frappe - en to bs_BA translation catalogue (818 entries)

en:  Address
bs_BA:  Adresa

en:  Amount
bs_BA: Iznos

en:  Name
bs_BA:  Naziv

en:  Rate
bs_BA:  Stopa

en:  Summary
bs_BA:  Sažetak

en: "Customer Provided Item" cannot be Purchase Item also
bs_BA: "Stavka koji osigurava kupac" također ne može biti Kupovna stavka

en: "Customer Provided Item" cannot have Valuation Rate
bs_BA: "Stavka koju daje kupac" ne može imati stopu vrednovanja

en: "Is Fixed Asset" cannot be unchecked, as Asset record exists against the item
bs_BA: Ne može se poništiti izbor opcije "Je stalno sredstvo", jer postoji zapis imovine u odnosu na stavku

en: # In Stock
bs_BA: # Na zalihama

note: Label of the per_delivered (Percent) field in DocType 'Sales Order'
en: %  Delivered
bs_BA: % Isporučeno

note: Label of the per_billed (Percent) field in DocType 'Timesheet' Label of the per_billed (Percent) field in DocType 'Sales Order' Label of the per_billed (Percent) field in DocType 'Delivery Note' Label of the per_billed (Percent) field in DocType 'Purchase Receipt'
en: % Amount Billed
bs_BA: % Naplaćeni iznos

note: Label of the per_billed (Percent) field in DocType 'Purchase Order'
en: % Billed
bs_BA: % Naplaćeno

note: Label of the percent_complete_method (Select) field in DocType 'Project'
en: % Complete Method
bs_BA: % Završena metoda

note: Label of the percent_complete (Percent) field in DocType 'Project'
en: % Completed
bs_BA: % Završeno

en: % Finished Item Quantity
bs_BA: % Količina gotovoih stavki

note: Label of the per_installed (Percent) field in DocType 'Delivery Note'
en: % Installed
bs_BA: % instalirano

en: % Occupied
bs_BA: % Zauzeto

en: % Of Grand Total
bs_BA: % Od ukupnog iznosa

note: Label of the per_ordered (Percent) field in DocType 'Material Request'
en: % Ordered
bs_BA: % Naručeno

note: Label of the per_picked (Percent) field in DocType 'Sales Order'
en: % Picked
bs_BA: % Odabrano

note: Label of the process_loss_percentage (Percent) field in DocType 'BOM' Label of the process_loss_percentage (Percent) field in DocType 'Stock Entry'
en: % Process Loss
bs_BA: % Procesni gubitak

note: Label of the per_received (Percent) field in DocType 'Purchase Order' Label of the per_received (Percent) field in DocType 'Material Request' Label of the per_received (Percent) field in DocType 'Subcontracting Order'
en: % Received
bs_BA: % Primljeno

note: Label of the per_returned (Percent) field in DocType 'Delivery Note' Label of the per_returned (Percent) field in DocType 'Purchase Receipt' Label of the per_returned (Percent) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: % Returned
bs_BA: % Vraćeno

note: Description of the '% Amount Billed' (Percent) field in DocType 'Sales Order'
en: % of materials billed against this Sales Order
bs_BA: % materijala naplaćenih prema ovom prodajnom nalogu

note: Description of the '%  Delivered' (Percent) field in DocType 'Sales Order'
en: % of materials delivered against this Sales Order
bs_BA: % materijala isporučenih prema ovom prodajnom nalogu

en: 'Account' in the Accounting section of Customer {0}
bs_BA: 'Račun' u odjeljku Računovodstvo kupca {0}

en: 'Allow Multiple Sales Orders Against a Customer's Purchase Order'
bs_BA: 'Dozvoli višestruke prodajne naloge u odnosu na narudžbenicu kupca'

en: 'Based On' and 'Group By' can not be same
bs_BA: 'Bazirano na' i 'Grupiraj po' ne mogu biti isti

en: 'Date' is required
bs_BA: 'Datum' je obavezan

en: 'Days Since Last Order' must be greater than or equal to zero
bs_BA: 'Dana od posljednje narudžbe' mora biti veći ili jednako nuli

en: 'Default {0} Account' in Company {1}
bs_BA: 'Zadani {0} račun' u firmi {1}

en: 'Entries' cannot be empty
bs_BA: 'Unosi' ne može biti prazno

en: 'From Date' is required
bs_BA: 'Od datuma' je obavezan

en: 'From Date' must be after 'To Date'
bs_BA: 'Od datuma' mora biti nakon 'Do datuma'

en: 'Has Serial No' can not be 'Yes' for non-stock item
bs_BA: 'Ima serijski broj' ne može biti 'Da' za artikal koji nije na zalihi

en: 'Opening'
bs_BA: 'Otvaranje'

en: 'To Date' is required
bs_BA: 'Do datuma' je obavezan

en: 'To Package No.' cannot be less than 'From Package No.'
bs_BA: 'Do paketa br.' ne može biti manje od 'Od paketa br.'

en: 'Update Stock' can not be checked because items are not delivered via {0}
bs_BA: 'Ažuriraj zalihe' se ne može provjeriti jer se stavke ne isporučuju putem {0}

en: 'Update Stock' cannot be checked for fixed asset sale
bs_BA: 'Ažuriraj zalihu' ne može se provjeriti za prodaju osnovnih sredstava

en: '{0}' account is already used by {1}. Use another account.
bs_BA: Račun '{0}' već koristi {1}. Koristite drugi račun.

en: '{0}' should be in company currency {1}.
bs_BA: '{0}' bi trebao biti u valuti kompanije {1}.

en: (A) Qty After Transaction
bs_BA: (A) Količina nakon transakcije

en: (B) Expected Qty After Transaction
bs_BA: (B) Očekivana količina nakon transakcije

en: (C) Total Qty in Queue
bs_BA: (C) Ukupna količina u redu

en: (C) Total qty in queue
bs_BA: (C) Ukupna količina u redu čekanja

en: (D) Balance Stock Value
bs_BA: (D) Bilansna vrijednost zaliha

en: (E) Balance Stock Value in Queue
bs_BA: (E) Bilansna vrijednost zaliha u redu čekanja

en: (F) Change in Stock Value
bs_BA: (F) Promjena vrijednosti zaliha

en: (Forecast)
bs_BA: (Prognoza)

en: (G) Sum of Change in Stock Value
bs_BA: (G) Zbir promjene vrijednosti zaliha

en: (H) Change in Stock Value (FIFO Queue)
bs_BA: (H) Promjena vrijednosti zaliha (FIFO red)

en: (H) Valuation Rate
bs_BA: (H) Procijenjena vrijednost

note: Description of the 'Actual Operating Cost' (Currency) field in DocType 'Work Order Operation'
en: (Hour Rate / 60) * Actual Operation Time
bs_BA: (Broj sati / 60) * Stvarno vrijeme rada

en: (I) Valuation Rate
bs_BA: (I) Stopa vrednovanja

en: (J) Valuation Rate as per FIFO
bs_BA: (J) Stopa vrednovanja prema FIFO

en: (K) Valuation = Value (D) ÷ Qty (A)
bs_BA: (K) Vrednovanje = Vrijednost (D) ÷ Kol (A)

note: Description of the 'From No' (Int) field in DocType 'Share Transfer' Description of the 'To No' (Int) field in DocType 'Share Transfer'
en: (including)
bs_BA: (uključujući)

note: Description of the 'Sales Taxes and Charges' (Table) field in DocType 'Sales Taxes and Charges Template'
en: * Will be calculated in the transaction.
bs_BA: * Biće izračunato u transakciji.

en: 0-30 Days
bs_BA: 0-30 dana

note: Description of the 'Conversion Factor' (Float) field in DocType 'Loyalty Program'
en: 1 Loyalty Points = How much base currency?
bs_BA: 1 bod lojalnosti = Koliko je osnovna valuta?

note: Option for the 'Frequency' (Select) field in DocType 'Video Settings'
en: 1 hr
bs_BA: 1 sat

note: Option for the 'Periodicity' (Select) field in DocType 'Asset Maintenance Task'
en: 2 Yearly
bs_BA: 2 Godišnje

note: Option for the 'Periodicity' (Select) field in DocType 'Asset Maintenance Task'
en: 3 Yearly
bs_BA: 3 Godišnje

note: Option for the 'Frequency' (Select) field in DocType 'Video Settings'
en: 30 mins
bs_BA: 30 min

en: 30-60 Days
bs_BA: 30-60 dana

note: Option for the 'Frequency' (Select) field in DocType 'Video Settings'
en: 6 hrs
bs_BA: 6 sati

en: 60-90 Days
bs_BA: 60-90 dana

en: 90 Above
bs_BA: Preko 90

en: <b>From Time</b> cannot be later than <b>To Time</b> for {0}
bs_BA: <b>Od vremena</b> ne može biti kasnije od <b>do vremena</b> za {0}

note: Content of the 'Help Text' (HTML) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: <br>
    <h4>Note</h4>
    <ul>
    <li>
    You can use <a href="https://jinja.palletsprojects.com/en/2.11.x/" target="_blank">Jinja tags</a> in <b>Subject</b> and <b>Body</b> fields for dynamic values.
    </li><li>
        All fields in this doctype are available under the <b>doc</b> object and all fields for the customer to whom the mail will go to is available under the  <b>customer</b> object.
    </li></ul>
    <h4> Examples</h4>
    <!-- {% raw %} -->
    <ul>
        <li><b>Subject</b>:<br><br><pre><code>Statement Of Accounts for {{ customer.customer_name }}</code></pre><br></li>
        <li><b>Body</b>: <br><br>
    <pre><code>Hello {{ customer.customer_name }},<br>PFA your Statement Of Accounts from {{ doc.from_date }} to {{ doc.to_date }}.</code> </pre></li>
    </ul>
    <!-- {% endraw %} -->
bs_BA: <br>
    <h4>Napomena</h4>
    <ul>
    <li>
    Možete koristiti <a href="https://jinja.palletsprojects.com/en/2.11.x/" target="_blank">Jinja oznake</a> u <b>Predmet</b> i <b> Tijelo</b> polja za dinamičke vrijednosti.
    </li><li>
         Sva polja u ovom tipu dokumenta dostupna su pod objektom <b>doc</b>, a sva polja za kupca kojem će ići pošta dostupna su pod objektom <b>kupac</b>.
    </li></ul>
    <h4> Primjeri</h4>
    <!-- {% raw %} -->
    <ul>
         <li><b>Predmet</b>:<br><br><pre><code>Izvod računa za {{ customer.customer_name }}</code></pre><br></li>
         <li><b>Tijelo</b>: <br><br>
    <pre><code>Zdravo {{ customer.customer_name }},<br>PFA vaš izvod računa od {{ doc.from_date }} do {{ doc.to_date }}.</code> </pre></li>
    </ul>
    <!-- {% endraw %} -->

note: Content of the 'Other Details' (HTML) field in DocType 'Purchase Receipt' Content of the 'Other Details' (HTML) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: <div class="columnHeading">Other Details</div>
bs_BA: <div class="columnHeading">Ostali detalji</div>

note: Content of the 'no_bank_transactions' (HTML) field in DocType 'Bank Reconciliation Tool'
en: <div class="text-muted text-center">No Matching Bank Transactions Found</div>
bs_BA: <div class="text-muted text-center">Nisu pronađene odgovarajuće bankovne transakcije</div>

note: Content of the 'settings' (HTML) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: <div>
    <h3> All dimensions in centimeter only </h3>
    </div>
bs_BA: <div>
    <h3> Sve dimenzije samo u centimetrima </h3>
    </div>

note: Content of the 'about' (HTML) field in DocType 'Product Bundle'
en: <h3>About Product Bundle</h3>
    
    <p>Aggregate group of <b>Items</b> into another <b>Item</b>. This is useful if you are bundling a certain <b>Items</b> into a package and you maintain stock of the packed <b>Items</b> and not the aggregate <b>Item</b>.</p>
    <p>The package <b>Item</b> will have <code>Is Stock Item</code> as <b>No</b> and <code>Is Sales Item</code> as <b>Yes</b>.</p>
    <h4>Example:</h4>
    <p>If you are selling Laptops and Backpacks separately and have a special price if the customer buys both, then the Laptop + Backpack will be a new Product Bundle Item.</p>
bs_BA: <h3>O paketu proizvoda</h3>
    
    <p>Spojite grupu <b>stavki</b> u drugu <b>stavku</b>. Ovo je korisno ako spajate određene <b>Stavke</b> u paket i održavate zalihe upakiranih <b>stavki</b>, a ne zbirnu <b>stavku</b>.</p>
    <p>Paketna <b>Stavka</b> će imati <code>Stavke na zalihi</code> kao <b>Ne</b> i <code>Prodajna stavka</code> kao <b>Da </b>.</p>
    <h4>Primjer:</h4>
    <p>Ako prodajete prijenosna računala i ruksake odvojeno i imate posebnu cijenu ako kupac kupi oboje, tada će prijenosno računalo + ruksak biti nova stavka paketa proizvoda.</p>

note: Content of the 'Terms and Conditions Help' (HTML) field in DocType 'Terms and Conditions'
en: <h4>Standard Terms and Conditions Example</h4>
    
    <pre>Delivery Terms for Order number {{ name }}
    
    -Order Date : {{ transaction_date }} 
    -Expected Delivery Date : {{ delivery_date }}
    </pre>
    
    <h4>How to get fieldnames</h4>
    
    <p>The fieldnames you can use in your email template are the fields in the document from which you are sending the email. You can find out the fields of any documents via Setup &gt; Customize Form View and selecting the document type (e.g. Sales Invoice)</p>
    
    <h4>Templating</h4>
    
    <p>Templates are compiled using the Jinja Templating Language. To learn more about Jinja, <a class="strong" href="http://jinja.pocoo.org/docs/dev/templates/">read this documentation.</a></p>
bs_BA: <h4>Primjer standardnih odredbi i uvjeta</h4>
    
    <pre>Uvjeti isporuke za broj narudžbe {{ name }}
    
    - Datum narudžbe: {{ transaction_date }}
    - Očekivani datum isporuke: {{ delivery_date }}
    </pre>
    
    <h4>Kako dobiti nazive polja</h4>
    
    <p>Imena polja koja možete koristiti u svom predlošku e-pošte su polja u dokumentu iz kojeg šaljete e-poštu. Polja bilo kojeg dokumenta možete pronaći preko Postavljanje &gt; Prilagodite prikaz obrasca i odaberite vrstu dokumenta (npr. prodajna faktura)</p>
    
    <h4>Izrada šablona</h4>
    
    <p>Predlošci su sastavljeni pomoću Jinja Templating Language. Da biste saznali više o Jinji, <a class="strong" href="http://jinja.pocoo.org/docs/dev/templates/">pročitajte ovu dokumentaciju.</a></p>

note: Content of the 'html_5' (HTML) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: <h5 class="text-muted uppercase">Or</h5>
bs_BA: <h5 class="text-muted uppercase">Ili</h5>

note: Content of the 'account_no_settings' (HTML) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: <label class="control-label" style="margin-bottom: 0px;">Account Number Settings</label>
bs_BA: <label class="control-label" style="margin-bottom: 0px;">Postavke broja računa</label>

note: Content of the 'html_19' (HTML) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: <label class="control-label" style="margin-bottom: 0px;">Amount In Words</label>
bs_BA: <label class="control-label" style="margin-bottom: 0px;">Iznos u riječima</label>

note: Content of the 'Date Settings' (HTML) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: <label class="control-label" style="margin-bottom: 0px;">Date Settings</label>
bs_BA: <label class="control-label" style="margin-bottom: 0px;">Postavke datuma</label>

note: Content of the 'html_llwp' (HTML) field in DocType 'Request for Quotation'
en: <p>In your <b>Email Template</b>, you can use the following special variables:
    </p>
    <ul>
            <li>
                <code>{{ update_password_link }}</code>: A link where your supplier can set a new password to log into your portal.
            </li>
            <li>
                <code>{{ portal_link }}</code>: A link to this RFQ in your supplier portal.
            </li>
            <li>
                <code>{{ supplier_name }}</code>: The company name of your supplier.
            </li>
            <li>
                <code>{{ contact.salutation }} {{ contact.last_name }}</code>: The contact person of your supplier.
            </li><li>
                <code>{{ user_fullname }}</code>: Your full name.
            </li>
        </ul>
    <p></p>
    <p>Apart from these, you can access all values in this RFQ, like <code>{{ message_for_supplier }}</code> or <code>{{ terms }}</code>.</p>
bs_BA: <p>U vašem <b>Predlošku e-pošte</b> možete koristiti sljedeće posebne varijable:
    </p>
    <ul>
     <li>
     <code>{{ update_password_link }}</code>: Veza na kojoj vaš dobavljač može postaviti novu lozinku za prijavu na vaš portal.
     </li>
     <li>
     <code>{{ portal_link }}</code>: Veza na ovaj Zahtjev za ponudu na portalu vašeg dobavljača.
     </li>
     <li>
     <code>{{ supplier_name }}</code>: naziv firme vašeg dobavljača.
     </li>
     <li>
     <code>{{ contact.salutation }} {{ contact.last_name }}</code>: Kontakt osoba vašeg dobavljača.
     </li><li>
     <code>{{ user_fullname }}</code>: Vaše puno ime.
     </li>
     </ul>
    <p></p>
    <p>Osim ovih, možete pristupiti svim vrijednostima u ovom Zahtjevu za ponudu, kao što su <code>{{ message_for_supplier }}</code> ili <code>{{ terms }}</code>.</p>

en: A Lead requires either a person's name or an organization's name
bs_BA: Potencijalni kupac zahtijeva ili ime osobe ili ime organizacije

note: Description of a DocType
en: A logical Warehouse against which stock entries are made.
bs_BA: Logičko skladište prema kojemu se vrše knjiženja zaliha.

en: A new appointment has been created for you with {0}
bs_BA: Za vas je kreiran novi termin sa {0}

en: A template with tax category {0} already exists. Only one template is allowed with each tax category
bs_BA: Šablon sa poreskom kategorijom {0} već postoji. Za svaku poreznu kategoriju dozvoljen je samo jedan šablon

note: Description of a DocType
en: A third party distributor / dealer / commission agent / affiliate / reseller who sells the companies products for a commission.
bs_BA: Distributer / trgovac / komisionar / podružnica / preprodavač treće strane koji prodaje proizvode firme za proviziju.

note: Option for the 'Invoice Series' (Select) field in DocType 'Import Supplier Invoice'
en: ACC-PINV-.YYYY.-
bs_BA: ACC-PINV-.GGGG.-

note: Label of the amc_expiry_date (Date) field in DocType 'Serial No' Label of the amc_expiry_date (Date) field in DocType 'Warranty Claim'
en: AMC Expiry Date
bs_BA: AMC Datum isteka

note: Label of the api_details_section (Section Break) field in DocType 'Currency Exchange Settings'
en: API Details
bs_BA: API detalji

note: Label of the api_endpoint (Data) field in DocType 'Currency Exchange Settings' Label of the api_endpoint (Data) field in DocType 'QuickBooks Migrator'
en: API Endpoint
bs_BA: API krajnja tačka

note: Label of the api_key (Data) field in DocType 'Video Settings'
en: API Key
bs_BA: API ključ

note: Label of the awb_number (Data) field in DocType 'Shipment'
en: AWB Number
bs_BA: AWB broj

note: Label of the abbr (Data) field in DocType 'Company'
en: Abbr
bs_BA: Skr

note: Label of the abbr (Data) field in DocType 'Item Attribute Value'
en: Abbreviation
bs_BA: Skraćenica

en: Abbreviation already used for another company
bs_BA: Skraćenica se već koristi za drugu kompaniju

en: Abbreviation is mandatory
bs_BA: Skraćenica je obavezna

en: Abbreviation: {0} must appear only once
bs_BA: Skraćenica: {0} se mora pojaviti samo jednom

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: About Us Settings
bs_BA: O nama Postavke

en: About {0} minute remaining
bs_BA: Preostalo je oko {0} minute

en: About {0} minutes remaining
bs_BA: Preostalo je oko {0} minuta

en: About {0} seconds remaining
bs_BA: Preostalo je oko {0} sekundi

note: Name of a role
en: Academics User
bs_BA: Akademski korisnik

note: Label of the acceptance_formula (Code) field in DocType 'Item Quality Inspection Parameter' Label of the acceptance_formula (Code) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Acceptance Criteria Formula
bs_BA: Formula kriterija prihvatljivosti

note: Label of the value (Data) field in DocType 'Item Quality Inspection Parameter' Label of the value (Data) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Acceptance Criteria Value
bs_BA: Vrijednost kriterija prihvatljivosti

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Quality Inspection' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Quality Inspection Reading'
en: Accepted
bs_BA: Prihvaćeno

note: Label of the qty (Float) field in DocType 'Purchase Invoice Item'
en: Accepted Qty
bs_BA: Prihvaćena Kol

note: Label of the stock_qty (Float) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the stock_qty (Float) field in DocType 'Purchase Receipt Item'
en: Accepted Qty in Stock UOM
bs_BA: Prihvaćena količina na zalihama JM

note: Label of the qty (Float) field in DocType 'Purchase Receipt Item' Label of the qty (Float) field in DocType 'Subcontracting Receipt Item'
en: Accepted Quantity
bs_BA: Prihvaćena količina

note: Label of the warehouse (Link) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the set_warehouse (Link) field in DocType 'Purchase Receipt' Label of the warehouse (Link) field in DocType 'Purchase Receipt Item' Label of the set_warehouse (Link) field in DocType 'Subcontracting Receipt' Label of the
en: Accepted Warehouse
bs_BA: Prihvaćeno skladište

note: Label of the access_key (Data) field in DocType 'Currency Exchange Settings'
en: Access Key
bs_BA: Pristupni ključ

en: Access Key is required for Service Provider: {0}
bs_BA: Pristupni ključ je potreban za davaoca usluga: {0}

note: Label of the access_token (Small Text) field in DocType 'QuickBooks Migrator'
en: Access Token
bs_BA: Pristupni token

note: Description of the 'Common Code' (Data) field in DocType 'UOM'
en: According to CEFACT/ICG/2010/IC013 or CEFACT/ICG/2010/IC010
bs_BA: Prema CEFACT/ICG/2010/IC013 ili CEFACT/ICG/2010/IC010

note: Name of a DocType Label of the account (Link) field in DocType 'Account Closing Balance' Label of the account (Link) field in DocType 'Bank Clearance' Label of the account (Link) field in DocType 'Bank Guarantee' Label of the account (Link) field in DocType 'Budget Account' Label of the account (Lin
en: Account
bs_BA: Račun

note: Name of a report
en: Account Balance
bs_BA: Stanje računa

note: Label of the paid_from_account_balance (Currency) field in DocType 'Payment Entry'
en: Account Balance (From)
bs_BA: Stanje računa (od)

note: Label of the paid_to_account_balance (Currency) field in DocType 'Payment Entry'
en: Account Balance (To)
bs_BA: Stanje računa (do)

note: Name of a DocType
en: Account Closing Balance
bs_BA: Završno stanje računa

note: Label of the account_currency (Link) field in DocType 'Account Closing Balance' Label of the currency (Link) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Label of the account_currency (Link) field in DocType 'Bank Clearance' Label of the account_currency (Link) field in DocType 'Bank Reconciliation 
en: Account Currency
bs_BA: Valuta računa

note: Label of the paid_from_account_currency (Link) field in DocType 'Payment Entry'
en: Account Currency (From)
bs_BA: Valuta računa (od)

note: Label of the paid_to_account_currency (Link) field in DocType 'Payment Entry'
en: Account Currency (To)
bs_BA: Valuta računa (do)

note: Label of the account_details_section (Section Break) field in DocType 'Bank Account' Label of the account_details_section (Section Break) field in DocType 'GL Entry' Label of the section_break_7 (Section Break) field in DocType 'Tax Withholding Category'
en: Account Details
bs_BA: Detalji računa

en: Account Missing
bs_BA: Račun nedostaje

note: Label of the account_name (Data) field in DocType 'Account' Label of the account_name (Data) field in DocType 'Bank Account' Label of the account_name (Data) field in DocType 'Ledger Merge' Label of the account_name (Data) field in DocType 'Ledger Merge Accounts'
en: Account Name
bs_BA: Naziv računa

en: Account Not Found
bs_BA: Račun nije pronađen

note: Label of the account_number (Data) field in DocType 'Account'
en: Account Number
bs_BA: Broj računa

en: Account Number {0} already used in account {1}
bs_BA: Broj računa {0} već se koristi na računu {1}

note: Label of the account_opening_balance (Currency) field in DocType 'Bank Reconciliation Tool'
en: Account Opening Balance
bs_BA: Početno stanje računa

note: Label of the paid_from (Link) field in DocType 'Payment Entry'
en: Account Paid From
bs_BA: Račun plaćen od

note: Label of the paid_to (Link) field in DocType 'Payment Entry'
en: Account Paid To
bs_BA: Račun plaćen za

en: Account Pay Only
bs_BA: Samo plaćanje na račun

note: Label of the account_subtype (Link) field in DocType 'Bank Account' Label of the account_subtype (Data) field in DocType 'Bank Account Subtype'
en: Account Subtype
bs_BA: Podtip računa

en: Account {0} does not exist
bs_BA: Račun {0} ne postoji

en: Account {0} does not exists
bs_BA: Račun {0} ne postoji

en: Account {0} does not exists in the dashboard chart {1}
bs_BA: Račun {0} ne postoji na grafikonu nadzorne ploče {1}

en: Account {0} is frozen
bs_BA: Račun {0} je zamrznut

en: Account {0} is invalid. Account Currency must be {1}
bs_BA: Račun {0} je nevažeći. Valuta računa mora biti {1}

en: Account {0}: Parent account {1} can not be a ledger
bs_BA: Račun {0}: Matični račun {1} ne može biti glavna knjiga

en: Account {0}: Parent account {1} does not belong to company: {2}
bs_BA: Račun {0}: Matični račun {1} ne pripada kompaniji: {2}

en: Account {0}: Parent account {1} does not exist
bs_BA: Račun {0}: Matični račun {1} ne postoji

en: Account {0}: You can not assign itself as parent account
bs_BA: Račun {0}: Ne možete se dodijeliti kao matični račun

en: Account: <b>{0}</b> is capital Work in progress and can not be updated by Journal Entry
bs_BA: Račun: <b>{0}</b> je kapitalni rad u toku i ne može se ažurirati unosom u dnevnik

en: Account: {0} can only be updated via Stock Transactions
bs_BA: Račun: {0} se može ažurirati samo putem transakcija zaliha

en: Account: {0} is not permitted under Payment Entry
bs_BA: Račun: {0} nije dozvoljen pod Unos plaćanja

en: Account: {0} with currency: {1} can not be selected
bs_BA: Račun: {0} sa valutom: {1} se ne može odabrati

note: Group in Bank Account's connections Label of the section_break_19 (Section Break) field in DocType 'POS Profile' Label of the accounting (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the section_break_10 (Section Break) field in DocType 'Shipping Rule' Name of a Workspace Label o
en: Accounting
bs_BA: Računovodstvo

note: Label of the accounting_details_section (Section Break) field in DocType 'Dunning' Label of the section_break_9 (Section Break) field in DocType 'Dunning Type' Label of the more_info (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the accounting (Section Break) field in DocType 'POS Invoice 
en: Accounting Details
bs_BA: Računovodstveni detalji

note: Name of a DocType Label of the accounting_dimension (Select) field in DocType 'Accounting Dimension Filter' Label of the accounting_dimension (Link) field in DocType 'Allowed Dimension' Label of a Link in the Accounting Workspace
en: Accounting Dimension
bs_BA: Računovodstvena dimenzija

en: Accounting Dimension <b>{0}</b> is required for 'Balance Sheet' account {1}.
bs_BA: Računovodstvena dimenzija <b>{0}</b> je potrebna za račun 'Bilans stanja' {1}.

en: Accounting Dimension <b>{0}</b> is required for 'Profit and Loss' account {1}.
bs_BA: Računovodstvena dimenzija <b>{0}</b> je potrebna za račun 'Dobit i gubitak' {1}.

note: Name of a DocType
en: Accounting Dimension Detail
bs_BA: Detalji računovodstvene dimenzije

note: Name of a DocType
en: Accounting Dimension Filter
bs_BA: Filter računovodstvenih dimenzija

note: Label of the accounting_dimensions_section (Section Break) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' 'Journal Entry Account' 'Loyalty Program' 'Opening Invoice Creation Tool' 'Opening Invoice Creation Tool Item' 'Payment Entry' 'Payment Reconciliation Allocation' 'Payment Request' 'POS Invoice' '
en: Accounting Dimensions
bs_BA: Računovodstvene dimenzije

note: Label of the accounting_dimensions_section (Section Break) field in DocType 'Payment Reconciliation'
en: Accounting Dimensions Filter
bs_BA: Filter računovodstvenih dimenzija

note: Label of the accounts (Table) field in DocType 'Journal Entry' Label of the accounts (Table) field in DocType 'Journal Entry Template'
en: Accounting Entries
bs_BA: Računovodstveni unosi

en: Accounting Entry for Asset
bs_BA: Računovodstveni unos za imovinu

en: Accounting Entry for Service
bs_BA: Računovodstveni unos za uslugu

en: Accounting Entry for Stock
bs_BA: Računovodstveni unos za zalihe

en: Accounting Entry for {0}
bs_BA: Računovodstveni unos za {0}

en: Accounting Entry for {0}: {1} can only be made in currency: {2}
bs_BA: Računovodstveni unos za {0}: {1} može se napraviti samo u valuti: {2}

en: Accounting Ledger
bs_BA: Računovodstvena knjiga

note: Label of a Card Break in the Accounting Workspace
en: Accounting Masters
bs_BA: Master računovodstva

note: Name of a DocType Label of a Link in the Accounting Workspace
en: Accounting Period
bs_BA: Obračunski period

en: Accounting Period overlaps with {0}
bs_BA: Obračunski period se preklapa sa {0}

note: Description of the 'Accounts Frozen Till Date' (Date) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Accounting entries are frozen up to this date. Nobody can create or modify entries except users with the role specified below
bs_BA: Računovodstvena knjiženja su zamrznuta do ovog datuma. Nitko ne može stvarati ili mijenjati unose osim korisnika s ulogom navedenom u nastavku

note: Label of the applicable_on_account (Link) field in DocType 'Applicable On Account' Label of the accounts (Table) field in DocType 'Mode of Payment' Label of the payment_accounts_section (Section Break) field in DocType 'Payment Entry' Label of the accounts (Table) field in DocType 'Tax Withholding C
en: Accounts
bs_BA: Računi

note: Label of the closing_settings_tab (Tab Break) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Accounts Closing
bs_BA: Zatvaranje računa

note: Label of the acc_frozen_upto (Date) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Accounts Frozen Till Date
bs_BA: Računi zamrznuti do datuma

note: Name of a role
en: Accounts Manager
bs_BA: Voditelj računa

en: Accounts Missing Error
bs_BA: Greška u nepostojanju računa

note: Option for the 'Write Off Based On' (Select) field in DocType 'Journal Entry' Name of a report Label of a Link in the Payables Workspace Label of a shortcut in the Payables Workspace
en: Accounts Payable
bs_BA: Računi obaveze

note: Name of a report Label of a Link in the Payables Workspace
en: Accounts Payable Summary
bs_BA: Računi obaveze zbirno

note: Option for the 'Write Off Based On' (Select) field in DocType 'Journal Entry' Option for the 'Report' (Select) field in DocType 'Process Statement Of Accounts' Name of a report Label of a shortcut in the Accounting Workspace Label of a Link in the Receivables Workspace Label of a shortcut in the Rec
en: Accounts Receivable
bs_BA: Računi potraživanja

note: Label of the accounts_receivable_credit (Link) field in DocType 'Invoice Discounting'
en: Accounts Receivable Credit Account
bs_BA: Računi potraživanja Kreditni račun

note: Label of the accounts_receivable_discounted (Link) field in DocType 'Invoice Discounting'
en: Accounts Receivable Discounted Account
bs_BA: Računi potraživanja Račun popusti

note: Name of a report Label of a Link in the Receivables Workspace
en: Accounts Receivable Summary
bs_BA: Računi potreživanja zbirno

note: Label of the accounts_receivable_unpaid (Link) field in DocType 'Invoice Discounting'
en: Accounts Receivable Unpaid Account
bs_BA: Računi potraživanja Neplaćeni računi

note: Label of the receivable_payable_remarks_length (Int) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Accounts Receivable/Payable
bs_BA: Računi Potraživanja/Obveze

note: Name of a DocType Label of a Link in the Accounting Workspace Label of a Link in the Settings Workspace Label of a shortcut in the Settings Workspace
en: Accounts Settings
bs_BA: Postavke Računa

note: Name of a role
en: Accounts User
bs_BA: Korisnik računa

en: Accounts table cannot be blank.
bs_BA: Tabela računa ne može biti prazna.

note: Label of the merge_accounts (Table) field in DocType 'Ledger Merge'
en: Accounts to Merge
bs_BA: Računi za spajanje

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account'
en: Accumulated Depreciation
bs_BA: Akumulirana amortizacija

note: Label of the accumulated_depreciation_account (Link) field in DocType 'Asset Category Account' Label of the accumulated_depreciation_account (Link) field in DocType 'Company'
en: Accumulated Depreciation Account
bs_BA: Račun akumulirane amortizacije

note: Label of the accumulated_depreciation_amount (Currency) field in DocType 'Depreciation Schedule'
en: Accumulated Depreciation Amount
bs_BA: Iznos akumulirane amortizacije

en: Accumulated Depreciation as on
bs_BA: Akumulirana amortizacija na dan

en: Accumulated Monthly
bs_BA: Akumulirano mjesečno

en: Accumulated Values
bs_BA: Akumulirane vrijednosti

en: Accumulated Values in Group Company
bs_BA: Akumulirane vrijednosti u Grupaciji

en: Achieved ({})
bs_BA: Ostvareno ({})

note: Label of the acquisition_date (Date) field in DocType 'Vehicle'
en: Acquisition Date
bs_BA: Datum nabavke

en: Action
bs_BA: Akcija

note: Label of the action_if_quality_inspection_is_not_submitted (Select) field in DocType 'Stock Settings'
en: Action If Quality Inspection Is Not Submitted
bs_BA: Radnja ako nije podnesena inspekcija kvaliteta

note: Label of the action_if_quality_inspection_is_rejected (Select) field in DocType 'Stock Settings'
en: Action If Quality Inspection Is Rejected
bs_BA: Radnja ako je inspekcija kvaliteta odbijena

note: Label of the maintain_same_rate_action (Select) field in DocType 'Buying Settings'
en: Action If Same Rate is Not Maintained
bs_BA: Radnja ako se ista stopa ne održava

en: Action Initialised
bs_BA: Radnja je pokrenuta

note: Label of the action_if_accumulated_monthly_budget_exceeded (Select) field in DocType 'Budget'
en: Action if Accumulated Monthly Budget Exceeded on Actual
bs_BA: Radnja ako je akumulirani mjesečni budžet premašio stvarni

note: Label of the action_if_accumulated_monthly_budget_exceeded_on_po (Select) field in DocType 'Budget'
en: Action if Accumulated Monthly Budget Exceeded on PO
bs_BA: Radnja ako je prekoračen akumulirani mjesečni budžet na narudžbenici

note: Label of the action_if_annual_budget_exceeded (Select) field in DocType 'Budget'
en: Action if Annual Budget Exceeded on Actual
bs_BA: Radnja ako je godišnji budžet premašio stvarni

note: Label of the actions (Section Break) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Standing' Group in Quality Feedback's connections Group in Quality Procedure's connections
en: Actions
bs_BA: Akcije

note: Label of the actions_performed (Text Editor) field in DocType 'Asset Maintenance Log' Label of the actions_performed (Long Text) field in DocType 'Asset Repair'
en: Actions performed
bs_BA: Izvedene radnje

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Subscription' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Asset Depreciation Schedule' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Contract' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Driver' Option for the 'Status' (Select) fi
en: Active
bs_BA: Aktivan

en: Active Leads
bs_BA: Aktivni tragovi

note: Label of the on_status_image (Attach Image) field in DocType 'Workstation'
en: Active Status
bs_BA: Aktivan status

note: Label of the activities_tab (Tab Break) field in DocType 'Lead' Label of the activities_tab (Tab Break) field in DocType 'Opportunity' Label of the activities_tab (Tab Break) field in DocType 'Prospect'
en: Activities
bs_BA: Aktivnosti

note: Group in Asset's connections
en: Activity
bs_BA: Aktivnost

note: Name of a DocType Label of a Link in the Projects Workspace
en: Activity Cost
bs_BA: Trošak aktivnosti

en: Activity Cost exists for Employee {0} against Activity Type - {1}
bs_BA: Trošak aktivnosti postoji za zaposlenog {0} u odnosu na vrstu aktivnosti - {1}

en: Activity Cost per Employee
bs_BA: Trošak aktivnosti po zaposlenom

note: Label of the activity_type (Link) field in DocType 'Sales Invoice Timesheet' Label of the activity_type (Link) field in DocType 'Activity Cost' Name of a DocType Label of the activity_type (Data) field in DocType 'Activity Type' Label of the activity_type (Link) field in DocType 'Timesheet Detail' L
en: Activity Type
bs_BA: Vrsta aktivnosti

note: Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Purchase Taxes and Charges' Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Sales Taxes and Charges'
en: Actual
bs_BA: Stvarno

en: Actual Balance Qty
bs_BA: Stvarni saldo Kol

note: Label of the actual_batch_qty (Float) field in DocType 'Packed Item'
en: Actual Batch Quantity
bs_BA: Stvarna količina serije

en: Actual Cost
bs_BA: Stvarni trošak

note: Label of the actual_date (Date) field in DocType 'Maintenance Schedule Detail'
en: Actual Date
bs_BA: Stvarni datum

en: Actual Delivery Date
bs_BA: Stvarni datum isporuke

note: Label of the actual_end_date (Datetime) field in DocType 'Job Card' Label of the actual_end_date (Datetime) field in DocType 'Work Order'
en: Actual End Date
bs_BA: Stvarni datum završetka

note: Label of the actual_end_date (Date) field in DocType 'Project' Label of the act_end_date (Date) field in DocType 'Task'
en: Actual End Date (via Timesheet)
bs_BA: Stvarni datum završetka (preko rasporeda)

note: Label of the actual_end_time (Datetime) field in DocType 'Work Order Operation'
en: Actual End Time
bs_BA: Stvarno vrijeme završetka

en: Actual Expense
bs_BA: Stvarni trošak

note: Label of the actual_operating_cost (Currency) field in DocType 'Work Order' Label of the actual_operating_cost (Currency) field in DocType 'Work Order Operation'
en: Actual Operating Cost
bs_BA: Stvarni operativni troškovi

note: Label of the actual_operation_time (Float) field in DocType 'Work Order Operation'
en: Actual Operation Time
bs_BA: Stvarno vrijeme rada

en: Actual Posting
bs_BA: Stvarno knjiženje

note: Label of the actual_qty (Float) field in DocType 'Production Plan Sub Assembly Item' Label of the actual_qty (Float) field in DocType 'Bin' Label of the actual_qty (Float) field in DocType 'Material Request Item' Label of the actual_qty (Float) field in DocType 'Packed Item'
en: Actual Qty
bs_BA: Stvarna količina

note: Label of the actual_qty (Float) field in DocType 'Stock Entry Detail'
en: Actual Qty (at source/target)
bs_BA: Stvarna količina (na izvoru/cilju)

note: Label of the actual_qty (Float) field in DocType 'Asset Capitalization Stock Item'
en: Actual Qty in Warehouse
bs_BA: Stvarna količina u skladištu

en: Actual Qty is mandatory
bs_BA: Stvarna količina je obavezna

en: Actual Qty {0} / Waiting Qty {1}
bs_BA: Stvarna količina {0} / Količina na čekanju {1}

en: Actual Qty: Quantity available in the warehouse.
bs_BA: Stvarna količina: Količina dostupna u skladištu.

en: Actual Quantity
bs_BA: Stvarna količina

note: Label of the actual_start_date (Datetime) field in DocType 'Job Card' Label of the actual_start_date (Datetime) field in DocType 'Work Order'
en: Actual Start Date
bs_BA: Stvarni datum početka

note: Label of the actual_start_date (Date) field in DocType 'Project' Label of the act_start_date (Date) field in DocType 'Task'
en: Actual Start Date (via Timesheet)
bs_BA: Stvarni datum početka (preko rasporeda vremena)

note: Label of the actual_start_time (Datetime) field in DocType 'Work Order Operation'
en: Actual Start Time
bs_BA: Stvarno vrijeme početka

note: Label of the timing_detail (Tab Break) field in DocType 'Job Card'
en: Actual Time
bs_BA: Stvarno vrijeme

note: Label of the section_break_9 (Section Break) field in DocType 'Work Order Operation'
en: Actual Time and Cost
bs_BA: Stvarno vrijeme i trošak

note: Label of the actual_time (Float) field in DocType 'Project' Label of the actual_time (Float) field in DocType 'Task'
en: Actual Time in Hours (via Timesheet)
bs_BA: Stvarno vrijeme u satima (preko rasporeda vremena)

en: Actual qty in stock
bs_BA: Stvarna količina na zalihama

en: Actual type tax cannot be included in Item rate in row {0}
bs_BA: Stvarni tip poreza ne može se uključiti u stopu stavke u redu {0}

note: Option for the 'Add Or Deduct' (Select) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Option for the 'Add or Deduct' (Select) field in DocType 'Purchase Taxes and
en: Add
bs_BA: Dodaj

en: Add / Edit Prices
bs_BA: Dodaj / Uredi cijene

en: Add Child
bs_BA: Dodaj podređeni

en: Add Columns in Transaction Currency
bs_BA: Dodajte kolone u valuti transakcije

en: Add Comment
bs_BA: Dodaj komentar

note: Label of the add_corrective_operation_cost_in_finished_good_valuation (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Add Corrective Operation Cost in Finished Good Valuation
bs_BA: Dodajte korektivne operativne troškove u vrednovanje gotovog proizvoda

en: Add Customers
bs_BA: Dodaj kupce

en: Add Discount
bs_BA: Dodaj popust

en: Add Employees
bs_BA: Dodaj zaposlene

en: Add Item
bs_BA: Dodaj stavku

en: Add Items
bs_BA: Dodaj stavke

en: Add Items in the Purpose Table
bs_BA: Dodajte stavke u tabelu svrha

en: Add Lead to Prospect
bs_BA: Dodaj potencijalnog u izglednog kupca

en: Add Leads
bs_BA: Dodaj tragove

note: Label of the add_local_holidays (Section Break) field in DocType 'Holiday List'
en: Add Local Holidays
bs_BA: Dodaj lokalne praznike

note: Label of the add_manually (Check) field in DocType 'Repost Payment Ledger'
en: Add Manually
bs_BA: Dodaj ručno

en: Add Multiple
bs_BA: Dodaj višestruko

en: Add Multiple Tasks
bs_BA: Dodaj više zadataka

note: Label of the add_deduct_tax (Select) field in DocType 'Advance Taxes and Charges'
en: Add Or Deduct
bs_BA: Dodaj ili oduzmi

en: Add Order Discount
bs_BA: Dodaj popust na narudžbu

en: Add Participants
bs_BA: Dodaj učesnike

note: Label of the add_quote (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: Add Quote
bs_BA: Dodaj ponudu

en: Add Sales Partners
bs_BA: Dodaj prodajne partnere

note: Label of the add_serial_batch_bundle (Button) field in DocType 'Subcontracting Receipt Item' 'Subcontracting Receipt Supplied Item'
en: Add Serial / Batch Bundle
bs_BA: Dodajte serijski/serijski paketa

note: Label of the add_serial_batch_bundle (Button) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Receipt Item' Label of the add_serial_batch_bundle (Button) field in DocType 'Stock Entry Detail' Label of the add_serial_batch_bundle (Button) field in DocType 'Stock Reconciliation Item'
en: Add Serial / Batch No
bs_BA: Dodajte serijski / Broj serije

note: Label of the add_serial_batch_for_rejected_qty (Button) field in DocType 'Purchase Receipt Item' 'Subcontracting Receipt Item'
en: Add Serial / Batch No (Rejected Qty)
bs_BA: Dodaj serijski / Broj serije (Odbačena količina)

en: Add Stock
bs_BA: Dodaj zalihe

note: Label of the add_template (Button) field in DocType 'Shipment'
en: Add Template
bs_BA: Dodaj šablon

en: Add to Prospect
bs_BA: Dodaj u Potencijal

en: Added {0} ({1})
bs_BA: Dodano {0} ({1})

en: Adding Lead to Prospect...
bs_BA: Dodavanje potencijalnog u izgledne kupce...

en: Additional
bs_BA: Dodatno

note: Label of the additional_costs_section (Tab Break) field in DocType 'Stock Entry' Label of the additional_costs (Table) field in DocType 'Stock Entry' Label of the tab_additional_costs (Tab Break) field in DocType 'Subcontracting Order' Label of the additional_costs (Table) field in DocType 'Subcontr
en: Additional Costs
bs_BA: Dodatni troškovi

note: Label of the additional_details (Section Break) field in DocType 'Vehicle'
en: Additional Details
bs_BA: Dodatni detalji

note: Label of the section_break_49 (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the section_break_44 (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the section_break_49 (Section Break) field in DocType 'Sales Label of the discount_section (Section Break) field in DocType 'Purchas
en: Additional Discount
bs_BA: Dodatni popust

note: Label of the discount_amount (Currency) field in DocType 'POS Invoice' Label of the discount_amount (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the discount_amount (Currency) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the additional_discount_amount (Currency) field in DocType 'Subscriptio
en: Additional Discount Amount
bs_BA: Iznos dodatnog popusta

note: Label of the base_discount_amount (Currency) field in DocType 'POS Invoice' Label of the base_discount_amount (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the base_discount_amount (Currency) field in DocType 'Sales Order' Label of the base_discount_amount (Currency) field in DocType 'Supp
en: Additional Discount Amount (Company Currency)
bs_BA: Dodatni iznos popusta (valuta kompanije)

note: Label of the additional_discount_percentage (Float) field in DocType 'POS Invoice' Label of the additional_discount_percentage (Float) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the additional_discount_percentage (Float) field in DocType 'Sales Label of the additional_discount_percentage (Percent)
en: Additional Discount Percentage
bs_BA: Dodatni postotak popusta

note: Label of the additional_info_section (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the more_information (Section Break) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the section_break_jtou (Section Break) field in DocType 'Asset' 'Purchase Order' Label of the more_info (Section Break) fie
en: Additional Info
bs_BA: Dodatne informacije

note: Label of the other_info_tab (Section Break) field in DocType 'Lead' Label of the additional_information (Text) field in DocType 'Quality Review'
en: Additional Information
bs_BA: Dodatne informacije

note: Label of the additional_notes (Text) field in DocType 'Quotation Item' Label of the additional_notes (Text) field in DocType 'Sales Order Item'
en: Additional Notes
bs_BA: Dodatne napomene

note: Label of the additional_operating_cost (Currency) field in DocType 'Work Order'
en: Additional Operating Cost
bs_BA: Dodatni operativni troškovi

note: Description of the 'Customer Details' (Text) field in DocType 'Customer'
en: Additional information regarding the customer.
bs_BA: Dodatne informacije o kupcu.

note: Label of the address_display (Text Editor) field in DocType 'Dunning' Label of the address_display (Text Editor) field in DocType 'POS Invoice' Label of the address_display (Text Editor) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the address_display (Text Editor) field in DocType 'Sales Invoice' L
en: Address
bs_BA: Adresa

note: Label of the address_and_contact_tab (Tab Break) field in DocType 'Dunning' Label of the address_and_contact_tab (Tab Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the contact_and_address_tab (Tab Break) field in DocType 'Sales Order' Label of the contact_and_address_tab (Tab Break) field in D
en: Address & Contact
bs_BA: Adresa i kontakt

note: Label of the address_section (Section Break) field in DocType 'Lead' Label of the contact_details (Tab Break) field in DocType 'Employee' Label of the address_contacts (Section Break) field in DocType 'Sales Partner'
en: Address & Contacts
bs_BA: Adresa i kontakti

note: Label of a Link in the Financial Reports Workspace Name of a report
en: Address And Contacts
bs_BA: Adresa i kontakti

note: Label of the address_desc (HTML) field in DocType 'Sales Partner'
en: Address Desc
bs_BA: Adresa opis

note: Label of the address_html (HTML) field in DocType 'Bank' Label of the address_html (HTML) field in DocType 'Bank Account' Label of the address_html (HTML) field in DocType 'Shareholder' Label of the address_html (HTML) field in DocType 'Supplier' Label of the address_html (HTML) field in DocType 'Le
en: Address HTML
bs_BA: Adresa HTML

note: Label of the address_line_1 (Data) field in DocType 'Warehouse'
en: Address Line 1
bs_BA: Adresna linija 1

note: Label of the address_line_2 (Data) field in DocType 'Warehouse'
en: Address Line 2
bs_BA: Adresna linija 2

note: Label of the address (Link) field in DocType 'Delivery Stop'
en: Address Name
bs_BA: Adresa naziv

note: Label of the address_and_contact (Section Break) field in DocType 'Bank' Label of the address_and_contact (Section Break) field in DocType 'Bank Account' Label of the address_and_contact (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the address_contacts (Section Break) field in DocType 'Cu
en: Address and Contact
bs_BA: Adresa i kontakt

note: Label of the address_contacts (Section Break) field in DocType 'Shareholder' Label of the address_contacts (Section Break) field in DocType 'Supplier' Label of the address_contacts (Section Break) field in DocType 'Manufacturer'
en: Address and Contacts
bs_BA: Adresa i kontakti

en: Address needs to be linked to a Company. Please add a row for Company in the Links table.
bs_BA: Adresa mora biti povezana s firmom. Dodajte red za firmu u tabeli Veze.

note: Description of the 'Determine Address Tax Category From' (Select) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Address used to determine Tax Category in transactions
bs_BA: Adresa koja se koristi za određivanje porezne kategorije u transakcijama

note: Label of the addresses (Attach) field in DocType 'Tally Migration'
en: Addresses
bs_BA: Adrese

en: Adjust Asset Value
bs_BA: Uskladi vrijednost imovine

en: Adjustment Against
bs_BA: Usklađivanje prema

en: Adjustment based on Purchase Invoice rate
bs_BA: Usklađivanje na osnovu stope fakture nabavke

en: Administrative Expenses
bs_BA: Administrativni troškovi

note: Label of the advance_account (Link) field in DocType 'Party Account'
en: Advance Account
bs_BA: Avansni račun

note: Label of the advance_amount (Currency) field in DocType 'Purchase Invoice Advance'
en: Advance Amount
bs_BA: Iznos avansa

note: Label of the advance_paid (Currency) field in DocType 'Purchase Order' Label of the advance_paid (Currency) field in DocType 'Sales Order'
en: Advance Paid
bs_BA: Avansno plaćeno

en: Advance Payment
bs_BA: Avansno plaćanje

note: Label of the advance_payment_status (Select) field in DocType 'Purchase Order' Label of the advance_payment_status (Select) field in DocType 'Sales Order'
en: Advance Payment Status
bs_BA: Status avansnog plaćanja

note: Label of the advances_section (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the advances_section (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the advances_section (Section Break) field in DocType 'Sales Label of the advance_payments_section (Section Break) field in DocType 
en: Advance Payments
bs_BA: Avansna plaćanja

note: Name of a DocType Label of the advance_tax (Table) field in DocType 'Purchase Invoice'
en: Advance Tax
bs_BA: Avansno porez

note: Name of a DocType Label of the taxes (Table) field in DocType 'Payment Entry'
en: Advance Taxes and Charges
bs_BA: Avans poreza i naknada

note: Label of the advance_amount (Currency) field in DocType 'Sales Invoice Advance'
en: Advance amount
bs_BA: Iznos avansa

en: Advance amount cannot be greater than {0} {1}
bs_BA: Iznos avansa ne može biti veći od {0} {1}

en: Advance paid against {0} {1} cannot be greater than Grand Total {2}
bs_BA: Avans plaćen prema {0} {1} ne može biti veći od ukupnog iznosa {2}

note: Description of the 'Only Include Allocated Payments' (Check) field in DocType 'Purchase Invoice' DocType 'Sales Invoice'
en: Advance payments allocated against orders will only be fetched
bs_BA: Avansne uplate dodijeljene za narudžbe će biti samo dohvaćene

note: Label of the section_break_13 (Tab Break) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Advanced Settings
bs_BA: Napredne postavke

note: Label of the advances (Table) field in DocType 'POS Invoice' Label of the advances (Table) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the advances (Table) field in DocType 'Sales Invoice'
en: Advances
bs_BA: Avansi

note: Label of the affected_transactions (Code) field in DocType 'Repost Item Valuation'
en: Affected Transactions
bs_BA: Zahvaćene transakcije

note: Label of the against (Text) field in DocType 'GL Entry'
en: Against
bs_BA: Protiv

en: Ageing Range
bs_BA: Raspon starenja

note: Name of a role Option for the 'Hold Type' (Select) field in DocType 'Supplier'
en: All
bs_BA: Sve

note: Option for the 'Send To' (Select) field in DocType 'SMS Center'
en: All Customer Contact
bs_BA: Svi kontakti kupaca

en: All Customer Groups
bs_BA: Sve grupe kupaca

en: All Day
bs_BA: Cijeli dan

en: All Departments
bs_BA: Svi odjeli

note: Option for the 'Send To' (Select) field in DocType 'SMS Center'
en: All Employee (Active)
bs_BA: Svi zaposleni (aktivni)

en: All Item Groups
bs_BA: Sve grupe stavki

en: All Items
bs_BA: Sve stavke

note: Option for the 'Send To' (Select) field in DocType 'SMS Center'
en: All Lead (Open)
bs_BA: Svi potencijalni kupci (otvoreno)

note: Option for the 'Send To' (Select) field in DocType 'SMS Center'
en: All Sales Person
bs_BA: Svo prodajno osoblje

note: Description of a DocType
en: All Sales Transactions can be tagged against multiple Sales Persons so that you can set and monitor targets.
bs_BA: Sve prodajne transakcije mogu se označiti prema više prodajnih osoba kako biste mogli postaviti i nadzirati ciljeve.

note: Option for the 'Send To' (Select) field in DocType 'SMS Center'
en: All Supplier Contact
bs_BA: Svi kontakti dobavljača

en: All Supplier Groups
bs_BA: Sve grupe dobavljača

en: All Territories
bs_BA: Sve teritorije

en: All Warehouses
bs_BA: Sva skladišta

note: Description of the 'Reconciled' (Check) field in DocType 'Process Payment Reconciliation Log'
en: All allocations have been successfully reconciled
bs_BA: Sve alokacije su uspješno usklađene

en: All communications including and above this shall be moved into the new Issue
bs_BA: Sva komunikacija uključujući i iznad ovoga bit će premještena u novi Problem

en: All items have already been Invoiced/Returned
bs_BA: Sve stavke su već fakturirane/vraćene

en: All items have already been received
bs_BA: Sve stavke su već zaprimljene

en: All items have already been transferred for this Work Order.
bs_BA: Sve stavke su već prenesene za ovaj radni nalog.

en: All items in this document already have a linked Quality Inspection.
bs_BA: Sve stavke u ovom dokumentu već imaju povezanu inspekciju kvaliteta.

note: Description of the 'Carry Forward Communication and Comments' (Check) field in DocType 'CRM Settings'
en: All the Comments and Emails will be copied from one document to another newly created document(Lead -> Opportunity -> Quotation) throughout the CRM documents.
bs_BA: Svi komentari i e-poruke kopirat će se iz jednog dokumenta u drugi novostvoreni dokument (Potencijalni kupac -> Prilika-> Ponuda) kroz CRM dokumente.

en: All the required items (raw materials) will be fetched from BOM and populated in this table. Here you can also change the Source Warehouse for any item. And during the production, you can track transferred raw materials from this table.
bs_BA: Sve potrebne stavke (sirovine) bit će dohvaćene iz sastavnice i popunjene u ovoj tabeli. Ovdje također možete promijeniti izvorno skladište za bilo koju stavku. A tokom proizvodnje možete pratiti prenesene sirovine iz ove tabele.

en: All these items have already been Invoiced/Returned
bs_BA: Sve ove stavke su već fakturirane/vraćene

en: Allocate
bs_BA: Alociraj

note: Label of the allocate_advances_automatically (Check) field in DocType 'POS Invoice' Label of the allocate_advances_automatically (Check) field in DocType 'Sales
en: Allocate Advances Automatically (FIFO)
bs_BA: Automatski alociraj avanse (FIFO)

en: Allocate Payment Amount
bs_BA: Alociraj iznos uplate

note: Label of the allocate_payment_based_on_payment_terms (Check) field in DocType 'Payment Terms Template'
en: Allocate Payment Based On Payment Terms
bs_BA: Alociraj plaćanje na osnovu uslova plaćanja

note: Label of the allocated_amount (Float) field in DocType 'Payment Entry Reference' Label of the allocated (Check) field in DocType 'Process Payment Reconciliation Log'
en: Allocated
bs_BA: Alocirano

note: Label of the allocated_amount (Currency) field in DocType 'Advance Tax' Label of the allocated_amount (Currency) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Label of the allocated_amount (Currency) field in DocType 'Bank Transaction' Label of the allocated_amount (Currency) field in DocType 'Bank T
en: Allocated Amount
bs_BA: Alocirani iznos

note: Label of the sec_break2 (Section Break) field in DocType 'Payment Reconciliation'
en: Allocated Entries
bs_BA: Alocirani unosi

en: Allocated To:
bs_BA: Alocirano:

note: Label of the allocated_amount (Currency) field in DocType 'Sales Invoice Advance'
en: Allocated amount
bs_BA: Alocirani iznos

en: Allocated amount cannot be greater than unadjusted amount
bs_BA: Alocirani iznos ne može biti veći od neusklađenog iznosa

en: Allocated amount cannot be negative
bs_BA: Alocirani iznos ne može biti negativan

note: Label of the allocation (Table) field in DocType 'Payment Reconciliation'
en: Allocation
bs_BA: Alokacija

note: Label of the allocations (Table) field in DocType 'Process Payment Reconciliation Log' Label of the allocations_section (Section Break) field in DocType 'Process Payment Reconciliation Log' Label of the allocations (Table) field in DocType 'Unreconcile Payment'
en: Allocations
bs_BA: Alokacije

en: Allotted Qty
bs_BA: Alocirana količina

note: Option for the 'Allow Or Restrict Dimension' (Select) field in DocType 'Accounting Dimension Filter'
en: Allow
bs_BA: Dopusti

note: Label of the allow_account_creation_against_child_company (Check) field in DocType 'Company'
en: Allow Account Creation Against Child Company
bs_BA: Dopusti stvaranje računa protiv podređene firme

note: Label of the allow_alternative_item (Check) field in DocType 'BOM' Label of the allow_alternative_item (Check) field in DocType 'BOM Item' Label of the allow_alternative_item (Check) field in DocType 'Job Card Item' Label of the allow_alternative_item (Check) field in DocType 'Work Order' Label of t
en: Allow Alternative Item
bs_BA: Dozvoli alternativnu stavku

en: Allow Alternative Item must be checked on Item {}
bs_BA: Dozvoli alternativnu stavku mora biti označena na stavci {}

note: Label of the material_consumption (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Allow Continuous Material Consumption
bs_BA: Dozvoli kontinuiranu potrošnju materijala

note: Label of the job_card_excess_transfer (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Allow Excess Material Transfer
bs_BA: Dozvoli transfer viška materijala

note: Label of the allow_in_returns (Check) field in DocType 'POS Payment Method'
en: Allow In Returns
bs_BA: Dozvoli u povratima

note: Label of the allow_multiple_items (Check) field in DocType 'Buying Settings'
en: Allow Item To Be Added Multiple Times in a Transaction
bs_BA: Dozvolite da se stavka doda više puta u transakciji

note: Label of the allow_multiple_items (Check) field in DocType 'Selling Settings'
en: Allow Item to be Added Multiple Times in a Transaction
bs_BA: Dozvolite da se stavka doda više puta u transakciji

note: Label of the allow_lead_duplication_based_on_emails (Check) field in DocType 'CRM Settings'
en: Allow Lead Duplication based on Emails
bs_BA: Dozvolite dupliciranje potencijalnih klijenata na osnovu e-pošte

note: Label of the allow_from_dn (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Allow Material Transfer from Delivery Note to Sales Invoice
bs_BA: Dozvolite prijenos materijala sa otpremnice na prodajnu fakturu

note: Label of the allow_from_pr (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Allow Material Transfer from Purchase Receipt to Purchase Invoice
bs_BA: Dozvolite prijenos materijala sa kupovnog računa na kupovnu fakturu

en: Allow Multiple Material Consumption
bs_BA: Dozvoli višestruku potrošnju materijala

note: Label of the allow_against_multiple_purchase_orders (Check) field in DocType 'Selling Settings'
en: Allow Multiple Sales Orders Against a Customer's Purchase Order
bs_BA: Dozvoli višestruke prodajne narudžbe na osnovu narudžbenice kupca

note: Label of the allow_negative_stock (Check) field in DocType 'Item' Label of the allow_negative_stock (Check) field in DocType 'Repost Item Valuation' Label of the allow_negative_stock (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Allow Negative Stock
bs_BA: Dozvoli negativnu zalihu

note: Label of the allow_or_restrict (Select) field in DocType 'Accounting Dimension Filter'
en: Allow Or Restrict Dimension
bs_BA: Dozvoli ili ograniči dimenziju

note: Label of the allow_overtime (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Allow Overtime
bs_BA: Dozvoli prekovremeni rad

note: Label of the allow_partial_reservation (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Allow Partial Reservation
bs_BA: Dozvoli djelimičnu rezervaciju

note: Label of the allow_rename_attribute_value (Check) field in DocType 'Item Variant Settings'
en: Allow Rename Attribute Value
bs_BA: Dopusti preimenovanje vrijednosti atributa

note: Label of the allow_resetting_service_level_agreement (Check) field in DocType 'Support Settings'
en: Allow Resetting Service Level Agreement
bs_BA: Dozvoli ponovno postavljanje ugovora o nivou usluge

en: Allow Resetting Service Level Agreement from Support Settings.
bs_BA: Dozvoli ponovno postavljanje ugovora o nivou usluge iz postavki podrške.

note: Label of the is_sales_item (Check) field in DocType 'Item'
en: Allow Sales
bs_BA: Dozvoli prodaju

note: Label of the dn_required (Check) field in DocType 'Customer'
en: Allow Sales Invoice Creation Without Delivery Note
bs_BA: Dozvoli kreiranje prodajnih faktura bez otpremnice

note: Label of the so_required (Check) field in DocType 'Customer'
en: Allow Sales Invoice Creation Without Sales Order
bs_BA: Dozvoli kreiranje prodajnih faktura bez prodajnog naloga

note: Label of the allow_sales_order_creation_for_expired_quotation (Check) field in DocType 'Selling Settings'
en: Allow Sales Order Creation For Expired Quotation
bs_BA: Dozvoli kreiranje prodajnog naloga za istekle ponude

note: Label of the allow_stale (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Allow Stale Exchange Rates
bs_BA: Dozvoli zastarjele devizne kurseve

note: Label of the allow_discount_change (Check) field in DocType 'POS Profile'
en: Allow User to Edit Discount
bs_BA: Dozvoli korisniku da uređuje popust

note: Label of the editable_price_list_rate (Check) field in DocType 'Selling Settings'
en: Allow User to Edit Price List Rate in Transactions
bs_BA: Dozvoli korisniku da uređuje cijenu cjenovnika u transakcijama

note: Label of the allow_rate_change (Check) field in DocType 'POS Profile'
en: Allow User to Edit Rate
bs_BA: Dozvolite korisniku da uređuje cijenu

note: Label of the allow_zero_rate (Check) field in DocType 'Repost Item Valuation'
en: Allow Zero Rate
bs_BA: Dozvoli nultu vrijednost

note: Label of the allow_zero_valuation_rate (Check) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the allow_zero_valuation_rate (Check) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the allow_zero_valuation_rate (Check) field in DocType 'Sales Label of the allow_zero_valuation_rate (Check) field in Do
en: Allow Zero Valuation Rate
bs_BA: Dozvoli nultu procijenjenu vrijednost

note: Description of the 'Allow Continuous Material Consumption' (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Allow material consumptions without immediately manufacturing finished goods against a Work Order
bs_BA: Dozvolite potrošnju materijala bez trenutne proizvodnje gotove robe prema radnom nalogu

note: Label of the allow_multi_currency_invoices_against_single_party_account (Check) field in DocType 'Accounts Settings'
en: Allow multi-currency invoices against single party account
bs_BA: Dozvolite viševalutne fakture na račun jedne strane

note: Label of the allow_to_edit_stock_uom_qty_for_purchase (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Allow to Edit Stock UOM Qty for Purchase Documents
bs_BA: Dozvoli uređivanje količine jedinice mjere na zalihama za dokumente nabavke

note: Label of the allow_to_edit_stock_uom_qty_for_sales (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Allow to Edit Stock UOM Qty for Sales Documents
bs_BA: Dozvoli uređivanje količine jedinice mjere na zalihama za dokumente prodaje

note: Description of the 'Allow Excess Material Transfer' (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Allow transferring raw materials even after the Required Quantity is fulfilled
bs_BA: Dozvolite transfer sirovina i nakon što je ispunjena potrebna količina

note: Label of the allowed (Check) field in DocType 'Repost Allowed Types'
en: Allowed
bs_BA: Dozvoljeno

note: Name of a DocType
en: Allowed Dimension
bs_BA: Dozvoljena dimenzija

note: Label of the allowed_types (Table) field in DocType 'Repost Accounting Ledger Settings'
en: Allowed Doctypes
bs_BA: Dozvoljeni tipovi dokumenata

note: Group in Supplier's connections Group in Customer's connections
en: Allowed Items
bs_BA: Dozvoljene stavke

note: Name of a DocType Label of the companies (Table) field in DocType 'Supplier' Label of the companies (Table) field in DocType 'Customer'
en: Allowed To Transact With
bs_BA: Dozvoljena transakcija sa

en: Allowed primary roles are 'Customer' and 'Supplier'. Please select one of these roles only.
bs_BA: Dozvoljene primarne uloge su 'Kupac' i 'Dobavljač'. Molimo odaberite samo jednu od ovih uloga.

note: Description of the 'Enable Stock Reservation' (Check) field in DocType 'Stock Settings'
en: Allows to keep aside a specific quantity of inventory for a particular order.
bs_BA: Omogućava zadržavanje određene količine zaliha za određenu narudžbu.

en: Already Picked
bs_BA: Već odabrano

en: Already record exists for the item {0}
bs_BA: Već postoji zapis za stavku {0}

en: Already set default in pos profile {0} for user {1}, kindly disabled default
bs_BA: Već postavljeno zadano u pos profilu {0} za korisnika {1}, ljubazno onemogućeno zadano

en: Alternate Item
bs_BA: Alternativna stavka

en: Alternative Items
bs_BA: Alternativne stavke

note: Label of the amended_from (Link) field in DocType 'Bank Guarantee' Label of the amended_from (Link) field in DocType 'Bank Transaction' Label of the amended_from (Link) field in DocType 'Budget' Label of the amended_from (Link) field in DocType 'Cashier Closing' Label of the amended_from (Link) fiel
en: Amended From
bs_BA: Izmijenjeno od

note: Label of the amount (Currency) field in DocType 'Advance Payment Ledger Entry' Label of the tax_amount (Currency) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Label of the amount (Data) field in DocType 'Bank Clearance Detail' Label of the amount (Currency) field in DocType 'Bank Guarantee' Label of
en: Amount
bs_BA: Iznos

en: Amount {0} {1} deducted against {2}
bs_BA: Iznos {0} {1} oduzet od {2}

en: Amount {0} {1} transferred from {2} to {3}
bs_BA: Iznos {0} {1} prebačen sa {2} na {3}

en: Amount {0} {1} {2} {3}
bs_BA: Iznos {0} {1} {2} {3}

note: Name of a UOM
en: Ampere
bs_BA: Amper

note: Name of a UOM
en: Ampere-Hour
bs_BA: Amper-sat

note: Name of a UOM
en: Ampere-Minute
bs_BA: Amper-minuta

note: Name of a UOM
en: Ampere-Second
bs_BA: Amper-sekunda

en: Amt
bs_BA: Izn

note: Description of a DocType
en: An Item Group is a way to classify items based on types.
bs_BA: Grupa stavki je način za klasifikaciju stavki na osnovu vrste.

en: An error has been appeared while reposting item valuation via {0}
bs_BA: Pojavila se pogreška prilikom ponovnog knjiženja vrednovanja stavke putem {0}

[ctx: <a href='/app/error-log' class='variant-click'>Error Log</a>]
en: An error has occurred during {0}. Check {1} for more details
bs_BA: Došlo je do greške tokom {0}. Provjerite {1} za više detalja

en: An error occurred during the update process
bs_BA: Došlo je do greške tokom procesa ažuriranja

en: An error occurred for certain Items while creating Material Requests based on Re-order level. Please rectify these issues :
bs_BA: Došlo je do greške za određene stavke prilikom kreiranja zahtjeva za materijalom na osnovu nivoa ponovnog naručivanja. Ispravite ove probleme:

note: Label of the section_break_analytics (Section Break) field in DocType 'Lead' Label of the section_break_analytics (Section Break) field in DocType 'Opportunity'
en: Analytics
bs_BA: Analitika

en: Annual
bs_BA: Godišnji

en: Annual Billing: {0}
bs_BA: Godišnji obračun: {0}

note: Label of the expense_year_to_date (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: Annual Expenses
bs_BA: Godišnji troškovi

note: Label of the income_year_to_date (Check) field in DocType 'Email Digest'
en: Annual Income
bs_BA: Godišnja dobit

note: Label of the annual_revenue (Currency) field in DocType 'Lead' Label of the annual_revenue (Currency) field in DocType 'Opportunity' Label of the annual_revenue (Currency) field in DocType 'Prospect'
en: Annual Revenue
bs_BA: Godišnji prihod

en: Another Budget record '{0}' already exists against {1} '{2}' and account '{3}' for fiscal year {4}
bs_BA: Još jedan budžetski zapis '{0}' već postoji u odnosu na {1} '{2}' i račun '{3}' za fiskalnu godinu {4}

en: Another Cost Center Allocation record {0} applicable from {1}, hence this allocation will be applicable upto {2}
bs_BA: Drugi zapis alokacije centra troškova {0} primjenjiv od {1}, stoga će ova alokacija biti primjenjiva do {2}

en: Another Sales Person {0} exists with the same Employee id
bs_BA: Postoji još jedna prodajna osoba {0} sa istim Id-om zaposlenog

en: Any one of following filters required: warehouse, Item Code, Item Group
bs_BA: Potreban je bilo koji od sljedećih filtera: skladište, šifra stavke, grupa stavki

note: Label of the applicable_charges (Currency) field in DocType 'Landed Cost Item' Label of the sec_break1 (Section Break) field in DocType 'Landed Cost Voucher'
en: Applicable Charges
bs_BA: Primjenjivi troškovi

note: Label of the dimensions (Table) field in DocType 'Accounting Dimension Filter'
en: Applicable Dimension
bs_BA: Primjenjiva dimenzija

note: Label of the applicable_for (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the applicable_for (Select) field in DocType 'Promotional Scheme' Label of the applicable_for_documents_tab (Tab Break) field in DocType 'Inventory Dimension'
en: Applicable For
bs_BA: Primjenjivo za

note: Description of the 'Holiday List' (Link) field in DocType 'Employee'
en: Applicable Holiday List
bs_BA: Primenljiva lista praznika

note: Label of the applicable_modules_section (Section Break) field in DocType 'Terms and Conditions'
en: Applicable Modules
bs_BA: Primjenjivi moduli

note: Label of the accounts (Table) field in DocType 'Accounting Dimension Filter' Name of a DocType
en: Applicable On Account
bs_BA: Primjenjivo na račun

note: Label of the to_designation (Link) field in DocType 'Authorization Rule'
en: Applicable To (Designation)
bs_BA: Primjenjivo na (oznaka)

note: Label of the to_emp (Link) field in DocType 'Authorization Rule'
en: Applicable To (Employee)
bs_BA: Primjenjivo na (zaposleni)

note: Label of the system_role (Link) field in DocType 'Authorization Rule'
en: Applicable To (Role)
bs_BA: Primjenjivo na (uloga)

note: Label of the system_user (Link) field in DocType 'Authorization Rule'
en: Applicable To (User)
bs_BA: Primjenjivo na (korisnika)

note: Label of the countries (Table) field in DocType 'Price List'
en: Applicable for Countries
bs_BA: Primjenjivo za zemlje

note: Label of the section_break_15 (Section Break) field in DocType 'POS Profile' Label of the applicable_for_users (Table) field in DocType 'POS Profile'
en: Applicable for Users
bs_BA: Primjenjivo za korisnike

note: Description of the 'Transporter' (Link) field in DocType 'Driver'
en: Applicable for external driver
bs_BA: Primjenjivo za eksternog vozača

en: Applicable if the company is SpA, SApA or SRL
bs_BA: Primjenjivo ako je firma SpA, SApA ili SRL

en: Applicable if the company is a limited liability company
bs_BA: Primjenjivo ako je firma društvo s ograničenom odgovornošću

en: Applicable if the company is an Individual or a Proprietorship
bs_BA: Primjenjivo ako je firma fizička osoba ili vlasništvo

note: Label of the applicable_on_material_request (Check) field in DocType 'Budget'
en: Applicable on Material Request
bs_BA: Primjenjivo na zahtjev materijala

note: Label of the applicable_on_purchase_order (Check) field in DocType 'Budget'
en: Applicable on Purchase Order
bs_BA: Primjenjivo na narudžbenicu

note: Label of the applicable_on_booking_actual_expenses (Check) field in DocType 'Budget'
en: Applicable on booking actual expenses
bs_BA: Primjenjivo na rezervacije stvarnih troškova

note: Label of the application_settings (Section Break) field in DocType 'QuickBooks Migrator'
en: Application Settings
bs_BA: Postavke aplikacije

note: Label of the apply_discount_on (Select) field in DocType 'POS Profile' Label of the apply_discount_on (Select) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Apply Discount On
bs_BA: Primijeni popust na

en: Appointment was created. But no lead was found. Please check the email to confirm
bs_BA: Sastanak je kreiran. Ali trag nije pronađen. Molimo provjerite e-poštu da potvrdite

en: Are you sure you want to clear all demo data?
bs_BA: Jeste li sigurni da želite izbrisati sve demo podatke?

en: Are you sure you want to delete this Item?
bs_BA: Jeste li sigurni da želite izbrisati ovu stavku?

en: Are you sure you want to restart this subscription?
bs_BA: Jeste li sigurni da želite ponovo pokrenuti ovu pretplatu?

note: Option for the 'Root Type' (Select) field in DocType 'Account' Option for the 'Reference Type' (Select) field in DocType 'Journal Entry Account' Option for the 'Root Type' (Select) field in DocType 'Ledger Merge' Label of the asset (Link) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the asset (Link)
en: Asset
bs_BA: Imovina

note: Label of the asset_account (Link) field in DocType 'Share Transfer'
en: Asset Account
bs_BA: Račun imovine

note: Name of a DocType Name of a report Label of a Link in the Assets Workspace
en: Asset Activity
bs_BA: Aktivnost imovine

note: Group in Asset's connections Name of a DocType Label of a Link in the Assets Workspace
en: Asset Capitalization
bs_BA: Kapitalizacija imovine

note: Name of a DocType
en: Asset Capitalization Asset Item
bs_BA: Kapitalizacija imovine Stavka imovine

note: Name of a DocType
en: Asset Capitalization Service Item
bs_BA: Stavka usluge kapitalizacije imovine

note: Name of a DocType
en: Asset Capitalization Stock Item
bs_BA: Kapitalizacija imovine Stavka zalihe

note: Label of the asset_category (Link) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the asset_category (Link) field in DocType 'Asset' Name of a DocType Label of the asset_category (Read Only) field in DocType 'Asset Maintenance' Label of the asset_category (Read Only) field in DocType 'Asset Value
en: Asset Category
bs_BA: Kategorija imovine

note: Name of a DocType
en: Asset Category Account
bs_BA: Račun kategorije imovine

note: Label of the asset_category_name (Data) field in DocType 'Asset Category'
en: Asset Category Name
bs_BA: Naziv kategorije imovine

en: Asset Category is mandatory for Fixed Asset item
bs_BA: Kategorija imovine je obavezna za stavku osnovnih sredstava

note: Label of the assign_to_name (Read Only) field in DocType 'Asset Maintenance Log' Label of the assign_to (Link) field in DocType 'Asset Maintenance Task'
en: Assign To
bs_BA: Dodijeli

en: Assigned To
bs_BA: Dodijeljeno

en: Assignment
bs_BA: Zadatak

en: At row #{0}: the sequence id {1} cannot be less than previous row sequence id {2}
bs_BA: U redu #{0}: id sekvence {1} ne može biti manji od id-a sekvence prethodnog reda {2}

en: Attach CSV File
bs_BA: Priloži CSV datoteku

note: Label of the import_file (Attach) field in DocType 'Chart of Accounts Importer'
en: Attach custom Chart of Accounts file
bs_BA: Priloži datoteku prilagođenog kontnog plana

note: Label of the attachment (Attach) field in DocType 'Issue'
en: Attachment
bs_BA: Prilog

en: Attachments
bs_BA: Prilozi

note: Label of the attendance_and_leave_details (Tab Break) field in DocType 'Employee'
en: Attendance & Leaves
bs_BA: Prisustvo i odsustvo

note: Label of the attendance_device_id (Data) field in DocType 'Employee'
en: Attendance Device ID (Biometric/RF tag ID)
bs_BA: ID uređaja za praćenje prisutnosti (ID biometrijske/RF oznake)

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Auto Email Report
bs_BA: Automatski izvještaj e-poštom

note: Option for the 'Supplier Naming By' (Select) field in DocType 'Buying Settings' Option for the 'Customer Naming By' (Select) field in DocType 'Selling
en: Auto Name
bs_BA: Automatski naziv

note: Label of the auto_repeat (Link) field in DocType 'Journal Entry' Label of the auto_repeat (Link) field in DocType 'Payment Entry' Label of the auto_repeat (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the auto_repeat (Link) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the auto_repeat (Link) field i
en: Auto Repeat
bs_BA: Automatsko ponavljanje

note: Name of a UOM
en: Bar
bs_BA: Traka

note: Label of the barcode (Data) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the barcode (Data) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the barcode (Barcode) field in DocType 'Job Card' Label of the barcode (Data) field in DocType 'Delivery Note Item' Label of the barcode (Data) field in DocType 
en: Barcode
bs_BA: Barkod

note: Label of the base_url (Data) field in DocType 'Support Search Source'
en: Base URL
bs_BA: Osnovni URL

note: Label of the based_on (Select) field in DocType 'Authorization Rule' Label of the based_on (Select) field in DocType 'Repost Item Valuation'
en: Based On
bs_BA: Na osnovu

note: Option for the 'Color' (Select) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Standing' Option for the 'Color' (Select) field in DocType 'Supplier Scorecard
en: Blue
bs_BA: Plavo

note: Option for the 'Apply On' (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Option for the 'Apply Rule On Other' (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the other_brand (Link) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the brand (Link) field in DocType 'Pricing Rule Brand' Option for the 'Apply On' (
en: Brand
bs_BA: Robna marka

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Bulk Update
bs_BA: Grupno ažuriranje

note: Label of the call_routing (Select) field in DocType 'Incoming Call Settings'
en: Call Routing
bs_BA: Usmjeravanje poziva

note: Label of the campaign (Link) field in DocType 'Campaign Item' Label of the utm_campaign (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the utm_campaign (Link) field in DocType 'POS Profile' Option for the 'Applicable For' (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the campaign (Link) field in
en: Campaign
bs_BA: Kampanja

en: Cancel
bs_BA: Otkaži

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Bank Transaction' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Dunning' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Invoice Discounting' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Payment Entry' Option for the 'Status' (Select) 
en: Cancelled
bs_BA: Otkazano

note: Label of the category (Link) field in DocType 'UOM Conversion Factor'
en: Category
bs_BA: Kategorija

note: Label of the category_name (Data) field in DocType 'Tax Withholding Category' Label of the category_name (Data) field in DocType 'UOM Category'
en: Category Name
bs_BA: Naziv kategorije

en: Chart
bs_BA: Grafikon

note: Label of the city (Data) field in DocType 'Lead' Label of the city (Data) field in DocType 'Opportunity' Label of the city (Data) field in DocType 'Warehouse'
en: City
bs_BA: Grad

note: Option for the 'Lead Type' (Select) field in DocType 'Lead'
en: Client
bs_BA: Klijent

note: Label of the client_id (Data) field in DocType 'QuickBooks Migrator'
en: Client ID
bs_BA: ID klijenta

note: Label of the client_secret (Data) field in DocType 'QuickBooks Migrator'
en: Client Secret
bs_BA: Tajna klijenta

en: Close
bs_BA: Zatvori

note: Label of the closed (Check) field in DocType 'Closed Document' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'POS Opening Entry' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Purchase Order' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Appointment' Option for the 'Status' (Select) fie
en: Closed
bs_BA: Zatvoreno

note: Label of the code (Data) field in DocType 'QuickBooks Migrator' Label of the code (Data) field in DocType 'Incoterm'
en: Code
bs_BA: Kod

en: Collapse All
bs_BA: Sklopi sve

note: Label of the standing_color (Select) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Standing' Standing' Label of the color (Color) field in DocType 'Task' Label of the color (Color) field in DocType 'Holiday List' Label of the color (Data) field in DocType 'Vehicle'
en: Color
bs_BA: Boja

en: Column {0}
bs_BA: Kolona {0}

note: Label of the notes_tab (Tab Break) field in DocType 'Lead' Label of the notes_tab (Tab Break) field in DocType 'Opportunity' Label of the notes_section (Tab Break) field in DocType 'Prospect' Label of the comment_count (Float) field in DocType 'Video'
en: Comments
bs_BA: Komentari

note: Label of a Link in the CRM Workspace
en: Communication
bs_BA: Komunikacija

note: Label of the company (Link) field in DocType 'Account' Label of the company (Link) field in DocType 'Account Closing Balance' Label of the company (Link) field in DocType 'Accounting Dimension Detail' Label of the company (Link) field in DocType 'Accounting Dimension Filter' Label of the company (Li
en: Company
bs_BA: Kompanija

note: Label of the company_name (Data) field in DocType 'Prospect'
en: Company Name
bs_BA: Naziv kompanije

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'QuickBooks Migrator' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Job Card Operation'
en: Complete
bs_BA: Završeno

note: Option for the 'GL Entry Processing Status' (Select) field in DocType 'Period Closing Voucher' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Process Payment Reconciliation' Option for the 'Repost Status' (Select) field in DocType 'Repost Payment Ledger' Option for the 'Status' (Select) field in
en: Completed
bs_BA: Završeno

note: Label of the condition (Code) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the condition (Code) field in DocType 'Service Level Agreement'
en: Condition
bs_BA: Uslov

note: Label of the monitor_section (Section Break) field in DocType 'Ledger Health Monitor' Label of the section_break_14 (Section Break) field in DocType 'POS Profile' Label of the work_order_configuration (Tab Break) field in DocType 'Work Order'
en: Configuration
bs_BA: Konfiguracija

note: Label of the connections_tab (Tab Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the connections_tab (Tab Break) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the connections_tab (Tab Break) field in DocType 'Asset' Label of the connections_tab (Tab Break) field in DocType 'Purchase Order' Label of
en: Connections
bs_BA: Veze

note: Label of the contact_display (Small Text) field in DocType 'Dunning' Label of the contact_person (Link) field in DocType 'Payment Entry' Label of the contact_display (Small Text) field in DocType 'POS Invoice' Label of the contact_display (Small Text) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the
en: Contact
bs_BA: Kontakt

en: Contact Details
bs_BA: Kontakt detalji

note: Label of the contact_email (Data) field in DocType 'Dunning' Label of the contact_email (Data) field in DocType 'POS Invoice' Label of the contact_email (Small Text) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the contact_email (Data) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the contact_email (Sma
en: Contact Email
bs_BA: Kontakt e-pošta

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Contact Us Settings
bs_BA: Kontaktirajte nas Postavke

note: Label of the utm_content (Data) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the utm_content (Data) field in DocType 'Lead' Label of the utm_content (Data) field in DocType 'Opportunity' Label of the utm_content (Data) field in DocType 'Quotation' Label of the utm_content (Data) field in DocType 'Sales
en: Content
bs_BA: Sadržaj

note: Label of the content_type (Data) field in DocType 'Issue'
en: Content Type
bs_BA: Vrsta sadržaja

en: Continue
bs_BA: Nastavi

note: Label of the count (Int) field in DocType 'Shipment Parcel'
en: Count
bs_BA: Brojanje

note: Label of the country (Read Only) field in DocType 'POS Profile' Label of the country (Link) field in DocType 'Shipping Rule Country' Label of the country (Link) field in DocType 'Supplier' Label of the country (Link) field in DocType 'Lead' Label of the country (Link) field in DocType 'Opportunity' 
en: Country
bs_BA: Država

en: Create
bs_BA: Kreiraj

en: Create Lead
bs_BA: Kreiraj potencijalnog kupca

en: Create Leads
bs_BA: Kreiraj tragove

en: Create New Lead
bs_BA: Kreiraj novi trag

en: Create Prospect
bs_BA: Kreiraj potencijal

en: Created On
bs_BA: Kreirano na

note: Label of the account_currency (Link) field in DocType 'Account' Label of the currency (Link) field in DocType 'Advance Payment Ledger Entry' Label of the currency (Link) field in DocType 'Bank Transaction' Label of the section_break_9 (Section Break) field in DocType 'Dunning' Label of the currency 
en: Currency
bs_BA: Valuta

note: Option for the 'Service Provider' (Select) field in DocType 'Currency Exchange Settings'
en: Custom
bs_BA: Prilagođeno

note: Label of the customer_address (Link) field in DocType 'Opportunity'
en: Customer / Lead Address
bs_BA: Adresa klijenta/traga

en: Customer/Lead Name
bs_BA: Naziv klijenta/traga

note: Option for the 'Periodicity' (Select) field in DocType 'Asset Maintenance Task' Option for the 'Frequency To Collect Progress' (Select) field in DocType 'Project' Option for the 'Monitoring Frequency' (Select) field in DocType 'Quality Goal' Option for the 'Sales Update Frequency in Company and Proj
en: Daily
bs_BA: Dnevno

note: Label of a shortcut in the Accounting Workspace Label of a shortcut in the Assets Workspace Label of the dashboard_tab (Tab Break) field in DocType 'Supplier' Label of a shortcut in the Buying Workspace Label of a shortcut in the CRM Workspace Label of a shortcut in the Projects Workspace Label of t
en: Dashboard
bs_BA: Nadzorna ploča

note: Label of a Card Break in the Home Workspace
en: Data Import and Settings
bs_BA: Uvoz podataka i postavke

note: Label of the date (Date) field in DocType 'Bank Transaction' Label of the date (Date) field in DocType 'Cashier Closing' Label of the posting_date (Date) field in DocType 'Discounted Invoice' Label of the posting_date (Date) field in DocType 'Dunning' Label of the posting_date (Date) field in DocTyp
en: Date
bs_BA: Datum

note: Label of the date (Date) field in DocType 'Bulk Transaction Log Detail'
en: Date
bs_BA: Datum

note: Option for the 'Billing Interval' (Select) field in DocType 'Subscription Plan' Name of a UOM
en: Day
bs_BA: Dan

note: Label of the day_of_week (Select) field in DocType 'Communication Medium Timeslot'
en: Day of Week
bs_BA: Dan u sedmici

en: Dear
bs_BA: Poštovani

en: Dear System Manager,
bs_BA: Poštovani menadžeru sistema,

note: Label of the default (Check) field in DocType 'POS Payment Method' Label of the default (Check) field in DocType 'POS Profile User' Label of the is_default (Check) field in DocType 'Purchase Taxes and Charges Template' Label of the default (Check) field in DocType 'Sales Invoice Payment' Label of th
en: Default
bs_BA: Zadano

note: Label of the default_letter_head (Link) field in DocType 'Company'
en: Default Letter Head
bs_BA: Zadani memorandum

note: Label of the default_value (Data) field in DocType 'POS Field'
en: Default Value
bs_BA: Zadana vrijednost

note: Label of the defaults_section (Section Break) field in DocType 'Supplier' Label of the defaults_tab (Section Break) field in DocType 'Customer' Label of the defaults (Section Break) field in DocType 'Brand' Label of the defaults (Section Break) field in DocType 'Item Group' Label of the defaults_tab
en: Defaults
bs_BA: Zadane postavke

en: Delayed
bs_BA: Odgođeno

en: Delete
bs_BA: Izbriši

note: Label of the delete_leads_and_addresses (Check) field in DocType 'Transaction Deletion Record'
en: Delete Leads and Addresses
bs_BA: Obriši tragove i adrese

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Deleted Documents
bs_BA: Izbrisani dokumenti

note: Label of the delivery_status (Select) field in DocType 'Sales Order'
en: Delivery Status
bs_BA: Status isporuke

note: Label of the department (Link) field in DocType 'Asset' Label of the department (Link) field in DocType 'Activity Cost' Label of the department (Link) field in DocType 'Project' Label of the department (Link) field in DocType 'Task' Label of the department (Link) field in DocType 'Timesheet' Label o
en: Department
bs_BA: Odjel

note: Label of the sb_depends_on (Section Break) field in DocType 'Task'
en: Dependencies
bs_BA: Zavisnosti

note: Label of the description (Small Text) field in DocType 'Advance Taxes and Charges' Label of the description (Small Text) field in DocType 'Bank Transaction' Label of the section_break_15 (Section Break) field in DocType 'Overdue Payment' Label of the description (Small Text) field in DocType 'Overdu
en: Description
bs_BA: Opis

note: Name of a DocType Label of the designation_name (Data) field in DocType 'Designation' Label of the designation (Link) field in DocType 'Employee' Label of the designation (Data) field in DocType 'Employee External Work History' Label of the designation (Link) field in DocType 'Employee Internal Work
en: Designation
bs_BA: Oznaka

note: Name of a role
en: Desk User
bs_BA: Korisnik radne površine

note: Label of the details_section (Section Break) field in DocType 'Asset Depreciation Schedule' Label of the customer_details (Long Text) field in DocType 'Appointment' Label of the details_tab (Tab Break) field in DocType 'Workstation' Label of the sb_details (Section Break) field in DocType 'Task' Lab
en: Details
bs_BA: Detalji

note: Label of the disabled (Check) field in DocType 'Accounting Dimension Filter' Label of the disabled (Check) field in DocType 'Bank Account' Label of the disabled (Check) field in DocType 'Cost Center' Label of the disabled (Check) field in DocType 'Currency Exchange Settings' Label of the disabled (C
en: Disabled
bs_BA: Onemogućeno

note: Label of the document_name (Dynamic Link) field in DocType 'Contract' Label of the document_name (Dynamic Link) field in DocType 'Quality Meeting Minutes'
en: Document Name
bs_BA: Naziv dokumenta

note: Label of the reference_doctype (Link) field in DocType 'Bank Statement Import' Label of the document_type (Link) field in DocType 'Closed Document' Label of the document_type (Select) field in DocType 'Contract' Label of the prevdoc_doctype (Link) field in DocType 'Maintenance Visit Purpose' Label o
en: Document Type
bs_BA: Vrsta dokumenta

note: Option for the 'Shipment Type' (Select) field in DocType 'Shipment'
en: Documents
bs_BA: Dokumenti

note: Label of the domain (Data) field in DocType 'Company'
en: Domain
bs_BA: Domena

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Domain Settings
bs_BA: Postavke domene

note: Label of the mute_emails (Check) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Don't Send Emails
bs_BA: Nemojte slati e-poštu

note: Label of the done (Check) field in DocType 'Transaction Deletion Record Details'
en: Done
bs_BA: Gotovo

en: Download
bs_BA: Preuzmi

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Download Backups
bs_BA: Preuzmi sigurnosne kopije

en: Download PDF
bs_BA: Preuzmi PDF

note: Label of the download_template (Button) field in DocType 'Bank Statement Import' Label of the download_template (Button) field in DocType 'Chart of Accounts Importer'
en: Download Template
bs_BA: Preuzmite skicu

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Dunning' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Invoice Discounting' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Payment Entry' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Payment Request' Option for the 'Status' (Select) f
en: Draft
bs_BA: Nacrt

note: Label of the due_date (Date) field in DocType 'GL Entry' Label of the due_date (Date) field in DocType 'Journal Entry' Label of the due_date (Date) field in DocType 'Opening Invoice Creation Tool Item' Label of the due_date (Date) field in DocType 'Overdue Payment' Label of the due_date (Date) field
en: Due Date
bs_BA: Krajnji rok

note: Label of the due_date_based_on (Select) field in DocType 'Payment Term' Label of the due_date_based_on (Select) field in DocType 'Payment Terms Template Detail'
en: Due Date Based On
bs_BA: Krajnji rok na osnovu

en: Duplicate
bs_BA: Duplikat

note: Label of the duration (Duration) field in DocType 'Call Log' Label of the duration (Duration) field in DocType 'Video'
en: Duration
bs_BA: Trajanje

en: Edit
bs_BA: Uredi

en: Edit Full Form
bs_BA: Uredi puni obrazac

note: Label of the contact_email (Data) field in DocType 'Payment Entry' Option for the 'Payment Channel' (Select) field in DocType 'Payment Gateway Account' Option for the 'Payment Channel' (Select) field in DocType 'Payment Request' Option for the 'Communication Medium Type' (Select) field in DocType 'C
en: Email
bs_BA: E-pošta

note: Label of a Link in the Home Workspace Label of a Link in the Settings Workspace Label of the email_account (Link) field in DocType 'Issue'
en: Email Account
bs_BA: Račun e-pošte

note: Label of the email_id (Data) field in DocType 'Warehouse'
en: Email Address
bs_BA: Adresa e-pošte

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Email Domain
bs_BA: Domena e-pošte

note: Option for the 'Email Campaign For ' (Select) field in DocType 'Email Campaign' Label of a Link in the CRM Workspace
en: Email Group
bs_BA: Grupa e-pošte

note: Label of the email_id (Data) field in DocType 'Request for Quotation Supplier' Label of the email_id (Read Only) field in DocType 'Supplier' Label of the email_id (Read Only) field in DocType 'Customer'
en: Email Id
bs_BA: Id e-pošte

note: Label of the email_sent (Check) field in DocType 'Request for Quotation Supplier'
en: Email Sent
bs_BA: E-pošta poslana

note: Label of the section_break_1 (Section Break) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Email Settings
bs_BA: Postavke e-pošte

note: Label of the email_template (Link) field in DocType 'Request for Quotation' Label of the email_template (Link) field in DocType 'Campaign Email Schedule' Label of a Link in the Settings Workspace
en: Email Template
bs_BA: Šablon e-pošte

en: Email not sent to {0} (unsubscribed / disabled)
bs_BA: E-pošta nije poslana na {0} (odjavljena / onemogućena)

note: Label of the enabled (Check) field in DocType 'Mode of Payment' Label of the enabled (Check) field in DocType 'Plaid Settings' Label of the enabled (Check) field in DocType 'Workstation Working Hour' Label of the enabled (Check) field in DocType 'Email Digest' Label of the enabled (Check) field in D
en: Enabled
bs_BA: Omogućeno

note: Label of the end_date (Date) field in DocType 'Accounting Period' Label of the end_date (Date) field in DocType 'Bank Guarantee' Label of the end_date (Date) field in DocType 'Asset Maintenance Task' Label of the end_date (Date) field in DocType 'Supplier Scorecard Period' Label of the end_date (Dat
en: End Date
bs_BA: Datum završetka

en: Enter Value
bs_BA: Unesi vrijednost

en: Enter a name for Routing.
bs_BA: Unesi naziv za Usmjeravanje.

en: Enter the Operation, the table will fetch the Operation details like Hourly Rate, Workstation automatically.
    
     After that, set the Operation Time in minutes and the table will calculate the Operation Costs based on the Hourly Rate and Operation Time.
bs_BA: Unesite operaciju, tablica će automatski dohvatiti detalje operacije kao što su satnica, radna stanica.
    
     Nakon toga postavite vrijeme rada u minutama i tablica će izračunati troškove rada na temelju satnice i vremena rada.

note: Label of the entity_type (Select) field in DocType 'Service Level Agreement'
en: Entity Type
bs_BA: Vrsta entiteta

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Bank Statement Import' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Ledger Merge' Label of the error_message (Small Text) field in DocType 'POS Closing Entry' Label of the error_section (Section Break) field in DocType 'Repost Item Valuation'
en: Error
bs_BA: Grеška

note: Label of the error_log (Long Text) field in DocType 'Process Payment Reconciliation' Label of the error_log (Text) field in DocType 'BOM Creator' Label of the error_log (Link) field in DocType 'BOM Update Log' Label of the error_log (Long Text) field in DocType 'Transaction Deletion Record' Label of
en: Error Log
bs_BA: Dnevnik grešaka

note: Label of the error_message (Text) field in DocType 'Period Closing Voucher'
en: Error Message
bs_BA: Poruka o grešci

note: Label of the event (Data) field in DocType 'Advance Payment Ledger Entry'
en: Event
bs_BA: Događaj

en: Expand All
bs_BA: Proširi sve

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Supplier Quotation' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Quotation' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Serial No'
en: Expired
bs_BA: Isteklo

en: Expires On
bs_BA: Ističe dana

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Export Data
bs_BA: Izvezi podatke

en: Export Errored Rows
bs_BA: Izvezi redove s greškom

en: Export Import Log
bs_BA: Izvezi dnevnik uvoza

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Payment Request' Option for the 'GL Entry Processing Status' (Select) field in DocType 'Period Closing Voucher' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'POS Closing Entry' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Process Payment 
en: Failed
bs_BA: Neuspješno

en: Failure
bs_BA: Neuspjeh

note: Label of the feedback (Link) field in DocType 'Quality Action' Label of the feedback (Text Editor) field in DocType 'Quality Feedback Parameter' Label of a Card Break in the Quality Workspace Label of the feedback (Small Text) field in DocType 'Employee' Label of the feedback_section (Section Break)
en: Feedback
bs_BA: Povratne informacije

note: Label of the field (Select) field in DocType 'POS Search Fields'
en: Field
bs_BA: Polje

note: Label of the field_name (Autocomplete) field in DocType 'Variant Field'
en: Field Name
bs_BA: Naziv polja

note: Label of the fieldname (Data) field in DocType 'Accounting Dimension' Label of the fieldname (Select) field in DocType 'POS Field' Label of the fieldname (Data) field in DocType 'POS Search Fields' Label of the fieldname (Autocomplete) field in DocType 'Website Filter Field'
en: Fieldname
bs_BA: Naziv polja

note: Label of the fields (Table) field in DocType 'Item Variant Settings'
en: Fields
bs_BA: Polja

note: Label of the fieldtype (Data) field in DocType 'POS Field'
en: Fieldtype
bs_BA: Tip polja

note: Label of the col_break1 (Section Break) field in DocType 'Payment Reconciliation' Label of the section_break_23 (Section Break) field in DocType 'POS Profile' Label of the filter_section (Section Break) field in DocType 'Process Payment Reconciliation' Label of the filters_section (Section Break) fi
en: Filters
bs_BA: Filteri

note: Label of the first_name (Data) field in DocType 'Lead' Label of the first_name (Data) field in DocType 'Employee'
en: First Name
bs_BA: Ime

note: Label of the frequency (Select) field in DocType 'Process Statement Of Accounts' Label of the auto_err_frequency (Select) field in DocType 'Company' Label of the frequency (Select) field in DocType 'Video Settings'
en: Frequency
bs_BA: Učestalost

note: Option for the 'Day of Week' (Select) field in DocType 'Communication Medium Timeslot' Option for the 'Day Of Week' (Select) field in DocType 'Appointment Booking Slots' Option for the 'Day Of Week' (Select) field in DocType 'Availability Of Option for the 'Day to Send' (Select) field in DocType 'Pr
en: Friday
bs_BA: Petak

note: Label of the from_uom (Link) field in DocType 'UOM Conversion Factor' Label of the from (Data) field in DocType 'Call Log'
en: From
bs_BA: Od

note: Label of the from_date (Date) field in DocType 'Bank Clearance' Label of the bank_statement_from_date (Date) field in DocType 'Bank Reconciliation Tool' Label of the from_date (Datetime) field in DocType 'Bisect Accounting Statements' Label of the from_date (Date) field in DocType 'Loyalty Program' 
en: From Date
bs_BA: Od datuma

note: Label of the lead_name (Link) field in DocType 'Customer'
en: From Lead
bs_BA: Od traga

note: Label of the full_name (Data) field in DocType 'Maintenance Team Member' Label of the lead_name (Data) field in DocType 'Lead' Label of the full_name (Read Only) field in DocType 'Project User' Label of the full_name (Data) field in DocType 'Non Conformance' Label of the full_name (Data) field in Do
en: Full Name
bs_BA: Puno ime

en: Further nodes can be only created under 'Group' type nodes
bs_BA: Dalji čvorovi se mogu kreirati samo pod čvorovima tipa 'Grupa'

note: Label of the gender (Link) field in DocType 'Lead' Label of the gender (Link) field in DocType 'Customer' Label of the gender (Link) field in DocType 'Employee'
en: Gender
bs_BA: Spol

note: Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Mode of Payment'
en: General
bs_BA: Općenito

note: Label of the get_items (Button) field in DocType 'Stock Entry'
en: Get Items
bs_BA: Preuzmi stavke

en: Go to {0} List
bs_BA: Idite na {0} listu

note: Label of the goal (Link) field in DocType 'Quality Action' Label of the goal (Data) field in DocType 'Quality Goal' Label of the goal (Link) field in DocType 'Quality Review'
en: Goal
bs_BA: Cilj

note: Option for the 'Color' (Select) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Standing' Option for the 'Color' (Select) field in DocType 'Supplier Scorecard
en: Green
bs_BA: Zeleno

en: Group
bs_BA: Grupiši

note: Label of the group_by (Select) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Group By
bs_BA: Grupiši po

en: Group Node
bs_BA: Grupni čvor

note: Option for the 'Periodicity' (Select) field in DocType 'Maintenance Schedule Item'
en: Half Yearly
bs_BA: Polugodišnje

note: Option for the 'Periodicity' (Select) field in DocType 'Asset Maintenance Task'
en: Half-yearly
bs_BA: Polugodišnje

note: Label of the bisect_heatmap (HTML) field in DocType 'Bisect Accounting Statements'
en: Heatmap
bs_BA: Toplotna karta

note: Label of the help (HTML) field in DocType 'Currency Exchange Settings'
en: Help
bs_BA: Pomoć

note: Label of the help_section (Tab Break) field in DocType 'Pricing Rule'
en: Help Article
bs_BA: Članak pomoći

en: Help Articles
bs_BA: Članci pomoći

note: Option for the 'Priority' (Select) field in DocType 'Project' Option for the 'Priority' (Select) field in DocType 'Task'
en: High
bs_BA: Visoka

note: Name of a Workspace
en: Home
bs_BA: Početna

note: Option for the 'Frequency To Collect Progress' (Select) field in DocType 'Project'
en: Hourly
bs_BA: Po satu

note: Label of the ip_address (Data) field in DocType 'Contract'
en: IP Address
bs_BA: IP adresa

note: Description of the 'Delimiter options' (Data) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: If your CSV uses a different delimiter, add that character here, ensuring no spaces or additional characters are included.
bs_BA: Ako vaš CSV koristi drugačiji razdjelnik, dodajte taj znak ovdje, pazeći da nema razmaka ili dodatnih znakova.

note: Label of the image_section (Section Break) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the image (Attach) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the image (Attach) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the image (Attach) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the image_sec
en: Image
bs_BA: Slika

en: Import
bs_BA: Uvoz

note: Label of a Link in the Home Workspace Label of a Link in the Settings Workspace
en: Import Data
bs_BA: Uvoz podataka

note: Label of the import_file (Attach) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Import File
bs_BA: Uvezi datoteku

note: Label of the import_warnings_section (Section Break) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Import File Errors and Warnings
bs_BA: Greške i upozorenja pri uvozu datoteka

note: Label of the import_log_section (Section Break) field in DocType 'Bank Statement Import' Label of the import_log_section (Section Break) field in DocType 'Tally Migration'
en: Import Log
bs_BA: Dnevnik uvoza

note: Label of the import_log_preview (HTML) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Import Log Preview
bs_BA: Pregled dnevnika uvoza

note: Label of the import_preview (HTML) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Import Preview
bs_BA: Pregled uvoza

en: Import Progress
bs_BA: Napredak uvoza

note: Label of the import_type (Select) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Import Type
bs_BA: Uvoz vrste

note: Label of the import_warnings (HTML) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Import Warnings
bs_BA: Uvoz upozorenja

note: Label of the google_sheets_url (Data) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Import from Google Sheets
bs_BA: Uvoz iz Google tabela

en: Importing {0} of {1}, {2}
bs_BA: Uvoz {0} od {1}, {2}

note: Option for the 'GL Entry Processing Status' (Select) field in DocType 'Period Closing Voucher' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Email Campaign' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'QuickBooks Migrator' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'BOM Creator' Op
en: In Progress
bs_BA: U toku

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Contract' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Serial No'
en: Inactive
bs_BA: Neaktivan

note: Label of the indicator_color (Data) field in DocType 'Supplier Scorecard'
en: Indicator Color
bs_BA: Boja indikatora

note: Option for the 'Import Type' (Select) field in DocType 'Bank Statement Import'
en: Insert New Records
bs_BA: Umetni nove zapise

note: Label of the instructions (Text) field in DocType 'Delivery Note' Label of the instructions (Small Text) field in DocType 'Purchase Receipt' Label of the instructions (Small Text) field in DocType 'Subcontracting Receipt'
en: Instructions
bs_BA: Instrukcije

note: Label of the introduction (Text) field in DocType 'Sales Partner'
en: Introduction
bs_BA: Uvod

en: Invalid
bs_BA: Nevažeći

en: Invalid Credentials
bs_BA: Nevažeći akreditivi

en: Invalid URL
bs_BA: Nevažeći URL

note: Label of the is_active (Check) field in DocType 'BOM' Label of the is_active (Select) field in DocType 'Project' Label of the is_active (Check) field in DocType 'Subcontracting BOM'
en: Is Active
bs_BA: Je aktivan

note: Label of the is_default (Check) field in DocType 'Dunning Type' Label of the is_default (Check) field in DocType 'Payment Gateway Account' Label of the is_default (Check) field in DocType 'BOM' Label of the is_default (Check) field in DocType 'Item Manufacturer'
en: Is Default
bs_BA: Zadano je

note: Label of the is_standard (Check) field in DocType 'Stock Entry Type'
en: Is Standard
bs_BA: Je standardno

note: Label of the is_system_generated (Check) field in DocType 'Journal Entry'
en: Is System Generated
bs_BA: Generisano je od sistema

en: Kanban Board
bs_BA: Kanban ploča

note: Description of a DocType
en: Keep Track of Sales Campaigns. Keep track of Leads, Quotations, Sales Order etc from Campaigns to gauge Return on Investment.
bs_BA: Pratite prodajne kampanje. Pratite tragove, ponude, prodajne narudžbe itd. iz kampanja kako biste procijenili povrat ulaganja.

note: Label of the key (Data) field in DocType 'Currency Exchange Settings Details' Label of the key (Data) field in DocType 'Currency Exchange Settings Result'
en: Key
bs_BA: Ključ

note: Label of the label (Data) field in DocType 'POS Field' Label of the label (Data) field in DocType 'Item Website Specification'
en: Label
bs_BA: Oznaka

note: Option for the 'Orientation' (Select) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Landscape
bs_BA: Pejzaž

note: Label of the language (Link) field in DocType 'Dunning Letter Text'
en: Language
bs_BA: Jezik

note: Label of the last_name (Data) field in DocType 'Lead' Label of the last_name (Data) field in DocType 'Employee'
en: Last Name
bs_BA: Prezime

note: Label of the section_break_5 (Section Break) field in DocType 'CRM Settings' Option for the 'Email Campaign For ' (Select) field in DocType 'Email Campaign' Name of a DocType Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Lead' Label of the lead (Link) field in DocType 'Prospect Lead' Label of a
en: Lead
bs_BA: Trag

en: Lead -> Prospect
bs_BA: Trag-> Potencijal

note: Name of a report
en: Lead Conversion Time
bs_BA: Vrijeme konverzije traga

en: Lead Count
bs_BA: Broj tragova

note: Name of a report Label of a Link in the CRM Workspace
en: Lead Details
bs_BA: Detalji traga

note: Label of the lead_name (Data) field in DocType 'Prospect Lead'
en: Lead Name
bs_BA: Naziv traga

note: Label of the lead_owner (Link) field in DocType 'Lead' Label of the lead_owner (Data) field in DocType 'Prospect Lead'
en: Lead Owner
bs_BA: Vlasnik traga

note: Name of a report Label of a Link in the CRM Workspace
en: Lead Owner Efficiency
bs_BA: Efikasnost vlasnika traga

en: Lead Owner cannot be same as the Lead Email Address
bs_BA: Vlasnik traga ne može biti isti kao i adresa e-pošte traga

note: Label of a Link in the CRM Workspace
en: Lead Source
bs_BA: Izvor traga

note: Label of the lead_time (Float) field in DocType 'Work Order'
en: Lead Time
bs_BA: Vrijeme isporuke

en: Lead Time (Days)
bs_BA: Vrijeme isporuke (dana)

en: Lead Time (in mins)
bs_BA: Vrijeme isporuke (u minutama)

note: Label of the lead_time_date (Date) field in DocType 'Material Request Item'
en: Lead Time Date
bs_BA: Vrijeme isporuke datum

en: Lead Time Days
bs_BA: Vrijeme isporuke dana

note: Label of the lead_time_days (Int) field in DocType 'Item' Label of the lead_time_days (Int) field in DocType 'Item Price'
en: Lead Time in days
bs_BA: Vrijeme isporuke u danima

note: Label of the type (Select) field in DocType 'Lead'
en: Lead Type
bs_BA: Vrsta traga

en: Lead {0} has been added to prospect {1}.
bs_BA: Trag {0} je dodat potencijalu {1}.

note: Label of a shortcut in the Home Workspace
en: Leaderboard
bs_BA: Poredak

note: Label of the leads_section (Tab Break) field in DocType 'Prospect'
en: Leads
bs_BA: Tragovi

en: Leads help you get business, add all your contacts and more as your leads
bs_BA: Tragovi vam pomažu da započnete posao, dodate sve svoje kontakte i još mnogo toga kao tragove

note: Description of the 'Success Redirect URL' (Data) field in DocType 'Appointment Booking Settings'
en: Leave blank for home.
    This is relative to site URL, for example "about" will redirect to "https://yoursitename.com/about"
bs_BA: Ostavite prazno za Početna. Ovo se odnosi na URL web-lokacije, na primjer "o" će preusmjeriti na "https://yoursitename.com/about"

en: Ledger
bs_BA: Glavna knjiga

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Driver' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee'
en: Left
bs_BA: Lijevo

en: Legal
bs_BA: Pravno

en: Length
bs_BA: Dužine

note: Label of the letter_head (Link) field in DocType 'Dunning' Label of the letter_head (Link) field in DocType 'Journal Entry' Label of the letter_head (Link) field in DocType 'Payment Entry' Label of the letter_head (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the letter_head (Link) field in DocType
en: Letter Head
bs_BA: Memorandum

note: Label of the level (Int) field in DocType 'BOM Update Batch' Label of the level (Select) field in DocType 'Employee Education'
en: Level
bs_BA: Nivo

note: Label of the like_count (Float) field in DocType 'Video'
en: Likes
bs_BA: Sviđanja

note: Name of a UOM Option for the 'Source Type' (Select) field in DocType 'Support Search Source'
en: Link
bs_BA: Veza

note: Label of the linked_docs_section (Section Break) field in DocType 'Appointment'
en: Linked Documents
bs_BA: Povezani dokumenti

note: Label of the links (Table) field in DocType 'Call Log'
en: Links
bs_BA: Veze

note: Option for the 'Priority' (Select) field in DocType 'Project' Option for the 'Priority' (Select) field in DocType 'Task'
en: Low
bs_BA: Nisko

note: Label of the maintenance_manager (Data) field in DocType 'Asset Maintenance' Label of the maintenance_manager (Link) field in DocType 'Asset Maintenance Team' Name of a role
en: Maintenance Manager
bs_BA: Menadžer održavanja

note: Name of a role
en: Maintenance User
bs_BA: Korisnik održavanja

note: Label of the reqd (Check) field in DocType 'POS Field' Label of the reqd (Check) field in DocType 'Inventory Dimension'
en: Mandatory
bs_BA: Obavezno

note: Label of the mandatory_depends_on (Small Text) field in DocType 'Inventory Dimension'
en: Mandatory Depends On
bs_BA: Obavezno zavisi od

note: Label of the utm_medium (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the utm_medium (Link) field in DocType 'POS Profile' Label of the utm_medium (Link) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the utm_medium (Link) field in DocType 'Lead' Label of the utm_medium (Link) field in DocType 'Opportun
en: Medium
bs_BA: Srednje

note: Label of a Card Break in the Quality Workspace
en: Meeting
bs_BA: Sastanak

en: Menu
bs_BA: Meni

en: Merge with existing
bs_BA: Spoji se sa postojećim

note: Label of the message (Text) field in DocType 'Payment Request' Label of the message (Text) field in DocType 'Project' Label of the message (Text) field in DocType 'SMS Center'
en: Message
bs_BA: Poruka

note: Label of the message_examples (HTML) field in DocType 'Payment Gateway Account' Label of the message_examples (HTML) field in DocType 'Payment Request'
en: Message Examples
bs_BA: Primjeri poruka

note: Label of the middle_name (Data) field in DocType 'Lead' Label of the middle_name (Data) field in DocType 'Employee'
en: Middle Name
bs_BA: Srednje ime

en: Minimum Lead Age (Days)
bs_BA: Minimalna starost traga (dana)

en: Missing Values Required
bs_BA: Nedostajuće vrijednosti su obavezne

note: Label of the cell_number (Data) field in DocType 'Employee'
en: Mobile
bs_BA: Mobilni

note: Label of the contact_mobile (Small Text) field in DocType 'Dunning' Label of the contact_mobile (Data) field in DocType 'POS Invoice' Label of the contact_mobile (Small Text) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the contact_mobile (Small Text) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the mo
en: Mobile No
bs_BA: Broj mobilnog

en: Modified By
bs_BA: Izmijenio

note: Option for the 'Day of Week' (Select) field in DocType 'Communication Medium Timeslot' Option for the 'Day Of Week' (Select) field in DocType 'Appointment Booking Slots' Option for the 'Day Of Week' (Select) field in DocType 'Availability Of Option for the 'Day to Send' (Select) field in DocType 'Pr
en: Monday
bs_BA: Ponedjeljak

note: Label of the month (Data) field in DocType 'Monthly Distribution Percentage' Option for the 'Billing Interval' (Select) field in DocType 'Subscription Plan'
en: Month
bs_BA: Mjesec

note: Option for the 'Frequency' (Select) field in DocType 'Process Statement Of Accounts' Option for the 'Periodicity' (Select) field in DocType 'Asset Maintenance Task' Option for the 'Periodicity' (Select) field in DocType 'Maintenance Schedule Item' Option for the 'Monitoring Frequency' (Select) field
en: Monthly
bs_BA: Mjesečno

note: Label of the addtional_info (Section Break) field in DocType 'Journal Entry' Label of the section_break_12 (Section Break) field in DocType 'Payment Entry' Label of the more_information (Section Break) field in DocType 'POS Invoice' Label of the more_info_section_break (Section Break) field in DocTy
en: More Information
bs_BA: Više informacija

en: Move
bs_BA: Premjesti

note: Label of the finance_book_name (Data) field in DocType 'Finance Book' Label of the reference_name (Dynamic Link) field in DocType 'Payment Entry Reference' Label of the reference_name (Dynamic Link) field in DocType 'Payment Order Label of the transaction_name (Dynamic Link) field in DocType 'Bulk T
en: Name
bs_BA: Naziv

note: Label of the naming_series (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the naming_series (Select) field in DocType 'Asset Depreciation Schedule' Label of the naming_series (Select) field in DocType 'Asset Shift Allocation' Option for the 'Supplier Naming By' (Select) field in DocType 'Buying S
en: Naming Series
bs_BA: Imenovanje serije

note: Label of a Link in the CRM Workspace Label of a Link in the Settings Workspace
en: Newsletter
bs_BA: Bilten

en: Next
bs_BA: Sljedeći

note: Option for the 'Frozen' (Select) field in DocType 'Account' Option for the 'Is Opening' (Select) field in DocType 'GL Entry' Option for the 'Is Advance' (Select) field in DocType 'GL Entry' Option for the 'Is Opening' (Select) field in DocType 'Journal Entry' Option for the 'Is Advance' (Select) fie
en: No
bs_BA: Br

en: No Data
bs_BA: Nema podataka

en: No failed logs
bs_BA: Nema neuspjelih dnevnika

en: No.
bs_BA: Br.

note: Option for the 'Monitoring Frequency' (Select) field in DocType 'Quality Goal'
en: None
bs_BA: Nijedan

en: Not Allowed
bs_BA: Nije dozvoljeno

en: Not Permitted
bs_BA: Nije dozvoljeno

en: Not active
bs_BA: Nije aktivno

en: Not permitted
bs_BA: Nije dozvoljeno

note: Label of the note (Text Editor) field in DocType 'CRM Note' Label of the note (Text Editor) field in DocType 'Timesheet' Label of the note (Text) field in DocType 'Item Price'
en: Note
bs_BA: Napomena

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Notification
bs_BA: Obavijest

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Notification Settings
bs_BA: Postavke obavijesti

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Workstation'
en: Off
bs_BA: Isključen

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Purchase Order' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Job Card' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Sales Order' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Issue'
en: On Hold
bs_BA: Na čekanju

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'POS Opening Entry' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Appointment' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Lead' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Opportunity' Option for the 'Status' (Select) field in Doc
en: Open
bs_BA: Otvori

en: Opp/Lead %
bs_BA: Pril/Trag %

note: Label of the page_break (Check) field in DocType 'POS Invoice Item' Label of the page_break (Check) field in DocType 'Purchase Invoice Item' Label of the page_break (Check) field in DocType 'Sales Invoice Item' Label of the page_break (Check) field in DocType 'Purchase Order Item' Label of the page_
en: Page Break
bs_BA: Prijelom stranice

en: Page {0} of {1}
bs_BA: Stranica {0} od {1}

note: Label of the parameter (Data) field in DocType 'Quality Feedback Parameter' Label of the parameter (Data) field in DocType 'Quality Feedback Template Parameter' Label of the specification (Link) field in DocType 'Item Quality Inspection Label of the parameter (Data) field in DocType 'Quality Inspect
en: Parameter
bs_BA: Parametar

note: Label of the sb_00 (Section Break) field in DocType 'Quality Procedure'
en: Parent
bs_BA: Nadređeni

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Bank Statement Import' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Ledger Merge'
en: Partial Success
bs_BA: Djelimičan uspjeh

note: Label of the path (Data) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Variable' Label of the path (Data) field in DocType 'Supplier Scorecard Variable'
en: Path
bs_BA: Putanja

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Bank Statement Import' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Bank Transaction' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Ledger Merge' Option for the 'Repair Status' (Select) field in DocType 'Asset Repair' Option for the 'Quot
en: Pending
bs_BA: Na čekanju

note: Name of a UOM
en: Percent
bs_BA: Procenat

note: Option for the 'Discount Type' (Select) field in DocType 'Payment Schedule' Option for the 'Discount Type' (Select) field in DocType 'Payment Term' Option for the 'Discount Type' (Select) field in DocType 'Payment Terms Template Detail' Option for the 'Margin Type' (Select) field in DocType 'POS Inv
en: Percentage
bs_BA: Procenat

note: Label of the personal_details (Tab Break) field in DocType 'Employee'
en: Personal
bs_BA: Lična

note: Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Mode of Payment' Option for the 'Payment Channel' (Select) field in DocType 'Payment Gateway Account' Option for the 'Payment Channel' (Select) field in DocType 'Payment Request' Label of the phone (Data) field in DocType 'Lead' Label of the phone (Da
en: Phone
bs_BA: Telefon

en: Please create Customer from Lead {0}.
bs_BA: Molimo kreirajte kupca od traga {0}.

en: Please enable pop-ups
bs_BA: Omogućite iskačuće prozore

en: Please select Company
bs_BA: Odaberite kompaniju

en: Please select {0}
bs_BA: Molimo odaberite {0}

en: Please set an email id for the Lead {0}
bs_BA: Molimo postavite Id e-pošte za trag {0}

en: Please set filters
bs_BA: Molimo postavite filtere

en: Please specify
bs_BA: Molimo navedite

note: Option for the 'Orientation' (Select) field in DocType 'Process Statement Of Accounts'
en: Portrait
bs_BA: Portret

en: Postal Code
bs_BA: Poštanski broj

note: Label of the section_import_preview (Section Break) field in DocType 'Bank Statement Import' Label of the preview (Section Break) field in DocType 'Cheque Print Template'
en: Preview
bs_BA: Pregled

en: Print
bs_BA: Štampaj

note: Label of the print_format (Select) field in DocType 'Payment Request' Label of the print_format (Link) field in DocType 'POS Profile' Label of a Link in the Settings Workspace
en: Print Format
bs_BA: Format za štampanje

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Print Format Builder
bs_BA: Izrađivač formata za štampanje

note: Label of the select_print_heading (Link) field in DocType 'Journal Entry' Label of the print_heading (Link) field in DocType 'Payment Entry' Label of the select_print_heading (Link) field in DocType 'POS Invoice' Label of the select_print_heading (Link) field in DocType 'POS Profile' Label of the se
en: Print Heading
bs_BA: Štampanje naslova

note: Label of the print_settings (Section Break) field in DocType 'Accounts Settings' Label of the section_break_16 (Section Break) field in DocType 'POS Profile' Label of the printing_settings (Section Break) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the edit_printing_settings (Section Break) field i
en: Print Settings
bs_BA: Postavke štampanja

note: Label of a Link in the Settings Workspace
en: Print Style
bs_BA: Stil štampanja

note: Label of a Card Break in the Settings Workspace
en: Printing
bs_BA: Štampanje

note: Label of the priority (Select) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the priority_section (Section Break) field in DocType 'Pricing Rule' Label of the priority (Select) field in DocType 'Promotional Scheme Price Discount' Label of the priority (Select) field in DocType 'Promotional Scheme Product
en: Priority
bs_BA: Prioritet

note: Label of the profile_tab (Tab Break) field in DocType 'Employee'
en: Profile
bs_BA: Profil

note: Label of the progress_section (Section Break) field in DocType 'BOM Update Log'
en: Progress
bs_BA: Napredak

note: Label of the project (Link) field in DocType 'Account Closing Balance' Label of the project (Link) field in DocType 'Bank Guarantee' Option for the 'Budget Against' (Select) field in DocType 'Budget' Label of the project (Link) field in DocType 'Budget' Label of the project (Link) field in DocType '
en: Project
bs_BA: Projekat

note: Name of a DocType Label of a Link in the CRM Workspace
en: Prospect
bs_BA: Potencijal

note: Name of a DocType
en: Prospect Lead
bs_BA: Potencijal Trag

note: Name of a DocType
en: Prospect Opportunity
bs_BA: Potencijal Prilika

note: Label of the prospect_owner (Link) field in DocType 'Prospect'
en: Prospect Owner
bs_BA: Potencijal vlasnik

en: Prospect {0} already exists
bs_BA: Potencijal {0} već postoji

en: Prospecting
bs_BA: Istraživanje

note: Name of a report Label of a Link in the CRM Workspace
en: Prospects Engaged But Not Converted
bs_BA: Prospekti su angažovani, ali nisu preobraženi

note: Label of the provider (Link) field in DocType 'Communication Medium' Label of the provider (Select) field in DocType 'Video'
en: Provider
bs_BA: Davatelj

note: Name of a role
en: Purchase Manager
bs_BA: Voditelj nabave

note: Name of a role
en: Purchase Master Manager
bs_BA: Glavni voditelj nabave

note: Name of a role
en: Purchase User
bs_BA: Korisnik nabave

note: Option for the 'Color' (Select) field in DocType 'Supplier Scorecard Scoring Standing' Option for the 'Color' (Select) field in DocType 'Supplier Scorecard
en: Purple
bs_BA: Ljubičasta

en: Quot/Lead %
bs_BA: Pon/Trag %

en: Reference DocType
bs_BA: Referentni DocType

note: Label of the document_type (Link) field in DocType 'Accounting Dimension' Label of the reference_doctype (Link) field in DocType 'Bank Guarantee' Label of the reference_doctype (Link) field in DocType 'Asset Movement' Label of the prevdoc_doctype (Data) field in DocType 'Supplier Quotation Item'
en: Reference Document Type
bs_BA: Referentna vrsta dokumenta

note: Option for the 'Tracking Status' (Select) field in DocType 'Shipment'
en: Returned
bs_BA: Vraćeno

note: Group in Quality Procedure's connections Label of the reviews (Table) field in DocType 'Quality Review'
en: Reviews
bs_BA: Recenzije

note: Label of the route (Small Text) field in DocType 'BOM' Label of the route (Data) field in DocType 'Sales Partner'
en: Route
bs_BA: Ruta

note: Label of the routing (Link) field in DocType 'BOM' Label of the routing (Link) field in DocType 'BOM Creator' Name of a DocType Label of a Link in the Manufacturing Workspace
en: Routing
bs_BA: Usmjeravanje

note: Label of the routing_name (Data) field in DocType 'Routing'
en: Routing Name
bs_BA: Naziv usmjeravanja

en: Row #
bs_BA: Red #

en: Row Number
bs_BA: Broj reda

en: Row {0}
bs_BA: Red {0}

en: Scheduler Inactive
bs_BA: Planer neaktivan

en: Scheduler is Inactive. Can't trigger job now.
bs_BA: Planer je neaktivan. Sada nije moguće pokrenuti posao.

en: Scheduler is Inactive. Can't trigger jobs now.
bs_BA: Planer je neaktivan. Sada nije moguće pokrenuti poslove.

en: Scheduler is inactive. Cannot enqueue job.
bs_BA: Planer je neaktivan. Nije moguće staviti posao u red čekanja.

en: Scheduler is inactive. Cannot import data.
bs_BA: Planer je neaktivan. Nije moguće uvesti podatke.

en: Scheduler is inactive. Cannot merge accounts.
bs_BA: Planer je neaktivan. Nije moguće spojiti račune.

en: Section
bs_BA: Odjeljak

note: Name of a UOM
en: Set
bs_BA: Postavi

en: Set Password
bs_BA: Postavi lozinku

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Workstation'
en: Setup
bs_BA: Postavljanja

en: Show Document
bs_BA: Prikaži dokument

en: Show Traceback
bs_BA: Prikaži Traceback

note: Option for the 'Account Type' (Select) field in DocType 'Account' Group in Incoterm's connections Label of a Card Break in the Home Workspace Name of a Workspace
en: Stock
bs_BA: Zaliha

note: Label of the lead_time_days (Int) field in DocType 'Supplier Quotation Item'
en: Supplier Lead Time (days)
bs_BA: Vrijeme isporuke dobavljača (dana)

note: Label of the symbol (Data) field in DocType 'UOM'
en: Symbol
bs_BA: Simbol

note: Label of a Card Break in the Manufacturing Workspace Label of the tools (Column Break) field in DocType 'Email Digest' Label of a Card Break in the Stock Workspace
en: Tools
bs_BA: Alati

note: Label of a Link in the Home Workspace Label of a Link in the Stock Workspace
en: Unit of Measure (UOM)
bs_BA: Jedinica mjere (JM)

note: Description of the 'Update BOM Cost Automatically' (Check) field in DocType 'Manufacturing Settings'
en: Update BOM cost automatically via scheduler, based on the latest Valuation Rate/Price List Rate/Last Purchase Rate of raw materials
bs_BA: Automatski ažurirajte trošak sastavniceputem planera, na osnovu najnovije stope vrednovanja/stope cjenovnika/posljednje stope kupovine sirovina

en: Updated successfully
bs_BA: Uspješno ažurirano

note: Label of the version (Data) field in DocType 'Code List'
en: Version
bs_BA: Verzija

en: View Leads
bs_BA: Pregledaj tragove

note: Count format of shortcut in the CRM Workspace Count format of shortcut in the Projects Workspace Count format of shortcut in the Support Workspace
en: {} Assigned
bs_BA: {} Dodijeljeno
