received Quantity
eo_UY: crwdns81932:0crwdne81932:0

en: Received Stock Entries
eo_UY: crwdns81938:0crwdne81938:0

note: Label of the received_and_accepted (Section Break) field in DocType 'Purchase Receipt Item' 'Subcontracting Receipt Item'
en: Received and Accepted
eo_UY: crwdns136650:0crwdne136650:0

note: Label of the receiver_list (Code) field in DocType 'SMS Center'
en: Receiver List
eo_UY: crwdns136652:0crwdne136652:0

en: Receiver List is empty. Please create Receiver List
eo_UY: crwdns81946:0crwdne81946:0

note: Option for the 'Bank Guarantee Type' (Select) field in DocType 'Bank Guarantee'
en: Receiving
eo_UY: crwdns136654:0crwdne136654:0

en: Recent Orders
eo_UY: crwdns111930:0crwdne111930:0

en: Recent Transactions
eo_UY: crwdns136656:0crwdne136656:0

note: Label of the collection_name (Dynamic Link) field in DocType 'Process Statement Of Accounts' Label of the recipient (Dynamic Link) field in DocType 'Email Campaign' Label of the recipient (Link) field in DocType 'Email Digest Recipient'
en: Recipient
eo_UY: crwdns136658:0crwdne136658:0

note: Label of the recipient_and_message (Section Break) field in DocType 'Payment Request'
en: Recipient Message And Payment Details
eo_UY: crwdns136660:0crwdne136660:0

note: Label of the recipients (Table MultiSelect) field in DocType 'Email Digest'
en: Recipients
eo_UY: crwdns136662:0crwdne136662:0

note: Label of the section_break_1 (Section Break) field in DocType 'Bank Reconciliation Tool'
en: Reconcile
eo_UY: crwdns81960:0crwdne81960:0

note: Label of the reconcile_all_serial_batch (Check) field in DocType 'Stock Reconciliation Item'
en: Reconcile All Serial Nos / Batches
eo_UY: crwdns136664:0crwdne136664:0

en: Reconcile Entries
eo_UY: crwdns81964:0crwdne81964:0

note: Label of the reconcile_on_advance_payment_date (Check) field in DocType 'Payment Entry' 'Company'
en: Reconcile on Advance Payment Date
eo_UY: crwdns136666:0crwdne136666:0

en: Reconcile the Bank Transaction
eo_UY: crwdns81966:0crwdne81966:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Bank Transaction' Label of the reconciled (Check) field in DocType 'Process Payment Reconciliation Log' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Process Payment Reconciliation Log Allocations'
en: Reconciled
eo_UY: crwdns81968:0crwdne81968:0

note: Label of the reconciled_entries (Int) field in DocType 'Process Payment Reconciliation Log'
en: Reconciled Entries
eo_UY: crwdns136668:0crwdne136668:0

note: Label of the error_log (Long Text) field in DocType 'Process Payment Reconciliation Log'
en: Reconciliation Error Log
eo_UY: crwdns136670:0crwdne136670:0

en: Reconciliation Logs
eo_UY: crwdns81980:0crwdne81980:0

en: Reconciliation Progress
eo_UY: crwdns81982:0crwdne81982:0

note: Label of the recording_html (HTML) field in DocType 'Call Log'
en: Recording HTML
eo_UY: crwdns136672:0crwdne136672:0

note: Label of the recording_url (Data) field in DocType 'Call Log'
en: Recording URL
eo_UY: crwdns136674:0crwdne136674:0

note: Group in Quality Feedback Template's connections
en: Records
eo_UY: crwdns136676:0crwdne136676:0

en: Recoverable Standard Rated expenses should not be set when Reverse Charge Applicable is Y
eo_UY: crwdns81990:0crwdne81990:0

note: Label of the recurse_for (Float) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the recurse_for (Float) field in DocType 'Promotional Scheme Product Discount'
en: Recurse Every (As Per Transaction UOM)
eo_UY: crwdns136678:0crwdne136678:0

en: Recurse Over Qty cannot be less than 0
eo_UY: crwdns81994:0crwdne81994:0

en: Recursive Discounts with Mixed condition is not supported by the system
eo_UY: crwdns142840:0crwdne142840:0

note: Option for the 'Color' (Select) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Standing' Option for the 'Color' (Select) field in DocType 'Supplier Scorecard
en: Red
eo_UY: crwdns81996:0crwdne81996:0

note: Label of the redeem_against (Link) field in DocType 'Loyalty Point Entry'
en: Redeem Against
eo_UY: crwdns136680:0crwdne136680:0

note: Label of the redeem_loyalty_points (Check) field in DocType 'POS Invoice' Label of the redeem_loyalty_points (Check) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Redeem Loyalty Points
eo_UY: crwdns82004:0crwdne82004:0

note: Label of the redeemed_points (Int) field in DocType 'Loyalty Point Entry Redemption'
en: Redeemed Points
eo_UY: crwdns136682:0crwdne136682:0

note: Label of the redemption (Section Break) field in DocType 'Loyalty Program'
en: Redemption
eo_UY: crwdns136684:0crwdne136684:0

note: Label of the loyalty_redemption_account (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the loyalty_redemption_account (Link) field in DocType 'Sales
en: Redemption Account
eo_UY: crwdns136686:0crwdne136686:0

note: Label of the loyalty_redemption_cost_center (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the loyalty_redemption_cost_center (Link) field in DocType 'Sales
en: Redemption Cost Center
eo_UY: crwdns136688:0crwdne136688:0

note: Label of the redemption_date (Date) field in DocType 'Loyalty Point Entry Redemption'
en: Redemption Date
eo_UY: crwdns136690:0crwdne136690:0

note: Label of the redirect_url (Data) field in DocType 'QuickBooks Migrator'
en: Redirect URL
eo_UY: crwdns136692:0crwdne136692:0

note: Label of the ref_code (Data) field in DocType 'Item Customer Detail'
en: Ref Code
eo_UY: crwdns136694:0crwdne136694:0

en: Ref Date
eo_UY: crwdns82028:0crwdne82028:0

note: Label of the reference (Section Break) field in DocType 'Journal Entry' Label of the reference (Section Break) field in DocType 'Journal Entry Account' Label of the section_break_14 (Section Break) field in DocType 'Payment Entry' Label of the reference_section (Section Break) field in DocType 'Pric
en: Reference
eo_UY: crwdns82030:0crwdne82030:0

en: Reference #{0} dated {1}
eo_UY: crwdns82078:0#{0}crwdnd82078:0{1}crwdne82078:0

note: Label of the cheque_date (Date) field in DocType 'Journal Entry'
en: Reference Date
eo_UY: crwdns82080:0crwdne82080:0

en: Reference Date for Early Payment Discount
eo_UY: crwdns82084:0crwdne82084:0

note: Label of the reference_detail (Data) field in DocType 'Advance Tax'
en: Reference Detail
eo_UY: crwdns136696:0crwdne136696:0

note: Label of the reference_detail_no (Data) field in DocType 'Journal Entry Account'
en: Reference Detail No
eo_UY: crwdns136698:0crwdne136698:0

en: Reference DocType
eo_UY: crwdns148876:0crwdne148876:0

note: Label of the reference_doctype (Link) field in DocType 'Payment Request'
en: Reference Doctype
eo_UY: crwdns136700:0crwdne136700:0

en: Reference Doctype must be one of {0}
eo_UY: crwdns82092:0{0}crwdne82092:0

note: Label of the reference_document (Link) field in DocType 'Accounting Dimension Detail' Label of the reference_document (Link) field in DocType 'Inventory Dimension'
en: Reference Document
eo_UY: crwdns136702:0crwdne136702:0

note: Label of the reference_docname (Dynamic Link) field in DocType 'Bank Guarantee' Label of the reference_name (Dynamic Link) field in DocType 'Asset Movement'
en: Reference Document Name
eo_UY: crwdns136704:0crwdne136704:0

note: Label of the document_type (Link) field in DocType 'Accounting Dimension' Label of the reference_doctype (Link) field in DocType 'Bank Guarantee' Label of the reference_doctype (Link) field in DocType 'Asset Movement' Label of the prevdoc_doctype (Data) field in DocType 'Supplier Quotation Item'
en: Reference Document Type
eo_UY: crwdns82102:0crwdne82102:0

note: Label of the reference_due_date (Date) field in DocType 'Journal Entry Account'
en: Reference Due Date
eo_UY: crwdns136706:0crwdne136706:0

note: Label of the ref_exchange_rate (Float) field in DocType 'Purchase Invoice Advance' Label of the ref_exchange_rate (Float) field in DocType 'Sales Invoice
en: Reference Exchange Rate
eo_UY: crwdns136708:0crwdne136708:0

note: Label of the reference_name (Dynamic Link) field in DocType 'Advance Tax' Label of the reference_name (Dynamic Link) field in DocType 'Journal Entry Account' Label of the reference_name (Dynamic Link) field in DocType 'Payment Reconciliation Allocation' Reconciliation Payment' Request' Label of the 
en: Reference Name
eo_UY: crwdns82118:0crwdne82118:0

note: Label of the reference_no (Data) field in DocType 'Sales Invoice Payment'
en: Reference No
eo_UY: crwdns136710:0crwdne136710:0

en: Reference No & Reference Date is required for {0}
eo_UY: crwdns82150:0{0}crwdne82150:0

en: Reference No and Reference Date is mandatory for Bank transaction
eo_UY: crwdns82152:0crwdne82152:0

en: Reference No is mandatory if you entered Reference Date
eo_UY: crwdns82154:0crwdne82154:0

en: Reference No.
eo_UY: crwdns82156:0crwdne82156:0

note: Label of the reference_number (Data) field in DocType 'Bank Transaction' Label of the cheque_no (Data) field in DocType 'Journal Entry'
en: Reference Number
eo_UY: crwdns82158:0crwdne82158:0

note: Label of the reference_purchase_receipt (Link) field in DocType 'Stock Entry Detail'
en: Reference Purchase Receipt
eo_UY: crwdns136712:0crwdne136712:0

note: Label of the reference_row (Data) field in DocType 'Payment Reconciliation Allocation' Payment' Label of the reference_row (Data) field in DocType 'Process Payment Reconciliation Log Allocations' Label of the reference_row (Data) field in DocType 'Purchase Invoice Advance' Label of the reference_row
en: Reference Row
eo_UY: crwdns136714:0crwdne136714:0

note: Label of the row_id (Data) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Label of the row_id (Data) field in DocType 'Purchase Taxes and Charges' Label of the row_id (Data) field in DocType 'Sales Taxes and Charges'
en: Reference Row #
eo_UY: crwdns136716:0crwdne136716:0

note: Label of the reference_type (Link) field in DocType 'Advance Tax' Label of the reference_type (Select) field in DocType 'Journal Entry Account' Label of the reference_type (Link) field in DocType 'Payment Reconciliation Allocation' Payment' Label of the reference_type (Link) field in DocType 'Proces
en: Reference Type
eo_UY: crwdns136718:0crwdne136718:0

note: Description of the 'Invoice Number' (Data) field in DocType 'Opening Invoice Creation Tool Item'
en: Reference number of the invoice from the previous system
eo_UY: crwdns136720:0crwdne136720:0

en: Reference: {0}, Item Code: {1} and Customer: {2}
eo_UY: crwdns82202:0{0}crwdnd82202:0{1}crwdnd82202:0{2}crwdne82202:0

note: Label of the edit_references (Section Break) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the references_section (Section Break) field in DocType 'POS Invoice Merge Log' Label of the edit_references (Section Break) field in DocType 'Sales Invoice Label of the references_section (Section Break) field
en: References
eo_UY: crwdns82204:0crwdne82204:0

en: References to Sales Invoices are Incomplete
eo_UY: crwdns111936:0crwdne111936:0

en: References to Sales Orders are Incomplete
eo_UY: crwdns111938:0crwdne111938:0

en: References {0} of type {1} had no outstanding amount left before submitting the Payment Entry. Now they have a negative outstanding amount.
eo_UY: crwdns82216:0{0}crwdnd82216:0{1}crwdne82216:0

note: Label of the referral_code (Data) field in DocType 'Sales Partner'
en: Referral Code
eo_UY: crwdns136722:0crwdne136722:0

note: Label of the referral_sales_partner (Link) field in DocType 'Quotation'
en: Referral Sales Partner
eo_UY: crwdns136724:0crwdne136724:0

en: Refresh
eo_UY: crwdns82222:0crwdne82222:0

note: Label of the refresh_google_sheet (Button) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Refresh Google Sheet
eo_UY: crwdns136726:0crwdne136726:0

en: Refresh Plaid Link
eo_UY: crwdns82226:0crwdne82226:0

note: Label of the refresh_token (Small Text) field in DocType 'QuickBooks Migrator'
en: Refresh Token
eo_UY: crwdns136728:0crwdne136728:0

en: Regards,
eo_UY: crwdns82230:0crwdne82230:0

en: Regenerate Closing Stock Balance
eo_UY: crwdns82232:0crwdne82232:0

note: Label of a Card Break in the Buying Workspace
en: Regional
eo_UY: crwdns82234:0crwdne82234:0

note: Label of the registration_details (Code) field in DocType 'Company'
en: Registration Details
eo_UY: crwdns136730:0crwdne136730:0

note: Option for the 'Cheque Size' (Select) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: Regular
eo_UY: crwdns136732:0crwdne136732:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Quality Inspection' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Rejected
eo_UY: crwdns136734:0crwdne136734:0

en: Rejected
eo_UY: crwdns151600:0crwdne151600:0

note: Label of the rejected_qty (Float) field in DocType 'Purchase Invoice Item'
en: Rejected Qty
eo_UY: crwdns136736:0crwdne136736:0

note: Label of the rejected_qty (Float) field in DocType 'Purchase Receipt Item' Label of the rejected_qty (Float) field in DocType 'Subcontracting Receipt Item'
en: Rejected Quantity
eo_UY: crwdns136738:0crwdne136738:0

note: Label of the rejected_serial_no (Text) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the rejected_serial_no (Text) field in DocType 'Purchase Receipt Label of the rejected_serial_no (Small Text) field in DocType 'Subcontracting Receipt Item'
en: Rejected Serial No
eo_UY: crwdns136740:0crwdne136740:0

note: Label of the rejected_serial_and_batch_bundle (Link) field in DocType 'Purchase Invoice Item' 'Purchase Receipt Item' 'Subcontracting Receipt Item'
en: Rejected Serial and Batch Bundle
eo_UY: crwdns136742:0crwdne136742:0

note: Label of the rejected_warehouse (Link) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the rejected_warehouse (Link) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the rejected_warehouse (Link) field in DocType 'Purchase Receipt' Label of the rejected_warehouse (Link) field in DocType 'Purchase Rece
en: Rejected Warehouse
eo_UY: crwdns136744:0crwdne136744:0

en: Rejected Warehouse and Accepted Warehouse cannot be same.
eo_UY: crwdns149138:0crwdne149138:0

en: Related
eo_UY: crwdns82274:0crwdne82274:0

note: Label of the relation (Data) field in DocType 'Employee'
en: Relation
eo_UY: crwdns136746:0crwdne136746:0

note: Label of the release_date (Date) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the release_date (Date) field in DocType 'Supplier'
en: Release Date
eo_UY: crwdns82278:0crwdne82278:0

en: Release date must be in the future
eo_UY: crwdns82284:0crwdne82284:0

note: Label of the relieving_date (Date) field in DocType 'Employee'
en: Relieving Date
eo_UY: crwdns136748:0crwdne136748:0

en: Remaining
eo_UY: crwdns82288:0crwdne82288:0

en: Remaining Balance
eo_UY: crwdns82290:0crwdne82290:0

note: Label of the remark (Small Text) field in DocType 'Journal Entry'
en: Remark
eo_UY: crwdns82292:0crwdne82292:0

note: Label of the remarks (Text) field in DocType 'GL Entry' Label of the remarks (Small Text) field in DocType 'Payment Entry' Label of the remarks (Text) field in DocType 'Payment Ledger Entry' Label of the remarks (Small Text) field in DocType 'Payment Reconciliation Payment' Label of the remarks (Sma
en: Remarks
eo_UY: crwdns82298:0crwdne82298:0

note: Label of the remarks_section (Section Break) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Remarks Column Length
eo_UY: crwdns136750:0crwdne136750:0

en: Remarks:
eo_UY: crwdns148622:0crwdne148622:0

en: Remove Parent Row No in Items Table
eo_UY: crwdns136752:0crwdne136752:0

en: Remove item if charges is not applicable to that item
eo_UY: crwdns111940:0crwdne111940:0

en: Removed items with no change in quantity or value.
eo_UY: crwdns82338:0crwdne82338:0

en: Removing rows without exchange gain or loss
eo_UY: crwdns151602:0crwdne151602:0

en: Rename
eo_UY: crwdns82340:0crwdne82340:0

note: Description of the 'Allow Rename Attribute Value' (Check) field in DocType 'Item Variant Settings'
en: Rename Attribute Value in Item Attribute.
eo_UY: crwdns136754:0crwdne136754:0

note: Label of the rename_log (HTML) field in DocType 'Rename Tool'
en: Rename Log
eo_UY: crwdns136756:0crwdne136756:0

en: Rename Not Allowed
eo_UY: crwdns82346:0crwdne82346:0

note: Name of a DocType
en: Rename Tool
eo_UY: crwdns82348:0crwdne82348:0

en: Renaming it is only allowed via parent company {0}, to avoid mismatch.
eo_UY: crwdns82350:0{0}crwdne82350:0

note: Label of the hour_rate_rent (Currency) field in DocType 'Workstation' Label of the hour_rate_rent (Currency) field in DocType 'Workstation Type'
en: Rent Cost
eo_UY: crwdns136758:0crwdne136758:0

note: Option for the 'Permanent Address Is' (Select) field in DocType 'Employee' Option for the 'Current Address Is' (Select) field in DocType 'Employee'
en: Rented
eo_UY: crwdns136760:0crwdne136760:0

en: Reopen
eo_UY: crwdns82358:0crwdne82358:0

en: Reorder Level
eo_UY: crwdns82360:0crwdne82360:0

en: Reorder Qty
eo_UY: crwdns82362:0crwdne82362:0

note: Label of the reorder_levels (Table) field in DocType 'Item'
en: Reorder level based on Warehouse
eo_UY: crwdns136762:0crwdne136762:0

note: Option for the 'Purpose' (Select) field in DocType 'Stock Entry' Option for the 'Purpose' (Select) field in DocType 'Stock Entry Type'
en: Repack
eo_UY: crwdns136764:0crwdne136764:0

note: Group in Asset's connections
en: Repair
eo_UY: crwdns136766:0crwdne136766:0

en: Repair Asset
eo_UY: crwdns82372:0crwdne82372:0

note: Label of the repair_cost (Currency) field in DocType 'Asset Repair' Label of the repair_cost (Currency) field in DocType 'Asset Repair Purchase Invoice'
en: Repair Cost
eo_UY: crwdns136768:0crwdne136768:0

note: Label of the section_break_5 (Section Break) field in DocType 'Asset Repair'
en: Repair Details
eo_UY: crwdns136770:0crwdne136770:0

note: Label of the repair_status (Select) field in DocType 'Asset Repair'
en: Repair Status
eo_UY: crwdns136772:0crwdne136772:0

en: Repair cost cannot be greater than purchase invoice base net total
eo_UY: crwdns149100:0crwdne149100:0

en: Repeat Customer Revenue
eo_UY: crwdns82380:0crwdne82380:0

en: Repeat Customers
eo_UY: crwdns82382:0crwdne82382:0

note: Label of the replace (Button) field in DocType 'BOM Update Tool'
en: Replace
eo_UY: crwdns136774:0crwdne136774:0

note: Option for the 'Update Type' (Select) field in DocType 'BOM Update Log' Label of the replace_bom_section (Section Break) field in DocType 'BOM Update Tool'
en: Replace BOM
eo_UY: crwdns136776:0crwdne136776:0

note: Description of a DocType
en: Replace a particular BOM in all other BOMs where it is used. It will replace the old BOM link, update cost and regenerate "BOM Explosion Item" table as per new BOM.
    It also updates latest price in all the BOMs.
eo_UY: crwdns111942:0crwdne111942:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Lead' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Opportunity' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Quotation' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Issue'
en: Replied
eo_UY: crwdns82390:0crwdne82390:0

note: Label of the report (Select) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Report
eo_UY: crwdns82400:0crwdne82400:0

note: Label of the report_date (Date) field in DocType 'Quality Inspection'
en: Report Date
eo_UY: crwdns82404:0crwdne82404:0

en: Report Error
eo_UY: crwdns82408:0crwdne82408:0

note: Label of the section_break_11 (Section Break) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Report Filters
eo_UY: crwdns136778:0crwdne136778:0

note: Label of the report_type (Select) field in DocType 'Account'
en: Report Type
eo_UY: crwdns136780:0crwdne136780:0

en: Report Type is mandatory
eo_UY: crwdns82414:0crwdne82414:0

en: Report View
eo_UY: crwdns104642:0crwdne104642:0

en: Report an Issue
eo_UY: crwdns127512:0crwdne127512:0

note: Label of the reports_tab (Tab Break) field in DocType 'Accounts Settings' Label of a Card Break in the Payables Workspace Label of a Card Break in the Receivables Workspace Label of a Card Break in the Assets Workspace Label of a Card Break in the CRM Workspace Label of a Card Break in the Manufactu
en: Reports
eo_UY: crwdns82416:0crwdne82416:0

note: Label of the reports_to (Link) field in DocType 'Employee'
en: Reports to
eo_UY: crwdns136782:0crwdne136782:0

note: Name of a DocType
en: Repost Accounting Ledger
eo_UY: crwdns82424:0crwdne82424:0

note: Name of a DocType
en: Repost Accounting Ledger Items
eo_UY: crwdns82426:0crwdne82426:0

note: Name of a DocType
en: Repost Accounting Ledger Settings
eo_UY: crwdns82428:0crwdne82428:0

note: Name of a DocType
en: Repost Allowed Types
eo_UY: crwdns82430:0crwdne82430:0

note: Label of the repost_error_log (Long Text) field in DocType 'Repost Payment Ledger'
en: Repost Error Log
eo_UY: crwdns136784:0crwdne136784:0

note: Name of a DocType
en: Repost Item Valuation
eo_UY: crwdns82434:0crwdne82434:0

note: Name of a DocType
en: Repost Payment Ledger
eo_UY: crwdns82436:0crwdne82436:0

note: Name of a DocType
en: Repost Payment Ledger Items
eo_UY: crwdns82438:0crwdne82438:0

note: Label of the repost_status (Select) field in DocType 'Repost Payment Ledger'
en: Repost Status
eo_UY: crwdns136788:0crwdne136788:0

en: Repost has started in the background
eo_UY: crwdns82446:0crwdne82446:0

en: Repost in background
eo_UY: crwdns82448:0crwdne82448:0

en: Repost started in the background
eo_UY: crwdns82450:0crwdne82450:0

en: Reposting Completed {0}%
eo_UY: crwdns82452:0{0}crwdne82452:0

note: Label of the reposting_data_file (Attach) field in DocType 'Repost Item Valuation'
en: Reposting Data File
eo_UY: crwdns136790:0crwdne136790:0

note: Label of the reposting_info_section (Section Break) field in DocType 'Repost Item Valuation'
en: Reposting Info
eo_UY: crwdns136792:0crwdne136792:0

en: Reposting Progress
eo_UY: crwdns82458:0crwdne82458:0

en: Reposting entries created: {0}
eo_UY: crwdns82460:0{0}crwdne82460:0

en: Reposting has been started in the background.
eo_UY: crwdns82462:0crwdne82462:0

en: Reposting in the background.
eo_UY: crwdns82464:0crwdne82464:0

note: Label of the represents_company (Link) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the represents_company (Link) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the represents_company (Link) field in DocType 'Purchase Order' Label of the represents_company (Link) field in DocType 'Supplier' Label of the 
en: Represents Company
eo_UY: crwdns136794:0crwdne136794:0

note: Description of a DocType
en: Represents a Financial Year. All accounting entries and other major transactions are tracked against the Fiscal Year.
eo_UY: crwdns111946:0crwdne111946:0

en: Reqd By Date
eo_UY: crwdns111948:0crwdne111948:0

en: Reqd by date
eo_UY: crwdns82486:0crwdne82486:0

en: Reqired Qty
eo_UY: crwdns136796:0crwdne136796:0

en: Request For Quotation
eo_UY: crwdns82488:0crwdne82488:0

note: Label of the section_break_2 (Section Break) field in DocType 'Currency Exchange Settings'
en: Request Parameters
eo_UY: crwdns136798:0crwdne136798:0

en: Request Timeout
eo_UY: crwdns82492:0crwdne82492:0

note: Label of the request_type (Select) field in DocType 'Lead'
en: Request Type
eo_UY: crwdns136800:0crwdne136800:0

note: Label of the warehouse (Link) field in DocType 'Item Reorder'
en: Request for
eo_UY: crwdns136802:0crwdne136802:0

note: Option for the 'Request Type' (Select) field in DocType 'Lead'
en: Request for Information
eo_UY: crwdns136804:0crwdne136804:0

note: Name of a DocType Label of the request_for_quotation (Link) field in DocType 'Supplier Quotation Item' Label of a Link in the Buying Workspace
en: Request for Quotation
eo_UY: crwdns82500:0crwdne82500:0

note: Name of a DocType Label of the request_for_quotation_item (Data) field in DocType 'Supplier Quotation Item'
en: Request for Quotation Item
eo_UY: crwdns82508:0crwdne82508:0

note: Name of a DocType
en: Request for Quotation Supplier
eo_UY: crwdns82512:0crwdne82512:0

en: Request for Raw Materials
eo_UY: crwdns82514:0crwdne82514:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Payment Request' Option for the 'Advance Payment Status' (Select) field in DocType 'Sales Order'
en: Requested
eo_UY: crwdns82516:0crwdne82516:0

note: Name of a report Label of a Link in the Stock Workspace
en: Requested Items To Be Transferred
eo_UY: crwdns82520:0crwdne82520:0

note: Name of a report
en: Requested Items to Order and Receive
eo_UY: crwdns82522:0crwdne82522:0

note: Label of the requested_qty (Float) field in DocType 'Job Card' Label of the requested_qty (Float) field in DocType 'Material Request Plan Item' Label of the indented_qty (Float) field in DocType 'Bin'
en: Requested Qty
eo_UY: crwdns82524:0crwdne82524:0

en: Requested Qty: Quantity requested for purchase, but not ordered.
eo_UY: crwdns111950:0crwdne111950:0

en: Requesting Site
eo_UY: crwdns82532:0crwdne82532:0

en: Requestor
eo_UY: crwdns82534:0crwdne82534:0

note: Label of the schedule_date (Date) field in DocType 'Purchase Order' Label of the schedule_date (Date) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of the schedule_date (Date) field in DocType 'Material Request Plan Item' Label of the schedule_date (Date) field in DocType 'Material Request' Label of 
en: Required By
eo_UY: crwdns82536:0crwdne82536:0

note: Label of the schedule_date (Date) field in DocType 'Request for Quotation' Label of the schedule_date (Date) field in DocType 'Request for Quotation Item'
en: Required Date
eo_UY: crwdns136806:0crwdne136806:0

note: Label of the section_break_ndpq (Section Break) field in DocType 'Work Order'
en: Required Items
eo_UY: crwdns136808:0crwdne136808:0

en: Required On
eo_UY: crwdns111952:0crwdne111952:0

note: Label of the required_qty (Float) field in DocType 'Purchase Order Item Supplied' Label of the required_qty (Float) field in DocType 'Job Card Item' Label of the qty (Float) field in DocType 'Production Plan Sub Assembly Item' Label of the required_qty (Float) field in DocType 'Work Order Item' Labe
en: Required Qty
eo_UY: crwdns82562:0crwdne82562:0

en: Required Quantity
eo_UY: crwdns82576:0crwdne82576:0

note: Label of the requirement (Data) field in DocType 'Contract Fulfilment Checklist' Label of the requirement (Data) field in DocType 'Contract Template Fulfilment Terms'
en: Requirement
eo_UY: crwdns136810:0crwdne136810:0

note: Label of the requires_fulfilment (Check) field in DocType 'Contract' Label of the requires_fulfilment (Check) field in DocType 'Contract Template'
en: Requires Fulfilment
eo_UY: crwdns136812:0crwdne136812:0

en: Research
eo_UY: crwdns82586:0crwdne82586:0

en: Research & Development
eo_UY: crwdns82588:0crwdne82588:0

en: Researcher
eo_UY: crwdns143512:0crwdne143512:0

note: Description of the 'Supplier Primary Address' (Link) field in DocType 'Supplier' Description of the 'Customer Primary Address' (Link) field in DocType 'Customer'
en: Reselect, if the chosen address is edited after save
eo_UY: crwdns136814:0crwdne136814:0

note: Description of the 'Supplier Primary Contact' (Link) field in DocType 'Supplier' Description of the 'Customer Primary Contact' (Link) field in DocType 'Customer'
en: Reselect, if the chosen contact is edited after save
eo_UY: crwdns136816:0crwdne136816:0

en: Reseller
eo_UY: crwdns143514:0crwdne143514:0

en: Resend Payment Email
eo_UY: crwdns82598:0crwdne82598:0

note: Label of the reservation_based_on (Select) field in DocType 'Stock Reservation Entry'
en: Reservation Based On
eo_UY: crwdns82600:0crwdne82600:0

en: Reserve
eo_UY: crwdns82604:0crwdne82604:0

note: Label of the reserve_stock (Check) field in DocType 'Sales Order' Label of the reserve_stock (Check) field in DocType 'Sales Order Item'
en: Reserve Stock
eo_UY: crwdns82606:0crwdne82606:0

note: Label of the reserve_warehouse (Link) field in DocType 'Purchase Order Item Supplied' Label of the reserve_warehouse (Link) field in DocType 'Subcontracting Order Supplied Item'
en: Reserve Warehouse
eo_UY: crwdns136818:0crwdne136818:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Stock Reservation Entry'
en: Reserved
eo_UY: crwdns136820:0crwdne136820:0

note: Label of the reserved_qty (Float) field in DocType 'Bin' Label of the reserved_qty (Float) field in DocType 'Stock Reservation Entry'
en: Reserved Qty
eo_UY: crwdns82618:0crwdne82618:0

en: Reserved Qty ({0}) cannot be a fraction. To allow this, disable '{1}' in UOM {3}.
eo_UY: crwdns82624:0{0}crwdnd82624:0{1}crwdnd82624:0{3}crwdne82624:0

note: Label of the reserved_qty_for_production (Float) field in DocType 'Material Request Plan Item' Label of the reserved_qty_for_production (Float) field in DocType 'Bin'
en: Reserved Qty for Production
eo_UY: crwdns136822:0crwdne136822:0

note: Label of the reserved_qty_for_production_plan (Float) field in DocType 'Bin'
en: Reserved Qty for Production Plan
eo_UY: crwdns136824:0crwdne136824:0

en: Reserved Qty for Production: Raw materials quantity to make manufacturing items.
eo_UY: crwdns111954:0crwdne111954:0

note: Label of the reserved_qty_for_sub_contract (Float) field in DocType 'Bin'
en: Reserved Qty for Subcontract
eo_UY: crwdns136826:0crwdne136826:0

en: Reserved Qty for Subcontract: Raw materials quantity to make subcontracted items.
eo_UY: crwdns111956:0crwdne111956:0

en: Reserved Qty should be greater than Delivered Qty.
eo_UY: crwdns82634:0crwdne82634:0

en: Reserved Qty: Quantity ordered for sale, but not delivered.
eo_UY: crwdns111958:0crwdne111958:0

en: Reserved Quantity
eo_UY: crwdns82636:0crwdne82636:0

en: Reserved Quantity for Production
eo_UY: crwdns82638:0crwdne82638:0

en: Reserved Serial No.
eo_UY: crwdns82640:0crwdne82640:0

note: Label of the reserved_stock (Float) field in DocType 'Bin' Name of a report
en: Reserved Stock
eo_UY: crwdns82642:0crwdne82642:0

en: Reserved Stock for Batch
eo_UY: crwdns82646:0crwdne82646:0

en: Reserved for POS Transactions
eo_UY: crwdns82648:0crwdne82648:0

en: Reserved for Production
eo_UY: crwdns82650:0crwdne82650:0

en: Reserved for Production Plan
eo_UY: crwdns82652:0crwdne82652:0

en: Reserved for Sub Contracting
eo_UY: crwdns82654:0crwdne82654:0

en: Reserved for manufacturing
eo_UY: crwdns82656:0crwdne82656:0

en: Reserved for sale
eo_UY: crwdns82658:0crwdne82658:0

en: Reserved for sub contracting
eo_UY: crwdns82660:0crwdne82660:0

en: Reserving Stock...
eo_UY: crwdns82662:0crwdne82662:0

en: Reset
eo_UY: crwdns82664:0crwdne82664:0

note: Label of the reset_company_default_values (Check) field in DocType 'Transaction Deletion Record'
en: Reset Company Default Values
eo_UY: crwdns136828:0crwdne136828:0

en: Reset Plaid Link
eo_UY: crwdns82666:0crwdne82666:0

note: Label of the reset_raw_materials_table (Button) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Reset Raw Materials Table
eo_UY: crwdns136830:0crwdne136830:0

note: Label of the reset_service_level_agreement (Button) field in DocType 'Issue'
en: Reset Service Level Agreement
eo_UY: crwdns82668:0crwdne82668:0

en: Resetting Service Level Agreement.
eo_UY: crwdns82672:0crwdne82672:0

note: Label of the resignation_letter_date (Date) field in DocType 'Employee'
en: Resignation Letter Date
eo_UY: crwdns136832:0crwdne136832:0

note: Label of the sb_00 (Section Break) field in DocType 'Quality Action' Label of the resolution (Text Editor) field in DocType 'Quality Action Resolution' Label of the resolution_section (Section Break) field in DocType 'Warranty Claim'
en: Resolution
eo_UY: crwdns136834:0crwdne136834:0

note: Label of the resolution_by (Datetime) field in DocType 'Issue'
en: Resolution By
eo_UY: crwdns136836:0crwdne136836:0

note: Label of the resolution_date (Datetime) field in DocType 'Issue' Label of the resolution_date (Datetime) field in DocType 'Warranty Claim'
en: Resolution Date
eo_UY: crwdns136838:0crwdne136838:0

note: Label of the section_break_19 (Section Break) field in DocType 'Issue' Label of the resolution_details (Text Editor) field in DocType 'Issue' Label of the resolution_details (Text) field in DocType 'Warranty Claim'
en: Resolution Details
eo_UY: crwdns136840:0crwdne136840:0

note: Option for the 'Service Level Agreement Status' (Select) field in DocType 'Issue'
en: Resolution Due
eo_UY: crwdns136842:0crwdne136842:0

note: Label of the resolution_time (Duration) field in DocType 'Issue' Label of the resolution_time (Duration) field in DocType 'Service Level Priority'
en: Resolution Time
eo_UY: crwdns136844:0crwdne136844:0

note: Label of the resolutions (Table) field in DocType 'Quality Action'
en: Resolutions
eo_UY: crwdns136846:0crwdne136846:0

en: Resolve
eo_UY: crwdns82700:0crwdne82700:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Dunning' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Non Conformance' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Issue'
en: Resolved
eo_UY: crwdns82702:0crwdne82702:0

note: Label of the resolved_by (Link) field in DocType 'Warranty Claim'
en: Resolved By
eo_UY: crwdns136848:0crwdne136848:0

note: Label of the response_by (Datetime) field in DocType 'Issue'
en: Response By
eo_UY: crwdns136850:0crwdne136850:0

note: Label of the response (Section Break) field in DocType 'Issue'
en: Response Details
eo_UY: crwdns136852:0crwdne136852:0

note: Label of the response_key_list (Data) field in DocType 'Support Settings'
en: Response Key List
eo_UY: crwdns136854:0crwdne136854:0

note: Label of the response_options_sb (Section Break) field in DocType 'Support Search Source'
en: Response Options
eo_UY: crwdns136856:0crwdne136856:0

note: Label of the response_result_key_path (Data) field in DocType 'Support Search Source'
en: Response Result Key Path
eo_UY: crwdns136858:0crwdne136858:0

en: Response Time for {0} priority in row {1} can't be greater than Resolution Time.
eo_UY: crwdns82722:0{0}crwdnd82722:0{1}crwdne82722:0

note: Label of the response_and_resolution_time_section (Section Break) field in DocType 'Service Level Agreement'
en: Response and Resolution
eo_UY: crwdns136860:0crwdne136860:0

note: Label of the responsible (Link) field in DocType 'Quality Action Resolution'
en: Responsible
eo_UY: crwdns136862:0crwdne136862:0

en: Rest Of The World
eo_UY: crwdns82728:0crwdne82728:0

en: Restart
eo_UY: crwdns82730:0crwdne82730:0

en: Restart Subscription
eo_UY: crwdns82732:0crwdne82732:0

en: Restore Asset
eo_UY: crwdns82734:0crwdne82734:0

note: Option for the 'Allow Or Restrict Dimension' (Select) field in DocType 'Accounting Dimension Filter'
en: Restrict
eo_UY: crwdns136864:0crwdne136864:0

note: Label of the restrict_based_on (Select) field in DocType 'Party Specific Item'
en: Restrict Items Based On
eo_UY: crwdns136866:0crwdne136866:0

note: Label of the section_break_6 (Section Break) field in DocType 'Shipping Rule'
en: Restrict to Countries
eo_UY: crwdns136868:0crwdne136868:0

note: Label of the result_key (Table) field in DocType 'Currency Exchange Settings'
en: Result Key
eo_UY: crwdns136870:0crwdne136870:0

note: Label of the result_preview_field (Data) field in DocType 'Support Search Source'
en: Result Preview Field
eo_UY: crwdns136872:0crwdne136872:0

note: Label of the result_route_field (Data) field in DocType 'Support Search Source'
en: Result Route Field
eo_UY: crwdns136874:0crwdne136874:0

note: Label of the result_title_field (Data) field in DocType 'Support Search Source'
en: Result Title Field
eo_UY: crwdns136876:0crwdne136876:0

en: Resume
eo_UY: crwdns82750:0crwdne82750:0

en: Resume Job
eo_UY: crwdns82752:0crwdne82752:0

en: Resume Timer
eo_UY: crwdns151916:0crwdne151916:0

en: Retail & Wholesale
eo_UY: crwdns143516:0crwdne143516:0

en: Retailer
eo_UY: crwdns143518:0crwdne143518:0

note: Label of the retain_sample (Check) field in DocType 'Item' Label of the retain_sample (Check) field in DocType 'Purchase Receipt Item' Label of the retain_sample (Check) field in DocType 'Stock Entry Detail'
en: Retain Sample
eo_UY: crwdns136878:0crwdne136878:0

en: Retained Earnings
eo_UY: crwdns82760:0crwdne82760:0

en: Retention Stock Entry
eo_UY: crwdns82762:0crwdne82762:0

en: Retention Stock Entry already created or Sample Quantity not provided
eo_UY: crwdns82764:0crwdne82764:0

note: Label of the retried (Int) field in DocType 'Bulk Transaction Log Detail'
en: Retried
eo_UY: crwdns136880:0crwdne136880:0

en: Retry
eo_UY: crwdns82768:0crwdne82768:0

en: Retry Failed Transactions
eo_UY: crwdns82770:0crwdne82770:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'POS Invoice' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Purchase Invoice' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Sales Invoice' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Return
eo_UY: crwdns82772:0crwdne82772:0

en: Return / Credit Note
eo_UY: crwdns82782:0crwdne82782:0

en: Return / Debit Note
eo_UY: crwdns82784:0crwdne82784:0

note: Label of the return_against (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the return_against (Link) field in DocType 'POS Invoice Reference' Label of the return_against (Link) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Return Against
eo_UY: crwdns136882:0crwdne136882:0

note: Label of the return_against (Link) field in DocType 'Delivery Note'
en: Return Against Delivery Note
eo_UY: crwdns136884:0crwdne136884:0

note: Label of the return_against (Link) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Return Against Purchase Invoice
eo_UY: crwdns136886:0crwdne136886:0

note: Label of the return_against (Link) field in DocType 'Purchase Receipt'
en: Return Against Purchase Receipt
eo_UY: crwdns136888:0crwdne136888:0

note: Label of the return_against (Link) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Return Against Subcontracting Receipt
eo_UY: crwdns136890:0crwdne136890:0

en: Return Components
eo_UY: crwdns82800:0crwdne82800:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Delivery Note' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Purchase Receipt' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Return Issued
eo_UY: crwdns82802:0crwdne82802:0

en: Return Qty
eo_UY: crwdns82810:0crwdne82810:0

note: Label of the return_qty_from_rejected_warehouse (Check) field in DocType 'Purchase Receipt Item'
en: Return Qty from Rejected Warehouse
eo_UY: crwdns82812:0crwdne82812:0

en: Return of Components
eo_UY: crwdns82814:0crwdne82814:0

note: Option for the 'Tracking Status' (Select) field in DocType 'Shipment'
en: Returned
eo_UY: crwdns136892:0crwdne136892:0

note: Label of the returned_against (Data) field in DocType 'Serial and Batch Bundle'
en: Returned Against
eo_UY: crwdns136894:0crwdne136894:0

en: Returned Amount
eo_UY: crwdns82820:0crwdne82820:0

note: Label of the returned_qty (Float) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of the returned_qty (Float) field in DocType 'Purchase Order Item Supplied' Label of the returned_qty (Float) field in DocType 'Sales Order Item' Label of the returned_qty (Float) field in DocType 'Subcontracting Order It
en: Returned Qty
eo_UY: crwdns82822:0crwdne82822:0

note: Label of the returned_qty (Float) field in DocType 'Work Order Item'
en: Returned Qty
eo_UY: crwdns136896:0crwdne136896:0

note: Label of the returned_qty (Float) field in DocType 'Delivery Note Item' Label of the returned_qty (Float) field in DocType 'Purchase Receipt Item'
en: Returned Qty in Stock UOM
eo_UY: crwdns136898:0crwdne136898:0

en: Returned exchange rate is neither integer not float.
eo_UY: crwdns82842:0crwdne82842:0

note: Label of the returns (Float) field in DocType 'Cashier Closing'
en: Returns
eo_UY: crwdns82844:0crwdne82844:0

en: Revaluation Journals
eo_UY: crwdns82848:0crwdne82848:0

en: Revaluation Surplus
eo_UY: crwdns148824:0crwdne148824:0

en: Revenue
eo_UY: crwdns82850:0crwdne82850:0

note: Label of the reversal_of (Link) field in DocType 'Journal Entry'
en: Reversal Of
eo_UY: crwdns136900:0crwdne136900:0

en: Reverse Journal Entry
eo_UY: crwdns82854:0crwdne82854:0

note: Label of the review (Link) field in DocType 'Quality Action' Group in Quality Goal's connections Label of the sb_00 (Section Break) field in DocType 'Quality Review' Group in Quality Review's connections Label of the review (Text Editor) field in DocType 'Quality Review Objective' Label of the sb_00
en: Review
eo_UY: crwdns82856:0crwdne82856:0

note: Label of the review_date (Date) field in DocType 'Task'
en: Review Date
eo_UY: crwdns136902:0crwdne136902:0

note: Label of a Card Break in the Quality Workspace
en: Review and Action
eo_UY: crwdns82874:0crwdne82874:0

note: Group in Quality Procedure's connections Label of the reviews (Table) field in DocType 'Quality Review'
en: Reviews
eo_UY: crwdns136904:0crwdne136904:0

note: Label of the rgt (Int) field in DocType 'Account' Label of the rgt (Int) field in DocType 'Company'
en: Rgt
eo_UY: crwdns136906:0crwdne136906:0

note: Label of the right_child (Link) field in DocType 'Bisect Nodes'
en: Right Child
eo_UY: crwdns136908:0crwdne136908:0

note: Label of the rgt (Int) field in DocType 'Quality Procedure'
en: Right Index
eo_UY: crwdns136910:0crwdne136910:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Call Log'
en: Ringing
eo_UY: crwdns136912:0crwdne136912:0

note: Name of a UOM
en: Rod
eo_UY: crwdns112598:0crwdne112598:0

note: Label of the role_allowed_to_create_edit_back_dated_transactions (Link) field in DocType 'Stock Settings'
en: Role Allowed to Create/Edit Back-dated Transactions
eo_UY: crwdns136914:0crwdne136914:0

note: Label of the stock_auth_role (Link) field in DocType 'Stock Settings'
en: Role Allowed to Edit Frozen Stock
eo_UY: crwdns136916:0crwdne136916:0

note: Label of the role_allowed_to_over_bill (Link) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Role Allowed to Over Bill
eo_UY: crwdns136918:0crwdne136918:0

note: Label of the role_allowed_to_over_deliver_receive (Link) field in DocType 'Stock Settings'
en: Role Allowed to Over Deliver/Receive
eo_UY: crwdns136920:0crwdne136920:0

note: Label of the role_to_override_stop_action (Link) field in DocType 'Buying Settings' Label of the role_to_override_stop_action (Link) field in DocType 'Selling
en: Role Allowed to Override Stop Action
eo_UY: crwdns136922:0crwdne136922:0

note: Label of the frozen_accounts_modifier (Link) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Role Allowed to Set Frozen Accounts and Edit Frozen Entries
eo_UY: crwdns136924:0crwdne136924:0

note: Label of the credit_controller (Link) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Role allowed to bypass Credit Limit
eo_UY: crwdns136926:0crwdne136926:0

note: Label of the root (Link) field in DocType 'Bisect Nodes'
en: Root
eo_UY: crwdns136928:0crwdne136928:0

en: Root Company
eo_UY: crwdns82908:0crwdne82908:0

note: Label of the root_type (Select) field in DocType 'Account' Label of the root_type (Select) field in DocType 'Ledger Merge'
en: Root Type
eo_UY: crwdns82910:0crwdne82910:0

en: Root Type for {0} must be one of the Asset, Liability, Income, Expense and Equity
eo_UY: crwdns82916:0{0}crwdne82916:0

en: Root Type is mandatory
eo_UY: crwdns82918:0crwdne82918:0

en: Root cannot be edited.
eo_UY: crwdns82920:0crwdne82920:0

en: Root cannot have a parent cost center
eo_UY: crwdns82922:0crwdne82922:0

note: Label of the round_free_qty (Check) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the round_free_qty (Check) field in DocType 'Promotional Scheme Product Discount'
en: Round Free Qty
eo_UY: crwdns136930:0crwdne136930:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account' Label of the round_off_section (Section Break) field in DocType 'Company'
en: Round Off
eo_UY: crwdns82926:0crwdne82926:0

note: Label of the round_off_account (Link) field in DocType 'Company'
en: Round Off Account
eo_UY: crwdns136932:0crwdne136932:0

note: Label of the round_off_cost_center (Link) field in DocType 'Company'
en: Round Off Cost Center
eo_UY: crwdns136934:0crwdne136934:0

note: Label of the round_off_tax_amount (Check) field in DocType 'Tax Withholding Category'
en: Round Off Tax Amount
eo_UY: crwdns136936:0crwdne136936:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account' Label of the round_off_for_opening (Link) field in DocType 'Company'
en: Round Off for Opening
eo_UY: crwdns148826:0crwdne148826:0

note: Label of the round_row_wise_tax (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Round Tax Amount Row-wise
eo_UY: crwdns136938:0crwdne136938:0

note: Label of the rounded_total (Currency) field in DocType 'POS Invoice' Label of the rounded_total (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the rounded_total (Currency) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the rounded_total (Currency) field in DocType 'Purchase Order' Label of the r
en: Rounded Total
eo_UY: crwdns82938:0crwdne82938:0

note: Label of the base_rounded_total (Currency) field in DocType 'POS Invoice' Label of the base_rounded_total (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the base_rounded_total (Currency) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the base_rounded_total (Currency) field in DocType 'Purchase O
en: Rounded Total (Company Currency)
eo_UY: crwdns136940:0crwdne136940:0

note: Label of the rounding_adjustment (Currency) field in DocType 'POS Invoice' Label of the rounding_adjustment (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the rounding_adjustment (Currency) field in DocType 'Sales Invoice' Order' Label of the rounding_adjustment (Currency) field in DocType 
en: Rounding Adjustment
eo_UY: crwdns136942:0crwdne136942:0

note: Label of the base_rounding_adjustment (Currency) field in DocType 'Supplier Quotation'
en: Rounding Adjustment (Company Currency
eo_UY: crwdns136944:0crwdne136944:0

note: Label of the base_rounding_adjustment (Currency) field in DocType 'POS Invoice' Label of the base_rounding_adjustment (Currency) field in DocType 'Purchase Label of the base_rounding_adjustment (Currency) field in DocType 'Sales Order' Label of the base_rounding_adjustment (Currency) field in DocTyp
en: Rounding Adjustment (Company Currency)
eo_UY: crwdns136946:0crwdne136946:0

note: Label of the rounding_loss_allowance (Float) field in DocType 'Exchange Rate Revaluation'
en: Rounding Loss Allowance
eo_UY: crwdns136948:0crwdne136948:0

en: Rounding Loss Allowance should be between 0 and 1
eo_UY: crwdns83014:0crwdne83014:0

en: Rounding gain/loss Entry for Stock Transfer
eo_UY: crwdns83016:0crwdne83016:0

note: Label of the route (Small Text) field in DocType 'BOM' Label of the route (Data) field in DocType 'Sales Partner'
en: Route
eo_UY: crwdns136950:0crwdne136950:0

note: Label of the routing (Link) field in DocType 'BOM' Label of the routing (Link) field in DocType 'BOM Creator' Name of a DocType Label of a Link in the Manufacturing Workspace
en: Routing
eo_UY: crwdns83024:0crwdne83024:0

note: Label of the routing_name (Data) field in DocType 'Routing'
en: Routing Name
eo_UY: crwdns136952:0crwdne136952:0

en: Row #
eo_UY: crwdns83032:0crwdne83032:0

en: Row # {0}:
eo_UY: crwdns83034:0{0}crwdne83034:0

en: Row # {0}: Cannot return more than {1} for Item {2}
eo_UY: crwdns83036:0{0}crwdnd83036:0{1}crwdnd83036:0{2}crwdne83036:0

en: Row # {0}: Please add Serial and Batch Bundle for Item {1}
eo_UY: crwdns151918:0{0}crwdnd151918:0{1}crwdne151918:0

en: Row # {0}: Rate cannot be greater than the rate used in {1} {2}
eo_UY: crwdns83038:0{0}crwdnd83038:0{1}crwdnd83038:0{2}crwdne83038:0

en: Row # {0}: Returned Item {1} does not exist in {2} {3}
eo_UY: crwdns83040:0{0}crwdnd83040:0{1}crwdnd83040:0{2}crwdnd83040:0{3}crwdne83040:0

en: Row #{0} (Payment Table): Amount must be negative
eo_UY: crwdns83042:0#{0}crwdne83042:0

en: Row #{0} (Payment Table): Amount must be positive
eo_UY: crwdns83044:0#{0}crwdne83044:0

en: Row #{0}: A reorder entry already exists for warehouse {1} with reorder type {2}.
eo_UY: crwdns83046:0#{0}crwdnd83046:0{1}crwdnd83046:0{2}crwdne83046:0

en: Row #{0}: Acceptance Criteria Formula is incorrect.
eo_UY: crwdns83048:0#{0}crwdne83048:0

en: Row #{0}: Acceptance Criteria Formula is required.
eo_UY: crwdns83050:0#{0}crwdne83050:0

en: Row #{0}: Accepted Warehouse and Rejected Warehouse cannot be same
eo_UY: crwdns83052:0#{0}crwdne83052:0

en: Row #{0}: Accepted Warehouse and Supplier Warehouse cannot be same
eo_UY: crwdns83054:0#{0}crwdne83054:0

en: Row #{0}: Accepted Warehouse is mandatory for the accepted Item {1}
eo_UY: crwdns83056:0#{0}crwdnd83056:0{1}crwdne83056:0

en: Row #{0}: Account {1} does not belong to company {2}
eo_UY: crwdns83058:0#{0}crwdnd83058:0{1}crwdnd83058:0{2}crwdne83058:0

en: Row #{0}: Allocated Amount cannot be greater than Outstanding Amount of Payment Request {1}
eo_UY: crwdns148878:0#{0}crwdnd148878:0{1}crwdne148878:0

en: Row #{0}: Allocated Amount cannot be greater than outstanding amount.
eo_UY: crwdns83060:0#{0}crwdne83060:0

en: Row #{0}: Allocated amount:{1} is greater than outstanding amount:{2} for Payment Term {3}
eo_UY: crwdns83062:0#{0}crwdnd83062:0{1}crwdnd83062:0{2}crwdnd83062:0{3}crwdne83062:0

en: Row #{0}: Amount must be a positive number
eo_UY: crwdns83064:0#{0}crwdne83064:0

en: Row #{0}: Asset {1} cannot be submitted, it is already {2}
eo_UY: crwdns83066:0#{0}crwdnd83066:0{1}crwdnd83066:0{2}crwdne83066:0

en: Row #{0}: BOM is not specified for subcontracting item {0}
eo_UY: crwdns83068:0#{0}crwdnd83068:0{0}crwdne83068:0

en: Row #{0}: Batch No {1} is already selected.
eo_UY: crwdns83070:0#{0}crwdnd83070:0{1}crwdne83070:0

en: Row #{0}: Cannot allocate more than {1} against payment term {2}
eo_UY: crwdns83072:0#{0}crwdnd83072:0{1}crwdnd83072:0{2}crwdne83072:0

en: Row #{0}: Cannot delete item {1} which has already been billed.
eo_UY: crwdns83074:0#{0}crwdnd83074:0{1}crwdne83074:0

en: Row #{0}: Cannot delete item {1} which has already been delivered
eo_UY: crwdns83076:0#{0}crwdnd83076:0{1}crwdne83076:0

en: Row #{0}: Cannot delete item {1} which has already been received
eo_UY: crwdns83078:0#{0}crwdnd83078:0{1}crwdne83078:0

en: Row #{0}: Cannot delete item {1} which has work order assigned to it.
eo_UY: crwdns83080:0#{0}crwdnd83080:0{1}crwdne83080:0

en: Row #{0}: Cannot delete item {1} which is assigned to customer's purchase order.
eo_UY: crwdns83082:0#{0}crwdnd83082:0{1}crwdne83082:0

en: Row #{0}: Cannot select Supplier Warehouse while suppling raw materials to subcontractor
eo_UY: crwdns83084:0#{0}crwdne83084:0

en: Row #{0}: Cannot set Rate if amount is greater than billed amount for Item {1}.
eo_UY: crwdns83086:0#{0}crwdnd83086:0{1}crwdne83086:0

en: Row #{0}: Cannot transfer more than Required Qty {1} for Item {2} against Job Card {3}
eo_UY: crwdns83088:0#{0}crwdnd83088:0{1}crwdnd83088:0{2}crwdnd83088:0{3}crwdne83088:0

en: Row #{0}: Child Item should not be a Product Bundle. Please remove Item {1} and Save
eo_UY: crwdns83090:0#{0}crwdnd83090:0{1}crwdne83090:0

en: Row #{0}: Consumed Asset {1} cannot be Draft
eo_UY: crwdns83094:0#{0}crwdnd83094:0{1}crwdne83094:0

en: Row #{0}: Consumed Asset {1} cannot be cancelled
eo_UY: crwdns83096:0#{0}crwdnd83096:0{1}crwdne83096:0

en: Row #{0}: Consumed Asset {1} cannot be the same as the Target Asset
eo_UY: crwdns83098:0#{0}crwdnd83098:0{1}crwdne83098:0

en: Row #{0}: Consumed Asset {1} cannot be {2}
eo_UY: crwdns83100:0#{0}crwdnd83100:0{1}crwdnd83100:0{2}crwdne83100:0

en: Row #{0}: Consumed Asset {1} does not belong to company {2}
eo_UY: crwdns83102:0#{0}crwdnd83102:0{1}crwdnd83102:0{2}crwdne83102:0

en: Row #{0}: Cost Center {1} does not belong to company {2}
eo_UY: crwdns83104:0#{0}crwdnd83104:0{1}crwdnd83104:0{2}crwdne83104:0

en: Row #{0}: Cumulative threshold cannot be less than Single Transaction threshold
eo_UY: crwdns83106:0#{0}crwdne83106:0

en: Row #{0}: Dates overlapping with other row
eo_UY: crwdns83108:0#{0}crwdne83108:0

en: Row #{0}: Default BOM not found for FG Item {1}
eo_UY: crwdns83110:0#{0}crwdnd83110:0{1}crwdne83110:0

en: Row #{0}: Duplicate entry in References {1} {2}
eo_UY: crwdns83112:0#{0}crwdnd83112:0{1}crwdnd83112:0{2}crwdne83112:0

en: Row #{0}: Expected Delivery Date cannot be before Purchase Order Date
eo_UY: crwdns83114:0#{0}crwdne83114:0

en: Row #{0}: Expense Account not set for the Item {1}. {2}
eo_UY: crwdns83116:0#{0}crwdnd83116:0{1}crwdnd83116:0{2}crwdne83116:0

en: Row #{0}: Finished Good Item Qty can not be zero
eo_UY: crwdns83118:0#{0}crwdne83118:0

en: Row #{0}: Finished Good Item is not specified for service item {1}
eo_UY: crwdns83120:0#{0}crwdnd83120:0{1}crwdne83120:0

en: Row #{0}: Finished Good Item {1} must be a sub-contracted item
eo_UY: crwdns83122:0#{0}crwdnd83122:0{1}crwdne83122:0

en: Row #{0}: Finished Good must be {1}
eo_UY: crwdns136954:0#{0}crwdnd136954:0{1}crwdne136954:0

en: Row #{0}: Finished Good reference is mandatory for Scrap Item {1}.
eo_UY: crwdns83124:0#{0}crwdnd83124:0{1}crwdne83124:0

en: Row #{0}: For {1} Clearance date {2} cannot be before Cheque Date {3}
eo_UY: crwdns148624:0#{0}crwdnd148624:0{1}crwdnd148624:0{2}crwdnd148624:0{3}crwdne148624:0

en: Row #{0}: For {1}, you can select reference document only if account gets credited
eo_UY: crwdns83126:0#{0}crwdnd83126:0{1}crwdne83126:0

en: Row #{0}: For {1}, you can select reference document only if account gets debited
eo_UY: crwdns83128:0#{0}crwdnd83128:0{1}crwdne83128:0

en: Row #{0}: From Date cannot be before To Date
eo_UY: crwdns83130:0#{0}crwdne83130:0

en: Row #{0}: Item added
eo_UY: crwdns83132:0#{0}crwdne83132:0

en: Row #{0}: Item {1} does not exist
eo_UY: crwdns83134:0#{0}crwdnd83134:0{1}crwdne83134:0

en: Row #{0}: Item {1} has been picked, please reserve stock from the Pick List.
eo_UY: crwdns83136:0#{0}crwdnd83136:0{1}crwdne83136:0

en: Row #{0}: Item {1} is not a Serialized/Batched Item. It cannot have a Serial No/Batch No against it.
eo_UY: crwdns83138:0#{0}crwdnd83138:0{1}crwdne83138:0

en: Row #{0}: Item {1} is not a service item
eo_UY: crwdns83140:0#{0}crwdnd83140:0{1}crwdne83140:0

en: Row #{0}: Item {1} is not a stock item
eo_UY: crwdns83142:0#{0}crwdnd83142:0{1}crwdne83142:0

en: Row #{0}: Journal Entry {1} does not have account {2} or already matched against another voucher
eo_UY: crwdns83144:0#{0}crwdnd83144:0{1}crwdnd83144:0{2}crwdne83144:0

en: Row #{0}: Not allowed to change Supplier as Purchase Order already exists
eo_UY: crwdns83148:0#{0}crwdne83148:0

en: Row #{0}: Only {1} available to reserve for the Item {2}
eo_UY: crwdns83150:0#{0}crwdnd83150:0{1}crwdnd83150:0{2}crwdne83150:0

en: Row #{0}: Operation {1} is not completed for {2} qty of finished goods in Work Order {3}. Please update operation status via Job Card {4}.
eo_UY: crwdns83152:0#{0}crwdnd83152:0{1}crwdnd83152:0{2}crwdnd83152:0{3}crwdnd83152:0{4}crwdne83152:0

en: Row #{0}: Payment document is required to complete the transaction
eo_UY: crwdns83154:0#{0}crwdne83154:0

en: Row #{0}: Please select Item Code in Assembly Items
eo_UY: crwdns83156:0#{0}crwdne83156:0

en: Row #{0}: Please select the BOM No in Assembly Items
eo_UY: crwdns83158:0#{0}crwdne83158:0

en: Row #{0}: Please select the Sub Assembly Warehouse
eo_UY: crwdns111962:0#{0}crwdne111962:0

en: Row #{0}: Please set reorder quantity
eo_UY: crwdns83162:0#{0}crwdne83162:0

en: Row #{0}: Please update deferred revenue/expense account in item row or default account in company master
eo_UY: crwdns83164:0#{0}crwdne83164:0

en: Row #{0}: Qty increased by {1}
eo_UY: crwdns83166:0#{0}crwdnd83166:0{1}crwdne83166:0

en: Row #{0}: Qty must be a positive number
eo_UY: crwdns83168:0#{0}crwdne83168:0

en: Row #{0}: Qty should be less than or equal to Available Qty to Reserve (Actual Qty - Reserved Qty) {1} for Iem {2} against Batch {3} in Warehouse {4}.
eo_UY: crwdns83170:0#{0}crwdnd83170:0{1}crwdnd83170:0{2}crwdnd83170:0{3}crwdnd83170:0{4}crwdne83170:0

en: Row #{0}: Quality Inspection is required for Item {1}
eo_UY: crwdns151832:0#{0}crwdnd151832:0{1}crwdne151832:0

en: Row #{0}: Quality Inspection {1} is not submitted for the item: {2}
eo_UY: crwdns151834:0#{0}crwdnd151834:0{1}crwdnd151834:0{2}crwdne151834:0

en: Row #{0}: Quality Inspection {1} was rejected for item {2}
eo_UY: crwdns151836:0#{0}crwdnd151836:0{1}crwdnd151836:0{2}crwdne151836:0

en: Row #{0}: Quantity for Item {1} cannot be zero.
eo_UY: crwdns83172:0#{0}crwdnd83172:0{1}crwdne83172:0

en: Row #{0}: Quantity to reserve for the Item {1} should be greater than 0.
eo_UY: crwdns83174:0#{0}crwdnd83174:0{1}crwdne83174:0

en: Row #{0}: Rate must be same as {1}: {2} ({3} / {4})
eo_UY: crwdns83176:0#{0}crwdnd83176:0{1}crwdnd83176:0{2}crwdnd83176:0{3}crwdnd83176:0{4}crwdne83176:0

en: Row #{0}: Received Qty must be equal to Accepted + Rejected Qty for Item {1}
eo_UY: crwdns83178:0#{0}crwdnd83178:0{1}crwdne83178:0

en: Row #{0}: Reference Document Type must be one of Purchase Order, Purchase Invoice or Journal Entry
eo_UY: crwdns83180:0#{0}crwdne83180:0

en: Row #{0}: Reference Document Type must be one of Sales Order, Sales Invoice, Journal Entry or Dunning
eo_UY: crwdns83182:0#{0}crwdne83182:0

en: Row #{0}: Rejected Qty can not be entered in Purchase Return
eo_UY: crwdns83184:0#{0}crwdne83184:0

en: Row #{0}: Rejected Qty cannot be set for Scrap Item {1}.
eo_UY: crwdns83186:0#{0}crwdnd83186:0{1}crwdne83186:0

en: Row #{0}: Rejected Warehouse is mandatory for the rejected Item {1}
eo_UY: crwdns83188:0#{0}crwdnd83188:0{1}crwdne83188:0

en: Row #{0}: Reqd by Date cannot be before Transaction Date
eo_UY: crwdns83190:0#{0}crwdne83190:0

en: Row #{0}: Scrap Item Qty cannot be zero
eo_UY: crwdns83192:0#{0}crwdne83192:0

en: Row #{0}: Selling rate for item {1} is lower than its {2}.
    					Selling {3} should be atleast {4}.<br><br>Alternatively,
    					you can disable selling price validation in {5} to bypass
    					this validation.
eo_UY: crwdns83194:0#{0}crwdnd83194:0{1}crwdnd83194:0{2}crwdnd83194:0{3}crwdnd83194:0{4}crwdnd83194:0{5}crwdne83194:0

en: Row #{0}: Serial No {1} does not belong to Batch {2}
eo_UY: crwdns83196:0#{0}crwdnd83196:0{1}crwdnd83196:0{2}crwdne83196:0

en: Row #{0}: Serial No {1} for Item {2} is not available in {3} {4} or might be reserved in another {5}.
eo_UY: crwdns83198:0#{0}crwdnd83198:0{1}crwdnd83198:0{2}crwdnd83198:0{3}crwdnd83198:0{4}crwdnd83198:0{5}crwdne83198:0

en: Row #{0}: Serial No {1} is already selected.
eo_UY: crwdns83200:0#{0}crwdnd83200:0{1}crwdne83200:0

en: Row #{0}: Service End Date cannot be before Invoice Posting Date
eo_UY: crwdns83202:0#{0}crwdne83202:0

en: Row #{0}: Service Start Date cannot be greater than Service End Date
eo_UY: crwdns83204:0#{0}crwdne83204:0

en: Row #{0}: Service Start and End Date is required for deferred accounting
eo_UY: crwdns83206:0#{0}crwdne83206:0

en: Row #{0}: Set Supplier for item {1}
eo_UY: crwdns83208:0#{0}crwdnd83208:0{1}crwdne83208:0

en: Row #{0}: Start Time and End Time are required
eo_UY: crwdns111964:0#{0}crwdne111964:0

en: Row #{0}: Start Time must be before End Time
eo_UY: crwdns111966:0#{0}crwdne111966:0

en: Row #{0}: Status is mandatory
eo_UY: crwdns83210:0#{0}crwdne83210:0

en: Row #{0}: Status must be {1} for Invoice Discounting {2}
eo_UY: crwdns83212:0#{0}crwdnd83212:0{1}crwdnd83212:0{2}crwdne83212:0

en: Row #{0}: Stock cannot be reserved for Item {1} against a disabled Batch {2}.
eo_UY: crwdns83214:0#{0}crwdnd83214:0{1}crwdnd83214:0{2}crwdne83214:0

en: Row #{0}: Stock cannot be reserved for a non-stock Item {1}
eo_UY: crwdns83216:0#{0}crwdnd83216:0{1}crwdne83216:0

en: Row #{0}: Stock cannot be reserved in group warehouse {1}.
eo_UY: crwdns83218:0#{0}crwdnd83218:0{1}crwdne83218:0

en: Row #{0}: Stock is already reserved for the Item {1}.
eo_UY: crwdns83220:0#{0}crwdnd83220:0{1}crwdne83220:0

en: Row #{0}: Stock is reserved for item {1} in warehouse {2}.
eo_UY: crwdns83222:0#{0}crwdnd83222:0{1}crwdnd83222:0{2}crwdne83222:0

en: Row #{0}: Stock not available to reserve for Item {1} against Batch {2} in Warehouse {3}.
eo_UY: crwdns83224:0#{0}crwdnd83224:0{1}crwdnd83224:0{2}crwdnd83224:0{3}crwdne83224:0

en: Row #{0}: Stock not available to reserve for the Item {1} in Warehouse {2}.
eo_UY: crwdns83226:0#{0}crwdnd83226:0{1}crwdnd83226:0{2}crwdne83226:0

en: Row #{0}: The batch {1} has already expired.
eo_UY: crwdns83228:0#{0}crwdnd83228:0{1}crwdne83228:0

en: Row #{0}: The following serial numbers are not present in Delivery Note {1}:
eo_UY: crwdns111968:0#{0}crwdnd111968:0{1}crwdne111968:0

en: Row #{0}: The warehouse {1} is not a child warehouse of a group warehouse {2}
eo_UY: crwdns127848:0#{0}crwdnd127848:0{1}crwdnd127848:0{2}crwdne127848:0

en: Row #{0}: Timings conflicts with row {1}
eo_UY: crwdns83232:0#{0}crwdnd83232:0{1}crwdne83232:0

en: Row #{0}: You cannot use the inventory dimension '{1}' in Stock Reconciliation to modify the quantity or valuation rate. Stock reconciliation with inventory dimensions is intended solely for performing opening entries.
eo_UY: crwdns83234:0#{0}crwdnd83234:0{1}crwdne83234:0

en: Row #{0}: You must select an Asset for Item {1}.
eo_UY: crwdns83236:0#{0}crwdnd83236:0{1}crwdne83236:0

en: Row #{0}: {1} can not be negative for item {2}
eo_UY: crwdns83240:0#{0}crwdnd83240:0{1}crwdnd83240:0{2}crwdne83240:0

en: Row #{0}: {1} is not a valid reading field. Please refer to the field description.
eo_UY: crwdns83242:0#{0}crwdnd83242:0{1}crwdne83242:0

en: Row #{0}: {1} is required to create the Opening {2} Invoices
eo_UY: crwdns83244:0#{0}crwdnd83244:0{1}crwdnd83244:0{2}crwdne83244:0

en: Row #{0}: {1} of {2} should be {3}. Please update the {1} or select a different account.
eo_UY: crwdns83246:0#{0}crwdnd83246:0{1}crwdnd83246:0{2}crwdnd83246:0{3}crwdnd83246:0{1}crwdne83246:0

en: Row #{0}: {1} serial numbers are required for Item {2}. You have provided {3} serial numbers.
eo_UY: crwdns111970:0#{0}crwdnd111970:0{1}crwdnd111970:0{2}crwdnd111970:0{3}crwdne111970:0

en: Row #{1}: Warehouse is mandatory for stock Item {0}
eo_UY: crwdns83248:0#{1}crwdnd83248:0{0}crwdne83248:0

en: Row #{}: Currency of {} - {} doesn't matches company currency.
eo_UY: crwdns83250:0crwdne83250:0

en: Row #{}: Finance Book should not be empty since you're using multiple.
eo_UY: crwdns83254:0crwdne83254:0

en: Row #{}: Item Code: {} is not available under warehouse {}.
eo_UY: crwdns83256:0crwdne83256:0

en: Row #{}: POS Invoice {} has been {}
eo_UY: crwdns83260:0crwdne83260:0

en: Row #{}: POS Invoice {} is not against customer {}
eo_UY: crwdns83262:0crwdne83262:0

en: Row #{}: POS Invoice {} is not submitted yet
eo_UY: crwdns83264:0crwdne83264:0

en: Row #{}: Please assign task to a member.
eo_UY: crwdns104646:0crwdne104646:0

en: Row #{}: Please use a different Finance Book.
eo_UY: crwdns83268:0crwdne83268:0

en: Row #{}: Serial No {} cannot be returned since it was not transacted in original invoice {}
eo_UY: crwdns83270:0crwdne83270:0

en: Row #{}: Stock quantity not enough for Item Code: {} under warehouse {}. Available quantity {}.
eo_UY: crwdns83272:0crwdne83272:0

en: Row #{}: The original Invoice {} of return invoice {} is not consolidated.
eo_UY: crwdns143520:0crwdne143520:0

en: Row #{}: You cannot add positive quantities in a return invoice. Please remove item {} to complete the return.
eo_UY: crwdns104648:0crwdne104648:0

en: Row #{}: item {} has been picked already.
eo_UY: crwdns83276:0crwdne83276:0

en: Row #{}: {}
eo_UY: crwdns83278:0crwdne83278:0

en: Row #{}: {} {} does not exist.
eo_UY: crwdns83280:0crwdne83280:0

en: Row #{}: {} {} doesn't belong to Company {}. Please select valid {}.
eo_UY: crwdns83282:0crwdne83282:0

en: Row No {0}: Warehouse is required. Please set a Default Warehouse for Item {1} and Company {2}
eo_UY: crwdns83284:0{0}crwdnd83284:0{1}crwdnd83284:0{2}crwdne83284:0

en: Row Number
eo_UY: crwdns111972:0crwdne111972:0

en: Row {0}
eo_UY: crwdns111974:0{0}crwdne111974:0

en: Row {0} : Operation is required against the raw material item {1}
eo_UY: crwdns83286:0{0}crwdnd83286:0{1}crwdne83286:0

en: Row {0} picked quantity is less than the required quantity, additional {1} {2} required.
eo_UY: crwdns83288:0{0}crwdnd83288:0{1}crwdnd83288:0{2}crwdne83288:0

en: Row {0}# Item {1} cannot be transferred more than {2} against {3} {4}
eo_UY: crwdns83290:0{0}crwdnd83290:0{1}crwdnd83290:0{2}crwdnd83290:0{3}crwdnd83290:0{4}crwdne83290:0

en: Row {0}# Item {1} not found in 'Raw Materials Supplied' table in {2} {3}
eo_UY: crwdns83292:0{0}crwdnd83292:0{1}crwdnd83292:0{2}crwdnd83292:0{3}crwdne83292:0

en: Row {0}: Accepted Qty and Rejected Qty can't be zero at the same time.
eo_UY: crwdns83294:0{0}crwdne83294:0

en: Row {0}: Account {1} and Party Type {2} have different account types
eo_UY: crwdns83296:0{0}crwdnd83296:0{1}crwdnd83296:0{2}crwdne83296:0

en: Row {0}: Activity Type is mandatory.
eo_UY: crwdns83300:0{0}crwdne83300:0

en: Row {0}: Advance against Customer must be credit
eo_UY: crwdns83302:0{0}crwdne83302:0

en: Row {0}: Advance against Supplier must be debit
eo_UY: crwdns83304:0{0}crwdne83304:0

en: Row {0}: Allocated amount {1} must be less than or equal to invoice outstanding amount {2}
eo_UY: crwdns83306:0{0}crwdnd83306:0{1}crwdnd83306:0{2}crwdne83306:0

en: Row {0}: Allocated amount {1} must be less than or equal to remaining payment amount {2}
eo_UY: crwdns83308:0{0}crwdnd83308:0{1}crwdnd83308:0{2}crwdne83308:0

en: Row {0}: As {1} is enabled, raw materials cannot be added to {2} entry. Use {3} entry to consume raw materials.
eo_UY: crwdns111976:0{0}crwdnd111976:0{1}crwdnd111976:0{2}crwdnd111976:0{3}crwdne111976:0

en: Row {0}: Bill of Materials not found for the Item {1}
eo_UY: crwdns83310:0{0}crwdnd83310:0{1}crwdne83310:0

en: Row {0}: Both Debit and Credit values cannot be zero
eo_UY: crwdns83312:0{0}crwdne83312:0

en: Row {0}: Conversion Factor is mandatory
eo_UY: crwdns83314:0{0}crwdne83314:0

en: Row {0}: Cost Center {1} does not belong to Company {2}
eo_UY: crwdns83316:0{0}crwdnd83316:0{1}crwdnd83316:0{2}crwdne83316:0

en: Row {0}: Cost center is required for an item {1}
eo_UY: crwdns83318:0{0}crwdnd83318:0{1}crwdne83318:0

en: Row {0}: Credit entry can not be linked with a {1}
eo_UY: crwdns83320:0{0}crwdnd83320:0{1}crwdne83320:0

en: Row {0}: Currency of the BOM #{1} should be equal to the selected currency {2}
eo_UY: crwdns83322:0{0}crwdnd83322:0#{1}crwdnd83322:0{2}crwdne83322:0

en: Row {0}: Debit entry can not be linked with a {1}
eo_UY: crwdns83324:0{0}crwdnd83324:0{1}crwdne83324:0

en: Row {0}: Delivery Warehouse ({1}) and Customer Warehouse ({2}) can not be same
eo_UY: crwdns83326:0{0}crwdnd83326:0{1}crwdnd83326:0{2}crwdne83326:0

en: Row {0}: Depreciation Start Date is required
eo_UY: crwdns83328:0{0}crwdne83328:0

en: Row {0}: Due Date in the Payment Terms table cannot be before Posting Date
eo_UY: crwdns83330:0{0}crwdne83330:0

en: Row {0}: Either Delivery Note Item or Packed Item reference is mandatory.
eo_UY: crwdns83332:0{0}crwdne83332:0

en: Row {0}: Enter location for the asset item {1}
eo_UY: crwdns83334:0{0}crwdnd83334:0{1}crwdne83334:0

en: Row {0}: Exchange Rate is mandatory
eo_UY: crwdns83336:0{0}crwdne83336:0

en: Row {0}: Expected Value After Useful Life must be less than Gross Purchase Amount
eo_UY: crwdns83338:0{0}crwdne83338:0

en: Row {0}: Expense Head changed to {1} as no Purchase Receipt is created against Item {2}.
eo_UY: crwdns83340:0{0}crwdnd83340:0{1}crwdnd83340:0{2}crwdne83340:0

en: Row {0}: Expense Head changed to {1} because account {2} is not linked to warehouse {3} or it is not the default inventory account
eo_UY: crwdns83342:0{0}crwdnd83342:0{1}crwdnd83342:0{2}crwdnd83342:0{3}crwdne83342:0

en: Row {0}: Expense Head changed to {1} because expense is booked against this account in Purchase Receipt {2}
eo_UY: crwdns83344:0{0}crwdnd83344:0{1}crwdnd83344:0{2}crwdne83344:0

en: Row {0}: For Supplier {1}, Email Address is Required to send an email
eo_UY: crwdns83346:0{0}crwdnd83346:0{1}crwdne83346:0

en: Row {0}: From Time and To Time is mandatory.
eo_UY: crwdns83348:0{0}crwdne83348:0

en: Row {0}: From Time and To Time of {1} is overlapping with {2}
eo_UY: crwdns83350:0{0}crwdnd83350:0{1}crwdnd83350:0{2}crwdne83350:0

en: Row {0}: From Warehouse is mandatory for internal transfers
eo_UY: crwdns83352:0{0}crwdne83352:0

en: Row {0}: From time must be less than to time
eo_UY: crwdns83354:0{0}crwdne83354:0

en: Row {0}: Hours value must be greater than zero.
eo_UY: crwdns83356:0{0}crwdne83356:0

en: Row {0}: Invalid reference {1}
eo_UY: crwdns83358:0{0}crwdnd83358:0{1}crwdne83358:0

en: Row {0}: Item Tax template updated as per validity and rate applied
eo_UY: crwdns83360:0{0}crwdne83360:0

en: Row {0}: Item rate has been updated as per valuation rate since its an internal stock transfer
eo_UY: crwdns83362:0{0}crwdne83362:0

en: Row {0}: Item {1} must be a stock item.
eo_UY: crwdns83364:0{0}crwdnd83364:0{1}crwdne83364:0

en: Row {0}: Item {1} must be a subcontracted item.
eo_UY: crwdns83366:0{0}crwdnd83366:0{1}crwdne83366:0

en: Row {0}: Packed Qty must be equal to {1} Qty.
eo_UY: crwdns83368:0{0}crwdnd83368:0{1}crwdne83368:0

en: Row {0}: Packing Slip is already created for Item {1}.
eo_UY: crwdns83370:0{0}crwdnd83370:0{1}crwdne83370:0

en: Row {0}: Party / Account does not match with {1} / {2} in {3} {4}
eo_UY: crwdns83372:0{0}crwdnd83372:0{1}crwdnd83372:0{2}crwdnd83372:0{3}crwdnd83372:0{4}crwdne83372:0

en: Row {0}: Party Type and Party is required for Receivable / Payable account {1}
eo_UY: crwdns83374:0{0}crwdnd83374:0{1}crwdne83374:0

en: Row {0}: Payment Term is mandatory
eo_UY: crwdns83376:0{0}crwdne83376:0

en: Row {0}: Payment against Sales/Purchase Order should always be marked as advance
eo_UY: crwdns83378:0{0}crwdne83378:0

en: Row {0}: Please check 'Is Advance' against Account {1} if this is an advance entry.
eo_UY: crwdns83380:0{0}crwdnd83380:0{1}crwdne83380:0

en: Row {0}: Please provide a valid Delivery Note Item or Packed Item reference.
eo_UY: crwdns83382:0{0}crwdne83382:0

en: Row {0}: Please select a BOM for Item {1}.
eo_UY: crwdns83384:0{0}crwdnd83384:0{1}crwdne83384:0

en: Row {0}: Please select an active BOM for Item {1}.
eo_UY: crwdns83386:0{0}crwdnd83386:0{1}crwdne83386:0

en: Row {0}: Please select an valid BOM for Item {1}.
eo_UY: crwdns83388:0{0}crwdnd83388:0{1}crwdne83388:0

en: Row {0}: Please set at Tax Exemption Reason in Sales Taxes and Charges
eo_UY: crwdns83390:0{0}crwdne83390:0

en: Row {0}: Please set the Mode of Payment in Payment Schedule
eo_UY: crwdns83392:0{0}crwdne83392:0

en: Row {0}: Please set the correct code on Mode of Payment {1}
eo_UY: crwdns83394:0{0}crwdnd83394:0{1}crwdne83394:0

en: Row {0}: Project must be same as the one set in the Timesheet: {1}.
eo_UY: crwdns83396:0{0}crwdnd83396:0{1}crwdne83396:0

en: Row {0}: Purchase Invoice {1} has no stock impact.
eo_UY: crwdns83398:0{0}crwdnd83398:0{1}crwdne83398:0

en: Row {0}: Qty cannot be greater than {1} for the Item {2}.
eo_UY: crwdns83400:0{0}crwdnd83400:0{1}crwdnd83400:0{2}crwdne83400:0

en: Row {0}: Qty in Stock UOM can not be zero.
eo_UY: crwdns83402:0{0}crwdne83402:0

en: Row {0}: Qty must be greater than 0.
eo_UY: crwdns83404:0{0}crwdne83404:0

en: Row {0}: Quantity not available for {4} in warehouse {1} at posting time of the entry ({2} {3})
eo_UY: crwdns83406:0{0}crwdnd83406:0{4}crwdnd83406:0{1}crwdnd83406:0{2}crwdnd83406:0{3}crwdne83406:0

en: Row {0}: Shift cannot be changed since the depreciation has already been processed
eo_UY: crwdns83408:0{0}crwdne83408:0

en: Row {0}: Subcontracted Item is mandatory for the raw material {1}
eo_UY: crwdns83410:0{0}crwdnd83410:0{1}crwdne83410:0

en: Row {0}: Target Warehouse is mandatory for internal transfers
eo_UY: crwdns83412:0{0}crwdne83412:0

en: Row {0}: Task {1} does not belong to Project {2}
eo_UY: crwdns151452:0{0}crwdnd151452:0{1}crwdnd151452:0{2}crwdne151452:0

en: Row {0}: The item {1}, quantity must be positive number
eo_UY: crwdns83414:0{0}crwdnd83414:0{1}crwdne83414:0

en: Row {0}: The {3} Account {1} does not belong to the company {2}
eo_UY: crwdns149102:0{0}crwdnd149102:0{3}crwdnd149102:0{1}crwdnd149102:0{2}crwdne149102:0

en: Row {0}: To set {1} periodicity, difference between from and to date must be greater than or equal to {2}
eo_UY: crwdns83416:0{0}crwdnd83416:0{1}crwdnd83416:0{2}crwdne83416:0

en: Row {0}: Total Number of Depreciations cannot be less than or equal to Opening Number of Booked Depreciations
eo_UY: crwdns136956:0{0}crwdne136956:0

en: Row {0}: UOM Conversion Factor is mandatory
eo_UY: crwdns83420:0{0}crwdne83420:0

en: Row {0}: Workstation or Workstation Type is mandatory for an operation {1}
eo_UY: crwdns151454:0{0}crwdnd151454:0{1}crwdne151454:0

en: Row {0}: user has not applied the rule {1} on the item {2}
eo_UY: crwdns83422:0{0}crwdnd83422:0{1}crwdnd83422:0{2}crwdne83422:0

en: Row {0}: {1} account already applied for Accounting Dimension {2}
eo_UY: crwdns83424:0{0}crwdnd83424:0{1}crwdnd83424:0{2}crwdne83424:0

en: Row {0}: {1} must be greater than 0
eo_UY: crwdns83426:0{0}crwdnd83426:0{1}crwdne83426:0

en: Row {0}: {1} {2} cannot be same as {3} (Party Account) {4}
eo_UY: crwdns83428:0{0}crwdnd83428:0{1}crwdnd83428:0{2}crwdnd83428:0{3}crwdnd83428:0{4}crwdne83428:0

en: Row {0}: {1} {2} does not match with {3}
eo_UY: crwdns83430:0{0}crwdnd83430:0{1}crwdnd83430:0{2}crwdnd83430:0{3}crwdne83430:0

en: Row {0}: {2} Item {1} does not exist in {2} {3}
eo_UY: crwdns111978:0{0}crwdnd111978:0{2}crwdnd111978:0{1}crwdnd111978:0{2}crwdnd111978:0{3}crwdne111978:0

en: Row {1}: Quantity ({0}) cannot be a fraction. To allow this, disable '{2}' in UOM {3}.
eo_UY: crwdns83434:0{1}crwdnd83434:0{0}crwdnd83434:0{2}crwdnd83434:0{3}crwdne83434:0

en: Row {}: Asset Naming Series is mandatory for the auto creation for item {}
eo_UY: crwdns83436:0crwdne83436:0

en: Row({0}): Outstanding Amount cannot be greater than actual Outstanding Amount {1} in {2}
eo_UY: crwdns83438:0{0}crwdnd83438:0{1}crwdnd83438:0{2}crwdne83438:0

en: Row({0}): {1} is already discounted in {2}
eo_UY: crwdns83440:0{0}crwdnd83440:0{1}crwdnd83440:0{2}crwdne83440:0

en: Rows Added in {0}
eo_UY: crwdns83442:0{0}crwdne83442:0

en: Rows Removed in {0}
eo_UY: crwdns83444:0{0}crwdne83444:0

note: Description of the 'Merge Similar Account Heads' (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Rows with Same Account heads will be merged on Ledger
eo_UY: crwdns136958:0crwdne136958:0

en: Rows with duplicate due dates in other rows were found: {0}
eo_UY: crwdns83448:0{0}crwdne83448:0

en: Rows: {0} have 'Payment Entry' as reference_type. This should not be set manually.
eo_UY: crwdns83450:0{0}crwdne83450:0

en: Rows: {0} in {1} section are Invalid. Reference Name should point to a valid Payment Entry or Journal Entry.
eo_UY: crwdns83452:0{0}crwdnd83452:0{1}crwdne83452:0

note: Label of the rule_applied (Check) field in DocType 'Pricing Rule Detail'
en: Rule Applied
eo_UY: crwdns136960:0crwdne136960:0

note: Label of the rule_description (Small Text) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the rule_description (Small Text) field in DocType 'Promotional Scheme Price Discount' Scheme Product Discount'
en: Rule Description
eo_UY: crwdns136962:0crwdne136962:0

note: Description of the 'Job Capacity' (Int) field in DocType 'Workstation'
en: Run parallel job cards in a workstation
eo_UY: crwdns136964:0crwdne136964:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Process Payment Reconciliation' Reconciliation Log' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Transaction Deletion Record'
en: Running
eo_UY: crwdns136966:0crwdne136966:0

en: S.O. No.
eo_UY: crwdns83466:0crwdne83466:0

note: Label of the sco_rm_detail (Data) field in DocType 'Stock Entry Detail'
en: SCO Supplied Item
eo_UY: crwdns136968:0crwdne136968:0

note: Label of the sla_fulfilled_on (Table) field in DocType 'Service Level Agreement'
en: SLA Fulfilled On
eo_UY: crwdns136970:0crwdne136970:0

note: Name of a DocType
en: SLA Fulfilled On Status
eo_UY: crwdns83484:0crwdne83484:0

note: Label of the pause_sla_on (Table) field in DocType 'Service Level Agreement'
en: SLA Paused On
eo_UY: crwdns136972:0crwdne136972:0

en: SLA is on hold since {0}
eo_UY: crwdns83488:0{0}crwdne83488:0

en: SLA will be applied if {1} is set as {2}{3}
eo_UY: crwdns83490:0{1}crwdnd83490:0{2}crwdnd83490:0{3}crwdne83490:0

en: SLA will be applied on every {0}
eo_UY: crwdns83492:0{0}crwdne83492:0

note: Label of a Link in the CRM Workspace Name of a DocType
en: SMS Center
eo_UY: crwdns83494:0crwdne83494:0

note: Label of a Link in the CRM Workspace
en: SMS Log
eo_UY: crwdns143202:0crwdne143202:0

note: Label of a Link in the CRM Workspace
en: SMS Settings
eo_UY: crwdns143204:0crwdne143204:0

en: SO Qty
eo_UY: crwdns83502:0crwdne83502:0

en: SO Total Qty
eo_UY: crwdns111984:0crwdne111984:0

en: STATEMENT OF ACCOUNTS
eo_UY: crwdns148626:0crwdne148626:0

note: Label of the swift_number (Read Only) field in DocType 'Payment Request'
en: SWIFT Number
eo_UY: crwdns136974:0crwdne136974:0

note: Label of the swift_number (Data) field in DocType 'Bank' Label of the swift_number (Data) field in DocType 'Bank Guarantee'
en: SWIFT number
eo_UY: crwdns136976:0crwdne136976:0

note: Label of the safety_stock (Float) field in DocType 'Material Request Plan Item' Label of the safety_stock (Float) field in DocType 'Item'
en: Safety Stock
eo_UY: crwdns83518:0crwdne83518:0

note: Label of the salary_information (Tab Break) field in DocType 'Employee' Label of the salary (Currency) field in DocType 'Employee External Work History'
en: Salary
eo_UY: crwdns83524:0crwdne83524:0

note: Label of the salary_currency (Link) field in DocType 'Employee'
en: Salary Currency
eo_UY: crwdns136978:0crwdne136978:0

note: Label of the salary_mode (Select) field in DocType 'Employee'
en: Salary Mode
eo_UY: crwdns136980:0crwdne136980:0

note: Option for the 'Invoice Type' (Select) field in DocType 'Opening Invoice Creation Tool' Option for the 'Tax Type' (Select) field in DocType 'Tax Rule' Option for the 'Order Type' (Select) field in DocType 'Quotation' Option for the 'Order Type' (Select) field in DocType 'Sales Order' Label of the sa
en: Sales
eo_UY: crwdns83534:0crwdne83534:0

en: Sales Account
eo_UY: crwdns83546:0crwdne83546:0

note: Label of a shortcut in the CRM Workspace Name of a report Label of a Link in the Selling Workspace Label of a shortcut in the Selling Workspace
en: Sales Analytics
eo_UY: crwdns83548:0crwdne83548:0

note: Label of the sales_team (Table) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Sales Contributions and Incentives
eo_UY: crwdns136982:0crwdne136982:0

note: Label of the selling_defaults (Section Break) field in DocType 'Item Default'
en: Sales Defaults
eo_UY: crwdns136984:0crwdne136984:0

en: Sales Expenses
eo_UY: crwdns83554:0crwdne83554:0

note: Label of a Link in the CRM Workspace Label of a Link in the Selling Workspace
en: Sales Funnel
eo_UY: crwdns83556:0crwdne83556:0

note: Label of the sales_incoming_rate (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Receipt Item'
en: Sales Incoming Rate
eo_UY: crwdns142962:0crwdne142962:0

note: Option for the 'Reference Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Account' Label of the sales_invoice (Data) field in DocType 'Loyalty Point Entry Redemption' Label of the sales_invoice (Link) field in DocType 'Overdue Payment' Option for the 'Invoice Type' (Select) field in DocType 'Payment 
en: Sales Invoice
eo_UY: crwdns83558:0crwdne83558:0

note: Name of a DocType
en: Sales Invoice Advance
eo_UY: crwdns83586:0crwdne83586:0

note: Label of the sales_invoice_item (Data) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Name of a DocType Label of the sales_invoice_item (Data) field in DocType 'Sales Invoice Item'
en: Sales Invoice Item
eo_UY: crwdns83588:0crwdne83588:0

note: Label of the sales_invoice_no (Link) field in DocType 'Stock Entry'
en: Sales Invoice No
eo_UY: crwdns136986:0crwdne136986:0

note: Label of the payments (Table) field in DocType 'POS Invoice' Label of the payments (Table) field in DocType 'Sales Invoice' Name of a DocType
en: Sales Invoice Payment
eo_UY: crwdns83596:0crwdne83596:0

note: Name of a DocType
en: Sales Invoice Timesheet
eo_UY: crwdns83602:0crwdne83602:0

note: Name of a report Label of a Link in the Financial Reports Workspace Label of a Link in the Selling Workspace
en: Sales Invoice Trends
eo_UY: crwdns83604:0crwdne83604:0

en: Sales Invoice {0} has already been submitted
eo_UY: crwdns83606:0{0}crwdne83606:0

en: Sales Invoice {0} must be deleted before cancelling this Sales Order
eo_UY: crwdns83608:0{0}crwdne83608:0

note: Name of a role
en: Sales Manager
eo_UY: crwdns83610:0crwdne83610:0

note: Name of a role
en: Sales Master Manager
eo_UY: crwdns83612:0crwdne83612:0

note: Label of the sales_monthly_history (Small Text) field in DocType 'Company'
en: Sales Monthly History
eo_UY: crwdns136988:0crwdne136988:0

en: Sales Opportunities by Campaign
eo_UY: crwdns148828:0crwdne148828:0

en: Sales Opportunities by Medium
eo_UY: crwdns148830:0crwdne148830:0

en: Sales Opportunities by Source
eo_UY: crwdns104650:0crwdne104650:0

note: Option for the 'Reference Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Account' Label of the sales_order (Link) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the sales_order (Link) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the sales_order (Link) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of 
en: Sales Order
eo_UY: crwdns83616:0crwdne83616:0

note: Label of a Link in the Receivables Workspace Name of a report Label of a Link in the Selling Workspace Label of a Link in the Stock Workspace
en: Sales Order Analysis
eo_UY: crwdns83658:0crwdne83658:0

note: Label of the sales_order_date (Date) field in DocType 'Production Plan Sales Order' Label of the transaction_date (Date) field in DocType 'Sales Order Item'
en: Sales Order Date
eo_UY: crwdns136990:0crwdne136990:0

note: Label of the so_detail (Data) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the so_detail (Data) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the sales_order_item (Data) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of the sales_order_item (Data) field in DocType 'Production Plan Item' Label of the 
en: Sales Order Item
eo_UY: crwdns83664:0crwdne83664:0

note: Label of the sales_order_packed_item (Data) field in DocType 'Purchase Order Item'
en: Sales Order Packed Item
eo_UY: crwdns136992:0crwdne136992:0

note: Label of the sales_order (Link) field in DocType 'Production Plan Item Reference'
en: Sales Order Reference
eo_UY: crwdns136994:0crwdne136994:0

note: Label of the sales_order_status (Select) field in DocType 'Production Plan'
en: Sales Order Status
eo_UY: crwdns136996:0crwdne136996:0

note: Name of a report Label of a chart in the Selling Workspace Label of a Link in the Selling Workspace
en: Sales Order Trends
eo_UY: crwdns83690:0crwdne83690:0

en: Sales Order required for Item {0}
eo_UY: crwdns83692:0{0}crwdne83692:0

en: Sales Order {0} already exists against Customer's Purchase Order {1}. To allow multiple Sales Orders, Enable {2} in {3}
eo_UY: crwdns83694:0{0}crwdnd83694:0{1}crwdnd83694:0{2}crwdnd83694:0{3}crwdne83694:0

en: Sales Order {0} is not submitted
eo_UY: crwdns83696:0{0}crwdne83696:0

en: Sales Order {0} is not valid
eo_UY: crwdns83698:0{0}crwdne83698:0

en: Sales Order {0} is {1}
eo_UY: crwdns83700:0{0}crwdnd83700:0{1}crwdne83700:0

note: Label of the sales_orders_detail (Section Break) field in DocType 'Production Plan' Label of the sales_orders (Table) field in DocType 'Production Plan'
en: Sales Orders
eo_UY: crwdns83702:0crwdne83702:0

en: Sales Orders Required
eo_UY: crwdns83706:0crwdne83706:0

note: Label of the sales_orders_to_bill (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: Sales Orders to Bill
eo_UY: crwdns136998:0crwdne136998:0

note: Label of the sales_orders_to_deliver (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: Sales Orders to Deliver
eo_UY: crwdns137000:0crwdne137000:0

note: Label of the sales_partner (Link) field in DocType 'POS Invoice' Option for the 'Applicable For' (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the sales_partner (Link) field in DocType 'Pricing Rule' Option for the 'Select Customers By' (Select) field in DocType 'Process Statement Of Accounts' L
en: Sales Partner
eo_UY: crwdns83712:0crwdne83712:0

note: Label of the sales_partner (Link) field in DocType 'Sales Partner Item'
en: Sales Partner
eo_UY: crwdns137002:0crwdne137002:0

note: Name of a report
en: Sales Partner Commission Summary
eo_UY: crwdns83736:0crwdne83736:0

note: Name of a DocType
en: Sales Partner Item
eo_UY: crwdns83738:0crwdne83738:0

note: Label of the partner_name (Data) field in DocType 'Sales Partner'
en: Sales Partner Name
eo_UY: crwdns137004:0crwdne137004:0

note: Label of the partner_target_details_section_break (Section Break) field in DocType 'Sales Partner'
en: Sales Partner Target
eo_UY: crwdns137006:0crwdne137006:0

note: Label of a Link in the Selling Workspace
en: Sales Partner Target Variance Based On Item Group
eo_UY: crwdns83744:0crwdne83744:0

note: Name of a report
en: Sales Partner Target Variance based on Item Group
eo_UY: crwdns83746:0crwdne83746:0

note: Name of a report
en: Sales Partner Transaction Summary
eo_UY: crwdns83748:0crwdne83748:0

note: Name of a DocType Label of the sales_partner_type (Data) field in DocType 'Sales Partner Type'
en: Sales Partner Type
eo_UY: crwdns83750:0crwdne83750:0

note: Name of a report Label of a Link in the Financial Reports Workspace Label of a Link in the Selling Workspace
en: Sales Partners Commission
eo_UY: crwdns83754:0crwdne83754:0

note: Name of a report Label of a Link in the Financial Reports Workspace
en: Sales Payment Summary
eo_UY: crwdns83756:0crwdne83756:0

note: Option for the 'Select Customers By' (Select) field in DocType 'Process Statement Of Accounts' Label of the sales_person (Link) field in DocType 'Process Statement Of Accounts' Label of a Link in the CRM Workspace Label of the sales_person (Link) field in DocType 'Maintenance Schedule Detail' Item' 
en: Sales Person
eo_UY: crwdns83758:0crwdne83758:0

en: Sales Person <b>{0}</b> is disabled.
eo_UY: crwdns151700:0{0}crwdne151700:0

note: Name of a report
en: Sales Person Commission Summary
eo_UY: crwdns83772:0crwdne83772:0

note: Label of the sales_person_name (Data) field in DocType 'Sales Person'
en: Sales Person Name
eo_UY: crwdns137008:0crwdne137008:0

note: Name of a report Label of a Link in the Selling Workspace
en: Sales Person Target Variance Based On Item Group
eo_UY: crwdns83776:0crwdne83776:0

note: Label of the target_details_section_break (Section Break) field in DocType 'Sales Person'
en: Sales Person Targets
eo_UY: crwdns137010:0crwdne137010:0

note: Name of a report Label of a Link in the Selling Workspace
en: Sales Person-wise Transaction Summary
eo_UY: crwdns83780:0crwdne83780:0

note: Label of a Card Break in the CRM Workspace
en: Sales Pipeline
eo_UY: crwdns83782:0crwdne83782:0

note: Name of a report Label of a Link in the CRM Workspace
en: Sales Pipeline Analytics
eo_UY: crwdns83784:0crwdne83784:0

en: Sales Pipeline by Stage
eo_UY: crwdns104652:0crwdne104652:0

en: Sales Price List
eo_UY: crwdns83786:0crwdne83786:0

note: Name of a report Label of a Link in the Receivables Workspace
en: Sales Register
eo_UY: crwdns83788:0crwdne83788:0

en: Sales Representative
eo_UY: crwdns143522:0crwdne143522:0

en: Sales Return
eo_UY: crwdns83790:0crwdne83790:0

note: Label of the sales_stage (Link) field in DocType 'Opportunity' Name of a DocType Label of a Link in the CRM Workspace
en: Sales Stage
eo_UY: crwdns83792:0crwdne83792:0

en: Sales Summary
eo_UY: crwdns83798:0crwdne83798:0

note: Label of the sales_tax_template (Link) field in DocType 'Tax Rule'
en: Sales Tax Template
eo_UY: crwdns83800:0crwdne83800:0

note: Label of the taxes (Table) field in DocType 'POS Invoice' Label of the taxes (Table) field in DocType 'Sales Invoice' Name of a DocType Label of the taxes (Table) field in DocType 'Sales Taxes and Charges Template' Label of the taxes (Table) field in DocType 'Quotation' Label of the taxes (Table) fi
en: Sales Taxes and Charges
eo_UY: crwdns83804:0crwdne83804:0

note: Label of the sales_taxes_and_charges_template (Link) field in DocType 'Payment Entry' Label of the taxes_and_charges (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the taxes_and_charges (Link) field in DocType 'Sales Invoice' Name of a DocType Label of the sales_tax_template (Link) field in DocType 
en: Sales Taxes and Charges Template
eo_UY: crwdns83818:0crwdne83818:0

note: Label of the section_break2 (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the sales_team (Table) field in DocType 'POS Invoice' Label of the section_break2 (Section Break) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the sales_team (Table) field in DocType 'Customer' Label of the sales_team_t
en: Sales Team
eo_UY: crwdns83836:0crwdne83836:0

note: Label of the sales_update_frequency (Select) field in DocType 'Selling Settings'
en: Sales Update Frequency in Company and Project
eo_UY: crwdns137012:0crwdne137012:0

note: Name of a role
en: Sales User
eo_UY: crwdns83850:0crwdne83850:0

en: Sales Value
eo_UY: crwdns83852:0crwdne83852:0

en: Sales and Returns
eo_UY: crwdns83854:0crwdne83854:0

en: Sales orders are not available for production
eo_UY: crwdns83856:0crwdne83856:0

note: Label of the salutation (Link) field in DocType 'Lead' Label of the salutation (Link) field in DocType 'Customer' Label of the salutation (Link) field in DocType 'Employee'
en: Salutation
eo_UY: crwdns137014:0crwdne137014:0

note: Label of the expected_value_after_useful_life (Currency) field in DocType 'Asset Finance Book'
en: Salvage Value
eo_UY: crwdns151838:0crwdne151838:0

note: Label of the salvage_value_percentage (Percent) field in DocType 'Asset Finance Book'
en: Salvage Value Percentage
eo_UY: crwdns137016:0crwdne137016:0

en: Same Company is entered more than once
eo_UY: crwdns83866:0crwdne83866:0

note: Label of the same_item (Check) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the same_item (Check) field in DocType 'Promotional Scheme Product Discount'
en: Same Item
eo_UY: crwdns137018:0crwdne137018:0

en: Same item and warehouse combination already entered.
eo_UY: crwdns83872:0crwdne83872:0

en: Same item cannot be entered multiple times.
eo_UY: crwdns83874:0crwdne83874:0

en: Same supplier has been entered multiple times
eo_UY: crwdns83876:0crwdne83876:0

note: Label of the sample_quantity (Int) field in DocType 'Purchase Receipt Item' Label of the sample_quantity (Int) field in DocType 'Stock Entry Detail'
en: Sample Quantity
eo_UY: crwdns137020:0crwdne137020:0

note: Label of the sample_retention_warehouse (Link) field in DocType 'Stock Settings'
en: Sample Retention Warehouse
eo_UY: crwdns137022:0crwdne137022:0

note: Label of the sample_size (Float) field in DocType 'Quality Inspection'
en: Sample Size
eo_UY: crwdns83884:0crwdne83884:0

en: Sample quantity {0} cannot be more than received quantity {1}
eo_UY: crwdns83888:0{0}crwdnd83888:0{1}crwdne83888:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Invoice Discounting'
en: Sanctioned
eo_UY: crwdns83890:0crwdne83890:0

note: Option for the 'Day of Week' (Select) field in DocType 'Communication Medium Timeslot' Option for the 'Day Of Week' (Select) field in DocType 'Appointment Booking Slots' Option for the 'Day Of Week' (Select) field in DocType 'Availability Of Option for the 'Day to Send' (Select) field in DocType 'Pr
en: Saturday
eo_UY: crwdns137024:0crwdne137024:0

en: Save
eo_UY: crwdns83912:0crwdne83912:0

en: Save as Draft
eo_UY: crwdns83914:0crwdne83914:0

en: Saving {0}
eo_UY: crwdns83916:0{0}crwdne83916:0

en: Savings
eo_UY: crwdns83918:0crwdne83918:0

note: Name of a UOM
en: Sazhen
eo_UY: crwdns112600:0crwdne112600:0

note: Label of the scan_barcode (Data) field in DocType 'POS Invoice' Label of the scan_barcode (Data) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the scan_barcode (Data) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the scan_barcode (Data) field in DocType 'Purchase Order' Label of the scan_barcode (Data) f
en: Scan Barcode
eo_UY: crwdns83920:0crwdne83920:0

en: Scan Batch No
eo_UY: crwdns83946:0crwdne83946:0

en: Scan Job Card Qrcode
eo_UY: crwdns137026:0crwdne137026:0

note: Label of the scan_mode (Check) field in DocType 'Pick List' Label of the scan_mode (Check) field in DocType 'Stock Reconciliation'
en: Scan Mode
eo_UY: crwdns137028:0crwdne137028:0

en: Scan Serial No
eo_UY: crwdns83952:0crwdne83952:0

en: Scan barcode for item {0}
eo_UY: crwdns83954:0{0}crwdne83954:0

en: Scan mode enabled, existing quantity will not be fetched.
eo_UY: crwdns83956:0crwdne83956:0

note: Label of the scanned_cheque (Attach) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: Scanned Cheque
eo_UY: crwdns137030:0crwdne137030:0

en: Scanned Quantity
eo_UY: crwdns83960:0crwdne83960:0

note: Label of the schedule (Section Break) field in DocType 'Maintenance Schedule'
en: Schedule
eo_UY: crwdns137032:0crwdne137032:0

note: Label of the schedule_date (Date) field in DocType 'Depreciation Schedule' Label of the schedule_date (Datetime) field in DocType 'Production Plan Sub Assembly Item'
en: Schedule Date
eo_UY: crwdns83964:0crwdne83964:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Email Campaign' Option for the 'Maintenance Type' (Select) field in DocType 'Maintenance Visit' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Delivery Trip'
en: Scheduled
eo_UY: crwdns137034:0crwdne137034:0

note: Label of the scheduled_date (Date) field in DocType 'Maintenance Schedule Detail'
en: Scheduled Date
eo_UY: crwdns83976:0crwdne83976:0

note: Label of the scheduled_time (Datetime) field in DocType 'Appointment' Label of the scheduled_time_section (Section Break) field in DocType 'Job Card' Label of the scheduled_time_tab (Tab Break) field in DocType 'Job Card'
en: Scheduled Time
eo_UY: crwdns137036:0crwdne137036:0

note: Label of the scheduled_time_logs (Table) field in DocType 'Job Card'
en: Scheduled Time Logs
eo_UY: crwdns137038:0crwdne137038:0

en: Scheduler Inactive
eo_UY: crwdns83986:0crwdne83986:0

en: Scheduler is Inactive. Can't trigger job now.
eo_UY: crwdns83988:0crwdne83988:0

en: Scheduler is Inactive. Can't trigger jobs now.
eo_UY: crwdns83990:0crwdne83990:0

en: Scheduler is inactive. Cannot enqueue job.
eo_UY: crwdns83992:0crwdne83992:0

en: Scheduler is inactive. Cannot import data.
eo_UY: crwdns83994:0crwdne83994:0

en: Scheduler is inactive. Cannot merge accounts.
eo_UY: crwdns83996:0crwdne83996:0

note: Label of the schedules (Table) field in DocType 'Maintenance Schedule'
en: Schedules
eo_UY: crwdns137040:0crwdne137040:0

note: Label of the scheduling_section (Section Break) field in DocType 'Stock Reposting Settings'
en: Scheduling
eo_UY: crwdns137042:0crwdne137042:0

note: Label of the school_univ (Small Text) field in DocType 'Employee Education'
en: School/University
eo_UY: crwdns137044:0crwdne137044:0

note: Label of the scope (Data) field in DocType 'QuickBooks Migrator'
en: Scope
eo_UY: crwdns137046:0crwdne137046:0

note: Label of the score (Percent) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Criteria'
en: Score
eo_UY: crwdns137048:0crwdne137048:0

note: Label of the scorecard_actions (Section Break) field in DocType 'Supplier Scorecard'
en: Scorecard Actions
eo_UY: crwdns137050:0crwdne137050:0

note: Description of the 'Weighting Function' (Small Text) field in DocType 'Supplier Scorecard'
en: Scorecard variables can be used, as well as:
    {total_score} (the total score from that period),
    {period_number} (the number of periods to present day)
eo_UY: crwdns137052:0{total_score}crwdnd137052:0{period_number}crwdne137052:0

en: Scorecards
eo_UY: crwdns84012:0crwdne84012:0

note: Label of the criteria (Table) field in DocType 'Supplier Scorecard'
en: Scoring Criteria
eo_UY: crwdns137054:0crwdne137054:0

note: Label of the scoring_setup (Section Break) field in DocType 'Supplier Scorecard'
en: Scoring Setup
eo_UY: crwdns137056:0crwdne137056:0

note: Label of the standings (Table) field in DocType 'Supplier Scorecard'
en: Scoring Standings
eo_UY: crwdns137058:0crwdne137058:0

note: Label of the scrap_section (Tab Break) field in DocType 'BOM'
en: Scrap & Process Loss
eo_UY: crwdns137060:0crwdne137060:0

en: Scrap Asset
eo_UY: crwdns84022:0crwdne84022:0

note: Label of the scrap_cost_per_qty (Float) field in DocType 'Subcontracting Receipt Item'
en: Scrap Cost Per Qty
eo_UY: crwdns137062:0crwdne137062:0

note: Label of the item_code (Link) field in DocType 'Job Card Scrap Item'
en: Scrap Item Code
eo_UY: crwdns137064:0crwdne137064:0

note: Label of the item_name (Data) field in DocType 'Job Card Scrap Item'
en: Scrap Item Name
eo_UY: crwdns137066:0crwdne137066:0

note: Label of the scrap_items (Table) field in DocType 'BOM' Label of the scrap_items_section (Section Break) field in DocType 'BOM' Label of the scrap_items_section (Tab Break) field in DocType 'Job Card' Label of the scrap_items (Table) field in DocType 'Job Card'
en: Scrap Items
eo_UY: crwdns137068:0crwdne137068:0

note: Label of the scrap_material_cost (Currency) field in DocType 'BOM'
en: Scrap Material Cost
eo_UY: crwdns137070:0crwdne137070:0

note: Label of the base_scrap_material_cost (Currency) field in DocType 'BOM'
en: Scrap Material Cost(Company Currency)
eo_UY: crwdns137072:0crwdne137072:0

note: Label of the scrap_warehouse (Link) field in DocType 'Work Order'
en: Scrap Warehouse
eo_UY: crwdns137074:0crwdne137074:0

en: Scrap date cannot be before purchase date
eo_UY: crwdns148832:0crwdne148832:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Asset'
en: Scrapped
eo_UY: crwdns84040:0crwdne84040:0

en: Search
eo_UY: crwdns84044:0crwdne84044:0

note: Label of the search_apis_sb (Section Break) field in DocType 'Support Settings' Label of the search_apis (Table) field in DocType 'Support Settings'
en: Search APIs
eo_UY: crwdns137076:0crwdne137076:0

en: Search Sub Assemblies
eo_UY: crwdns84048:0crwdne84048:0

note: Label of the search_term_param_name (Data) field in DocType 'Support Search Source'
en: Search Term Param Name
eo_UY: crwdns137078:0crwdne137078:0

en: Search by customer name, phone, email.
eo_UY: crwdns84052:0crwdne84052:0

en: Search by invoice id or customer name
eo_UY: crwdns84054:0crwdne84054:0

en: Search by item code, serial number or barcode
eo_UY: crwdns84056:0crwdne84056:0

note: Name of a UOM
en: Second
eo_UY: crwdns112602:0crwdne112602:0

note: Label of the second_email (Time) field in DocType 'Project'
en: Second Email
eo_UY: crwdns137080:0crwdne137080:0

note: Label of the secondary_party (Dynamic Link) field in DocType 'Party Link'
en: Secondary Party
eo_UY: crwdns137082:0crwdne137082:0

note: Label of the secondary_role (Link) field in DocType 'Party Link'
en: Secondary Role
eo_UY: crwdns137084:0crwdne137084:0

en: Secretary
eo_UY: crwdns143524:0crwdne143524:0

en: Section
eo_UY: crwdns148628:0crwdne148628:0

en: Section Code
eo_UY: crwdns84068:0crwdne84068:0

en: Secured Loans
eo_UY: crwdns84074:0crwdne84074:0

en: Securities & Commodity Exchanges
eo_UY: crwdns143526:0crwdne143526:0

en: Securities and Deposits
eo_UY: crwdns84076:0crwdne84076:0

en: See All Articles
eo_UY: crwdns84078:0crwdne84078:0

en: See all open tickets
eo_UY: crwdns84080:0crwdne84080:0

en: Segregate Serial / Batch Bundle
eo_UY: crwdns111986:0crwdne111986:0

en: Select
eo_UY: crwdns84082:0crwdne84082:0

en: Select Accounting Dimension.
eo_UY: crwdns84084:0crwdne84084:0

en: Select Alternate Item
eo_UY: crwdns84086:0crwdne84086:0

en: Select Alternative Items for Sales Order
eo_UY: crwdns84088:0crwdne84088:0

en: Select Attribute Values
eo_UY: crwdns84090:0crwdne84090:0

en: Select BOM
eo_UY: crwdns84092:0crwdne84092:0

en: Select BOM and Qty for Production
eo_UY: crwdns84094:0crwdne84094:0

en: Select BOM, Qty and For Warehouse
eo_UY: crwdns84096:0crwdne84096:0

en: Select Batch No
eo_UY: crwdns84098:0crwdne84098:0

note: Label of the billing_address (Link) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the billing_address (Link) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Select Billing Address
eo_UY: crwdns137086:0crwdne137086:0

en: Select Brand...
eo_UY: crwdns84104:0crwdne84104:0

en: Select Columns and Filters
eo_UY: crwdns151702:0crwdne151702:0

en: Select Company
eo_UY: crwdns84106:0crwdne84106:0

en: Select Corrective Operation
eo_UY: crwdns84108:0crwdne84108:0

note: Label of the customer_collection (Select) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Select Customers By
eo_UY: crwdns137088:0crwdne137088:0

en: Select Date of Birth. This will validate Employees age and prevent hiring of under-age staff.
eo_UY: crwdns84112:0crwdne84112:0

en: Select Date of joining. It will have impact on the first salary calculation, Leave allocation on pro-rata bases.
eo_UY: crwdns84114:0crwdne84114:0

en: Select Default Supplier
eo_UY: crwdns84116:0crwdne84116:0

en: Select Difference Account
eo_UY: crwdns84118:0crwdne84118:0

en: Select Dimension
eo_UY: crwdns84120:0crwdne84120:0

note: Label of the select_doctype (Select) field in DocType 'Rename Tool'
en: Select DocType
eo_UY: crwdns137090:0crwdne137090:0

en: Select Employees
eo_UY: crwdns84124:0crwdne84124:0

en: Select Finished Good
eo_UY: crwdns84126:0crwdne84126:0

en: Select Items
eo_UY: crwdns84128:0crwdne84128:0

en: Select Items based on Delivery Date
eo_UY: crwdns84130:0crwdne84130:0

en: Select Items for Quality Inspection
eo_UY: crwdns84132:0crwdne84132:0

note: Label of the select_items_to_manufacture_section (Section Break) field in DocType 'Production Plan'
en: Select Items to Manufacture
eo_UY: crwdns84134:0crwdne84134:0

en: Select Items up to Delivery Date
eo_UY: crwdns111988:0crwdne111988:0

note: Label of the supplier_address (Link) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Select Job Worker Address
eo_UY: crwdns142964:0crwdne142964:0

en: Select Loyalty Program
eo_UY: crwdns84138:0crwdne84138:0

en: Select Possible Supplier
eo_UY: crwdns84140:0crwdne84140:0

en: Select Quantity
eo_UY: crwdns84142:0crwdne84142:0

en: Select Serial No
eo_UY: crwdns84144:0crwdne84144:0

en: Select Serial and Batch
eo_UY: crwdns84146:0crwdne84146:0

note: Label of the shipping_address (Link) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the shipping_address (Link) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Select Shipping Address
eo_UY: crwdns137092:0crwdne137092:0

note: Label of the supplier_address (Link) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Select Supplier Address
eo_UY: crwdns137094:0crwdne137094:0

en: Select Target Warehouse
eo_UY: crwdns84156:0crwdne84156:0

en: Select Time
eo_UY: crwdns84158:0crwdne84158:0

en: Select View
eo_UY: crwdns104654:0crwdne104654:0

en: Select Vouchers to Match
eo_UY: crwdns84160:0crwdne84160:0

en: Select Warehouse...
eo_UY: crwdns84162:0crwdne84162:0

en: Select Warehouses to get Stock for Materials Planning
eo_UY: crwdns84164:0crwdne84164:0

en: Select a Company
eo_UY: crwdns84166:0crwdne84166:0

en: Select a Company this Employee belongs to.
eo_UY: crwdns84168:0crwdne84168:0

en: Select a Customer
eo_UY: crwdns84170:0crwdne84170:0

en: Select a Default Priority.
eo_UY: crwdns84172:0crwdne84172:0

en: Select a Supplier
eo_UY: crwdns84174:0crwdne84174:0

en: Select a Supplier from the Default Suppliers of the items below. On selection, a Purchase Order will be made against items belonging to the selected Supplier only.
eo_UY: crwdns84176:0crwdne84176:0

en: Select a company
eo_UY: crwdns84178:0crwdne84178:0

en: Select an Item Group.
eo_UY: crwdns84180:0crwdne84180:0

en: Select an account to print in account currency
eo_UY: crwdns84182:0crwdne84182:0

en: Select an invoice to load summary data
eo_UY: crwdns111990:0crwdne111990:0

en: Select an item from each set to be used in the Sales Order.
eo_UY: crwdns84184:0crwdne84184:0

en: Select at least one value from each of the attributes.
eo_UY: crwdns111992:0crwdne111992:0

en: Select company first
eo_UY: crwdns84188:0crwdne84188:0

note: Description of the 'Parent Sales Person' (Link) field in DocType 'Sales Person'
en: Select company name first.
eo_UY: crwdns137096:0crwdne137096:0

en: Select finance book for the item {0} at row {1}
eo_UY: crwdns84192:0{0}crwdnd84192:0{1}crwdne84192:0

en: Select item group
eo_UY: crwdns84194:0crwdne84194:0

en: Select template item
eo_UY: crwdns84196:0crwdne84196:0

note: Description of the 'Bank Account' (Link) field in DocType 'Bank Clearance'
en: Select the Bank Account to reconcile.
eo_UY: crwdns137098:0crwdne137098:0

en: Select the Default Workstation where the Operation will be performed. This will be fetched in BOMs and Work Orders.
eo_UY: crwdns84200:0crwdne84200:0

en: Select the Item to be manufactured.
eo_UY: crwdns84202:0crwdne84202:0

en: Select the Item to be manufactured. The Item name, UoM, Company, and Currency will be fetched automatically.
eo_UY: crwdns84204:0crwdne84204:0

en: Select the Warehouse
eo_UY: crwdns84206:0crwdne84206:0

en: Select the customer or supplier.
eo_UY: crwdns84208:0crwdne84208:0

en: Select the date
eo_UY: crwdns148834:0crwdne148834:0

en: Select the date and your timezone
eo_UY: crwdns84210:0crwdne84210:0

en: Select the raw materials (Items) required to manufacture the Item
eo_UY: crwdns84212:0crwdne84212:0

en: Select variant item code for the template item {0}
eo_UY: crwdns84214:0{0}crwdne84214:0

en: Select whether to get items from a Sales Order or a Material Request. For now select <b>Sales Order</b>.
     A Production Plan can also be created manually where you can select the Items to manufacture.
eo_UY: crwdns84216:0crwdne84216:0

en: Select your weekly off day
eo_UY: crwdns84218:0crwdne84218:0

note: Description of the 'Primary Address and Contact' (Section Break) field in DocType 'Customer'
en: Select, to make the customer searchable with these fields
eo_UY: crwdns137100:0crwdne137100:0

en: Selected POS Opening Entry should be open.
eo_UY: crwdns84222:0crwdne84222:0

en: Selected Price List should have buying and selling fields checked.
eo_UY: crwdns84224:0crwdne84224:0

note: Label of the repost_vouchers (Table) field in DocType 'Repost Payment Ledger'
en: Selected Vouchers
eo_UY: crwdns137102:0crwdne137102:0

en: Selected date is
eo_UY: crwdns84228:0crwdne84228:0

en: Selected document must be in submitted state
eo_UY: crwdns84230:0crwdne84230:0

note: Option for the 'Pickup Type' (Select) field in DocType 'Shipment'
en: Self delivery
eo_UY: crwdns137104:0crwdne137104:0

en: Sell
eo_UY: crwdns84234:0crwdne84234:0

en: Sell Asset
eo_UY: crwdns84236:0crwdne84236:0

note: Label of the selling (Check) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the selling (Check) field in DocType 'Promotional Scheme' Option for the 'Shipping Rule Type' (Select) field in DocType 'Shipping Rule' Group in Subscription's connections Option for the 'Order Type' (Select) field in DocType 'Bla
en: Selling
eo_UY: crwdns84238:0crwdne84238:0

en: Selling Amount
eo_UY: crwdns84258:0crwdne84258:0

en: Selling Price List
eo_UY: crwdns84260:0crwdne84260:0

en: Selling Rate
eo_UY: crwdns84262:0crwdne84262:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Selling Workspace Label of a Link in the Settings Workspace Label of a shortcut in the Settings Workspace
en: Selling Settings
eo_UY: crwdns84264:0crwdne84264:0

en: Selling must be checked, if Applicable For is selected as {0}
eo_UY: crwdns84268:0{0}crwdne84268:0

note: Label of the semi_finished_good__finished_good_section (Section Break) field in DocType 'Job Card'
en: Semi Finished Good / Finished Good
eo_UY: crwdns137106:0crwdne137106:0

note: Label of the finished_good (Link) field in DocType 'Work Order Operation'
en: Semi Finished Goods / Finished Goods
eo_UY: crwdns137108:0crwdne137108:0

note: Label of the semi_fg_bom (Link) field in DocType 'Job Card'
en: Semi Finished Goods BOM
eo_UY: crwdns137110:0crwdne137110:0

en: Send
eo_UY: crwdns84270:0crwdne84270:0

note: Label of the send_after_days (Int) field in DocType 'Campaign Email Schedule'
en: Send After (days)
eo_UY: crwdns137112:0crwdne137112:0

note: Label of the send_attached_files (Check) field in DocType 'Request for Quotation'
en: Send Attached Files
eo_UY: crwdns137114:0crwdne137114:0

note: Label of the send_document_print (Check) field in DocType 'Request for Quotation'
en: Send Document Print
eo_UY: crwdns137116:0crwdne137116:0

note: Label of the send_email (Check) field in DocType 'Request for Quotation Supplier'
en: Send Email
eo_UY: crwdns137118:0crwdne137118:0

en: Send Emails
eo_UY: crwdns84280:0crwdne84280:0

en: Send Emails to Suppliers
eo_UY: crwdns84282:0crwdne84282:0

en: Send Now
eo_UY: crwdns84284:0crwdne84284:0

note: Label of the send_sms (Button) field in DocType 'SMS Center'
en: Send SMS
eo_UY: crwdns84286:0crwdne84286:0

note: Label of the send_to (Select) field in DocType 'SMS Center'
en: Send To
eo_UY: crwdns137120:0crwdne137120:0

note: Label of the primary_mandatory (Check) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Send To Primary Contact
eo_UY: crwdns137122:0crwdne137122:0

note: Description of a DocType
en: Send regular summary reports via Email.
eo_UY: crwdns111994:0crwdne111994:0

note: Option for the 'Purpose' (Select) field in DocType 'Stock Entry' Option for the 'Purpose' (Select) field in DocType 'Stock Entry Type'
en: Send to Subcontractor
eo_UY: crwdns137124:0crwdne137124:0

note: Label of the send_with_attachment (Check) field in DocType 'Delivery Settings'
en: Send with Attachment
eo_UY: crwdns137126:0crwdne137126:0

note: Label of the sender (Link) field in DocType 'Process Statement Of Accounts' Label of the sender (Data) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the sender (Link) field in DocType 'Email Campaign'
en: Sender
eo_UY: crwdns137128:0crwdne137128:0

en: Sending
eo_UY: crwdns84304:0crwdne84304:0

note: Label of the sent (Check) field in DocType 'Project Update'
en: Sent
eo_UY: crwdns137130:0crwdne137130:0

note: Label of the sequence_id (Int) field in DocType 'BOM Operation' Label of the sequence_id (Int) field in DocType 'Work Order Operation'
en: Sequence ID
eo_UY: crwdns137132:0crwdne137132:0

note: Label of the sequence_id (Int) field in DocType 'Job Card'
en: Sequence Id
eo_UY: crwdns84312:0crwdne84312:0

note: Option for the 'Call Routing' (Select) field in DocType 'Incoming Call Settings'
en: Sequential
eo_UY: crwdns137134:0crwdne137134:0

note: Label of the serial_and_batch_item_settings_tab (Tab Break) field in DocType 'Stock Settings'
en: Serial & Batch Item
eo_UY: crwdns137136:0crwdne137136:0

note: Label of the section_break_7 (Section Break) field in DocType 'Stock Settings'
en: Serial & Batch Item Settings
eo_UY: crwdns137138:0crwdne137138:0

note: Label of the serial_and_batch_bundle (Link) field in DocType 'Stock Reconciliation Item' Label of the serial_and_batch_bundle (Link) field in DocType 'Subcontracting Receipt Supplied Item'
en: Serial / Batch Bundle
eo_UY: crwdns137140:0crwdne137140:0

en: Serial / Batch Bundle Missing
eo_UY: crwdns84326:0crwdne84326:0

note: Label of the serial_no_and_batch_no_tab (Section Break) field in DocType 'Serial and Batch Bundle'
en: Serial / Batch No
eo_UY: crwdns137142:0crwdne137142:0

en: Serial / Batch Nos
eo_UY: crwdns84330:0crwdne84330:0

note: Label of the serial_no (Text) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the serial_no (Text) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the serial_no (Text) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the serial_no (Text) field in DocType 'Asset Capitalization Stock Item' Label of the s
en: Serial No
eo_UY: crwdns84332:0crwdne84332:0

note: Label of the serial_no_batch (Section Break) field in DocType 'Stock Entry Detail'
en: Serial No / Batch
eo_UY: crwdns137144:0crwdne137144:0

en: Serial No Count
eo_UY: crwdns84382:0crwdne84382:0

note: Name of a report
en: Serial No Ledger
eo_UY: crwdns84384:0crwdne84384:0

en: Serial No Range
eo_UY: crwdns149104:0crwdne149104:0

note: Name of a report Label of a Link in the Stock Workspace
en: Serial No Service Contract Expiry
eo_UY: crwdns84386:0crwdne84386:0

note: Name of a report Label of a Link in the Stock Workspace
en: Serial No Status
eo_UY: crwdns84388:0crwdne84388:0

note: Label of a Link in the Stock Workspace
en: Serial No Warranty Expiry
eo_UY: crwdns84390:0crwdne84390:0

note: Label of the serial_no_and_batch_section (Section Break) field in DocType 'Pick List Item' 'Stock Reconciliation Item' Label of a Card Break in the Stock Workspace
en: Serial No and Batch
eo_UY: crwdns84392:0crwdne84392:0

en: Serial No and Batch Selector cannot be use when Use Serial / Batch Fields is enabled.
eo_UY: crwdns137146:0crwdne137146:0

note: Label of the serial_no_and_batch_for_finished_good_section (Section Break) field in DocType 'Work Order'
en: Serial No and Batch for Finished Good
eo_UY: crwdns137148:0crwdne137148:0

en: Serial No is mandatory
eo_UY: crwdns84400:0crwdne84400:0

en: Serial No is mandatory for Item {0}
eo_UY: crwdns84402:0{0}crwdne84402:0

en: Serial No {0} already exists
eo_UY: crwdns84404:0{0}crwdne84404:0

en: Serial No {0} already scanned
eo_UY: crwdns84406:0{0}crwdne84406:0

en: Serial No {0} does not belong to Delivery Note {1}
eo_UY: crwdns84408:0{0}crwdnd84408:0{1}crwdne84408:0

en: Serial No {0} does not belong to Item {1}
eo_UY: crwdns84410:0{0}crwdnd84410:0{1}crwdne84410:0

en: Serial No {0} does not exist
eo_UY: crwdns84412:0{0}crwdne84412:0

en: Serial No {0} does not exists
eo_UY: crwdns104656:0{0}crwdne104656:0

en: Serial No {0} is already added
eo_UY: crwdns84416:0{0}crwdne84416:0

en: Serial No {0} is under maintenance contract upto {1}
eo_UY: crwdns84418:0{0}crwdnd84418:0{1}crwdne84418:0

en: Serial No {0} is under warranty upto {1}
eo_UY: crwdns84420:0{0}crwdnd84420:0{1}crwdne84420:0

en: Serial No {0} not found
eo_UY: crwdns84422:0{0}crwdne84422:0

en: Serial No: {0} has already been transacted into another POS Invoice.
eo_UY: crwdns84424:0{0}crwdne84424:0

en: Serial Nos
eo_UY: crwdns84426:0crwdne84426:0

en: Serial Nos / Batch Nos
eo_UY: crwdns84428:0crwdne84428:0

en: Serial Nos Mismatch
eo_UY: crwdns84430:0crwdne84430:0

note: Label of the serial_nos_and_batches (Section Break) field in DocType 'Item'
en: Serial Nos and Batches
eo_UY: crwdns137150:0crwdne137150:0

en: Serial Nos are created successfully
eo_UY: crwdns84434:0crwdne84434:0

en: Serial Nos are reserved in Stock Reservation Entries, you need to unreserve them before proceeding.
eo_UY: crwdns84436:0crwdne84436:0

note: Label of the serial_no_series (Data) field in DocType 'Item'
en: Serial Number Series
eo_UY: crwdns137152:0crwdne137152:0

note: Label of the item_details_tab (Tab Break) field in DocType 'Serial and Batch Bundle' Option for the 'Reservation Based On' (Select) field in DocType 'Stock Reservation Entry'
en: Serial and Batch
eo_UY: crwdns137154:0crwdne137154:0

note: Label of the serial_and_batch_bundle (Link) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the serial_and_batch_bundle (Link) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the serial_and_batch_bundle (Link) field in DocType 'Sales Invoice Label of the serial_and_batch_bundle (Link) field in DocTyp
en: Serial and Batch Bundle
eo_UY: crwdns84444:0crwdne84444:0

en: Serial and Batch Bundle created
eo_UY: crwdns84476:0crwdne84476:0

en: Serial and Batch Bundle updated
eo_UY: crwdns84478:0crwdne84478:0

en: Serial and Batch Bundle {0} is already used in {1} {2}.
eo_UY: crwdns111996:0{0}crwdnd111996:0{1}crwdnd111996:0{2}crwdne111996:0

note: Label of the section_break_45 (Section Break) field in DocType 'Subcontracting Receipt Item'
en: Serial and Batch Details
eo_UY: crwdns137156:0crwdne137156:0

note: Name of a DocType
en: Serial and Batch Entry
eo_UY: crwdns84482:0crwdne84482:0

note: Label of the section_break_40 (Section Break) field in DocType 'Delivery Note Item' Label of the section_break_45 (Section Break) field in DocType 'Purchase Receipt Item'
en: Serial and Batch No
eo_UY: crwdns137158:0crwdne137158:0

en: Serial and Batch Nos
eo_UY: crwdns84488:0crwdne84488:0

note: Description of the 'Auto Reserve Serial and Batch Nos' (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Serial and Batch Nos will be auto-reserved based on <b>Pick Serial / Batch Based On</b>
eo_UY: crwdns137160:0crwdne137160:0

note: Label of the serial_and_batch_reservation_section (Section Break) field in DocType 'Stock Reservation Entry' DocType 'Stock Settings'
en: Serial and Batch Reservation
eo_UY: crwdns137162:0crwdne137162:0

note: Name of a report
en: Serial and Batch Summary
eo_UY: crwdns84496:0crwdne84496:0

en: Serial number {0} entered more than once
eo_UY: crwdns84498:0{0}crwdne84498:0

note: Label of the naming_series (Select) field in DocType 'Bank Transaction' Label of the naming_series (Data) field in DocType 'Budget' Label of the naming_series (Select) field in DocType 'Cashier Closing' Label of the naming_series (Select) field in DocType 'Dunning' Label of the naming_series (Select
en: Series
eo_UY: crwdns84500:0crwdne84500:0

note: Label of the series_for_depreciation_entry (Data) field in DocType 'Company'
en: Series for Asset Depreciation Entry (Journal Entry)
eo_UY: crwdns137164:0crwdne137164:0

en: Series is mandatory
eo_UY: crwdns84602:0crwdne84602:0

en: Service
eo_UY: crwdns84604:0crwdne84604:0

note: Label of the service_address (Small Text) field in DocType 'Warranty Claim'
en: Service Address
eo_UY: crwdns137166:0crwdne137166:0

note: Label of the service_cost_per_qty (Currency) field in DocType 'Subcontracting Order Item' 'Subcontracting Receipt Item'
en: Service Cost Per Qty
eo_UY: crwdns137168:0crwdne137168:0

note: Name of a DocType
en: Service Day
eo_UY: crwdns84612:0crwdne84612:0

note: Label of the service_end_date (Date) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the end_date (Date) field in DocType 'Process Deferred Accounting' Label of the service_end_date (Date) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the service_end_date (Date) field in DocType 'Sales Invoice Item
en: Service End Date
eo_UY: crwdns137170:0crwdne137170:0

note: Label of the service_items_total (Currency) field in DocType 'Asset Capitalization'
en: Service Expense Total Amount
eo_UY: crwdns137172:0crwdne137172:0

note: Label of the service_expenses_section (Section Break) field in DocType 'Asset Capitalization'
en: Service Expenses
eo_UY: crwdns137174:0crwdne137174:0

note: Label of the service_item (Link) field in DocType 'Subcontracting BOM'
en: Service Item
eo_UY: crwdns137176:0crwdne137176:0

note: Label of the service_item_qty (Float) field in DocType 'Subcontracting BOM'
en: Service Item Qty
eo_UY: crwdns137178:0crwdne137178:0

note: Description of the 'Conversion Factor' (Float) field in DocType 'Subcontracting BOM'
en: Service Item Qty / Finished Good Qty
eo_UY: crwdns137180:0crwdne137180:0

note: Label of the service_item_uom (Link) field in DocType 'Subcontracting BOM'
en: Service Item UOM
eo_UY: crwdns137182:0crwdne137182:0

en: Service Item {0} is disabled.
eo_UY: crwdns84634:0{0}crwdne84634:0

en: Service Item {0} must be a non-stock item.
eo_UY: crwdns84636:0{0}crwdne84636:0

note: Label of the service_items_section (Section Break) field in DocType 'Subcontracting Order' Label of the service_items (Table) field in DocType 'Subcontracting Order'
en: Service Items
eo_UY: crwdns137184:0crwdne137184:0

note: Label of the service_level_agreement (Link) field in DocType 'Issue' Name of a DocType Label of a Card Break in the Support Workspace Label of a Link in the Support Workspace Label of a shortcut in the Support Workspace
en: Service Level Agreement
eo_UY: crwdns84640:0crwdne84640:0

note: Label of the service_level_agreement_creation (Datetime) field in DocType 'Issue'
en: Service Level Agreement Creation
eo_UY: crwdns137186:0crwdne137186:0

note: Label of the service_level_section (Section Break) field in DocType 'Issue'
en: Service Level Agreement Details
eo_UY: crwdns137188:0crwdne137188:0

note: Label of the agreement_status (Select) field in DocType 'Issue'
en: Service Level Agreement Status
eo_UY: crwdns137190:0crwdne137190:0

en: Service Level Agreement for {0} {1} already exists.
eo_UY: crwdns84652:0{0}crwdnd84652:0{1}crwdne84652:0

en: Service Level Agreement has been changed to {0}.
eo_UY: crwdns84654:0{0}crwdne84654:0

en: Service Level Agreement was reset.
eo_UY: crwdns84656:0crwdne84656:0

note: Label of the sb_00 (Section Break) field in DocType 'Support Settings'
en: Service Level Agreements
eo_UY: crwdns137192:0crwdne137192:0

note: Label of the service_level (Data) field in DocType 'Service Level Agreement'
en: Service Level Name
eo_UY: crwdns137194:0crwdne137194:0

note: Name of a DocType
en: Service Level Priority
eo_UY: crwdns84662:0crwdne84662:0

note: Label of the service_provider (Select) field in DocType 'Currency Exchange Settings' Label of the service_provider (Data) field in DocType 'Shipment'
en: Service Provider
eo_UY: crwdns137196:0crwdne137196:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account'
en: Service Received But Not Billed
eo_UY: crwdns137198:0crwdne137198:0

note: Label of the service_start_date (Date) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the start_date (Date) field in DocType 'Process Deferred Accounting' Label of the service_start_date (Date) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the service_start_date (Date) field in DocType 'Sales Invo
en: Service Start Date
eo_UY: crwdns137200:0crwdne137200:0

note: Label of the service_stop_date (Date) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the service_stop_date (Date) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the service_stop_date (Date) field in DocType 'Sales Invoice Item'
en: Service Stop Date
eo_UY: crwdns137202:0crwdne137202:0

en: Service Stop Date cannot be after Service End Date
eo_UY: crwdns84684:0crwdne84684:0

en: Service Stop Date cannot be before Service Start Date
eo_UY: crwdns84686:0crwdne84686:0

note: Label of the service_items (Table) field in DocType 'Asset Capitalization'
en: Services
eo_UY: crwdns84688:0crwdne84688:0

note: Name of a UOM
en: Set
eo_UY: crwdns112604:0crwdne112604:0

note: Label of the set_warehouse (Link) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Set Accepted Warehouse
eo_UY: crwdns137204:0crwdne137204:0

note: Label of the allocate_advances_automatically (Check) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Set Advances and Allocate (FIFO)
eo_UY: crwdns137206:0crwdne137206:0

note: Label of the set_basic_rate_manually (Check) field in DocType 'Stock Entry Detail'
en: Set Basic Rate Manually
eo_UY: crwdns137208:0crwdne137208:0

en: Set Default Supplier
eo_UY: crwdns84698:0crwdne84698:0

en: Set Finished Good Quantity
eo_UY: crwdns137212:0crwdne137212:0

note: Label of the set_from_warehouse (Link) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the set_from_warehouse (Link) field in DocType 'Purchase Order' Label of the set_from_warehouse (Link) field in DocType 'Purchase Receipt'
en: Set From Warehouse
eo_UY: crwdns137214:0crwdne137214:0

note: Description of the 'Territory Targets' (Section Break) field in DocType 'Territory'
en: Set Item Group-wise budgets on this Territory. You can also include seasonality by setting the Distribution.
eo_UY: crwdns137216:0crwdne137216:0

note: Label of the set_landed_cost_based_on_purchase_invoice_rate (Check) field in DocType 'Buying Settings'
en: Set Landed Cost Based on Purchase Invoice Rate
eo_UY: crwdns137218:0crwdne137218:0

en: Set Loyalty Program
eo_UY: crwdns84712:0crwdne84712:0

en: Set New Release Date
eo_UY: crwdns84716:0crwdne84716:0

note: Label of the set_op_cost_and_scrape_from_sub_assemblies (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Set Operating Cost / Scrape Items From Sub-assemblies
eo_UY: crwdns137220:0crwdne137220:0

note: Label of the set_cost_based_on_bom_qty (Check) field in DocType 'BOM Operation'
en: Set Operating Cost Based On BOM Quantity
eo_UY: crwdns137222:0crwdne137222:0

en: Set Parent Row No in Items Table
eo_UY: crwdns137224:0crwdne137224:0

en: Set Password
eo_UY: crwdns111998:0crwdne111998:0

note: Label of the set_posting_date (Check) field in DocType 'POS Opening Entry'
en: Set Posting Date
eo_UY: crwdns137226:0crwdne137226:0

en: Set Process Loss Item Quantity
eo_UY: crwdns84724:0crwdne84724:0

en: Set Project Status
eo_UY: crwdns84726:0crwdne84726:0

en: Set Project and all Tasks to status {0}?
eo_UY: crwdns84728:0{0}crwdne84728:0

en: Set Quantity
eo_UY: crwdns84730:0crwdne84730:0

note: Label of the set_reserve_warehouse (Link) field in DocType 'Purchase Order' Label of the set_reserve_warehouse (Link) field in DocType 'Subcontracting Order'
en: Set Reserve Warehouse
eo_UY: crwdns137228:0crwdne137228:0

en: Set Response Time for Priority {0} in row {1}.
eo_UY: crwdns84736:0{0}crwdnd84736:0{1}crwdne84736:0

note: Label of the set_warehouse (Link) field in DocType 'Sales Order' Label of the set_warehouse (Link) field in DocType 'Delivery Note' Label of the set_from_warehouse (Link) field in DocType 'Material Request'
en: Set Source Warehouse
eo_UY: crwdns137230:0crwdne137230:0

note: Label of the set_target_warehouse (Link) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the set_warehouse (Link) field in DocType 'Purchase Order' Label of the set_target_warehouse (Link) field in DocType 'Delivery Note' Label of the set_warehouse (Link) field in DocType 'Material Request' Label of the s
en: Set Target Warehouse
eo_UY: crwdns137232:0crwdne137232:0

note: Label of the set_rate_based_on_warehouse (Check) field in DocType 'BOM Creator'
en: Set Valuation Rate Based on Source Warehouse
eo_UY: crwdns137234:0crwdne137234:0

en: Set Warehouse
eo_UY: crwdns84758:0crwdne84758:0

en: Set as Closed
eo_UY: crwdns84760:0crwdne84760:0

en: Set as Completed
eo_UY: crwdns84762:0crwdne84762:0

en: Set as Lost
eo_UY: crwdns84764:0crwdne84764:0

en: Set as Open
eo_UY: crwdns84766:0crwdne84766:0

note: Label of the set_by_item_tax_template (Check) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Label of the set_by_item_tax_template (Check) field in DocType 'Purchase Label of the set_by_item_tax_template (Check) field in DocType 'Sales Taxes and Charges'
en: Set by Item Tax Template
eo_UY: crwdns151704:0crwdne151704:0

en: Set default inventory account for perpetual inventory
eo_UY: crwdns84768:0crwdne84768:0

en: Set default {0} account for non stock items
eo_UY: crwdns84770:0{0}crwdne84770:0

note: Description of the 'Fetch Value From' (Select) field in DocType 'Inventory Dimension'
en: Set fieldname from which you want to fetch the data from the parent form.
eo_UY: crwdns137236:0crwdne137236:0

en: Set quantity of process loss item:
eo_UY: crwdns84774:0crwdne84774:0

note: Label of the set_rate_of_sub_assembly_item_based_on_bom (Check) field in DocType 'BOM'
en: Set rate of sub-assembly item based on BOM
eo_UY: crwdns137238:0crwdne137238:0

note: Description of the 'Sales Person Targets' (Section Break) field in DocType 'Sales Person'
en: Set targets Item Group-wise for this Sales Person.
eo_UY: crwdns137240:0crwdne137240:0

en: Set the Planned Start Date (an Estimated Date at which you want the Production to begin)
eo_UY: crwdns84780:0crwdne84780:0

note: Description of the 'Manual Inspection' (Check) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Set the status manually.
eo_UY: crwdns137242:0crwdne137242:0

en: Set this if the customer is a Public Administration company.
eo_UY: crwdns84784:0crwdne84784:0

en: Set {0} in asset category {1} for company {2}
eo_UY: crwdns84788:0{0}crwdnd84788:0{1}crwdnd84788:0{2}crwdne84788:0

en: Set {0} in asset category {1} or company {2}
eo_UY: crwdns84790:0{0}crwdnd84790:0{1}crwdnd84790:0{2}crwdne84790:0

en: Set {0} in company {1}
eo_UY: crwdns84792:0{0}crwdnd84792:0{1}crwdne84792:0

note: Description of the 'Accepted Warehouse' (Link) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Sets 'Accepted Warehouse' in each row of the Items table.
eo_UY: crwdns137244:0crwdne137244:0

note: Description of the 'Rejected Warehouse' (Link) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Sets 'Rejected Warehouse' in each row of the Items table.
eo_UY: crwdns137246:0crwdne137246:0

note: Description of the 'Set Reserve Warehouse' (Link) field in DocType 'Subcontracting Order'
en: Sets 'Reserve Warehouse' in each row of the Supplied Items table.
eo_UY: crwdns137248:0crwdne137248:0

note: Description of the 'Default Source Warehouse' (Link) field in DocType 'Stock Entry'
en: Sets 'Source Warehouse' in each row of the items table.
eo_UY: crwdns137250:0crwdne137250:0

note: Description of the 'Default Target Warehouse' (Link) field in DocType 'Stock Entry'
en: Sets 'Target Warehouse' in each row of the items table.
eo_UY: crwdns137252:0crwdne137252:0

note: Description of the 'Set Target Warehouse' (Link) field in DocType 'Subcontracting Order'
en: Sets 'Warehouse' in each row of the Items table.
eo_UY: crwdns137254:0crwdne137254:0

note: Description of the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account'
en: Setting Account Type helps in selecting this Account in transactions.
eo_UY: crwdns137256:0crwdne137256:0

en: Setting Events to {0}, since the Employee attached to the below Sales Persons does not have a User ID{1}
eo_UY: crwdns84808:0{0}crwdnd84808:0{1}crwdne84808:0

en: Setting Item Locations...
eo_UY: crwdns84810:0crwdne84810:0

en: Setting defaults
eo_UY: crwdns84812:0crwdne84812:0

note: Description of the 'Is Company Account' (Check) field in DocType 'Bank Account'
en: Setting the account as a Company Account is necessary for Bank Reconciliation
eo_UY: crwdns137258:0crwdne137258:0

en: Setting up company
eo_UY: crwdns84818:0crwdne84818:0

en: Setting {} is required
eo_UY: crwdns84820:0crwdne84820:0

note: Label of the settings_tab (Tab Break) field in DocType 'Supplier' Label of a Card Break in the Buying Workspace Label of a Card Break in the CRM Workspace Label of a Card Break in the Manufacturing Workspace Label of a Card Break in the Projects Workspace Label of the settings_tab (Tab Break) field 
en: Settings
eo_UY: crwdns84822:0crwdne84822:0

note: Description of a DocType
en: Settings for Selling Module
eo_UY: crwdns112000:0crwdne112000:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Bank Transaction' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Invoice Discounting'
en: Settled
eo_UY: crwdns84828:0crwdne84828:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Workstation'
en: Setup
eo_UY: crwdns137260:0crwdne137260:0

en: Setup your organization
eo_UY: crwdns84838:0crwdne84838:0

note: Name of a DocType Label of the section_break_3 (Section Break) field in DocType 'Shareholder' Label of the share_balance (Table) field in DocType 'Shareholder' Name of a report Label of a Link in the Accounting Workspace
en: Share Balance
eo_UY: crwdns84840:0crwdne84840:0

note: Name of a report Label of a Link in the Accounting Workspace
en: Share Ledger
eo_UY: crwdns84844:0crwdne84844:0

note: Label of a Card Break in the Accounting Workspace
en: Share Management
eo_UY: crwdns84846:0crwdne84846:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Accounting Workspace
en: Share Transfer
eo_UY: crwdns84848:0crwdne84848:0

note: Label of the share_type (Link) field in DocType 'Share Balance' Label of the share_type (Link) field in DocType 'Share Transfer' Name of a DocType
en: Share Type
eo_UY: crwdns84852:0crwdne84852:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Accounting Workspace
en: Shareholder
eo_UY: crwdns84858:0crwdne84858:0

note: Label of the shelf_life_in_days (Int) field in DocType 'Item'
en: Shelf Life In Days
eo_UY: crwdns137262:0crwdne137262:0

en: Shelf Life in Days
eo_UY: crwdns143528:0crwdne143528:0

note: Label of the shift (Link) field in DocType 'Depreciation Schedule'
en: Shift
eo_UY: crwdns84864:0crwdne84864:0

note: Label of the shift_factor (Float) field in DocType 'Asset Shift Factor'
en: Shift Factor
eo_UY: crwdns137264:0crwdne137264:0

note: Label of the shift_name (Data) field in DocType 'Asset Shift Factor'
en: Shift Name
eo_UY: crwdns137266:0crwdne137266:0

note: Name of a DocType
en: Shipment
eo_UY: crwdns84872:0crwdne84872:0

note: Label of the shipment_amount (Currency) field in DocType 'Shipment'
en: Shipment Amount
eo_UY: crwdns137268:0crwdne137268:0

note: Label of the shipment_delivery_note (Table) field in DocType 'Shipment' Name of a DocType
en: Shipment Delivery Note
eo_UY: crwdns84878:0crwdne84878:0

note: Label of the shipment_id (Data) field in DocType 'Shipment'
en: Shipment ID
eo_UY: crwdns137270:0crwdne137270:0

note: Label of the shipment_information_section (Section Break) field in DocType 'Shipment'
en: Shipment Information
eo_UY: crwdns137272:0crwdne137272:0

note: Label of the shipment_parcel (Table) field in DocType 'Shipment' Name of a DocType
en: Shipment Parcel
eo_UY: crwdns84886:0crwdne84886:0

note: Name of a DocType
en: Shipment Parcel Template
eo_UY: crwdns84890:0crwdne84890:0

note: Label of the shipment_type (Select) field in DocType 'Shipment'
en: Shipment Type
eo_UY: crwdns137274:0crwdne137274:0

note: Label of the shipment_details_section (Section Break) field in DocType 'Shipment'
en: Shipment details
eo_UY: crwdns137276:0crwdne137276:0

en: Shipments
eo_UY: crwdns84896:0crwdne84896:0

note: Label of the account (Link) field in DocType 'Shipping Rule'
en: Shipping Account
eo_UY: crwdns137278:0crwdne137278:0

note: Option for the 'Determine Address Tax Category From' (Select) field in DocType 'Accounts Settings' Label of the shipping_address (Text Editor) field in DocType 'POS Invoice' Label of the shipping_address_display (Text Editor) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the shipping_address (Text Ed
en: Shipping Address
eo_UY: crwdns84900:0crwdne84900:0

note: Label of the shipping_address_display (Text Editor) field in DocType 'Purchase Order' 'Supplier Quotation' 'Subcontracting Order'
en: Shipping Address Details
eo_UY: crwdns137280:0crwdne137280:0

note: Label of the shipping_address_name (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the shipping_address_name (Link) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the shipping_address_name (Link) field in DocType 'Sales Order'
en: Shipping Address Name
eo_UY: crwdns137282:0crwdne137282:0

note: Label of the shipping_address (Link) field in DocType 'Purchase Receipt'
en: Shipping Address Template
eo_UY: crwdns137284:0crwdne137284:0

en: Shipping Address does not have country, which is required for this Shipping Rule
eo_UY: crwdns84938:0crwdne84938:0

note: Label of the shipping_amount (Currency) field in DocType 'Shipping Rule' Label of the shipping_amount (Currency) field in DocType 'Shipping Rule Condition'
en: Shipping Amount
eo_UY: crwdns137286:0crwdne137286:0

note: Label of the shipping_city (Data) field in DocType 'Tax Rule'
en: Shipping City
eo_UY: crwdns137288:0crwdne137288:0

note: Label of the shipping_country (Link) field in DocType 'Tax Rule'
en: Shipping Country
eo_UY: crwdns137290:0crwdne137290:0

note: Label of the shipping_county (Data) field in DocType 'Tax Rule'
en: Shipping County
eo_UY: crwdns137292:0crwdne137292:0

note: Label of the shipping_rule (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the shipping_rule (Link) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the shipping_rule (Link) field in DocType 'Sales Invoice' Name of a DocType Label of the shipping_rule (Link) field in DocType 'Purchase Order' Label of the
en: Shipping Rule
eo_UY: crwdns84950:0crwdne84950:0

note: Name of a DocType
en: Shipping Rule Condition
eo_UY: crwdns84972:0crwdne84972:0

note: Label of the rule_conditions_section (Section Break) field in DocType 'Shipping Rule' Label of the conditions (Table) field in DocType 'Shipping Rule'
en: Shipping Rule Conditions
eo_UY: crwdns137294:0crwdne137294:0

note: Name of a DocType
en: Shipping Rule Country
eo_UY: crwdns84976:0crwdne84976:0

note: Label of the label (Data) field in DocType 'Shipping Rule'
en: Shipping Rule Label
eo_UY: crwdns137296:0crwdne137296:0

note: Label of the shipping_rule_type (Select) field in DocType 'Shipping Rule'
en: Shipping Rule Type
eo_UY: crwdns137298:0crwdne137298:0

note: Label of the shipping_state (Data) field in DocType 'Tax Rule'
en: Shipping State
eo_UY: crwdns137300:0crwdne137300:0

note: Label of the shipping_zipcode (Data) field in DocType 'Tax Rule'
en: Shipping Zipcode
eo_UY: crwdns137302:0crwdne137302:0

en: Shipping rule not applicable for country {0} in Shipping Address
eo_UY: crwdns84986:0{0}crwdne84986:0

en: Shipping rule only applicable for Buying
eo_UY: crwdns84988:0crwdne84988:0

en: Shipping rule only applicable for Selling
eo_UY: crwdns84990:0crwdne84990:0

note: Option for the 'Order Type' (Select) field in DocType 'Quotation' Label of the shopping_cart_section (Section Break) field in DocType 'Quotation Item' Option for the 'Order Type' (Select) field in DocType 'Sales Order' Label of the shopping_cart_section (Section Break) field in DocType 'Sales Order 
en: Shopping Cart
eo_UY: crwdns137304:0crwdne137304:0

note: Label of the short_name (Data) field in DocType 'Manufacturer'
en: Short Name
eo_UY: crwdns137306:0crwdne137306:0

note: Label of the short_term_loan (Link) field in DocType 'Invoice Discounting'
en: Short Term Loan Account
eo_UY: crwdns137308:0crwdne137308:0

note: Description of the 'Bio / Cover Letter' (Text Editor) field in DocType 'Employee'
en: Short biography for website and other publications.
eo_UY: crwdns137310:0crwdne137310:0

en: Shortage Qty
eo_UY: crwdns85006:0crwdne85006:0

en: Show Aggregate Value from Subsidiary Companies
eo_UY: crwdns151840:0crwdne151840:0

note: Label of the show_balance_in_coa (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Show Balances in Chart Of Accounts
eo_UY: crwdns137312:0crwdne137312:0

note: Label of the show_barcode_field (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Show Barcode Field in Stock Transactions
eo_UY: crwdns137314:0crwdne137314:0

en: Show Cancelled Entries
eo_UY: crwdns85012:0crwdne85012:0

en: Show Completed
eo_UY: crwdns85014:0crwdne85014:0

en: Show Cumulative Amount
eo_UY: crwdns85016:0crwdne85016:0

en: Show Dimension Wise Stock
eo_UY: crwdns148880:0crwdne148880:0

en: Show Disabled Warehouses
eo_UY: crwdns85018:0crwdne85018:0

en: Show Document
eo_UY: crwdns112004:0crwdne112004:0

note: Label of the show_failed_logs (Check) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Show Failed Logs
eo_UY: crwdns137316:0crwdne137316:0

en: Show Future Payments
eo_UY: crwdns85022:0crwdne85022:0

en: Show GL Balance
eo_UY: crwdns85024:0crwdne85024:0

note: Label of the show_in_website (Check) field in DocType 'Sales Partner'
en: Show In Website
eo_UY: crwdns137318:0crwdne137318:0

note: Label of the show_inclusive_tax_in_print (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Show Inclusive Tax in Print
eo_UY: crwdns137320:0crwdne137320:0

en: Show Item Name
eo_UY: crwdns127514:0crwdne127514:0

note: Label of the show_items (Check) field in DocType 'BOM'
en: Show Items
eo_UY: crwdns137322:0crwdne137322:0

note: Label of the show_latest_forum_posts (Check) field in DocType 'Support Settings'
en: Show Latest Forum Posts
eo_UY: crwdns137324:0crwdne137324:0

en: Show Ledger View
eo_UY: crwdns85034:0crwdne85034:0

en: Show Linked Delivery Notes
eo_UY: crwdns85036:0crwdne85036:0

note: Label of the show_net_values_in_party_account (Check) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Show Net Values in Party Account
eo_UY: crwdns85038:0crwdne85038:0

en: Show Open
eo_UY: crwdns85042:0crwdne85042:0

en: Show Opening Entries
eo_UY: crwdns85044:0crwdne85044:0

note: Label of the show_operations (Check) field in DocType 'BOM'
en: Show Operations
eo_UY: crwdns137326:0crwdne137326:0

note: Label of the show_pay_button (Check) field in DocType 'Buying Settings'
en: Show Pay Button in Purchase Order Portal
eo_UY: crwdns137328:0crwdne137328:0

en: Show Payment Details
eo_UY: crwdns85050:0crwdne85050:0

note: Label of the show_payment_schedule_in_print (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Show Payment Schedule in Print
eo_UY: crwdns137330:0crwdne137330:0

en: Show Preview
eo_UY: crwdns85054:0crwdne85054:0

note: Label of the show_remarks (Check) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Show Remarks
eo_UY: crwdns85056:0crwdne85056:0

en: Show Return Entries
eo_UY: crwdns85058:0crwdne85058:0

en: Show Sales Person
eo_UY: crwdns85060:0crwdne85060:0

en: Show Stock Ageing Data
eo_UY: crwdns85062:0crwdne85062:0

note: Label of the show_taxes_as_table_in_print (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Show Taxes as Table in Print
eo_UY: crwdns137332:0crwdne137332:0

en: Show Traceback
eo_UY: crwdns112006:0crwdne112006:0

en: Show Variant Attributes
eo_UY: crwdns85066:0crwdne85066:0

en: Show Variants
eo_UY: crwdns85068:0crwdne85068:0

en: Show Warehouse-wise Stock
eo_UY: crwdns85070:0crwdne85070:0

en: Show exploded view
eo_UY: crwdns85072:0crwdne85072:0

note: Label of the show_in_website (Check) field in DocType 'BOM'
en: Show in Website
eo_UY: crwdns137334:0crwdne137334:0

en: Show net values in opening and closing columns
eo_UY: crwdns85076:0crwdne85076:0

en: Show only POS
eo_UY: crwdns85078:0crwdne85078:0

en: Show only the Immediate Upcoming Term
eo_UY: crwdns85080:0crwdne85080:0

en: Show pending entries
eo_UY: crwdns85082:0crwdne85082:0

en: Show unclosed fiscal year's P&L balances
eo_UY: crwdns85084:0crwdne85084:0

en: Show with upcoming revenue/expense
eo_UY: crwdns85086:0crwdne85086:0

en: Show zero values
eo_UY: crwdns85088:0crwdne85088:0

en: Show {0}
eo_UY: crwdns85090:0{0}crwdne85090:0

note: Label of the signatory_position (Column Break) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: Signatory Position
eo_UY: crwdns137336:0crwdne137336:0

note: Label of the is_signed (Check) field in DocType 'Contract'
en: Signed
eo_UY: crwdns137338:0crwdne137338:0

note: Label of the signed_by_company (Link) field in DocType 'Contract'
en: Signed By (Company)
eo_UY: crwdns137340:0crwdne137340:0

note: Label of the signed_on (Datetime) field in DocType 'Contract'
en: Signed On
eo_UY: crwdns137342:0crwdne137342:0

note: Label of the signee (Data) field in DocType 'Contract'
en: Signee
eo_UY: crwdns137344:0crwdne137344:0

note: Label of the signee_company (Signature) field in DocType 'Contract'
en: Signee (Company)
eo_UY: crwdns137346:0crwdne137346:0

note: Label of the sb_signee (Section Break) field in DocType 'Contract'
en: Signee Details
eo_UY: crwdns137348:0crwdne137348:0

note: Description of the 'Condition' (Code) field in DocType 'Service Level Agreement'
en: Simple Python Expression, Example: doc.status == 'Open' and doc.issue_type == 'Bug'
eo_UY: crwdns137350:0crwdne137350:0

note: Description of the 'Condition' (Code) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Simple Python Expression, Example: territory != 'All Territories'
eo_UY: crwdns137352:0crwdne137352:0

note: Description of the 'Acceptance Criteria Formula' (Code) field in DocType 'Item Quality Inspection Parameter' 'Quality Inspection Reading'
en: Simple Python formula applied on Reading fields.<br> Numeric eg. 1: <b>reading_1 &gt; 0.2 and reading_1 &lt; 0.5</b><br>
    Numeric eg. 2: <b>mean &gt; 3.5</b> (mean of populated fields)<br>
    Value based eg.:  <b>reading_value in ("A", "B", "C")</b>
eo_UY: crwdns137354:0crwdne137354:0

note: Option for the 'Call Routing' (Select) field in DocType 'Incoming Call Settings'
en: Simultaneous
eo_UY: crwdns137356:0crwdne137356:0

en: Since there is a process loss of {0} units for the finished good {1}, you should reduce the quantity by {0} units for the finished good {1} in the Items Table.
eo_UY: crwdns85116:0{0}crwdnd85116:0{1}crwdnd85116:0{0}crwdnd85116:0{1}crwdne85116:0

note: Option for the 'Marital Status' (Select) field in DocType 'Employee'
en: Single
eo_UY: crwdns137358:0crwdne137358:0

note: Option for the 'Loyalty Program Type' (Select) field in DocType 'Loyalty Program'
en: Single Tier Program
eo_UY: crwdns137360:0crwdne137360:0

note: Label of the single_threshold (Float) field in DocType 'Tax Withholding Rate'
en: Single Transaction Threshold
eo_UY: crwdns137362:0crwdne137362:0

en: Single Variant
eo_UY: crwdns85124:0crwdne85124:0

en: Size
eo_UY: crwdns85126:0crwdne85126:0

note: Label of the skip_available_sub_assembly_item (Check) field in DocType 'Production Plan'
en: Skip Available Sub Assembly Items
eo_UY: crwdns137364:0crwdne137364:0

note: Label of the skip_delivery_note (Check) field in DocType 'Sales Order'
en: Skip Delivery Note
eo_UY: crwdns137366:0crwdne137366:0

note: Label of the skip_material_transfer (Check) field in DocType 'Work Order Operation'
en: Skip Material Transfer
eo_UY: crwdns137368:0crwdne137368:0

note: Label of the skip_material_transfer (Check) field in DocType 'Job Card'
en: Skip Material Transfer to WIP
eo_UY: crwdns137370:0crwdne137370:0

note: Label of the skip_transfer (Check) field in DocType 'Work Order'
en: Skip Material Transfer to WIP Warehouse
eo_UY: crwdns137372:0crwdne137372:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Repost Item Valuation'
en: Skipped
eo_UY: crwdns137374:0crwdne137374:0

en: Skipping Tax Withholding Category {0} as there is no associated account set for Company {1} in it.
eo_UY: crwdns85136:0{0}crwdnd85136:0{1}crwdne85136:0

en: Skipping {0} of {1}, {2}
eo_UY: crwdns85138:0{0}crwdnd85138:0{1}crwdnd85138:0{2}crwdne85138:0

note: Label of the customer_skype (Data) field in DocType 'Appointment'
en: Skype ID
eo_UY: crwdns137376:0crwdne137376:0

note: Name of a UOM
en: Slug
eo_UY: crwdns112606:0crwdne112606:0

note: Name of a UOM
en: Slug/Cubic Foot
eo_UY: crwdns112608:0crwdne112608:0

en: Small
eo_UY: crwdns85144:0crwdne85144:0

en: Smoothing Constant
eo_UY: crwdns85146:0crwdne85146:0

en: Soap & Detergent
eo_UY: crwdns143530:0crwdne143530:0

en: Software
eo_UY: crwdns104658:0crwdne104658:0

en: Software Developer
eo_UY: crwdns143532:0crwdne143532:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Asset'
en: Sold
eo_UY: crwdns85150:0crwdne85150:0

en: Sold by
eo_UY: crwdns112008:0crwdne112008:0

en: Something went wrong please try again
eo_UY: crwdns85154:0crwdne85154:0

en: Sorry, this coupon code is no longer valid
eo_UY: crwdns85156:0crwdne85156:0

en: Sorry, this coupon code's validity has expired
eo_UY: crwdns85158:0crwdne85158:0

en: Sorry, this coupon code's validity has not started
eo_UY: crwdns85160:0crwdne85160:0

note: Label of the utm_source (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the utm_source (Link) field in DocType 'POS Profile' Label of the utm_source (Link) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the utm_source (Link) field in DocType 'Lead' Label of the utm_source (Link) field in DocType 'Opportun
en: Source
eo_UY: crwdns85162:0crwdne85162:0

note: Label of the source_doctype (Link) field in DocType 'Support Search Source'
en: Source DocType
eo_UY: crwdns137378:0crwdne137378:0

note: Label of the reference_name (Dynamic Link) field in DocType 'Batch'
en: Source Document Name
eo_UY: crwdns137380:0crwdne137380:0

note: Label of the reference_doctype (Link) field in DocType 'Batch'
en: Source Document Type
eo_UY: crwdns137382:0crwdne137382:0

note: Label of the source_exchange_rate (Float) field in DocType 'Payment Entry'
en: Source Exchange Rate
eo_UY: crwdns137384:0crwdne137384:0

note: Label of the source_fieldname (Data) field in DocType 'Inventory Dimension'
en: Source Fieldname
eo_UY: crwdns137386:0crwdne137386:0

note: Label of the source_location (Link) field in DocType 'Asset Movement Item'
en: Source Location
eo_UY: crwdns137388:0crwdne137388:0

note: Label of the source_name (Data) field in DocType 'Support Search Source'
en: Source Name
eo_UY: crwdns137390:0crwdne137390:0

note: Label of the source_type (Select) field in DocType 'Support Search Source'
en: Source Type
eo_UY: crwdns137392:0crwdne137392:0

note: Label of the set_warehouse (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the set_warehouse (Link) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the source_warehouse (Link) field in DocType 'BOM Explosion Item' Label of the source_warehouse (Link) field in DocType 'BOM Item' Label of the source_warehous
en: Source Warehouse
eo_UY: crwdns85198:0crwdne85198:0

note: Label of the source_address_display (Text Editor) field in DocType 'Stock Entry'
en: Source Warehouse Address
eo_UY: crwdns137394:0crwdne137394:0

note: Label of the source_warehouse_address (Link) field in DocType 'Stock Entry'
en: Source Warehouse Address Link
eo_UY: crwdns143534:0crwdne143534:0

en: Source and Target Location cannot be same
eo_UY: crwdns85222:0crwdne85222:0

en: Source and target warehouse cannot be same for row {0}
eo_UY: crwdns85224:0{0}crwdne85224:0

en: Source and target warehouse must be different
eo_UY: crwdns85226:0crwdne85226:0

en: Source of Funds (Liabilities)
eo_UY: crwdns85228:0crwdne85228:0

en: Source warehouse is mandatory for row {0}
eo_UY: crwdns85230:0{0}crwdne85230:0

note: Label of the sourced_by_supplier (Check) field in DocType 'BOM Creator Item' Label of the sourced_by_supplier (Check) field in DocType 'BOM Explosion Item' Label of the sourced_by_supplier (Check) field in DocType 'BOM Item'
en: Sourced by Supplier
eo_UY: crwdns137396:0crwdne137396:0

note: Name of a DocType
en: South Africa VAT Account
eo_UY: crwdns85238:0crwdne85238:0

note: Name of a DocType
en: South Africa VAT Settings
eo_UY: crwdns85240:0crwdne85240:0

note: Label of the spacer (Data) field in DocType 'Dunning'
en: Spacer
eo_UY: crwdns137398:0crwdne137398:0

note: Description of a DocType
en: Specify Exchange Rate to convert one currency into another
eo_UY: crwdns112010:0crwdne112010:0

note: Description of a DocType
en: Specify conditions to calculate shipping amount
eo_UY: crwdns112012:0crwdne112012:0

en: Split
eo_UY: crwdns85244:0crwdne85244:0

en: Split Asset
eo_UY: crwdns85246:0crwdne85246:0

en: Split Batch
eo_UY: crwdns85248:0crwdne85248:0

note: Description of the 'Book Tax Loss on Early Payment Discount' (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Split Early Payment Discount Loss into Income and Tax Loss
eo_UY: crwdns137400:0crwdne137400:0

note: Label of the split_from (Link) field in DocType 'Asset'
en: Split From
eo_UY: crwdns137402:0crwdne137402:0

en: Split Issue
eo_UY: crwdns85254:0crwdne85254:0

en: Split Qty
eo_UY: crwdns85256:0crwdne85256:0

en: Split qty cannot be grater than or equal to asset qty
eo_UY: crwdns85258:0crwdne85258:0

en: Splitting {0} {1} into {2} rows as per Payment Terms
eo_UY: crwdns85260:0{0}crwdnd85260:0{1}crwdnd85260:0{2}crwdne85260:0

en: Sports
eo_UY: crwdns143536:0crwdne143536:0

note: Name of a UOM
en: Square Centimeter
eo_UY: crwdns112610:0crwdne112610:0

note: Name of a UOM
en: Square Foot
eo_UY: crwdns112612:0crwdne112612:0

note: Name of a UOM
en: Square Inch
eo_UY: crwdns112614:0crwdne112614:0

note: Name of a UOM
en: Square Kilometer
eo_UY: crwdns112616:0crwdne112616:0

note: Name of a UOM
en: Square Meter
eo_UY: crwdns112618:0crwdne112618:0

note: Name of a UOM
en: Square Mile
eo_UY: crwdns112620:0crwdne112620:0

note: Name of a UOM
en: Square Yard
eo_UY: crwdns112622:0crwdne112622:0

en: Sr
eo_UY: crwdns85262:0crwdne85262:0

note: Label of the stage (Data) field in DocType 'Prospect Opportunity'
en: Stage
eo_UY: crwdns137404:0crwdne137404:0

note: Label of the stage_name (Data) field in DocType 'Sales Stage'
en: Stage Name
eo_UY: crwdns137406:0crwdne137406:0

note: Label of the stale_days (Int) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Stale Days
eo_UY: crwdns137408:0crwdne137408:0

en: Stale Days should start from 1.
eo_UY: crwdns85270:0crwdne85270:0

en: Standard Buying
eo_UY: crwdns85272:0crwdne85272:0

en: Standard Description
eo_UY: crwdns85274:0crwdne85274:0

en: Standard Rated Expenses
eo_UY: crwdns85276:0crwdne85276:0

en: Standard Selling
eo_UY: crwdns85278:0crwdne85278:0

note: Label of the standard_rate (Currency) field in DocType 'Item'
en: Standard Selling Rate
eo_UY: crwdns137410:0crwdne137410:0

note: Option for the 'Create Chart Of Accounts Based On' (Select) field in DocType 'Company'
en: Standard Template
eo_UY: crwdns137412:0crwdne137412:0

note: Description of a DocType
en: Standard Terms and Conditions that can be added to Sales and Purchases. Examples: Validity of the offer, Payment Terms, Safety and Usage, etc.
eo_UY: crwdns112014:0crwdne112014:0

en: Standard rated supplies in {0}
eo_UY: crwdns85284:0{0}crwdne85284:0

note: Description of a DocType
en: Standard tax template that can be applied to all Purchase Transactions. This template can contain a list of tax heads and also other expense heads like "Shipping", "Insurance", "Handling", etc.
eo_UY: crwdns112016:0crwdne112016:0

note: Description of a DocType
en: Standard tax template that can be applied to all Sales Transactions. This template can contain a list of tax heads and also other expense/income heads like "Shipping", "Insurance", "Handling" etc.
eo_UY: crwdns112018:0crwdne112018:0

note: Label of the standing_name (Link) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Standing' Label of the standing_name (Data) field in DocType 'Supplier Scorecard Standing'
en: Standing Name
eo_UY: crwdns137414:0crwdne137414:0

en: Start
eo_UY: crwdns85290:0crwdne85290:0

en: Start / Resume
eo_UY: crwdns85292:0crwdne85292:0

note: Label of the start_date (Date) field in DocType 'Accounting Period' Label of the start_date (Date) field in DocType 'Bank Guarantee' Label of the start_date (Date) field in DocType 'Process Statement Of Accounts' Label of the start_date (Date) field in DocType 'Asset Maintenance Task' Label of the s
en: Start Date
eo_UY: crwdns85294:0crwdne85294:0

en: Start Date cannot be before the current date
eo_UY: crwdns85318:0crwdne85318:0

en: Start Date should be lower than End Date
eo_UY: crwdns148836:0crwdne148836:0

en: Start Deletion
eo_UY: crwdns112020:0crwdne112020:0

en: Start Import
eo_UY: crwdns85320:0crwdne85320:0

en: Start Job
eo_UY: crwdns85322:0crwdne85322:0

en: Start Merge
eo_UY: crwdns85324:0crwdne85324:0

en: Start Reposting
eo_UY: crwdns85326:0crwdne85326:0

note: Label of the start_time (Time) field in DocType 'Workstation Working Hour' Label of the start_time (Time) field in DocType 'Stock Reposting Settings' Label of the start_time (Time) field in DocType 'Service Day' Label of the start_time (Datetime) field in DocType 'Call Log'
en: Start Time
eo_UY: crwdns112022:0crwdne112022:0

en: Start Time can't be greater than or equal to End Time for {0}.
eo_UY: crwdns85336:0{0}crwdne85336:0

en: Start Timer
eo_UY: crwdns151920:0crwdne151920:0

en: Start Year
eo_UY: crwdns85338:0crwdne85338:0

en: Start Year and End Year are mandatory
eo_UY: crwdns85340:0crwdne85340:0

note: Label of the section_break_18 (Section Break) field in DocType 'Project'
en: Start and End Dates
eo_UY: crwdns137416:0crwdne137416:0

note: Description of the 'From Date' (Date) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Start date of current invoice's period
eo_UY: crwdns137418:0crwdne137418:0

en: Start date should be less than end date for Item {0}
eo_UY: crwdns85346:0{0}crwdne85346:0

en: Start date should be less than end date for task {0}
eo_UY: crwdns85348:0{0}crwdne85348:0

note: Label of the started_time (Datetime) field in DocType 'Job Card'
en: Started Time
eo_UY: crwdns137420:0crwdne137420:0

en: Started a background job to create {1} {0}
eo_UY: crwdns85352:0{1}crwdnd85352:0{0}crwdne85352:0

note: Label of the date_dist_from_left_edge (Float) field in DocType 'Cheque Print Template' Label of the payer_name_from_left_edge (Float) field in DocType 'Cheque Print Template' Label of the amt_in_words_from_left_edge (Float) field in DocType 'Cheque Label of the amt_in_figures_from_left_edge (Float) 
en: Starting location from left edge
eo_UY: crwdns137422:0crwdne137422:0

note: Label of the starting_position_from_top_edge (Float) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: Starting position from top edge
eo_UY: crwdns137424:0crwdne137424:0

note: Label of the state (Data) field in DocType 'Lead' Label of the state (Data) field in DocType 'Opportunity' Label of the state (Data) field in DocType 'Warehouse'
en: State
eo_UY: crwdns85358:0crwdne85358:0

note: Label of the status (Select) field in DocType 'Bank Statement Import' Label of the status (Select) field in DocType 'Bank Transaction' Label of the status (Select) field in DocType 'Dunning' Label of the status (Select) field in DocType 'Invoice Discounting' Label of the status (Select) field in Doc
en: Status
eo_UY: crwdns85368:0crwdne85368:0

note: Label of the status_details (Section Break) field in DocType 'Service Level Agreement'
en: Status Details
eo_UY: crwdns137428:0crwdne137428:0

note: Label of the illustration_section (Section Break) field in DocType 'Workstation'
en: Status Illustration
eo_UY: crwdns137430:0crwdne137430:0

en: Status must be Cancelled or Completed
eo_UY: crwdns85524:0crwdne85524:0

en: Status must be one of {0}
eo_UY: crwdns85526:0{0}crwdne85526:0

en: Status set to rejected as there are one or more rejected readings.
eo_UY: crwdns85528:0crwdne85528:0

note: Description of the 'Supplier Details' (Text) field in DocType 'Supplier'
en: Statutory info and other general information about your Supplier
eo_UY: crwdns137432:0crwdne137432:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account' Group in Incoterm's connections Label of a Card Break in the Home Workspace Name of a Workspace
en: Stock
eo_UY: crwdns85532:0crwdne85532:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account'
en: Stock Adjustment
eo_UY: crwdns85540:0crwdne85540:0

note: Label of the stock_adjustment_account (Link) field in DocType 'Company'
en: Stock Adjustment Account
eo_UY: crwdns137434:0crwdne137434:0

note: Name of a report Label of a Link in the Stock Workspace
en: Stock Ageing
eo_UY: crwdns85546:0crwdne85546:0

note: Name of a report Label of a Link in the Stock Workspace
en: Stock Analytics
eo_UY: crwdns85548:0crwdne85548:0

en: Stock Assets
eo_UY: crwdns85550:0crwdne85550:0

en: Stock Available
eo_UY: crwdns85552:0crwdne85552:0

note: Label of the stock_balance (Button) field in DocType 'Quotation Item' Name of a report Label of a Link in the Stock Workspace Label of a shortcut in the Stock Workspace
en: Stock Balance
eo_UY: crwdns85554:0crwdne85554:0

en: Stock Balance Report
eo_UY: crwdns85558:0crwdne85558:0

en: Stock Capacity
eo_UY: crwdns112030:0crwdne112030:0

note: Label of the stock_closing_tab (Tab Break) field in DocType 'Stock Settings'
en: Stock Closing
eo_UY: crwdns137436:0crwdne137436:0

note: Label of the stock_consumption (Check) field in DocType 'Asset Repair'
en: Stock Consumed During Repair
eo_UY: crwdns137438:0crwdne137438:0

note: Label of the stock_consumption_details_section (Section Break) field in DocType 'Asset Repair'
en: Stock Consumption Details
eo_UY: crwdns137440:0crwdne137440:0

note: Label of the warehouse_and_reference (Section Break) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the warehouse_and_reference (Section Break) field in DocType 'Sales
en: Stock Details
eo_UY: crwdns137442:0crwdne137442:0

en: Stock Entries already created for Work Order {0}: {1}
eo_UY: crwdns85570:0{0}crwdnd85570:0{1}crwdne85570:0

note: Label of the stock_entry (Link) field in DocType 'Journal Entry' Label of a Link in the Manufacturing Workspace Option for the 'Reference Type' (Select) field in DocType 'Quality Inspection' Name of a DocType Label of a Link in the Stock Workspace Label of a shortcut in the Stock Workspace
en: Stock Entry
eo_UY: crwdns85572:0crwdne85572:0

note: Label of the outgoing_stock_entry (Link) field in DocType 'Stock Entry'
en: Stock Entry (Outward GIT)
eo_UY: crwdns137444:0crwdne137444:0

note: Label of the ste_detail (Data) field in DocType 'Stock Entry Detail'
en: Stock Entry Child
eo_UY: crwdns137446:0crwdne137446:0

note: Name of a DocType
en: Stock Entry Detail
eo_UY: crwdns85586:0crwdne85586:0

note: Label of the stock_entry_type (Link) field in DocType 'Stock Entry' Name of a DocType
en: Stock Entry Type
eo_UY: crwdns85588:0crwdne85588:0

en: Stock Entry has been already created against this Pick List
eo_UY: crwdns85592:0crwdne85592:0

en: Stock Entry {0} created
eo_UY: crwdns85594:0{0}crwdne85594:0

en: Stock Entry {0} has created
eo_UY: crwdns137448:0{0}crwdne137448:0

en: Stock Entry {0} is not submitted
eo_UY: crwdns85596:0{0}crwdne85596:0

en: Stock Expenses
eo_UY: crwdns85598:0crwdne85598:0

note: Label of the stock_frozen_upto (Date) field in DocType 'Stock Settings'
en: Stock Frozen Up To
eo_UY: crwdns137450:0crwdne137450:0

en: Stock In Hand
eo_UY: crwdns85602:0crwdne85602:0

note: Label of the stock_items (Table) field in DocType 'Asset Capitalization' Label of the stock_items (Table) field in DocType 'Asset Repair'
en: Stock Items
eo_UY: crwdns137452:0crwdne137452:0

note: Name of a report Label of a Link in the Stock Workspace Label of a shortcut in the Stock Workspace
en: Stock Ledger
eo_UY: crwdns85608:0crwdne85608:0

en: Stock Ledger Entries and GL Entries are reposted for the selected Purchase Receipts
eo_UY: crwdns112032:0crwdne112032:0

note: Name of a DocType
en: Stock Ledger Entry
eo_UY: crwdns85610:0crwdne85610:0

en: Stock Ledger ID
eo_UY: crwdns85612:0crwdne85612:0

note: Name of a report
en: Stock Ledger Invariant Check
eo_UY: crwdns85614:0crwdne85614:0

note: Name of a report
en: Stock Ledger Variance
eo_UY: crwdns85616:0crwdne85616:0

en: Stock Levels
eo_UY: crwdns85620:0crwdne85620:0

en: Stock Liabilities
eo_UY: crwdns85622:0crwdne85622:0

note: Name of a role
en: Stock Manager
eo_UY: crwdns85624:0crwdne85624:0

en: Stock Movement
eo_UY: crwdns85626:0crwdne85626:0

note: Label of the stock_planning_tab (Tab Break) field in DocType 'Stock Settings'
en: Stock Planning
eo_UY: crwdns137454:0crwdne137454:0

note: Name of a report Label of a Link in the Stock Workspace
en: Stock Projected Qty
eo_UY: crwdns85630:0crwdne85630:0

note: Label of the stock_qty (Float) field in DocType 'BOM Creator Item' Label of the stock_qty (Float) field in DocType 'BOM Explosion Item' Label of the stock_qty (Float) field in DocType 'BOM Item' Label of the stock_qty (Float) field in DocType 'Material Request Item' Label of the stock_qty (Float) fi
en: Stock Qty
eo_UY: crwdns85632:0crwdne85632:0

note: Name of a report
en: Stock Qty vs Serial No Count
eo_UY: crwdns85644:0crwdne85644:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account' Label of the stock_received_but_not_billed (Link) field in DocType 'Company'
en: Stock Received But Not Billed
eo_UY: crwdns85646:0crwdne85646:0

note: Label of a Link in the Home Workspace Name of a DocType Option for the 'Purpose' (Select) field in DocType 'Stock Reconciliation' Label of a Link in the Stock Workspace
en: Stock Reconciliation
eo_UY: crwdns85652:0crwdne85652:0

note: Name of a DocType
en: Stock Reconciliation Item
eo_UY: crwdns85656:0crwdne85656:0

en: Stock Reconciliations
eo_UY: crwdns85658:0crwdne85658:0

note: Label of a Card Break in the Stock Workspace
en: Stock Reports
eo_UY: crwdns85660:0crwdne85660:0

note: Name of a DocType
en: Stock Reposting Settings
eo_UY: crwdns85662:0crwdne85662:0

note: Label of the stock_reservation_tab (Tab Break) field in DocType 'Stock Settings'
en: Stock Reservation
eo_UY: crwdns85664:0crwdne85664:0

en: Stock Reservation Entries Cancelled
eo_UY: crwdns85668:0crwdne85668:0

en: Stock Reservation Entries Created
eo_UY: crwdns85670:0crwdne85670:0

note: Name of a DocType
en: Stock Reservation Entry
eo_UY: crwdns85672:0crwdne85672:0

en: Stock Reservation Entry cannot be updated as it has been delivered.
eo_UY: crwdns85674:0crwdne85674:0

en: Stock Reservation Entry created against a Pick List cannot be updated. If you need to make changes, we recommend canceling the existing entry and creating a new one.
eo_UY: crwdns85676:0crwdne85676:0

en: Stock Reservation Warehouse Mismatch
eo_UY: crwdns85678:0crwdne85678:0

en: Stock Reservation can only be created against {0}.
eo_UY: crwdns85680:0{0}crwdne85680:0

note: Label of the stock_reserved_qty (Float) field in DocType 'Sales Order Item' Label of the stock_reserved_qty (Float) field in DocType 'Pick List Item'
en: Stock Reserved Qty (in Stock UOM)
eo_UY: crwdns137456:0crwdne137456:0

note: Label of the auto_accounting_for_stock_settings (Section Break) field in DocType 'Company' Label of a Link in the Settings Workspace Label of a shortcut in the Settings Workspace Name of a DocType Label of a Link in the Stock Workspace
en: Stock Settings
eo_UY: crwdns85688:0crwdne85688:0

note: Label of the stock_summary_tab (Tab Break) field in DocType 'Plant Floor' Label of the stock_summary (HTML) field in DocType 'Plant Floor' Label of a Link in the Stock Workspace
en: Stock Summary
eo_UY: crwdns85694:0crwdne85694:0

note: Label of a Card Break in the Stock Workspace
en: Stock Transactions
eo_UY: crwdns85696:0crwdne85696:0

note: Label of the section_break_9 (Section Break) field in DocType 'Stock Settings'
en: Stock Transactions Settings
eo_UY: crwdns137458:0crwdne137458:0

note: Label of the stock_uom (Link) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the stock_uom (Link) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the stock_uom (Link) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the target_stock_uom (Link) field in DocType 'Asset Capitalization' Label of the stock
en: Stock UOM
eo_UY: crwdns85700:0crwdne85700:0

note: Label of the conversion_factor_section (Section Break) field in DocType 'Stock Settings'
en: Stock UOM Quantity
eo_UY: crwdns137460:0crwdne137460:0

en: Stock Unreservation
eo_UY: crwdns85760:0crwdne85760:0

note: Label of the stock_uom (Link) field in DocType 'Purchase Order Item Supplied' Label of the stock_uom (Link) field in DocType 'Purchase Receipt Item Label of the stock_uom (Link) field in DocType 'Subcontracting Order Supplied Item' Label of the stock_uom (Link) field in DocType 'Subcontracting Recei
en: Stock Uom
eo_UY: crwdns137462:0crwdne137462:0

note: Name of a role
en: Stock User
eo_UY: crwdns85770:0crwdne85770:0

note: Label of the stock_validations_tab (Tab Break) field in DocType 'Stock Settings'
en: Stock Validations
eo_UY: crwdns137464:0crwdne137464:0

note: Label of the stock_value (Float) field in DocType 'Bin' Label of the value (Currency) field in DocType 'Quick Stock Balance'
en: Stock Value
eo_UY: crwdns85774:0crwdne85774:0

note: Name of a report
en: Stock and Account Value Comparison
eo_UY: crwdns85780:0crwdne85780:0

note: Label of the stock_tab (Tab Break) field in DocType 'Company'
en: Stock and Manufacturing
eo_UY: crwdns137466:0crwdne137466:0

en: Stock cannot be reserved in group warehouse {0}.
eo_UY: crwdns85782:0{0}crwdne85782:0

en: Stock cannot be reserved in the group warehouse {0}.
eo_UY: crwdns85784:0{0}crwdne85784:0

en: Stock cannot be updated against Purchase Receipt {0}
eo_UY: crwdns85788:0{0}crwdne85788:0

en: Stock cannot be updated against the following Delivery Notes: {0}
eo_UY: crwdns112036:0{0}crwdne112036:0

en: Stock cannot be updated because the invoice contains a drop shipping item. Please disable 'Update Stock' or remove the drop shipping item.
eo_UY: crwdns112038:0crwdne112038:0

en: Stock not available for Item {0} in Warehouse {1}.
eo_UY: crwdns85790:0{0}crwdnd85790:0{1}crwdne85790:0

en: Stock quantity not enough for Item Code: {0} under warehouse {1}. Available quantity {2} {3}.
eo_UY: crwdns85792:0{0}crwdnd85792:0{1}crwdnd85792:0{2}crwdnd85792:0{3}crwdne85792:0

en: Stock transactions before {0} are frozen
eo_UY: crwdns85794:0{0}crwdne85794:0

note: Description of the 'Freeze Stocks Older Than (Days)' (Int) field in DocType 'Stock Settings'
en: Stock transactions that are older than the mentioned days cannot be modified.
eo_UY: crwdns137468:0crwdne137468:0

note: Description of the 'Auto Reserve Stock for Sales Order on Purchase' (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Stock will be reserved on submission of <b>Purchase Receipt</b> created against Material Request for Sales Order.
eo_UY: crwdns137470:0crwdne137470:0

en: Stock/Accounts can not be frozen as processing of backdated entries is going on. Please try again later.
eo_UY: crwdns85800:0crwdne85800:0

note: Name of a UOM
en: Stone
eo_UY: crwdns112624:0crwdne112624:0

note: Option for the 'Action if Annual Budget Exceeded on MR' (Select) field in DocType 'Budget' Option for the 'Action if Accumulated Monthly Budget Exceeded on MR' (Select) field in DocType 'Budget' Option for the 'Action if Annual Budget Exceeded on PO' (Select) field in Option for the 'Action if Accum
en: Stop
eo_UY: crwdns85802:0crwdne85802:0

note: Label of the stop_reason (Select) field in DocType 'Downtime Entry'
en: Stop Reason
eo_UY: crwdns85812:0crwdne85812:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Supplier Quotation' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Work Order' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Material Request'
en: Stopped
eo_UY: crwdns85816:0crwdne85816:0

en: Stopped Work Order cannot be cancelled, Unstop it first to cancel
eo_UY: crwdns85824:0crwdne85824:0

en: Stores
eo_UY: crwdns85826:0crwdne85826:0

note: Option for the 'Depreciation Method' (Select) field in DocType 'Asset' Option for the 'Depreciation Method' (Select) field in DocType 'Asset Depreciation Schedule' Finance Book'
en: Straight Line
eo_UY: crwdns137472:0crwdne137472:0

en: Sub Assemblies
eo_UY: crwdns85834:0crwdne85834:0

note: Label of the raw_materials_tab (Tab Break) field in DocType 'BOM Creator'
en: Sub Assemblies & Raw Materials
eo_UY: crwdns137474:0crwdne137474:0

en: Sub Assembly Item
eo_UY: crwdns85838:0crwdne85838:0

note: Label of the production_item (Link) field in DocType 'Production Plan Sub Assembly Item'
en: Sub Assembly Item Code
eo_UY: crwdns137476:0crwdne137476:0

en: Sub Assembly Item is mandatory
eo_UY: crwdns149106:0crwdne149106:0

note: Label of the section_break_24 (Section Break) field in DocType 'Production Plan'
en: Sub Assembly Items
eo_UY: crwdns137478:0crwdne137478:0

note: Label of the sub_assembly_warehouse (Link) field in DocType 'Production Plan'
en: Sub Assembly Warehouse
eo_UY: crwdns137480:0crwdne137480:0

note: Name of a DocType
en: Sub Operation
eo_UY: crwdns85846:0crwdne85846:0

note: Label of the sub_operations (Table) field in DocType 'Job Card' Label of the section_break_21 (Tab Break) field in DocType 'Job Card' Label of the sub_operations_section (Section Break) field in DocType 'Operation'
en: Sub Operations
eo_UY: crwdns137482:0crwdne137482:0

note: Label of the procedure (Link) field in DocType 'Quality Procedure Process'
en: Sub Procedure
eo_UY: crwdns137484:0crwdne137484:0

en: Sub-assembly BOM Count
eo_UY: crwdns85854:0crwdne85854:0

en: Sub-contracting
eo_UY: crwdns85856:0crwdne85856:0

note: Option for the 'Manufacturing Type' (Select) field in DocType 'Production Plan Sub Assembly Item'
en: Subcontract
eo_UY: crwdns85858:0crwdne85858:0

note: Label of the subcontract_bom_section (Section Break) field in DocType 'Purchase Receipt Item'
en: Subcontract BOM
eo_UY: crwdns137486:0crwdne137486:0

en: Subcontract Order
eo_UY: crwdns85864:0crwdne85864:0

note: Name of a report
en: Subcontract Order Summary
eo_UY: crwdns85866:0crwdne85866:0

en: Subcontract Return
eo_UY: crwdns85868:0crwdne85868:0

note: Label of the subcontracted_item (Link) field in DocType 'Stock Entry Detail'
en: Subcontracted Item
eo_UY: crwdns85870:0crwdne85870:0

note: Name of a report Label of a Link in the Buying Workspace Label of a Link in the Stock Workspace
en: Subcontracted Item To Be Received
eo_UY: crwdns85874:0crwdne85874:0

note: Name of a report Label of a Link in the Buying Workspace Label of a Link in the Stock Workspace
en: Subcontracted Raw Materials To Be Transferred
eo_UY: crwdns85876:0crwdne85876:0

en: Subcontracting
eo_UY: crwdns137488:0crwdne137488:0

note: Name of a DocType
en: Subcontracting BOM
eo_UY: crwdns85878:0crwdne85878:0

note: Label of the subcontracting_order (Link) field in DocType 'Stock Entry' Name of a DocType Label of the subcontracting_order (Link) field in DocType 'Subcontracting Receipt Item' Receipt Supplied Item'
en: Subcontracting Order
eo_UY: crwdns85880:0crwdne85880:0

note: Description of the 'Auto Create Subcontracting Order' (Check) field in DocType 'Buying Settings'
en: Subcontracting Order (Draft) will be auto-created on submission of Purchase Order.
eo_UY: crwdns137490:0crwdne137490:0

note: Name of a DocType Label of the subcontracting_order_item (Data) field in DocType 'Subcontracting Receipt Item'
en: Subcontracting Order Item
eo_UY: crwdns85890:0crwdne85890:0

note: Name of a DocType
en: Subcontracting Order Service Item
eo_UY: crwdns85894:0crwdne85894:0

note: Name of a DocType
en: Subcontracting Order Supplied Item
eo_UY: crwdns85896:0crwdne85896:0

en: Subcontracting Order {0} created.
eo_UY: crwdns85898:0{0}crwdne85898:0

note: Label of the purchase_order (Link) field in DocType 'Subcontracting Order'
en: Subcontracting Purchase Order
eo_UY: crwdns137492:0crwdne137492:0

note: Label of the subcontracting_receipt (Link) field in DocType 'Purchase Receipt' Option for the 'Reference Type' (Select) field in DocType 'Quality Inspection' Name of a DocType
en: Subcontracting Receipt
eo_UY: crwdns85902:0crwdne85902:0

note: Label of the subcontracting_receipt_item (Data) field in DocType 'Purchase Receipt Item' Name of a DocType Label of the subcontracting_receipt_item (Data) field in DocType 'Subcontracting Receipt Item'
en: Subcontracting Receipt Item
eo_UY: crwdns85908:0crwdne85908:0

note: Name of a DocType
en: Subcontracting Receipt Supplied Item
eo_UY: crwdns85914:0crwdne85914:0

note: Label of the subcontract (Tab Break) field in DocType 'Buying Settings'
en: Subcontracting Settings
eo_UY: crwdns137494:0crwdne137494:0

note: Label of the subdivision (Autocomplete) field in DocType 'Holiday List'
en: Subdivision
eo_UY: crwdns137496:0crwdne137496:0

note: Label of the subject (Data) field in DocType 'Payment Request' Label of the subject (Data) field in DocType 'Process Statement Of Accounts' Label of the subject (Small Text) field in DocType 'Asset Activity' Label of the subject (Read Only) field in DocType 'Project Template Task' Label of the subje
en: Subject
eo_UY: crwdns85920:0crwdne85920:0

en: Submit
eo_UY: crwdns85938:0crwdne85938:0

en: Submit Action Failed
eo_UY: crwdns85940:0crwdne85940:0

note: Label of the submit_after_import (Check) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Submit After Import
eo_UY: crwdns137498:0crwdne137498:0

note: Label of the submit_err_jv (Check) field in DocType 'Company'
en: Submit ERR Journals?
eo_UY: crwdns137500:0crwdne137500:0

note: Label of the submit_invoice (Check) field in DocType 'Subscription'
en: Submit Generated Invoices
eo_UY: crwdns137502:0crwdne137502:0

note: Label of the submit_journal_entries (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Submit Journal Entries
eo_UY: crwdns137504:0crwdne137504:0

en: Submit this Work Order for further processing.
eo_UY: crwdns85950:0crwdne85950:0

en: Submit your Quotation
eo_UY: crwdns112042:0crwdne112042:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Payment Entry' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'POS Closing Entry' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'POS Invoice' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Purchase Invoice' Option for the 'Status' (Select
en: Submitted
eo_UY: crwdns85952:0crwdne85952:0

note: Label of the subscription (Link) field in DocType 'Process Subscription' Label of the subscription_section (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the subscription (Link) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the subscription_section (Section Break) field in DocType 'Sale
en: Subscription
eo_UY: crwdns85990:0crwdne85990:0

note: Label of the end_date (Date) field in DocType 'Subscription'
en: Subscription End Date
eo_UY: crwdns137506:0crwdne137506:0

en: Subscription End Date is mandatory to follow calendar months
eo_UY: crwdns86002:0crwdne86002:0

en: Subscription End Date must be after {0} as per the subscription plan
eo_UY: crwdns86004:0{0}crwdne86004:0

note: Name of a DocType
en: Subscription Invoice
eo_UY: crwdns86006:0crwdne86006:0

note: Label of a Card Break in the Accounting Workspace
en: Subscription Management
eo_UY: crwdns86008:0crwdne86008:0

note: Label of the subscription_period (Section Break) field in DocType 'Subscription'
en: Subscription Period
eo_UY: crwdns137508:0crwdne137508:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Accounting Workspace
en: Subscription Plan
eo_UY: crwdns86012:0crwdne86012:0

note: Name of a DocType
en: Subscription Plan Detail
eo_UY: crwdns86016:0crwdne86016:0

note: Label of the subscription_plans (Table) field in DocType 'Payment Request'
en: Subscription Plans
eo_UY: crwdns137510:0crwdne137510:0

note: Label of the price_determination (Select) field in DocType 'Subscription Plan'
en: Subscription Price Based On
eo_UY: crwdns137512:0crwdne137512:0

note: Label of the subscription_section (Section Break) field in DocType 'Journal Entry' Label of the subscription_section (Section Break) field in DocType 'Payment Request' Label of the subscription_section (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the subscription_section (Section Break) f
en: Subscription Section
eo_UY: crwdns137514:0crwdne137514:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Accounting Workspace
en: Subscription Settings
eo_UY: crwdns86032:0crwdne86032:0

note: Label of the start_date (Date) field in DocType 'Subscription'
en: Subscription Start Date
eo_UY: crwdns137516:0crwdne137516:0

en: Subscription for Future dates cannot be processed.
eo_UY: crwdns143538:0crwdne143538:0

en: Subscriptions
eo_UY: crwdns86038:0crwdne86038:0

note: Label of the succeeded (Int) field in DocType 'Bulk Transaction Log'
en: Succeeded
eo_UY: crwdns137518:0crwdne137518:0

en: Succeeded Entries
eo_UY: crwdns86044:0crwdne86044:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Bank Statement Import' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Ledger Merge'
en: Success
eo_UY: crwdns86046:0crwdne86046:0

note: Label of the success_redirect_url (Data) field in DocType 'Appointment Booking Settings'
en: Success Redirect URL
eo_UY: crwdns137520:0crwdne137520:0

note: Label of the success_details (Section Break) field in DocType 'Appointment Booking Settings'
en: Success Settings
eo_UY: crwdns137522:0crwdne137522:0

note: Option for the 'Depreciation Entry Posting Status' (Select) field in DocType 'Asset'
en: Successful
eo_UY: crwdns137524:0crwdne137524:0

en: Successfully Reconciled
eo_UY: crwdns86058:0crwdne86058:0

en: Successfully Set Supplier
eo_UY: crwdns86060:0crwdne86060:0

en: Successfully changed Stock UOM, please redefine conversion factors for new UOM.
eo_UY: crwdns86062:0crwdne86062:0

en: Successfully imported {0}
eo_UY: crwdns86066:0{0}crwdne86066:0

en: Successfully imported {0} record out of {1}. Click on Export Errored Rows, fix the errors and import again.
eo_UY: crwdns86068:0{0}crwdnd86068:0{1}crwdne86068:0

en: Successfully imported {0} record.
eo_UY: crwdns86070:0{0}crwdne86070:0

en: Successfully imported {0} records out of {1}. Click on Export Errored Rows, fix the errors and import again.
eo_UY: crwdns86072:0{0}crwdnd86072:0{1}crwdne86072:0

en: Successfully imported {0} records.
eo_UY: crwdns86074:0{0}crwdne86074:0

en: Successfully linked to Customer
eo_UY: crwdns86076:0crwdne86076:0

en: Successfully linked to Supplier
eo_UY: crwdns86078:0crwdne86078:0

en: Successfully merged {0} out of {1}.
eo_UY: crwdns86080:0{0}crwdnd86080:0{1}crwdne86080:0

en: Successfully updated {0}
eo_UY: crwdns86082:0{0}crwdne86082:0

en: Successfully updated {0} record out of {1}. Click on Export Errored Rows, fix the errors and import again.
eo_UY: crwdns86084:0{0}crwdnd86084:0{1}crwdne86084:0

en: Successfully updated {0} record.
eo_UY: crwdns86086:0{0}crwdne86086:0

en: Successfully updated {0} records out of {1}. Click on Export Errored Rows, fix the errors and import again.
eo_UY: crwdns86088:0{0}crwdnd86088:0{1}crwdne86088:0

en: Successfully updated {0} records.
eo_UY: crwdns86090:0{0}crwdne86090:0

note: Option for the 'Request Type' (Select) field in DocType 'Lead'
en: Suggestions
eo_UY: crwdns137526:0crwdne137526:0

note: Description of the 'Total Repair Cost' (Currency) field in DocType 'Asset Repair'
en: Sum of Repair Cost and Value of Consumed Stock Items.
eo_UY: crwdns137528:0crwdne137528:0

note: Label of the doctypes (Table) field in DocType 'Transaction Deletion Record' Label of the summary (Small Text) field in DocType 'Call Log'
en: Summary
eo_UY: crwdns137530:0crwdne137530:0

en: Summary for this month and pending activities
eo_UY: crwdns86100:0crwdne86100:0

en: Summary for this week and pending activities
eo_UY: crwdns86102:0crwdne86102:0

note: Option for the 'Day of Week' (Select) field in DocType 'Communication Medium Timeslot' Option for the 'Day Of Week' (Select) field in DocType 'Appointment Booking Slots' Option for the 'Day Of Week' (Select) field in DocType 'Availability Of Option for the 'Day to Send' (Select) field in DocType 'Pr
en: Sunday
eo_UY: crwdns137532:0crwdne137532:0

en: Supplied Item
eo_UY: crwdns86120:0crwdne86120:0

note: Label of the supplied_items (Table) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the supplied_items (Table) field in DocType 'Purchase Order' Label of the supplied_items (Table) field in DocType 'Subcontracting Order'
en: Supplied Items
eo_UY: crwdns137534:0crwdne137534:0

note: Label of the supplied_qty (Float) field in DocType 'Purchase Order Item Supplied' Label of the supplied_qty (Float) field in DocType 'Subcontracting Order Supplied Item'
en: Supplied Qty
eo_UY: crwdns86128:0crwdne86128:0

note: Label of the supplier (Link) field in DocType 'Bank Guarantee' Label of the party (Link) field in DocType 'Payment Order' Label of the supplier (Link) field in DocType 'Payment Order Reference' Option for the 'Applicable For' (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the supplier (Link) fiel
en: Supplier
eo_UY: crwdns86134:0crwdne86134:0

note: Label of the section_addresses (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Order' Label of the supplier_address (Link) field in DocType 'Purchase Order' Label of the supplier_address (Link) field in DocType 'Supplier Quotation' Label of the supplier_address_section (Section Break) field in D
en: Supplier Address
eo_UY: crwdns137536:0crwdne137536:0

note: Label of the address_display (Text Editor) field in DocType 'Purchase Order'
en: Supplier Address Details
eo_UY: crwdns137538:0crwdne137538:0

note: Label of a Link in the Buying Workspace
en: Supplier Addresses And Contacts
eo_UY: crwdns86216:0crwdne86216:0

note: Label of the contact_person (Link) field in DocType 'Purchase Order'
en: Supplier Contact
eo_UY: crwdns137540:0crwdne137540:0

note: Label of the supplier_delivery_note (Data) field in DocType 'Purchase Receipt'
en: Supplier Delivery Note
eo_UY: crwdns137542:0crwdne137542:0

note: Label of the supplier_details (Text) field in DocType 'Supplier' Label of the supplier_details (Section Break) field in DocType 'Item' Label of the contact_section (Section Break) field in DocType 'Stock Entry'
en: Supplier Details
eo_UY: crwdns137544:0crwdne137544:0

note: Option for the 'Applicable For' (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the supplier_group (Link) field in DocType 'Pricing Rule' Option for the 'Applicable For' (Select) field in DocType 'Promotional Scheme' Label of the supplier_group (Table MultiSelect) field in DocType 'Promotional Sch
en: Supplier Group
eo_UY: crwdns86232:0crwdne86232:0

note: Name of a DocType
en: Supplier Group Item
eo_UY: crwdns86250:0crwdne86250:0

note: Label of the supplier_group_name (Data) field in DocType 'Supplier Group'
en: Supplier Group Name
eo_UY: crwdns137546:0crwdne137546:0

note: Label of the supplier_info_tab (Tab Break) field in DocType 'Stock Entry'
en: Supplier Info
eo_UY: crwdns137548:0crwdne137548:0

note: Label of the supplier_invoice_details (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Supplier Invoice
eo_UY: crwdns137550:0crwdne137550:0

note: Label of the bill_date (Date) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Supplier Invoice Date
eo_UY: crwdns86258:0crwdne86258:0

en: Supplier Invoice Date cannot be greater than Posting Date
eo_UY: crwdns86262:0crwdne86262:0

note: Label of the bill_no (Data) field in DocType 'Payment Entry Reference' Label of the bill_no (Data) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Supplier Invoice No
eo_UY: crwdns86264:0crwdne86264:0

en: Supplier Invoice No exists in Purchase Invoice {0}
eo_UY: crwdns86270:0{0}crwdne86270:0

note: Name of a DocType
en: Supplier Item
eo_UY: crwdns86272:0crwdne86272:0

note: Label of the supplier_items (Table) field in DocType 'Item'
en: Supplier Items
eo_UY: crwdns137552:0crwdne137552:0

note: Label of the lead_time_days (Int) field in DocType 'Supplier Quotation Item'
en: Supplier Lead Time (days)
eo_UY: crwdns137554:0crwdne137554:0

note: Name of a report Label of a Link in the Financial Reports Workspace Label of a Link in the Payables Workspace
en: Supplier Ledger Summary
eo_UY: crwdns86278:0crwdne86278:0

note: Label of the supplier_name (Data) field in DocType 'Purchase Invoice' Option for the 'Supplier Naming By' (Select) field in DocType 'Buying Settings' Label of the supplier_name (Data) field in DocType 'Purchase Order' Label of the supplier_name (Read Only) field in DocType 'Request for Quotation Sup
en: Supplier Name
eo_UY: crwdns86280:0crwdne86280:0

note: Label of the supp_master_name (Select) field in DocType 'Buying Settings'
en: Supplier Naming By
eo_UY: crwdns137556:0crwdne137556:0

note: Label of the supplier_part_no (Data) field in DocType 'Request for Quotation Item'
en: Supplier Part No
eo_UY: crwdns86306:0crwdne86306:0

note: Label of the supplier_part_no (Data) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of the supplier_part_no (Data) field in DocType 'Supplier Quotation Item' Label of the supplier_part_no (Data) field in DocType 'Item Supplier' Label of the supplier_part_no (Data) field in DocType 'Purchase Receipt
en: Supplier Part Number
eo_UY: crwdns137558:0crwdne137558:0

note: Label of the portal_users (Table) field in DocType 'Supplier'
en: Supplier Portal Users
eo_UY: crwdns137560:0crwdne137560:0

note: Label of the supplier_primary_address (Link) field in DocType 'Supplier'
en: Supplier Primary Address
eo_UY: crwdns137562:0crwdne137562:0

note: Label of the supplier_primary_contact (Link) field in DocType 'Supplier'
en: Supplier Primary Contact
eo_UY: crwdns137564:0crwdne137564:0

note: Label of the ref_sq (Link) field in DocType 'Purchase Order' Label of the supplier_quotation (Link) field in DocType 'Purchase Order Item' Name of a DocType Label of a Link in the Buying Workspace Label of the supplier_quotation (Link) field in DocType 'Quotation'
en: Supplier Quotation
eo_UY: crwdns86324:0crwdne86324:0

note: Name of a report Label of a Link in the Buying Workspace
en: Supplier Quotation Comparison
eo_UY: crwdns86336:0crwdne86336:0

note: Label of the supplier_quotation_item (Link) field in DocType 'Purchase Order Item' Name of a DocType
en: Supplier Quotation Item
eo_UY: crwdns86338:0crwdne86338:0

en: Supplier Quotation {0} Created
eo_UY: crwdns86342:0{0}crwdne86342:0

en: Supplier Reference
eo_UY: crwdns143540:0crwdne143540:0

note: Label of the supplier_score (Data) field in DocType 'Supplier Scorecard'
en: Supplier Score
eo_UY: crwdns137566:0crwdne137566:0

note: Name of a DocType Label of a Card Break in the Buying Workspace Label of a Link in the Buying Workspace
en: Supplier Scorecard
eo_UY: crwdns86346:0crwdne86346:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Buying Workspace
en: Supplier Scorecard Criteria
eo_UY: crwdns86350:0crwdne86350:0

note: Name of a DocType
en: Supplier Scorecard Period
eo_UY: crwdns86354:0crwdne86354:0

note: Name of a DocType
en: Supplier Scorecard Scoring Criteria
eo_UY: crwdns86356:0crwdne86356:0

note: Name of a DocType
en: Supplier Scorecard Scoring Standing
eo_UY: crwdns86358:0crwdne86358:0

note: Name of a DocType
en: Supplier Scorecard Scoring Variable
eo_UY: crwdns86360:0crwdne86360:0

note: Label of the scorecard (Link) field in DocType 'Supplier Scorecard Period'
en: Supplier Scorecard Setup
eo_UY: crwdns137568:0crwdne137568:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Buying Workspace
en: Supplier Scorecard Standing
eo_UY: crwdns86364:0crwdne86364:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Buying Workspace
en: Supplier Scorecard Variable
eo_UY: crwdns86368:0crwdne86368:0

note: Label of the supplier_type (Select) field in DocType 'Supplier'
en: Supplier Type
eo_UY: crwdns137570:0crwdne137570:0

note: Label of the supplier_warehouse (Link) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the supplier_warehouse (Link) field in DocType 'Purchase Order' Label of the supplier_warehouse (Link) field in DocType 'Purchase Receipt'
en: Supplier Warehouse
eo_UY: crwdns137572:0crwdne137572:0

en: Supplier Warehouse mandatory for sub-contracted {0}
eo_UY: crwdns86384:0{0}crwdne86384:0

note: Label of the delivered_by_supplier (Check) field in DocType 'Sales Order Item'
en: Supplier delivers to Customer
eo_UY: crwdns137574:0crwdne137574:0

note: Description of a DocType
en: Supplier of Goods or Services.
eo_UY: crwdns112044:0crwdne112044:0

en: Supplier {0} not found in {1}
eo_UY: crwdns86388:0{0}crwdnd86388:0{1}crwdne86388:0

en: Supplier(s)
eo_UY: crwdns86390:0crwdne86390:0

note: Label of a Link in the Buying Workspace Name of a report
en: Supplier-Wise Sales Analytics
eo_UY: crwdns86392:0crwdne86392:0

note: Label of the suppliers (Table) field in DocType 'Request for Quotation'
en: Suppliers
eo_UY: crwdns137576:0crwdne137576:0

en: Supplies subject to the reverse charge provision
eo_UY: crwdns86396:0crwdne86396:0

note: Label of the is_sub_contracted_item (Check) field in DocType 'Item'
en: Supply Raw Materials for Purchase
eo_UY: crwdns137578:0crwdne137578:0

note: Name of a Workspace
en: Support
eo_UY: crwdns86400:0crwdne86400:0

note: Name of a report
en: Support Hour Distribution
eo_UY: crwdns86402:0crwdne86402:0

note: Label of the portal_sb (Section Break) field in DocType 'Support Settings'
en: Support Portal
eo_UY: crwdns137580:0crwdne137580:0

note: Name of a DocType
en: Support Search Source
eo_UY: crwdns86406:0crwdne86406:0

note: Label of a Link in the Settings Workspace Name of a DocType Label of a Link in the Support Workspace
en: Support Settings
eo_UY: crwdns86408:0crwdne86408:0

note: Name of a role
en: Support Team
eo_UY: crwdns86412:0crwdne86412:0

en: Support Tickets
eo_UY: crwdns86414:0crwdne86414:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Driver' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee'
en: Suspended
eo_UY: crwdns137582:0crwdne137582:0

en: Switch Between Payment Modes
eo_UY: crwdns86420:0crwdne86420:0

note: Label of the symbol (Data) field in DocType 'UOM'
en: Symbol
eo_UY: crwdns137584:0crwdne137584:0

en: Sync Now
eo_UY: crwdns86422:0crwdne86422:0

en: Sync Started
eo_UY: crwdns86424:0crwdne86424:0

note: Label of the automatic_sync (Check) field in DocType 'Plaid Settings'
en: Synchronize all accounts every hour
eo_UY: crwdns137586:0crwdne137586:0

note: Name of a role
en: System Manager
eo_UY: crwdns86428:0crwdne86428:0

note: Label of a Link in the Settings Workspace Label of a shortcut in the Settings Workspace
en: System Settings
eo_UY: crwdns143206:0crwdne143206:0

note: Description of the 'User ID' (Link) field in DocType 'Employee'
en: System User (login) ID. If set, it will become default for all HR forms.
eo_UY: crwdns137588:0crwdne137588:0

note: Description of the 'Make Serial No / Batch from Work Order' (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: System will automatically create the serial numbers / batch for the Finished Good on submission of work order
eo_UY: crwdns137590:0crwdne137590:0

note: Description of the 'Invoice Limit' (Int) field in DocType 'Payment Reconciliation' Description of the 'Payment Limit' (Int) field in DocType 'Payment
en: System will fetch all the entries if limit value is zero.
eo_UY: crwdns137592:0crwdne137592:0

en: System will not check over billing since amount for Item {0} in {1} is zero
eo_UY: crwdns86438:0{0}crwdnd86438:0{1}crwdne86438:0

note: Description of the 'Threshold for Suggestion (In Percentage)' (Percent) field in DocType 'Pricing Rule'
en: System will notify to increase or decrease quantity or amount
eo_UY: crwdns137594:0crwdne137594:0

en: TCS Amount
eo_UY: crwdns112046:0crwdne112046:0

en: TCS Rate %
eo_UY: crwdns86442:0crwdne86442:0

en: TDS Amount
eo_UY: crwdns112048:0crwdne112048:0

note: Name of a report
en: TDS Computation Summary
eo_UY: crwdns86444:0crwdne86444:0

en: TDS Deducted
eo_UY: crwdns151582:0crwdne151582:0

en: TDS Payable
eo_UY: crwdns86446:0crwdne86446:0

en: TDS Rate %
eo_UY: crwdns86448:0crwdne86448:0

note: Description of a DocType
en: Table for Item that will be shown in Web Site
eo_UY: crwdns112050:0crwdne112050:0

note: Name of a UOM
en: Tablespoon (US)
eo_UY: crwdns112628:0crwdne112628:0

en: Tag
eo_UY: crwdns86452:0crwdne86452:0

note: Label of the tally_company (Data) field in DocType 'Tally Migration'
en: Tally Company
eo_UY: crwdns137596:0crwdne137596:0

note: Label of the tally_creditors_account (Data) field in DocType 'Tally Migration'
en: Tally Creditors Account
eo_UY: crwdns137598:0crwdne137598:0

note: Label of the tally_debtors_account (Data) field in DocType 'Tally Migration'
en: Tally Debtors Account
eo_UY: crwdns137600:0crwdne137600:0

note: Name of a DocType
en: Tally Migration
eo_UY: crwdns86468:0crwdne86468:0

en: Tally Migration Error
eo_UY: crwdns86470:0crwdne86470:0

note: Label of the target (Data) field in DocType 'Quality Goal Objective' Label of the target (Data) field in DocType 'Quality Review Objective'
en: Target
eo_UY: crwdns112052:0crwdne112052:0

note: Label of the target_amount (Float) field in DocType 'Target Detail'
en: Target  Amount
eo_UY: crwdns137602:0crwdne137602:0

en: Target ({})
eo_UY: crwdns86478:0crwdne86478:0

note: Label of the target_asset (Link) field in DocType 'Asset Capitalization'
en: Target Asset
eo_UY: crwdns137604:0crwdne137604:0

note: Label of the target_asset_location (Link) field in DocType 'Asset Capitalization'
en: Target Asset Location
eo_UY: crwdns137606:0crwdne137606:0

en: Target Asset {0} cannot be cancelled
eo_UY: crwdns86484:0{0}crwdne86484:0

en: Target Asset {0} cannot be submitted
eo_UY: crwdns86486:0{0}crwdne86486:0

en: Target Asset {0} cannot be {1}
eo_UY: crwdns86488:0{0}crwdnd86488:0{1}crwdne86488:0

en: Target Asset {0} does not belong to company {1}
eo_UY: crwdns86490:0{0}crwdnd86490:0{1}crwdne86490:0

en: Target Asset {0} needs to be composite asset
eo_UY: crwdns86492:0{0}crwdne86492:0

note: Label of the target_batch_no (Link) field in DocType 'Asset Capitalization'
en: Target Batch No
eo_UY: crwdns137608:0crwdne137608:0

note: Name of a DocType
en: Target Detail
eo_UY: crwdns86496:0crwdne86496:0

en: Target Details
eo_UY: crwdns86498:0crwdne86498:0

note: Label of the distribution_id (Link) field in DocType 'Target Detail'
en: Target Distribution
eo_UY: crwdns137610:0crwdne137610:0

note: Label of the target_exchange_rate (Float) field in DocType 'Payment Entry'
en: Target Exchange Rate
eo_UY: crwdns137612:0crwdne137612:0

note: Label of the target_fieldname (Data) field in DocType 'Inventory Dimension'
en: Target Fieldname (Stock Ledger Entry)
eo_UY: crwdns137614:0crwdne137614:0

note: Label of the target_fixed_asset_account (Link) field in DocType 'Asset Capitalization'
en: Target Fixed Asset Account
eo_UY: crwdns137616:0crwdne137616:0

note: Label of the target_has_batch_no (Check) field in DocType 'Asset Capitalization'
en: Target Has Batch No
eo_UY: crwdns137618:0crwdne137618:0

note: Label of the target_has_serial_no (Check) field in DocType 'Asset Capitalization'
en: Target Has Serial No
eo_UY: crwdns137620:0crwdne137620:0

note: Label of the target_incoming_rate (Currency) field in DocType 'Asset Capitalization'
en: Target Incoming Rate
eo_UY: crwdns137622:0crwdne137622:0

note: Label of the target_is_fixed_asset (Check) field in DocType 'Asset Capitalization'
en: Target Is Fixed Asset
eo_UY: crwdns137624:0crwdne137624:0

note: Label of the target_item_code (Link) field in DocType 'Asset Capitalization'
en: Target Item Code
eo_UY: crwdns137626:0crwdne137626:0

note: Label of the target_item_name (Data) field in DocType 'Asset Capitalization'
en: Target Item Name
eo_UY: crwdns137628:0crwdne137628:0

en: Target Item {0} is neither a Fixed Asset nor a Stock Item
eo_UY: crwdns86520:0{0}crwdne86520:0

en: Target Item {0} must be a Fixed Asset item
eo_UY: crwdns86522:0{0}crwdne86522:0

en: Target Item {0} must be a Stock Item
eo_UY: crwdns86524:0{0}crwdne86524:0

note: Label of the target_location (Link) field in DocType 'Asset Movement Item'
en: Target Location
eo_UY: crwdns137630:0crwdne137630:0

en: Target Location is required while receiving Asset {0} from an employee
eo_UY: crwdns86528:0{0}crwdne86528:0

en: Target Location is required while transferring Asset {0}
eo_UY: crwdns86530:0{0}crwdne86530:0

en: Target Location or To Employee is required while receiving Asset {0}
eo_UY: crwdns86532:0{0}crwdne86532:0

en: Target On
eo_UY: crwdns86534:0crwdne86534:0

note: Label of the target_qty (Float) field in DocType 'Asset Capitalization' Label of the target_qty (Float) field in DocType 'Target Detail'
en: Target Qty
eo_UY: crwdns137632:0crwdne137632:0

en: Target Qty must be a positive number
eo_UY: crwdns86540:0crwdne86540:0

note: Label of the target_serial_no (Small Text) field in DocType 'Asset Capitalization'
en: Target Serial No
eo_UY: crwdns137634:0crwdne137634:0

note: Label of the target_warehouse (Link) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the target_warehouse (Link) field in DocType 'Asset Capitalization' Label of the warehouse (Link) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of the target_warehouse (Link) field in DocType 'Job Card' Label of the f
en: Target Warehouse
eo_UY: crwdns86544:0crwdne86544:0

note: Label of the target_address_display (Text Editor) field in DocType 'Stock Entry'
en: Target Warehouse Address
eo_UY: crwdns137636:0crwdne137636:0

note: Label of the target_warehouse_address (Link) field in DocType 'Stock Entry'
en: Target Warehouse Address Link
eo_UY: crwdns143542:0crwdne143542:0

en: Target Warehouse is mandatory for Decapitalization
eo_UY: crwdns86564:0crwdne86564:0

en: Target Warehouse is required before Submit
eo_UY: crwdns137638:0crwdne137638:0

en: Target Warehouse is set for some items but the customer is not an internal customer.
eo_UY: crwdns86566:0crwdne86566:0

en: Target warehouse is mandatory for row {0}
eo_UY: crwdns86568:0{0}crwdne86568:0

note: Label of the targets (Table) field in DocType 'Sales Partner' Label of the targets (Table) field in DocType 'Sales Person' Label of the targets (Table) field in DocType 'Territory'
en: Targets
eo_UY: crwdns137640:0crwdne137640:0

note: Label of the tariff_number (Data) field in DocType 'Customs Tariff Number'
en: Tariff Number
eo_UY: crwdns137642:0crwdne137642:0

note: Label of the task (Link) field in DocType 'Asset Maintenance Log' Label of the task (Link) field in DocType 'Dependent Task' Label of the task (Link) field in DocType 'Project Template Task' Name of a DocType Label of the task (Link) field in DocType 'Task Depends On' Label of the task (Link) field 
en: Task
eo_UY: crwdns86578:0crwdne86578:0

note: Label of the task_assignee_email (Data) field in DocType 'Asset Maintenance Log'
en: Task Assignee Email
eo_UY: crwdns151140:0crwdne151140:0

note: Option for the '% Complete Method' (Select) field in DocType 'Project'
en: Task Completion
eo_UY: crwdns137644:0crwdne137644:0

note: Name of a DocType
en: Task Depends On
eo_UY: crwdns86594:0crwdne86594:0

note: Label of the description (Text Editor) field in DocType 'Task'
en: Task Description
eo_UY: crwdns137646:0crwdne137646:0

note: Label of the task_name (Data) field in DocType 'Asset Maintenance Log'
en: Task Name
eo_UY: crwdns137648:0crwdne137648:0

note: Option for the '% Complete Method' (Select) field in DocType 'Project'
en: Task Progress
eo_UY: crwdns137650:0crwdne137650:0

note: Name of a DocType
en: Task Type
eo_UY: crwdns86602:0crwdne86602:0

note: Option for the '% Complete Method' (Select) field in DocType 'Project'
en: Task Weight
eo_UY: crwdns137652:0crwdne137652:0

en: Task {0} depends on Task {1}. Please add Task {1} to the Tasks list.
eo_UY: crwdns86606:0{0}crwdnd86606:0{1}crwdnd86606:0{1}crwdne86606:0

note: Label of the tasks_section (Section Break) field in DocType 'Process Payment Reconciliation Log' Label of the section_break_8 (Section Break) field in DocType 'Asset Maintenance' Label of the tasks (Table) field in DocType 'Project Template' Label of the tasks_section (Section Break) field in DocTyp
en: Tasks
eo_UY: crwdns86608:0crwdne86608:0

en: Tasks Completed
eo_UY: crwdns86616:0crwdne86616:0

en: Tasks Overdue
eo_UY: crwdns86618:0crwdne86618:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account' Label of the tax_type (Link) field in DocType 'Item Tax Template Detail' Label of the tax_tab (Tab Break) field in DocType 'Supplier' Label of the tax_tab (Tab Break) field in DocType 'Customer' Label of the item_tax_section_break (Ta
en: Tax
eo_UY: crwdns86620:0crwdne86620:0

note: Label of the tax_account (Link) field in DocType 'Import Supplier Invoice'
en: Tax Account
eo_UY: crwdns137654:0crwdne137654:0

en: Tax Amount
eo_UY: crwdns86634:0crwdne86634:0

note: Label of the tax_amount_after_discount_amount (Currency) field in DocType 'Purchase Taxes and Charges' Label of the base_tax_amount_after_discount_amount (Currency) field in DocType 'Purchase Taxes and Charges' 'Sales Taxes and Charges'
en: Tax Amount After Discount Amount
eo_UY: crwdns137656:0crwdne137656:0

note: Label of the base_tax_amount_after_discount_amount (Currency) field in DocType 'Sales Taxes and Charges'
en: Tax Amount After Discount Amount (Company Currency)
eo_UY: crwdns137658:0crwdne137658:0

note: Description of the 'Round Tax Amount Row-wise' (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Tax Amount will be rounded on a row(items) level
eo_UY: crwdns137660:0crwdne137660:0

en: Tax Assets
eo_UY: crwdns86644:0crwdne86644:0

note: Label of the sec_tax_breakup (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the sec_tax_breakup (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the sec_tax_breakup (Section Break) field in DocType 'Sales Order' Label of the tax_breakup (Section Break) field in DocType 'Supplier
en: Tax Breakup
eo_UY: crwdns137662:0crwdne137662:0

note: Label of the tax_category (Link) field in DocType 'Address' Label of the tax_category (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the tax_category (Link) field in DocType 'POS Profile' Label of the tax_category (Link) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the tax_category (Link) field in D
en: Tax Category
eo_UY: crwdns86664:0crwdne86664:0

en: Tax Category has been changed to "Total" because all the Items are non-stock items
eo_UY: crwdns86700:0crwdne86700:0

note: Label of the tax_id (Data) field in DocType 'Supplier' Label of the tax_id (Data) field in DocType 'Customer' Label of the tax_id (Data) field in DocType 'Company'
en: Tax ID
eo_UY: crwdns86702:0crwdne86702:0

note: Label of the tax_id (Data) field in DocType 'POS Invoice' Label of the tax_id (Read Only) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the tax_id (Data) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the tax_id (Data) field in DocType 'Sales Order' Label of the tax_id (Data) field in DocType 'Delivery No
en: Tax Id
eo_UY: crwdns86710:0crwdne86710:0

en: Tax Id:
eo_UY: crwdns86722:0crwdne86722:0

en: Tax Id: {0}
eo_UY: crwdns148630:0{0}crwdne148630:0

note: Label of a Card Break in the Accounting Workspace
en: Tax Masters
eo_UY: crwdns104662:0crwdne104662:0

note: Label of the tax_rate (Float) field in DocType 'Item Tax Template Detail' Label of the rate (Float) field in DocType 'Purchase Taxes and Charges' Label of the rate (Float) field in DocType 'Sales Taxes and Charges'
en: Tax Rate
eo_UY: crwdns86724:0crwdne86724:0

note: Label of the taxes (Table) field in DocType 'Item Tax Template'
en: Tax Rates
eo_UY: crwdns137664:0crwdne137664:0

en: Tax Refunds provided to Tourists under the Tax Refunds for Tourists Scheme
eo_UY: crwdns86730:0crwdne86730:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Accounting Workspace
en: Tax Rule
eo_UY: crwdns86732:0crwdne86732:0

en: Tax Rule Conflicts with {0}
eo_UY: crwdns86736:0{0}crwdne86736:0

note: Label of the tax_settings_section (Section Break) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Tax Settings
eo_UY: crwdns137666:0crwdne137666:0

en: Tax Template is mandatory.
eo_UY: crwdns86740:0crwdne86740:0

en: Tax Total
eo_UY: crwdns86742:0crwdne86742:0

note: Label of the tax_type (Select) field in DocType 'Tax Rule'
en: Tax Type
eo_UY: crwdns137668:0crwdne137668:0

note: Label of the tax_withheld_vouchers_section (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the tax_withheld_vouchers (Table) field in DocType 'Purchase Invoice' Name of a DocType
en: Tax Withheld Vouchers
eo_UY: crwdns86746:0crwdne86746:0

en: Tax Withholding
eo_UY: crwdns143544:0crwdne143544:0

note: Name of a DocType
en: Tax Withholding Account
eo_UY: crwdns86750:0crwdne86750:0

note: Label of the tax_withholding_category (Link) field in DocType 'Journal Entry' Label of the tax_withholding_category (Link) field in DocType 'Payment Label of the tax_withholding_category (Link) field in DocType 'Purchase Invoice' Name of a DocType Label of a Link in the Accounting Workspace Order' L
en: Tax Withholding Category
eo_UY: crwdns86752:0crwdne86752:0

en: Tax Withholding Category {} against Company {} for Customer {} should have Cumulative Threshold value.
eo_UY: crwdns86770:0crwdne86770:0

note: Name of a report
en: Tax Withholding Details
eo_UY: crwdns86772:0crwdne86772:0

note: Label of the tax_withholding_net_total (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice' Order' Receipt'
en: Tax Withholding Net Total
eo_UY: crwdns137670:0crwdne137670:0

note: Name of a DocType Label of the tax_withholding_rate (Float) field in DocType 'Tax Withholding Rate'
en: Tax Withholding Rate
eo_UY: crwdns86778:0crwdne86778:0

note: Label of the section_break_8 (Section Break) field in DocType 'Tax Withholding Category'
en: Tax Withholding Rates
eo_UY: crwdns137672:0crwdne137672:0

note: Description of the 'Item Tax Rate' (Code) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Description of the 'Item Tax Rate' (Code) field in DocType 'Purchase Order Description of the 'Item Tax Rate' (Code) field in DocType 'Supplier Quotation Item' Description of the 'Item Tax Rate' (Code) field in DocTyp
en: Tax detail table fetched from item master as a string and stored in this field.
    Used for Taxes and Charges
eo_UY: crwdns137674:0crwdne137674:0

note: Description of the 'Only Deduct Tax On Excess Amount ' (Check) field in DocType 'Tax Withholding Category'
en: Tax will be withheld only for amount exceeding the cumulative threshold
eo_UY: crwdns137676:0crwdne137676:0

note: Label of the taxable_amount (Currency) field in DocType 'Tax Withheld Vouchers'
en: Taxable Amount
eo_UY: crwdns86794:0crwdne86794:0

note: Label of the taxes (Table) field in DocType 'POS Closing Entry' Label of the sb_1 (Section Break) field in DocType 'Subscription' Label of the taxes_section (Section Break) field in DocType 'Sales Order' Label of the taxes (Table) field in DocType 'Item Group' Label of the taxes (Table) field in Doc
en: Taxes
eo_UY: crwdns86798:0crwdne86798:0

note: Label of the taxes_and_charges_section (Section Break) field in DocType 'Payment Entry' Label of the taxes_and_charges (Link) field in DocType 'POS Profile' Label of the taxes_section (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the taxes_section (Section Break) field in DocType 'Sal
en: Taxes and Charges
eo_UY: crwdns137678:0crwdne137678:0

note: Label of the taxes_and_charges_added (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice' Order' Label of the taxes_and_charges_added (Currency) field in DocType 'Supplier Quotation' Receipt'
en: Taxes and Charges Added
eo_UY: crwdns137680:0crwdne137680:0

note: Label of the base_taxes_and_charges_added (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice' 'Purchase Order' 'Supplier Quotation' 'Purchase Receipt'
en: Taxes and Charges Added (Company Currency)
eo_UY: crwdns137682:0crwdne137682:0

note: Label of the other_charges_calculation (Text Editor) field in DocType 'POS Invoice' Label of the other_charges_calculation (Text Editor) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the other_charges_calculation (Text Editor) field in DocType 'Sales 'Purchase Order' 'Supplier Quotation' 'Quotation' 
en: Taxes and Charges Calculation
eo_UY: crwdns137684:0crwdne137684:0

note: Label of the taxes_and_charges_deducted (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice' 'Purchase Order' 'Supplier Quotation' 'Purchase Receipt'
en: Taxes and Charges Deducted
eo_UY: crwdns137686:0crwdne137686:0

note: Label of the base_taxes_and_charges_deducted (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice' 'Purchase Order' 'Supplier Quotation' 'Purchase Receipt'
en: Taxes and Charges Deducted (Company Currency)
eo_UY: crwdns137688:0crwdne137688:0

en: Taxes row #{0}: {1} cannot be smaller than {2}
eo_UY: crwdns148632:0#{0}crwdnd148632:0{1}crwdnd148632:0{2}crwdne148632:0

note: Label of the section_break_2 (Section Break) field in DocType 'Asset Maintenance Team'
en: Team
eo_UY: crwdns137690:0crwdne137690:0

note: Label of the team_member (Link) field in DocType 'Maintenance Team Member'
en: Team Member
eo_UY: crwdns137692:0crwdne137692:0

note: Name of a UOM
en: Teaspoon
eo_UY: crwdns112630:0crwdne112630:0

note: Name of a UOM
en: Technical Atmosphere
eo_UY: crwdns112632:0crwdne112632:0

en: Technology
eo_UY: crwdns143546:0crwdne143546:0

en: Telecommunications
eo_UY: crwdns143548:0crwdne143548:0

en: Telephone Expenses
eo_UY: crwdns86884:0crwdne86884:0

note: Name of a DocType
en: Telephony Call Type
eo_UY: crwdns86886:0crwdne86886:0

en: Television
eo_UY: crwdns143550:0crwdne143550:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Task' Label of the template (Link) field in DocType 'Quality Feedback'
en: Template
eo_UY: crwdns86888:0crwdne86888:0

en: Template Item
eo_UY: crwdns86894:0crwdne86894:0

en: Template Item Selected
eo_UY: crwdns86896:0crwdne86896:0

note: Label of the template_name (Data) field in DocType 'Payment Terms Template' Label of the template (Data) field in DocType 'Quality Feedback Template'
en: Template Name
eo_UY: crwdns137694:0crwdne137694:0

note: Label of the template_options (Code) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Template Options
eo_UY: crwdns137696:0crwdne137696:0

note: Label of the template_task (Data) field in DocType 'Task'
en: Template Task
eo_UY: crwdns137698:0crwdne137698:0

note: Label of the template_title (Data) field in DocType 'Journal Entry Template'
en: Template Title
eo_UY: crwdns137700:0crwdne137700:0

note: Label of the template_warnings (Code) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Template Warnings
eo_UY: crwdns137702:0crwdne137702:0

en: Temporarily on Hold
eo_UY: crwdns86910:0crwdne86910:0

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account'
en: Temporary
eo_UY: crwdns86912:0crwdne86912:0

en: Temporary Accounts
eo_UY: crwdns86916:0crwdne86916:0

en: Temporary Opening
eo_UY: crwdns86918:0crwdne86918:0

note: Label of the temporary_opening_account (Link) field in DocType 'Opening Invoice Creation Tool Item'
en: Temporary Opening Account
eo_UY: crwdns137704:0crwdne137704:0

note: Label of the terms (Text Editor) field in DocType 'Quotation'
en: Term Details
eo_UY: crwdns137706:0crwdne137706:0

note: Label of the tc_name (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the tc_name (Link) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the terms_tab (Tab Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the tc_name (Link) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the terms_tab (Tab Break) field in D
en: Terms
eo_UY: crwdns137708:0crwdne137708:0

note: Label of the terms_section_break (Section Break) field in DocType 'Purchase Order' Label of the terms_section_break (Section Break) field in DocType 'Sales
en: Terms & Conditions
eo_UY: crwdns137710:0crwdne137710:0

note: Label of the tc_name (Link) field in DocType 'Supplier Quotation'
en: Terms Template
eo_UY: crwdns137712:0crwdne137712:0

note: Label of the terms_section_break (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the tc_name (Link) field in DocType 'POS Profile' Label of the terms_and_conditions (Link) field in DocType 'Process Statement Of Accounts' Label of the terms_section_break (Section Break) field in DocType 'Purc
en: Terms and Conditions
eo_UY: crwdns86954:0crwdne86954:0

note: Label of the terms (Text Editor) field in DocType 'Material Request'
en: Terms and Conditions Content
eo_UY: crwdns137714:0crwdne137714:0

note: Label of the terms (Text Editor) field in DocType 'POS Invoice' Label of the terms (Text Editor) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the terms (Text Editor) field in DocType 'Blanket Order' Label of the terms (Text Editor) field in DocType 'Sales Order' Label of the terms (Text Editor) field i
en: Terms and Conditions Details
eo_UY: crwdns137716:0crwdne137716:0

note: Label of the terms_and_conditions_help (HTML) field in DocType 'Terms and Conditions'
en: Terms and Conditions Help
eo_UY: crwdns137718:0crwdne137718:0

note: Label of a Link in the Buying Workspace Label of a Link in the Selling Workspace
en: Terms and Conditions Template
eo_UY: crwdns143208:0crwdne143208:0

note: Label of the territory (Link) field in DocType 'POS Invoice' Option for the 'Applicable For' (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the territory (Link) field in DocType 'Pricing Rule' Option for the 'Select Customers By' (Select) field in DocType 'Process Statement Of Accounts' Label of 
en: Territory
eo_UY: crwdns86998:0crwdne86998:0

note: Name of a DocType
en: Territory Item
eo_UY: crwdns87040:0crwdne87040:0

note: Label of the territory_manager (Link) field in DocType 'Territory'
en: Territory Manager
eo_UY: crwdns137720:0crwdne137720:0

note: Label of the territory_name (Data) field in DocType 'Territory'
en: Territory Name
eo_UY: crwdns137722:0crwdne137722:0

note: Name of a report Label of a Link in the Selling Workspace
en: Territory Target Variance Based On Item Group
eo_UY: crwdns87046:0crwdne87046:0

note: Label of the target_details_section_break (Section Break) field in DocType 'Territory'
en: Territory Targets
eo_UY: crwdns137724:0crwdne137724:0

note: Label of a chart in the CRM Workspace
en: Territory Wise Sales
eo_UY: crwdns87050:0crwdne87050:0

note: Name of a report
en: Territory-wise Sales
eo_UY: crwdns87052:0crwdne87052:0

note: Name of a UOM
en: Tesla
eo_UY: crwdns112634:0crwdne112634:0

en: The 'From Package No.' field must neither be empty nor it's value less than 1.
eo_UY: crwdns87054:0crwdne87054:0

en: The Access to Request for Quotation From Portal is Disabled. To Allow Access, Enable it in Portal Settings.
eo_UY: crwdns87056:0crwdne87056:0

note: Description of the 'Current BOM' (Link) field in DocType 'BOM Update Tool'
en: The BOM which will be replaced
eo_UY: crwdns137726:0crwdne137726:0

en: The Campaign '{0}' already exists for the {1} '{2}'
eo_UY: crwdns87068:0{0}crwdnd87068:0{1}crwdnd87068:0{2}crwdne87068:0

en: The Condition '{0}' is invalid
eo_UY: crwdns87070:0{0}crwdne87070:0

en: The Document Type {0} must have a Status field to configure Service Level Agreement
eo_UY: crwdns87072:0{0}crwdne87072:0

en: The GL Entries and closing balances will be processed in the background, it can take a few minutes.
eo_UY: crwdns151142:0crwdne151142:0

en: The GL Entries will be cancelled in the background, it can take a few minutes.
eo_UY: crwdns87074:0crwdne87074:0

en: The Loyalty Program isn't valid for the selected company
eo_UY: crwdns87078:0crwdne87078:0

en: The Payment Request {0} is already paid, cannot process payment twice
eo_UY: crwdns87080:0{0}crwdne87080:0

en: The Payment Term at row {0} is possibly a duplicate.
eo_UY: crwdns87082:0{0}crwdne87082:0

en: The Pick List having Stock Reservation Entries cannot be updated. If you need to make changes, we recommend canceling the existing Stock Reservation Entries before updating the Pick List.
eo_UY: crwdns87084:0crwdne87084:0

en: The Process Loss Qty has reset as per job cards Process Loss Qty
eo_UY: crwdns87086:0crwdne87086:0

en: The Serial No at Row #{0}: {1} is not available in warehouse {2}.
eo_UY: crwdns142842:0#{0}crwdnd142842:0{1}crwdnd142842:0{2}crwdne142842:0

en: The Serial and Batch Bundle {0} is not valid for this transaction. The 'Type of Transaction' should be 'Outward' instead of 'Inward' in Serial and Batch Bundle {0}
eo_UY: crwdns127518:0{0}crwdnd127518:0{0}crwdne127518:0

en: The Stock Entry of type 'Manufacture' is known as backflush. Raw materials being consumed to manufacture finished goods is known as backflushing. <br><br> When creating Manufacture Entry, raw-material items are backflushed based on BOM of production item. If you want raw-material items to be backflushed based on Material Transfer entry made against that Work Order instead, then you can set it under this field.
eo_UY: crwdns87090:0crwdne87090:0

en: The Work Order is mandatory for Disassembly Order
eo_UY: crwdns148634:0crwdne148634:0

note: Description of the 'Closing Account Head' (Link) field in DocType 'Period Closing Voucher'
en: The account head under Liability or Equity, in which Profit/Loss will be booked
eo_UY: crwdns137728:0crwdne137728:0

note: Description of the 'Accounts' (Section Break) field in DocType 'Tally Migration'
en: The accounts are set by the system automatically but do confirm these defaults
eo_UY: crwdns137730:0crwdne137730:0

en: The allocated amount is greater than the outstanding amount of Payment Request {0}
eo_UY: crwdns148882:0{0}crwdne148882:0

en: The amount of {0} set in this payment request is different from the calculated amount of all payment plans: {1}. Make sure this is correct before submitting the document.
eo_UY: crwdns87098:0{0}crwdnd87098:0{1}crwdne87098:0

en: The currency of invoice {} ({}) is different from the currency of this dunning ({}).
eo_UY: crwdns87100:0crwdne87100:0

en: The default BOM for that item will be fetched by the system. You can also change the BOM.
eo_UY: crwdns87102:0crwdne87102:0

en: The difference between from time and To Time must be a multiple of Appointment
eo_UY: crwdns87104:0crwdne87104:0

en: The field Asset Account cannot be blank
eo_UY: crwdns87106:0crwdne87106:0

en: The field Equity/Liability Account cannot be blank
eo_UY: crwdns87108:0crwdne87108:0

en: The field From Shareholder cannot be blank
eo_UY: crwdns87110:0crwdne87110:0

en: The field To Shareholder cannot be blank
eo_UY: crwdns87112:0crwdne87112:0

en: The field {0} in row {1} is not set
eo_UY: crwdns148838:0{0}crwdnd148838:0{1}crwdne148838:0

en: The fields From Shareholder and To Shareholder cannot be blank
eo_UY: crwdns87114:0crwdne87114:0

en: The folio numbers are not matching
eo_UY: crwdns87116:0crwdne87116:0

en: The following Items, having Putaway Rules, could not be accomodated:
eo_UY: crwdns87118:0crwdne87118:0

en: The following assets have failed to automatically post depreciation entries: {0}
eo_UY: crwdns87120:0{0}crwdne87120:0

en: The following deleted attributes exist in Variants but not in the Template. You can either delete the Variants or keep the attribute(s) in template.
eo_UY: crwdns87122:0crwdne87122:0

en: The following employees are currently still reporting to {0}:
eo_UY: crwdns87124:0{0}crwdne87124:0

en: The following invalid Pricing Rules are deleted:
eo_UY: crwdns149166:0crwdne149166:0

en: The following {0} were created: {1}
eo_UY: crwdns87126:0{0}crwdnd87126:0{1}crwdne87126:0

note: Description of the 'Gross Weight' (Float) field in DocType 'Packing Slip'
en: The gross weight of the package. Usually net weight + packaging material weight. (for print)
eo_UY: crwdns137732:0crwdne137732:0

en: The holiday on {0} is not between From Date and To Date
eo_UY: crwdns87130:0{0}crwdne87130:0

en: The items {0} and {1} are present in the following {2} :
eo_UY: crwdns87132:0{0}crwdnd87132:0{1}crwdnd87132:0{2}crwdne87132:0

en: The job card {0} is in {1} state and you cannot complete.
eo_UY: crwdns137734:0{0}crwdnd137734:0{1}crwdne137734:0

en: The job card {0} is in {1} state and you cannot start it again.
eo_UY: crwdns137736:0{0}crwdnd137736:0{1}crwdne137736:0

en: The lowest tier must have a minimum spent amount of 0. Customers need to be part of a tier as soon as they are enrolled in the program.
eo_UY: crwdns148840:0crwdne148840:0

note: Description of the 'Net Weight' (Float) field in DocType 'Packing Slip'
en: The net weight of this package. (calculated automatically as sum of net weight of items)
eo_UY: crwdns137738:0crwdne137738:0

note: Description of the 'New BOM' (Link) field in DocType 'BOM Update Tool'
en: The new BOM after replacement
eo_UY: crwdns137740:0crwdne137740:0

en: The number of shares and the share numbers are inconsistent
eo_UY: crwdns87138:0crwdne87138:0

en: The operation {0} can not add multiple times
eo_UY: crwdns87140:0{0}crwdne87140:0

en: The operation {0} can not be the sub operation
eo_UY: crwdns87142:0{0}crwdne87142:0

en: The original invoice should be consolidated before or along with the return invoice.
eo_UY: crwdns143552:0crwdne143552:0

en: The parent account {0} does not exists in the uploaded template
eo_UY: crwdns87144:0{0}crwdne87144:0

en: The payment gateway account in plan {0} is different from the payment gateway account in this payment request
eo_UY: crwdns87146:0{0}crwdne87146:0

note: Description of the 'Over Billing Allowance (%)' (Currency) field in DocType 'Accounts Settings'
en: The percentage you are allowed to bill more against the amount ordered. For example, if the order value is $100 for an item and tolerance is set as 10%, then you are allowed to bill up to $110
eo_UY: crwdns137742:0crwdne137742:0

note: Description of the 'Over Picking Allowance' (Percent) field in DocType 'Stock Settings'
en: The percentage you are allowed to pick more items in the pick list than the ordered quantity.
eo_UY: crwdns142966:0crwdne142966:0

note: Description of the 'Over Delivery/Receipt Allowance (%)' (Float) field in DocType 'Stock Settings'
en: The percentage you are allowed to receive or deliver more against the quantity ordered. For example, if you have ordered 100 units, and your Allowance is 10%, then you are allowed to receive 110 units.
eo_UY: crwdns137744:0crwdne137744:0

note: Description of the 'Over Transfer Allowance' (Float) field in DocType 'Stock Settings'
en: The percentage you are allowed to transfer more against the quantity ordered. For example, if you have ordered 100 units, and your Allowance is 10%, then you are allowed transfer 110 units.
eo_UY: crwdns137746:0crwdne137746:0

en: The reserved stock will be released when you update items. Are you certain you wish to proceed?
eo_UY: crwdns87154:0crwdne87154:0

en: The reserved stock will be released. Are you certain you wish to proceed?
eo_UY: crwdns87156:0crwdne87156:0

en: The root account {0} must be a group
eo_UY: crwdns87158:0{0}crwdne87158:0

en: The selected BOMs are not for the same item
eo_UY: crwdns87160:0crwdne87160:0

en: The selected change account {} doesn't belongs to Company {}.
eo_UY: crwdns87162:0crwdne87162:0

en: The selected item cannot have Batch
eo_UY: crwdns87164:0crwdne87164:0

en: The selected {0} does not contain the selected Asset Item.
eo_UY: crwdns87166:0{0}crwdne87166:0

en: The seller and the buyer cannot be the same
eo_UY: crwdns87168:0crwdne87168:0

en: The serial no {0} does not belong to item {1}
eo_UY: crwdns87170:0{0}crwdnd87170:0{1}crwdne87170:0

en: The shareholder does not belong to this company
eo_UY: crwdns87172:0crwdne87172:0

en: The shares already exist
eo_UY: crwdns87174:0crwdne87174:0

en: The shares don't exist with the {0}
eo_UY: crwdns87176:0{0}crwdne87176:0

en: The stock for the item {0} in the {1} warehouse was negative on the {2}. You should create a positive entry {3} before the date {4} and time {5} to post the correct valuation rate. For more details, please read the <a href='https://docs.erpnext.com/docs/user/manual/en/stock-adjustment-cogs-with-negative-stock'>documentation<a>.
eo_UY: crwdns143554:0{0}crwdnd143554:0{1}crwdnd143554:0{2}crwdnd143554:0{3}crwdnd143554:0{4}crwdnd143554:0{5}crwdne143554:0

en: The stock has been reserved for the following Items and Warehouses, un-reserve the same to {0} the Stock Reconciliation: <br /><br /> {1}
eo_UY: crwdns87178:0{0}crwdnd87178:0{1}crwdne87178:0

en: The sync has started in the background, please check the {0} list for new records.
eo_UY: crwdns87180:0{0}crwdne87180:0

en: The task has been enqueued as a background job.
eo_UY: crwdns104668:0crwdne104668:0

en: The task has been enqueued as a background job. In case there is any issue on processing in background, the system will add a comment about the error on this Stock Reconciliation and revert to the Draft stage
eo_UY: crwdns87186:0crwdne87186:0

en: The task has been enqueued as a background job. In case there is any issue on processing in background, the system will add a comment about the error on this Stock Reconciliation and revert to the Submitted stage
eo_UY: crwdns87188:0crwdne87188:0

en: The total Issue / Transfer quantity {0} in Material Request {1}  cannot be greater than allowed requested quantity {2} for Item {3}
eo_UY: crwdns87190:0{0}crwdnd87190:0{1}crwdnd87190:0{2}crwdnd87190:0{3}crwdne87190:0

en: The total Issue / Transfer quantity {0} in Material Request {1} cannot be greater than requested quantity {2} for Item {3}
eo_UY: crwdns87192:0{0}crwdnd87192:0{1}crwdnd87192:0{2}crwdnd87192:0{3}crwdne87192:0

en: The uploaded file does not match the selected Code List.
eo_UY: crwdns151706:0crwdne151706:0

note: Description of the 'Role Allowed to Edit Frozen Stock' (Link) field in DocType 'Stock Settings'
en: The users with this Role are allowed to create/modify a stock transaction, even though the transaction is frozen.
eo_UY: crwdns137748:0crwdne137748:0

en: The value of {0} differs between Items {1} and {2}
eo_UY: crwdns87196:0{0}crwdnd87196:0{1}crwdnd87196:0{2}crwdne87196:0

en: The value {0} is already assigned to an existing Item {1}.
eo_UY: crwdns87198:0{0}crwdnd87198:0{1}crwdne87198:0

en: The warehouse where you store finished Items before they are shipped.
eo_UY: crwdns87200:0crwdne87200:0

en: The warehouse where you store your raw materials. Each required item can have a separate source warehouse. Group warehouse also can be selected as source warehouse. On submission of the Work Order, the raw materials will be reserved in these warehouses for production usage.
eo_UY: crwdns87202:0crwdne87202:0

en: The warehouse where your Items will be transferred when you begin production. Group Warehouse can also be selected as a Work in Progress warehouse.
eo_UY: crwdns87204:0crwdne87204:0

en: The {0} ({1}) must be equal to {2} ({3})
eo_UY: crwdns87206:0{0}crwdnd87206:0{1}crwdnd87206:0{2}crwdnd87206:0{3}crwdne87206:0

en: The {0} {1} created successfully
eo_UY: crwdns104670:0{0}crwdnd104670:0{1}crwdne104670:0

en: The {0} {1} is used to calculate the valuation cost for the finished good {2}.
eo_UY: crwdns87210:0{0}crwdnd87210:0{1}crwdnd87210:0{2}crwdne87210:0

en: There are active maintenance or repairs against the asset. You must complete all of them before cancelling the asset.
eo_UY: crwdns87212:0crwdne87212:0

en: There are inconsistencies between the rate, no of shares and the amount calculated
eo_UY: crwdns87214:0crwdne87214:0

en: There are ledger entries against this account. Changing {0} to non-{1} in live system will cause incorrect output in 'Accounts {2}' report
eo_UY: crwdns112056:0{0}crwdnd112056:0{1}crwdnd112056:0{2}crwdne112056:0

en: There are no Failed transactions
eo_UY: crwdns87216:0crwdne87216:0

en: There are no active Fiscal Years for which Demo Data can be generated.
eo_UY: crwdns112058:0crwdne112058:0

en: There are no slots available on this date
eo_UY: crwdns87218:0crwdne87218:0

en: There are only {0} asset created or linked to {1}. Please create or link {2} Assets with respective document.
eo_UY: crwdns87222:0{0}crwdnd87222:0{1}crwdnd87222:0{2}crwdne87222:0

en: There are two options to maintain valuation of stock. FIFO (first in - first out) and Moving Average. To understand this topic in detail please visit <a href='https://docs.erpnext.com/docs/v13/user/manual/en/stock/articles/item-valuation-fifo-and-moving-average' target='_blank'>Item Valuation, FIFO and Moving Average.</a>
eo_UY: crwdns87224:0crwdne87224:0

en: There aren't any item variants for the selected item
eo_UY: crwdns87226:0crwdne87226:0

en: There can be multiple tiered collection factor based on the total spent. But the conversion factor for redemption will always be same for all the tier.
eo_UY: crwdns112060:0crwdne112060:0

en: There can only be 1 Account per Company in {0} {1}
eo_UY: crwdns87228:0{0}crwdnd87228:0{1}crwdne87228:0

en: There can only be one Shipping Rule Condition with 0 or blank value for "To Value"
eo_UY: crwdns87230:0crwdne87230:0

en: There is already a valid Lower Deduction Certificate {0} for Supplier {1} against category {2} for this time period.
eo_UY: crwdns87232:0{0}crwdnd87232:0{1}crwdnd87232:0{2}crwdne87232:0

en: There is already an active Subcontracting BOM {0} for the Finished Good {1}.
eo_UY: crwdns87234:0{0}crwdnd87234:0{1}crwdne87234:0

en: There is no batch found against the {0}: {1}
eo_UY: crwdns87236:0{0}crwdnd87236:0{1}crwdne87236:0

en: There must be atleast 1 Finished Good in this Stock Entry
eo_UY: crwdns87240:0crwdne87240:0

en: There was an error creating Bank Account while linking with Plaid.
eo_UY: crwdns87242:0crwdne87242:0

en: There was an error saving the document.
eo_UY: crwdns87244:0crwdne87244:0

en: There was an error syncing transactions.
eo_UY: crwdns87246:0crwdne87246:0

en: There was an error updating Bank Account {} while linking with Plaid.
eo_UY: crwdns87248:0crwdne87248:0

en: There was an issue connecting to Plaid's authentication server. Check browser console for more information
eo_UY: crwdns87250:0crwdne87250:0

en: There were errors while sending email. Please try again.
eo_UY: crwdns87252:0crwdne87252:0

en: There were issues unlinking payment entry {0}.
eo_UY: crwdns87254:0{0}crwdne87254:0

note: Description of the 'Zero Balance' (Check) field in DocType 'Exchange Rate Revaluation Account'
en: This Account has '0' balance in either Base Currency or Account Currency
eo_UY: crwdns137750:0crwdne137750:0

en: This Item is a Template and cannot be used in transactions. Item attributes will be copied over into the variants unless 'No Copy' is set
eo_UY: crwdns87258:0crwdne87258:0

en: This Item is a Variant of {0} (Template).
eo_UY: crwdns87260:0{0}crwdne87260:0

en: This Month's Summary
eo_UY: crwdns87262:0crwdne87262:0

en: This Warehouse will be auto-updated in the Target Warehouse field of Work Order.
eo_UY: crwdns87264:0crwdne87264:0

en: This Warehouse will be auto-updated in the Work In Progress Warehouse field of Work Orders.
eo_UY: crwdns87266:0crwdne87266:0

en: This Week's Summary
eo_UY: crwdns87268:0crwdne87268:0

en: This action will stop future billing. Are you sure you want to cancel this subscription?
eo_UY: crwdns87270:0crwdne87270:0

en: This action will unlink this account from any external service integrating ERPNext with your bank accounts. It cannot be undone. Are you certain ?
eo_UY: crwdns87272:0crwdne87272:0

en: This covers all scorecards tied to this Setup
eo_UY: crwdns87274:0crwdne87274:0

en: This document is over limit by {0} {1} for item {4}. Are you making another {3} against the same {2}?
eo_UY: crwdns87276:0{0}crwdnd87276:0{1}crwdnd87276:0{4}crwdnd87276:0{3}crwdnd87276:0{2}crwdne87276:0

en: This field is used to set the 'Customer'.
eo_UY: crwdns87278:0crwdne87278:0

note: Description of the 'Bank / Cash Account' (Link) field in DocType 'Payment Reconciliation'
en: This filter will be applied to Journal Entry.
eo_UY: crwdns137752:0crwdne137752:0

en: This is a Template BOM and will be used to make the work order for {0} of the item {1}
eo_UY: crwdns87282:0{0}crwdnd87282:0{1}crwdne87282:0

note: Description of the 'Target Warehouse' (Link) field in DocType 'Work Order'
en: This is a location where final product stored.
eo_UY: crwdns137754:0crwdne137754:0

note: Description of the 'Work-in-Progress Warehouse' (Link) field in DocType 'Work Order'
en: This is a location where operations are executed.
eo_UY: crwdns137756:0crwdne137756:0

note: Description of the 'Source Warehouse' (Link) field in DocType 'Work Order'
en: This is a location where raw materials are available.
eo_UY: crwdns137758:0crwdne137758:0

note: Description of the 'Scrap Warehouse' (Link) field in DocType 'Work Order'
en: This is a location where scraped materials are stored.
eo_UY: crwdns137760:0crwdne137760:0

en: This is a preview of the email to be sent. A PDF of the document will automatically be attached with the email.
eo_UY: crwdns151144:0crwdne151144:0

en: This is a root account and cannot be edited.
eo_UY: crwdns87292:0crwdne87292:0

en: This is a root customer group and cannot be edited.
eo_UY: crwdns87294:0crwdne87294:0

en: This is a root department and cannot be edited.
eo_UY: crwdns87296:0crwdne87296:0

en: This is a root item group and cannot be edited.
eo_UY: crwdns87298:0crwdne87298:0

en: This is a root sales person and cannot be edited.
eo_UY: crwdns87300:0crwdne87300:0

en: This is a root supplier group and cannot be edited.
eo_UY: crwdns87302:0crwdne87302:0

en: This is a root territory and cannot be edited.
eo_UY: crwdns87304:0crwdne87304:0

en: This is based on stock movement. See {0} for details
eo_UY: crwdns87308:0{0}crwdne87308:0

en: This is based on the Time Sheets created against this project
eo_UY: crwdns87310:0crwdne87310:0

en: This is based on transactions against this Sales Person. See timeline below for details
eo_UY: crwdns87314:0crwdne87314:0

en: This is considered dangerous from accounting point of view.
eo_UY: crwdns87318:0crwdne87318:0

en: This is done to handle accounting for cases when Purchase Receipt is created after Purchase Invoice
eo_UY: crwdns87320:0crwdne87320:0

en: This is enabled by default. If you want to plan materials for sub-assemblies of the Item you're manufacturing leave this enabled. If you plan and manufacture the sub-assemblies separately, you can disable this checkbox.
eo_UY: crwdns87322:0crwdne87322:0

en: This is for raw material Items that'll be used to create finished goods. If the Item is an additional service like 'washing' that'll be used in the BOM, keep this unchecked.
eo_UY: crwdns87324:0crwdne87324:0

en: This item filter has already been applied for the {0}
eo_UY: crwdns87326:0{0}crwdne87326:0

en: This option can be checked to edit the 'Posting Date' and 'Posting Time' fields.
eo_UY: crwdns87328:0crwdne87328:0

en: This schedule was created when Asset {0} was adjusted through Asset Value Adjustment {1}.
eo_UY: crwdns87330:0{0}crwdnd87330:0{1}crwdne87330:0

en: This schedule was created when Asset {0} was consumed through Asset Capitalization {1}.
eo_UY: crwdns87332:0{0}crwdnd87332:0{1}crwdne87332:0

en: This schedule was created when Asset {0} was repaired through Asset Repair {1}.
eo_UY: crwdns87334:0{0}crwdnd87334:0{1}crwdne87334:0

en: This schedule was created when Asset {0} was restored on Asset Capitalization {1}'s cancellation.
eo_UY: crwdns87336:0{0}crwdnd87336:0{1}crwdne87336:0

en: This schedule was created when Asset {0} was restored.
eo_UY: crwdns87338:0{0}crwdne87338:0

en: This schedule was created when Asset {0} was returned through Sales Invoice {1}.
eo_UY: crwdns87340:0{0}crwdnd87340:0{1}crwdne87340:0

en: This schedule was created when Asset {0} was scrapped.
eo_UY: crwdns87342:0{0}crwdne87342:0

en: This schedule was created when Asset {0} was sold through Sales Invoice {1}.
eo_UY: crwdns87344:0{0}crwdnd87344:0{1}crwdne87344:0

en: This schedule was created when Asset {0} was updated after being split into new Asset {1}.
eo_UY: crwdns87346:0{0}crwdnd87346:0{1}crwdne87346:0

en: This schedule was created when Asset {0}'s Asset Repair {1} was cancelled.
eo_UY: crwdns87348:0{0}crwdnd87348:0{1}crwdne87348:0

en: This schedule was created when Asset {0}'s Asset Value Adjustment {1} was cancelled.
eo_UY: crwdns87350:0{0}crwdnd87350:0{1}crwdne87350:0

en: This schedule was created when Asset {0}'s shifts were adjusted through Asset Shift Allocation {1}.
eo_UY: crwdns87352:0{0}crwdnd87352:0{1}crwdne87352:0

en: This schedule was created when new Asset {0} was split from Asset {1}.
eo_UY: crwdns87354:0{0}crwdnd87354:0{1}crwdne87354:0

note: Description of the 'Dunning Letter' (Section Break) field in DocType 'Dunning Type'
en: This section allows the user to set the Body and Closing text of the Dunning Letter for the Dunning Type based on language, which can be used in Print.
eo_UY: crwdns137762:0crwdne137762:0

en: This table is used to set details about the 'Item', 'Qty', 'Basic Rate', etc.
eo_UY: crwdns87358:0crwdne87358:0

note: Description of a DocType
en: This tool helps you to update or fix the quantity and valuation of stock in the system. It is typically used to synchronise the system values and what actually exists in your warehouses.
eo_UY: crwdns112062:0crwdne112062:0

note: Description of the 'Default Common Code' (Link) field in DocType 'Code List'
en: This value shall be used when no matching Common Code for a record is found.
eo_UY: crwdns151708:0crwdne151708:0

note: Description of the 'Abbreviation' (Data) field in DocType 'Item Attribute Value'
en: This will be appended to the Item Code of the variant. For example, if your abbreviation is "SM", and the item code is "T-SHIRT", the item code of the variant will be "T-SHIRT-SM"
eo_UY: crwdns137764:0crwdne137764:0

note: Description of the 'Create User Permission' (Check) field in DocType 'Employee'
en: This will restrict user access to other employee records
eo_UY: crwdns137766:0crwdne137766:0

en: This {} will be treated as material transfer.
eo_UY: crwdns87364:0crwdne87364:0

note: Label of the threshold_percentage (Percent) field in DocType 'Promotional Scheme Price Discount' Scheme Product Discount'
en: Threshold for Suggestion
eo_UY: crwdns137768:0crwdne137768:0

note: Label of the threshold_percentage (Percent) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Threshold for Suggestion (In Percentage)
eo_UY: crwdns137770:0crwdne137770:0

note: Label of the thumbnail (Data) field in DocType 'BOM' Label of the thumbnail (Data) field in DocType 'BOM Website Operation'
en: Thumbnail
eo_UY: crwdns137772:0crwdne137772:0

note: Option for the 'Day of Week' (Select) field in DocType 'Communication Medium Timeslot' Option for the 'Day Of Week' (Select) field in DocType 'Appointment Booking Slots' Option for the 'Day Of Week' (Select) field in DocType 'Availability Of Option for the 'Day to Send' (Select) field in DocType 'Pr
en: Thursday
eo_UY: crwdns137774:0crwdne137774:0

note: Label of the tier_name (Data) field in DocType 'Loyalty Program Collection'
en: Tier Name
eo_UY: crwdns137776:0crwdne137776:0

note: Label of the section_break_3 (Section Break) field in DocType 'Sales Invoice Timesheet' Label of the time (Time) field in DocType 'Bulk Transaction Log Detail' Label of the time (Section Break) field in DocType 'Work Order' Label of the time_in_mins (Float) field in DocType 'Work Order Operation' La
en: Time
eo_UY: crwdns137778:0crwdne137778:0

note: Label of the time_in_mins (Float) field in DocType 'Job Card Scheduled Time'
en: Time (In Mins)
eo_UY: crwdns87406:0crwdne87406:0

note: Label of the mins_between_operations (Int) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Time Between Operations (Mins)
eo_UY: crwdns137780:0crwdne137780:0

note: Label of the time_in_mins (Float) field in DocType 'Job Card Time Log'
en: Time In Mins
eo_UY: crwdns137782:0crwdne137782:0

note: Label of the time_logs (Table) field in DocType 'Job Card'
en: Time Logs
eo_UY: crwdns137784:0crwdne137784:0

en: Time Required (In Mins)
eo_UY: crwdns87416:0crwdne87416:0

note: Label of the time_sheet (Link) field in DocType 'Sales Invoice Timesheet'
en: Time Sheet
eo_UY: crwdns137786:0crwdne137786:0

note: Label of the time_sheet_list (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the time_sheet_list (Section Break) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Time Sheet List
eo_UY: crwdns137788:0crwdne137788:0

note: Label of the timesheets (Table) field in DocType 'POS Invoice' Label of the timesheets (Table) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the time_logs (Table) field in DocType 'Timesheet'
en: Time Sheets
eo_UY: crwdns137790:0crwdne137790:0

en: Time Taken to Deliver
eo_UY: crwdns87430:0crwdne87430:0

note: Label of a Card Break in the Projects Workspace
en: Time Tracking
eo_UY: crwdns87432:0crwdne87432:0

note: Description of the 'Posting Time' (Time) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Time at which materials were received
eo_UY: crwdns137792:0crwdne137792:0

note: Description of the 'Operation Time' (Float) field in DocType 'Sub Operation'
en: Time in mins
eo_UY: crwdns137794:0crwdne137794:0

note: Description of the 'Total Operation Time' (Float) field in DocType 'Operation'
en: Time in mins.
eo_UY: crwdns137796:0crwdne137796:0

en: Time logs are required for {0} {1}
eo_UY: crwdns87440:0{0}crwdnd87440:0{1}crwdne87440:0

en: Time slot is not available
eo_UY: crwdns87442:0crwdne87442:0

en: Time(in mins)
eo_UY: crwdns87444:0crwdne87444:0

note: Label of the sb_timeline (Section Break) field in DocType 'Task'
en: Timeline
eo_UY: crwdns137798:0crwdne137798:0

en: Timer
eo_UY: crwdns87448:0crwdne87448:0

en: Timer exceeded the given hours.
eo_UY: crwdns87450:0crwdne87450:0

note: Name of a DocType Label of a Link in the Projects Workspace Label of a shortcut in the Projects Workspace
en: Timesheet
eo_UY: crwdns87452:0crwdne87452:0

note: Name of a report Label of a Link in the Projects Workspace Label of a shortcut in the Projects Workspace
en: Timesheet Billing Summary
eo_UY: crwdns87456:0crwdne87456:0

note: Label of the timesheet_detail (Data) field in DocType 'Sales Invoice Timesheet' Name of a DocType
en: Timesheet Detail
eo_UY: crwdns87458:0crwdne87458:0

en: Timesheet for tasks.
eo_UY: crwdns87462:0crwdne87462:0

en: Timesheet {0} is already completed or cancelled
eo_UY: crwdns87464:0{0}crwdne87464:0

note: Label of the timesheet_sb (Section Break) field in DocType 'Projects Settings'
en: Timesheets
eo_UY: crwdns87466:0crwdne87466:0

en: Timesheets help keep track of time, cost and billing for activities done by your team
eo_UY: crwdns104672:0crwdne104672:0

note: Label of the timeslots_section (Section Break) field in DocType 'Communication Medium' Label of the timeslots (Table) field in DocType 'Communication Medium'
en: Timeslots
eo_UY: crwdns137800:0crwdne137800:0

note: Label of the title (Data) field in DocType 'Item Tax Template' Label of the title (Data) field in DocType 'Journal Entry' Label of the title (Data) field in DocType 'Payment Entry' Label of the title (Data) field in DocType 'POS Invoice' Label of the title (Data) field in DocType 'Pricing Rule' Labe
en: Title
eo_UY: crwdns87474:0crwdne87474:0

note: Label of the email_to (Data) field in DocType 'Payment Request' Label of the to_uom (Link) field in DocType 'UOM Conversion Factor' Label of the to (Data) field in DocType 'Call Log'
en: To
eo_UY: crwdns87538:0crwdne87538:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Purchase Order' Option for the 'Sales Order Status' (Select) field in DocType 'Production Plan' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Sales Order' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Delivery Note' Option for the 'Status'
en: To Bill
eo_UY: crwdns87548:0crwdne87548:0

note: Label of the to_currency (Link) field in DocType 'Currency Exchange'
en: To Currency
eo_UY: crwdns137802:0crwdne137802:0

note: Label of the to_date (Date) field in DocType 'Bank Clearance' Label of the bank_statement_to_date (Date) field in DocType 'Bank Reconciliation Tool' Label of the to_date (Datetime) field in DocType 'Bisect Accounting Statements' Label of the to_date (Date) field in DocType 'Loyalty Program' Label of
en: To Date
eo_UY: crwdns87562:0crwdne87562:0

en: To Date cannot be before From Date
eo_UY: crwdns87598:0crwdne87598:0

en: To Date cannot be before From Date.
eo_UY: crwdns87600:0crwdne87600:0

en: To Date cannot be less than From Date
eo_UY: crwdns87602:0crwdne87602:0

en: To Date is mandatory
eo_UY: crwdns143556:0crwdne143556:0

en: To Date must be greater than From Date
eo_UY: crwdns87604:0crwdne87604:0

en: To Date should be within the Fiscal Year. Assuming To Date = {0}
eo_UY: crwdns87606:0{0}crwdne87606:0

en: To Datetime
eo_UY: crwdns87608:0crwdne87608:0

note: Option for the 'Sales Order Status' (Select) field in DocType 'Production Plan' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Sales Order'
en: To Deliver
eo_UY: crwdns87610:0crwdne87610:0

note: Option for the 'Sales Order Status' (Select) field in DocType 'Production Plan' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Sales Order'
en: To Deliver and Bill
eo_UY: crwdns87616:0crwdne87616:0

note: Label of the to_delivery_date (Date) field in DocType 'Production Plan'
en: To Delivery Date
eo_UY: crwdns137804:0crwdne137804:0

note: Label of the to_doctype (Link) field in DocType 'Bulk Transaction Log Detail'
en: To Doctype
eo_UY: crwdns137806:0crwdne137806:0

en: To Due Date
eo_UY: crwdns87626:0crwdne87626:0

note: Label of the to_employee (Link) field in DocType 'Asset Movement Item'
en: To Employee
eo_UY: crwdns137808:0crwdne137808:0

en: To Fiscal Year
eo_UY: crwdns87630:0crwdne87630:0

note: Label of the to_folio_no (Data) field in DocType 'Share Transfer'
en: To Folio No
eo_UY: crwdns137810:0crwdne137810:0

note: Label of the to_invoice_date (Date) field in DocType 'Payment Reconciliation' Label of the to_invoice_date (Date) field in DocType 'Process Payment
en: To Invoice Date
eo_UY: crwdns137812:0crwdne137812:0

note: Label of the to_no (Int) field in DocType 'Share Balance' Label of the to_no (Int) field in DocType 'Share Transfer'
en: To No
eo_UY: crwdns137814:0crwdne137814:0

note: Label of the to_case_no (Int) field in DocType 'Packing Slip'
en: To Package No.
eo_UY: crwdns137816:0crwdne137816:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Sales Order'
en: To Pay
eo_UY: crwdns104674:0crwdne104674:0

note: Label of the to_payment_date (Date) field in DocType 'Payment Reconciliation' Label of the to_payment_date (Date) field in DocType 'Process Payment
en: To Payment Date
eo_UY: crwdns137818:0crwdne137818:0

en: To Posting Date
eo_UY: crwdns87648:0crwdne87648:0

note: Label of the to_range (Float) field in DocType 'Item Attribute' Label of the to_range (Float) field in DocType 'Item Variant Attribute'
en: To Range
eo_UY: crwdns137820:0crwdne137820:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Purchase Order'
en: To Receive
eo_UY: crwdns87654:0crwdne87654:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Purchase Order'
en: To Receive and Bill
eo_UY: crwdns87658:0crwdne87658:0

note: Label of the to_reference_date (Date) field in DocType 'Bank Reconciliation Tool'
en: To Reference Date
eo_UY: crwdns137822:0crwdne137822:0

note: Label of the to_rename (Check) field in DocType 'GL Entry' Label of the to_rename (Check) field in DocType 'Stock Ledger Entry'
en: To Rename
eo_UY: crwdns137824:0crwdne137824:0

note: Label of the to_shareholder (Link) field in DocType 'Share Transfer'
en: To Shareholder
eo_UY: crwdns137826:0crwdne137826:0

note: Label of the time (Time) field in DocType 'Cashier Closing' Label of the to_time (Datetime) field in DocType 'Sales Invoice Timesheet' Label of the to_time (Time) field in DocType 'Communication Medium Timeslot' Label of the to_time (Time) field in DocType 'Appointment Booking Slots' Label of the to
en: To Time
eo_UY: crwdns87670:0crwdne87670:0

en: To Time cannot be before from date
eo_UY: crwdns151456:0crwdne151456:0

note: Description of the 'Referral Code' (Data) field in DocType 'Sales Partner'
en: To Track inbound purchase
eo_UY: crwdns137828:0crwdne137828:0

note: Label of the to_value (Float) field in DocType 'Shipping Rule Condition'
en: To Value
eo_UY: crwdns137830:0crwdne137830:0

en: To Warehouse
eo_UY: crwdns87698:0crwdne87698:0

note: Label of the target_warehouse (Link) field in DocType 'Packed Item'
en: To Warehouse (Optional)
eo_UY: crwdns137832:0crwdne137832:0

en: To add Operations tick the 'With Operations' checkbox.
eo_UY: crwdns87702:0crwdne87702:0

en: To add subcontracted Item's raw materials if include exploded items is disabled.
eo_UY: crwdns87704:0crwdne87704:0

en: To allow over billing, update "Over Billing Allowance" in Accounts Settings or the Item.
eo_UY: crwdns87706:0crwdne87706:0

en: To allow over receipt / delivery, update "Over Receipt/Delivery Allowance" in Stock Settings or the Item.
eo_UY: crwdns87708:0crwdne87708:0

note: Description of the 'Mandatory Depends On' (Small Text) field in DocType 'Inventory Dimension'
en: To apply condition on parent field use parent.field_name and to apply condition on child table use doc.field_name. Here field_name could be based on the actual column name of the respective field.
eo_UY: crwdns137834:0crwdne137834:0

note: Label of the delivered_by_supplier (Check) field in DocType 'Purchase Order Item'
en: To be Delivered to Customer
eo_UY: crwdns137836:0crwdne137836:0

en: To cancel a {} you need to cancel the POS Closing Entry {}.
eo_UY: crwdns87714:0crwdne87714:0

en: To create a Payment Request reference document is required
eo_UY: crwdns87716:0crwdne87716:0

en: To enable Capital Work in Progress Accounting,
eo_UY: crwdns87720:0crwdne87720:0

en: To include non-stock items in the material request planning. i.e. Items for which 'Maintain Stock' checkbox is unticked.
eo_UY: crwdns87722:0crwdne87722:0

en: To include tax in row {0} in Item rate, taxes in rows {1} must also be included
eo_UY: crwdns87724:0{0}crwdnd87724:0{1}crwdne87724:0

en: To merge, following properties must be same for both items
eo_UY: crwdns87726:0crwdne87726:0

en: To overrule this, enable '{0}' in company {1}
eo_UY: crwdns87728:0{0}crwdnd87728:0{1}crwdne87728:0

en: To still proceed with editing this Attribute Value, enable {0} in Item Variant Settings.
eo_UY: crwdns87730:0{0}crwdne87730:0

en: To submit the invoice without purchase order please set {0} as {1} in {2}
eo_UY: crwdns87732:0{0}crwdnd87732:0{1}crwdnd87732:0{2}crwdne87732:0

en: To submit the invoice without purchase receipt please set {0} as {1} in {2}
eo_UY: crwdns87734:0{0}crwdnd87734:0{1}crwdnd87734:0{2}crwdne87734:0

en: To use a different finance book, please uncheck 'Include Default FB Assets'
eo_UY: crwdns87736:0crwdne87736:0

en: To use a different finance book, please uncheck 'Include Default FB Entries'
eo_UY: crwdns87738:0crwdne87738:0

en: Toggle Recent Orders
eo_UY: crwdns87740:0crwdne87740:0

note: Label of the token_endpoint (Data) field in DocType 'QuickBooks Migrator'
en: Token Endpoint
eo_UY: crwdns137838:0crwdne137838:0

note: Name of a UOM
en: Ton (Long)/Cubic Yard
eo_UY: crwdns112636:0crwdne112636:0

note: Name of a UOM
en: Ton (Short)/Cubic Yard
eo_UY: crwdns112638:0crwdne112638:0

note: Name of a UOM
en: Ton-Force (UK)
eo_UY: crwdns112640:0crwdne112640:0

note: Name of a UOM
en: Ton-Force (US)
eo_UY: crwdns112642:0crwdne112642:0

note: Name of a UOM
en: Tonne
eo_UY: crwdns112644:0crwdne112644:0

note: Name of a UOM
en: Tonne-Force(Metric)
eo_UY: crwdns112646:0crwdne112646:0

en: Too many columns. Export the report and print it using a spreadsheet application.
eo_UY: crwdns112064:0crwdne112064:0

note: Label of a Card Break in the Manufacturing Workspace Label of the tools (Column Break) field in DocType 'Email Digest' Label of a Card Break in the Stock Workspace
en: Tools
eo_UY: crwdns87744:0crwdne87744:0

note: Name of a UOM
en: Torr
eo_UY: crwdns112648:0crwdne112648:0

note: Label of the total (Currency) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Label of the total (Currency) field in DocType 'POS Invoice' Label of the total (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice' Option for the 'Consider Tax or Charge for' (Select) field in DocType 'Purchase Taxes and Charges'
en: Total
eo_UY: crwdns87748:0crwdne87748:0

note: Label of the base_total (Currency) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Label of the base_total (Currency) field in DocType 'POS Invoice' Label of the base_total (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the base_total (Currency) field in DocType 'Purchase Taxes and Label of th
en: Total (Company Currency)
eo_UY: crwdns137840:0crwdne137840:0

en: Total (Credit)
eo_UY: crwdns87806:0crwdne87806:0

en: Total (Without Tax)
eo_UY: crwdns87808:0crwdne87808:0

en: Total Achieved
eo_UY: crwdns87810:0crwdne87810:0

note: Label of a number card in the Stock Workspace
en: Total Active Items
eo_UY: crwdns112066:0crwdne112066:0

en: Total Actual
eo_UY: crwdns87812:0crwdne87812:0

note: Label of the total_additional_costs (Currency) field in DocType 'Stock Entry' Label of the total_additional_costs (Currency) field in DocType 'Subcontracting Order' 'Subcontracting Receipt'
en: Total Additional Costs
eo_UY: crwdns137842:0crwdne137842:0

note: Label of the total_advance (Currency) field in DocType 'POS Invoice' Label of the total_advance (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the total_advance (Currency) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Total Advance
eo_UY: crwdns137844:0crwdne137844:0

note: Label of the total_allocated_amount (Currency) field in DocType 'Payment Entry'
en: Total Allocated Amount
eo_UY: crwdns137846:0crwdne137846:0

note: Label of the base_total_allocated_amount (Currency) field in DocType 'Payment Entry'
en: Total Allocated Amount (Company Currency)
eo_UY: crwdns137848:0crwdne137848:0

note: Label of the total_allocations (Int) field in DocType 'Process Payment Reconciliation Log'
en: Total Allocations
eo_UY: crwdns137850:0crwdne137850:0

note: Label of the total_amount (Currency) field in DocType 'Invoice Discounting' Label of the total_amount (Currency) field in DocType 'Journal Entry' Label of the total_amount (Float) field in DocType 'Serial and Batch Bundle' Label of the total_amount (Currency) field in DocType 'Stock Entry'
en: Total Amount
eo_UY: crwdns87832:0crwdne87832:0

note: Label of the total_amount_currency (Link) field in DocType 'Journal Entry'
en: Total Amount Currency
eo_UY: crwdns137852:0crwdne137852:0

note: Label of the total_amount_in_words (Data) field in DocType 'Journal Entry'
en: Total Amount in Words
eo_UY: crwdns137854:0crwdne137854:0

en: Total Applicable Charges in Purchase Receipt Items table must be same as Total Taxes and Charges
eo_UY: crwdns87846:0crwdne87846:0

en: Total Asset
eo_UY: crwdns87848:0crwdne87848:0

note: Label of the total_asset_cost (Currency) field in DocType 'Asset'
en: Total Asset Cost
eo_UY: crwdns137856:0crwdne137856:0

en: Total Assets
eo_UY: crwdns87852:0crwdne87852:0

note: Label of the total_billable_amount (Currency) field in DocType 'Timesheet'
en: Total Billable Amount
eo_UY: crwdns137858:0crwdne137858:0

note: Label of the total_billable_amount (Currency) field in DocType 'Project' Label of the total_billing_amount (Currency) field in DocType 'Task'
en: Total Billable Amount (via Timesheet)
eo_UY: crwdns137860:0crwdne137860:0

note: Label of the total_billable_hours (Float) field in DocType 'Timesheet'
en: Total Billable Hours
eo_UY: crwdns137862:0crwdne137862:0

note: Label of the total_billed_amount (Currency) field in DocType 'Timesheet'
en: Total Billed Amount
eo_UY: crwdns137864:0crwdne137864:0

note: Label of the total_billed_amount (Currency) field in DocType 'Project'
en: Total Billed Amount (via Sales Invoice)
eo_UY: crwdns137866:0crwdne137866:0

note: Label of the total_billed_hours (Float) field in DocType 'Timesheet'
en: Total Billed Hours
eo_UY: crwdns137868:0crwdne137868:0

note: Label of the total_billing_amount (Currency) field in DocType 'POS Invoice' Label of the total_billing_amount (Currency) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Total Billing Amount
eo_UY: crwdns137870:0crwdne137870:0

note: Label of the total_billing_hours (Float) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Total Billing Hours
eo_UY: crwdns137872:0crwdne137872:0

en: Total Budget
eo_UY: crwdns87874:0crwdne87874:0

note: Label of the total_characters (Int) field in DocType 'SMS Center'
en: Total Characters
eo_UY: crwdns137874:0crwdne137874:0

note: Label of the total_commission (Currency) field in DocType 'POS Invoice' Label of the total_commission (Currency) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the total_commission (Currency) field in DocType 'Sales Order' Label of the total_commission (Currency) field in DocType 'Delivery Note'
en: Total Commission
eo_UY: crwdns87878:0crwdne87878:0

note: Label of the total_completed_qty (Float) field in DocType 'Job Card'
en: Total Completed Qty
eo_UY: crwdns87888:0crwdne87888:0

note: Label of the total_consumed_material_cost (Currency) field in DocType 'Project'
en: Total Consumed Material Cost (via Stock Entry)
eo_UY: crwdns137876:0crwdne137876:0

en: Total Contribution Amount Against Invoices: {0}
eo_UY: crwdns87894:0{0}crwdne87894:0

en: Total Contribution Amount Against Orders: {0}
eo_UY: crwdns87896:0{0}crwdne87896:0

note: Label of the total_cost (Currency) field in DocType 'BOM' Label of the raw_material_cost (Currency) field in DocType 'BOM Creator'
en: Total Cost
eo_UY: crwdns137878:0crwdne137878:0

note: Label of the base_total_cost (Currency) field in DocType 'BOM'
en: Total Cost (Company Currency)
eo_UY: crwdns137880:0crwdne137880:0

note: Label of the total_costing_amount (Currency) field in DocType 'Timesheet'
en: Total Costing Amount
eo_UY: crwdns137882:0crwdne137882:0

note: Label of the total_costing_amount (Currency) field in DocType 'Project' Label of the total_costing_amount (Currency) field in DocType 'Task'
en: Total Costing Amount (via Timesheet)
eo_UY: crwdns137884:0crwdne137884:0

note: Label of the total_credit (Currency) field in DocType 'Journal Entry'
en: Total Credit
eo_UY: crwdns137886:0crwdne137886:0

en: Total Credit/ Debit Amount should be same as linked Journal Entry
eo_UY: crwdns87912:0crwdne87912:0

note: Label of the total_debit (Currency) field in DocType 'Journal Entry'
en: Total Debit
eo_UY: crwdns137888:0crwdne137888:0

en: Total Debit must be equal to Total Credit. The difference is {0}
eo_UY: crwdns87916:0{0}crwdne87916:0

en: Total Delivered Amount
eo_UY: crwdns87918:0crwdne87918:0

en: Total Demand (Past Data)
eo_UY: crwdns87920:0crwdne87920:0

en: Total Equity
eo_UY: crwdns87922:0crwdne87922:0

note: Label of the total_distance (Float) field in DocType 'Delivery Trip'
en: Total Estimated Distance
eo_UY: crwdns137890:0crwdne137890:0

en: Total Expense
eo_UY: crwdns87926:0crwdne87926:0

en: Total Expense This Year
eo_UY: crwdns87928:0crwdne87928:0

note: Label of the total_experience (Data) field in DocType 'Employee External Work History'
en: Total Experience
eo_UY: crwdns137892:0crwdne137892:0

en: Total Forecast (Future Data)
eo_UY: crwdns87932:0crwdne87932:0

en: Total Forecast (Past Data)
eo_UY: crwdns87934:0crwdne87934:0

note: Label of the total_gain_loss (Currency) field in DocType 'Exchange Rate Revaluation'
en: Total Gain/Loss
eo_UY: crwdns137894:0crwdne137894:0

note: Label of the total_hold_time (Duration) field in DocType 'Issue'
en: Total Hold Time
eo_UY: crwdns137896:0crwdne137896:0

note: Label of the total_holidays (Int) field in DocType 'Holiday List'
en: Total Holidays
eo_UY: crwdns137898:0crwdne137898:0

en: Total Income
eo_UY: crwdns87942:0crwdne87942:0

en: Total Income This Year
eo_UY: crwdns87944:0crwdne87944:0

note: Label of a number card in the Accounting Workspace
en: Total Incoming Bills
eo_UY: crwdns112068:0crwdne112068:0

note: Label of a number card in the Accounting Workspace
en: Total Incoming Payment
eo_UY: crwdns112070:0crwdne112070:0

note: Label of the total_incoming_value (Currency) field in DocType 'Stock Entry'
en: Total Incoming Value (Receipt)
eo_UY: crwdns137900:0crwdne137900:0

note: Label of the total_interest (Currency) field in DocType 'Dunning'
en: Total Interest
eo_UY: crwdns137902:0crwdne137902:0

en: Total Invoiced Amount
eo_UY: crwdns87950:0crwdne87950:0

en: Total Issues
eo_UY: crwdns87952:0crwdne87952:0

en: Total Items
eo_UY: crwdns112072:0crwdne112072:0

en: Total Liability
eo_UY: crwdns87954:0crwdne87954:0

note: Label of the total_messages (Int) field in DocType 'SMS Center'
en: Total Message(s)
eo_UY: crwdns137904:0crwdne137904:0

note: Label of the total_monthly_sales (Currency) field in DocType 'Company'
en: Total Monthly Sales
eo_UY: crwdns137906:0crwdne137906:0

note: Label of the total_net_weight (Float) field in DocType 'POS Invoice' Label of the total_net_weight (Float) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the total_net_weight (Float) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the total_net_weight (Float) field in DocType 'Purchase Order' Label of the t
en: Total Net Weight
eo_UY: crwdns137908:0crwdne137908:0

note: Label of the total_number_of_booked_depreciations (Int) field in DocType 'Asset Finance Book'
en: Total Number of Booked Depreciations
eo_UY: crwdns137910:0crwdne137910:0

note: Label of the total_number_of_depreciations (Int) field in DocType 'Asset' Label of the total_number_of_depreciations (Int) field in DocType 'Asset Depreciation Schedule' Finance Book'
en: Total Number of Depreciations
eo_UY: crwdns137912:0crwdne137912:0

en: Total Only
eo_UY: crwdns137914:0crwdne137914:0

note: Label of the total_operating_cost (Currency) field in DocType 'Work Order'
en: Total Operating Cost
eo_UY: crwdns137916:0crwdne137916:0

note: Label of the total_operation_time (Float) field in DocType 'Operation'
en: Total Operation Time
eo_UY: crwdns137918:0crwdne137918:0

en: Total Order Considered
eo_UY: crwdns87988:0crwdne87988:0

en: Total Order Value
eo_UY: crwdns87990:0crwdne87990:0

en: Total Other Charges
eo_UY: crwdns87992:0crwdne87992:0

en: Total Outgoing
eo_UY: crwdns87994:0crwdne87994:0

note: Label of a number card in the Accounting Workspace
en: Total Outgoing Bills
eo_UY: crwdns112074:0crwdne112074:0

note: Label of a number card in the Accounting Workspace
en: Total Outgoing Payment
eo_UY: crwdns112076:0crwdne112076:0

note: Label of the total_outgoing_value (Currency) field in DocType 'Stock Entry'
en: Total Outgoing Value (Consumption)
eo_UY: crwdns137920:0crwdne137920:0

note: Label of the total_outstanding (Currency) field in DocType 'Dunning'
en: Total Outstanding
eo_UY: crwdns87998:0crwdne87998:0

en: Total Outstanding Amount
eo_UY: crwdns88002:0crwdne88002:0

en: Total Paid Amount
eo_UY: crwdns88004:0crwdne88004:0

en: Total Payment Amount in Payment Schedule must be equal to Grand / Rounded Total
eo_UY: crwdns88006:0crwdne88006:0

en: Total Payment Request amount cannot be greater than {0} amount
eo_UY: crwdns88008:0{0}crwdne88008:0

en: Total Payments
eo_UY: crwdns88010:0crwdne88010:0

en: Total Picked Quantity {0} is more than ordered qty {1}. You can set the Over Picking Allowance in Stock Settings.
eo_UY: crwdns142968:0{0}crwdnd142968:0{1}crwdne142968:0

note: Label of the total_planned_qty (Float) field in DocType 'Production Plan'
en: Total Planned Qty
eo_UY: crwdns137922:0crwdne137922:0

note: Label of the total_produced_qty (Float) field in DocType 'Production Plan'
en: Total Produced Qty
eo_UY: crwdns137924:0crwdne137924:0

note: Label of the total_projected_qty (Float) field in DocType 'Item'
en: Total Projected Qty
eo_UY: crwdns137926:0crwdne137926:0

en: Total Purchase Amount
eo_UY: crwdns148636:0crwdne148636:0

note: Label of the total_purchase_cost (Currency) field in DocType 'Project'
en: Total Purchase Cost (via Purchase Invoice)
eo_UY: crwdns137928:0crwdne137928:0

en: Total Purchase Cost has been updated
eo_UY: crwdns88020:0crwdne88020:0

note: Label of the total_qty (Float) field in DocType 'Serial and Batch Bundle'
en: Total Qty
eo_UY: crwdns88022:0crwdne88022:0

note: Label of the total_quantity (Float) field in DocType 'POS Closing Entry' Label of the total_qty (Float) field in DocType 'POS Invoice' Label of the total_qty (Float) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the total_qty (Float) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the total_qty (Float) fie
en: Total Quantity
eo_UY: crwdns88026:0crwdne88026:0

en: Total Received Amount
eo_UY: crwdns88052:0crwdne88052:0

note: Label of the total_repair_cost (Currency) field in DocType 'Asset Repair'
en: Total Repair Cost
eo_UY: crwdns137930:0crwdne137930:0

note: Label of the total_reposting_count (Int) field in DocType 'Repost Item Valuation'
en: Total Reposting Count
eo_UY: crwdns137932:0crwdne137932:0

en: Total Revenue
eo_UY: crwdns88058:0crwdne88058:0

en: Total Sales Amount
eo_UY: crwdns88060:0crwdne88060:0

note: Label of the total_sales_amount (Currency) field in DocType 'Project'
en: Total Sales Amount (via Sales Order)
eo_UY: crwdns137934:0crwdne137934:0

note: Name of a report
en: Total Stock Summary
eo_UY: crwdns88064:0crwdne88064:0

note: Label of a number card in the Stock Workspace
en: Total Stock Value
eo_UY: crwdns112078:0crwdne112078:0

note: Label of the total_supplied_qty (Float) field in DocType 'Purchase Order Item Supplied' Label of the total_supplied_qty (Float) field in DocType 'Subcontracting Order Supplied Item'
en: Total Supplied Qty
eo_UY: crwdns137936:0crwdne137936:0

en: Total Target
eo_UY: crwdns88070:0crwdne88070:0

en: Total Tasks
eo_UY: crwdns88072:0crwdne88072:0

en: Total Tax
eo_UY: crwdns88074:0crwdne88074:0

note: Label of the total_taxes_and_charges (Currency) field in DocType 'Payment Entry' Label of the total_taxes_and_charges (Currency) field in DocType 'POS Invoice' Label of the total_taxes_and_charges (Currency) field in DocType 'Purchase Label of the total_taxes_and_charges (Currency) field in DocType 
en: Total Taxes and Charges
eo_UY: crwdns137938:0crwdne137938:0

note: Label of the base_total_taxes_and_charges (Currency) field in DocType 'Payment Entry' Label of the base_total_taxes_and_charges (Currency) field in DocType 'POS Invoice' 'Purchase Invoice' Label of the base_total_taxes_and_charges (Currency) field in DocType 'Sales 'Purchase Order' 'Supplier Quotati
en: Total Taxes and Charges (Company Currency)
eo_UY: crwdns137940:0crwdne137940:0

en: Total Time (in Mins)
eo_UY: crwdns88118:0crwdne88118:0

note: Label of the total_time_in_mins (Float) field in DocType 'Job Card'
en: Total Time in Mins
eo_UY: crwdns137942:0crwdne137942:0

en: Total Unpaid: {0}
eo_UY: crwdns88122:0{0}crwdne88122:0

note: Label of the total_value (Currency) field in DocType 'Asset Capitalization' Label of the total_value (Currency) field in DocType 'Asset Repair Consumed Item'
en: Total Value
eo_UY: crwdns137944:0crwdne137944:0

note: Label of the value_difference (Currency) field in DocType 'Stock Entry'
en: Total Value Difference (Incoming - Outgoing)
eo_UY: crwdns137946:0crwdne137946:0

en: Total Variance
eo_UY: crwdns88130:0crwdne88130:0

en: Total Views
eo_UY: crwdns88132:0crwdne88132:0

note: Label of a number card in the Stock Workspace
en: Total Warehouses
eo_UY: crwdns112080:0crwdne112080:0

note: Label of the total_weight (Float) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the total_weight (Float) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the total_weight (Float) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the total_weight (Float) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of t
en: Total Weight
eo_UY: crwdns137948:0crwdne137948:0

note: Label of the total_working_hours (Float) field in DocType 'Workstation' Label of the total_hours (Float) field in DocType 'Timesheet'
en: Total Working Hours
eo_UY: crwdns137950:0crwdne137950:0

en: Total advance ({0}) against Order {1} cannot be greater than the Grand Total ({2})
eo_UY: crwdns88154:0{0}crwdnd88154:0{1}crwdnd88154:0{2}crwdne88154:0

en: Total allocated percentage for sales team should be 100
eo_UY: crwdns88156:0crwdne88156:0

en: Total contribution percentage should be equal to 100
eo_UY: crwdns88158:0crwdne88158:0

en: Total hours: {0}
eo_UY: crwdns112086:0{0}crwdne112086:0

en: Total payments amount can't be greater than {}
eo_UY: crwdns88160:0crwdne88160:0

en: Total percentage against cost centers should be 100
eo_UY: crwdns88162:0crwdne88162:0

en: Total {0} ({1})
eo_UY: crwdns88164:0{0}crwdnd88164:0{1}crwdne88164:0

en: Total {0} for all items is zero, may be you should change 'Distribute Charges Based On'
eo_UY: crwdns88166:0{0}crwdne88166:0

en: Total(Amt)
eo_UY: crwdns88168:0crwdne88168:0

en: Total(Qty)
eo_UY: crwdns88170:0crwdne88170:0

note: Label of the section_break_13 (Section Break) field in DocType 'POS Closing Entry' Label of the section_break_49 (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the totals (Section Break) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the section_break_7 (Section Break) field in DocType 'Sal
en: Totals
eo_UY: crwdns88172:0crwdne88172:0

en: Traceability
eo_UY: crwdns88196:0crwdne88196:0

note: Label of the track_semi_finished_goods (Check) field in DocType 'BOM' Label of the track_semi_finished_goods (Check) field in DocType 'Work Order'
en: Track Semi Finished Goods
eo_UY: crwdns137954:0crwdne137954:0

note: Label of the track_service_level_agreement (Check) field in DocType 'Support Settings'
en: Track Service Level Agreement
eo_UY: crwdns137956:0crwdne137956:0

note: Description of a DocType
en: Track separate Income and Expense for product verticals or divisions.
eo_UY: crwdns112088:0crwdne112088:0

note: Label of the tracking_status (Select) field in DocType 'Shipment'
en: Tracking Status
eo_UY: crwdns137958:0crwdne137958:0

note: Label of the tracking_status_info (Data) field in DocType 'Shipment'
en: Tracking Status Info
eo_UY: crwdns137960:0crwdne137960:0

note: Label of the tracking_url (Small Text) field in DocType 'Shipment'
en: Tracking URL
eo_UY: crwdns137962:0crwdne137962:0

note: Option for the 'Apply On' (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Option for the 'Apply On' (Select) field in DocType 'Promotional Scheme' Label of the transaction (Select) field in DocType 'Authorization Rule' Option for the 'Based On' (Select) field in DocType 'Repost Item Valuation'
en: Transaction
eo_UY: crwdns88208:0crwdne88208:0

note: Label of the transaction_currency (Link) field in DocType 'GL Entry' Label of the currency (Link) field in DocType 'Payment Request'
en: Transaction Currency
eo_UY: crwdns137964:0crwdne137964:0

note: Label of the transaction_date (Date) field in DocType 'GL Entry' Label of the transaction_date (Date) field in DocType 'Payment Request' Label of the transaction_date (Date) field in DocType 'Period Closing Voucher' Label of the transaction_date (Datetime) field in DocType 'Asset Movement' Label of 
en: Transaction Date
eo_UY: crwdns88222:0crwdne88222:0

en: Transaction Deletion Document: {0} is running for this Company. {1}
eo_UY: crwdns112090:0{0}crwdnd112090:0{1}crwdne112090:0

note: Name of a DocType
en: Transaction Deletion Record
eo_UY: crwdns88236:0crwdne88236:0

note: Name of a DocType
en: Transaction Deletion Record Details
eo_UY: crwdns112092:0crwdne112092:0

note: Name of a DocType
en: Transaction Deletion Record Item
eo_UY: crwdns88238:0crwdne88238:0

note: Label of the transaction_details_section (Section Break) field in DocType 'GL Entry' Label of the transaction_details (Section Break) field in DocType 'Payment Request'
en: Transaction Details
eo_UY: crwdns137966:0crwdne137966:0

note: Label of the transaction_exchange_rate (Float) field in DocType 'GL Entry'
en: Transaction Exchange Rate
eo_UY: crwdns137968:0crwdne137968:0

note: Label of the transaction_id (Data) field in DocType 'Bank Transaction' Label of the transaction_references (Section Break) field in DocType 'Payment Entry'
en: Transaction ID
eo_UY: crwdns137970:0crwdne137970:0

note: Label of the transaction_settings_section (Tab Break) field in DocType 'Buying Settings' Label of the sales_transactions_settings_section (Section Break) field in DocType 'Selling Settings'
en: Transaction Settings
eo_UY: crwdns137972:0crwdne137972:0

note: Label of the transaction_type (Data) field in DocType 'Bank Transaction'
en: Transaction Type
eo_UY: crwdns88252:0crwdne88252:0

en: Transaction currency must be same as Payment Gateway currency
eo_UY: crwdns88256:0crwdne88256:0

en: Transaction currency: {0} cannot be different from Bank Account({1}) currency: {2}
eo_UY: crwdns104678:0{0}crwdnd104678:0{1}crwdnd104678:0{2}crwdne104678:0

en: Transaction not allowed against stopped Work Order {0}
eo_UY: crwdns88258:0{0}crwdne88258:0

en: Transaction reference no {0} dated {1}
eo_UY: crwdns88260:0{0}crwdnd88260:0{1}crwdne88260:0

note: Group in Bank Account's connections
en: Transactions
eo_UY: crwdns88262:0crwdne88262:0

note: Label of the transactions_annual_history (Code) field in DocType 'Company'
en: Transactions Annual History
eo_UY: crwdns137974:0crwdne137974:0

en: Transactions against the Company already exist! Chart of Accounts can only be imported for a Company with no transactions.
eo_UY: crwdns88266:0crwdne88266:0

note: Option for the 'Transfer Type' (Select) field in DocType 'Share Transfer' Option for the 'Purpose' (Select) field in DocType 'Asset Movement' Option for the 'Material Request Type' (Select) field in DocType 'Item Reorder' Option for the 'Asset Status' (Select) field in DocType 'Serial No'
en: Transfer
eo_UY: crwdns88268:0crwdne88268:0

en: Transfer Asset
eo_UY: crwdns88278:0crwdne88278:0

en: Transfer From Warehouses
eo_UY: crwdns88280:0crwdne88280:0

note: Label of the transfer_material_against (Select) field in DocType 'BOM' Label of the transfer_material_against (Select) field in DocType 'Work Order'
en: Transfer Material Against
eo_UY: crwdns137976:0crwdne137976:0

en: Transfer Materials
eo_UY: crwdns137978:0crwdne137978:0

en: Transfer Materials For Warehouse {0}
eo_UY: crwdns88286:0{0}crwdne88286:0

note: Label of the transfer_status (Select) field in DocType 'Material Request'
en: Transfer Status
eo_UY: crwdns137980:0crwdne137980:0

note: Label of the transfer_type (Select) field in DocType 'Share Transfer'
en: Transfer Type
eo_UY: crwdns88290:0crwdne88290:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Material Request'
en: Transferred
eo_UY: crwdns104680:0crwdne104680:0

note: Label of the transferred_qty (Float) field in DocType 'Job Card Item' Label of the transferred_qty (Float) field in DocType 'Work Order Item' Label of the transferred_qty (Float) field in DocType 'Stock Entry Detail'
en: Transferred Qty
eo_UY: crwdns88298:0crwdne88298:0

en: Transferred Quantity
eo_UY: crwdns88306:0crwdne88306:0

note: Label of the transferred_qty (Float) field in DocType 'Job Card'
en: Transferred Raw Materials
eo_UY: crwdns137982:0crwdne137982:0

en: Transferring cannot be done to an Employee. Please enter location where Asset {0} has to be transferred
eo_UY: crwdns88308:0{0}crwdne88308:0

note: Label of the transit_section (Section Break) field in DocType 'Warehouse'
en: Transit
eo_UY: crwdns137984:0crwdne137984:0

en: Transit Entry
eo_UY: crwdns88312:0crwdne88312:0

note: Label of the lr_date (Date) field in DocType 'Delivery Note'
en: Transport Receipt Date
eo_UY: crwdns137986:0crwdne137986:0

note: Label of the lr_no (Data) field in DocType 'Delivery Note'
en: Transport Receipt No
eo_UY: crwdns137988:0crwdne137988:0

en: Transportation
eo_UY: crwdns143558:0crwdne143558:0

note: Label of the transporter (Link) field in DocType 'Driver' Label of the transporter (Link) field in DocType 'Delivery Note' Label of the transporter_info (Section Break) field in DocType 'Purchase Receipt'
en: Transporter
eo_UY: crwdns137990:0crwdne137990:0

note: Label of the transporter_info (Section Break) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Transporter Details
eo_UY: crwdns137992:0crwdne137992:0

note: Label of the transporter_info (Section Break) field in DocType 'Delivery Note'
en: Transporter Info
eo_UY: crwdns137994:0crwdne137994:0

note: Label of the transporter_name (Data) field in DocType 'Delivery Note' Label of the transporter_name (Data) field in DocType 'Purchase Receipt' Label of the transporter_name (Data) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Transporter Name
eo_UY: crwdns137996:0crwdne137996:0

en: Travel Expenses
eo_UY: crwdns88334:0crwdne88334:0

note: Label of the tree_details (Section Break) field in DocType 'Location' Label of the tree_details (Section Break) field in DocType 'Warehouse'
en: Tree Details
eo_UY: crwdns137998:0crwdne137998:0

en: Tree Type
eo_UY: crwdns88340:0crwdne88340:0

note: Label of a Link in the Quality Workspace
en: Tree of Procedures
eo_UY: crwdns143210:0crwdne143210:0

note: Name of a report Label of a shortcut in the Accounting Workspace Label of a Link in the Financial Reports Workspace
en: Trial Balance
eo_UY: crwdns88344:0crwdne88344:0

note: Name of a report
en: Trial Balance (Simple)
eo_UY: crwdns88346:0crwdne88346:0

note: Name of a report Label of a Link in the Financial Reports Workspace
en: Trial Balance for Party
eo_UY: crwdns88348:0crwdne88348:0

note: Label of the trial_period_end (Date) field in DocType 'Subscription'
en: Trial Period End Date
eo_UY: crwdns138000:0crwdne138000:0

en: Trial Period End Date Cannot be before Trial Period Start Date
eo_UY: crwdns88352:0crwdne88352:0

note: Label of the trial_period_start (Date) field in DocType 'Subscription'
en: Trial Period Start Date
eo_UY: crwdns138002:0crwdne138002:0

en: Trial Period Start date cannot be after Subscription Start Date
eo_UY: crwdns88356:0crwdne88356:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Subscription'
en: Trialing
eo_UY: crwdns104682:0crwdne104682:0

note: Description of the 'General Ledger' (Int) field in DocType 'Accounts Settings' Description of the 'Accounts Receivable/Payable' (Int) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Truncates 'Remarks' column to set character length
eo_UY: crwdns138004:0crwdne138004:0

note: Option for the 'Day of Week' (Select) field in DocType 'Communication Medium Timeslot' Option for the 'Day Of Week' (Select) field in DocType 'Appointment Booking Slots' Option for the 'Day Of Week' (Select) field in DocType 'Availability Of Option for the 'Day to Send' (Select) field in DocType 'Pr
en: Tuesday
eo_UY: crwdns138006:0crwdne138006:0

note: Option for the 'Frequency To Collect Progress' (Select) field in DocType 'Project'
en: Twice Daily
eo_UY: crwdns138008:0crwdne138008:0

note: Label of the two_way (Check) field in DocType 'Item Alternative'
en: Two-way
eo_UY: crwdns138010:0crwdne138010:0

note: Label of the charge_type (Select) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Label of the type (Select) field in DocType 'Mode of Payment' Label of the reference_doctype (Link) field in DocType 'Payment Entry Reference' Label of the reference_doctype (Link) field in DocType 'Payment Order Label of
en: Type
eo_UY: crwdns88386:0crwdne88386:0

note: Label of the type_of_call (Link) field in DocType 'Call Log'
en: Type Of Call
eo_UY: crwdns138012:0crwdne138012:0

note: Label of the type_of_payment (Section Break) field in DocType 'Payment Entry'
en: Type of Payment
eo_UY: crwdns138014:0crwdne138014:0

note: Label of the type_of_transaction (Select) field in DocType 'Inventory Dimension' Label of the type_of_transaction (Select) field in DocType 'Serial and Batch Bundle'
en: Type of Transaction
eo_UY: crwdns138016:0crwdne138016:0

note: Description of the 'Select DocType' (Select) field in DocType 'Rename Tool'
en: Type of document to rename.
eo_UY: crwdns138018:0crwdne138018:0

en: Types of activities for Time Logs
eo_UY: crwdns88422:0crwdne88422:0

note: Label of a Link in the Financial Reports Workspace Name of a report
en: UAE VAT 201
eo_UY: crwdns88424:0crwdne88424:0

note: Name of a DocType
en: UAE VAT Account
eo_UY: crwdns88426:0crwdne88426:0

note: Label of the uae_vat_accounts (Table) field in DocType 'UAE VAT Settings'
en: UAE VAT Accounts
eo_UY: crwdns138020:0crwdne138020:0

note: Name of a DocType
en: UAE VAT Settings
eo_UY: crwdns88430:0crwdne88430:0

note: Label of the uom (Link) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the free_item_uom (Link) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the uom (Link) field in DocType 'Pricing Rule Brand' Label of the uom (Link) field in DocType 'Pricing Rule Item Code' Label of the uom (Link) field in DocType 'Pric
en: UOM
eo_UY: crwdns88432:0crwdne88432:0

note: Name of a DocType
en: UOM Category
eo_UY: crwdns88510:0crwdne88510:0

note: Name of a DocType
en: UOM Conversion Detail
eo_UY: crwdns88512:0crwdne88512:0

note: Label of the conversion_factor (Float) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the conversion_factor (Float) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the conversion_factor (Float) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the conversion_factor (Float) field in DocType 'Purchase Or
en: UOM Conversion Factor
eo_UY: crwdns88514:0crwdne88514:0

en: UOM Conversion factor ({0} -> {1}) not found for item: {2}
eo_UY: crwdns88540:0{0}crwdnd88540:0{1}crwdnd88540:0{2}crwdne88540:0

en: UOM Conversion factor is required in row {0}
eo_UY: crwdns88542:0{0}crwdne88542:0

note: Label of the uom_name (Data) field in DocType 'UOM'
en: UOM Name
eo_UY: crwdns138022:0crwdne138022:0

en: UOM conversion factor required for UOM: {0} in Item: {1}
eo_UY: crwdns88546:0{0}crwdnd88546:0{1}crwdne88546:0

note: Description of the 'Default UOM' (Link) field in DocType 'Tally Migration'
en: UOM in case unspecified in imported data
eo_UY: crwdns138024:0crwdne138024:0

en: UOM {0} not found in Item {1}
eo_UY: crwdns112650:0{0}crwdnd112650:0{1}crwdne112650:0

note: Label of the uoms (Attach) field in DocType 'Tally Migration' Label of the uoms (Table) field in DocType 'Item'
en: UOMs
eo_UY: crwdns138026:0crwdne138026:0

note: Option for the 'Barcode Type' (Select) field in DocType 'Item Barcode'
en: UPC
eo_UY: crwdns138028:0crwdne138028:0

note: Option for the 'Barcode Type' (Select) field in DocType 'Item Barcode'
en: UPC-A
eo_UY: crwdns138030:0crwdne138030:0

note: Label of the url (Data) field in DocType 'Code List' Label of the url (Data) field in DocType 'Video'
en: URL
eo_UY: crwdns138032:0crwdne138032:0

en: URL can only be a string
eo_UY: crwdns88560:0crwdne88560:0

note: Label of a Link in the Selling Workspace
en: UTM Source
eo_UY: crwdns148842:0crwdne148842:0

en: UnReconcile
eo_UY: crwdns88562:0crwdne88562:0

en: Unable to find exchange rate for {0} to {1} for key date {2}. Please create a Currency Exchange record manually
eo_UY: crwdns88566:0{0}crwdnd88566:0{1}crwdnd88566:0{2}crwdne88566:0

en: Unable to find score starting at {0}. You need to have standing scores covering 0 to 100
eo_UY: crwdns88568:0{0}crwdne88568:0

en: Unable to find the time slot in the next {0} days for the operation {1}. Please increase the 'Capacity Planning For (Days)' in the {2}.
eo_UY: crwdns112094:0{0}crwdnd112094:0{1}crwdnd112094:0{2}crwdne112094:0

en: Unable to find variable:
eo_UY: crwdns88572:0crwdne88572:0

note: Label of the unallocated_amount (Currency) field in DocType 'Bank Transaction' Label of the unallocated_amount (Currency) field in DocType 'Payment Entry'
en: Unallocated Amount
eo_UY: crwdns88574:0crwdne88574:0

en: Unassigned Qty
eo_UY: crwdns88580:0crwdne88580:0

en: Unblock Invoice
eo_UY: crwdns88582:0crwdne88582:0

en: Unclosed Fiscal Years Profit / Loss (Credit)
eo_UY: crwdns88584:0crwdne88584:0

note: Label of the undeposited_funds_account (Link) field in DocType 'QuickBooks Migrator'
en: Undeposited Funds Account
eo_UY: crwdns138034:0crwdne138034:0

note: Option for the 'Maintenance Status' (Select) field in DocType 'Serial No' Option for the 'Warranty / AMC Status' (Select) field in DocType 'Warranty Claim'
en: Under AMC
eo_UY: crwdns138036:0crwdne138036:0

note: Option for the 'Level' (Select) field in DocType 'Employee Education'
en: Under Graduate
eo_UY: crwdns138038:0crwdne138038:0

note: Option for the 'Maintenance Status' (Select) field in DocType 'Serial No' Option for the 'Warranty / AMC Status' (Select) field in DocType 'Warranty Claim'
en: Under Warranty
eo_UY: crwdns138040:0crwdne138040:0

en: Under Working Hours table, you can add start and end times for a Workstation. For example, a Workstation may be active from 9 am to 1 pm, then 2 pm to 5 pm. You can also specify the working hours based on shifts. While scheduling a Work Order, the system will check for the availability of the Workstation based on the working hours specified.
eo_UY: crwdns88598:0crwdne88598:0

note: Option for the 'Fulfilment Status' (Select) field in DocType 'Contract'
en: Unfulfilled
eo_UY: crwdns138042:0crwdne138042:0

note: Name of a UOM
en: Unit
eo_UY: crwdns112652:0crwdne112652:0

en: Unit of Measure
eo_UY: crwdns88602:0crwdne88602:0

note: Label of a Link in the Home Workspace Label of a Link in the Stock Workspace
en: Unit of Measure (UOM)
eo_UY: crwdns143212:0crwdne143212:0

en: Unit of Measure {0} has been entered more than once in Conversion Factor Table
eo_UY: crwdns88606:0{0}crwdne88606:0

note: Label of the unit_of_measure_conversion (Section Break) field in DocType 'Item'
en: Units of Measure
eo_UY: crwdns138044:0crwdne138044:0

en: Unknown
eo_UY: crwdns88610:0crwdne88610:0

en: Unknown Caller
eo_UY: crwdns88612:0crwdne88612:0

note: Label of the unlink_advance_payment_on_cancelation_of_order (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Unlink Advance Payment on Cancellation of Order
eo_UY: crwdns138046:0crwdne138046:0

note: Label of the unlink_payment_on_cancellation_of_invoice (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Unlink Payment on Cancellation of Invoice
eo_UY: crwdns138048:0crwdne138048:0

en: Unlink external integrations
eo_UY: crwdns88618:0crwdne88618:0

note: Label of the unlinked (Check) field in DocType 'Unreconcile Payment Entries'
en: Unlinked
eo_UY: crwdns138050:0crwdne138050:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'POS Invoice' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Purchase Invoice' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Sales Invoice' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Subscription'
en: Unpaid
eo_UY: crwdns88622:0crwdne88622:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'POS Invoice' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Unpaid and Discounted
eo_UY: crwdns138052:0crwdne138052:0

note: Option for the 'Stop Reason' (Select) field in DocType 'Downtime Entry'
en: Unplanned machine maintenance
eo_UY: crwdns138054:0crwdne138054:0

note: Option for the 'Qualification Status' (Select) field in DocType 'Lead'
en: Unqualified
eo_UY: crwdns138056:0crwdne138056:0

note: Label of the unrealized_exchange_gain_loss_account (Link) field in DocType 'Company'
en: Unrealized Exchange Gain/Loss Account
eo_UY: crwdns138058:0crwdne138058:0

note: Label of the unrealized_profit_loss_account (Link) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the unrealized_profit_loss_account (Link) field in DocType 'Sales Invoice' 'Company'
en: Unrealized Profit / Loss Account
eo_UY: crwdns138060:0crwdne138060:0

note: Description of the 'Unrealized Profit / Loss Account' (Link) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Unrealized Profit / Loss account for intra-company transfers
eo_UY: crwdns138062:0crwdne138062:0

note: Description of the 'Unrealized Profit / Loss Account' (Link) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Unrealized Profit/Loss account for intra-company transfers
eo_UY: crwdns138064:0crwdne138064:0

note: Name of a DocType
en: Unreconcile Payment
eo_UY: crwdns88652:0crwdne88652:0

note: Name of a DocType
en: Unreconcile Payment Entries
eo_UY: crwdns88654:0crwdne88654:0

en: Unreconcile Transaction
eo_UY: crwdns88656:0crwdne88656:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Bank Transaction'
en: Unreconciled
eo_UY: crwdns88658:0crwdne88658:0

note: Label of the unreconciled_amount (Currency) field in DocType 'Payment Reconciliation Allocation' Label of the unreconciled_amount (Currency) field in DocType 'Process Payment Reconciliation Log Allocations'
en: Unreconciled Amount
eo_UY: crwdns138066:0crwdne138066:0

note: Label of the sec_break1 (Section Break) field in DocType 'Payment Reconciliation'
en: Unreconciled Entries
eo_UY: crwdns138068:0crwdne138068:0

en: Unreserve
eo_UY: crwdns88668:0crwdne88668:0

en: Unreserve Stock
eo_UY: crwdns88670:0crwdne88670:0

en: Unreserving Stock...
eo_UY: crwdns88672:0crwdne88672:0

en: Unresolve
eo_UY: crwdns112096:0crwdne112096:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Dunning'
en: Unresolved
eo_UY: crwdns88674:0crwdne88674:0

note: Option for the 'Maintenance Type' (Select) field in DocType 'Maintenance Visit'
en: Unscheduled
eo_UY: crwdns138070:0crwdne138070:0

en: Unsecured Loans
eo_UY: crwdns88680:0crwdne88680:0

en: Unset Matched Payment Request
eo_UY: crwdns148884:0crwdne148884:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Contract'
en: Unsigned
eo_UY: crwdns138072:0crwdne138072:0

en: Unsubscribe from this Email Digest
eo_UY: crwdns88684:0crwdne88684:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Email Campaign' Label of the unsubscribed (Check) field in DocType 'Lead' Label of the unsubscribed (Check) field in DocType 'Employee'
en: Unsubscribed
eo_UY: crwdns138074:0crwdne138074:0

en: Until
eo_UY: crwdns88692:0crwdne88692:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Appointment'
en: Unverified
eo_UY: crwdns138076:0crwdne138076:0

en: Unverified Webhook Data
eo_UY: crwdns88696:0crwdne88696:0

en: Up
eo_UY: crwdns88698:0crwdne88698:0

note: Label of the calendar_events (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: Upcoming Calendar Events
eo_UY: crwdns138078:0crwdne138078:0

en: Upcoming Calendar Events
eo_UY: crwdns88702:0crwdne88702:0

en: Update
eo_UY: crwdns88704:0crwdne88704:0

en: Update Account Name / Number
eo_UY: crwdns88706:0crwdne88706:0

en: Update Account Number / Name
eo_UY: crwdns88708:0crwdne88708:0

note: Label of the update_auto_repeat_reference (Button) field in DocType 'POS Invoice' Label of the update_auto_repeat_reference (Button) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the update_auto_repeat_reference (Button) field in DocType 'Sales 'Purchase Order' 'Supplier Quotation' 'Quotation' Order'
en: Update Auto Repeat Reference
eo_UY: crwdns138080:0crwdne138080:0

note: Label of the update_bom_costs_automatically (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Update BOM Cost Automatically
eo_UY: crwdns88724:0crwdne88724:0

note: Description of the 'Update BOM Cost Automatically' (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Update BOM cost automatically via scheduler, based on the latest Valuation Rate/Price List Rate/Last Purchase Rate of raw materials
eo_UY: crwdns138082:0crwdne138082:0

note: Label of the update_billed_amount_in_delivery_note (Check) field in DocType 'POS Invoice' 'Sales Invoice'
en: Update Billed Amount in Delivery Note
eo_UY: crwdns138084:0crwdne138084:0

note: Label of the update_billed_amount_in_purchase_order (Check) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Update Billed Amount in Purchase Order
eo_UY: crwdns138086:0crwdne138086:0

note: Label of the update_billed_amount_in_purchase_receipt (Check) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Update Billed Amount in Purchase Receipt
eo_UY: crwdns138088:0crwdne138088:0

note: Label of the update_billed_amount_in_sales_order (Check) field in DocType 'POS Invoice' 'Sales Invoice'
en: Update Billed Amount in Sales Order
eo_UY: crwdns138090:0crwdne138090:0

en: Update Clearance Date
eo_UY: crwdns88738:0crwdne88738:0

note: Label of the update_consumed_material_cost_in_project (Check) field in DocType 'Work Order'
en: Update Consumed Material Cost In Project
eo_UY: crwdns138092:0crwdne138092:0

note: Option for the 'Update Type' (Select) field in DocType 'BOM Update Log' Label of the update_cost_section (Section Break) field in DocType 'BOM Update Tool'
en: Update Cost
eo_UY: crwdns88742:0crwdne88742:0

en: Update Cost Center Name / Number
eo_UY: crwdns88748:0crwdne88748:0

en: Update Current Stock
eo_UY: crwdns88750:0crwdne88750:0

note: Label of the update_existing_price_list_rate (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Update Existing Price List Rate
eo_UY: crwdns138094:0crwdne138094:0

note: Option for the 'Import Type' (Select) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Update Existing Records
eo_UY: crwdns138096:0crwdne138096:0

en: Update Items
eo_UY: crwdns88756:0crwdne88756:0

note: Label of the update_outstanding_for_self (Check) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the update_outstanding_for_self (Check) field in DocType 'Sales
en: Update Outstanding for Self
eo_UY: crwdns138098:0crwdne138098:0

en: Update Print Format
eo_UY: crwdns88758:0crwdne88758:0

note: Label of the get_stock_and_rate (Button) field in DocType 'Stock Entry'
en: Update Rate and Availability
eo_UY: crwdns138100:0crwdne138100:0

en: Update Rate as per Last Purchase
eo_UY: crwdns88762:0crwdne88762:0

note: Label of the update_stock (Check) field in DocType 'POS Invoice' Label of the update_stock (Check) field in DocType 'POS Profile' Label of the update_stock (Check) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the update_stock (Check) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Update Stock
eo_UY: crwdns138102:0crwdne138102:0

en: Update Total Purchase Cost
eo_UY: crwdns88774:0crwdne88774:0

note: Label of the update_type (Select) field in DocType 'BOM Update Log'
en: Update Type
eo_UY: crwdns138104:0crwdne138104:0

note: Label of the project_update_frequency (Select) field in DocType 'Buying Settings'
en: Update frequency of Project
eo_UY: crwdns138106:0crwdne138106:0

note: Label of the update_latest_price_in_all_boms (Button) field in DocType 'BOM Update Tool'
en: Update latest price in all BOMs
eo_UY: crwdns138108:0crwdne138108:0

en: Update stock must be enabled for the purchase invoice {0}
eo_UY: crwdns88782:0{0}crwdne88782:0

en: Updated successfully
eo_UY: crwdns138110:0crwdne138110:0

note: Description of the 'Actual Start Time' (Datetime) field in DocType 'Work Order Operation' Description of the 'Actual End Time' (Datetime) field in DocType 'Work Order Operation' Description of the 'Actual Operation Time' (Float) field in DocType 'Work
en: Updated via 'Time Log' (In Minutes)
eo_UY: crwdns138112:0crwdne138112:0

en: Updating Variants...
eo_UY: crwdns88788:0crwdne88788:0

en: Updating Work Order status
eo_UY: crwdns88790:0crwdne88790:0

en: Updating {0} of {1}, {2}
eo_UY: crwdns88792:0{0}crwdnd88792:0{1}crwdnd88792:0{2}crwdne88792:0

en: Upload Bank Statement
eo_UY: crwdns88794:0crwdne88794:0

note: Label of the upload_xml_invoices_section (Section Break) field in DocType 'Import Supplier Invoice'
en: Upload XML Invoices
eo_UY: crwdns138114:0crwdne138114:0

en: Upper Income
eo_UY: crwdns88798:0crwdne88798:0

note: Option for the 'Priority' (Select) field in DocType 'Task'
en: Urgent
eo_UY: crwdns138116:0crwdne138116:0

en: Use 'Repost in background' button to trigger background job. Job can only be triggered when document is in Queued or Failed status.
eo_UY: crwdns88802:0crwdne88802:0

note: Label of the use_batchwise_valuation (Check) field in DocType 'Batch'
en: Use Batch-wise Valuation
eo_UY: crwdns138118:0crwdne138118:0

note: Label of the use_company_roundoff_cost_center (Check) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Use Company Default Round Off Cost Center
eo_UY: crwdns138120:0crwdne138120:0

note: Label of the use_company_roundoff_cost_center (Check) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Use Company default Cost Center for Round off
eo_UY: crwdns138122:0crwdne138122:0

note: Description of the 'Calculate Estimated Arrival Times' (Button) field in DocType 'Delivery Trip'
en: Use Google Maps Direction API to calculate estimated arrival times
eo_UY: crwdns138124:0crwdne138124:0

note: Description of the 'Optimize Route' (Button) field in DocType 'Delivery Trip'
en: Use Google Maps Direction API to optimize route
eo_UY: crwdns138126:0crwdne138126:0

note: Label of the use_http (Check) field in DocType 'Currency Exchange Settings'
en: Use HTTP Protocol
eo_UY: crwdns138128:0crwdne138128:0

note: Label of the item_based_reposting (Check) field in DocType 'Stock Reposting Settings'
en: Use Item based reposting
eo_UY: crwdns138130:0crwdne138130:0

note: Label of the use_multi_level_bom (Check) field in DocType 'Work Order' Label of the use_multi_level_bom (Check) field in DocType 'Stock Entry'
en: Use Multi-Level BOM
eo_UY: crwdns138132:0crwdne138132:0

note: Label of the use_serial_batch_fields (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Use Serial / Batch Fields
eo_UY: crwdns138134:0crwdne138134:0

note: Label of the use_serial_batch_fields (Check) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the use_serial_batch_fields (Check) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the use_serial_batch_fields (Check) field in DocType 'Sales Invoice Label of the use_serial_batch_fields (Check) field in Do
en: Use Serial No / Batch Fields
eo_UY: crwdns138136:0crwdne138136:0

note: Label of the use_transaction_date_exchange_rate (Check) field in DocType 'Purchase Invoice' 'Buying Settings'
en: Use Transaction Date Exchange Rate
eo_UY: crwdns138138:0crwdne138138:0

en: Use a name that is different from previous project name
eo_UY: crwdns88824:0crwdne88824:0

note: Label of the use_for_shopping_cart (Check) field in DocType 'Tax Rule'
en: Use for Shopping Cart
eo_UY: crwdns138140:0crwdne138140:0

note: Label of the used (Int) field in DocType 'Coupon Code'
en: Used
eo_UY: crwdns138142:0crwdne138142:0

note: Description of the 'Sales Order Date' (Date) field in DocType 'Sales Order Item'
en: Used for Production Plan
eo_UY: crwdns138144:0crwdne138144:0

note: Label of the user (Link) field in DocType 'Cashier Closing' Label of the user (Link) field in DocType 'POS Profile User' Label of the user (Link) field in DocType 'Asset Activity' Label of the user (Link) field in DocType 'Project User' Label of the user (Link) field in DocType 'Timesheet' Option fo
en: User
eo_UY: crwdns88834:0crwdne88834:0

note: Label of the section_break_5 (Section Break) field in DocType 'POS Closing Entry' Label of the erpnext_user (Section Break) field in DocType 'Employee'
en: User Details
eo_UY: crwdns138146:0crwdne138146:0

en: User Forum
eo_UY: crwdns127520:0crwdne127520:0

note: Label of the user_id (Link) field in DocType 'Employee' Option for the 'Preferred Contact Email' (Select) field in DocType 'Employee'
en: User ID
eo_UY: crwdns138148:0crwdne138148:0

en: User ID not set for Employee {0}
eo_UY: crwdns88858:0{0}crwdne88858:0

note: Label of the user_remark (Small Text) field in DocType 'Journal Entry' Label of the user_remark (Small Text) field in DocType 'Journal Entry Account'
en: User Remark
eo_UY: crwdns88860:0crwdne88860:0

note: Label of the user_resolution_time (Duration) field in DocType 'Issue'
en: User Resolution Time
eo_UY: crwdns138150:0crwdne138150:0

en: User has not applied rule on the invoice {0}
eo_UY: crwdns88868:0{0}crwdne88868:0

en: User {0} does not exist
eo_UY: crwdns88870:0{0}crwdne88870:0

en: User {0} doesn't have any default POS Profile. Check Default at Row {1} for this User.
eo_UY: crwdns88872:0{0}crwdnd88872:0{1}crwdne88872:0

en: User {0} is already assigned to Employee {1}
eo_UY: crwdns88874:0{0}crwdnd88874:0{1}crwdne88874:0

en: User {0} is disabled
eo_UY: crwdns88876:0{0}crwdne88876:0

en: User {0}: Removed Employee Self Service role as there is no mapped employee.
eo_UY: crwdns88878:0{0}crwdne88878:0

en: User {0}: Removed Employee role as there is no mapped employee.
eo_UY: crwdns88880:0{0}crwdne88880:0

en: User {} is disabled. Please select valid user/cashier
eo_UY: crwdns88882:0crwdne88882:0

note: Label of the users_section (Section Break) field in DocType 'Project' Label of the users (Table) field in DocType 'Project' Label of the users (Table) field in DocType 'Project Update'
en: Users
eo_UY: crwdns138152:0crwdne138152:0

note: Description of the 'Track Semi Finished Goods' (Check) field in DocType 'BOM'
en: Users can consume raw materials and add semi-finished goods or final finished goods against the operation using job cards.
eo_UY: crwdns138154:0crwdne138154:0

note: Description of the 'Set Landed Cost Based on Purchase Invoice Rate' (Check) field in DocType 'Buying Settings'
en: Users can enable the checkbox If they want to adjust the incoming rate (set using purchase receipt) based on the purchase invoice rate.
eo_UY: crwdns138156:0crwdne138156:0

note: Description of the 'Role Allowed to Over Bill ' (Link) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Users with this role are allowed to over bill above the allowance percentage
eo_UY: crwdns138158:0crwdne138158:0

note: Description of the 'Role Allowed to Over Deliver/Receive' (Link) field in DocType 'Stock Settings'
en: Users with this role are allowed to over deliver/receive against orders above the allowance percentage
eo_UY: crwdns138160:0crwdne138160:0

note: Description of the 'Role Allowed to Set Frozen Accounts and Edit Frozen Entries' (Link) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Users with this role are allowed to set frozen accounts and create / modify accounting entries against frozen accounts
eo_UY: crwdns138162:0crwdne138162:0

en: Using negative stock disables FIFO/Moving average valuation when inventory is negative.
eo_UY: crwdns88898:0crwdne88898:0

en: Utility Expenses
eo_UY: crwdns88900:0crwdne88900:0

note: Label of the vat_accounts (Table) field in DocType 'South Africa VAT Settings'
en: VAT Accounts
eo_UY: crwdns138164:0crwdne138164:0

en: VAT Amount (AED)
eo_UY: crwdns88904:0crwdne88904:0

note: Name of a report
en: VAT Audit Report
eo_UY: crwdns88906:0crwdne88906:0

en: VAT on Expenses and All Other Inputs
eo_UY: crwdns88908:0crwdne88908:0

en: VAT on Sales and All Other Outputs
eo_UY: crwdns88910:0crwdne88910:0

note: Label of the valid_from (Date) field in DocType 'Cost Center Allocation' Label of the valid_from (Date) field in DocType 'Coupon Code' Label of the valid_from (Date) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the valid_from (Date) field in DocType 'Promotional Scheme' Label of the valid_from (Date) fi
en: Valid From
eo_UY: crwdns138166:0crwdne138166:0

en: Valid From date not in Fiscal Year {0}
eo_UY: crwdns88930:0{0}crwdne88930:0

en: Valid From must be after {0} as last GL Entry against the cost center {1} posted on this date
eo_UY: crwdns88932:0{0}crwdnd88932:0{1}crwdne88932:0

note: Label of the valid_till (Date) field in DocType 'Supplier Quotation' Label of the valid_till (Date) field in DocType 'Quotation'
en: Valid Till
eo_UY: crwdns88934:0crwdne88934:0

note: Label of the valid_upto (Date) field in DocType 'Coupon Code' Label of the valid_upto (Date) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the valid_upto (Date) field in DocType 'Promotional Scheme' Label of the valid_upto (Date) field in DocType 'Lower Deduction Certificate' Label of the valid_upto (Dat
en: Valid Up To
eo_UY: crwdns138168:0crwdne138168:0

en: Valid Up To date cannot be before Valid From date
eo_UY: crwdns104700:0crwdne104700:0

en: Valid Up To date not in Fiscal Year {0}
eo_UY: crwdns104702:0{0}crwdne104702:0

note: Label of the countries (Table) field in DocType 'Shipping Rule'
en: Valid for Countries
eo_UY: crwdns138170:0crwdne138170:0

en: Valid from and valid upto fields are mandatory for the cumulative
eo_UY: crwdns88958:0crwdne88958:0

en: Valid till Date cannot be before Transaction Date
eo_UY: crwdns88960:0crwdne88960:0

en: Valid till date cannot be before transaction date
eo_UY: crwdns88962:0crwdne88962:0

note: Label of the validate_applied_rule (Check) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the validate_applied_rule (Check) field in DocType 'Promotional Scheme Price Discount'
en: Validate Applied Rule
eo_UY: crwdns138172:0crwdne138172:0

note: Label of the validate_components_quantities_per_bom (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Validate Components Quantities Per BOM
eo_UY: crwdns148844:0crwdne148844:0

note: Label of the validate_negative_stock (Check) field in DocType 'Inventory Dimension'
en: Validate Negative Stock
eo_UY: crwdns138174:0crwdne138174:0

note: Label of the validate_pricing_rule_section (Section Break) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Validate Pricing Rule
eo_UY: crwdns138176:0crwdne138176:0

note: Label of the validate_selling_price (Check) field in DocType 'Selling Settings'
en: Validate Selling Price for Item Against Purchase Rate or Valuation Rate
eo_UY: crwdns138178:0crwdne138178:0

note: Label of the validate_stock_on_save (Check) field in DocType 'POS Profile'
en: Validate Stock on Save
eo_UY: crwdns138180:0crwdne138180:0

note: Label of the section_break_4 (Section Break) field in DocType 'Tax Rule'
en: Validity
eo_UY: crwdns138182:0crwdne138182:0

note: Label of the validity_details_section (Section Break) field in DocType 'Lower Deduction Certificate'
en: Validity Details
eo_UY: crwdns138184:0crwdne138184:0

note: Label of the uses (Section Break) field in DocType 'Coupon Code'
en: Validity and Usage
eo_UY: crwdns138186:0crwdne138186:0

note: Label of the validity (Int) field in DocType 'Bank Guarantee'
en: Validity in Days
eo_UY: crwdns138188:0crwdne138188:0

en: Validity period of this quotation has ended.
eo_UY: crwdns88982:0crwdne88982:0

note: Option for the 'Consider Tax or Charge for' (Select) field in DocType 'Purchase Taxes and Charges'
en: Valuation
eo_UY: crwdns138190:0crwdne138190:0

en: Valuation (I - K)
eo_UY: crwdns151604:0crwdne151604:0

en: Valuation Field Type
eo_UY: crwdns88986:0crwdne88986:0

note: Label of the valuation_method (Select) field in DocType 'Item'
en: Valuation Method
eo_UY: crwdns88988:0crwdne88988:0

note: Label of the valuation_rate (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the valuation_rate (Currency) field in DocType 'Asset Capitalization Stock Item' Label of the valuation_rate (Currency) field in DocType 'Asset Repair Consumed Item' Option for the 'Rate Of Materials Based On' (
en: Valuation Rate
eo_UY: crwdns88992:0crwdne88992:0

en: Valuation Rate (In / Out)
eo_UY: crwdns89020:0crwdne89020:0

en: Valuation Rate Missing
eo_UY: crwdns89022:0crwdne89022:0

en: Valuation Rate for the Item {0}, is required to do accounting entries for {1} {2}.
eo_UY: crwdns89024:0{0}crwdnd89024:0{1}crwdnd89024:0{2}crwdne89024:0

en: Valuation Rate is mandatory if Opening Stock entered
eo_UY: crwdns89026:0crwdne89026:0

en: Valuation Rate required for Item {0} at row {1}
eo_UY: crwdns89028:0{0}crwdnd89028:0{1}crwdne89028:0

note: Option for the 'Consider Tax or Charge for' (Select) field in DocType 'Purchase Taxes and Charges'
en: Valuation and Total
eo_UY: crwdns138192:0crwdne138192:0

en: Valuation rate for customer provided items has been set to zero.
eo_UY: crwdns89032:0crwdne89032:0

note: Description of the 'Sales Incoming Rate' (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice Item' 'Purchase Receipt Item'
en: Valuation rate for the item as per Sales Invoice (Only for Internal Transfers)
eo_UY: crwdns142970:0crwdne142970:0

en: Valuation type charges can not be marked as Inclusive
eo_UY: crwdns89034:0crwdne89034:0

en: Valuation type charges can not marked as Inclusive
eo_UY: crwdns89036:0crwdne89036:0

note: Label of the value (Data) field in DocType 'Currency Exchange Settings Details' Group in Asset's connections Label of the section_break_6 (Section Break) field in DocType 'Asset Capitalization Asset Item' Label of the value (Float) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Variable' Label of the 
en: Value
eo_UY: crwdns89038:0crwdne89038:0

en: Value (G - D)
eo_UY: crwdns151606:0crwdne151606:0

note: Label of the value_after_depreciation (Currency) field in DocType 'Asset' Label of the value_after_depreciation (Currency) field in DocType 'Asset Finance Book'
en: Value After Depreciation
eo_UY: crwdns89052:0crwdne89052:0

note: Label of the section_break_3 (Section Break) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Value Based Inspection
eo_UY: crwdns138194:0crwdne138194:0

en: Value Change
eo_UY: crwdns89060:0crwdne89060:0

note: Label of the value_details_section (Section Break) field in DocType 'Asset Value Adjustment'
en: Value Details
eo_UY: crwdns138196:0crwdne138196:0

en: Value Or Qty
eo_UY: crwdns89064:0crwdne89064:0

en: Value Proposition
eo_UY: crwdns89066:0crwdne89066:0

en: Value for Attribute {0} must be within the range of {1} to {2} in the increments of {3} for Item {4}
eo_UY: crwdns89068:0{0}crwdnd89068:0{1}crwdnd89068:0{2}crwdnd89068:0{3}crwdnd89068:0{4}crwdne89068:0

note: Label of the value_of_goods (Currency) field in DocType 'Shipment'
en: Value of Goods
eo_UY: crwdns138198:0crwdne138198:0

en: Value of goods cannot be 0
eo_UY: crwdns89072:0crwdne89072:0

en: Value or Qty
eo_UY: crwdns89074:0crwdne89074:0

en: Values Changed
eo_UY: crwdns89076:0crwdne89076:0

note: Name of a UOM
en: Vara
eo_UY: crwdns112654:0crwdne112654:0

note: Label of the variable_label (Link) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Variable' Label of the variable_label (Data) field in DocType 'Supplier Scorecard Variable'
en: Variable Name
eo_UY: crwdns138200:0crwdne138200:0

note: Label of the variables (Table) field in DocType 'Supplier Scorecard Period'
en: Variables
eo_UY: crwdns138202:0crwdne138202:0

en: Variance
eo_UY: crwdns89084:0crwdne89084:0

en: Variance ({})
eo_UY: crwdns89086:0crwdne89086:0

en: Variant
eo_UY: crwdns89088:0crwdne89088:0

en: Variant Attribute Error
eo_UY: crwdns89090:0crwdne89090:0

note: Label of the attributes (Table) field in DocType 'Item'
en: Variant Attributes
eo_UY: crwdns112136:0crwdne112136:0

en: Variant BOM
eo_UY: crwdns89094:0crwdne89094:0

note: Label of the variant_based_on (Select) field in DocType 'Item'
en: Variant Based On
eo_UY: crwdns138204:0crwdne138204:0

en: Variant Based On cannot be changed
eo_UY: crwdns89098:0crwdne89098:0

en: Variant Details Report
eo_UY: crwdns89100:0crwdne89100:0

note: Name of a DocType
en: Variant Field
eo_UY: crwdns89102:0crwdne89102:0

en: Variant Item
eo_UY: crwdns89104:0crwdne89104:0

en: Variant Items
eo_UY: crwdns89106:0crwdne89106:0

note: Label of the variant_of (Link) field in DocType 'Item' Label of the variant_of (Link) field in DocType 'Item Variant Attribute'
en: Variant Of
eo_UY: crwdns138206:0crwdne138206:0

en: Variant creation has been queued.
eo_UY: crwdns89112:0crwdne89112:0

note: Label of the variants_section (Tab Break) field in DocType 'Item'
en: Variants
eo_UY: crwdns138208:0crwdne138208:0

note: Name of a DocType Label of the vehicle (Link) field in DocType 'Delivery Trip'
en: Vehicle
eo_UY: crwdns89116:0crwdne89116:0

note: Label of the lr_date (Date) field in DocType 'Purchase Receipt' Label of the lr_date (Date) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Vehicle Date
eo_UY: crwdns138210:0crwdne138210:0

note: Label of the vehicle_no (Data) field in DocType 'Delivery Note'
en: Vehicle No
eo_UY: crwdns138212:0crwdne138212:0

note: Label of the lr_no (Data) field in DocType 'Purchase Receipt' Label of the lr_no (Data) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Vehicle Number
eo_UY: crwdns138214:0crwdne138214:0

note: Label of the vehicle_value (Currency) field in DocType 'Vehicle'
en: Vehicle Value
eo_UY: crwdns138216:0crwdne138216:0

en: Vendor Name
eo_UY: crwdns89132:0crwdne89132:0

en: Venture Capital
eo_UY: crwdns143560:0crwdne143560:0

en: Verification failed please check the link
eo_UY: crwdns89134:0crwdne89134:0

note: Label of the verified_by (Data) field in DocType 'Quality Inspection'
en: Verified By
eo_UY: crwdns138218:0crwdne138218:0

en: Verify Email
eo_UY: crwdns89138:0crwdne89138:0

note: Label of the version (Data) field in DocType 'Code List'
en: Version
eo_UY: crwdns151710:0crwdne151710:0

note: Name of a UOM
en: Versta
eo_UY: crwdns112656:0crwdne112656:0

note: Label of the via_customer_portal (Check) field in DocType 'Issue'
en: Via Customer Portal
eo_UY: crwdns138220:0crwdne138220:0

note: Label of the via_landed_cost_voucher (Check) field in DocType 'Repost Item Valuation'
en: Via Landed Cost Voucher
eo_UY: crwdns138222:0crwdne138222:0

en: Vice President
eo_UY: crwdns143562:0crwdne143562:0

note: Name of a DocType
en: Video
eo_UY: crwdns89144:0crwdne89144:0

note: Name of a DocType
en: Video Settings
eo_UY: crwdns89146:0crwdne89146:0

en: View
eo_UY: crwdns89148:0crwdne89148:0

en: View BOM Update Log
eo_UY: crwdns89150:0crwdne89150:0

en: View Chart of Accounts
eo_UY: crwdns89152:0crwdne89152:0

en: View Exchange Gain/Loss Journals
eo_UY: crwdns89156:0crwdne89156:0

en: View General Ledger
eo_UY: crwdns89158:0crwdne89158:0

en: View Leads
eo_UY: crwdns89160:0crwdne89160:0

en: View Ledger
eo_UY: crwdns89162:0crwdne89162:0

en: View Ledgers
eo_UY: crwdns89164:0crwdne89164:0

en: View Now
eo_UY: crwdns89166:0crwdne89166:0

en: View Type
eo_UY: crwdns89168:0crwdne89168:0

note: Label of the view_attachments (Check) field in DocType 'Project User'
en: View attachments
eo_UY: crwdns138224:0crwdne138224:0

en: View call log
eo_UY: crwdns112138:0crwdne112138:0

note: Label of the view_count (Float) field in DocType 'Video'
en: Views
eo_UY: crwdns89174:0crwdne89174:0

note: Option for the 'Provider' (Select) field in DocType 'Video'
en: Vimeo
eo_UY: crwdns138226:0crwdne138226:0

en: Visit the forums
eo_UY: crwdns89180:0crwdne89180:0

note: Label of the visited (Check) field in DocType 'Delivery Stop'
en: Visited
eo_UY: crwdns138228:0crwdne138228:0

note: Group in Maintenance Schedule's connections
en: Visits
eo_UY: crwdns138230:0crwdne138230:0

note: Option for the 'Communication Medium Type' (Select) field in DocType 'Communication Medium'
en: Voice
eo_UY: crwdns138232:0crwdne138232:0

note: Name of a DocType
en: Voice Call Settings
eo_UY: crwdns89188:0crwdne89188:0

note: Name of a UOM
en: Volt-Ampere
eo_UY: crwdns112658:0crwdne112658:0

en: Voucher
eo_UY: crwdns89190:0crwdne89190:0

en: Voucher #
eo_UY: crwdns89192:0crwdne89192:0

note: Label of the voucher_detail_no (Data) field in DocType 'GL Entry' Label of the voucher_detail_no (Data) field in DocType 'Payment Ledger Entry' Label of the voucher_detail_no (Data) field in DocType 'Serial and Batch Bundle' Label of the voucher_detail_no (Data) field in DocType 'Stock Ledger Entry'
en: Voucher Detail No
eo_UY: crwdns138234:0crwdne138234:0

note: Label of the voucher_name (Dynamic Link) field in DocType 'Tax Withheld Vouchers'
en: Voucher Name
eo_UY: crwdns138236:0crwdne138236:0

note: Label of the voucher_no (Dynamic Link) field in DocType 'Advance Payment Ledger Entry' Label of the voucher_no (Dynamic Link) field in DocType 'GL Entry' Label of the voucher_no (Data) field in DocType 'Ledger Health' Label of the voucher_no (Dynamic Link) field in DocType 'Payment Ledger Entry' Lab
en: Voucher No
eo_UY: crwdns89206:0crwdne89206:0

en: Voucher No is mandatory
eo_UY: crwdns127524:0crwdne127524:0

note: Label of the voucher_qty (Float) field in DocType 'Stock Reservation Entry'
en: Voucher Qty
eo_UY: crwdns89226:0crwdne89226:0

note: Label of the voucher_subtype (Small Text) field in DocType 'GL Entry'
en: Voucher Subtype
eo_UY: crwdns89230:0crwdne89230:0

note: Label of the voucher_type (Link) field in DocType 'Advance Payment Ledger Entry' Label of the voucher_type (Link) field in DocType 'GL Entry' Label of the voucher_type (Data) field in DocType 'Ledger Health' Label of the voucher_type (Link) field in DocType 'Payment Ledger Entry' Label of the vouche
en: Voucher Type
eo_UY: crwdns89234:0crwdne89234:0

en: Voucher {0} is over-allocated by {1}
eo_UY: crwdns89258:0{0}crwdnd89258:0{1}crwdne89258:0

en: Voucher {0} value is broken: {1}
eo_UY: crwdns89260:0{0}crwdnd89260:0{1}crwdne89260:0

note: Name of a report
en: Voucher-wise Balance
eo_UY: crwdns89262:0crwdne89262:0

note: Label of the vouchers (Table) field in DocType 'Repost Accounting Ledger' Label of the selected_vouchers_section (Section Break) field in DocType 'Repost Payment Ledger' Label of the vouchers (Attach) field in DocType 'Tally Migration'
en: Vouchers
eo_UY: crwdns138238:0crwdne138238:0

en: WARNING: Exotel app has been separated from ERPNext, please install the app to continue using Exotel integration.
eo_UY: crwdns89270:0crwdne89270:0

note: Label of the wip_composite_asset (Link) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the wip_composite_asset (Link) field in DocType 'Purchase Order Label of the wip_composite_asset (Link) field in DocType 'Material Request Label of the wip_composite_asset (Link) field in DocType 'Purchase Rece
en: WIP Composite Asset
eo_UY: crwdns138240:0crwdne138240:0

note: Label of the wip_warehouse (Link) field in DocType 'Work Order Operation'
en: WIP WH
eo_UY: crwdns138242:0crwdne138242:0

note: Label of the wip_warehouse (Link) field in DocType 'BOM Operation' Label of the wip_warehouse (Link) field in DocType 'Job Card'
en: WIP Warehouse
eo_UY: crwdns89280:0crwdne89280:0

note: Label of the hour_rate_labour (Currency) field in DocType 'Workstation' Label of the hour_rate_labour (Currency) field in DocType 'Workstation Type'
en: Wages
eo_UY: crwdns138244:0crwdne138244:0

note: Description of the 'Wages' (Currency) field in DocType 'Workstation' Description of the 'Wages' (Currency) field in DocType 'Workstation Type'
en: Wages per hour
eo_UY: crwdns138246:0crwdne138246:0

en: Waiting for payment...
eo_UY: crwdns89292:0crwdne89292:0

en: Walk In
eo_UY: crwdns143564:0crwdne143564:0

note: Label of the sec_warehouse (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the warehouse (Link) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the warehouse (Link) field in DocType 'POS Profile' Label of the warehouse (Link) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the warehouse (Link) field i
en: Warehouse
eo_UY: crwdns89294:0crwdne89294:0

en: Warehouse Capacity Summary
eo_UY: crwdns104704:0crwdne104704:0

en: Warehouse Capacity for Item '{0}' must be greater than the existing stock level of {1} {2}.
eo_UY: crwdns89360:0{0}crwdnd89360:0{1}crwdnd89360:0{2}crwdne89360:0

note: Label of the warehouse_contact_info (Section Break) field in DocType 'Warehouse'
en: Warehouse Contact Info
eo_UY: crwdns138248:0crwdne138248:0

note: Label of the warehouse_detail (Section Break) field in DocType 'Warehouse'
en: Warehouse Detail
eo_UY: crwdns138250:0crwdne138250:0

note: Label of the warehouse_section (Section Break) field in DocType 'Subcontracting Order Item'
en: Warehouse Details
eo_UY: crwdns138252:0crwdne138252:0

en: Warehouse Disabled?
eo_UY: crwdns89368:0crwdne89368:0

note: Label of the warehouse_name (Data) field in DocType 'Warehouse'
en: Warehouse Name
eo_UY: crwdns138254:0crwdne138254:0

note: Label of the warehouse_and_reference (Section Break) field in DocType 'Purchase Order Item'
en: Warehouse Settings
eo_UY: crwdns138256:0crwdne138256:0

note: Label of the warehouse_type (Link) field in DocType 'Closing Stock Balance' Label of the warehouse_type (Link) field in DocType 'Warehouse' Name of a DocType
en: Warehouse Type
eo_UY: crwdns89374:0crwdne89374:0

note: Name of a report Label of a Link in the Stock Workspace
en: Warehouse Wise Stock Balance
eo_UY: crwdns89380:0crwdne89380:0

note: Label of the warehouse_and_reference (Section Break) field in DocType 'Request for Quotation Item' 'Supplier Quotation Item' Label of the reference (Section Break) field in DocType 'Quotation Item' Label of the warehouse_and_reference (Section Break) field in DocType 'Sales Order Item' 'Delivery Not
en: Warehouse and Reference
eo_UY: crwdns138258:0crwdne138258:0

en: Warehouse can not be deleted as stock ledger entry exists for this warehouse.
eo_UY: crwdns89396:0crwdne89396:0

en: Warehouse cannot be changed for Serial No.
eo_UY: crwdns89398:0crwdne89398:0

en: Warehouse is mandatory
eo_UY: crwdns89400:0crwdne89400:0

en: Warehouse not found against the account {0}
eo_UY: crwdns89402:0{0}crwdne89402:0

en: Warehouse not found in the system
eo_UY: crwdns89404:0crwdne89404:0

en: Warehouse required for stock Item {0}
eo_UY: crwdns89406:0{0}crwdne89406:0

note: Name of a report
en: Warehouse wise Item Balance Age and Value
eo_UY: crwdns89408:0crwdne89408:0

note: Label of a chart in the Stock Workspace
en: Warehouse wise Stock Value
eo_UY: crwdns89410:0crwdne89410:0

en: Warehouse {0} can not be deleted as quantity exists for Item {1}
eo_UY: crwdns89412:0{0}crwdnd89412:0{1}crwdne89412:0

en: Warehouse {0} does not belong to Company {1}.
eo_UY: crwdns89414:0{0}crwdnd89414:0{1}crwdne89414:0

en: Warehouse {0} does not belong to company {1}
eo_UY: crwdns89416:0{0}crwdnd89416:0{1}crwdne89416:0

en: Warehouse {0} is not linked to any account, please mention the account in the warehouse record or set default inventory account in company {1}.
eo_UY: crwdns89418:0{0}crwdnd89418:0{1}crwdne89418:0

en: Warehouse's Stock Value has already been booked in the following accounts:
eo_UY: crwdns89420:0crwdne89420:0

en: Warehouse: {0} does not belong to {1}
eo_UY: crwdns89422:0{0}crwdnd89422:0{1}crwdne89422:0

note: Label of the warehouses (Table MultiSelect) field in DocType 'Production Plan'
en: Warehouses
eo_UY: crwdns89424:0crwdne89424:0

en: Warehouses with child nodes cannot be converted to ledger
eo_UY: crwdns89428:0crwdne89428:0

en: Warehouses with existing transaction can not be converted to group.
eo_UY: crwdns89430:0crwdne89430:0

en: Warehouses with existing transaction can not be converted to ledger.
eo_UY: crwdns89432:0crwdne89432:0

note: Option for the 'Action if Annual Budget Exceeded on MR' (Select) field in DocType 'Budget' Option for the 'Action if Accumulated Monthly Budget Exceeded on MR' (Select) field in DocType 'Budget' Option for the 'Action if Annual Budget Exceeded on PO' (Select) field in Option for the 'Action if Accum
en: Warn
eo_UY: crwdns138260:0crwdne138260:0

note: Label of the warn_pos (Check) field in DocType 'Supplier'
en: Warn POs
eo_UY: crwdns138262:0crwdne138262:0

note: Label of the warn_pos (Check) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Standing' Label of the warn_pos (Check) field in DocType 'Supplier Scorecard Standing'
en: Warn Purchase Orders
eo_UY: crwdns138264:0crwdne138264:0

note: Label of the warn_rfqs (Check) field in DocType 'Supplier' Label of the warn_rfqs (Check) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Standing' Label of the warn_rfqs (Check) field in DocType 'Supplier Scorecard
en: Warn RFQs
eo_UY: crwdns138266:0crwdne138266:0

note: Label of the warn_pos (Check) field in DocType 'Supplier Scorecard'
en: Warn for new Purchase Orders
eo_UY: crwdns138268:0crwdne138268:0

note: Label of the warn_rfqs (Check) field in DocType 'Supplier Scorecard'
en: Warn for new Request for Quotations
eo_UY: crwdns138270:0crwdne138270:0

en: Warning
eo_UY: crwdns89458:0crwdne89458:0

en: Warning - Row {0}: Billing Hours are more than Actual Hours
eo_UY: crwdns89460:0{0}crwdne89460:0

en: Warning on Negative Stock
eo_UY: crwdns143566:0crwdne143566:0

en: Warning!
eo_UY: crwdns89462:0crwdne89462:0

en: Warning: Another {0} # {1} exists against stock entry {2}
eo_UY: crwdns89464:0{0}crwdnd89464:0{1}crwdnd89464:0{2}crwdne89464:0

en: Warning: Material Requested Qty is less than Minimum Order Qty
eo_UY: crwdns89466:0crwdne89466:0

en: Warning: Sales Order {0} already exists against Customer's Purchase Order {1}
eo_UY: crwdns89468:0{0}crwdnd89468:0{1}crwdne89468:0

note: Label of a Card Break in the Support Workspace
en: Warranty
eo_UY: crwdns89470:0crwdne89470:0

note: Label of the warranty_amc_details (Section Break) field in DocType 'Serial No'
en: Warranty / AMC Details
eo_UY: crwdns138272:0crwdne138272:0

note: Label of the warranty_amc_status (Select) field in DocType 'Warranty Claim'
en: Warranty / AMC Status
eo_UY: crwdns138274:0crwdne138274:0

note: Label of a Link in the CRM Workspace Name of a DocType Label of a Link in the Support Workspace
en: Warranty Claim
eo_UY: crwdns89476:0crwdne89476:0

note: Label of the warranty_expiry_date (Date) field in DocType 'Serial No' Label of the warranty_expiry_date (Date) field in DocType 'Warranty Claim'
en: Warranty Expiry Date
eo_UY: crwdns138276:0crwdne138276:0

note: Label of the warranty_period (Int) field in DocType 'Serial No'
en: Warranty Period (Days)
eo_UY: crwdns138278:0crwdne138278:0

note: Label of the warranty_period (Data) field in DocType 'Item'
en: Warranty Period (in days)
eo_UY: crwdns138280:0crwdne138280:0

en: Watch Video
eo_UY: crwdns89488:0crwdne89488:0

note: Name of a UOM
en: Watt
eo_UY: crwdns112660:0crwdne112660:0

note: Name of a UOM
en: Watt-Hour
eo_UY: crwdns112662:0crwdne112662:0

note: Name of a UOM
en: Wavelength In Gigametres
eo_UY: crwdns112664:0crwdne112664:0

note: Name of a UOM
en: Wavelength In Kilometres
eo_UY: crwdns112666:0crwdne112666:0

note: Name of a UOM
en: Wavelength In Megametres
eo_UY: crwdns112668:0crwdne112668:0

en: We can see {0} is made against {1}. If you want {1}'s outstanding to be updated, uncheck '{2}' checkbox. <br><br> Or you can use {3} tool to reconcile against {1} later.
eo_UY: crwdns112146:0{0}crwdnd112146:0{1}crwdnd112146:0{1}crwdnd112146:0{2}crwdnd112146:0{3}crwdnd112146:0{1}crwdne112146:0

en: We're here to help!
eo_UY: crwdns89490:0crwdne89490:0

note: Label of the website (Data) field in DocType 'Bank' Label of the website (Data) field in DocType 'Supplier' Label of the website (Data) field in DocType 'Competitor' Label of the website (Data) field in DocType 'Lead' Label of the website (Data) field in DocType 'Opportunity' Label of the website (D
en: Website
eo_UY: crwdns89492:0crwdne89492:0

note: Name of a DocType
en: Website Attribute
eo_UY: crwdns89516:0crwdne89516:0

note: Label of the web_long_description (Text Editor) field in DocType 'BOM'
en: Website Description
eo_UY: crwdns138282:0crwdne138282:0

note: Name of a DocType
en: Website Filter Field
eo_UY: crwdns89520:0crwdne89520:0

note: Label of the website_image (Attach Image) field in DocType 'BOM'
en: Website Image
eo_UY: crwdns138284:0crwdne138284:0

note: Name of a DocType
en: Website Item Group
eo_UY: crwdns89524:0crwdne89524:0

note: Name of a role
en: Website Manager
eo_UY: crwdns89526:0crwdne89526:0

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Website Script
eo_UY: crwdns143214:0crwdne143214:0

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Website Settings
eo_UY: crwdns143216:0crwdne143216:0

note: Label of the sb_web_spec (Section Break) field in DocType 'BOM'
en: Website Specifications
eo_UY: crwdns138286:0crwdne138286:0

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Website Theme
eo_UY: crwdns143218:0crwdne143218:0

note: Option for the 'Day of Week' (Select) field in DocType 'Communication Medium Timeslot' Option for the 'Day Of Week' (Select) field in DocType 'Appointment Booking Slots' Option for the 'Day Of Week' (Select) field in DocType 'Availability Of Option for the 'Day to Send' (Select) field in DocType 'Pr
en: Wednesday
eo_UY: crwdns138288:0crwdne138288:0

note: Option for the 'Billing Interval' (Select) field in DocType 'Subscription Plan' Name of a UOM
en: Week
eo_UY: crwdns112670:0crwdne112670:0

en: Week {0} {1}
eo_UY: crwdns89556:0{0}crwdnd89556:0{1}crwdne89556:0

note: Label of the weekday (Select) field in DocType 'Quality Goal'
en: Weekday
eo_UY: crwdns138290:0crwdne138290:0

note: Option for the 'Frequency' (Select) field in DocType 'Process Statement Of Accounts' Option for the 'Periodicity' (Select) field in DocType 'Asset Maintenance Task' Option for the 'Periodicity' (Select) field in DocType 'Maintenance Schedule Item' Option for the 'Frequency To Collect Progress' (Sele
en: Weekly
eo_UY: crwdns89560:0crwdne89560:0

note: Label of the weekly_off (Check) field in DocType 'Holiday' Label of the weekly_off (Select) field in DocType 'Holiday List'
en: Weekly Off
eo_UY: crwdns138292:0crwdne138292:0

note: Label of the weekly_time_to_send (Time) field in DocType 'Project'
en: Weekly Time to send
eo_UY: crwdns138294:0crwdne138294:0

note: Label of the task_weight (Float) field in DocType 'Task' Label of the weight (Float) field in DocType 'Task Type'
en: Weight
eo_UY: crwdns138296:0crwdne138296:0

note: Label of the weight (Float) field in DocType 'Shipment Parcel' Label of the weight (Float) field in DocType 'Shipment Parcel Template'
en: Weight (kg)
eo_UY: crwdns138298:0crwdne138298:0

note: Label of the weight_per_unit (Float) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the weight_per_unit (Float) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the weight_per_unit (Float) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the weight_per_unit (Float) field in DocType 'Purchase Order Item
en: Weight Per Unit
eo_UY: crwdns138300:0crwdne138300:0

note: Label of the weight_uom (Link) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the weight_uom (Link) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the weight_uom (Link) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the weight_uom (Link) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of the weight_uo
en: Weight UOM
eo_UY: crwdns138302:0crwdne138302:0

note: Label of the weighting_function (Small Text) field in DocType 'Supplier Scorecard'
en: Weighting Function
eo_UY: crwdns138304:0crwdne138304:0

note: Label of the welcome_email_sent (Check) field in DocType 'Project User'
en: Welcome email sent
eo_UY: crwdns138306:0crwdne138306:0

en: Welcome to {0}
eo_UY: crwdns89636:0{0}crwdne89636:0

en: What do you need help with?
eo_UY: crwdns89638:0crwdne89638:0

note: Label of the whatsapp_no (Data) field in DocType 'Lead' Label of the whatsapp (Data) field in DocType 'Opportunity'
en: WhatsApp
eo_UY: crwdns138308:0crwdne138308:0

note: Label of the wheels (Int) field in DocType 'Vehicle'
en: Wheels
eo_UY: crwdns138310:0crwdne138310:0

note: Description of the 'Sub Assembly Warehouse' (Link) field in DocType 'Production Plan'
en: When a parent warehouse is chosen, the system conducts stock checks against the associated child warehouses
eo_UY: crwdns138312:0crwdne138312:0

en: When creating an Item, entering a value for this field will automatically create an Item Price at the backend.
eo_UY: crwdns89646:0crwdne89646:0

en: While creating account for Child Company {0}, parent account {1} found as a ledger account.
eo_UY: crwdns89648:0{0}crwdnd89648:0{1}crwdne89648:0

en: While creating account for Child Company {0}, parent account {1} not found. Please create the parent account in corresponding COA
eo_UY: crwdns89650:0{0}crwdnd89650:0{1}crwdne89650:0

note: Description of the 'Use Transaction Date Exchange Rate' (Check) field in DocType 'Buying Settings'
en: While making Purchase Invoice from Purchase Order, use Exchange Rate on Invoice's transaction date rather than inheriting it from Purchase Order. Only applies for Purchase Invoice.
eo_UY: crwdns138314:0crwdne138314:0

en: White
eo_UY: crwdns89654:0crwdne89654:0

note: Option for the 'Marital Status' (Select) field in DocType 'Employee'
en: Widowed
eo_UY: crwdns138316:0crwdne138316:0

note: Label of the width (Int) field in DocType 'Shipment Parcel' Label of the width (Int) field in DocType 'Shipment Parcel Template'
en: Width (cm)
eo_UY: crwdns138318:0crwdne138318:0

note: Label of the amt_in_word_width (Float) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: Width of amount in word
eo_UY: crwdns138320:0crwdne138320:0

note: Description of the 'UOMs' (Table) field in DocType 'Item' Description of the 'Taxes' (Table) field in DocType 'Item'
en: Will also apply for variants
eo_UY: crwdns138322:0crwdne138322:0

note: Description of the 'Reorder level based on Warehouse' (Table) field in DocType 'Item'
en: Will also apply for variants unless overridden
eo_UY: crwdns138324:0crwdne138324:0

en: Wire Transfer
eo_UY: crwdns89668:0crwdne89668:0

note: Label of the with_operations (Check) field in DocType 'BOM'
en: With Operations
eo_UY: crwdns138326:0crwdne138326:0

en: With Period Closing Entry For Opening Balances
eo_UY: crwdns112150:0crwdne112150:0

note: Label of the withdrawal (Currency) field in DocType 'Bank Transaction'
en: Withdrawal
eo_UY: crwdns89672:0crwdne89672:0

note: Label of the work_done (Small Text) field in DocType 'Maintenance Visit Purpose'
en: Work Done
eo_UY: crwdns138328:0crwdne138328:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Job Card' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Job Card Operation' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Warranty Claim'
en: Work In Progress
eo_UY: crwdns89678:0crwdne89678:0

en: Work In Progress Warehouse
eo_UY: crwdns89686:0crwdne89686:0

note: Option for the 'Transfer Material Against' (Select) field in DocType 'BOM' Label of the work_order (Link) field in DocType 'Job Card' Name of a DocType Option for the 'Transfer Material Against' (Select) field in DocType 'Work Order' Label of a Link in the Manufacturing Workspace Label of a shortcut
en: Work Order
eo_UY: crwdns89688:0crwdne89688:0

en: Work Order / Subcontract PO
eo_UY: crwdns89704:0crwdne89704:0

en: Work Order Analysis
eo_UY: crwdns89706:0crwdne89706:0

note: Name of a report Label of a Link in the Manufacturing Workspace
en: Work Order Consumed Materials
eo_UY: crwdns89708:0crwdne89708:0

note: Name of a DocType
en: Work Order Item
eo_UY: crwdns89710:0crwdne89710:0

note: Name of a DocType
en: Work Order Operation
eo_UY: crwdns89712:0crwdne89712:0

note: Label of the work_order_qty (Float) field in DocType 'Sales Order Item'
en: Work Order Qty
eo_UY: crwdns138330:0crwdne138330:0

en: Work Order Qty Analysis
eo_UY: crwdns89716:0crwdne89716:0

note: Name of a report
en: Work Order Stock Report
eo_UY: crwdns89718:0crwdne89718:0

note: Name of a report Label of a Link in the Manufacturing Workspace
en: Work Order Summary
eo_UY: crwdns89720:0crwdne89720:0

en: Work Order cannot be created for following reason: <br> {0}
eo_UY: crwdns89722:0{0}crwdne89722:0

en: Work Order cannot be raised against a Item Template
eo_UY: crwdns89724:0crwdne89724:0

en: Work Order has been {0}
eo_UY: crwdns89726:0{0}crwdne89726:0

en: Work Order not created
eo_UY: crwdns89728:0crwdne89728:0

en: Work Order {0}: Job Card not found for the operation {1}
eo_UY: crwdns89730:0{0}crwdnd89730:0{1}crwdne89730:0

en: Work Orders
eo_UY: crwdns89732:0crwdne89732:0

en: Work Orders Created: {0}
eo_UY: crwdns89734:0{0}crwdne89734:0

note: Name of a report
en: Work Orders in Progress
eo_UY: crwdns89736:0crwdne89736:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Work Order Operation' Label of the work_in_progress (Column Break) field in DocType 'Email Digest'
en: Work in Progress
eo_UY: crwdns138332:0crwdne138332:0

note: Label of the wip_warehouse (Link) field in DocType 'Work Order'
en: Work-in-Progress Warehouse
eo_UY: crwdns138334:0crwdne138334:0

en: Work-in-Progress Warehouse is required before Submit
eo_UY: crwdns89744:0crwdne89744:0

note: Label of the workday (Select) field in DocType 'Service Day'
en: Workday
eo_UY: crwdns138336:0crwdne138336:0

en: Workday {0} has been repeated.
eo_UY: crwdns89748:0{0}crwdne89748:0

note: Label of a Card Break in the Settings Workspace Label of a Link in the Settings Workspace
en: Workflow
eo_UY: crwdns89750:0crwdne89750:0

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Workflow Action
eo_UY: crwdns143220:0crwdne143220:0

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Workflow State
eo_UY: crwdns143222:0crwdne143222:0

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Task'
en: Working
eo_UY: crwdns112152:0crwdne112152:0

note: Label of the working_hours_section (Tab Break) field in DocType 'Workstation' Label of the working_hours (Table) field in DocType 'Workstation' Label of the support_and_resolution_section_break (Section Break) field in DocType 'Service Level Agreement' Label of the support_and_resolution (Table) fie
en: Working Hours
eo_UY: crwdns89760:0crwdne89760:0

note: Label of the workstation (Link) field in DocType 'BOM Operation' Label of the workstation (Link) field in DocType 'BOM Website Operation' Label of the workstation (Link) field in DocType 'Job Card' Label of the workstation (Link) field in DocType 'Work Order Operation' Name of a DocType Label of a L
en: Workstation
eo_UY: crwdns89766:0crwdne89766:0

note: Label of the workstation (Link) field in DocType 'Downtime Entry'
en: Workstation / Machine
eo_UY: crwdns138338:0crwdne138338:0

note: Label of the workstation_dashboard (HTML) field in DocType 'Workstation'
en: Workstation Dashboard
eo_UY: crwdns138340:0crwdne138340:0

note: Label of the workstation_name (Data) field in DocType 'Workstation'
en: Workstation Name
eo_UY: crwdns138342:0crwdne138342:0

note: Label of the workstation_status_tab (Tab Break) field in DocType 'Workstation'
en: Workstation Status
eo_UY: crwdns138344:0crwdne138344:0

note: Label of the workstation_type (Link) field in DocType 'BOM Operation' Label of the workstation_type (Link) field in DocType 'Job Card' Label of the workstation_type (Link) field in DocType 'Work Order Operation' Label of the workstation_type (Link) field in DocType 'Workstation' Name of a DocType La
en: Workstation Type
eo_UY: crwdns89782:0crwdne89782:0

note: Name of a DocType
en: Workstation Working Hour
eo_UY: crwdns89794:0crwdne89794:0

en: Workstation is closed on the following dates as per Holiday List: {0}
eo_UY: crwdns89796:0{0}crwdne89796:0

note: Label of the workstations_tab (Tab Break) field in DocType 'Plant Floor'
en: Workstations
eo_UY: crwdns138346:0crwdne138346:0

en: Wrapping up
eo_UY: crwdns89798:0crwdne89798:0

note: Label of the write_off (Section Break) field in DocType 'Journal Entry' Label of the column_break4 (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the write_off (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the write_off_section (Section Break) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Write Off
eo_UY: crwdns89800:0crwdne89800:0

note: Label of the write_off_account (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the write_off_account (Link) field in DocType 'POS Profile' Label of the write_off_account (Link) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the write_off_account (Link) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the writ
en: Write Off Account
eo_UY: crwdns138348:0crwdne138348:0

note: Label of the write_off_amount (Currency) field in DocType 'Journal Entry' Label of the write_off_amount (Currency) field in DocType 'POS Invoice' Label of the write_off_amount (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the write_off_amount (Currency) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Write Off Amount
eo_UY: crwdns138350:0crwdne138350:0

note: Label of the base_write_off_amount (Currency) field in DocType 'POS Invoice' Label of the base_write_off_amount (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the base_write_off_amount (Currency) field in DocType 'Sales
en: Write Off Amount (Company Currency)
eo_UY: crwdns138352:0crwdne138352:0

note: Label of the write_off_based_on (Select) field in DocType 'Journal Entry'
en: Write Off Based On
eo_UY: crwdns138354:0crwdne138354:0

note: Label of the write_off_cost_center (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the write_off_cost_center (Link) field in DocType 'POS Profile' Label of the write_off_cost_center (Link) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the write_off_cost_center (Link) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Write Off Cost Center
eo_UY: crwdns138356:0crwdne138356:0

note: Label of the write_off_difference_amount (Button) field in DocType 'Payment Entry'
en: Write Off Difference Amount
eo_UY: crwdns138358:0crwdne138358:0

note: Option for the 'Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry' Option for the 'Journal Entry Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Template'
en: Write Off Entry
eo_UY: crwdns138360:0crwdne138360:0

note: Label of the write_off_limit (Currency) field in DocType 'POS Profile'
en: Write Off Limit
eo_UY: crwdns138362:0crwdne138362:0

note: Label of the write_off_outstanding_amount_automatically (Check) field in DocType 'POS Invoice' DocType 'Sales Invoice'
en: Write Off Outstanding Amount
eo_UY: crwdns138364:0crwdne138364:0

note: Label of the section_break_34 (Section Break) field in DocType 'Payment Entry'
en: Writeoff
eo_UY: crwdns138366:0crwdne138366:0

note: Option for the 'Depreciation Method' (Select) field in DocType 'Asset Depreciation Schedule' Finance Book'
en: Written Down Value
eo_UY: crwdns138368:0crwdne138368:0

en: Wrong Company
eo_UY: crwdns89862:0crwdne89862:0

en: Wrong Password
eo_UY: crwdns89864:0crwdne89864:0

en: Wrong Template
eo_UY: crwdns89866:0crwdne89866:0

en: XML Files Processed
eo_UY: crwdns89868:0crwdne89868:0

note: Name of a UOM
en: Yard
eo_UY: crwdns112672:0crwdne112672:0

note: Option for the 'Billing Interval' (Select) field in DocType 'Subscription Plan'
en: Year
eo_UY: crwdns89870:0crwdne89870:0

note: Label of the year_end_date (Date) field in DocType 'Fiscal Year'
en: Year End Date
eo_UY: crwdns138370:0crwdne138370:0

note: Label of the year (Data) field in DocType 'Fiscal Year'
en: Year Name
eo_UY: crwdns138372:0crwdne138372:0

note: Label of the year_start_date (Date) field in DocType 'Fiscal Year'
en: Year Start Date
eo_UY: crwdns138374:0crwdne138374:0

note: Label of the year_of_passing (Int) field in DocType 'Employee Education'
en: Year of Passing
eo_UY: crwdns138376:0crwdne138376:0

en: Year start date or end date is overlapping with {0}. To avoid please set company
eo_UY: crwdns89884:0{0}crwdne89884:0

note: Option for the 'Periodicity' (Select) field in DocType 'Asset Maintenance Task' Option for the 'Periodicity' (Select) field in DocType 'Maintenance Schedule Item'
en: Yearly
eo_UY: crwdns89886:0crwdne89886:0

note: Option for the 'Color' (Select) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Standing' Option for the 'Color' (Select) field in DocType 'Supplier Scorecard
en: Yellow
eo_UY: crwdns138378:0crwdne138378:0

note: Option for the 'Frozen' (Select) field in DocType 'Account' Option for the 'Is Opening' (Select) field in DocType 'GL Entry' Option for the 'Is Advance' (Select) field in DocType 'GL Entry' Option for the 'Is Opening' (Select) field in DocType 'Journal Entry' Option for the 'Is Advance' (Select) fie
en: Yes
eo_UY: crwdns138380:0crwdne138380:0

en: You are importing data for the code list:
eo_UY: crwdns151712:0crwdne151712:0

en: You are not allowed to update as per the conditions set in {} Workflow.
eo_UY: crwdns89926:0crwdne89926:0

en: You are not authorized to add or update entries before {0}
eo_UY: crwdns89928:0{0}crwdne89928:0

en: You are not authorized to make/edit Stock Transactions for Item {0} under warehouse {1} before this time.
eo_UY: crwdns89930:0{0}crwdnd89930:0{1}crwdne89930:0

en: You are not authorized to set Frozen value
eo_UY: crwdns89932:0crwdne89932:0

en: You are picking more than required quantity for the item {0}. Check if there is any other pick list created for the sales order {1}.
eo_UY: crwdns89934:0{0}crwdnd89934:0{1}crwdne89934:0

en: You can add the original invoice {} manually to proceed.
eo_UY: crwdns143568:0crwdne143568:0

en: You can also copy-paste this link in your browser
eo_UY: crwdns89938:0crwdne89938:0

en: You can also set default CWIP account in Company {}
eo_UY: crwdns89940:0crwdne89940:0

en: You can change the parent account to a Balance Sheet account or select a different account.
eo_UY: crwdns89942:0crwdne89942:0

en: You can not enter current voucher in 'Against Journal Entry' column
eo_UY: crwdns89946:0crwdne89946:0

en: You can only have Plans with the same billing cycle in a Subscription
eo_UY: crwdns89948:0crwdne89948:0

en: You can only redeem max {0} points in this order.
eo_UY: crwdns89950:0{0}crwdne89950:0

en: You can only select one mode of payment as default
eo_UY: crwdns89952:0crwdne89952:0

en: You can redeem upto {0}.
eo_UY: crwdns89954:0{0}crwdne89954:0

en: You can set it as a machine name or operation type. For example, stiching machine 12
eo_UY: crwdns89956:0crwdne89956:0

en: You can't make any changes to Job Card since Work Order is closed.
eo_UY: crwdns89960:0crwdne89960:0

en: You can't redeem Loyalty Points having more value than the Rounded Total.
eo_UY: crwdns89962:0crwdne89962:0

en: You cannot change the rate if BOM is mentioned against any Item.
eo_UY: crwdns89964:0crwdne89964:0

en: You cannot create a {0} within the closed Accounting Period {1}
eo_UY: crwdns89966:0{0}crwdnd89966:0{1}crwdne89966:0

en: You cannot create or cancel any accounting entries with in the closed Accounting Period {0}
eo_UY: crwdns89968:0{0}crwdne89968:0

en: You cannot create/amend any accounting entries till this date.
eo_UY: crwdns89970:0crwdne89970:0

en: You cannot credit and debit same account at the same time
eo_UY: crwdns89972:0crwdne89972:0

en: You cannot delete Project Type 'External'
eo_UY: crwdns89974:0crwdne89974:0

en: You cannot edit root node.
eo_UY: crwdns89976:0crwdne89976:0

en: You cannot redeem more than {0}.
eo_UY: crwdns89978:0{0}crwdne89978:0

en: You cannot repost item valuation before {}
eo_UY: crwdns89980:0crwdne89980:0

en: You cannot restart a Subscription that is not cancelled.
eo_UY: crwdns89982:0crwdne89982:0

en: You cannot submit empty order.
eo_UY: crwdns89984:0crwdne89984:0

en: You cannot submit the order without payment.
eo_UY: crwdns89986:0crwdne89986:0

en: You cannot {0} this document because another Period Closing Entry {1} exists after {2}
eo_UY: crwdns151146:0{0}crwdnd151146:0{1}crwdnd151146:0{2}crwdne151146:0

en: You do not have permissions to {} items in a {}.
eo_UY: crwdns89988:0crwdne89988:0

en: You don't have enough Loyalty Points to redeem
eo_UY: crwdns89990:0crwdne89990:0

en: You don't have enough points to redeem.
eo_UY: crwdns89992:0crwdne89992:0

en: You had {} errors while creating opening invoices. Check {} for more details
eo_UY: crwdns89994:0crwdne89994:0

en: You have already selected items from {0} {1}
eo_UY: crwdns89996:0{0}crwdnd89996:0{1}crwdne89996:0

en: You have been invited to collaborate on the project: {0}
eo_UY: crwdns89998:0{0}crwdne89998:0

en: You have entered a duplicate Delivery Note on Row
eo_UY: crwdns90000:0crwdne90000:0

en: You have to enable auto re-order in Stock Settings to maintain re-order levels.
eo_UY: crwdns90002:0crwdne90002:0

en: You haven't created a {0} yet
eo_UY: crwdns90004:0{0}crwdne90004:0

en: You must add atleast one item to save it as draft.
eo_UY: crwdns90006:0crwdne90006:0

en: You must select a customer before adding an item.
eo_UY: crwdns90008:0crwdne90008:0

en: You need to cancel POS Closing Entry {} to be able to cancel this document.
eo_UY: crwdns90010:0crwdne90010:0

en: You selected the account group {1} as {2} Account in row {0}. Please select a single account.
eo_UY: crwdns149108:0{1}crwdnd149108:0{2}crwdnd149108:0{0}crwdne149108:0

note: Option for the 'Provider' (Select) field in DocType 'Video'
en: YouTube
eo_UY: crwdns138382:0crwdne138382:0

note: Name of a report
en: YouTube Interactions
eo_UY: crwdns90016:0crwdne90016:0

note: Description of the 'ERPNext Company' (Data) field in DocType 'Tally Migration'
en: Your Company set in ERPNext
eo_UY: crwdns138384:0crwdne138384:0

en: Your Name (required)
eo_UY: crwdns90020:0crwdne90020:0

en: Your email address...
eo_UY: crwdns90022:0crwdne90022:0

en: Your email has been verified and your appointment has been scheduled
eo_UY: crwdns90024:0crwdne90024:0

en: Your order is out for delivery!
eo_UY: crwdns90026:0crwdne90026:0

en: Your tickets
eo_UY: crwdns90028:0crwdne90028:0

note: Label of the youtube_video_id (Data) field in DocType 'Video'
en: Youtube ID
eo_UY: crwdns138386:0crwdne138386:0

note: Label of the youtube_tracking_section (Section Break) field in DocType 'Video'
en: Youtube Statistics
eo_UY: crwdns138388:0crwdne138388:0

en: ZIP Code
eo_UY: crwdns90034:0crwdne90034:0

note: Label of the zero_balance (Check) field in DocType 'Exchange Rate Revaluation Account'
en: Zero Balance
eo_UY: crwdns138390:0crwdne138390:0

en: Zero Rated
eo_UY: crwdns90038:0crwdne90038:0

en: Zero quantity
eo_UY: crwdns90040:0crwdne90040:0

note: Label of the zip_file (Attach) field in DocType 'Import Supplier Invoice'
en: Zip File
eo_UY: crwdns138392:0crwdne138392:0

en: [Important] [ERPNext] Auto Reorder Errors
eo_UY: crwdns90044:0crwdne90044:0

en: `Allow Negative rates for Items`
eo_UY: crwdns90046:0crwdne90046:0

en: after
eo_UY: crwdns112160:0crwdne112160:0

en: and
eo_UY: crwdns90050:0crwdne90050:0

en: as Code
eo_UY: crwdns151714:0crwdne151714:0

en: as Description
eo_UY: crwdns151716:0crwdne151716:0

en: as Title
eo_UY: crwdns151718:0crwdne151718:0

en: as a percentage of finished item quantity
eo_UY: crwdns90052:0crwdne90052:0

en: at
eo_UY: crwdns90054:0crwdne90054:0

en: based_on
eo_UY: crwdns90056:0crwdne90056:0

en: by {}
eo_UY: crwdns151720:0crwdne151720:0

en: cannot be greater than 100
eo_UY: crwdns112162:0crwdne112162:0

en: dated {0}
eo_UY: crwdns148846:0{0}crwdne148846:0

note: Label of the description (Small Text) field in DocType 'Production Plan Sub Assembly Item'
en: description
eo_UY: crwdns138394:0crwdne138394:0

note: Option for the 'Plaid Environment' (Select) field in DocType 'Plaid Settings'
en: development
eo_UY: crwdns138396:0crwdne138396:0

en: discount applied
eo_UY: crwdns112164:0crwdne112164:0

en: doc_type
eo_UY: crwdns90062:0crwdne90062:0

en: doctype
eo_UY: crwdns90064:0crwdne90064:0

note: Description of the 'Coupon Name' (Data) field in DocType 'Coupon Code'
en: e.g. "Summer Holiday 2019 Offer 20"
eo_UY: crwdns138398:0crwdne138398:0

note: Description of the 'Shipping Rule Label' (Data) field in DocType 'Shipping Rule'
en: example: Next Day Shipping
eo_UY: crwdns138400:0crwdne138400:0

note: Option for the 'Service Provider' (Select) field in DocType 'Currency Exchange Settings'
en: exchangerate.host
eo_UY: crwdns138402:0crwdne138402:0

en: fieldname
eo_UY: crwdns112166:0crwdne112166:0

note: Option for the 'Service Provider' (Select) field in DocType 'Currency Exchange Settings'
en: frankfurter.app
eo_UY: crwdns138404:0crwdne138404:0

en: hidden
eo_UY: crwdns112168:0crwdne112168:0

en: hours
eo_UY: crwdns112170:0crwdne112170:0

note: Label of the image (Attach Image) field in DocType 'Batch'
en: image
eo_UY: crwdns138406:0crwdne138406:0

en: is already
eo_UY: crwdns90076:0crwdne90076:0

note: Label of the lft (Int) field in DocType 'Cost Center' Label of the lft (Int) field in DocType 'Location' Label of the lft (Int) field in DocType 'Task' Label of the lft (Int) field in DocType 'Customer Group' Label of the lft (Int) field in DocType 'Department' Label of the lft (Int) field in DocTyp
en: lft
eo_UY: crwdns138408:0crwdne138408:0

note: Label of the material_request_item (Data) field in DocType 'Production Plan Item'
en: material_request_item
eo_UY: crwdns138410:0crwdne138410:0

en: must be between 0 and 100
eo_UY: crwdns90102:0crwdne90102:0

note: Label of the old_parent (Link) field in DocType 'Cost Center' Label of the old_parent (Data) field in DocType 'Quality Procedure' Label of the old_parent (Data) field in DocType 'Company' Label of the old_parent (Link) field in DocType 'Customer Group' Label of the old_parent (Link) field in DocType
en: old_parent
eo_UY: crwdns138412:0crwdne138412:0

en: on
eo_UY: crwdns112172:0crwdne112172:0

en: or
eo_UY: crwdns90118:0crwdne90118:0

en: or its descendants
eo_UY: crwdns90120:0crwdne90120:0

en: out of 5
eo_UY: crwdns90122:0crwdne90122:0

en: paid to
eo_UY: crwdns127528:0crwdne127528:0

en: payments app is not installed. Please install it from {0} or {1}
eo_UY: crwdns90124:0{0}crwdnd90124:0{1}crwdne90124:0

en: payments app is not installed. Please install it from {} or {}
eo_UY: crwdns90126:0crwdne90126:0

note: Description of the 'Electricity Cost' (Currency) field in DocType 'Workstation' Description of the 'Consumable Cost' (Currency) field in DocType Description of the 'Rent Cost' (Currency) field in DocType 'Workstation' Description of the 'Net Hour Rate' (Currency) field in DocType 'Workstation' 'Work
en: per hour
eo_UY: crwdns138414:0crwdne138414:0

en: performing either one below:
eo_UY: crwdns90134:0crwdne90134:0

note: Description of the 'Product Bundle Item' (Data) field in DocType 'Pick List Item'
en: product bundle item row's name in sales order. Also indicates that picked item is to be used for a product bundle
eo_UY: crwdns138416:0crwdne138416:0

note: Option for the 'Plaid Environment' (Select) field in DocType 'Plaid Settings'
en: production
eo_UY: crwdns138418:0crwdne138418:0

note: Label of the quotation_item (Data) field in DocType 'Sales Order Item'
en: quotation_item
eo_UY: crwdns138420:0crwdne138420:0

en: ratings
eo_UY: crwdns90142:0crwdne90142:0

en: received from
eo_UY: crwdns90144:0crwdne90144:0

note: Label of the rgt (Int) field in DocType 'Cost Center' Label of the rgt (Int) field in DocType 'Location' Label of the rgt (Int) field in DocType 'Task' Label of the rgt (Int) field in DocType 'Customer Group' Label of the rgt (Int) field in DocType 'Department' Label of the rgt (Int) field in DocTyp
en: rgt
eo_UY: crwdns138422:0crwdne138422:0

note: Option for the 'Plaid Environment' (Select) field in DocType 'Plaid Settings'
en: sandbox
eo_UY: crwdns138424:0crwdne138424:0

en: subscription is already cancelled.
eo_UY: crwdns90172:0crwdne90172:0

en: target_ref_field
eo_UY: crwdns90174:0crwdne90174:0

note: Label of the temporary_name (Data) field in DocType 'Production Plan Item'
en: temporary name
eo_UY: crwdns138426:0crwdne138426:0

note: Label of the title (Data) field in DocType 'Activity Cost'
en: title
eo_UY: crwdns138428:0crwdne138428:0

en: to
eo_UY: crwdns90180:0crwdne90180:0

en: to unallocate the amount of this Return Invoice before cancelling it.
eo_UY: crwdns90182:0crwdne90182:0

note: Description of the 'Coupon Code' (Data) field in DocType 'Coupon Code'
en: unique e.g. SAVE20  To be used to get discount
eo_UY: crwdns138430:0crwdne138430:0

en: variance
eo_UY: crwdns90188:0crwdne90188:0

en: via BOM Update Tool
eo_UY: crwdns90190:0crwdne90190:0

en: will be
eo_UY: crwdns90192:0crwdne90192:0

en: you must select Capital Work in Progress Account in accounts table
eo_UY: crwdns90194:0crwdne90194:0

en: {0}
eo_UY: crwdns90196:0{0}crwdne90196:0

en: {0} '{1}' is disabled
eo_UY: crwdns90198:0{0}crwdnd90198:0{1}crwdne90198:0

en: {0} '{1}' not in Fiscal Year {2}
eo_UY: crwdns90200:0{0}crwdnd90200:0{1}crwdnd90200:0{2}crwdne90200:0

en: {0} ({1}) cannot be greater than planned quantity ({2}) in Work Order {3}
eo_UY: crwdns90202:0{0}crwdnd90202:0{1}crwdnd90202:0{2}crwdnd90202:0{3}crwdne90202:0

en: {0} <b>{1}</b> has submitted Assets. Remove Item <b>{2}</b> from table to continue.
eo_UY: crwdns90206:0{0}crwdnd90206:0{1}crwdnd90206:0{2}crwdne90206:0

en: {0} Account not found against Customer {1}.
eo_UY: crwdns90208:0{0}crwdnd90208:0{1}crwdne90208:0

en: {0} Account: {1} ({2}) must be in either customer billing currency: {3} or Company default currency: {4}
eo_UY: crwdns138432:0{0}crwdnd138432:0{1}crwdnd138432:0{2}crwdnd138432:0{3}crwdnd138432:0{4}crwdne138432:0

en: {0} Budget for Account {1} against {2} {3} is {4}. It {5} exceed by {6}
eo_UY: crwdns90210:0{0}crwdnd90210:0{1}crwdnd90210:0{2}crwdnd90210:0{3}crwdnd90210:0{4}crwdnd90210:0{5}crwdnd90210:0{6}crwdne90210:0

en: {0} Coupon used are {1}. Allowed quantity is exhausted
eo_UY: crwdns90212:0{0}crwdnd90212:0{1}crwdne90212:0

en: {0} Digest
eo_UY: crwdns90214:0{0}crwdne90214:0

en: {0} Number {1} is already used in {2} {3}
eo_UY: crwdns90216:0{0}crwdnd90216:0{1}crwdnd90216:0{2}crwdnd90216:0{3}crwdne90216:0

en: {0} Operations: {1}
eo_UY: crwdns90218:0{0}crwdnd90218:0{1}crwdne90218:0

en: {0} Request for {1}
eo_UY: crwdns90220:0{0}crwdnd90220:0{1}crwdne90220:0

en: {0} Retain Sample is based on batch, please check Has Batch No to retain sample of item
eo_UY: crwdns90222:0{0}crwdne90222:0

en: {0} Transaction(s) Reconciled
eo_UY: crwdns90224:0{0}crwdne90224:0

en: {0} account is not of type {1}
eo_UY: crwdns90226:0{0}crwdnd90226:0{1}crwdne90226:0

en: {0} account not found while submitting purchase receipt
eo_UY: crwdns90228:0{0}crwdne90228:0

en: {0} against Bill {1} dated {2}
eo_UY: crwdns90230:0{0}crwdnd90230:0{1}crwdnd90230:0{2}crwdne90230:0

en: {0} against Purchase Order {1}
eo_UY: crwdns90232:0{0}crwdnd90232:0{1}crwdne90232:0

en: {0} against Sales Invoice {1}
eo_UY: crwdns90234:0{0}crwdnd90234:0{1}crwdne90234:0

en: {0} against Sales Order {1}
eo_UY: crwdns90236:0{0}crwdnd90236:0{1}crwdne90236:0

en: {0} already has a Parent Procedure {1}.
eo_UY: crwdns90238:0{0}crwdnd90238:0{1}crwdne90238:0

en: {0} and {1}
eo_UY: crwdns90240:0{0}crwdnd90240:0{1}crwdne90240:0

en: {0} and {1} are mandatory
eo_UY: crwdns90242:0{0}crwdnd90242:0{1}crwdne90242:0

en: {0} asset cannot be transferred
eo_UY: crwdns90244:0{0}crwdne90244:0

en: {0} can not be negative
eo_UY: crwdns90246:0{0}crwdne90246:0

en: {0} cannot be used as a Main Cost Center because it has been used as child in Cost Center Allocation {1}
eo_UY: crwdns90248:0{0}crwdnd90248:0{1}crwdne90248:0

en: {0} cannot be zero
eo_UY: crwdns148886:0{0}crwdne148886:0

en: {0} created
eo_UY: crwdns90250:0{0}crwdne90250:0

en: {0} currency must be same as company's default currency. Please select another account.
eo_UY: crwdns90252:0{0}crwdne90252:0

en: {0} currently has a {1} Supplier Scorecard standing, and Purchase Orders to this supplier should be issued with caution.
eo_UY: crwdns90254:0{0}crwdnd90254:0{1}crwdne90254:0

en: {0} currently has a {1} Supplier Scorecard standing, and RFQs to this supplier should be issued with caution.
eo_UY: crwdns90256:0{0}crwdnd90256:0{1}crwdne90256:0

en: {0} does not belong to Company {1}
eo_UY: crwdns90258:0{0}crwdnd90258:0{1}crwdne90258:0

en: {0} entered twice in Item Tax
eo_UY: crwdns90260:0{0}crwdne90260:0

en: {0} entered twice {1} in Item Taxes
eo_UY: crwdns90262:0{0}crwdnd90262:0{1}crwdne90262:0

en: {0} for {1}
eo_UY: crwdns90264:0{0}crwdnd90264:0{1}crwdne90264:0

en: {0} has Payment Term based allocation enabled. Select a Payment Term for Row #{1} in Payment References section
eo_UY: crwdns90266:0{0}crwdnd90266:0#{1}crwdne90266:0

en: {0} has been submitted successfully
eo_UY: crwdns90268:0{0}crwdne90268:0

en: {0} hours
eo_UY: crwdns112174:0{0}crwdne112174:0

en: {0} in row {1}
eo_UY: crwdns90270:0{0}crwdnd90270:0{1}crwdne90270:0

en: {0} is a mandatory Accounting Dimension. <br>Please set a value for {0} in Accounting Dimensions section.
eo_UY: crwdns90272:0{0}crwdnd90272:0{0}crwdne90272:0

en: {0} is added multiple times on rows: {1}
eo_UY: crwdns138434:0{0}crwdnd138434:0{1}crwdne138434:0

en: {0} is already running for {1}
eo_UY: crwdns112176:0{0}crwdnd112176:0{1}crwdne112176:0

en: {0} is blocked so this transaction cannot proceed
eo_UY: crwdns90274:0{0}crwdne90274:0

en: {0} is mandatory
eo_UY: crwdns90276:0{0}crwdne90276:0

en: {0} is mandatory for Item {1}
eo_UY: crwdns90278:0{0}crwdnd90278:0{1}crwdne90278:0

en: {0} is mandatory for account {1}
eo_UY: crwdns90280:0{0}crwdnd90280:0{1}crwdne90280:0

en: {0} is mandatory. Maybe Currency Exchange record is not created for {1} to {2}
eo_UY: crwdns90282:0{0}crwdnd90282:0{1}crwdnd90282:0{2}crwdne90282:0

en: {0} is mandatory. Maybe Currency Exchange record is not created for {1} to {2}.
eo_UY: crwdns90284:0{0}crwdnd90284:0{1}crwdnd90284:0{2}crwdne90284:0

en: {0} is not a company bank account
eo_UY: crwdns90286:0{0}crwdne90286:0

en: {0} is not a group node. Please select a group node as parent cost center
eo_UY: crwdns90288:0{0}crwdne90288:0

en: {0} is not a stock Item
eo_UY: crwdns90290:0{0}crwdne90290:0

en: {0} is not a valid Value for Attribute {1} of Item {2}.
eo_UY: crwdns90292:0{0}crwdnd90292:0{1}crwdnd90292:0{2}crwdne90292:0

en: {0} is not added in the table
eo_UY: crwdns90294:0{0}crwdne90294:0

en: {0} is not enabled in {1}
eo_UY: crwdns90296:0{0}crwdnd90296:0{1}crwdne90296:0

en: {0} is not running. Cannot trigger events for this Document
eo_UY: crwdns112178:0{0}crwdne112178:0

en: {0} is not the default supplier for any items.
eo_UY: crwdns90298:0{0}crwdne90298:0

en: {0} is on hold till {1}
eo_UY: crwdns90300:0{0}crwdnd90300:0{1}crwdne90300:0

en: {0} is required
eo_UY: crwdns90302:0{0}crwdne90302:0

en: {0} items in progress
eo_UY: crwdns90304:0{0}crwdne90304:0

en: {0} items produced
eo_UY: crwdns90306:0{0}crwdne90306:0

en: {0} must be negative in return document
eo_UY: crwdns90308:0{0}crwdne90308:0

en: {0} not allowed to transact with {1}. Please change the Company or add the Company in the 'Allowed To Transact With'-Section in the Customer record.
eo_UY: crwdns112674:0{0}crwdnd112674:0{1}crwdne112674:0

en: {0} not found for item {1}
eo_UY: crwdns90312:0{0}crwdnd90312:0{1}crwdne90312:0

en: {0} parameter is invalid
eo_UY: crwdns90314:0{0}crwdne90314:0

en: {0} payment entries can not be filtered by {1}
eo_UY: crwdns90316:0{0}crwdnd90316:0{1}crwdne90316:0

en: {0} qty of Item {1} is being received into Warehouse {2} with capacity {3}.
eo_UY: crwdns90318:0{0}crwdnd90318:0{1}crwdnd90318:0{2}crwdnd90318:0{3}crwdne90318:0

en: {0} units are reserved for Item {1} in Warehouse {2}, please un-reserve the same to {3} the Stock Reconciliation.
eo_UY: crwdns90320:0{0}crwdnd90320:0{1}crwdnd90320:0{2}crwdnd90320:0{3}crwdne90320:0

en: {0} units of Item {1} is not available in any of the warehouses.
eo_UY: crwdns127854:0{0}crwdnd127854:0{1}crwdne127854:0

en: {0} units of Item {1} is picked in another Pick List.
eo_UY: crwdns90324:0{0}crwdnd90324:0{1}crwdne90324:0

en: {0} units of {1} are required in {2} with the inventory dimension: {3} ({4}) on {5} {6} for {7} to complete the transaction.
eo_UY: crwdns151148:0{0}crwdnd151148:0{1}crwdnd151148:0{2}crwdnd151148:0{3}crwdnd151148:0{4}crwdnd151148:0{5}crwdnd151148:0{6}crwdnd151148:0{7}crwdne151148:0

en: {0} units of {1} needed in {2} on {3} {4} for {5} to complete this transaction.
eo_UY: crwdns90328:0{0}crwdnd90328:0{1}crwdnd90328:0{2}crwdnd90328:0{3}crwdnd90328:0{4}crwdnd90328:0{5}crwdne90328:0

en: {0} units of {1} needed in {2} on {3} {4} to complete this transaction.
eo_UY: crwdns90330:0{0}crwdnd90330:0{1}crwdnd90330:0{2}crwdnd90330:0{3}crwdnd90330:0{4}crwdne90330:0

en: {0} units of {1} needed in {2} to complete this transaction.
eo_UY: crwdns90332:0{0}crwdnd90332:0{1}crwdnd90332:0{2}crwdne90332:0

en: {0} until {1}
eo_UY: crwdns148638:0{0}crwdnd148638:0{1}crwdne148638:0

en: {0} valid serial nos for Item {1}
eo_UY: crwdns90334:0{0}crwdnd90334:0{1}crwdne90334:0

en: {0} variants created.
eo_UY: crwdns90336:0{0}crwdne90336:0

en: {0} will be given as discount.
eo_UY: crwdns90338:0{0}crwdne90338:0

en: {0} {1}
eo_UY: crwdns90340:0{0}crwdnd90340:0{1}crwdne90340:0

en: {0} {1} Manually
eo_UY: crwdns104706:0{0}crwdnd104706:0{1}crwdne104706:0

en: {0} {1} Partially Reconciled
eo_UY: crwdns90342:0{0}crwdnd90342:0{1}crwdne90342:0

en: {0} {1} cannot be updated. If you need to make changes, we recommend canceling the existing entry and creating a new one.
eo_UY: crwdns90344:0{0}crwdnd90344:0{1}crwdne90344:0

en: {0} {1} created
eo_UY: crwdns90346:0{0}crwdnd90346:0{1}crwdne90346:0

en: {0} {1} does not exist
eo_UY: crwdns90348:0{0}crwdnd90348:0{1}crwdne90348:0

en: {0} {1} has accounting entries in currency {2} for company {3}. Please select a receivable or payable account with currency {2}.
eo_UY: crwdns90350:0{0}crwdnd90350:0{1}crwdnd90350:0{2}crwdnd90350:0{3}crwdnd90350:0{2}crwdne90350:0

en: {0} {1} has already been fully paid.
eo_UY: crwdns90352:0{0}crwdnd90352:0{1}crwdne90352:0

en: {0} {1} has already been partly paid. Please use the 'Get Outstanding Invoice' or the 'Get Outstanding Orders' button to get the latest outstanding amounts.
eo_UY: crwdns90354:0{0}crwdnd90354:0{1}crwdne90354:0

en: {0} {1} has been modified. Please refresh.
eo_UY: crwdns90356:0{0}crwdnd90356:0{1}crwdne90356:0

en: {0} {1} has not been submitted so the action cannot be completed
eo_UY: crwdns90358:0{0}crwdnd90358:0{1}crwdne90358:0

en: {0} {1} is allocated twice in this Bank Transaction
eo_UY: crwdns90360:0{0}crwdnd90360:0{1}crwdne90360:0

en: {0} {1} is already linked to Common Code {2}.
eo_UY: crwdns151722:0{0}crwdnd151722:0{1}crwdnd151722:0{2}crwdne151722:0

en: {0} {1} is associated with {2}, but Party Account is {3}
eo_UY: crwdns90362:0{0}crwdnd90362:0{1}crwdnd90362:0{2}crwdnd90362:0{3}crwdne90362:0

en: {0} {1} is cancelled or closed
eo_UY: crwdns90364:0{0}crwdnd90364:0{1}crwdne90364:0

en: {0} {1} is cancelled or stopped
eo_UY: crwdns90366:0{0}crwdnd90366:0{1}crwdne90366:0

en: {0} {1} is cancelled so the action cannot be completed
eo_UY: crwdns90368:0{0}crwdnd90368:0{1}crwdne90368:0

en: {0} {1} is closed
eo_UY: crwdns90370:0{0}crwdnd90370:0{1}crwdne90370:0

en: {0} {1} is disabled
eo_UY: crwdns90372:0{0}crwdnd90372:0{1}crwdne90372:0

en: {0} {1} is frozen
eo_UY: crwdns90374:0{0}crwdnd90374:0{1}crwdne90374:0

en: {0} {1} is fully billed
eo_UY: crwdns90376:0{0}crwdnd90376:0{1}crwdne90376:0

en: {0} {1} is not active
eo_UY: crwdns90378:0{0}crwdnd90378:0{1}crwdne90378:0

en: {0} {1} is not associated with {2} {3}
eo_UY: crwdns90380:0{0}crwdnd90380:0{1}crwdnd90380:0{2}crwdnd90380:0{3}crwdne90380:0

en: {0} {1} is not in any active Fiscal Year
eo_UY: crwdns90382:0{0}crwdnd90382:0{1}crwdne90382:0

en: {0} {1} is not submitted
eo_UY: crwdns90384:0{0}crwdnd90384:0{1}crwdne90384:0

en: {0} {1} is on hold
eo_UY: crwdns90386:0{0}crwdnd90386:0{1}crwdne90386:0

en: {0} {1} is {2}
eo_UY: crwdns90388:0{0}crwdnd90388:0{1}crwdnd90388:0{2}crwdne90388:0

en: {0} {1} must be submitted
eo_UY: crwdns90390:0{0}crwdnd90390:0{1}crwdne90390:0

en: {0} {1} not allowed to be reposted. Modify {2} to enable reposting.
eo_UY: crwdns90392:0{0}crwdnd90392:0{1}crwdnd90392:0{2}crwdne90392:0

en: {0} {1} status is {2}
eo_UY: crwdns90394:0{0}crwdnd90394:0{1}crwdnd90394:0{2}crwdne90394:0

en: {0} {1} via CSV File
eo_UY: crwdns90396:0{0}crwdnd90396:0{1}crwdne90396:0

en: {0} {1}: 'Profit and Loss' type account {2} not allowed in Opening Entry
eo_UY: crwdns90398:0{0}crwdnd90398:0{1}crwdnd90398:0{2}crwdne90398:0

en: {0} {1}: Account {2} does not belong to Company {3}
eo_UY: crwdns90400:0{0}crwdnd90400:0{1}crwdnd90400:0{2}crwdnd90400:0{3}crwdne90400:0

en: {0} {1}: Account {2} is a Group Account and group accounts cannot be used in transactions
eo_UY: crwdns90402:0{0}crwdnd90402:0{1}crwdnd90402:0{2}crwdne90402:0

en: {0} {1}: Account {2} is inactive
eo_UY: crwdns90404:0{0}crwdnd90404:0{1}crwdnd90404:0{2}crwdne90404:0

en: {0} {1}: Accounting Entry for {2} can only be made in currency: {3}
eo_UY: crwdns90406:0{0}crwdnd90406:0{1}crwdnd90406:0{2}crwdnd90406:0{3}crwdne90406:0

en: {0} {1}: Cost Center is mandatory for Item {2}
eo_UY: crwdns90408:0{0}crwdnd90408:0{1}crwdnd90408:0{2}crwdne90408:0

en: {0} {1}: Cost Center is required for 'Profit and Loss' account {2}.
eo_UY: crwdns90410:0{0}crwdnd90410:0{1}crwdnd90410:0{2}crwdne90410:0

en: {0} {1}: Cost Center {2} does not belong to Company {3}
eo_UY: crwdns90412:0{0}crwdnd90412:0{1}crwdnd90412:0{2}crwdnd90412:0{3}crwdne90412:0

en: {0} {1}: Cost Center {2} is a group cost center and group cost centers cannot be used in transactions
eo_UY: crwdns90414:0{0}crwdnd90414:0{1}crwdnd90414:0{2}crwdne90414:0

en: {0} {1}: Customer is required against Receivable account {2}
eo_UY: crwdns90416:0{0}crwdnd90416:0{1}crwdnd90416:0{2}crwdne90416:0

en: {0} {1}: Either debit or credit amount is required for {2}
eo_UY: crwdns90418:0{0}crwdnd90418:0{1}crwdnd90418:0{2}crwdne90418:0

en: {0} {1}: Supplier is required against Payable account {2}
eo_UY: crwdns90420:0{0}crwdnd90420:0{1}crwdnd90420:0{2}crwdne90420:0

en: {0}%
eo_UY: crwdns90422:0{0}crwdne90422:0

en: {0}% Billed
eo_UY: crwdns90424:0{0}crwdne90424:0

en: {0}% Delivered
eo_UY: crwdns90426:0{0}crwdne90426:0

en: {0}% of total invoice value will be given as discount.
eo_UY: crwdns90428:0{0}crwdne90428:0

en: {0}'s {1} cannot be after {2}'s Expected End Date.
eo_UY: crwdns90430:0{0}crwdnd90430:0{1}crwdnd90430:0{2}crwdne90430:0

en: {0}, complete the operation {1} before the operation {2}.
eo_UY: crwdns90432:0{0}crwdnd90432:0{1}crwdnd90432:0{2}crwdne90432:0

en: {0}: {1} does not exists
eo_UY: crwdns90434:0{0}crwdnd90434:0{1}crwdne90434:0

en: {0}: {1} must be less than {2}
eo_UY: crwdns90436:0{0}crwdnd90436:0{1}crwdnd90436:0{2}crwdne90436:0

en: {item_name}'s Sample Size ({sample_size}) cannot be greater than the Accepted Quantity ({accepted_quantity})
eo_UY: crwdns90442:0{item_name}crwdnd90442:0{sample_size}crwdnd90442:0{accepted_quantity}crwdne90442:0

en: {}
eo_UY: crwdns90446:0crwdne90446:0

note: Count format of shortcut in the Stock Workspace
en: {}  Available
eo_UY: crwdns143224:0crwdne143224:0

note: Count format of shortcut in the Selling Workspace
en: {}  To Deliver
eo_UY: crwdns143226:0crwdne143226:0

note: Count format of shortcut in the Buying Workspace
en: {}  To Receive
eo_UY: crwdns143228:0crwdne143228:0

en: {} Assets created for {}
eo_UY: crwdns90448:0crwdne90448:0

note: Count format of shortcut in the CRM Workspace Count format of shortcut in the Projects Workspace Count format of shortcut in the Support Workspace
en: {} Assigned
eo_UY: crwdns143230:0crwdne143230:0

note: Count format of shortcut in the Buying Workspace Count format of shortcut in the Selling Workspace
en: {} Available
eo_UY: crwdns143232:0crwdne143232:0

note: Count format of shortcut in the CRM Workspace Count format of shortcut in the Projects Workspace Count format of shortcut in the Quality Workspace Count format of shortcut in the Selling Workspace
en: {} Open
eo_UY: crwdns127548:0crwdne127548:0

note: Count format of shortcut in the Buying Workspace Count format of shortcut in the Stock Workspace
en: {} Pending
eo_UY: crwdns143234:0crwdne143234:0

note: Count format of shortcut in the Stock Workspace
en: {} To Bill
eo_UY: crwdns143236:0crwdne143236:0

en: {} can't be cancelled since the Loyalty Points earned has been redeemed. First cancel the {} No {}
eo_UY: crwdns90450:0crwdne90450:0

en: {} has submitted assets linked to it. You need to cancel the assets to create purchase return.
eo_UY: crwdns90452:0crwdne90452:0

en: {} is a child company.
eo_UY: crwdns90454:0crwdne90454:0

en: {} of {}
eo_UY: crwdns90458:0crwdne90458:0

en: {} {} is already linked with another {}
eo_UY: crwdns90460:0crwdne90460:0

en: {} {} is already linked with {} {}
eo_UY: crwdns90462:0crwdne90462:0
